Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 866 928
15 online
38 290 VIPy

Kilka sztuczek, jak pozyskać więcej korzyści odżywczych z własnego obiadu?

Czyli jak zwiększyć biodostępność pożywienia?

Sekrety wyciągania więcej wartości odżywczych z każdym kęsem, być może są teraz istotniejsze niż kiedyś, bowiem żywność, nawet organiczna w ciągu ostatnich 50 lat zmieniła się nie do poznania. Została w sporym procencie wyjałowiona z dobroci.

Dlatego trudno jest obecnie polegać tylko na samym jedzeniu i praktycznie niezbędny jest dobry preparat witaminowo-minerałowy, probiotyczny, oraz niezbędne kwasy tłuszczowe Omega 3.

Nie tyle jesteś tym, co jesz, ale jesteś tym, co zdołasz wchłonąć

Nie jest dobrze, ale w dalszym ciągu masz do wyboru kilka sztuczek polepszających biodostępność.

Herbata z cytryną

Na przykład cytryna wciśnięta do zielonej herbaty może spowodować, że 80% katechin pozostanie po trawieniu. Badania wykazują, że bez cytryny jedynie 20% katechin wydobędzie na układ trawienny. układ trawienny. Dobrą opcją jest dodanie łyżeczki zielonej organicznej Matcha do 4 szklanki na bazie wody z cytryną.

Ten impuls może być również wykorzystany, dodając miód i sok z cytryny do herbaty podczas przeziębienia.

Pomidory, likopen, surowe, czy gotowane?

Pomidory są pełne likopenu, bardzo silnego antyoksydantu, nawet gdy zjadasz je na surowo wrzucone do sałatki. Jednak po ugotowaniu, biodostępność likopenu zwiększa się 5, albo nawet 6 razy!

Marchew, beta-karoten, surowa, czy gotowana?

Moc przeciwutleniacza w postaci gotowanej marchewki jest większa niż surowej. Z gotowanej marchewki robi się też skuteczny syrop na kaszel, oraz leczy się nią błonę śluzową żołądka.

Natomiast chrupanie surowej marchewki przy endometriozie, jak najbardziej wskazane, oraz sok z surowej marchwi o silnych właściwościach antynowotworowych, oczyszczających ciało, nie do przecenienia, vide terapia Gersona.

Pomidory z brokułami (lub innymi krzyżowymi)

Wykorzystałam info w przepisie na odtrucie doskonale alkaliczną jesienną zupą pomidorową by pepsi eliot

Przeciwutleniacz likopen zadziała mocniej w połączeniu z sulforafanem, oraz indolem, a dokładnie indol-3-karbinolem zawartych w brokułach.

Dodanie organicznego proszku z brokułów do 4 szklanki również bardzo ją wzbogaci.

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, to zaledwie 4 witaminy, które lubią tłuszcz, a są to A, D, E i K

Niektóre witaminy zawarte w warzywach i owocach w sałatce będą wymagały niewielkiego dresingu na bazie awokado, albo oliwy extra vergine, albo oleju kokosowego, zakwaszonych sokiem z cytryny. Będzie to bardzo wskazane dla biodostępności tych witamin.

Jeśli przyjmujesz te suplementy to zawsze po śniadaniu z czymś tłustym, lub wraz z Omega 3.

w didaskaliach

Wskazane jest badanie metabolitu witaminy D, czyli 25(OH)D, która jest krytyczna dla układu odpornościowego. A także, szczególnie, gdy oscylujesz koło 40 i jesteś kobietą należałoby zrobić pełny panel hormonów tarczycy począwszy od TSH, a także przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej.

Badanie hormonów, jak estrogeny i testosteron możesz sobie zrobić. Oraz, gdy widzisz u siebie cechy męskie, jak nadmierny rozrost włosów, obniżenie głosu, zwiększenia masy mięśniowej, badanie DHEA-S.

W tym wpisie jest lista badań do ruszenia ze skrzyżowania🙂

Szpinak i sok pomarańczowy?

Laikowi taka propozycja może wydawać się wręcz hardcorowa, jednak dla witarianki ze stuletnim stażem, to pestka, a raczej przyjemność.

Są dwa rodzaje żelaza

  • żelazo hemowe łatwo wchłaniane znajdujące się przykładowo w czerwonym mięsie, jednak będące jednocześnie markerem prozapalnym
  • oraz żelazo niehemowe, znajdujące się dajmy na to w szpinaku, które jest trudniejsze do wchłonięcia

Sok pomarańczowy, a chodzi w tym wypadku o witaminę C zawartą w każdym z cytrusów, przekształca żelazo niehemowe, na żelazo znacznie łatwiejsze do wchłonięcia.

Ponadto, fenole zawarte w kawie i herbacie, a także wapń w produktach mlecznych, hamuje wchłanianie żelaza i trzeba mieć tego świadomość przy niedokrwistości. Dlatego należy ograniczyć ich spożywanie na około godzinę od posiłku.

Kurkuma również ogranicza wchłanianie żelaza, co może zostać wykorzystane w przypadku powikłań płucnych przy koronawirusiei nie tylko.

Kurkumina jest biologicznie aktywnym chelatem żelaza!

Kurkuma i czarny pieprz

Czyli pierwsza szklanka w oczyszczających, nawadniających, dotleniających i odżywiających 4 Szklankach

Piperyna w czarnym pieprzu 20 krotnie zwiększa biodostępność kurkuminy zawartej w kurkumie, jednym z najlepszych ziół przeciwzapalnych i anty-kancerogennych na świecie. Twierdzi się także, że pieprz cayenne, no i wiadomo olej kokosowy

Sól szara morska, czy kwiat soli, oraz pieprz, to bardzo dobre połączenie

Pieprz czarny zawierający piperynę zwiększa biodostępność wielu produktów spożywczych, w tym tych zawierających beta-karoten i koenzym Q10

w didaskaliach

Koenzym Q10 naturalnie zawiera się w brokułach, szpinaku, tranie, ale też w roślinach strączkowych, w tym w orzeszkach ziemnych i jest to właściwie tylko ten, obok wciągającego smaku, powód, żeby je jeść. Gdyż fistaszki to praktycznie sama, owszem niezbędna, ale pro zapalna Omega 6.

owocek

(Visited 2 302 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum