Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
217 650 334
84 online
44 743 VIPy

Koenzym Q10, czy jesteś pewna, że masz go odpowiednią ilość w ciele?

Koenzym Q10 jest bardzo ważnym przeciwutleniaczem i jego z pewnością nie może ci zabraknąć, bo będzie bieda. Ciało wprawdzie umie naturalnie go syntetyzować, ale i tak może być go za mało. Właściwie Koenzym Q10 jest ewenementem i pewnie z tego powodu nie nazywa się witaminą, że wszystkie zwierzęta, w tym/oraz ludzie, mogą sobie zrobić małe ilości koenzymu na własną rękę, nawet bez pomocy jedzenia.

Jedno jest pewne, że każda komórka ciała wymaga obecności koenzymu Q10. W praktykach medycznych był wykorzystywany przez dziesięciolecia, zwłaszcza w przypadku leczenia chorób serca. Jeszcze dzisiaj, jednym z najczęstszych i dokładnie zbadanych zastosowań CoQ10 są problemy z sercem i naczyniami krwionośnymi.

CoQ10 chroni ciało przed szkodliwymi skutkami stresu oksydacyjnego, czyli neutralizuje wolne rodniki tlenowe. Chroni przed zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, miażdżycą i zastoinową niewydolnością serca.

Badania pokazują, że pacjenci również z innymi stanami zapalnymi też mogą liczyć na to, że suplementy z Koenzymem Q10 będą pomocne zarówno w celu zapobiegania powikłaniom, jak i pomagać w leczeniu objawów.

Co to jest koenzym Q10?

Nazwa może nie brzmi zbyt naturalne, ale CoQ10 jest w rzeczywistości najzwyczajnością. Jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który działa jako przeciwutleniacz w ciele. W swojej postaci aktywnej, nazywa się ubichinon, albo ubichinol. Bierze udział w wybitnie ważnych funkcjach, takich jak dostarczanie energii do komórek, transportu elektronów i regulacji poziomu ciśnienia krwi.

Teraz istotne, chociaż mało znane info!

W Koenzymie Q10 G&G  została w pełni świadomie i celowo zastosowana niby „gorsza” forma w postaci Ubichinonu, czyli utlenionego koenzymu Q10, zamiast niby lepszego/droższego Ubichinolu. Jednak w praktyce, forma nieutleniona Ubichinol jest tak bardzo NIETRWAŁA, że wręcz jest pewność, iż NIE MA jej już w opakowaniu ubichinolu, który kupujesz. Natomiast ciało z łatwością i szybko robi z ubichinonu koenzym, którego potrzebuje.

Jak działa Koenzym Q10?

(dla dociekliwych)

  • Wewnątrz naszych komórek znajdują się malutkie organelle zwane mitochondriami, gdzie tłuszcz i inne składniki odżywcze przekształcają się w użyteczne źródła energii. I teraz wszystko jasne, gdyż ten proces konwersji wymaga obecności koenzymu Q10.
  • Pomaga też enzymom trawiennym idealnie spełniać swoje funkcje.
  • Jest nie tylko niezbędny do produkcji energii komórkowej, ale również chroni komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki tlenowe, o czym wspomniałam na wstępie.
  • Może występować w 3 różnych stopniach utlenienia, a te kozackie umiejętności są kluczowym elementem jego biochemicznych funkcji w kontakcie z wolnymi rodnikami.
  • Jako silny antyoksydant może zwiększać wchłanianie innych składników odżywczych.
  • Wykazano w badaniach klinicznych, że pomaga w recyklingu witamin C i E (przypominam, że ten duecik wymiata, jako antyoksydanty, dlatego Saul poleca go przy mięśniakach, menopauzie, endometriozie i innych problemach, w tym zewnętrznie do smarowania opryszczki i wirusowych brodawek), oraz do maksymalizacji wszelkich efektów witamin i przeciwutleniaczy, które już pracują w twoim ciele.
  • Chociaż ciało ma zdolność do zrobienia sobie  koenzymu Q10 na własną rękę, owa produkcja naturalnie spada wraz z wiekiem. Pozostaje więc rozumna, czyli świadoma dieta i suplementy diety.

Kto powinien suplementować Koenzym Q10?

Zgodnie z badaniami na Oregon State University, naturalna synteza koenzymu Q10 plus dieta, wydaje się zapewniać wystarczające ilości tego super antyoksydantu, aby zapobiec niedoborom u zdrowych ludzi. Jednak wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej CoQ10.

  • Spadek ten jest najbardziej widoczny u osób powyżej 40 roku życia, szczególnie u pacjentów przyjmujących statyny.
  • Również u osób chorych na cukrzycę, raka i zastoinową niewydolność serca zmniejsza się poziom koenzymu Q10 w osoczu.
  • Gdy masz problemy z sercem, z cukrem (chcesz ustabilizować go), z nadciśnieniem, albo gdy chorujesz przewlekle, przyjmujesz witaminy C i E i chcesz wzmocnić ich działanie, bierz suplement Koenzym Q10.
  • Przy problemach z mięśniami (dystrofia i inne), z dziąsłami.
  • Przy Parkinsonie i Alzheimerze.
  • Przy dziedzicznych zaburzeniach mitochondrialnych.
  • Przy wirusach i infekcjach bierz koenzym Q10.

6 podstawowych korzyści z koenzymu Q10

1. Podtrzymywanie naturalnej energii

Koenzym Q10 odgrywa rolę w „mitochondrialnej syntezie ATP”, która polega na konwersji energii z surowej żywności (węglowodany i tłuszcze) do postaci energii. CoQ10 bierze udział w metabolizmie kwasu tłuszczowego i glukozy. Od tego zależy siła mięśni, apetyt i masa ciała.

2. Zmniejszanie ilości wolnych rodników tlenowych

Nie ma się co rozpisywać za bardzo w tym temacie, po prostu CoQ10 zapobiega stresowi oksydacyjnemu, czyli odmładza i chroni nas przed chorobami. Jako przeciwutleniacz rozpuszczalny w tłuszczu hamuje peroksydację lipidów. I to jest mega ważne, gdyż jak wspominałam milion razy: nie bójmy się cholesterolu, bójmy się utlenionego cholesterolu. Tylko ten nas może załatwić.

3. Poprawia zdrowie serca i kompensuje skutki stosowania statyn

Eksperci  wprawdzie żądają kolejnych badań klinicznych, ale już można powiedzieć, że koenzym Q10 ma ogromny potencjał dla zapobiegania i leczenia dolegliwości serca przez poprawę bioenergetyki komórkowej. Choroby mitochondrialne związane ze starzeniem się, procesy kancerogenezy, a także wtórny wpływ leczenia statynami, to wszystko czeka na porcję uczciwego koenzymu Q10. Suplementacja CoQ10 przez osoby przyjmujące statyny, wydaje się wręcz niezbędna.

4. Spowalnia efekty starzenia

Mitochondrialna synteza ATP jest ważną funkcją dla utrzymania szybkiego metabolizmu, siły mięśni, mocnych kości, młodzieńczej skóry i zdrowej tkanki. Spadający wraz z wiekiem poziom koenzymu Q10 przyczynia się nie tylko do oznak starości na pierwszy rzut gałki, ale co gorsze do degeneracji narządów, takich jak wątroba, serce i mięśni szkieletowych.

5. Pomaga utrzymać poziom optymalnego pH ciała

Ooo, to bardzo dobre wieści dla nas, fanatyków dobrej alkalizacji limfy i generalnie odpowiedniej kwasowości ciała. Koenzym Q10 w komórkach pomaga transportować białko przez błony komórkowe i ma wpływ na enzymy trawienne, te zdolności razem wzięte pozwalają utrzymywać optymalne wartości pH ciała.

W badaniach klinicznych okazało się, że ludzie z pewnymi rodzajami nowotworów (chłoniak, piersi, płuc, prostaty, trzustki i jelita grubego) mają niski poziom w osoczu koenzymu Q10. Niedawne badania z udziałem dorosłych kobiet z rakiem piersi, ujawniły, że gdy pacjentkom uzupełniono CoQ10 poprzez suplementację ich zdrowie uległo poprawie. CoQ10 może przyczynić się do ogólnej poprawy funkcji układu immunologicznego, a nawet zmniejszyć ryzyko raka.

6. Chroni przed upośledzeniami poznawczymi

Zwiększenie stresu oksydacyjnego w części mózgu u osób z upośledzeniem funkcji poznawczych, takimi jak choroba Parkinsona przyczynia się do wystąpienia tych objawów. Osoby te mają zazwyczaj zmniejszone poziomy CoQ10 we krwi. Liczne badania wykazały pozytywny wpływ suplementacji CoQ10 u osób z chorobą Parkinsona.

 

Dieta, czyli jedzenie bogate w koenzym Q10

Ryby, wątroba, nerki, oraz pełne ziarno, to najbogatsze naturalne źródła koenzymu Q10. Są też opcje wegetariańskie, takie jak fasola, orzechy, niektóre warzywa, jaja i produkty mleczne.

  • Na pierwszym jednak miejscu jest befsztyk wołowy z wołu karmionego trawą. Lecz befsztyka nie polecam, bowiem jest to czerwone mięso, które pomimo, że dostarczy prześwietnego koenzymu Q10, tak, czy siak odbierze zdrowie.

Poza tym beefem:

  • Śledź
  • Kurczak z wolnego wybiegu
  • Pstrąg tęczowy
  • Ziarenka sezamu
  • Pistacje
  • Brokuły
  • Kalafior
  • Pomarańcze
  • Truskawki
  • Jaja ekologiczne
  • Sardynki
  • Makrela

Szacuje się, że przeciętny człowiek dostarcza sobie w diecie około 25 % całkowitego zapotrzebowania na koenzym Q10. Dlatego należy zastanowić się nad swoją sytuację zdrowotną, dietą, wiekiem, stanem zdrowia, aby podjąć decyzję o suplementacji koenzymem Q10, lub nie podejmować.

CoQ10 w większości produktów spożywczych jest w tak mikro ilościach, że nawet zdrowa dieta może okazać się  niepraktycznym sposobem na codzienne potrzeby ciała. Dlatego suplementacja dla wielu z nas będzie najlepszym wyjściem.

Sugerowana porcja dzienna wynosi od 30 mg do 1000 mg 

Czyli jak widzisz są spore rozpiętości!

Większość ekspertów zaleca dla dorosłych co najmniej 200 miligramów dziennie, aby doświadczyli prawdziwych korzyści. Ludzie ważący w okolicach 100 kilogramów powinni oczywiście rozważyć większą dawkę. Podobnie jak ci, którzy biorą statyny.

Możliwe skutki uboczne suplementacji koenzymem Q10: 

Mimo, że suplementacja koenzymem Q10 uważana jest ogólnie za bezpieczną i stosuje się go od wielu, wielu lat (również w medycynie), to jednak mogą wystąpić:

  • łagodna bezsenność,
  • podwyższone poziomy enzymów wątrobowych,
  • wysypka,
  • nudności,
  • bóle brzucha,
  • zawroty głowy,
  • wrażliwość na światło,
  • drażliwość,
  • ból głowy,
  • zgaga
  • i zmęczenie.
  • a także interakcja ze statynami

Koenzym Q10 może zmniejszyć skuteczność statyn przeciwzakrzepowych takich jak warfaryna i innych zwykłych leków obniżających poziom cholesterolu (na przykład inhibitora reduktazy HMG-CoA, czy statyny inhibitorów reduktazy). Porozmawiaj z lekarzem na ten temat, gdy bierzesz akurat te leki.

  • obniżenie poziomu cukru

W niektórych przypadkach, suplementacja CoQ10 może również obniżyć poziom cukru we krwi i spowodować zmniejszenie wymagań co do insuliny. Osoby chore na cukrzycę biorące leki kontrolujące glikemię powinny szczególnie monitorować  warunki swojego zdrowia (cukier), jeśli biorą CoQ10.

Zawsze można zminimalizować skutki uboczne działania koenzymu Q10 poprzez dzielenie swojej dziennej dawki na mniejsze, przykładowo około 100 miligramów!

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią skonsultuj się z lekarzem prowadzącym. Najlepiej ze światłym lekarzem.

Źródło: draxe.com/all-about-coq10/

Dawkowanie Koenzymu Q10 przy różnych problemach zdrowotnych:

  • Poniższe dawki są oparte na badaniach naukowych, publikacjach, tradycyjnym stosowaniu w praktyce lub na opinii ekspertów. Wiele ziół i suplementów nie zostało dokładnie przebadanych, bezpieczeństwo i skuteczność NIE MOGĄ być przyjęte za udowodnione.
  • Produkty różnych marek mogą być wykonane inaczej, ze zmiennymi składnikami, nawet w obrębie tej samej marki.
  • Poniższe dawki mogą nie mieć zastosowania do wszystkich produktów.
  • Przed rozpoczęciem leczenia należy przeczytać etykiety produktów i skonsultować dawkowanie z wykwalifikowanym lekarzem.

Dorośli (18 lat i więcej)

Co do zasady: na opakowaniach zalecano dawkowanie CoQ10 w zakresie pomiędzy 22 – 400 miligramów.

Alzheimer

W leczeniu choroby Alzheimera 90-360 miligramów idebenone (syntetycznie wytworzony związek chemiczny podobny do CoQ10) przyjmowano doustnie codziennie w dawce pojedynczej lub podzielonych przez 6-16 miesięcy.

Dawka 400 mg preparatu CoQ10 była przyjmowana doustnie 3 razy dziennie przez 16 tygodni.

Stwardnienia zanikowe boczne

W celu leczenia stwardnienia zanikowego bocznego (ang. Amyotrophic sclerosis – ALS), 1800 lub 2700 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie w 3 podzielonych dawkach przez 9 miesięcy.

Dawki CoQ10 wynoszące 3000 miligramów przyjmowano doustnie codziennie przez 8 miesięcy.

Ból w klatce piersiowej

W leczeniu bólu w klatce piersiowej, 60-600 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie w pojedynczej lub podzielonych dawkach przez 4 tygodnie.

Antyoksydant

Jako przeciwutleniacz 60-150 miligramów CoQ10 podawano doustnie codziennie przez 2-12 tygodni.

Dawkę 30 mg CoQ10 w oleju lub 20 mg CoQ10 w postaci proszku podawano doustnie 3 razy dziennie przez 2 miesiące.

Dawkę 100 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przed hemodializą w ciągu 6 miesięcy.

Problemy z kontrolą mięśni

W leczeniu problemów z kontrolą mięśni 5-30 miligramów CoQ10 na kilogram ciała przyjmowano doustnie codziennie przez 2-5 lat.

Dawki 300-3000 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie.

Dawkę 5 miligramów na kilogram ciała idebenone przyjmowano doustnie codziennie przez okres do pięciu lat.

Osłabienie mięśnia sercowego

W leczeniu osłabienia mięśnia sercowego 30-600 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez okres do 8 lat.

Dawka 2 miligramów CoQ10 na kilogram ciała była przyjmowana doustnie w 2 lub 3 podzielonych dawkach wraz z lekiem na serce oraz zwiększona do maksymalnie 10 miligramów na kilogram ciała doustnie codziennie przez 6 miesięcy.

Dawka 0,6 miligrama na kilogram była przyjmowana doustnie codziennie przez 9 miesięcy.

Zapobiegawczo chorobom serca

Aby zapobiec chorobom serca, 200 mg CoQ10 przyjmowano doustnie raz dziennie przez 12 tygodni.

Skutki uboczne chemioterapii

W leczeniu skutków ubocznych chemioterapii 50-90 mg CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie.

Na skórę nakładano maść zawierającą ubiquinon.

CoQ10 wstrzyknięto do żyły w dawce 1 miligrama na kilogram ciała na 1 dzień przed leczeniem przeciwnowotworowym, w dniu leczenia i przez 2 dni po zabiegu.

Choroba niedokrwienna serca

W leczeniu choroby niedokrwiennej serca około 20-100 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie 3 razy na dobę przez 4-8 tygodni.

Cukrzyca typu I

W leczeniu cukrzycy typu I, 100 mg mililitra CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 12 tygodni.

Cukrzyca typu II

W leczeniu cukrzycy typu II 100 mg preparatu CoQ10 przyjmowano doustnie 2 razy na dobę przez okres do 12 tygodni.

Fibromialgia

W leczeniu fibromialgii 300 mg CoQ10 podawano doustnie codziennie przez 9 miesięcy.

Poprawa rozszerzenia naczyń krwionośnych

Aby poprawić rozszerzenie naczyń krwionośnych, 200 mg CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 12 tygodni.

Choroba dziąseł

W leczeniu choroby dziąseł 5 ml CoQ10 (200 miligramów na mililitr oleju z kukurydzy) podawano doustnie codziennie w podzielonych dawkach.

CoQ10 podano doustnie w oleju sojowym w stężeniu 85 miligramów na mililitr raz w tygodniu przez 6 tygodni.

Utrata słuchu

W leczeniu utraty słuchu 160-200 miligramów preparatu Q-TER® przyjmowano doustnie 1 raz dziennie przez 7-30 dni.

CoQ10 został użyty jako 85 miligramów na mililitr zawiesiny w oleju sojowym.

Zawał serca

W leczeniu zawału serca 120 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 28 dni do 1 roku.

Dawkę 250 miligramów płynnego CoQ10, a następnie 150 miligramów płynnego CoQ10, podawano trzy razy dziennie przez 5 dni przez rury nosowe.

Przewlekłe choroby mięśnia sercowego

W leczeniu przewlekłej choroby mięśnia sercowego, 33 mg preparatu CoQ10 było przyjmowane doustnie 3 razy dziennie przez 12 tygodni.

W leczeniu niewydolności serca dawkę 2 miligramów na kilogram ciała CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez rok.

Dawki 50-600 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez okres jednego miesiąca do 2 lat.

Ochrona serca podczas zabiegu

Aby chronić serce podczas zabiegu, dawka 100 miligramów CoQ10 była przyjmowana doustnie codziennie przez 14 dni przed i 30 dni po zabiegu.

Dawki 30-200 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 5-7 dni przed zabiegiem pomostowania (bypass).

Dawkę 300 mg CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 2 tygodnie po zabiegu.

Dawkę 600 miligramów CoQ10 podawano doustnie w 2 podzielonych dawkach o godzinie 18: 00 wieczorem przed procedurą i 6 rano rano w dniu zabiegu.

Dawka 150 mg CoQ10 (u osób ważących mniej niż 60 kilogramów) lub 180 mg CoQ10 (u osób ważących więcej niż 60 kilogramów) podawano doustnie w 3 podzielonych dawkach codziennie przez 7-10 dni przed operacją.

Dawkę 5 miligramów na kilogram CoQ10 wstrzyknięto do żyły na dwie godziny przed zabiegiem pomostowania.

Poprawa sprawności ćwiczeń

Aby poprawić sprawność ćwiczeń, dawki 50-300 miligramów CoQ10 były przyjmowane doustnie codziennie przez okres do 12 tygodni.

Dawkę 100 miligramów lub 300 mg CoQ10 przyjmowano doustnie w 2 podzielonych dawkach dziennych przez tydzień, z 1 dawką trzech kapsułek rano 8 dnia przed ćwiczeniami.

Zapalenie wątroby typu C

W leczeniu zapalenia wątroby typu C 40 mg lub 80 mg mitoquinonu przyjmowano doustnie 1 raz dziennie ze szklanką wody na czczo i co najmniej godzinę przed jedzeniem, przez 28 dni.

HIV / AIDS

W leczeniu HIV / AIDS, 200 mg CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie w postaci dawki pojedynczej lub w 3 podzielonych dawkach.

Choroba Huntingtona

Aby wyleczyć chorobę Huntingtona, 300-600 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 120 tygodni.

Dawkę 270 miligramów idebenone (90 miligramów 3 razy dziennie) przyjmowano doustnie codziennie przez 52 tygodnie.

Wysokie ciśnienie krwi

W leczeniu wysokiego ciśnienia krwi codziennie przyjmowano 60-360 miligramów CoQ10 doustnie.

Przy średniej dawce dziennej równej 225 miligramów, przez 8-12 tygodni.

Zaburzenia rytmu serca

W leczeniu zaburzeń rytmu serca (funkcja rozkurczowa lewej komory) przyjmowano dawkę 20 mg preparatu Lipitor® doustnie codziennie przez 3-6 miesięcy i uzupełniano 300 mg CoQ10 dziennie (100 miligramów, 3 razy na dobę) przez kolejne 3 miesiące.

Obniżanie poziomu cholesterolu

Aby obniżyć poziom cholesterolu, przyjmowano 50-100 miligramów CoQ10 doustnie codziennie przez okres do 3 miesięcy.

Niepłodność męska

W leczeniu niepłodności męskiej preparat CoQ10 30-300 miligramów doustnie dziennie lub w dawkach podzielonych przez okres do 26 tygodni. Miękkie żele Q-absorb® zawierające 100 miligramów CoQ10 podawano doustnie, 1 miękki żel 2 razy dziennie przez 6 miesięcy.

Migrena

W leczeniu migreny 150-300 miligramów CoQ10 przyjmowano codziennie przez okres do 3 miesięcy.

Dawki 1-3 mg CoQ10 na kilogram ciała były przyjmowane codziennie doustnie w płynnych kapsułkach żelowych.

Choroby mitochondriów

W leczeniu chorób mitochondriów przyjmowano doustnie 120-1200 miligramów CoQ10 codziennie przez okres do jednego roku.

Ciekłą postać CoQ10 przyjmowano w doustnie w dawce 5 miligramów na kilogram ciała dziennie.

Dawka 2 miligramów CoQ10 na kilogram ciała była przyjmowana dousnie codziennie przez 6 miesięcy.

Dystrofia mięśniowa

W leczeniu dystrofii mięśniowej codziennie przyjmowano 100 miligramów CoQ10.

Choroby mięśni wywołane przez statyny

W leczeniu chorób mięśni wywołanych przez statyny, przyjmowano doustnie 100-240 miligramów CoQ10 (w tym Q-Sorb ™) codziennie przez 2,5 roku.

Nerwobóle u cukrzyków

W leczeniu bólu nerwowego u cukrzyków przyjmowano doustnie 400 mg CoQ10 codziennie przez 12 tygodni.

Parkinson

W leczeniu choroby Parkinsona, nanocząsteczkowe i standardowe preparaty CoQ10 przyjmowano doustnie w dawkach 300-2400 miligramów na dobę przez 4 tygodnie do 16 miesięcy.

Ból i krzywizna penisa

W leczeniu choroby Peyronie (bólu i krzywizny penisa) podawano doustnie 300 mg CoQ10 codziennie przez 24 tygodnie.

Wysokie ciśnienie krwi w ciąży

W leczeniu wysokiego ciśnienia krwi w ciąży 100 mg preparatu CoQ10 przyjmowano doustnie 2 razy dziennie (Q-absorb® zawierający koenzym Q10/ubichinon) do momentu rozwiązania, w sumie około 20-24 tygodni.

Niewydolność nerek

W leczeniu niewydolności nerek 180-200 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez okres do 8 tygodni.

Odchudzanie

W celu utraty wagi, 100 miligramów CoQ10 podawano doustnie codziennie przez 3 miesiące.

Odmładzanie skóry

W celu zniwelowania oznak starzenia się, na skórę nakładano 1% krem ​​CoQ10 przez 5 miesięcy.

Dzieci (poniżej 18 roku życia)

Problemy z kontrolą mięśni

W leczeniu problemów z kontrolą mięśni 5-20 miligramów CoQ10 na kilogram ciała przyjmowano doustnie codziennie przez 3-5 lat.

Dawka 900-2 250 miligramów dziennie idebenone przyjmowana doustnie u osób ważących co najmniej 45 kilogramów lub 450-1350 mg dziennie dla osób ważących 45 kilogramów lub mniej przez okres do jednego roku.

Idebenon przyjmowano 3 razy dziennie w dawce docelowej 5, 15 lub 45 miligramów dziennie na kilogram ciała przez okres 3 miesięcy.

Osłabienie mięśnia sercowego

Aby złagodzić osłabienie mięśnia sercowego, 2 miligramy CoQ10 na kilogram ciała, przyjmowano doustnie codziennie w 2 lub 3 dawkach podzielonych, zwiększając maksymalnie do 10 miligramów dziennie  na kilogram przez 6 miesięcy.

Dawka 10 miligramów na kilogram CoQ10 przyjmowana była doustnie codziennie w 2 lub 3 podzielonych dawkach przez 8 miesięcy.

Efekty uboczne stosowania chemioterapii

W leczeniu efektów ubocznych stosowanych chemioterapii 100 mg preparatu CoQ10 przyjmowano doustnie 2 razy na dobę.

Zespół Downa

W leczeniu zespołu Downa 10 mg CoQ10 na kilogram masy ciała podawano doustnie codziennie w dawce pojedynczej lub podzielonych przez 2 miesiące, i po małej dawce CoQ10 (1 miligram na kilogram dziennie) przez jeden miesiąc.

Migrena

W leczeniu migreny 100 mg tabletek do żucia CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 16 tygodni.

Dawki 1-3 mg CoQ10 na kilogram masy ciała przyjmowano doustnie codziennie w płynnych kapsułkach żelowych.

Zwężenie zastawki mitralnej

W leczeniu zwężenia zastawki mitralnej, w której zastawka serca nie zamyka się prawidłowo, 0,6-3,4 miligrama CoQ10  na kilogram masy ciała przyjmowano doustnie codziennie przez okres do 43 miesięcy.

Dystrofia mięśniowa

W leczeniu dystrofii mięśniowej codziennie przyjmowano doustnie 100 miligramów CoQ10.

Dawkę 150 miligramów idebenone podawano doustnie 3 razy dziennie (z posiłkami) przez 52 tygodnie.

Zespół Prader-Labhart-Willi

W celu leczenia zespołu Prader-Labhart-Willi, zaburzenia genetycznego powodującego zaburzenia wzrostu i problemy rozwojowe, 2,5 mg CoQ10 na kilogram masy ciała przyjmowane doustnie.

owocek

Źródło dawkowania: www.mayoclinic.org/drugs-supplements-coenzyme-q10/art-20362602

(Visited 23 974 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 06:37

    ”…Nie ma żadnej różnicy między absorpcją ubichinonu i ubichinolu
    Ubichinon i ubichinol przekształcają się między sobą w organizmie w ciągłym cyklu.
    Gwarantuje to prawidłową absorpcję.”
    ……
    Health and Science
    News about Health, Family and Lifestyle

  2. avatar Asia 27 września 2018 o 11:19

    Witam. Czy to prawda ze koenzym Q10 jest stosowany przeciw pasozyta a nawet tasiemiec’? Jesli ktos cos wie prosze o info. Jak stosowac jaka dawka. Pozdrawiam

  3. avatar Aneta 7 października 2018 o 10:05

    Witam. Mam pytanie, ponieważ już zgłupiałam. Mąż 49 lat 1,5 roku temu przeszedł zawał, ma 3 stenty, oczywiście przepisano mu statyny + leki na serce. Statyn w ogóle nie przyjmował. Bierze Ubiquinol 200mg raz dziennie, czytam cały czas na temat działania Ubiquinolu i kornzymu Q10 i naprawdę już pogubiłam się czy nadal mężowi podawać Ubiquinol czy Koenzym Q10? W jednych artykułach napisane jest, że Ubiquinol lepiej się przyswaja w innych, że Q10 przekrztałca się w Ubiquinol i już jestem pogubiona z tym wszystkim. Proszę doradźcie mi Ubiquinol czy Koenzym Q10 i w jakich dawkach czy to 200mg na dobę to wystarczająca dawka? Nie ukrywam, że różnica w cenie jest powalająca i naprawdę nie wiem już co kupić. Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź.

    1. avatar Jarmush 7 października 2018 o 12:06

      nie ma sensu podawać tej formy, gdyż ciało i tak sobie zrobi taką formę, a jest to tak niestabilna rzecz, że nie ma żadnej gwarancji, że właśnie dostarczasz w tej formie, którą niby kupisz, a artykuł odpowiada Ci na pytanie, trzeba rozpatrywać indywidualnie. Jak 200 to i tak w dawkach podzielonych, a co do serca i zawału, to mega ważny jest magnez, kuracja 4 szklanek etc. https://www.pepsieliot.com/co-naprawde-wywoluje-zawal-serca-czyli-obalenie-kolejnego-mitu-2/

    2. avatar grzegorzadam 7 października 2018 o 12:18

      Jaki ma poziom wit.D?
      Czy i jak przyjmuje magnez?
      Czy i jak aplikuje wit.C?
      Jak poziom wapnia z analizy włosa?
      Jaki kolor i pH moczu?

    3. avatar Marian 8 czerwca 2019 o 07:57

      1. avatar Jarmush 8 czerwca 2019 o 11:37

        proszę nie spamuj, pozdrawiam

  4. avatar Aneta 7 października 2018 o 13:30

    Wit.D3 niestety tylko 28,
    Magnez przyjmuje w postaci oliwki magnezowej, smaruje nogi, ręce (oczywiście jak mężowi przypomnę),
    Wit.C, no cóż i tu jest problem, jak przypomę to bierze, sprowadziłam mężowi wit.C wyprodukowaną z warzyw i owoców, czasem pije kwas l-askorbinowy,
    poziom wapnia z krwi był w normie (nie pamiętam teraz) natomiast z analizy włosa mąż nie robił (nie mieszkamy w Polsce i to jest katastrofa, tu bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu nie można nawet prywatnie wykonać badań jakieby się chciało, nie mówiąc o opiece kardiologicznej, przez 1,5 roku jedna wizyta, dzień dobry, jak się czujesz, widzimy się za rok, zero jakiś badań)
    Byliśmy w Polsce rok temu i wtedy robiliśmy wszystkie badania, teraz będziemy w Polsce w listopadzie i znów wszystko zrobimy łącznie z wizytą u kardiologa (dodam, że kardiolog, którego interesuje poziom B12, D3, Homocysteina itp.).
    Z moczem różnie bywa, czasem kolor jest bardzo jasny a czasem ciemny żółty z brzydkim „zapachem”.
    Od 3 miesięcy z przerwami problem z nerkami (piasek lub kamień), ból niesamowity, oczywiście badań nie wykonali, zrobimy w Polsce.
    Jedyny plus to taki, że mąż pamięta o przyjmowaniu Ubiquinolu o tym nie zapomina i o lekach na serce (nie ukrywam, że zaczynamy myśleć o odstawieniu leków, trochę strach bo nie będzie kontroli czy wszydtko jest ok, inaczej byłoby w PL tam moglibyśmy wszystko sobie kontrolować)

    1. avatar grzegorzadam 10 października 2018 o 05:03

      Wit.D3 niestety tylko 28,”

      i co dalej z tym szkorbutowym poziomem?

      Do analizy włosa nie potrzeba skierowań.

  5. avatar Johny 4 czerwca 2019 o 08:29

    Można popijać kapsułki z q10 wodą mimo że jest on nierozpuszczalny w wodzie?

    1. avatar Jarmush 4 czerwca 2019 o 10:32

      ale jakoś musisz nadać poślizg, D3 też popijasz wodą

  6. avatar dominika 15 lipca 2019 o 08:41

    Droga Pepsi jestem na pp juz prawie 5 miesiecy i wiesz co? to byla wspaniala decyzja! badania krwi bardzo dobre wszystko w gornej granicy(biore twoje suple w tym green&fruits d3 z k2 i omega3 no i 4 szklanka to duzy wypas). Nigdy nie mialam tak dobrych badan!;-) Dziekuje 😉 Pisze tez z pytaniem o witamine D. Jej poziom u mnie to 80( w zeszlym roku mialam ledwo 20!) czy mam nadal przyjmowac witamine D? bralam dotychcczas po 2 tabl. teraz zaczlam po 1 ale nie wiem jak dlugo moge ja brac? Mieszkam w UK gdzie niestety slonca nie ma zbyt duzo wiec sie zastanawiam co zrobic;-)
    Dziekuje

    1. avatar Jarmush 15 lipca 2019 o 09:53

      co drugi dzień jedną, a co drugi 2 i zbadamy za 2 miesiące, jest naprawdę dobrze <3

      1. avatar dominika 15 lipca 2019 o 10:47

        Jedynie zelazo mam w dolnej granicy bo 34 ale z tego co wyczytalam u ciebie to to ze nie jest dobrze jak zelazo jest zbyt wysokie nawet w granicach normy ;-)dziekuje 😉

  7. avatar Juzio 31 stycznia 2021 o 16:13

    dzieki za piekny jak zwykleartytul, a ja biore juz ponad 10 lat 100mg [ biore statyny od 2005 r] , czyli zrobic przerwe? ale jak dlugo?? pozdrawiam Juzio.

    1. avatar Pepsi Eliot 31 stycznia 2021 o 18:46

      Juziu, takie nagłe przerwanie leku może być niewskazane. Jeśli chcesz zejść z leku i wprowadzić naturalne wspomaganie, należy to robić stopniowo, zmniejszając dawkę i obserwując organizm. Życzę Ci zdrowia.

      1. avatar Juzio 9 lutego 2021 o 20:35

        Dzieki, ja teraz biore 5 mg co 2-3 dzien a czy zrobic przerwe w braniu Coq10 ??pozdrawiam J

        1. avatar Pepsi Eliot 9 lutego 2021 o 20:41

          kończysz opakowanie i robisz trochę przerwy.

  8. avatar Małgorzata 9 lutego 2021 o 09:10

    Cześć Pepsi, mam pytanie o dawkowanie COQ10 przy obniżających się dziąsłach, w artykule jest dawka w ml, a Wasz G&G ma w kaps. po 100 mg.
    Ile i jak długo można brać Q10 i czy brać go z tłuszczem jak D3? uściski Małgo

  9. avatar Berni 9 grudnia 2023 o 22:37

    Ja też mam problem z obniżającymi się dziąsłami, płuczę olejem kokosowym, nakładam askorbinian wapnia na dziąsła, jaką formę Q10 i w jakich dawkach, żeby pomogło? W dodatku ostatnio dziąsła znów krwawią….

    1. avatar Pepsi Eliot 10 grudnia 2023 o 11:28

      Q10 możesz kupić tańszą formę,(ta droższa jest zupełnie nietrwały) bo to jest sztucznie naciągnięty problem. Ciało zawsze zrobi sobie odpowiedni rodzaj Q10.
      Na Twoją przypadłość brałabym Witamina C TiB, i ZIOŁA!!!
      Różne części roślin leczniczych pomagają w utrzymaniu zdrowia przyzębia. Glycyrrhiza glabra , Ficus religiosa i Plantago major skutecznie hamują pierwotne kolonizatory płytki nazębnej i patogeny przyzębia. Medicago sativa , Aloe barbadensis Miller i Trifolium pratense mają doskonałe zastosowanie w leczeniu chorób przyzębia. Mangifera indica , Pongamia pinnata , łuska Cocos nucifera , korzeń G. glabra i Curcuma longa , liście Psidium guajava i Azadirachta indica , owoce Citrus medica i Punica granatum , ekstrakt z Ocimum Moringa oleifera i ekstrakt ze skórki granatu stanowią obiecującą alternatywę naturalnego leczeniu przewlekłego zapalenia dziąseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum