logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
68 334 480
276 online
28 964 VIPy
Reklama

TWOJA DOSKONAŁA WITAMINA D3 TiB CHOLEKALCYFEROL 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Koenzym Q10, czy jesteś pewna, że masz go odpowiednią ilość w ciele?

  Oraz najlepsze dawkowanie przy różnych chorobach.

  Koenzym Q10 jest mega ważnym przeciwutleniaczem i jego z pewnością nie może Ci zabraknąć, bo będzie bida. Ciało wprawdzie umie naturalnie go syntetyzować, ale i tak może być go za mało. Właściwie Koenzym Q10 jest ewenementem i pewnie z tego powodu nie nazywa się „witaminą”, że wszystkie zwierzęta, w tym ludzie mogą sobie zrobić małe ilości koenzymu na własną rękę, nawet bez pomocy jedzenia.

  Jedno jest pewne, że każda komórka Twojego ciała wymaga obecności koenzymu Q10. W praktykach medycznych był wykorzystywany przez dziesięciolecia, zwłaszcza w przypadku leczenia chorób serca.

  Jeszcze dzisiaj, jednym z najczęstszych i dokładnie zbadanych zastosowań CoQ10 są problemy z sercem i naczyniami krwionośnymi.  CoQ10 chroni ciało przed szkodliwymi skutkami stresu oksydacyjnego, czyli neutralizuje wolne rodniki tlenowe. Chroni przed zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, miażdżycą i zastoinową niewydolnością serca.

  Badania pokazują, że pacjenci również z innymi stanami zapalnymi, jak rak piersi, cukrzyca, wirusy i niepłodność, też mogą liczyć na to, że suplementy z Koenzymem Q10 będą pomocne zarówno w celu zapobiegania powikłaniom, jak i wleczeniu objawów.

  Co to jest Q10?

  Nazwa może nie brzmi zbyt naturalne, ale CoQ10 jest w rzeczywistości najzwyczajnością. Jest niezbędnym składnikiem odżywczym, który działa jako przeciwutleniacz w ciele. W swojej postaci aktywnej, nazywa się ubichinon, albo ubichinol. Bierze udział w mega ważnych funkcjach, takich jak dostarczanie energii do komórek, transportu elektronów i regulacji poziomu ciśnienia krwi.

  q10,liposomal, this is bio, pepsi eliot

  TU KUPISZ KOENZYM Q10 w formie bardzo dobrze wchłanianej LIPOSOMALU TiB

  Teraz istotne, chociaż mało znane info:

  Zarówno w Koenzymie Q10 firmy G&G, jak i w Liposomalu Koenzymu Q10 TiB została w pełni świadomie i celowo zastosowana niby „gorsza” forma w postaci Ubichinonu, czyli utlenionego koenzymu Q10, zamiast niby lepszego/droższego Ubichinolu. Jednak w praktyce, forma nieutleniona Ubichinol jest tak bardzo nietrwała, że wręcz jest pewność, iż nie ma jej już w opakowaniu ubichinolu, który kupujesz. Natomiast ciało z łatwością i szybko robi z ubichinonu koenzym, który potrzebuje.

  Jak więc działa Koenzym Q10?

  (Info dla dociekliwych)

  Wewnątrz naszych komórek znajdują się malutkie organelle zwane mitochondriami, gdzie tłuszcz i inne składniki odżywcze przekształcają się w użyteczne źródła energii. I teraz wszystko jasne, gdyż ten proces konwersji wymaga obecności koenzymu Q10.

  Pomaga też enzymom trawiennym idealnie spełniać swoje funkcje.

  Jest nie tylko niezbędny do produkcji energii komórkowej, ale również chroni komórki przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki tlenowe, o czym wspomniałam na wstępie.

  Może występować w 3 różnych stopniach utlenienia, a te kozackie umiejętności są kluczowym elementem jego biochemicznych funkcji w kontakcie z wolnymi rodnikami.

  Jako silny antyoksydant może zwiększać wchłanianie innych składników odżywczych. Wykazano w badaniach klinicznych, że pomaga w recyklingu witamin C i E (przypominam, że ten duecik wymiata, jako antyoksydanty, dlatego Saul poleca go przy mięśniakach, menopauzie, endometriozie i innych problemach, w tym zewnętrznie do smarowania opryszczki i wirusowych brodawek), oraz do maksymalizacji wszelkich efektów witamin i przeciwutleniaczy, które już pracują w Twoim ciele.

  Chociaż Twoje ciało ma zdolność do zrobienia sobie  koenzymu Q10 na własną rękę, owa produkcja naturalnie spada wraz z wiekiem. Pozostaje więc rozumna, czyli świadoma dieta i suplementy diety.

  Kto więc powinien suplementować Koenzym Q10?

  Zgodnie z badaniami na Oregon State University, naturalna synteza koenzymu Q10 plus dieta, wydaje się zapewniać wystarczające ilości tego super antyoksydantu, aby zapobiec niedoborom u zdrowych ludzi. Jednak wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej CoQ10.

  Spadek ten jest najbardziej widoczny u osób powyżej 40 roku życia, szczególnie u pacjentów przyjmujących statyny. Również u osób chorych na cukrzycę, raka i zastoinową niewydolność serca zmniejsza się poziom koenzymu Q10 w osoczu.

  Gdy masz problemy z sercem, z cukrem (chcesz ustabilizować go), z nadciśnieniem, albo gdy chorujesz przewlekle, przyjmujesz witaminy C i E i chcesz wzmocnić ich działanie, bierz suplement Koenzym Q10. Chorzy na raka jak najbardziej wskazany. Przy problemach z mięśniami (dystrofia i inne), z dziąsłami. Przy Parkinsonie i Alzheimerze. Przy dziedzicznych zaburzeniach mitochondrialnych. Przy wirusach i infekcjach bierz koenzym Q10.

  6 podstawowych korzyści z koenzymu Q10

  1. Podtrzymywanie naturalnej energii

  Koenzym Q10 odgrywa rolę w „mitochondrialnej syntezie ATP”, która polega na konwersji energii z surowej żywności (węglowodany i tłuszcze) do postaci energii. CoQ10 bierze udział w metabolizmie kwasu tłuszczowego i glukozy. Od tego zależy siła mięśni, apetyt i masa ciała.

  2. Zmniejszanie ilości wolnych rodników tlenowych

  Nie ma się co rozpisywać za bardzo w tym temacie, po prostu CoQ10 zapobiega stresowi oksydacyjnemu, czyli odmładza i chroni nas przed chorobami. Jako przeciwutleniacz rozpuszczalny w tłuszczu hamuje peroksydację lipidów. I to jest mega ważne, gdyż jak wspominałam milion razy: nie bójmy się cholesterolu, bójmy się utlenionego cholesterolu. Tylko ten nas może załatwić.

  3. Poprawia zdrowie serca i kompensuje skutki stosowania statyn

  Eksperci  wprawdzie żądają kolejnych badań klinicznych, ale już można powiedzieć, że koenzym Q10 ma ogromny potencjał dla zapobiegania i leczenia dolegliwości serca przez poprawę bioenergetyki komórkowej.

  Choroby mitochondrialne związane ze starzeniem się, procesy kancerogenezy, a także wtórny wpływ leczenia statynami, to wszystko czeka na porcję uczciwego koenzymu Q10.

  Suplementacja CoQ10 przez osoby przyjmujące statyny, wydaje się wręcz niezbędna.

  Dopiero wczoraj wzięłam pierwszą porcję koenzymu Q10, a dziś już tak wyglądam:D 

  4. Spowalnia efekty starzenia

  Mitochondrialna synteza ATP jest ważną funkcją dla utrzymania szybkiego metabolizmu, siły mięśni, mocnych kości, młodzieńczej skóry i zdrowej tkanki. Spadający wraz z wiekiem poziom koenzymu Q10 przyczynia się nie tylko do oznak starości na pierwszy rzut gałki, ale co gorsze do degeneracji narządów, takich jak wątroba, serce i mięśni szkieletowych.

  5. Pomaga utrzymać poziom optymalnego pH ciała

  Ooo, to bardzo dobre wieści dla nas, fanatyków dobrej alkalizacji limfy i generalnie odpowiedniej kwasowości ciała.

  Koenzym Q10 w komórkach pomaga transportować białko przez błony komórkowe i ma wpływ na enzymy trawienne, te zdolności razem wzięte pozwalają utrzymywać optymalne wartości pH ciała.

  W badaniach klinicznych okazało się, że ludzie z pewnymi rodzajami nowotworów (chłoniak, piersi, płuc, prostaty, trzustki i jelita grubego) mają niski poziom w osoczu koenzymu Q10. Niedawne badania z udziałem dorosłych kobiet z rakiem piersi, ujawniły, że gdy pacjentkom uzupełniono CoQ10 poprzez suplementację ich zdrowie uległo poprawie.

  CoQ10 może przyczynić się do ogólnej poprawy funkcji układu immunologicznego, a nawet zmniejszyć ryzyko raka.

  6. Chroni przed upośledzeniami poznawczymi

  Zwiększenie stresu oksydacyjnego w części mózgu u osób z upośledzeniem funkcji poznawczych, takimi jak choroba Parkinsona przyczynia się do wystąpienia tych objawów. Osoby te mają zazwyczaj zmniejszone poziomy CoQ10 we krwi.

  Liczne badania wykazały pozytywny wpływ suplementacji CoQ10 u osób z chorobą Parkinsona.

  Dieta, czyli jedzenie bogate w koenzym Q10

  Ryby, wątroba, nerki, oraz pełne ziarno, to najbogatsze naturalne źródła koenzymu Q10. Są też opcje wegetariańskie, takie jak fasola, orzechy, niektóre warzywa, jaja i produkty mleczne.

  Na pierwszym jednak miejscu jest befsztyk wołowy z wołu karmionego trawą. Biedny wół. Ale befsztyka nie polecam, bowiem jest to czerwone mięso, które pomimo, że dostarczy prześwietnego koenzymu Q10, tak, czy siak odbierze zdrowie.

  Poza tym beef’em:

  Śledź
  Kurczak z wolnego wybiegu
  Pstrąg tęczowy
  Ziarenka sezamu
  Pistacje
  Brokuły
  Kalafior
  Pomarańcze
  Truskawki
  Jaja ekologiczne
  Sardynki
  Makrela

  Szacuje się, że przeciętny człowiek dostarcza sobie w diecie około 25 % całkowitego zapotrzebowania na koenzym Q10. Dlatego należy rozkminić swoją sytuację zdrowotną, dietę, wiek, stan zdrowia i takie tam i podjąć decyzję o suplementacji koenzymem Q10, lub nie podejmować.

  CoQ10 w większości produktów spożywczych jest w tam mikro ilościach, że nawet zdrowa dieta może okazać się  niepraktycznym sposobem na codzienne potrzeby ciała. Dlatego suplementacja dla wielu z nas będzie jedynym rozwiązaniem.

  TU KUPISZ mega antyutleniacz KOENZYM Q10 Ubichinon, celowo nie Ubichinol, który (nie zaprzeczamy) ma więcej antyoksydantów, ale jest formą bardzo niestabilną i nie ma gwarancji jakiego kota kupuje się w worku, natomiast Twoje ciało zrobi sobie dokładnie to co potrzebuje z Ubichinonu G&G

  Sugerowana porcja dzienna wynosi od 30 mg do 1000 mg. Czyli jak widzisz są spore rozpiętości.

  Większość ekspertów zaleca dla dorosłych co najmniej 200 miligramów dziennie, aby doświadczyli prawdziwych korzyści. Ludzie ważący w okolicach 100 kilogramów powinni oczywiście rozważyć większą dawkę. Podobnie jak ci, którzy biorą statyny.

  A teraz z innej beczki, czyli możliwe skutki uboczne suplementacji koenzymem Q10 

  Mimo, że suplementacja koenzymem Q10 uważana jest ogólnie za bardzo bezpieczną i stosuje się go od wielu, wielu lat (również w medycynie), to jednak mogą wystąpić:

  Łagodna bezsenność, podwyższone poziomy enzymów wątrobowych, wysypka, nudności, bóle brzucha, zawroty głowy, wrażliwość na światło, drażliwość, ból głowy, zgaga i zmęczenie.

  A także interakcja ze statynami:

  Koenzym Q10 może zmniejszyć skuteczność statyn przeciwzakrzepowych takich jak warfaryna i innych zwykłych leków obniżających poziom cholesterolu (na przykład inhibitora reduktazy HMG-CoA, czy statyny inhibitorów reduktazy). Porozmawiaj z lekarzem na ten temat, gdy bierzesz akurat te leki.

  W niektórych przypadkach, suplementacja CoQ10 może również obniżyć poziom cukru we krwi i spowodować zmniejszenie wymagań co do insuliny. Osoby chore na cukrzycę biorące leki kontrolujące glikemię powinny szczególnie monitorować  warunki swojego zdrowia (cukier), jeśli biorą CoQ10.

  Zawsze można zminimalizować skutki uboczne działania koenzymu Q10 poprzez dzielenie swojej dziennej dawki na mniejsze np. około 100 miligramów.

  Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią skonsultuj się z lekarzem prowadzącym. Najlepiej ze światłym lekarzem.

  źródło: 1

  A oto dawkowanie Koenzymu Q10 przy różnych schorzeniach:

  Poniższe dawki są oparte na badaniach naukowych, publikacjach, tradycyjnym stosowaniu w praktyce lub na opinii ekspertów. Wiele ziół i suplementów nie zostało dokładnie przebadanych, bezpieczeństwo i skuteczność nie mogą być przyjęte za udowodnione. Produkty różnych marek mogą być wykonane inaczej, ze zmiennymi składnikami, nawet w obrębie tej samej marki. Poniższe dawki mogą nie mieć zastosowania do wszystkich produktów. Przed rozpoczęciem leczenia należy przeczytać etykiety produktów i skonsultować dawkowanie z wykwalifikowanym lekarzem.

  Dorośli (18 lat i więcej)

  Co do zasady: na opakowaniach zalecano dawkowanie CoQ10 w zakresie pomiędzy 22 – 400 miligramów.

  Alzheimer

  W leczeniu choroby Alzheimera 90-360 miligramów idebenone (syntetycznie wytworzony związek chemiczny podobny do CoQ10) przyjmowano doustnie codziennie w dawce pojedynczej lub podzielonych przez 6-16 miesięcy.

  Dawka 400 mg preparatu CoQ10 była przyjmowana doustnie 3 razy dziennie przez 16 tygodni.

  Stwardnienia zanikowe boczne

  W celu leczenia stwardnienia zanikowego bocznego (ang. Amyotrophic sclerosis – ALS), 1800 lub 2700 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie w 3 podzielonych dawkach przez 9 miesięcy.

  Dawki CoQ10 wynoszące 3000 miligramów przyjmowano doustnie codziennie przez 8 miesięcy.

  Ból w klatce piersiowej

  W leczeniu bólu w klatce piersiowej, 60-600 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie w pojedynczej lub podzielonych dawkach przez 4 tygodnie.

  Antyoksydant

  Jako przeciwutleniacz 60-150 miligramów CoQ10 podawano doustnie codziennie przez 2-12 tygodni.

  Dawkę 30 mg CoQ10 w oleju lub 20 mg CoQ10 w postaci proszku podawano doustnie 3 razy dziennie przez 2 miesiące.

  Dawkę 100 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przed hemodializą w ciągu 6 miesięcy.

  Problemy z kontrolą mięśni

  W leczeniu problemów z kontrolą mięśni 5-30 miligramów CoQ10 na kilogram ciała przyjmowano doustnie codziennie przez 2-5 lat.

  Dawki 300-3000 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie.

  Dawkę 5 miligramów na kilogram ciała idebenone przyjmowano doustnie codziennie przez okres do pięciu lat.

  Osłabienie mięśnia sercowego

  W leczeniu osłabienia mięśnia sercowego 30-600 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez okres do 8 lat.

  Dawka 2 miligramów CoQ10 na kilogram ciała była przyjmowana doustnie w 2 lub 3 podzielonych dawkach wraz z lekiem na serce oraz zwiększona do maksymalnie 10 miligramów na kilogram ciała doustnie codziennie przez 6 miesięcy.

  Dawka 0,6 miligrama na kilogram była przyjmowana doustnie codziennie przez 9 miesięcy.

  Zapobiegawczo chorobom serca

  Aby zapobiec chorobom serca, 200 mg CoQ10 przyjmowano doustnie raz dziennie przez 12 tygodni.

  Skutki uboczne chemioterapii

  W leczeniu skutków ubocznych chemioterapii 50-90 mg CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie.

  Na skórę nakładano maść zawierającą ubiquinon.

  CoQ10 wstrzyknięto do żyły w dawce 1 miligrama na kilogram ciała na 1 dzień przed leczeniem przeciwnowotworowym, w dniu leczenia i przez 2 dni po zabiegu.

  Choroba niedokrwienna serca

  W leczeniu choroby niedokrwiennej serca około 20-100 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie 3 razy na dobę przez 4-8 tygodni.

  Cukrzyca typu I

  W leczeniu cukrzycy typu I, 100 mg mililitra CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 12 tygodni.

  Cukrzyca typu II

  W leczeniu cukrzycy typu II 100 mg preparatu CoQ10 przyjmowano doustnie 2 razy na dobę przez okres do 12 tygodni.

  Fibromialgia

  W leczeniu fibromialgii 300 mg CoQ10 podawano doustnie codziennie przez 9 miesięcy.

  Poprawa rozszerzenia naczyń krwionośnych

  Aby poprawić rozszerzenie naczyń krwionośnych, 200 mg CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 12 tygodni.

  Choroba dziąseł

  W leczeniu choroby dziąseł 5 ml CoQ10 (200 miligramów na mililitr oleju z kukurydzy) podawano doustnie codziennie w podzielonych dawkach.

  CoQ10 podano doustnie w oleju sojowym w stężeniu 85 miligramów na mililitr raz w tygodniu przez sześć tygodni.

  Utrata słuchu

  W leczeniu utraty słuchu 160-200 miligramów preparatu Q-TER® przyjmowano doustnie 1 raz dziennie przez 7-30 dni.

  CoQ10 został użyty jako 85 miligramów na mililitr zawiesiny w oleju sojowym.

  Zawał serca

  W leczeniu zawału serca 120 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 28 dni do 1 roku.

  Dawkę 250 miligramów płynnego CoQ10, a następnie 150 miligramów płynnego CoQ10, podawano trzy razy dziennie przez pięć dni przez rury nosowe.

  Przewlekłe choroby mięśnia sercowego

  W leczeniu przewlekłej choroby mięśnia sercowego, 33 mg preparatu CoQ10 było przyjmowane doustnie 3 razy dziennie przez 12 tygodni.

  W leczeniu niewydolności serca dawkę 2 miligramów na kilogram ciała CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez rok.

  Dawki 50-600 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez okres jednego miesiąca do 2 lat.

  Ochrona serca podczas zabiegu

  Aby chronić serce podczas zabiegu, dawka 100 miligramów CoQ10 była przyjmowana doustnie codziennie przez 14 dni przed i 30 dni po zabiegu.

  Dawki 30-200 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 5-7 dni przed zabiegiem pomostowania (bypass).

  Dawkę 300 mg CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 2 tygodnie po zabiegu.

  Dawkę 600 miligramów CoQ10 podawano doustnie w 2 podzielonych dawkach o godzinie 18: 00 wieczorem przed procedurą i 6 rano rano w dniu zabiegu.

  Dawka 150 mg CoQ10 (u osób ważących mniej niż 60 kilogramów) lub 180 mg CoQ10 (u osób ważących więcej niż 60 kilogramów) podawano doustnie w 3 podzielonych dawkach codziennie przez 7-10 dni przed operacją.

  Dawkę 5 miligramów na kilogram CoQ10 wstrzyknięto do żyły na dwie godziny przed zabiegiem pomostowania.

  Poprawa sprawności ćwiczeń

  Aby poprawić sprawność ćwiczeń, dawki 50-300 miligramów CoQ10 były przyjmowane doustnie codziennie przez okres do 12 tygodni.

  Dawkę 100 miligramów lub 300 mg CoQ10 przyjmowano doustnie w 2 podzielonych dawkach dziennych przez tydzień, z 1 dawką trzech kapsułek rano ósmego dnia przed ćwiczeniami.

  Zapalenie wątroby typu C

  W leczeniu zapalenia wątroby typu C 40 mg lub 80 mg mitoquinonu przyjmowano doustnie 1 raz dziennie ze szklanką wody na czczo i co najmniej godzinę przed jedzeniem, przez 28 dni.

  HIV / AIDS

  W leczeniu HIV / AIDS, 200 mg CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie w postaci dawki pojedynczej lub w 3 podzielonych dawkach.

  Choroba Huntingtona

  Aby wyleczyć chorobę Huntingtona, 300-600 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 120 tygodni.

  Dawkę 270 miligramów idebenone (90 miligramów 3 razy dziennie) przyjmowano doustnie codziennie przez 52 tygodnie.

  Wysokie ciśnienie krwi

  W leczeniu wysokiego ciśnienia krwi codziennie przyjmowano 60-360 miligramów CoQ10 doustnie.

  Przy średniej dawce dziennej równej 225 miligramów, przez 8-12 tygodni.

  Zaburzenia rytmu serca

  W leczeniu zaburzeń rytmu serca (funkcja rozkurczowa lewej komory) przyjmowano dawkę 20 mg preparatu Lipitor® doustnie codziennie przez 3-6 miesięcy i uzupełniano 300 mg CoQ10 dziennie (100 miligramów, 3 razy na dobę) przez kolejne 3 miesiące.

  Obniżanie poziomu cholesterolu

  Aby obniżyć poziom cholesterolu, przyjmowano 50-100 miligramów CoQ10 doustnie codziennie przez okres do 3 miesięcy.

  Niepłodność męska

  W leczeniu niepłodności męskiej preparat CoQ10 30-300 miligramów doustnie dziennie lub w dawkach podzielonych przez okres do 26 tygodni.

  Miękkie żele Q-absorb® zawierające 100 miligramów CoQ10 podawano doustnie, 1 miękki żel 2 razy dziennie przez 6 miesięcy.

  Migrena

  W leczeniu migreny 150-300 miligramów CoQ10 przyjmowano codziennie przez okres do 3 miesięcy.

  Dawki 1-3 mg CoQ10 na kilogram ciała były przyjmowane codziennie doustnie w płynnych kapsułkach żelowych.

  Choroby mitochondriów

  W leczeniu chorób mitochondriów przyjmowano doustnie 120-1200 miligramów CoQ10 codziennie przez okres do jednego roku.

  Ciekłą postać CoQ10 przyjmowano w doustnie w dawce 5 miligramów na kilogram ciała dziennie.

  Dawka 2 miligramów CoQ10 na kilogram ciała była przyjmowana dousnie codziennie przez 6 miesięcy.

  Dystrofia mięśniowa

  W leczeniu dystrofii mięśniowej codziennie przyjmowano 100 miligramów CoQ10.

  Choroby mięśni wywołane przez statyny

  W leczeniu chorób mięśni wywołanych przez statyny, przyjmowano doustnie 100-240 miligramów CoQ10 (w tym Q-Sorb ™) codziennie przez 2,5 roku.

  Nerwobóle u cukrzyków

  W leczeniu bólu nerwowego u cukrzyków przyjmowano doustnie 400 mg CoQ10 codziennie przez 12 tygodni.

  Parkinson

  W leczeniu choroby Parkinsona, nanocząsteczkowe i standardowe preparaty CoQ10 przyjmowano doustnie w dawkach 300-2400 miligramów na dobę przez 4 tygodnie do 16 miesięcy.

  Ból i krzywizna penisa

  W leczeniu choroby Peyronie (bólu i krzywizny penisa) podawano doustnie 300 mg CoQ10 codziennie przez 24 tygodnie.

  Wysokie ciśnienie krwi w ciąży

  W leczeniu wysokiego ciśnienia krwi w ciąży 100 mg preparatu CoQ10 przyjmowano doustnie 2 razy dziennie (Q-absorb® zawierający koenzym Q10/ubichinon) do momentu rozwiązania, w sumie około 20-24 tygodni.

  Niewydolność nerek

  W leczeniu niewydolności nerek 180-200 miligramów CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez okres do 8 tygodni.

  Odchudzanie

  W celu utraty wagi, 100 miligramów CoQ10 podawano doustnie codziennie przez 3 miesiące.

  Odmładzanie skóry

  W celu zniwelowania oznak starzenia się, na skórę nakładano 1-procentowy krem ​​CoQ10 przez 5 miesięcy.

  Dzieci (poniżej 18 roku życia)

  Problemy z kontrolą mięśni

  W leczeniu problemów z kontrolą mięśni 5-20 miligramów CoQ10 na kilogram ciała przyjmowano doustnie codziennie przez 3-5 lat.

  Dawka 900-2 250 miligramów dziennie idebenone przyjmowana doustnie u osób ważących co najmniej 45 kilogramów lub 450-1350 mg dziennie dla osób ważących 45 kilogramów lub mniej przez okres do jednego roku.

  Idebenon przyjmowano 3 razy dziennie w dawce docelowej 5, 15 lub 45 miligramów dziennie na kilogram ciała przez 3 miesięcy.

  Osłabienie mięśnia sercowego

  Aby złagodzić osłabienie mięśnia sercowego, 2 miligramy CoQ10 na kilogram ciała, przyjmowano doustnie codziennie w 2 lub 3 dawkach podzielonych, zwiększając maksymalnie do 10 miligramów dziennie  na kilogram przez 6 miesięcy.

  Dawka 10 miligramów na kilogram CoQ10 przyjmowana była doustnie codziennie w 2 lub 3 podzielonych dawkach przez 8 miesięcy.

  Efekty uboczne stosowania chemioterapii

  W leczeniu efektów ubocznych stosowanych chemioterapii 100 mg preparatu CoQ10 przyjmowano doustnie 2 razy na dobę.

  Zespół Downa

  W leczeniu zespołu Downa 10 mg CoQ10 na kilogram masy ciała podawano doustnie codziennie w dawce pojedynczej lub podzielonych przez 2 miesiące, i po małej dawce CoQ10 (1 miligram na kilogram dziennie) przez jeden miesiąc.

  Migrena

  W leczeniu migreny 100 mg tabletek do żucia CoQ10 przyjmowano doustnie codziennie przez 16 tygodni.

  Dawki 1-3 mg CoQ10 na kilogram masy ciała przyjmowano doustnie codziennie w płynnych kapsułkach żelowych.

  Zwężenie zastawki mitralnej

  W leczeniu zwężenia zastawki mitralnej, w której zastawka serca nie zamyka się prawidłowo, 0,6-3,4 miligrama CoQ10  na kilogram masy ciała przyjmowano doustnie codziennie przez okres do 43 miesięcy.

  Dystrofia mięśniowa

  W leczeniu dystrofii mięśniowej codziennie przyjmowano doustnie 100 miligramów CoQ10.

  Dawkę 150 miligramów idebenone podawano doustnie 3 razy dziennie (z posiłkami) przez 52 tygodnie.

  Zespół Prader-Labhart-Willi

  W celu leczenia zespołu Prader-Labhart-Willi, zaburzenia genetycznego powodującego zaburzenia wzrostu i problemy rozwojowe, 2,5 mg CoQ10 na kilogram masy ciała przyjmowane doustnie.

  źródło dawkowań: 1

  owocek:)

  (Visited 11 636 times, 16 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 08:37

   ”…Nie ma żadnej różnicy między absorpcją ubichinonu i ubichinolu
   Ubichinon i ubichinol przekształcają się między sobą w organizmie w ciągłym cyklu.
   Gwarantuje to prawidłową absorpcję.”
   ……
   Health and Science
   News about Health, Family and Lifestyle

  Dodaj komentarz