logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
86 066 435
176 online
31 577 VIPy
Reklama

 

 

 

SPROSZKOWANY
100% ORGANICZNY
KORZEŃ BURAKA This is BIO

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Kolelejny powód żeby pokochać zieloną herbatę. Tym razem wdzięczny będzie Twój mózg!

matcha

Zielona herbata cieszy się szczególną uwagą ze względu na swoje rozliczne prozdrowotne właściwości i doskonały smak.

Mamy kolejny powód żeby ją uwielbiać, ponieważ niedawno potwierdzono, że działa ona ochronnie na serce i układ krwionośny!

Wiadomo już od jakiegoś czasu, że EGCG, czyli 3-galusan epigallokatechiny, składnik zawarty w zielonej herbacie, potrafi zmniejszać blaszki amyloidowe w mózgu, które prowadzą do choroby Alzheimera. Okazuje się, że ten efekt przenosi się również na naczynia krwionośne, a potencjał ratunkowy tego odkrycia jest ogromny.

Kiedy tłuszcz gromadzi się w tętnicach i zmniejsza przepływ krwi do mózgu i serca, białko znane jako apoA-1 powoduje, że kolejne osady szybko się gromadzą i zwiększają ryzyko udaru lub zawału serca. W badaniu przeprowadznym na Uniwersytecie w Leeds i Uniwersytecie Lancaster odkryto, że EGCG może wiązać włókna amyloidowe w apoA-1 i przekształcać je w mniejsze cząsteczki, które są rozpuszczalne i rzadziej powodują uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Naukowcy pracują nad otrzymaniem ekstraktu EGCG, jednak tymczasem istnieje sposób w stu procentach naturalny, bezpieczny i doskonale pyszny, czyli matcha.

Ta niepozorna herbata dzięki specjalnej metodzie hodowli ma znacznie wiecej chlorofilu i przeciwutleniaczy, w tym flawanoidów takich jak EGCG! Właściwie ma ona 137 razy więcej katechin niż jakakolwiek zielona herbata, co czyni ją królową tego gatunku!

Reklama

matcha, this is bio

TU ZNAJDZIESZ  ORGANICZNĄ, SPROSZKOWANĄ HERBATĘ MATCHA This is BIO


Postaw na prozdrowotne działanie zielonej herbaty!

Nie chodzi już tylko o EGCG! Matcha zawiera także witaminy A, C, D i E oraz minerały. A to dopiero początek wyliczanki!

Co jeszcze zawiera (i potrafi) ten cudowny napój?

L-teanina: L-teanina to unikalny aminokwas, który znajduje się niemal wyłącznie w krzewie herbacianym (Camellia sinensis) i który stanowi jeden z najistotniejszych komponentów zielonych herbat. Dzięki specjalnej metodzie uprawy matchy zawiera ona jeszcze więcej tej substancji zapewniającej jej słodkawy smak.

Działanie tej substancji jest prawdziwie niezwykłe. Wpływa ona pozytywnie na centralny układ nerwowy. Ma wyjątkową zdolność stymulacji fal alfa w mózgu, które stymulowane są także podczas medytacji i w stanie głębokiego relaksu. Być może to to sprawia, że mnisi tak bardzo doceniają filiżankę matchy przed długotrwałą medytacją?

Dodatkowo l-teanina przeciwdziała temu co lubimy najmniej w kawie. To dzięki teaninie zawarta w matchy kofeina nie przyczynia się do nagłego skoku i równie nagłego spadku energii po jej wypiciu. Wręcz przeciwnie! Organzim, mimo energetyzującego działania, jest pobudzony w znacznie bardziej subtelny sposób, ale też przez znacznie dłuższy czas.

Badania kliniczne wykazały, że l-teanina redukuje stres, obniża ciśnienie krwi, poprawia pamięć i zdolność uczenia się, zmniejsza symptomy PMS i działa przeciwutleniająco niszcząc tym samym szkodliwe wolne rodniki.

Właściwości termogeniczne: Zielona herbata od dawna badana jest pod kątem swojego odchudzającego działania. Obecnie uważa się, że przyśpiesza ona metabolizm o 35-40% i zwiększa zdolność spalania tłuszczu bez żadnych dodatkowych efektów ubocznych.

Przeciwutleniacze: katechiny, których matcha ma 137 razy więcej niż inne zielone herbaty, to silne przeciwutleniacze, które odmładzają ciało. Przeciwutleniacze zawarte w matchy sa 100 razy silniejsze od witaminy C i 25 razy silniejsze od witaminy E. Do tego matcha ma 70-krotnie większy potencjał antyoksydacyjny niż sok pomarańczowy i 9 razy więcej beta-karotenu niż szpinak.

Chlorofil: Matcha zawiera ekstremalnie wysoki poziom chlorofilu, któremu zawdzięcza swój hipnotyzujący kolor. Chlorofil jest jedną z najsilniej oczyszczających krew substancji na świecie!

Polifenole: Polifenolom ta wyjątkowa zielona herbata zawdzięcza realne działanie przeciwnowotworowe.

Działanie adaptogenne: Zielona herbata dzięki swojemu wyjątkowemu profilowi odżywczemu jest jednym z topowych adaptogenów. Wspiera ona pracę nadnerczy poprzez obniżenie poziomu hormonu stresu, czyli kortyzolu.

Polisacharydy: Zawarte w zielonej herbacie polisaharydy chronią przed skkami insuliny pomagając regulować poziom cukru we krwi.

Substancje przeciwdrobnoustrojowe: Zielona herbata zawiera substancje o działaniu antybiotycznym i przeciwwirusowyme, dzięki którym można zapobiegać licznym schorzeniom, w tym grypie, przeziębieniu i zatruciom pokarmowym.

Źródła: 1,2

uściski:)

(Visited 5 615 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Aneta D Falkiewicz 10 lipca 2018 o 21:25

    Pepsi, wiesz może kiedy będzie kakałko?

  2. Sylwia 11 lipca 2018 o 06:35

    Peps, która postać b3 nie daje flasha?

  3. nagomi.pl 11 lipca 2018 o 13:48

    Nigdy o tym nie słyszałem, muszę wypróbować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *