logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
73 971 260
149 online
30 067 VIPy
Reklama

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Kontrowersyjny wpis o leczeniu kręgosłupa w odcinku szyjnym i nie tylko

  fsb

  Protokół 12 kroków leczenia i praktycznie odnoszą się do całego kręgosłupa

  W rzeczywistości baaardzo długi i kontrowersyjny na tym blogu wpis o leczeniu kręgosłupa w odcinku szyjnym

  Morning szyjom, plecom, grzbietom i lędźwiom, w tym obolałym,

  Nie będę wnikać w dokładną anatomię kręgosłupa, ani jego odcinka szyjnego, w paru tylko słowach streszczę, że kości szyi, które wspierają głowę zwane są kręgami szyjnymi, a owe 7 kręgów identyfikuje się, jako C1 do C7.

  „Złamanie szyi” oznacza, że jedna lub więcej z tych kości uległa złamaniu lub pęknięciu. Jest to bardzo nieprzyjemna rzecz, a leczenie zawsze wiąże się z unieruchomieniem głowy.

  100% Organic Hemp Protein This is Bio
  TU KUPISZ białko roślinne (z Omega 3) 100% Organic HEMP PROTEIN This is Bio

  Wracając do naszych kręgów szyjnych, to każdy z nich posiada w środku otwór zwany kanałem kręgowym, przez który przechodzi rdzeń kręgowy z mózgu przez pełną długość grzbietu. Gałęzie nerwu zwane korzeniami nerwowymi zamykają rdzeń kręgowy po bokach, w pobliżu tyłu szyi i dalej suną do sąsiednich obszarów ciała. Zakończenie kręgu C1, zwane atlasem umożliwia obrót głowy. Pozostałe kręgi pozwalają, na wszelkie inne pochyły głowy.

  W górnej i dolnej części kręgu znajdują się chrząstkowe płytki końcowe, o powierzchniach, które mogą się degenerować tworząc szczeliny (pęknięcia).

  Ups

  Wszelkie patologie kręgosłupa mogą być diagnozowane za pomocą standardowego prześwietlenia promieniami X, za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI), lub innymi metodami skanowania.

  Na kręgach szyjnych (jak na innych częściach kręgosłupa) mogą rozwijać się nienormalne narośle kostne zwane ostrogami, które uderzają nerwy, ścięgna, lub sąsiednie kręgi, powodując ból.

  TU KUPISZ JABŁCZAN MAGNEZU TiB, przyjmujesz rano 1 łyżeczkę od herbaty wraz ze szklanką wody, może być z cytryną 

  Nadmiar wapnia w diecie i suplementacji są głównymi przyczynami powstawania ostróg kostnych, zwłaszcza, gdy dieta zawiera niedobory magnezu

  A z tego co wiemy prawie cały współczesny świat wysokich cywilizacji cierpi na niedobory magnezu. Małpy mają nadal sporo magnezu. Standardowe leczenie ostróg jest ich chirurgiczne usunięcie.

  Z innych dolegliwości dotyczących kręgosłupa szyjnego: że tarcze kręgów mogą oderwać się od sąsiednich kręgów powodując niewspółosiowość. Leczenie może obejmować wyrównanie i unieruchomienie głowy i szyi, aż nastąpi ponowne połączenie poprzez naturalne uzdrawianie ciała.

  Ten warunek chorobowy nie nazywa się jednak wypadnięciem dysku, chociaż termin wydaje się bardzo pasować do stanu. Ściśnięte korzenie nerwów mogą powodować ciągnięcie mięśni, co z kolei spowoduje, że szyja będzie ustawiać się stale niewspółosiowo próbując złagodzić ból. Mięśnie te mogą szybko stać się przykurczone i same z siebie bolesne.

  146590

  Tarcze szyi, czyli dyski to kolejny element, tym razem w kształcie krążka hokejowego, o płaskiej powierzchni na górze i na dole. Każda tarcza ma galaretowate centrum o nazwie jądra miażdżystego, otoczonego włóknistym anulusem, czyli spłaszczonym pierścieniem. Półpłynny żel w środku tarczy pozwala na lepsze pochłanianie wstrząsów uderzeniowych i przechyleń głowy, tworząc kształt klina, podczas przemieszczania się szyi. Włóknisty anulus stopniowo staje się coraz bardziej zwarty i mocniejszy, gdy zbliżymy się do obwodu.

  Owa tarcza zbudowana jest z kolagenu, białek i proteoglikanów (6-chondroityny, siarczan keratanu, kwasu hialuronowego i chondroityny-4-siarczan) i zwykle zawiera 80% wody komórkowej. Zmniejszenie ilości wody powoduje pocienienie dysku.

  Każda tarcza jest sztywno przymocowana włóknami Sharpe’a do sąsiednich kręgów, a także do tylnych i przednich podłużnych wiązadeł. Tarcze są umieszczone pomiędzy kręgami, w przedniej części kanału kręgowego. Dyski nie zachodzą na kręgi, jak wiele osób błędnie uważa. Każda tarcza rośnie i przylega szczelnie do sąsiedniego kręgu od góry i od dołu i posiada silną włóknistą strukturę, która jednak może cierpieć z powodu przepuklin (wybrzuszenia), pęknięć (rysy lub pęknięcia), albo całkowitego zerwania (wytłoczenia z jądra miażdżystego, które jest w centrum tarczy, jak wspomniałam galaretowatej masy).

  Choroba części szyjnej kręgosłupa najczęściej dotyczy problemów z tarczami w dolnej części szyi, gdzie kręgi są zidentyfikowane jako C5-6 i C6-7

  Oto niektóre z typowych problemów

  Przerzedzenie

  Dyski kręgosłupa mogą stać się cieńsze od wysuszenia (utraty wody), katabolizmu (pożeranie samego siebie) kolagenu w organizmie, złej postawy, złych warunków pracy, niewłaściwego łóżka, zbyt ciężkiego sprzętu na głowie, jak kask, lub złej diety. Najczęściej kilku tych czynników razem. Przerzedzanie tarczy może nie dawać żadnych objawów, jednak owe rozrzedzenie zmniejsza odstępy między kręgami. Przerzedzenie tarcz może spowodować niewłaściwą pozycję kręgów i zapalenie stawów, ściśnięcie nerwów, więzadeł, mięśni, ich skurcze, lub napięcie, a także ścieranie sąsiednich kręgów, co powoduje ból.

  Istnieją naturalne metody, które są w stanie zatrzymać owe przerzedzenie i zwiększyć wysokość tarcz, przywracając normalne, bezbolesne funkcjonowanie. W skrajnych przypadkach cała płyta dysku praktycznie znika, powodując, że sąsiadujące ze sobą kręgi stapiają się. Gdy do tego dojdzie, właściwie naturalne metody nie są w stanie odwrócić tego katabolizmu. Po prostu organizm zjadł nam dysk.

  Przepuklina dysku

  Kolejnym schorzeniem jest przepuklina krążka i występuje wtedy, gdy zewnętrzne pasma włókniste zaczynają wybrzuszać się na zewnątrz. Ten stan czasami nazywa się dyskopatią. W rzeczywistości tarcza, czyli dysk nie wymknęła się ze swojego miejsca, jednak ból może być bardzo poważny, gdyż może mieć wpływ na kompresowanie rdzenia kręgowego. Operacja może obejmować usunięcie obszaru wybrzuszenia w celu złagodzenia bóli. Istnieją naturalne programy, które są w stanie zmniejszyć objawy przepukliny. Przepuklina dysku, tak jak jego przerzedzanie może być spowodowana złą postawą, złymi warunkami pracy, niewłaściwym łóżkiem, ciężkim sprzętem na głowie, udarami i/ lub złą dietą.

  Pęknięcie dysku

  Występuje, gdy przepuklina dociera aż do żelu jądra miażdżystego tarczy. Jest to efekt jakby wyciskania z tubki pasty do zębów, przez szczelinę w dysku na przepuklinę. Wytłoczone jądro miażdżyste może wpływać na rdzeń kręgowy i / lub korzenie nerwowe, powodując silne bóle. Uszkodzenie nerwów rdzenia kręgowego może powodować ból i mrowienie w odległych częściach ciała, poniżej punktu uszkodzenia, jak w nogach, stopach, czy rękach. Naturalne metody leczenia nie są w stanie przywrócić żelu z powrotem do środka dysku, niestety w takim przypadku musi on być usunięty chirurgicznie, aby złagodzić objawy bólowe.

  Ostrzeżenie! Jeśli masz najmniejsze podejrzenie pęknięcia płyty należy nalegać na zrobienie MRI, lub prześwietlenia, bowiem operacja powinna być przeprowadzona natychmiast/w ciągu kilku dni, aby złagodzić uderzenie na rdzeń kręgowy, ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie nerwów. Opóźnienie w operacji może doprowadzić do trwałego kalectwa na całe życie.

   

  cervlat

  Zapalenie stawów

  Stawy międzykręgowe są stawami kontaktu między kręgami. Kręgi szyjne mają występy przypominający skrzydło ze stawami międzykręgowymi na końcach. Powierzchnie ślizgowe stawów mogą zostać uszkodzone wraz ze stanem zapalnym kości i stawów, lub reumatoidalnym zapaleniem stawów. Istnieją naturalne programy ozdrawiające, które delikatnie naciągają złącza, aby umożliwić im odżywienie, a co za tym idzie uzdrowienie, a także uspokoić atak systemu autoimmunologicznego powodującego zapalenie stawów. Dieta musi spełniać wymagania pokarmowe potrzebne do gojenia i regeneracji.

  Więzadła

  Stawy międzykręgowe są otoczone więzadłami, które umożliwiają ruch stawu, ale też ograniczają stopień ruchu. Więzadła również rozciągają się od kręgu do kręgu otaczając dysk i utrzymując kości w odpowiedniej kalibracji. Te więzadła mogą zostać rozdarte, albo tylko napięte powodując ból. Korzystne leczenie polega na ograniczeniu obciążeń i ruchu, aby umożliwić normalne gojenie. Dieta musi działać na wiązadła, aby stały się elastyczne i odżywione. Oczywiście gimnastyka i joga są bardzo wskazane, ale zasada jest taka, aby w razie bólu nie ćwiczyć. Chociaż w tym względzie panuje spore zamieszanie. Z własnego doświadczenia wiem, że w czasie bólu należy zaprzestać treningów.

  Mięśnie i ścięgna

  Cały obszar szyi jest masą mięśni i ścięgien, które zapewniają kontrolę i siłę. Te mięśnie i ścięgna mogą być rozdarte, albo tylko napięte powodując ból. Tutaj również należy zaprzestać ruchu i obciążeń tych mięśni na pewien czas, aby doprowadzić do naturalnego gojenia się kontuzji. Niestety nie można na zbyt długo unieruchomić szyi, bowiem wiąże się to z osłabieniem mięśni (tak jak ręka po wyjęciu jej z gipsu jest szczuplejsza i osłabiona) i zmianami neurologicznymi, jak zawroty głowy, utrata ostrości widzenia, albo widzenie podwójne.

  Reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty są to choroby układu autoimmunologicznego i również wymagają specjalnych diet.

  Tak naprawdę naturalny program zalecany przy chorobach kręgosłupa w odcinku piersiowym, czy lędźwiowym jest bardzo podobny do tego przy schorzeniach części szyjnej

  Napięte plecy, bolący i sztywny kręgosłup, to wszystko można bardzo często odwrócić metodami naturalnymi. Jednak najważniejsza w takim przypadku jest konsekwencja i zrozumienie pewnych prawideł. Joga nie odbuduje nam kręgosłupa, joga nie odbuduje nam szyi, nie możemy leczyć się z klapkami na oczach. Wiele popularnych alternatywnych zaleceń medycznych sprowadza się do jogi. Niestety, najczęściej to nie zadziała.

  Rozciągnięcie i elastyczność mięśni jest szalenie ważna, ale najważniejszy jest budulec

  Gdy nie będzie odpowiedniego budulca, joga i inne ćwiczenia rozciągające na tym etapie mogą pogorszyć nasze dolegliwości. Choroba zwyrodnieniowa dysku nie wyleczy się jogą. Niestety wegetarianizm, czy weganizm, albo witarianizm w rozumieniu tradycyjnym również nie wyleczy naszej szyi, czy problemów z kręgosłupem. Niestety może pogorszyć nasz stan.

  Choroba zwyrodnieniowa dysku ma swój własny naturalny protokół i nie można dowolnie wyeliminować któregoś z punktów, gdyż program może stać się całkowicie nieskuteczny

  spine.anatomy

  Protokół 12 kroków leczenia i praktycznie odnoszą się do całego kręgosłupa

  Krok 1

  Należy wyłączyć hormony kataboliczne

  Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. Większość z nas słyszała, że adrenalina i kortyzol są hormonami, które sprawiają, że jesteśmy gotowi do walki, ale nie wszyscy mają pojęcie, co do szkodliwości tych hormonów katabolicznych dla naszego ciała, zwłaszcza kręgosłupa (szyjnego i pleców). Większość profesjonalnych lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, kręgarzy, praktykujących naturopatów, a nawet lekarzy stosujących chińską medycynę, nie rozumie związku pomiędzy dietą, hormonami katabolicznymi i chorobami zwyrodnieniowymi szyi. Dzieje się tak dlatego, że albo faktycznie nie rozumieją, albo po prostu a’priori nie zgadzają się z tym programem.

  Niestety mnie też jest trudno napisać to co napiszę jednak, że jedną z głównych przyczyn choroby zwyrodnieniowej pleców i szyi jest dieta bogata w węglowodany.

  Ale

  Chodzi tutaj o klasyczną piramidę żywieniową, która obowiązywała dotychczas, i która jak wiadomo doprowadziła pół świata do wszelkich chorób, takich jak cukrzyca, raki, i jak się okazuje choroby kości, a z którą to piramidą żywieniową ciągle mamy jeszcze do czynienia, czyli dużo pieczywa, cukru, fruktozy kukurydzianej, a to wszystko w połączeniu z niskiej jakości tłuszczami, transami, których miało być w tej diecie mało, czyli na poziomie 30%. Inną grupą są wegetarianie, czy weganie, żywiący się pokarmem roślinnym, najczęściej wysoko przetworzonym, w postaci, zapiekanek, gulaszy sojowych, pieczywa, i wegańskich frytek.

  Dieta (głupio) wysoko węglowodanowa, a przy okazji wysoko tłuszczowa, gdyż o to chodzi przede wszystkim będzie miała wpływ na poziom insuliny we krwi na czczo, co nazywa się stanem insulino oporności i ma wpływ na wzrost hormonów katabolicznych, co powoduje, że organizm dosłownie sam się zjada. Niestety, kręgosłup jest pierwszym cierpiącym, gdy hormony kataboliczne wyczyszczają z białka kręgosłup przekierowując aminokwasy do nóg i rąk, tak jakby były potrzebne do „walki lub ucieczki” w sytuacjach kryzysowych.

  Kataboliczny stan metaboliczny wzrasta przez hiperinsulinemię (wysoki poziom insuliny we krwi) po nadmiernym spożyciu węglowodanów przez ludzi z insulino opornością. Nie można uniknąć utraty kości w obecności silnych hormonów katabolicznych wytwarzanych przez organizm podczas hiperinsulinemii. Branie lekarstw, które obiecują, że zapobiegną osteoporozie nie będzie działać. Tylko dieta może mieć zasadnicze znaczenie dla utrzymania właściwej masy kostnej.

  Hiperinsulinemia powoduje również, że magnez i wapń zostają wydalane z moczem

  Dieta o wysokiej zawartości węglowodanów, którą do tej pory zalecały piramidy żywieniowe demonizując białko zwierzęce rzeczywiście prowadzi do hiperinsulinemii i choroby zwyrodnieniowej dysku. Kości zostają dosłownie usunięte z organizmu wraz z moczem. Dodatkowo okazuje się, że kobiety są bardziej narażone na ryzyko, ponieważ unikają mięsa i tłuszczu. Kobiety mają tendencję do bardziej uważnego śledzenia oficjalnych zaleceń dietetycznych niż mężczyźni, co powoduje, że kobiety jedzą więcej węglowodanów niż mężczyźni i dlatego cierpią z powodu osteoporozy, cukrzycy i nowotworów, które nie są związane z paleniem. Do tego wszystkiego kobiety są głównymi liderami diety w domu i to one przynoszą do domu pokarm z hipermarketu. Według pewnych naturopatów owa tendencja niszczy zdrowie całej rodziny, co widać w epidemii otyłości zarówno u dzieci jak i dorosłych.

  Podsumowując, dieta bogata w węglowodany, oparta na dotychczasowej piramidzie zdrowia, okazała się pomyłką, a szczególnie u wegetarian/wegan powoduje oporność na insulinę, co prowadzi do hiperinsulinemii.

  Badania naukowe hormonów nadnerczy dowodzą, że węglowodany powodują utratę kości, chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, a ponieważ w odpowiedzi następuje wzrost insuliny, co z kolei powoduje wzrost poziomu kortyzolu i adrenaliny. Zbyt wysoki poziom kortyzolu powoduje demineralizację kości. Jedzenie całych ziaren, cukru, miodu, owoców, soków owocowych, fruktozy, laktozy i skrobi powoduje osteoporozę i choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa

  Mleko i jogurt nie zapobiegają osteoporozie. Ta zawierająca wysoką ilość laktozy (cukru) żywność jest w rzeczywistości częścią problemu. Sery twarde są bardzo wskazane dla kości, ponieważ zawierają wiele pełnowartościowego białka i tłuszczu, bez laktozy.

  Kent R. Rieske, który jest twórcą tego protokołu „ratowania kręgosłupa”, w tym przypadku jego części szyjnej ukuł frazę „Cykl natychmiastowej osteoporozy”, aby opisać nagły początek i eskalację osteoporozy. Dzieje się tak w cyklu pomiędzy hipoglikemią (niskim poziomem glukozy we krwi) i cukrzycą (wysokim poziomem cukru we krwi). Hipoglikemia spowodowana jest odpornością komórek na insulinę, podczas której trzustka wytwarza wysoki poziom insuliny, aby wymusić dostarczenie glukozy do komórek. Następnie insulina pozostaje na poziomie nienormalnie wysokim, co pobudza nadnercza do wydzielania kortyzolu i adrenaliny.

   

  801010-fruit-supplies

  Jak już wspomniano, kortyzol i adrenalina są bardzo silnymi hormonami katabolicznymi, co oznacza, że są zaangażowane w rozkładanie tkanek ciała. Owe kataboliczne działanie na kości powoduje utratę masy kostnej i chorobę zwyrodnieniową dysku w ciągu zaledwie jednego roku. Gdy cukrzyca staje się pełnowymiarową chorobą, trzustka przestaje produkować insulinę i cykl zatrzymuje się, ale zastrzyki z insuliny mogą powodować taki sam efekt. Bardzo otyłe kobiety otrzymują pewien stopień ochrony, ponieważ organizm produkuje estrogen tłuszczowy, który jest jednym z hormonów anabolicznych stymulujących budowanie ciała. Jednakże wpływ estrogenu jest opcją wypadkową, a nie sposobem na zapobiegania kłopotów z kręgosłupem.

  Kent R. Rieske (autor opracowania na którym wsparłam się dzisiaj swoimi mackami) zaleca jedzenie białka i tłuszczu, unikając węglowodanów, co pobudza produkcję glukagonu, który jest najlepszym sposobem, aby chronić kości. Jedzenie węglowodanów jak cukier, miód, produkty pełnoziarniste, skrobie i owoce powoduje osteoporozę.

  A więc aby jej zapobiegać, a także utracie masy kostnej szyjki kości udowej i chorobie zwyrodnieniowej dysków, należy unikać diety wysoko węglowodanowej.

  Twierdzi, że taka dieta jest chorobotwórcza i musimy się z tym zgodzić, bowiem ludzie pojmują dietę wysoko węglowodanową w bardzo specyficzny sposób. Przede wszystkim rodzaj i obróbka węglowodanów, a także tak zwana mała ilość tłuszczu, która ogranicza się do tak naprawdę ogromnej ilości czyli około 30%

  Dlaczego więc przytaczam wypowiedzi Kenta R. Rieske’go na blogu, gdzie wielbi się węglowodany?

  Dlatego, aby nie wyrzucać dziecka z kąpielą, bo węglowodany faktycznie mogą wyrządzić wiele krzywdy, tak jak i tłuszcz, który z kolei gloryfikuje Rieske

  Na diecie według dotychczasowej piramidy u której stup sypały się bułki, chleby i ziarna ludzie faktycznie okropnie zaczęli chorować, a owe uszkodzenia ciała następowały w wyniku insuliny i to szkodziło wszystkim ludziom jak leci, bowiem często mówienie, że tak bardzo się różnimy jest mitem. Owe uszkodzenia ciała w wyniku insuliny i dalszego ciągu przykrych wydarzeń anty zdrowotnych często były interpretowane jako genetyczne wady. Jednak to bzdura.

  Ale i tak lekarze nagminnie nie badają poziomu insuliny na czczo u swoich klientów, co najwyżej poziom cukru. Zjawisko insulino oporności, które poprzedza okropną chorobę jaką jest cukrzyca jest bardzo często przeoczone, a przecież trwa latami.

  inuit-whale-hunt

  Jednak to wszystko nie oznacza, że musimy wprowadzić koniecznie program diety wysoko tłuszczowej i wysoko białkowej, aby ratować nasz kręgosłup, w tym jakże ważny przy pracy przy komputerze odcinek szyjny. Oczywiście dieta wysoko tłuszczowa i wysoko białkowa, szczególnie Paleo ma wiele pozytywnych cech dla naszych kości, ale już dla innych ważnych organów ciała, jak nerki, czy mózg, czy drugi mózg jelita nie działa pro zdrowotnie.

  Możemy wybrać dietę roślinną opartą na witarianizmie 811, która pomimo dużej zawartości cukrów prostych, w tym fruktozy, jednak nie doprowadza do insulino oporności, a nawet można nią wyleczyć cukrzycę, czyli nie obciąża naszych nadnerczy, nie prowadzi do wyrzutu hormonów katabolicznych, a wszystko dzięki małej ilości tłuszczu.

  Naprawdę małej, bo na poziomie 10% i doskonałego nawadniania. O całym tym zjawisku pisałam tutaj Indeks glikemiczny i ładunek glikemiczny … cz I i tutaj Kto zabił denatkę tłuszcz, czy cukier … cz II

  Dlatego podkreślam, że zalecam roślinożerstwo, a nie weganizm, bo prawdopodobnie przy takim schorzeniu będzie konieczny antykatabolik. Takie antykataboliki biorą nagminnie kulturyści, aby nie „maleć”.

  Podstawowe antykataboliki pochodzenia zwierzęcego to:

  TU KUPISZ 100% IZOLAT BIAŁKA SERWATKI CFM SHAPE SHAKE TiB

  Izolat białka serwatkowego CFM (zawiera wszystkie aminokwasy niezbędne do odbudowy)

  Glutamina – jeden z najważniejszych aminokwasów, który zaleca się przy odbudowie przeciekającego jelita, o czym pisałam tutaj

  BCAA – tak zwana trójca – izoleucyna, leucyna i walina (wszystkie esencjonalne, czyli takie, których organizm nie umie sam wytworzyć, więc jak ich nie ma w pożywieniu, zabierze je z mięśnia)

  (mogą być też te, z dodatkami pod kątem stawów, czyli  zglukozaminą)

  L-karnityna – też aminokwas, tym razem nieproteogenny, ale chroni mięśnie

  Weganie, czy wegetarianie moim skromnym zdaniem nie powinni się teraz obrażać, tylko dla swojego dobra poczytać o kolejnych krokach

  Krok 2

  Zatrzymaj branie leków kortykosteroidów

  Leki immunosupresyjne kortykosteroidy są często przepisywane przy kilkudziesięciu chorobach autoimmunologicznych, w tym przy chorobie Crohna, wrzodziejącym zapaleniu okrężnicy, astmie, reumatoidalnym zapaleniu stawów i toczniu. Leki te mogą powodować chorobą zwyrodnieniową dysku. Kortykosteroidy, są to leki tłumiące układ odpornościowy, a tym samym zwiększające częstotliwość i wagę zakażenia, oraz zmniejszające skuteczność szczepionek i antybiotyków. Kortykosteroidy mogą spowodować osteoporozę, która spowoduje złamanie kości w ciągu zaledwie jednego roku. Jeżeli chcemy uniknąć choroby zwyrodnieniowej dysku należy unikać kortykosteroidów.

  Ból kręgosłupa szyjnego, ale też szyjki kości udowej może być związany z infekcją bakteryjną, tymczasem okazuje się, że 20% do nawet 40% bólu pleców i generalnie kręgosłupa związane jest z jakąś infekcją bakteryjną i po zastosowaniu dedykowanych antybiotyków, może ustąpić, co potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Południowej Danii.

  Dlatego konsultacja z dobrym lekarzem dotycząca odpowiedniego doboru antybiotyku, czy lekarzem naturopatą i poszukanie naturalnej metody pozbycia się infekcji bakteryjnej może być najszybszym sposobem rozwiązania problemu.

  Objawy chorób autoimmunologicznych wchodzą w fazę zaostrzeń z powodu niektórych ofensywnych pokarmów w diecie

  Większość chorych żyje w stanie ciągłego zaostrzenia objawów, gdyż nie wiedzą, które produkty spożywcze w ich diecie są dla nich fatalne. Oczywiście zgodnie ze zdrowym rozsądkiem należy wyeliminować te produkty, i wtedy się najczęściej okazuje, że można wywalić też leki immunosupresyjne. Na szczęście właściwa dieta zwalczająca choroby autoimmunologiczne i ta do zapobiegania chorób zwyrodnieniowych dysku są niemal identyczne.

  Zapalne stany jelit, IBD, IBS, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przerost Candida, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty i inne choroby autoimmunologiczne wymagają odpowiedniej diety.

  Krok 3

  Dieta

  No właśnie jaka?

  Czy faktycznie tylko dieta wysokobiałkowa i wysoko tłuszczowa jest nas w stanie uchronić, albo wyleczyć z problemów z kręgosłupem?

  Wegetarianie winią czerwone mięso i tłuszcze nasycone za osteoporozę i choroby zwyrodnieniowe dysku, ale podobno jedną z największych tajemnic w debacie zdrowego żywienia jest epidemia choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa wśród wegetarian. Tendencja ta jest najbardziej widoczna wśród wieloletnich wegetarian religijnych, takich jak Adwentyści Dnia Siódmego. Jest tylko pytanie, w takim razie co tak długo jednak trzyma ich przy życiu? Mówię teraz o tych mieszkających w Kalifornii i należących do mieszkańców jednej z Błękitnych Stref. Czyżby to była głównie zasługa dowolnej ilości witaminy D?

  Wydaje się, że choroby zwyrodnieniowe dysku związane są z podeszłym wiekiem i po prostu zużywaniem się materiału kostnego, ale osoby biorące leki immunosupresyjne często mają chorobę zwyrodnieniową dysku już w wieku 25 lat.

  Wytrzymałość na rozciąganie kręgosłupa zależy od matrycy kolagenowej, która jest wykonana z białek, a nie z osadów mineralnych, wapniowych i magnezowych w kości. Wszystkie więzadła, ścięgna, mięśnie są wykonane w całości z białka i tłuszczu. Wydaje się więc logiczne, że dieta bogata w białko z mięsa czerwonego, drobiu, ryb, owoców morza, twardych serów będzie wpływać na moc więzadeł, ścięgien i mięśni, oraz zapobiegać i odwracać chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa.

  Jest od dawna znanym faktem naukowym, że białko jest niezbędne do budowy i leczenia kości, ścięgien, więzadeł i mięśni.

  Unknown

  Mięśnie według zarozumiałych mięsożerców nie są wykonane z owoców i warzyw. Nie można odwrócić choroby zwyrodnieniowej dysku, jedząc pełnoziarniste produkty, rośliny strączkowe, soję, skrobię, węglowodany, cukry, owoce i warzywa, lub spożywając napoje o wysokiej zawartości laktozy (cukru mlecznego), takich jak mleko krowie, oraz mleka ryżowego, czy mleka sojowego, albo sera tofu.

  Dieta, którą zalecają naturopaci jak Kent R. Rieske w celu odwrócenia choroby zwyrodnieniowej dysku i jak wyżej wspomniałam również w celu pozbycia się chorób autoimmunologicznych składa się głównie z białka zwierzęcego i tłuszczów zwierzęcych pozyskanych przez jedzenie świeżego czerwonego mięsa, ryb, drobiu, owoców morza i skorupiaków.

  Do tego kilka warzyw nisko węglowodanowych, które mają sprawić, abyś poczuł się po prostu normalnie. Yyy … łi.

  Co takiego jeszcze mówią naturopaci w stylu Rieske, który co tu dużo mówić podobno faktycznie wyleczył się z istotnej dyskopatii?

  Ciało nie jest wykonane z węglowodanów, które znajdujemy w całych ziarnach, owocach, cukrze, miodzie, mleku, zbożach, makaronach, chlebie, lub warzywach bogatych w skrobię, takich jak ziemniaki. Naukowy dietetyczny wymóg węglowodanów w diecie wynosi nic.

  Czytaj zero?

  Codzienna niezbędna ilość węglowodanów w diecie, którą przytacza się na etykietach produktów jest oszustwem i wyrządza szkody, bowiem węglowodanów potrzeba zero. Procentowy udział węglowodanów w diecie dla optymalnego zdrowia wynosi zero. Ilość węglowodanów w szyjce kości udowej, więzadłach, nerwach, ścięgnach i mięśniach wynosi nul, nic, zero. Wszystkie pokarmy węglowodanowe są to puste kalorie.

  fresh-fruits-vegetables-2419

  Rieske sugeruje nam:

  Nie wierz w „dobre węglowodany i złe węglowodany, bo jest to czysty nonsens. Niektóre węglowodany są złe, a reszta jest straszna. Dieta oparta na zero węglowodanów była stosowana przez wieki przez Eskimosów i stanowi namacalny dowód na potwierdzenie tych słów. Profesjonalne organizacje zdrowotne i dietetyczne konsekwentnie ignorują szkodliwy wpływ węglowodanów i kłamią na temat braku korzyści zdrowotnych wynikających z jedzenia czerwonego mięsa i nasyconych tłuszczów zwierzęcych. To dlatego otyłość, nowotwory, choroby serca, choroby autoimmunologiczne i choroby zwyrodnieniowe dysków stanowią epidemię i rozkładają na łopatki budżety państw angielskojęzycznych.

  Ciekawe tylko dlaczego akurat tych?

  No to pięknie, oblał mnie zimny potWięc nici, mój kręgosłup szyjny nadwyrężony od godzin pracy przy komputerze i nieumiejętnego biegania przez lat 9 (teraz biegam inaczej, zajebiście dobrze), dobrze, że nigdy nie musiałam przyjmować leków immunosupresyjnych pomimo jedzenia od ponad ćwierćwiecza głównie roślin, ale nie tylko, bo biorę pewne suplementy pochodzenia zwierzęcego, a więc że moja pięta Achillesowa odcinek szyjny kręgosłupa będzie mi zawsze przypominał o sobie w dżdżyste dni?

  Na szczęście przypomniałam sobie, że dzisiaj na treningu nomen omen widziałam krowę

  Dużą krowę bez penisa, ale naprawdę dużą i umięśnioną. Daję sobie rękę uciąć w nadgarstku, że jej ciało w ani jednym procencie nie składało się z trawy. Jeszcze sprawdzę, ale nie, kategorycznie mówię nie. Nie z trawy, tylko z czerwonego mięsa. Można z łatwością wyczytać w necie, jak dajmy na to tu, że zwierzęta roślinożerne potrafią czerpać białko z roślin i to nie tylko przeżuwacze, które mają bądź ile żołądków do rozbijania celulozy, ale zwierzęta mono gastryczne jak ludzie, konie, zebry, czy króliki.

  Nawet, gdyby udało się ponad wszelką wątpliwość udowodnić, że jesteśmy zdecydowanie wszystkożercami, to i tak dieta jaguara w ostateczności będzie dla nas szkodliwa, ale nie znaczy to też, że na pewnym etapie poprawiłaby nasze problemy z dyskopatią.

  2012-9-laslapas-025

  Bowiem nie o to chodzi, że białko nie jest nam potrzebne, bo jest i wiemy, że słowo proteina oznacza „pierwszy” w znaczeniu najważniejszy, ale nie można rozmawiać z ludźmi jakby byli imbecylami. Jednak ciągle nie chcę wylać dziecka wraz z kąpielą. Pomimo tych tendencyjnych wypowiedzi, wiem, że człowiek ten ma sporo racji, więc nie rozłączam się z bazą.

  Jest tylko jedno ale

  Gdy faktycznie chcesz skorzystać z diety wysoko węglowodanowej w kontekście ograniczenia wyrzutów hormonów katabolicznych, gdy faktycznie nie chcesz dostać cukrzycy od wcześniejszej insulino oporności, gdy nie chcesz cierpieć z powodu glikacji białek, ani tłuszczu, nie chcesz mieć od owocowej fruktozy wywindowanego kwasu moczowego w kosmos, jakbyś nie wiadomo ile rosołowego pożerał, gdy rzeczywiście chcesz wynieść korzyści z jedzenia roślin i nie narażać się na pokarm, który oferują przemysłowe ubojnie, powinieneś podejść do tego zdrowo-rozsądkowo.

  Raz

  Albo przenieść się w rejony śródziemnomorskie nawadniać się obficie i zacząć jeść ich dietę, i trochę glutenu nie zaszkodzi i od czasu do czasu trochę rtęci w ostrydze, będziesz jadł dużo roślin, będziesz miał mocne kości i więzadła, ale moralny kręgosłup trochę przetrącony, bo ryby i owoce morza to oczywiście zwierzęta, które czują, ale Ty też może jesteś zwierzęciem, które czuje, że chce przeżyć jak najzdrowiej swoje życie.

  A druga opcja jest okropnie trudna, czyli faktycznie 811, no i szczególnie w naszym klimacie obowiązkowe suplementy

  Należy bowiem pamiętać, że nie jesteś na 811, gdy:

  A.

  Mniej niż 2% twoich dziennie spożywanych kalorii pochodzi z warzyw i zieleniny. Dla osiągnięcia prawdziwego zdrowia dr. Graham zaleca spożywanie od 2 do 6% kalorii w postaci zielonych liści (sałata, szpinak itp). Aby 4% kalorii pochodziło z zieleniny przy spożywaniu 2000 kalorii dziennie należałoby zjadać ponad pół kilograma zieleniny każdego dnia!

  kale

  B.

  Kiedy Twoje spożycie kalorii jest niewystarczające do utrzymania pożądanej przez ciebie wagi. Twoja aktywność fizyczna stanowi mniej niż 40% twojego dziennego zapotrzebowania na kalorie (spalając 2000 kalorii dziennie minimum 800 kcal powinno pochodzić z wysiłku fizycznego).

  C.

  Kiedy nie spełniasz potrzeb swojego organizmu na długość i jakość snu.

  D.

  Podjadasz coś przez cały dzień zamiast spożywać od jednego do czterech posiłków (absolutne maksimum i musi być logicznie owe 4  uzasadnione) dziennie.

  E.

  Brak Ci emocjonalnej równowagi, czyli Twój tryb życia jest na tyle stresujący, że powoduje ciągły wysiłek nadnerczy. No właśnie o wilku mowa, czyli o hormonach katabolicznych.

  F.

  Wystawiasz swoje ciało w całości (lub częściowo) nagie na działanie promieni słonecznych przez mniej niż 30 minut dziennie.Nasze ciała wymagają, aby wystawiać je na słońce minimum na 15 minut dziennie co umożliwia produkowanie wystarczającej ilości witaminy D. Uważam 30 minut dziennie jako zdrowe minimum… pamiętaj, że nasz gatunek nie został stworzony do życia w zamkniętych pomieszczeniach.

  Suplementy i uzupełnienie diety, nawet pomimo że jesteś na 811 pełną gębą:

  Omega 3 bez metali ciężkich i transów z ryb, lub ryby, najlepiej bio sashimi

  Hemp protein

  Chlorella i spirulina

  B12

  Selen i cynk

  Jod pierwiastkowy

  D3 w przypadku, gdy nie masz codziennej wymaganej ekspozycji na słońce, wraz z protokołem K2

  Glutamina może okazać się niezbędnym aminokwasem do dołożenia

  No i L-lizyna

  Witaminy C raczej nam nie zabraknie, ale jakby

  Krok 4

  Przeciwzapalne suplementy ziołowe i ostateczne uzdrowienie:

  Siarczan glukozaminy i Siarczan chondroityny

  Ów dodatek z glukozaminy i chondroityny został opracowany, aby zapewnić wsparcie dla stawów. Siarczany Glukozaminy i Chondroityny są ważnymi naturalnie występującymi elementami konstrukcyjnymi zdrowych stawów, ścięgien, kości i płynu stawowego, możemy więc domyślić się, że są pochodzenia zwierzęcego.

  Siarczan glukozaminy jest najbardziej popularną i przebadaną na dziesiątą stronę formą glukozaminy i zwykle występuje w kompleksie z potasem w celu zwiększenia jej stabilności.

  Następnym suplementem jest Boswellia serrata

  Wyciąg, czyli ekstrakt z Boswellii serrata, tak zwanego kadzidła (pisałam o tym ziółku, tyle, że w kontekście nowotworu jajnika tutaj Krótko o kadzidle i raku jajnika )stosowany był od wieków jako środek przeciwzapalny, do złagodzenia bólu i dyskomfortu związanego z szyjką kości udowej, z problemami z tkanką łączną, stawami, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem kości i stawów, chorobą Crohna, wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy, pozostałymi chorobami zapalnymi jelit, astmą i innymi chorobami autoimmunologicznymi.

  Składnik aktywny w kadzidle to kwas acetylo-11-keto-beta-bosweliowy (Akba). Najlepiej jest wybrać produkt standaryzowany na co najmniej 30% Akba. Badania wykazały, że jest prawie tak skuteczny jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) w zmniejszaniu bólu i dolegliwości kręgosłupa.

  MTD-17

  Takich rzeczy nie rób sam i raczej bardzo uważaj zanim wybierzesz się do chiropraktyka

  Kwasy bosweliowe w przewlekłych chorobach zapalnych

  Dowód skuteczności roślinnych przeciwzapalnych leków do leczenia bolesnego zapalenia kości i stawów i przewlekłych bóli pleców. (Nie będzie to jednak okładanie cielęciną? WTF!?)

  Ekstrakt z kurkumy

  O tym czym jest kurkuma nie trzeba na tym blogasie chyba pisać, ale przypominam dla nowego narybku, że owa starożytna przyprawa pochodzi z Indii i Azji Południowo-Wschodniej i znana jest ze swojego charakterystycznego smaku i koloru żółtego. Stosuje się ją w curry i niektórych fajnych musztardach. Poza tym, kurkuma, jako dodatek do żywności używana była od wieków w Ajurwedzie, czy Siddha jako lekarstwo na dolegliwości żołądka i wątroby.

  Kurkumina, składnik aktywny w kurkumie zawiera mieszaninę potężnych składników odżywczych zwanymi kurkuminoidami. Kurkuminoidy mają ogromne właściwości przeciw utleniające, co oznacza, że doskonale nadają się do walki z szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych. Kurkuminoidy mogą odgrywać kluczową rolę w blokowaniu biologicznych ścieżek powodujących uszkodzenie komórek i skłaniania ich do niezdrowych, niepohamowanych wzrostów.

  Czynnik jądrowy w kurkumie kappa B (NF-kB) reguluje ekspresję ponad 300 genów, które sprzyjają reakcjom zapalnym, co prowadzi do zapalenia stawów i uszkodzeń komórek. Wyciąg z kurkumy ma poważne właściwości leczące stany zapalne stawów i kości.

  Farmakokinetyka i farmakodynamika kurkuminy wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.

  Enzymatyczna terapia Saventaro Maxa, czyli Kocim Pazurem

  Korzystne pentacykliczne alkaloidy oksoindolowe w kocim pazurze pozwalają na zmniejszania stanów zapalnych, łagodzą podrażnienia tkanki przewodu pokarmowego, i poprawiają system odpornościowy, równeiż z powodu super właściwości przeciw utleniających tego zioła. Koci pazur jest wyrafinowanym specyfikiem i koniecznym w celu usunięcia niepożądanych tetracyklicznych alkaloidów oksindolowych.

  Krok 5

  Dość kontrowersyjny punkt programu, ale wydaje się być logiczny, czyli zwiększenie ludzkiego hormonu wzrostu, korzystając z terapii aminokwasami

  To już rada prosto z siłowni, ale nie ma się czemu dziwić, kulturysta o niczym innym nie marzy, tylko, aby jego sucha masa mięśniowa rosła, a stawy i kości, więzadła i ścięgna dobrze to znosiły.

  W rzeczywistości kulturyści stosują ketogeniczną dietę nisko węglowodanową, ale nie zawsze dobrze się to kończy dla zdrowia kulturysty. Można wygooglać serce kulturysty, oczywiście po sekcji, a wcześniej na diecie wysoko białkowej, ogromny mięsień, naprawdę poprzerastany, a nerki kulturysty, to jeszcze inny rozdział, bardzo śmiertelny.

  Jak wygląda dieta ketogeniczna, czyli nisko węglowodanowa dla kulturystów jest chyba najbardziej dostępna w Internecie, dlatego nie będę się nad nią teraz rozczulać. Przykładowo znaną dietę na mięśnie i kontrolę tkanki tłuszczowej lansują panowie Jeff Volek i Adam Campbell, piszący dla Health Magazine. Jest to dieta, gdzie wegetariańskie skłonności, jak produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i soja są niedopuszczalnymi substytutami.

  human-growth-hormone-male-body

  Co ciekawe dla ortodoksyjnych witarian też nie są. Natomiast mięso zapewnia pełny komplet wszystkich niezbędnych aminokwasów leczących nasze obolałe szyje, czy plecy bez dodawania niepożądanych węglowodanów w diecie. Natomiast my możemy zamiast mięsa jeść mięso jarmużowe, oraz hemp protein, spirulinę i chlorellę, czyli bardzo poważne zamienniki rozczłonkowanej krowy.

  Jedno jest pewne, o białku, ale też o tłuszczach trzeba zawsze pomyśleć w kontekście naszych kości i stawów. Nasz kręgosłup wraz z jego odcinkiem szyjnym będzie tego od nas żądał. Tkanka łączna to dostatek witaminy C i kolagenu i nigdy nie powinniśmy o tym zapomnieć.

  Ćwiczenia o dużej intensywności

  Co do ćwiczeń, to program o dużej intensywności, jak podnoszenie ciężarów, sprinty, kolarstwo szybkie, czy wbieganie po schodach nie powinno przekraczać 15 minut, bowiem dłuższe programy są złe, gdyż podnoszą poziom hormonów katabolicznych, takich jak adrenalina i kortyzol, które po prostu rozwalają ciało. Należy skoncentrować się na nogach, bowiem te mięśnie są o wiele większe niż w przypadku innych mięśni ciała. Program ten ma na celu szybko spalić glikogen (mięśnie magazynują glukozę) z mięśni.

  Mięśnie powinny nagle stać się słabe, z powodu wydatkowania glikogenu. W tym momencie, czyli po kwadransie intensywnych ćwiczeń mięśnie przełączą się na spalanie tłuszczu w celu pozyskiwania energii. Takie rzeczy powinno robić się 7 razy w tygodniu, gdy chcemy pozbawić się tłuszczu i wzmocnić kręgosłup.

  Dobrze do diety o odpowiedniej podaży białka (1,1 g na kilogram ciała u przeciętniaka, 1,6-2 g na kilogram ciała dla osoby, która rośnie, albo intensywnie ćwiczy. Przy obliczeniach białka dla kulturystów przyjmuje się nawet 2,5 grama białka i więcej na kilogram suchej masy mięśniowej, co oczywiście nie jest obojętne dla innych regionów organizmu, szczególnie dla nerek. Poziom kreatyniny w moczu u sportowca jest zawsze wyższy), a więc dobrze do diety dla przeciętnego człowieka z bolącym kręgosłupem, albo „tylko” przepuszczającym jelitem dołożyć aminokwas Glutaminę.

  Jest też grupa ludzi, którym insulina nie jest straszna

  Wręcz przeciwnie cieszą się z insulino podobnego markeru wzrostu IGF1 zawartego w mleku, bowiem insulina działa jako anabolik, czyli buduje ciało. I wtedy pomimo że odrzuca się przysmaki wegetariańskie jak soję, ziarna, strączkowe, czy zboża, to jednak dopuszczalne są pewne węglowodany jak:

  ziemniaki, słodkie ziemniaki, bataty, lub smażone skórki wieprzowe (kolagen) z odrobiną miodu. Tutaj jakby przeholowali, bo świnie są naprawdę nie do jedzenia, chociażby ze względu na swoją inteligencję wyższą od psów kulturystów, niekiedy od kulturystów, ale za to zezwala się na owoce, byle dodane do sproszkowanego izolatu białka serwatki.

  maxresdefault

  I to wszystko ma pozwolić wzmocnić kręgosłup, wyleczyć dyskopatię, w tym bóle szyi?

  Mejbi

  Dieta nisko węglowodanowa przy wysokiej intensywności treningów powoduje, że organizm wyczerpuje zapasy glukozy w wątrobie i wyczerpuje zapasy węglowodanów w przewodzie pokarmowym. Jest to przeciwieństwo techniki, która zamienia rowerzystów i biegaczy maratonów w goniące szkielety, obciągnięte ruchomą skórą i ścięgnami wokół kości, a wszystko w wyniku katabolizmu uszczuplającego masę mięśniową. Organy rowerzystów i maratończyków zużywają faktycznie mięśnie jako źródło energii.

  Yyy … może jest w tym ziarno prawdy

  Może więcej niż ziarno

  To dlatego zawodowi rowerzyści i maratończycy są wyjątkowo chudzi i stają się uzależnieni od destrukcyjnej adrenaliny. Ożeż, ależ ktoś nie lubi Jurka Scotta. Z tym, że na diecie 811 je się dostateczną ilość białka na kilogram masy ciała, gdyż jemy również dużo węglowodanów, około 10 g na kilogram masy ciała, co daje w efekcie całkiem przyzwoitą ilość białka na kilogram, bo ponad 1 gram, ale sądzę, że i Durian Rider nie spodobałby się krwiożerczemu Kent R. Rieske.

  Natomiast program nisko węglowodanowy, a co za tym idzie wysoko tłuszczowy, i wysoko białkowy buduje mięśnie, ścięgna, więzadła i dyski kręgowe, aby zapewnić silne, zdrowe ciało.

  Dodatkowo uszczupla zapasy glikogenu (glukozy) w mięśniach. Ów program przestawia mięśnie w tryb odbudowy z powodu prac prowadzonych na komórkach mięśniowych. Prace te muszą być krótkie, ale męczące (sprawa ATP) jak zwykle wykonywane przez kulturystów, ale już nie biegaczy.

  Natomiast dieta wysoko białkowa, ale nisko tłuszczowa, właśnie dopuszcza pewne umiarkowane spożycie węglowodanów, o czym wspomniałam, do promowania skromnych wyrzutów insuliny, która promuje z kolei anaboliczną odbudowę organizmu. Glukozę wytworzoną z fermentacji węglowodanów stosuje się tutaj do odtworzenia ubytków glukozy w wątrobie oraz do przywracania glikogenu w mięśniach. Te puste miejsca na glukozę zapobiegają, aby węglowodany spożyte w diecie były konwertowane do tłuszczu. W związku z tym, program ów promuje odbudowę ciała bez przybierania tkanki tłuszczowej.

  shape-shake-420g-tib-

  Izolat białka (CFM) serwatki z mleka krowiego jako jedyne nie zakwasza organizmu, ma usuniętą laktozę (cukier mleczny), natomiast w warunkach laboratoryjnych jest wstępnie trawione za pomocą specjalnych zdrowych bakterii niezbędnych do rozpadu cząsteczki białka do poszczególnych aminokwasów rozgałęzionych, czyli esencjonalnych.

  Aminokwasy mogą przechodzić przez barierę krew-jelito w ludzkim przewodzie pokarmowym, przez co stają się szybko dostępne przy leczeniu ciała i budowy dobrego kolagenu, więzadeł, ścięgien i mięśni. Zaleca się dodatkowo aminokwas L-glutaminę (glutamina), który jest silnym antykatabolikiem chroniącym mięśnie i ma silne właściwości odbudowywania tkanki, pomaga zapobiec przepuszczalności jelit, co jak uważa wielu naturopatów stanowi punkt wywoławczy dla wielu chorób autoimmunologicznych.

  Jeszcze dodam, że ważne jest, że l-glutamina jest aminokwasem, czyli przekształconą częścią białka, wstępnie strawioną w laboratorium, bowiem w przypadku nieszczelności jelit i chorób autoimmunologicznych, mamy najczęściej do czynienia ze słabym trawieniem w żołądku, czyli za małą ilością kwasu żołądkowego, co z kolei powoduje słabsze trawienie właśnie białka, a to z kolei zakwaszenie organizmu i wymuszanie wytężonej pracy, aby utrzymać krew w odpowiednim wąskim zakresie pH, na poziomie lekkiej zasady.

  Wszystkie komórki odpornościowe są wykonane z poli-peptydów, aminokwasów, dlatego glutamina zapewnia wzrost kości białka kolagenu i wzmacnia kości. Złe trawienie jak wykazano, powoduje choroby degeneracyjne kości. Czyli jak widzimy nad wszystkim wisi cienka granica równowagi i nierównowagi. Każdy usiłuje kołderkę naciągnąć na swoje cielsk

  Potrzebujemy wszystkich niezbędnych aminokwasów, aby uzdrawiać i wzmacniać więzadła, ścięgna, stawy, mięśnie, przewód pokarmowy, mięsień sercowy, i wszystkie inne narządy ciała. Jednocześnie białko nie rozbite na amninokwasy jest najtrudniejszą formą odżywczą do strawienia dla naszego układu pokarmowego,

  W rzeczywistości te 3 aminokwasy są niezbędne w budowaniu silnych więzadeł, ścięgien, kolagenu, stawów, kości, skóry, żył, i tętnic

  Jest to L-glicyna, L-prolina, oraz L-lizyna, które pracując łącznie wytwarzają silne struktury białkowe, mające wygląd liny skręconej z trzech pasm. Wszystkie te trzy aminokwasy tworzą najsilniejsze tkanki w organizmie. Ścięgna mięśni łączą kości, aby przenosić siłę mięśni na szkielet ciała. Macierz kolagenu w kościach zapewnia wytrzymałość na rozciąganie chroniącą kości przed złamaniem. L-glicyna jest łatwo dostępna w diecie, ale L-prolinę i L-lizynę należy uzupełniać, aby zapewnić sobie obfite zaopatrzenie dla budowy silnego, solidnego ciała. Przy okazji wielu naturopatów, jak dr. Rath w swoich kuracjach antyrakowych zalecają lizynę i prolinę obok witaminy C.

  L-Prolina jest aminokwasem niezbędnym do syntezy kolagenu i jest to najbardziej powszechne białko wśród ssaków. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym, stanowiącym całość ludzkiej tkanki łącznej, takiej jak skóra, ścięgna, więzadła, kości, stawy, naczynia krwionośne (żyły i tętnice). L-prolina przyczynia się do stabilizacji i wzmacniania elementów konstrukcyjnych ciała. Chociaż prolina może być wytwarzana przez nasze ciało, ale na dietach o niskiej zawartości białka i wegetariańskich raczej nie można zapewnić sobie optymalnego wsparcia dla produkcji kolagenu.

  Wypowiedziałąm się w tym temacie tutaj Czy kiedykolwiek widziałeś płaczącego weganina z powodu braku kolagenu, cz I  i tutaj Czy kiedykolwiek widziałeś płaczącego weganina z powodu braku kolagenu, cz II

  Należy brać codziennie 2 tabletki 500mg aminokwasu L-proliny, a L-lizyna jest już szczególna, bo należy do aminokwasów, które organizm nie umie produkować. Przy problemach zdyskami kręgosłupa należy przyjąć aminokwasu L-lizyny co najmniej 2 tabletki dziennie 1000mg. Tak przynajmniej zaleca nasz mięsożerny naturopata.

  Ciało nie jest utworzone z węglowodanów, wiemy, wiemy, no trochę cukru jest w mięśniach, ale rzeczywiście nie jest, tak jak krowa nie jest zrobiona z trawy, ani koń z owsa, ani królik z kapusty.

  Omega 3 TiB - zero transów i metali ciężkich

  TU KUPISZ OMEGA 3 TIB – zero transów i metali ciężkich

  Kwasy tłuszczowe
  Omega-3 należy do niezbędnych kwasów tłuszczowych. Trzy najbardziej ważne dla naszego odżywiania kwasy tłuszczowe to kwas alfa-linolenowy (ALA), kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). Kwas ALA jest jednym z dwóch kwasów tłuszczowych, tradycyjnie klasyfikowanych jako „podstawowe”. Drugi kwas tłuszczowy tradycyjnie postrzegane jako niezbędny to Omega-6 o nazwie kwas linolowy. Te kwasy tłuszczowe tradycyjnie są klasyfikowane jako niezbędne, ponieważ organizm nie jest w stanie produkować ich na własną rękę, a jednocześnie odgrywają fundamentalną rolę w wielu funkcjach fizjologicznych.

  W rezultacie trzeba się postarać, aby nasza dieta zawierała wystarczające i w odpowiednich proporcjach ilości obu kwasu alfa-linolenowego i kwasu linolowego.

  Należy pamiętać, że:

  Organizm wykorzystuje aminokwasy do tworzenia ludzkiego hormonu wzrostu. Tymczasem tworzenie ludzkiego hormonu wzrostu u osób starszych jest bardzo ograniczone. W związku z tym, należy uzupełnić dietę aminokwasami, aby ciało dodatkowo wzmocnić. Niedobór protein jest jedną z głównych przyczyn choroby zwyrodnieniowej dysku.

  Ciało będzie wyciągać aminokwasy z naszego grzbietu poszukując ich do spełniania innych funkcji organizmu. To, że ludzie starsi powinni spożywać więcej białka, a nie mniej, poruszyłam w tym poście Dieta wysokobiałkowa w średnim wieku podwaja ryzyko wczesnej …, jednak co do przedziału wiekowego, gdy człowiek już przestał rosnąć, a jeszcze nie zaczął na potęgę maleć, jest wręcz przeciwnie.

  Gdy jednak obawiasz się węglowodanów to na wieczornego drinka autor „rozprawki grzbietowej” zaleca miarkę (około 25 g) czystego izolatu białka serwatki CFM, czyli jedna typowa miarka, do tego 1 miarka l – glutaminy, następnie dodać banana i 2 truskawki, to zmiksować na gładź i wypić popijając jedną tabletkę aminokwasu L-tryptofanu, i kapsułkę witaminy P5P, czyli Pyridoxal-5-Phosphate, co wspomaga gojenie i uspokaja choroby autoimmunologiczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, które jest często zaangażowane w zwyrodnienia kręgosłupa.

  Wreszcie docieramy do kroku 6

  Czyli w razie czego jak masz chęć, albo chociaż kupę wolnej kasy, zrób sobie sam macierzystą terapię komórkową

  Większość roszczeń firm, co do komórek macierzystych są kłamstwami, które nigdy nie będą uzasadnione. Komórki macierzyste nie spowodują, że zrobi ci się nowa szyja, nowy grzbiet, czy nowe lędźwie. Komórki macierzyste nie spowodują, że utworzą się nowe dyski, gdy zostaną już pożarte przez kanibalizm hormonów katabolicznych, adrenaliny i kortyzolu. Komórki macierzyste nie zastąpią nam odpowiedniego składu i podaży aminokwasów, insulino oporności, słabej postawy, złych warunków pracy i niewłaściwej pościeli, jednak niektóre komórki macierzyste, mogą rzeczywiście wspomóc odwracanie choroby zwyrodnieniowej dysku.

  Niestety w tej dziedzinie napotkamy również wiele mitów i kłamstw, bowiem tutaj już nie chodzi o preferencje co do banana kontra koźle udo, tu chodzi o wielkie pieniądze, bowiem ludzie pokładają w komórkach macierzystych ogromne nadzieje, o wiele większe niż w zwykłej diecie. Szkoda.

  Niestety komórki macierzyste są związane również z płynnym ekstraktem molekularnym nadnerczy świń, co przekłada się na poprawę pracy nadnerczy ludzkich, a w dalszej kolejności na zachęcaniu ludzkich komórek do leczenia, regeneracji, rozmnażania się, i propagowania zdrowia. Komórki macierzyste mają być podjęte w celu odwrotnego zwyrodnienie kręgosłupa. Podobno akurat te świńskie komórki macierzyste mezenchymalne, lub zwane mezenchymami działają bardzo dobrze, ale są też baaardzo drogie.

  Salamandra salamandra gigliolii 4

  Podobno pęknięte ścięgno Achillesa lubi się zrosnąć znacznie szybciej, etc, etc

  Co ciekawe, mechanizm powstawania narządów z komórek mezenchymalnych jest nadal obecny u niektórych dorosłych gatunków zwierząt, np. komórki mezenchymalne są jak najbardziej obecne u salamandry, której może odrosnąć ogon jeśli został obcięty. Komórki te bardzo przyspieszają gojenie się ran i w rzeczywistości niosą ze sobą ogromny potencjał w niedalekiej przyszłości, a dla bogaczy już teraz.

  Ponieważ mezenchyma jest z definicji niezróżnicowanym płodem materiału komórkowego, nie ma jeszcze opracowanych znaczników immunologicznych. Dlatego jest akceptowana przez człowieka jako nowego gospodarza bez prowokowania ataku układu odpornościowego, jak przy obcym najeźdźcy, co pozwala na swobodną magiczną współpracę z dowolną ilością urazów fizycznych. Mezenchymy mają zdolność migracji do każdej tkanki, którą trzeba naprawić. Gdy dostają się obok chrząstki, stają się chrząstką, jeśli zbliżą się do nerek stają się ich komórkami.

  To rzeczywiście jakieś czary

  Zastosowanie mezenchym jako substancji leczniczej wynika z eksperymentów przeprowadzonych na początku XX wieku przez dr Alexis Carrel’a, laureata Nagrody Nobla w 1912 w dziedzinie biologii, który wykazał, że tkanki organiczne mogą być regenerowane w warunkach in vitro przez dodanie świeżych, młodszych komórek do podłoża hodowlanego.

  W 1930 roku szwajcarski endokrynolog dr Paul Niehans opracował technologię pozyskiwania komórek macierzystych od zwierząt i wstrzykiwania ich swoim pacjentom, rekompensując braki ich ciała.Wielu znanych ludzi, osobistości i polityków odwiedziło renomowane kliniki i uzdrowiska, w tym Clinique La Prairie w Clarens, Szwajcarii, aby otrzymać terapię żywymi komórkami. Wśród znakomitości są Charles de Gaulle, Charlie Chaplin i Sir Winston Churchill i wielu innych bogaczy.

  Coated Fulcrum exercise - whitle_0

  Krok 7

  Terapia horyzontalna

  Szyja bardzo cierpi od stałych sił ściskających, napinających podczas każdego przeciętnego dnia. Sen przyniósłby odpoczynek i uwolnienie szyi z kompresji, ale zwykle nie przynosi, gdyż śpimy źle. Kręgi, dyski szyjne i stawy, wszystkie razem cierpią z powodu stałych sił ściskających. Kompresja doprowadza do tego, że dyski stają się odwodnione, hamuje nawilżanie tarcz. Gdy dyski nie są odpowiednio nawilżone składniki odżywcze nie mogą łatwo ich zasilić, a wszystko z powodu ciągłych naprężeń ściskających. To wszystko powoduje zwyrodnienie krążków, czyli przerzedzanie, przepukliny, lub pęknięcia.

  Jedno jest pewne, cokolwiek radzą ci lekarze, czy mędrcy nie rób niczego co sprawia ci ból

  Czyli nie biegaj, nie graj w tenisa, bowiem stare hasło mówi, że ból to jest zła terapia

  Pękniętym kręgom mogą bardzo zaszkodzić ćwiczenia, bieganie, czy korekty chiropraktyka. To dlatego przecież umieszczamy kończynę w gipsie w razie pęknięcia, czy złamania kości.

  Być może ból jest spowodowany naciągnięciem mięśni, ścięgna, czy więzadła, lub pękniętym kręgiem lub zapaleniem stawu. Mięśnie goją się szybciej niż inne tkanki, i powinna być dostrzegalna poprawa już po dwóch tygodniach. Z kolei ścięgna i więzadła goją się znacznie wolniej. Gdy udamy się do chiropraktyka, a ból spowodowany jest przepukliną dyskuy, pęknięciem, lub nowotworem rozwijającym się w pobliżu rdzenia kręgowego może być naprawdę bardzo niebezpiecznie.

  Z drugiej strony dobry chiropraktyk najpierw zobaczy zdjęcie, lub poprosi o rezonans magnetyczny, zanim zacznie działać w obrębie naszego kręgosłupa

  Szczególnie szyjnego

  Wszystko czego potrzebujesz to łóżko, możliwie bez zagłówka.

  Połóż się płasko na łóżku z głową przy krawędzi łóżka, o zaokrąglonych miękkich bokach. Należy podeprzeć głowę w połowie między tyłem głowy, a szyją. Głowa ma być przechylona do tyłu (jakby zwisać za brzeg łóżka) i masz mieć możliwość zobaczenia ściany za Tobą, ale też po obrocie gałkami ocznymi również sufitu, co oznacza, że leżysz pod dobrym kątem 45 stopni pomiędzy czubkiem głowy, a brzegiem łóżka. Zwis głowy powinien wystawać poza obręb łóżka na tyle daleko, aby tył głowy, od wsparcia w górę nie kontaktował się z łóżkiem, jak to robimy leżąc na poduszce.

  W tej pozycji leż kilka minut relaksując się, a następnie powoli przewróć się na bok i po paru minutach bardzo powoli, czyli nie gwałtownie powstań. Napięcie w szyi naciąga dyski kręgowe pozwalając na rozluźnienie.

  Wszelkie nachylanie szyi do przodu, czyli wysoka poduszka będą bardzo niewskazane przy problemach z kręgosłupem szyjnym

  Krok 8

  Ogólna postawa

  Zasada jest taka, najlepsza pozycja dla kręgosłupa szyjnego to jak najbardziej złączone łopatki, czyli postawa wyprostowana, ona pozwala automatycznie właściwie utrzymywać szyję. To samo przy siedzeniu, jak najbardziej dbać o to, aby łopatki dążyły do połączenia.

  Wiele działań wymaga zbliżania brody do piersi, powinniśmy powstrzymać się od tych działań!

  Podczas snu, pozycja embrionalna wykluczona. Plecy i kark powinny być wygięte ku tyłowi, gdy jest odwrotnie zachodzi proces ścierania się tarcz.

  open-uri20121108-18744-17o3stp

  Krok 9

  Spanie

  Raczej należy spać na płaskim i twardym materacu. Wykonanie twardego materaca jest znacznie droższe niż miękkiego, dlatego firmy będą sugerować, że mają twardsze materace niż w rzeczywistości, dlatego materac należy kupować w renomowanej firmie.

  Materace pneumatyczne, czy łóżka wodne są nie do przyjęcia. Piankowe również, muszą być porządne sprężynowe. Spanie w leżaku, czy w hamaku, jak dziecina w chuście matki jest nie do przyjęcia, chociaż jest łatwiejsze do oddychania, ale nie dla naszego kręgosłupa.

  Poduszki płaskie, najlepiej ortopedyczne ukształtowane zgodnie z naszą anatomią, aby kręgosłup był podparty na szyi, a głowa lekko zwisała do tyłu. Nigdy nie podbródkiem w dół.

  Krok 10

  Słońce

  Usiądź nawet w zimie i w mieszkaniu, na fotelu bez oparcia i wystaw swoją szyję do słońca wpadajacego przez otwarte okno. Siedź wyprostowany, ze złączonymi łopatkami, i wygrzewaj szyję. Owe 15 minut to prawdziwa magia dla naszego kręgosłupa szyjnego.

  Krok 11

  Delikatny masaż wibracyjny

  Przed snem, albo gdy czujesz napięcie szyi użyj automatycznego masażu wibracyjnego. Ma tylko rozprężać i absolutnie nie boleć.

  Krok 12

  Notatki

  Zapisuj sobie wszystkie postępy podczas powyższej procedury, aż do wyleczenia dyskopatii.

  Może się okazać, że faktycznie trzeba będzie ostro zmienić nawyki żywieniowe. I właściwie nie widzę innej drogi, tylko dieta Paleo, albo co polecam najwytrwalszym witarianizm 811 ze sporą dawką niezbędnych suplementów. Działanie na tak zwane pół gwizdka raczej nie zda egzaminu.

  Nie zapomnijmy o nawadnianiu, które jest podstawą przy wszystkich schorzeniach kręgosłupa i nie tylko!

  Pijmy tyle, żeby sikać białym moczem 10 razy dziennie, a wtedy za wysoki poziom kwasu moczowego zupełnie nie będzie nas dotyczył, nawet wtedy, gdy będziemy jeść owoce. Woda nawilży nasze dyski. Woda jak zwykle rządzi.

  Źródło tu


  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 40 104 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Basia 7 października 2015 o 10:48

   No to załamałam się zupełnie. Mój kręgosłup w części szyjnej i lędźwiowej mocno porąbany. Żeby spać w zalecanej pozycji musieliby mnie przywiązać jak w psychiatryku i pewnie bym nie zasnęła. Żeby kupić te wszystki suplementy musiałabym wziąć kredyt. Muszę to wszystko przeczytać kilkanaście razy żeby zrozumieć co mam jeść. Codziennie wstaję połamana , ponieważ jestem już 50+ z dużym plusem nie wiem czy mam szansę na pozbycie się bóli. 🙂

   1. pepsieliot 7 października 2015 o 11:07

    masz szansę, jak najbardziej, kręgosłup nie może boleć, spać też musisz się tak nauczyć, nie musisz też stosować wszystkich supli, wszystko zależy na jakiej jesteś diecie

   2. grzegorzadam 14 października 2015 o 00:36

    @Basia

    A sprawdziłaś sobie pH moczu ostatnio?
    W naszym wieku prawidłowe pH i nawodnienie (elektrolity) to początek wszelkich skutecznych
    terapii..
    WitC (kalibracja) , magnez, D3 .. nieustająco..

    Biorezonans też polecam..

    pozdrawiam 😉

  2. Ewa 7 października 2015 o 11:03

   Ostatnio oglądałam filmy z wykładów Dąbrowskiej gdzie daje przykład jak po poście DANIELA przepykliny kręgosłupa znikają.

  3. Wodniq 7 października 2015 o 12:16

   długi ten pościk… kto przeczytał każdy wers ręka w górę 😛
   Czyli co, węglowodany całkiem be ? … o masz, a wczoraj taką drobrą kaszkę jaglaną wcinałem 🙁

   A jak teraz biegasz, że jest „zajebiście dobrze, zajebiście zdrowo” ?
   Jakiego podstawowego błędu już nie popełniasz ?

   (sam nie biegam, ale żona biega… i kostki coś jej puchną…)

   1. pepsieliot 7 października 2015 o 13:44

    Ci co mają przeczytać przeczytają, jak nie teraz to w przyszłości. To nie jest gratka post, to jest wnikliwe opracowanie , na które poświęciłam wiele, wiele godzin

  4. Lagata 7 października 2015 o 14:20

   Mam 31 lat, wypadł mi dysk w odcinku szyjnym, i jest lekko urwany, uciska mi na nerw, drętwieje mi ręka i nie jestem w stanie uprawiać żadnego sportu, a byłam bardzo aktywna, uprawiałam sport (biegałam, siłką, pływanie rolki joga astanga) po 5 razy w tyg. od stycznia do marca schudłam ok 10 kilo, wcześniej przeprowadzałam głodówki o samej wodzie. Mam hashimoto.
   Tak sobie myślę, że zbyt mocne treningi u mnie mogły przyczynić się do tego katabolizmu i ten dysk tym sposobem mogł ulec dehydratacji. Jestem mega podłamana, ale nie zamierzam robić operacji. Będę próbować jakoś przez reha, mimo, że NFZ mnie totalnie porzucił i wizytymam na odległe terminy i połowa ortopedów wysyła mnie na stół operacyjny.

   Co o tym sądzisz Pepsi? Chciałam zrobić sobie miesiąc raw, żeby schudnąć i może wpłynąć na zdolności regeneracyjne organizmu, ale teraz się boję, że katabolizm może spowodować na dehydratację następnego dysku np.

   Jestem mega podłamana – bo operacja i uprawianie sportu… raczej tego sobie nie wyobrażam. Po moim researchu wszyscy ortopedzi, którzy mają chore kręgosłupy nie poddają się opracji, tylko do ostatniej chwili starają się jej uniknąć.

   P.S.
   Pepsi weź pod uwagę może uwzględnienie źródeł i przypisów. Z pewnością jest to dużo bardziej pracochłonne, ale myślę, że przyczyni się do bardziej świadomego odbioru.

  5. Sun 7 października 2015 o 14:34

   No właśnie, Pepsi napisz proszę jeśli możesz odnośnie opuchniętej kostki po bieganiu. Nie boli tylko czuję takie pulsowanie a kostka opuchnięta i „gdzieś się zapodziała”. Jak sobie z tym poradzić?

  6. Lidia 7 października 2015 o 20:23

   Pepsi, serdecznie dziękuję za ogrom pracy, który włożyłaś w napisanie tego wnikliwego artykuł. Sama zresztą postulowałam o poruszenie tego tematu. Nam czytelnikom pozostaje teraz tylko bardzo uważnie go przeczytać i wyciągnąć wnioski dla siebie. Ja powinnam zmienić materac bo śpię na piance ale jest zbyt wygodny żeby zasługiwał na wyrzucenie i dylemat gotowy.

   Skoro już piszę do Ciebie to chcę Ci bardzo podziękować za dobór suplementów i szybką dostawę i co najważniejsze, POMAGAJĄ mi !

   Owocowe pozdrowienia

   1. pepsieliot 7 października 2015 o 21:35

    Pozdrawiam kręgosłupki 🙂

    1. einie 15 marca 2018 o 10:49

     nigdzie nie znajduje na to odpowiedzi… alopatia twierdzi, ze wiezadla krzyzowe sie nie zrastaja tylko trzeba operowac. gdzieniegdzie czytam, ze z koleji przy naderwanych (nie zerwanych) jest jakas szansa na wlasna regeneracje..
     pytanie 1 – zna ktos alternatywne sposoby? niewiele udalo mi sie znalezc
     pytanie 2 – jak przyspieszyc regeneracje wiezadel? zakladam, ze pewnie duzo kolagenu, niektorych aminokwasow, magnezu, moze wapnia, wody.. i duzo kurkumy by likwidowac stany zapalne i krwi pomoc docierac przej jej rozrzedzenie – ale moze sie myle
     z gory wielkie dzieki!

     1. grzegorzadam 15 marca 2018 o 15:00

      duzo kolagenu, niektorych aminokwasow, magnezu, moze wapnia, wody.. i duzo kurkumy”

      Zamiast wapnia dołożyłbym wit.D i żywokost z DMSO

      Analiza włosa?

  7. IWONA CIEŚLAK 7 października 2015 o 21:04

   codziennie rano chociaż 10 minut rozciąganie kręgosłupa – ćwiczenia są wszędzie dostępne 😉 i dla każdego coś innego. I tak dzionek w pracy idzie znieść 😉 a potem w domu leżakowanie ile kto tam może 😉 Dzięki rozciąganiu od 4 lat funkcjonuję: nieoperacyjne na NFZ, bo za głębokie przepukliny L3-L4-S1 lekko przymiażdżony krąg pomiędzy wraz z osteofi coś tam, dehydratyzacją i kolizją z nerwem rdzeniowym 😉 Neurolog po obejrzeniu CD z rezonansu upierał się, że to nie moje, tylko osoby na wózku- hehehehe wózek mam, właśnie zainwestowałam w automat- bo czasem nie idzie sprzegła wciskać. ROZCIĄGANIE I WODA pozdrawia wierna fanka

  8. anna nemo 7 października 2015 o 23:25

   witam.. moj syn jak se zrobil post dla oczyszczenia to nabawil sie cukrzycy.. kobiety meszczyzni kazdy post to odbieranie mineralow i witamin czyli prowadzenie do upadlosci fabryki..oczyszcanie przeprowadzamy roslinami do tego stworzonymi..natomiast z tego co vzytam tu wyglada na to ze pan bog stworzyl cudne owoce ale mamy ich nie jesc tylko troszku..ja jadam kilogramnowocow i zieleniny dziennie i mam sie swietnie oczywiscie miesko tez a weglowodanow 51 a czasem bardzo malo lub wogle..nikt tu nie wspomina o slawnej diecie jkwasniewskiego ktury ma cos 4 kliniki i wyleczyl x ludzi..w tem takze mnie a zastosowalam sie tylko do ogolnych zasad tz 151 cm wzrostu tz 51 gram weglowodanow tylez bialek i 150 tluszczow zwierzecych..do tego dodaje 8 godzinno przerwe w jedzeniu tz w przerwie pozyram owoce ..dzieki 8 godzinnej przerwie schudlam 10 kg momentalnie i teraz tak trzymam.. kwas moczowy oczyszcam cytryno lub cytrusowymi..do tego po jedzeniu jedno kiwi by sie nie zablokowac..te wszytkie suplementy to mozna obledu dostac..tego pieknegossaka zamordowana dla tych suplementow ale czy bog stworzyl go by dawal nam swojo smiercio suplementy..zaznaczam ze nie jestem wegetarianko ale wieloryb to juz mi sie zdjae gruba przesada..polecane morskie jedzenie jest jaknajbardzie swinstwem z jednego powodu gdzie jest ta cala ropa co wyplynela jesli co raz plaze so zawalone trupami morskich zwierzat to czy nam one nie szkodzo..otoz skorupiaki to jak mi powidziano na kursie REC so czyscicielami morza tz ich organizm dziala jak sitko a wszelki brud w nich zostaje wiec one po tem umierajo..tak so zaprojektowane misja oczyscic i smierc dla misji cos jak jezus hahah..dlatego ja tego co morskie lacznie z solo nie jadam a i z jezior tez nie bo ludziska zeglarze szczajo az nie milo..oczywiscie dluzsza karencja mineralow powoduje te ubytki jak piszesz i tak pewnie u m,nie sie stalo lacznie z ciezko praco fizyczno ta karencje zawdzieczalam odejsciu od zywienia polskiego kture faktycznie przypomina diete kwasniewskiego z powodu upalow we wloszech i ich durnego trybu zycia z przerwo w poludnie..dopiero jak wrocilam do zywienia optymalnego gdzie jednak troche tych weglowodanow jest ale rownowaga to od razu wrocilo mi zdrowie..jednak juz szyja ma takzwano ernie..przedewszytkim nikt nie wie ze ibuprom wyplukuje magnez i potas przyczyniajoc sie do chorob kregoslupa jak mowisz ..a ja go misialam brac na kregoslup bo mam ernie w 5 kregu dolnym .. teraz bire koci pazur bo bostwelia jest tez uspokojajocym i jestem do d.. rozlazla za spokojna i spiaca..koci pazur jest swietny ale w mopim przypadku by nie pomogl sam bo odlamek kosci mi uwiera na nerw i bol jest straszny wiec biore cotramal czyli tramadol krtko mowiac opiowe..w moim przypadku operacja jest nieunikniona no ale mamy to salwnego oliwieri wiec predzej czy pozniej oddam sie w jego rece..

   1. AAA 16 lutego 2018 o 03:43

    Uroczy jest pani styl pisania bez „a” z ogonkiem na końcu wyrazów:).

  9. marta 7 października 2015 o 23:41

   Pepsi, mogłabyś rozwinąć myśl odnośnie tego, ze biegałaś źle a teraz biegasz zajebiście dobrze? o technikę chodzi w sensie?

   1. pepsieliot 8 października 2015 o 00:08

    Biegałam na piętę jak wszyscy laicy

    1. marta 8 października 2015 o 00:28

     taaak, a jakie masz buty teraz, jeśli można wiedzieć? bo wiekszość tych butów jest zaprojektowana na piętę właśnie…

    2. Beatka 8 października 2015 o 10:02

     Biegam od dwóch lat. Pierwszy miesiąc – straszne problemy z kostkami. Przestałam biegać. Potem poczytałam o różnych technikach biegu i spróbowałam raz jeszcze , ale inaczej ( własnie od pięty) i drobniej. Teraz w listopadzie minie dwa lata. Żadnych problemów , nawet kolano , które czasem wcześniej mnie bolało po kilku miesiącach biegania przestało. Może jestem laikiem albo laiczką , ale taka technika dla moich kości jest ok. Wypróbowałam w boju. Pozdrawiam.

     1. pepsieliot 8 października 2015 o 17:50

      Beatko sie okaże po dekadzie

      1. Beatka 9 października 2015 o 09:10

       Widzisz,czasem próbuję inaczej, ale niestety od razu puchną mi kostki i boli mnie właśnie śródstopie niestety.

      2. pepsieliot 9 października 2015 o 10:08

       biegasz być może dla własnych kostek lepiej, ale nie dla kręgosłupa, w tym szyjnego

  10. Rezi 8 października 2015 o 00:07

   Dzięki za obszerne info.Super!,,,A jak by tak spanie przenieść na podłogę.,,,oczywiście na macie takiej do jogi???Co sądzisz? Napisz please! Bitte!

   1. pepsieliot 9 października 2015 o 10:19

    Na podłodze spanie odradzam, gdyż „’materac” nie może być tak twardy, musi się dopasowywać trochę do ciała

  11. M 8 października 2015 o 07:25

   „Na diecie według dotychczasowej piramidy u której stup sypały się bułki, chleby.”Chodziło mi o ten fragment.M.

   1. pepsieliot 8 października 2015 o 09:34

    a niech tam będzie przez ó z kreską, komu to szkodzi? zresztą nie wierzę Ci do końca, bo wymienia się na stopa :D,więc może zmienię, ale na podstawę, bazę, etc, może

   2. Wodniq 8 października 2015 o 12:05

    Na piętę ? Oczywiście – dłuższe dystanse raczej na pięte. Jasne, że to bardziej obciążające dla stawów – ale dużo wygodniejsze – chyba jest mało ultramaratończyków (czy nawet maratończyków), którzy biegają na palce – łydki muszą być ze stali 🙂 … ale dla kręgosłupa, kolan itd. – bieganie na palce na pewno zdrowsze.

    1. pepsieliot 8 października 2015 o 17:46

     obecnie biegam 20 kilometrów i więcej na śródstopiu i palcach, buty na piętach mam jak nowe

  12. M 8 października 2015 o 17:54

   Pepsi przepraszam Cię bardzo ale ten fragment z „u stup” to w Twojej notatce.Albo mój smartfon wyświetla błędnie.Nie wiem co myśleć .Przeczytaj jeszcze raz ten fragment to tak ok pkt1.Po tych dużych literach.Nad zdjęciem z wielorybem.Wiadomo ,że u stóp bo stopa.A w tekście” u stup”.Wykasuj moje posty (tak jak wykasowałaś ten pierwszy post)ale wcześniej przeczytaj u siebie ten fragment.I spraw aby mój smartfon nie wyświetlał ort.M.

   1. pepsieliot 8 października 2015 o 23:27

    Zostawiam, żeby inni widzieli jakimi pierdołami niektórzy mnie absorbują,po przeczytaniu/lub nieczytaniu posta z 10 000 znaków

  13. Gosia 9 października 2015 o 13:04

   Jestem polonistką i zawsze bardzo przeszkadzają mi błędy ortograficzne, ale apeluję zdrowy rozsądek! Kiedyś bardzo inteligentni ludzie nie mogli zdać matury z j.polskiego, jeśli popełnili w wypracowaniu trzy błędy. Mimo tego, że treść pracy była rewelacyjna. To jest blog dla tych, którzy potrzebują pomocy bądź chcą świadomej profilaktyki. Naprawdę szkoda naszego czasu na rozważania o ortografii. Starajmy się nie popełniać błędów, ale zacznijmy od siebie.

  14. agnei 11 października 2015 o 14:35

   Pepsi, mega szacun za tak ogromne opracowanie! Dzieki.

   1. pepsieliot 11 października 2015 o 20:27

    Agnei 🙂

    1. agnei 13 października 2015 o 23:21

     Przeczytalam kazde slowo 😀 Mam jeszcze pytanie – czy w temacie odcinka ledzwiowego (przepuklina dysku L5-S1) generalnie to samo, czy cos byc dodala/ odjela?

     1. pepsieliot 13 października 2015 o 23:25

      praktycznie to samo

  15. grzegorzadam 14 października 2015 o 07:32

   ===Ból kręgosłupa szyjnego, ale też szyjki kości udowej może być związany z infekcją bakteryjną, ===
   Tak.
   A lędźwiowego z tasiemcem, dlatego biorezonans może to wyjaśnić…

  16. zaplata 17 października 2015 o 21:31

   Doradż droga Pepsi co zrobić ????? straszny bol kręgosłupa,lekarze zapisują silne prochy i zastrzyki przeciwbolowe i to wszystko ! stwierdzono u męża dwie przepukliny, jedna idzie na rdzeń a druga rośnie na podstawie rezonansu. POMOCY CO ROBIC !!!!!

  17. grzegorzadam 17 października 2015 o 23:18

   Na początek zadałbym wody utlenionej..
   Post 2 dni całkowity, 5x 40 kropli 3% WU na wodzie solonej.
   Tzn. ja bym tak zrobił..
   Zrobcie badania na pasożyty, to nie musi, ale może być przyczyną. I pewno jest.
   Biorezonans..
   W tym momencie środki przeciwbólowe to konieczność.
   Coraz więcej takich doniesień..

  18. zaplata 19 października 2015 o 17:48

   GRZEGORZU ! CHCIAŁAM DODAĆ ŻE MĄŻ JEST PO PERACJI KRĘGOSŁUPA 14 LAT TEMU.CHODZI NA RECHABILITACJĘ KRIO,PRĄDY,ULTRADŻWIĘKI ITP.TO CO PORADZIŁEŚ Z WU TO NA WYPADEK PASOŻYTÓW ALE CHYBA MAŁO PRAWDOPODOBNE.JEDNAK DZIĘKI ZA INFO. A MOŻE COŚ JESZCZE ? POZDRAWIAM

   1. grzegorzadam 19 października 2015 o 20:34

    Prof. dr n. med. I. Nieumywakin łączył dożylne aplikacje H2o2 z promieniowaniem ultrafioletowym… !
    Poczytaj w tym linku z Ensy, co to za ważny kolor..
    U nas nieznane, niestety..

  19. grzegorzadam 19 października 2015 o 20:31

   @ZAPŁATA
   Przeczytałaś jakąkolwiek ksiażkę o WU?
   Choćby dr Ivana?
   Albo e-book Nowaka?
   Tlen z H2O2 to jest oprócz likwidacji patogenów dossskonały Środek PRZECIWBÓLOWY!!

   Czytałąś krótkie ‚sprawozdanie’ @martusiaar?
   Przeczytałaś temat wody utlenionej tu na blogu?
   Czy mówisz bo gdzies cos usłyszałaś? 😉

   To, że Twój ojciec miał operację kilkanaście lat temu świadczy o … Tym, że miał operację..
   Od tamtej pory mogło się wydarzyć wiele, albo więcej…
   Zarazkami można się zainfekować w kolejce po banany!
   Sam przechodziłem jakaś infekcję niedawno.. Najpierw córka..
   Tydzień biegunki, zagadka.. Przeszło..
   Potem ja,., katary, dół pleców, korzonki..coś się ‚wylęgało’, ale zlikwidowałem to.
   Znowu jestem pełen energii.
   I znowu WU i witC..
   Jak nie masz książki to mogę na prive zarzucić.

   Metody Volla+ Vegatest to jak na razie najskuteczniejszy nieinwazyjny sposób na
   ‚opomiarowanie’ robactwa w organizmie.
   Żeby nie ceny (od 3 do 25 tys. PLN) każdy opowinien to miec w domu.
   Test Volla może nawet wykryc bio-przystępność pożywienia dla danej osoby,
   a nawet wskazac skutecznośc suplementami, a niekorzystne wykluczyć kategorycznie..
   Nie wszystko dla każdego…
   SS-mann dr Reinhold Voll (dywizja ”Ahneberg” 1933-1945- Auschwitz), stworzył elektropunkturę, kto
   interesuje się akupunkturą powienien to powiązać.
   Volla nie trzeba ‚kochać’ , ale rozsądek nakazuje zainteresowac sie tym.
   Więcej w tym linku:
   http://www.ensoel.pl/pl/gabinet/stosowane-metody.html?showall=&limitstart=
   Pisał też o tym dr Scott-Mumby, trzeba o tym kiedyś coś szerzej wspomnieć..
   Twierdził, że niektóre art. spożywcze stymulują popełnianie brutalnych przestępstw,
   Powodują agresję i autodestrukcję….U niektórych..
   I dieta te zachowania ograniczała do minimum..

   Ozonowanie czy tania woda utleniona może być kluczem do sukcesu…
   Jak nie spróbujecie nie bedziecie wiedzieć.
   Ale najpierw trzeba szerzej w ten temat wniknąć..

   pozdrawiam 😉

   1. JoannaMaria 8 września 2018 o 20:17

    Grzegorzuadamie, piszesz że każdy powinien mieć dostęp do aparatu Volla czy vegatest. Czy masz jakieś rozeznanie co warto kupić aby móc dobrze się zdiagnozować i tępić w razie czego. Myślę, żeby coś nabyć dla siebie i najbliższych i nie wiem jak to ugryźć. Chętnie bym zrobiła jakiś kurs, aby się tego nauczyć. Doradź coś proszę.

  20. zaplata 22 października 2015 o 18:15

   MAM TĘ KSIĄŻKĘ ALE TAK NAPRAWDĘ NIE CZYTAŁAM O PROBLEMACH KRĘGOSŁUPA, BARDZIEJ INTERESOWAŁ MNIE TEMAT ROZEDMY PŁUC NA KTÓRĄ SAMA CHORUJĘ I NIESTETY PALĘ. NIESTETY POŻYCZYŁAM KSIĄŻKĘ KOLEŻANCE ,NIE CHCĘ JEJ POGANIAĆ, NIECH POCZYTA . ALE SERDECZNE DZIĘKI GRZEGORZU ZA ZAINTERESOWANIE PROBLEMEM! A CO Z ROZEDMĄ ? MOŻNA ZARADZIĆ ?

   1. grzegorzadam 27 października 2015 o 23:09

    @zaplata

    Przeczytaj ostatnie wpisy w tym temacie:

    http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

    Rozedma i podobne tematy.

  21. zaplata 22 października 2015 o 18:19

   NAPISZ MOŻE JAK MAM APLIKOWAĆ TĘ WODĘ OJCU ? ZAZNACZAM ŻE PALI. POZDRAWIAM

  22. grzegorzadam 22 października 2015 o 22:10

   @Zapłata
   Wejdź w ten temat:
   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

   I wyszukiwarce : ‚znajdź na stronie’ wpisz ; Bill Munro ..
   Ja też popalam..
   Nie będę wypowiadał swojego zdania na temat palenia… 😉

   Właśnie inhalacje 0.5% H2o2 mogą być (są) lekiem m.inn. na rozedmę..
   Poczytaj..

  23. zaplata 23 października 2015 o 18:31

   DZIĘKUJĘ I SERDECZNIE CIĘ POZDRAWIAM. ŻYCZĘ DUŻO TEGO CO NAJCENNIEJSZE ZDRÓWKA !!!!!

   1. zaplata 27 października 2015 o 18:11

    WITAM GRZEGORZU ! A CO SĄDZISZ O AKUPUNKTURZE ?

  24. grzegorzadam 27 października 2015 o 20:14

   Miliard Chińczyków nie może się mylić! 😉

   SS-man Voll stworzył na tej bazie elektropunkturę, i to jest jedna z przyszłościowych gałęzi medycyny..
   Nie gniewamy sie na niego, ale skrzetnie wykorzystujemy.
   Przy 90% zagrzybieniu i dysbakteriozie, boreliozie, bardzo źle diagnozowanej…Biorezonans to przyszłość!

   Pozdrawiam serdecznie 🙂

  25. Beata 11 lipca 2016 o 10:07

   Droga Pepsi! rewelacyjny artykuł, masa informacji. Wracam do niego po …yy prawie roku ale to dlatego że czytam Cię od niedawna. Chciałabym wszystko przeczytać na raz ale jak zwykle czas ale i oczy. Do rzeczy. Mąż ma 34 lata, i również kręgi szyjne C5, C6, C7 wysiadły. Promieniuje mu to na prawy bark i w dół prawej łopatki. Dawniej spał na twardym łóżku bez poduszki. Odkąd jesteśmy razem śpi na nieco miększym i na ortopedycznej. Wtedy jakby mu się pogorszyło. Nie wiedzieliśmy z czego.. ze może wychodzi po latach ciężka praca wysiłkowa. Doszła borelioza. Łamanie, strzelanie w kręgosłupie ale właśnie wyszły te kręgi C5-C7 że coś z nimi jest nie tak. Ja za mięsem nigdy specjalnie nie przepadałam i tak jak piszesz to kobieta w kuchni rządzi, raczej… więc… mąż z mięsożercy dawnego przeszedł chcąc niechcąc na znacznie mniejsze ilości miesa. Wszystko ok tylko teraz czytam że białko i tłuszcz są ważne a on raczej w suplementach ich do tej pory nie dostarczał. Boje się że mu nieświadomie zaszkodziłam, tym łóżkiem, tą poduszką…jedzeniem:( Ty piszesz że warzywa i owoce są ok na pozostałe cześci ciała ale dla kręgosłupa wazne są tłuszcze i białka które należy dostarczyć jeśli nie z mięsa pociachanych zwierząt to przez suplementy. Mam nadzieje Pepsi że nie jest za późno, ze nie wyrządziłam mu zbyt duzej krzywdy tym przejściem na wegetarianizm bez suplementacji aminokwasów, białka, bez uzupełniania dobrych tłuszczy. Trochę się pogubiłam w tym temacie:/ Zaczynam się zastanawiam czy nie podawać mężowi jednak więcej miesnych produktów ale piszesz że w tym wieku (34 lata) to też nie jest dobre bo mięśnie potrzebują białka do wzrostu w wieku młodzieńczym i starszym. Mogłabyś coś podpowiedzieć.
   Ps. Na bieganie tez go namawiałam ale od d.. strony i pomagając mogłam mu jeszcze bardziej zaszkodzic:(

   1. pepsieliot 11 lipca 2016 o 10:35

    Beato wszystko w sobie zaakceptuj, zrobiłaś to z miłości, żeby ludzie innym tylko takie krzywdy wyrządzali. jesteś cudowna, a teraz porozmawiaj z mężem, co on czuje, na co miałby ochotę, co chciałby jeść i zaakceptuj to. Porozmawiajcie o moim artykule, żeby on wiedział o czym mówisz.

   2. grzegorzadam 11 lipca 2016 o 10:44

    Nie czekając wcierajcie w te miejsca oliwę magnezową i siarkę, czyli DMSO z MSM.
    To nawet na SM z. boczne działa.
    I wysoki poziom D3 jest konieczny.

  26. Beata 11 lipca 2016 o 10:45

   trochę się podłamałam, najgorsze jest kiedy chce się pomóc ale nie wie od czego zacząć, ma się informacje ale nie wie jak się za nie zabrać. Faktycznie musze wsłuchać się w siebie

  27. nerwy 12 listopada 2016 o 16:08

   Witam, a co z dolegliwościami dotyczącymi nerwów, korzeni w okolicach kręgosłupa? Mam tu na myśli rwe kulszowa i tz korzonki które dokuczają miesiącami, nie ustepuja po fizjoterapii, zas skany kregoslupa nie wykazuja nieprawidlowosci kregoslupa, krazkow itp. Jak do tego podejsc, dieta z wpisu? Ziolami przeciwzapalnymi?

   1. Pepsi Eliot 12 listopada 2016 o 20:02

    rwa kulszowa to przede wszystkim chrroniczny niedobór witaminy C. Zrób kalibracjję (przepis na blogu, albo w mnojej książce Lecenie dobrą dietą)
    Dio tego witamina B12, oraz chondroityna i glukozamina

   2. grzegorzadam 12 listopada 2016 o 20:13

    Niediagnozowalne problemy bólowe z kręgosłupem mogą mieć przyczynę z stadiach larwalnych tasiemca lub Ascaris.

    Spróbuj wykonać dokładny vegatest-Volla, może być zaskoczenie, miłe, bo w końcu znajdziesz przyczynę.

    Stąd też niedobory wit.C, bo oba wprost ją uwielbiają.

    Dostarcz kwasu krzemowego nie zwlekając:
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

  28. Kasia 11 lutego 2017 o 19:29

   Dobry wieczór, jestem fanką tęgo bloga, tylko czytam, czytam, ale dzisiaj zdecydowałam się napisać może mi też pomożesz, lekarze rozkładają ręce. Od dwóch lat mam silne zawroty głowy, omdlenia, szybkie bicie serca, drżenie mięśni i osłabienie , po licznych badaniach typu holter, mr głowy, usg jamy brzusznej, kolonoskopii i gastroskopii, tarczycy nic nie wyszło, jedynie hemoglobina raz 9 raz 11. Lekarze orzekli ze nerwica i psychotropy. Nie biorę bo nie mogę normalnie funkcjonować. Od 4 lat biegam, nie regularnie ale dwa razy w tyg po 10km. Ostatnio przy anemii doszły silne bóle szyjne, piersiowe, lędźwiowe oraz ból przy iddychaniu( stwierdzona przepuklina szyjna, skolioza na dole). Cały czas mam w głowie szum i brak oddechu, wysokie tętno zimno i zasłabnięcia do tego reflux i ból żołądka. Suplementuję sie od dawna vitc, msm, d3, ashwanfardha, magne b6-2 dziennie i stres management i nic, wręcz coraz gorzej. Czy mogłabyś mi pomóc , nie mam już pomysłu gdzie i do kogo pójść. Telepie się od rana , boje się wychodzić , piecze mnie w gardle, boli szyja i plecy, mam wieczne wzdęcia mimo probiotyków , nie jem nabiału, cukru, chleba, wędlin, tylko kasza jaglana, gryczana, chleb bezglutenowy, mleko sojowe, kokosowe bądź itp…. a może faktycznie jestem wariatem

   1. grzegorzadam 11 lutego 2017 o 20:15

    Masz ewidentne objawy zarobaczenia (anemia, bóle itd.)
    Żadne suple ani dieta tu nie pomogą, przeczytaj ten temat, zrób biorezonans-vegatest na pasożyty, wrócisz do zdrowia.

    Poczytaj ten temat dokładnie, znajdź swoje objawy:
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

    1. Kasia 11 lutego 2017 o 21:25

     Jeżeli miałaś racje, odwdzięczę się jescze zobaczysz

     1. grzegorzadam 11 lutego 2017 o 22:30

      Spróbuj, niczym nie ryzykujesz, koszty znikome do ewentualnych korzyści.
      Napisz co wyszło.

      1. Kasia 12 lutego 2017 o 14:59

       Matko , co tu jeść, już i tak wyglądam jak ” idź z tad” a tu jescze oprócz chleba , którego wcale prawie nie jem, słodyczy, nabiału, owoców, glutenu prawie nic nie można bo te pasożyty wszystko lubią i nawet suple nie… ehhh może pierdykne chociaż koniac, który gdzieś czytałam ze można

      2. grzegorzadam 12 lutego 2017 o 17:04

       Langsam jak mówią sąsiedzi, znajdź przyczynę…

       Żaden lekarz Ci nie pomoże, musisz sama być detektywem, ta przyczyna jest . ZAWSZE jest.

   2. Pepsi Eliot 11 lutego 2017 o 20:18

    trochę jesteś, ale to nie tłumaczy wszystkich dolegliwości, ćwiczenie izometryczne i medytacja, zero soi i psiankowatych, zero chleba bezglutenowego i jakiegokolwiek

  29. annjoop 23 lutego 2017 o 21:20

   Od dziecka mam skrzywienie w odcinku lędźwiowym, a problem, z którym się borykam ciągnie się ok. roku, W okolicy odcinka lędźwiowego, tak jakby korzonki, czuję sztywność, nie jest to ból, ale nic przyjemnego. Pojawia się on ok. 1-2 po wstaniu i mija z reguły wczesnym wieczorem.. Dodam, że żadnych leków nie biorę i nie brałam, bo to tylko błędne koło. Od ponad miesiąca używam zwiększone dawki wit. C. (ok. 6g/dobę), raz też robiłam kalibrację, gdy przyplątało się przeziębienie (minęło po 2 dniach – wszystkie objawy). Od 2 tygodni używam chlorellę, parę dni temu zakupiłam ziemię okrzemkową (ale jeszcze nie dotarła). Ph moczu mam jakieś 7,4 – ogólnie szamię sporo warzyw i owoców, soki wyciskane i szejki na zielonej herbacie i ziołach, mięsko i ryby też – ogólnie dieta nie jest zła, mogła by być lepsza, ale w porównaniu ze znajomymi – to .. bez komentarza. Myślałam o B12 i B3, ale nie chcę sama eksperymentować. Mam nadzieję na jakieś rady tutaj, Wasza wiedza Pepsi i Grzegorzadamie jest ogromna, więc może też się załapię! 🙂

   1. grzegorzadam 24 lutego 2017 o 07:02

    Przy skrzywieniach kręgów metody naturalne nie mają wielkiego oddziaływania.
    Korzystałaś z dobrego kręgarza?
    Szczegóły o które pytasz są w odpowiednich tematach.
    Poczytaj o smarowaniu DMSO:
    http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-nie-znam-nikogo-kto-cieszylby-sie-z-duzych-porow/

   2. grzegorzadam 24 lutego 2017 o 07:10

    Jeżeli są w domu zwierzaki zrobiłbym test na pasożyty.

  30. annjoop 24 lutego 2017 o 09:27

   Nie zwierzaków nie ma w domu, zresztą robiłam profilaktycznie ostatnio też „odpasożytowanie” siemieniem lnianym z goździkiem na czczo + zioła, więc chyba jest ok. Mam więc rozumieć że te „korzonki” to raczej od kręgosłupa?

   1. grzegorzadam 24 lutego 2017 o 09:58

    Ciężko powiedzieć, masz jakąś diagnostykę?
    Przyczyny mogą być różne.
    Sam miewałem ”korzonki”, smarowanie DMSO było skuteczne, u mnie….
    Są opinie (Rosjanie) że to stadia rozwojowe pasożytów.
    Mogą być stany zapalne różne, masz to skrzywienie w odcinku lędźwiowym, mogą być napięcia, uszkodzenia.

  31. grzegorzadam 24 lutego 2017 o 10:25

   profilaktycznie ostatnio też „odpasożytowanie” siemieniem lnianym z goździkiem ”

   Warto by stwierdzić efekty i tak.

  32. annjoop 24 lutego 2017 o 12:55

   Myślę o biorezonansie, na pewno nie zaszkodzi. Spróbuję też to smarowanie DMSO, może akurat pomoże. Co do kręgosłupa to pod koniec marca mam wyznaczony rezonans magnetyczny i będę więcej wiedzieć. Dziękuję za porady 🙂

   1. grzegorzadam 24 lutego 2017 o 19:21

    Raczej sugestia nie porada.
    Napisz co wyszło.

    1. annjoo 22 kwietnia 2017 o 13:15

     Witaj Grzegorzadamie. Jestem po biorezonansie wyszły: lamblia jelitowa (+++), rzęsistek trichom. (+++) i dyspepsie coli (+++). Robiłam też rezonans odcinka lędźwiowego: wyszła dyskopatia lędźwiowa i niewielkie przepukliny. Jestem w trakcie rehabilitacji solux, prądy i pole magnetyczne – ale mam wrażenie że jest gorzej. Z własnej inicjatywy wmasowuję sobie olej żywokostowy z gojnikiem. Lekarz mówił o traksji kręgosłupa i oczywiście poleca stół operacyjny (typowo) jeśli nic nie pomoże. Co Ty radzisz?

     1. grzegorzadam 22 kwietnia 2017 o 15:59

      Byłaś u dobrego kręgarza? Są tacy.

      ”ale mam wrażenie że jest gorzej.”
      Wiadomo, że trzeba czasu aby pozbyć się objawów.
      Zlikwiduj te pasożyty.
      Najpierw wirusy! One blokują bakterie, grzyby i pasożyty.

      1. ana 4 maja 2017 o 20:44

       Dwa dni temu byłam u kręgarza – podobno dobry, ma praktykę od 1983 roku. Okazało się, że w gorszym stanie mam odcinek szyjny, niż lędźwiowy, choć szyjny nie dawał żadnych objawów. Za miesiąc kolejna wizyta. Do tego czasu kilka razy dziennie mam wykonywać ćwiczenie stabilizujące kręgosłup, taki rodzaj przeprostu. Przewiduje trzy wizyty, ale na następnej się okaże co i jak. Na razie czuję się trochę nieswojo, różnicy jak na razie nie zauważyłam. Jedynie swobodniej mi się oddycha i mam szerokie źrenice 🙂 Zrobiłam sobie też pastę przeciwzapalną: olej kokosowy, kurkuma mielona, imbir mielony, cynamon cejloński i trochę czarnego pieprzu. Biorę łyżeczkę 2xdziennie. Zakupiłam też roztwór czarnego orzecha w kroplach na te pierwotniaki. Jeszcze nie brałam. Co myślisz? pozdrawiam gorąco…

      2. grzegorzadam 4 maja 2017 o 21:08

       Czekaj na efekty.

  33. annjoop 24 lutego 2017 o 20:21

   Ok, dzięki

  34. Anemonne 29 marca 2017 o 14:32

   Pepsi, Grzegorzu, Wprowadzam cały protokół leczenia u mamy silna dyskopatia odcinka szyjnego – zalecenie operacji, dwie przepukliny, teraz dodatkowo dyskopatia odcinka lędźwiowego z osteofitami. Pilnie zalecona operacja, ale chcemy dać sobie pół roku na protokół potem powtórzyć rezonans i zobaczyć czy pomogło.

   Mama jak łatwo się domyślić wielbi węgle, dieta prawie bezmięsna (ryby, owoce morza, trochę jaj)

   Pytanie pierwsze:
   Antykataboliki :
   skoro zamówiłam TiB izozolat białka + Glutaminę to czy BCAA jest jeszcze konieczne? Te animokwasy są wyszczególnione w serwatce.

   1. Pepsi Eliot 29 marca 2017 o 18:13

    niekonieczne, w szejkiem jest dużo aminokwasów esencjonalnych, to zaleta tej odżywki

    1. Anemonne 29 marca 2017 o 21:39

     Ok świetnie, dziękuje postaram się dokumentować tę terapię to Pepsi będziesz miała potem dla potwierdzenia <3

  35. Bio pomidore 31 marca 2017 o 22:31

   Witam
   Od jakiegos czasu mysle o nastawieniu atlasa, co o tym myslicie?
   tz a nastawieniu atalasa, wiem ze w polsce sie tego nie robi, tz nie ma jeszcze ludzi od tego.

  36. Sevo81 3 maja 2017 o 19:52

   Witam serdecznie wszystkich ;*, gdyby nie jeden Znajomek, to nie byłoby Mnie tutaj w tym miejscu 😉 od zawsze chciałem coś zmienić ale nie wiedziałem jak się zabrać za Zdrowie i popełniałem oczywiście wiele błędów po drodze. Mimo tego że mam 35 lat to dorobiłem się problemów z kręgosłupem, do tego notoryczne depresyjne myśli i pora wyjść z tego Matrixa, wiem że jestem na dobrej drodze, a ten wpis napewno bardzo pomoże, chcę także zacząć prawidłowo się odżywiać, i oczyszczać choć nie wiem jeszcze za co najlepiej się wziąść porządnie, chcę być zdrowy i energiczny 😉 Szacun za tak rozbudowany wpis. ;*

   1. Pepsi Eliot 3 maja 2017 o 20:45

    thx 🙂

  37. Smok 19 czerwca 2017 o 09:03

   Hej Pepsi, co zrobić na tzw. przewianie w odcinku szyjnym? Ból w tym miejscu, brak możliwości skrętu szyji. Robię okłady z gorczycy, siedzę na słońcu, ogrzewam to miejsce, ale może jeszcze coś poradzisz? Muszę szybko wrócić do sprawności:)

   1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2017 o 09:06

    Witamina C TiB (kwas askorbinowy), świeży sok z pomarańczy i MSM TiB, robisz oranżadkę i popijasz przez cały dzień, plus ciepło, nie ruszaj głową na siłę.

   2. grzegorzadam 19 czerwca 2017 o 09:10

    C do oporu najpierw, do biegunki, co kwadrans łyżeczka z płynem.
    Okłady z DMSO dołączyłbym:
    http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-znam-nikogo-cieszylby-sie-duzych-yyy-porow-2/

  38. Laika 5 lipca 2017 o 22:20

   Witam kochani poradzicie może coś dla mnie ?…Miałam rezonans dziś na odcinek szyjny oprócz przepuklin wielopoziomowych ,tak ze 3 sztuki:))) to jest też woda w kręgosłupie …podejrzenie jamistości rdzenia jeszcze nie miałam wizyty u lekarza może coś jest na tą jamistość proszę poradźcie ,bo ja załapałam doła ..

   1. grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 18:58

    Jakie masz aktualne stężenie wit. D ?

    1. Laika 18 grudnia 2017 o 21:02

     witam :)) nie wiem jak jest z wit d3 u mnie ale ,po świętach będę robić wyniki to i to zrobię, dam znać,dziękuję za zainteresowanie ,ale fakt że dyskopatia wielopoziomowa i jamistość , rezonans masakra przyjmę każdą poradę ,czy sugestię która mogłaby mi pomóc cieplutko pozdrawiam

     1. grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 21:45

      ”Ubytek masy kostnej początkowo jest odwracalny. W zaawansowanym stadium
      dochodzi już jednak do ubytku istoty gąbczastej i związanych z tym szkód, które
      początkowo przebiegają bezobjawowo. Z biegiem czasu zmienia się wysokość i forma
      kręgów, co może prowadzić do zmiany statyki kręgosłupa i chronicznych bólów pleców.
      Dochodzi nawet do złamań lub nadłamań kręgów, a krążki międzykręgowe i dyski są
      nieprawidłowo obciążane. Przy tego typu bólach pleców okres dostarczenia
      prawidłowej dawki witaminy D trwa często ponad rok, do czasu, aż kręgi się ustabilizują
      i wzmocnią.”

      ”Uszkodzenia szkieletu – na piątym i ostatnim miejscu systemu MANOS znajdują się
      uszkodzenia w szkielecie. W przypadku braku witaminy D w organizmie zaburzone jest
      wchłanianie i przetwarzanie wapnia, co jest jeszcze pogarszane przez nieprawidłowe
      odżywianie. Podczas przyjmowania posiłków zbyt kwasowych (mięso, ryby, jajka, ser
      żółty i biały oraz produkty zbożowe) wzrasta wydalanie wapnia przez nerki, podczas gdy
      przy pożywieniu zasadowym (owoce i warzywa) wypada to o wiele lepiej.”

      Dr Raimund von Helden

      1. Laika 19 grudnia 2017 o 16:45

       Hej 😀 dzięki ,biorę wit d3 mk7 1 tabl dziennie ale od pół roku dopiero ,być może to za mała dawka ale jeszcze stale odkrywam Waszego bloga chłonę wiadomości i staram sie sobie pomóc,..brałam też wit c w proszku w większych dawkach ale podniosła mi się amylaza we krwi i pojawił sie ból z lewej strony pod żebrami więc przestałam ,bo odezwała sie trzustka …zupełnie nie wiem co mam robić ..zwątpiłam pozdrawiam

      2. grzegorzadam 19 grudnia 2017 o 16:51

       Jakie masz aktualne stężenie wit. D ?

  39. Ewcik 18 grudnia 2017 o 12:22

   Pepsi, możesz to skomentować ?…Buziaczki

   1. Pepsi Eliot 18 grudnia 2017 o 17:50

    Mogę Ci podać listę wielu ko-artykułów, ale po co? Jak z tym rezonujesz, to spoko, jak nie, to też ok.

  40. Kacha 3 lutego 2018 o 10:07

   Arcyciekawy wpis! Więcej niż kompletny. Co za wiedza! Chylę czoła nisko. Twoja wiedza mnie rozwala!!!!
   Uściski gorące 😘

   1. Pepsi Eliot 3 lutego 2018 o 12:18

    <3

  41. Lena 9 lutego 2018 o 09:09

   Pepsi, dzięki za artykuł – jeszcze go do końca nie przeczytałam, ale przeczytam. A, no patrz moje kilkuletnie życie 100% surowej wysokoweglowodanowej diecie i nadmiarze energii doprowadziło do wypadniecia kregow i teraz uszkodzen w odc.szyjnym i ledzwiowym…nie, wiem czy dobrze robie, natomiast dobrze sie po tym czuje, wprowadzilam do diety orkiszowe platki pelnoziarniste; ktore daja mi sporo energii na caly dzien, bo w zyciu nie jestem i nie bylam w stanie na surowej diecie jesc tyle ile powinnam wg kalorycznosci i byc moze to sprawilo, ze teraz sa jakies problemy i zbyt duza ilosc sportu…a, swoja droga to bieganie nie jest szkodliwe dla kregoslupa ? sama nie wiem co mam o tym myslec, czasem biegam, wiem, ze bieganie na biezni mi szkodzi, ale czasami wieczorem lubie sobie gdzies pobiec i nawet jesli noli mnie np.rwa kulszowa przed bieganiem, to po bieganiu wszystko jest dobrze 😉 jej, mam niedlugo rezonans i teraz sama nie wiem co jest czego przyczyną; ale świetnie, ze ten artykul wpadl mi w łapki. 😉

  42. Yoka 24 lutego 2018 o 00:56

   Pozdrawiam wszystkich na początek a Ciebie Pepsi szczególnie, czytam już od dawna wszystko co dostępne na stronie ale to taki ogrom informacji do przyswojenia, że nie daję rady…
   Krótko mówiąc proszę o radę – co na ostrogę w odcinku szyjnym? Czy można zastosować do nacierania podaną na blogu miksturę z jajka, terpentyny i octu? (ocet jabłkowy?) Co jeszcze by można wewnętrznie zastosować?

   1. Pepsi Eliot 24 lutego 2018 o 09:58

    jaki masz poziom 25(OH)D? bierzesz d3 w protokole z K2? magnez, witaminę C, E, A (betakaroten np)

    1. yoka 27 lutego 2018 o 18:16

     ciemna masa ze mnie – wpisałam odpowiedz nie tam gdzie powinnam – sorry
     chodzi o mojego teścia który ma ostrogę w odcinku szyjnym i jakiegoś guza w stawie barkowym, miał już ten bark operowany, mówi że lekarz powiedział mu że wapń z krwioobiegu idzie u niego do mięśni i że ma zwapnienie mięśni, ponad to ta ostroga i guz, nie znam poziomu wit D ale kazałam mu zrobić takie badanie

     1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 21:53

      D3 +K2 TiB, Omega 3 TiB, Magnez TiB koniecznie, witamina A, lub lepiej betakaroten , soki z marchwi 4 dziennie, witamina C TiB
      Jak będzie wynik mogę pomóc dobrać suplemntację D3 w protokole z K2 i inną.

    2. yoka 27 lutego 2018 o 21:59

     Wielkie dzięki Pepsi

  43. Stieg 6 marca 2018 o 21:55

   Witam

   Chcialem znaleźć informacje na temat hipoglikemi ale nie ma nic nigdzie właśnie znajomy wylądował w szpitalu i stwierdzono u niego hipoglikemie dlatego prośba do Grzegorza Adama i pepsi jak mu pomóc się uporać z tą hipoglikemia co zastosować z czego zrezygnować co dostarczać proszę o poradę bo macie duże pokłady wiedzy z góry dziękuję za informację pozdrawiam gorąco.

   1. grzegorzadam 6 marca 2018 o 23:21

    Co robią w szpitalu?

  44. Stieg 7 marca 2018 o 09:08

   Był bardzo słaby i dali mu kroplówki i wypuścili ale ma stwierdzona hipoglikemie. Pewnie dalej będzie leczenie badziewnymi lekami które będą robiły zasłonę dymna.

   1. grzegorzadam 7 marca 2018 o 11:52

    przeanalizuj na spokojnie:
    http://drsircus.com/diabetes/the-pancreas-bicarbonate-and-diabetes-2/

    ”Ludzie skłonni do alergii są przeważnie nadpobudliwi ze słabym metabolizmem cukru i hipoglikemią lub cukrzycą, niskim ciśnieniem krwi, słabym układem odpornościowym, drożdżakami Candida, przepuszczalną ścianą jelitową i brakiem enzymów trawiennych. Z drugiej strony osoby alkaliczne rzadko mają alergie. Zamiast tego są one niewrażliwe na ból i podrażnienia skóry i mogą cierpieć na przewlekłe choroby zwyrodnieniowe lub stać się ofiarami niespodziewanego ataku serca lub udaru. Jednak te same problemy z żywnością są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do rozwoju choroby obu grup.
    Głównym problemem żywności w naszym społeczeństwie są:
    1. Mleko krowie i jego produkty, również laktoza dodana do przetworzonej żywności
    2. Pszenica i owies oraz w mniejszym stopniu pozostałe ziarna glutenu: żyto i jęczmień (piwo!)
    3. Słodka żywność, zwłaszcza cukier domowy
    4. Uwodornione tłuszcze (na przykład margaryna) lub rozgrzane oleje i tłuszcze
    5. Używki: nadużywanie alkoholu, kawy, herbaty, tytoniu i narkotyków”
    http://www.health-science-spirit.com/HF1-1.html

  45. Anna 10 kwietnia 2018 o 20:32

   Dziękuję za artykuł. Proszę o jakieś wskazówki w mojej sprawie. Od kilku miesięcy mam bóle w kręgosłupie szyjnym, bolą mnie tez mięśnie górnej części pleców. W rezonansie wyszły mi dwie wypukliny, jedna przepuklina, odwodnienie krążka, zmiany zwyrodnieniowe, itd… Czekam na wizytę u neurologa i do tego czasu chciałabym sobie pomoc, chodzi mi o zmniejszenie bólu – mięśnie bolą mnie bardziej niż szyja. Jestem z całą rodzinką w trakcie kuracji odrobaczającej. Na ten czas odstawiłam suplementację i Shepe shake. Czytałam, że podczas odrobaczanie nie powinno podkramiać się robali 😊. Mam niedobór wit D3, poniżej 30. Stosuje od niedawna post przerywany + 1 dzień w tygodniu na samej wodzie. Jak mogę sobie teraz pomóc? Kuracja odrobaczająca trwa dopiero tydzień, zostało jeszcze 8 tygodni. Czy włączyć MSM, podobno też goni pasożyty. Nie jestem pewna czy całkowite odstawienie suplementów było dobrą decyzją. Z góry dziękję za pomoc 😊

   1. Pepsi Eliot 10 kwietnia 2018 o 20:45

    Na pewno nie odstawiaj D3 z K2, magnezu, i shape Shake, to ostatnie to aminokwasy, które wymieniam w artykule, ważny pokarm. Kolagen TiB, MSM TiB i witamina C,to tez powinnaś brać.

  46. Anna 10 kwietnia 2018 o 23:47

   Dzięki 😊

  47. Cymkowski 2 maja 2018 o 12:48

   Dzień dobry
   Gdzie można dostać jakieś publikacje bądź książki w temacie dyskopatii czy w ogóle schorzeń kręgosłupa pana Rieske bądź kogoś innego?
   Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 2 maja 2018 o 20:17

    wygooglaj go

  48. Dodi 15 maja 2018 o 23:37

   Witam , jak sie dobrze rozejrzymy w internecie interneci, znajdziemy prace naukowe, co prawda nie w jez polskim ale takie prace sa, ktore wskazuja. Co bardzo ciekawe i o czym sie nie mowi …ze .. Np zwyrodnienie kregoslupa jest spowodowane bakteria . Bakteria ta ma wiele typow. To tak na marginesie bo temat bardzo ciekawy. .

   1. Pepsi Eliot 16 maja 2018 o 08:43

    tak naprawdę masę naszych schorzeń jest wynikiem wirusów i pasożytów.

    1. grzegorzadam 6 czerwca 2018 o 22:12

     czyli de facto odwodnienia, demineralizacji i wynikającego z tego zakwaszenia ustroju.

     Reszta to tylko i aż skutki.

  49. Lucyna Łukasz 17 lipca 2018 o 19:25

   Świetny artykuł

  50. SylaR 27 lipca 2018 o 00:03

   Naprawde wnikliwa analiza tematu.
   Witaj Pepsi oczy otwieraja sie szeroko czytajac Twoje wpisy.
   Wiem, ze to co napisze z pogranicza i byc moze nie powinnam o to pytac… ale przeciez nie jestem u rodzinnego.
   Wiec… Jak to jest ze zwierzetami? Bylam w szoku jak 2 tyg temu nasz pies zapiszczal zaniemogl a weterynarz po zrobieniu zdj orzekl zwyrodnienie kregoslupa.Pierwsze vo mi przyszlo do glowy to zla karma:( Wiem ze to przez nas ludzi cierpia i zwierzaki:(
   Czy psiaki tez mozna jakos wyprowadzic z tego blednego kola?

   1. Pepsi Eliot 27 lipca 2018 o 07:28

    nie ma żadnej karmy, po prostu nieświadomość, wszechświat nie pochyla się nad nikim i niczym, on doświadcza wszystkiego, to my Tworzymy te przykrości, zwierzętom też

   2. grzegorzadam 28 lipca 2018 o 16:31

    Czym jest karmiony?

    Walter Last jednoznacznie stwierdza, że futrzaki karmione puszkami
    i suchą ”karmą” chorują tak samo jak ludzie.

    Dla psiaków można wysyłkowo zrobić trichoskopię włosa- czyli analizę pierwiastkową.

    1. SylaR 29 lipca 2018 o 23:53

     Witam ponownie. Dziekuje za odzew. Sprawa wlasnie oscyluje wokol swiadomosci. Juz nawet nie chodzi o to ze napisalam tu o chorobie psa. Tylko o to ze faktycznie tak ciezko sie obudzic i przestac lukac na te pólki swinstw w marketach. Prosze mnie nie skreslac za niewiedze. Od zeszlego roku naprawde sie staram sie zrozumiec jak to wszystko w ogole moze funkcjonowac:(Sama ja i moja mala Laura na to i owo «chorujemy» i szukam i czytam ale sprawa sprawa psa juz mnie po prostu zalamala. Wlasciwie to rodzicow pies ale zwierzaki sa przeciez niewinne to my je … faszerujemy:(
     Kazalam mamie zaczac gotowac jedzenie.. biorac pod uwage to o czym pisze Pepsi.. powinno pewnie byc tlusto miesiscie… ? Wlasciwie chyba obojetnie co lepsze bedzie od chappi. Karmaw skladzie to:
     Zboza, mieso i prod poch zwierzecego15proc, prod poch roslinnego, oleje i tluszcze, sust mineralne, warzywa. Az mi wstyd ze nie zwrocilam im na to nigdy uwagi:( Nie wspomne juz o przysmaku dla psiakow ze sklepu miesnego. Tam same E 🙁
     Zastanawialam sie nad zmiana suchej karmy na jakas lepsza dostosowana do wieku/ rasy bo jak przekonuje jeden z producentow ciezko dobrac odpowiednio skladniki samemu… ale powoli mysle ze to tez juz sciema:/
     Oczywiscie o weterynarzu jak i o lekarzu nie bede sie wypowiadac wiec fajnie byloby znalezc jakies rzetelne informacje gdzies indziej. Czy znacie moze jakies dobre zrodlo informacji na temat zywienia czworonogow?
     Analiza pierwiastkowa… hm.. temat do przemyslenia. Jutro zagotuje sie w rodzinnym garnku niezgodnosci;) ( rodzice nie do konca rozumieja moje nowe poglady i wierza we wszystko co i ja niegdys)

     1. grzegorzadam 30 lipca 2018 o 23:10

      Kazalam mamie zaczac gotowac jedzenie.”

      zwierzęta w naturze nie gotują.
      Wszyscy absolutnie potrzebujemy surowizny.
      Nie skreślamy gotowania, obróbki termicznej, a le ma to być incydentalne,
      jeżeli chcemy żyć długo i zdrowo.

      ”Prosze mnie nie skreslac za niewiedze.”

      Tutaj to niemożliwe, każdy kiedyś zaczynał z jakiegoś pułapu.
      Czytanie bloga porządkuje te tematy- zawsze -ktoś już gdzieś- o to pytał.

  51. Paulina 16 sierpnia 2018 o 10:36

   Mój chłopak cierpi na ból barku, jest to efekt wypadku samochodowego.
   Raz robił rezonans, nic znaczącego nie wyszło. Badał krew i też nic nie wskazało na stan zapalny,

   ból objawia się przy prozaicznych czynnościach,
   utrudnia mu funkcjonowanie,
   chciałabym jakoś pomóc w tej kwestii,
   akurat kilka dni temu ból uaktywnił się po treningu siłowym ciut za mocnym – czy wykonanie rezonansu magnetycznego ma sens?

   Chciałabym jakoś naprowadzić go na rozwiązanie .

   1. Pepsi Eliot 16 sierpnia 2018 o 12:47

    zrób dobre USG 4D i wszystko będzie jasne, ale i tak powinno się zacząć suplementację, MSM TiB, Kolagen TiB, kwas askorbinowy TiB, D3+K2 TiB, Omega 3 TiB i chlorek magnezu TiB.

    1. Paulina 16 sierpnia 2018 o 13:01

     USG 4d lepsze niż rezonans?
     Kolagen – może być : Join Shield Kapsułki od Was?
     Chlorek magnezu – jak w tym przypadku stosowac?

     Dziękuję <3

     1. Pepsi Eliot 16 sierpnia 2018 o 13:18

      moim zdaniem zdecydowanie tak, 4D jest nowoczesną i precyzyjną techniką, a rezonans wymaga wstrzykiwania kontrastu, bardziej obciąża psychikę (ta tuba), jak ktoś ma mostek w zębach, już nie może go wykonać etc.

     2. grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 06:22

      chlorek Mg oczywiście naskórnie, DMSO, okłady z soli, H2o2, olej rycynowy….
      jest wiele skutecznych sposobów.

    2. Paulina 19 sierpnia 2018 o 09:38

     Czekam już za paczka ☺️ Czy mogę robić napój na bazie MSM, wit C i kolagenu z woda? Plus osobno wit D i Omega 3. Jak często okłady z chlorku magnezu powinno się robić ?;). Dziękuje za wszystkie porady!!!!❤️

     1. Pepsi Eliot 19 sierpnia 2018 o 12:01

      okłady codziennie, z wodą, lub z sokiem z cytrusów.świeżym.

      1. Paulina87 19 sierpnia 2018 o 13:59

       ❤️🙏🏼

      2. Paulina87 21 sierpnia 2018 o 18:36

       Mam już cały arsenał;)
       Od jakiej dawki wit c, msm, kolagenu zaczynać ? Omega 3 jaka dawka- 1 dziennie?

       Buziaki i dziękuje ❤️

      3. Pepsi Eliot 21 sierpnia 2018 o 20:08

       kuracja 4 szklanki, do 4 idzie też kolagen TiB po 2 gramy i C 2 gramy, po śniadaniu 1 Omega 3 tiB wraz z D3 +K2 TiB, jaki masz poziom 25(OH)D?

       Ale możesz zacząć w stanach zapalnych od popijania tego w ciagu dnia: https://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/ , nie jestem lekarzem

      4. Paulina87 31 sierpnia 2018 o 23:26

       Czy napój na bazie soku z pomarańczy, wit C, kolagenu, i msm może powodować świąd
       skory? 🙏🏼

      5. Pepsi Eliot 1 września 2018 o 00:18

       tak, gdy jesteś nadwrażliwa na jakiś składnik, np MSM

   2. grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 06:19

    Badał krew i też nic nie wskazało na stan zapalny,”

    Każdy ból jest dowodem stanu zapalnego!
    https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/

    ….” Bóle to stan zapalny z nieodłącznym udziałem bakterii Streptococcus pneumoniae:
    (paciorkowiec, chowa się w wątrobie i atakuje przy stanie zapalnym przy udziale chromu)

    Jedyną bakterią odpowiedzialna za niemal każdy rodzaj bólu jest Streptococcus pneumoniae,
    podstawowym jego pożywieniem jest chrom.”

    poczytaj.

    1. Paulina 17 sierpnia 2018 o 14:54

     bardzo dziękuję ! zamówiłam już msm, vit c, omegę i kolagen- jako suplementację, okłady z chlorku mg, poczytam również o zapaleniu w organizmie – może wprowadzę coś do diety typowo przeciwzapalnego.

  Dodaj komentarz