logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
106 116 153
148 online
32 999 VIPy
Reklama

Idealna WITAMINA D3 TiB®

WITAMINA D3/pepsieliot.com

w protokole z idealną
WITAMINĄ K2 TiB®

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Kuracja marchewką i 5 innych prostych metod naturalnego leczenia wrzodów żołądka

Wraz ze znikaniem do nieoznaczalnych ilości trochę kontrowersyjnych helicobacter pylori.

Metod naturalnego leczenia wrzodów, nadżerek wraz z helicobacter pylori, gdy Twój żołądek jest jednak (na przekór dochtore) niedokwaszony, o czym było w 10 sposobów naturalnego zakwaszenia żołądka … , a więc tych metod jest z pewnością więcej niż się tu wrzuci za moment, ale te działają.

Nie ma też sensu teraz spierać się, czy bakterie helicobacter pylori rzeczywiście powodują te wrzody, a w konsekwencji raka żołądka jak się powszechnie sądzi przytaczając podobne badania, czy też wręcz przeciwnie, należy je odbrązowić, bo chronią śluzówkę, gdy pH żołądka robi się zbyt wysokie, i właśnie te bakterie sprawiają, że żołądek nie ulega autostrawieniu. I, że są właśnie niewykrywalne w śluzówce pokrytą kwasem solnym HCl, a gdy właśnie tego kwasu robi się za mało, to Helicobacter Pylori ukazuje się w całej krasie wraz ze śluzówką.

Nie ma sensu się spierać, gdyż i tak remedium na zjawisko oznaczenia w testach obecności tych bakterii jest doprowadzenie do właściwego pH żołądka, czyli najczęściej konieczność jego zakwaszenia.

Reklama

Tu znajdziesz polecaną przez nas 100% Organic  KURKUMA This is BIO, idealna do pierwszej szklanki z porannych  4 Szklanek


5, a nawet 6 metod naturalnego leczenia wrzodów żołądka

1. Kuracja marchewką

Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego, ale też na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.

Potrzebujesz 

Od 30 dkg do pół kilograma marchewki, łyżkę masła i szczyptę dobrej soli, oraz garnek z pokrywką, łyżkę stołową, oraz nóż.

 Jak to zrobisz?

Sekret tkwi w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem, bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę będziesz jadła rano należy ją przygotować wieczorem.

Myjesz i szczotkujesz dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucasz do wody. Dodajesz 1 łyżkę stołową masła (prawdziwego 82% tłuszczu i najlepiej BIO). Dodajesz też szczyptę soli do smaku.

Garnek przykrywasz pokrywką i czekasz aż się woda zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszasz płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzasz i bez płukania odstawiasz w garnku do wystygnięcia/osuszenia (bez pokrywki na garnku).

W tym stanie zostawiasz marchewkę na noc.

Rano na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągasz skórkę (nie ścinasz), tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać).

Następnie zjadasz marchewkę bardzo dokładnie ją żując. Po pół godzinie możesz już zjeść normalne śniadanie

Dawka marchewki jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg ok 20 dkg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg, rzeczone pół kilograma dziennie.

hazard/pepsieliot.com

to nie pomaga

2. Sok z kapusty

Kapusta jest popularnym naturalnym lekarstwem na wrzody. Lekarze podobno stosowali sok kapusty przez setkolecia na wrzody żołądka zanim odkryto i zaczęto stosować antybiotyki.

Bogaty w przeciwutleniacze i witaminę C pomaga leczyć infekcję H. pylori, o czym mówią badania (1,2,3), co jednak wiąże się dla wielu badaczy z wrzodami żołądka.

W wielu badaniach (4 , 5 , 6) na zwierzętach okazuje się, że sok z kapusty jest skuteczny w leczeniu i zapobieganiu szerokiej gamy wrzodów trawiennych, w tym tych w żołądku i generalnie chorób żołądka.

Zaobserwowano też u ludzi, że codzienne picie świeżego soku z kapusty jest faktycznie pomocne w leczeniu wrzodów żołądka i to skuteczniej niż konwencjonalne leczenie stosowanego w tym czasie.

W jednym z badań (7), 13 uczestników cierpiących na wrzody żołądka i górnej części przewodu pokarmowego otrzymywali do picia około  1 litra (dokładnie 946 ml) soku z kapusty w ciągu dnia. Średnio wrzody tych ludzi zostały wyleczone po 7-10 dniach kuracji sokiem. Jest to od 3,5 do 6 razy szybciej niż średni czas gojenia się wrzodów w leczeniu konwencjonalnym .

W innym badaniu (8), tę samą ilość świeżego soku z kapusty podano 100 uczestnikom z wrzodami żołądka, z których większość już wcześniej stosowała konwencjonalne leczenie, tyle, że bez powodzenia. W ciągu tygodnia u 81% chorych nie stwierdzono objawów wrzodów. w ciągu tygodnia.

  3. Miód

Miód jest bogaty w antyoksydanty i generalnie działa antyzapalnie i prozdrowotnie z szerokim polem rażenia, zmniejszenie ryzyko chorób serca, udaru mózgu, a nawet niektórych rodzajów raka (9).

Miód potrafi też zapobiegać (10)powstawaniu i przyspiesza gojenie się wielu ran, w tym owrzodzeń. Co więcej, naukowcy (11, 12) sądzą, że właściwości przeciwbakteryjne miodu mogą właśnie pomóc w walce z H. pylori.

Kilka badań (13, 14, 15, 16) na zwierzętach również potwierdza zdolność miodu w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na wrzody, a także skrócenia czasu gojenia.

Niesamowite właściwości zdrowotne ma nowozelandzki miód Manuka z drzewa herbacianego, które generalnie jest ma wyjątkowo prozdrowotne właściwości.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO™ idealny do codziennych, zakwaszających żołądek, alkalizujących limfę, oczyszczających wątrobę, filtrujących nerki, dotleniających komórki, nawadniających i odżywiających ciało 4 Szklanek™


4. Kurkuma

O kurkumie nie ma co pisać po raz setny na tym blogu, wystarczy wpisać w szukałkę, żeby otrzymać lawinę wpisów o jej (tak naprawdę o jej aktywnym składniku kurkuminie) dobrodziejstwach. Zmniejsza ryzyko chorób serca, działa antyzapalnie i antyrakowo. Nie przez przypadek występuje w pierwszej szklance w doskonałej, oczyszczającej kuracji 4 szklanek.

Do tego całkiem niedawno odkryto (badanie na zwierzętach 17) potencjał antywrzodowy kurkuminy i to w ogromnym znaczeniu terapeutycznym przy wrzodach i infekcji Helicobacter Pylori. Kurkumina skutecznie chroni wyściółkę żołądka przed drażniącymi ją czynnikami.

Zostały też przeprowadzone badania ludzi, chociaż wciąż w ograniczonym zakresie. W jednym z badań (18) 25 uczestników dostało po 600 mg (czyli po 0,6 grama) kurkumy 5 razy dziennie (w sumie 3 gramy dziennie. 4 tygodnie później, wrzody zagoiły się u 48% uczestników. Po 12 tygodniach 76% ludzi z wrzodami było wyleczonych.

W innym badaniu (19), osobom z pozytywnym oznaczeniem H. pylori podawano po 0,5 grama kurkumy 4 razy dziennie. Po 4 tygodniach „leczenia” 63% uczestników miało wyleczone wrzody. Po 8 tygodniach ilość zdrowych wzrosła do 87%.

5. Probiotyki

Choć sposoby działania probiotyków są nadal nie do końca jasne i wciąż się je bada, probiotyki wydają się stymulować produkcję śluzu (podobnie jak kurkuma) chroniącego błonę śluzową żołądka. Po prostu powlekają ją śluzem.

Probiotyki sprzyjają też tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych (20), co ułatwia/łagodzi transport leczniczych substancji do miejsca owrzodzenia i przyspiesza proces gojenia.

Co ciekawe, probiotyki mogą odgrywać bezpośrednią rolę (21)w zapobieganiu zakażeniom H. pylori (a jednak).

Co więcej, te korzystne bakterie wydają się wzmacniać skuteczność (22, 23, 24sposobów dochtore (antybiotyki) aż o blisko 150%, jednocześnie zmniejszając biegunkę oraz inne miłe rzeczy związane z efektami ubocznymi  antybiotyków, jak grzybica pochwy. efekty uboczne do 47%.

Wymagana minimalna dawka probiotyków dla maksymalnych korzyści ozdrowieńczych jest nadal poszukiwana. Badania (25mówią o przyjmowaniu 200 milionów do 2 miliardów jednostek (spora rozpiętość) tworzących kolonie CFU (z ang. colony-forming unit, jednostka służąca obliczeniu ilości komórek bakterii lub grzyba w badanym materiale) w ciągu od 2-16 tygodni.

Niby kiszona kapusta (pół szklanki) ma mieć więcej probiotyków niż średnie opakowanie przeciętnego probiotyku, ale  niekoniecznie jest to udowodnione.

Raczej w suplach będzie więcej, ale i tak radzę Ci jeść kiszone warzywa, tempeh, miso, kefir, kimchi, kiszoną kapustę i kombuchę.

6. sok z surowego yyy … ziemniaka

Tak, ludzie leczą swoje wrzody pijąc przez 2 tygodnie na czczo sok z surowego ziemniaka.A więc możliwości ozdrowieńczych jest naprawdę sporo i każdy może coś dla siebie wybrać, niekoniecznie zaraz stosując kurację antybiotykową, którą zapiszą nam dochtore.

Inne opcje

Ze środków, których nie wymieniłam należy wspomnieć o czosnku, ba, nawet podobno ostra jak siekiera papryka chili  (uważało się do niedawna, że wręcz dziurawi żołądek) ze względu na obecność kapsaicyny jest jak najbardziej leczniczo pożądana.

Jest jeszcze aloes skuteczny przy wrzodach, no i uszczelniacz mastyks, czyli „Łzy Chios„, miękka, aromatyczna żywica naturalna, pozyskiwana z balsamu wyciekającego z drzewa pistacji kleistej (Pistacia lentiscus), rosnącego w obszarze śródziemnomorskim.

Natomiast często zachwalana Lukrecja DGL nie jest aż tak spektakularnym środkiem chociaż owszem może stymulować żołądek i jelita (26) do wytworzenia większej ilości śluzu, który pomaga w ochronie błony śluzowej żołądka. Dodatkowo śluz przyczynia się do przyspieszenia procesu gojenia i pomaga zmniejszyć ból związany z wrzodami.

Tak czy siak unikaj:

Mleka i produktów mlecznych
Alko
Kawy
Pikantnych i tłustych pokarmów. Co do tego chili, to rzecz się opiera na Twojej osobistej tolerancji.
owocek

(Visited 19 350 times, 12 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Nati 21 września 2018 o 11:24

  ja trochę nie na temat otóż od miesiąca pije co dziennie szklankę msm z Wit c z wodą i plasterkiem cytryny na czczo, no i od kilku dni czuje ze coś chyba z nerkami się dzieje bo boli mnie w krzyżach i czuję że łapią mnie tam jakieś skurcze albo klucia. . dodam że kilka lat temu zostały wykryte na nerkach torbiele w tym na jednej wielka bo ma ok 5 cm. …czy nadal pić ten msm czy zrobić przerwę

  1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 12:23

   zrób przerwę, ale też zbadaj jak najszybciej mocz, kreatyninę, kwas moczowy, mocznik, i USG brzucha z nerkami

   1. Nati 21 września 2018 o 12:31

    jeżeli takie coś u mnie występuje to znaczy że nerki źle pracują

    1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 12:38

     zrób badania

 2. Nati 21 września 2018 o 12:27

  usg robiłam kilka miesięcy temu i niby było dobrze i te badania również w tym roku.. było w normie wszystko, możliwe żeby nagle się coś pogorszylo. . szkoda bo ten sposób mi bardzo pomaga w regularnym wyproznianiu bo normalnie to mam z tym problem, a jak długa ta przerwa powinna być?

  1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 12:28

   może się pogorszyć 1 dnia, na przykład wczoraj nie było białka w moczu, albo pewnych bakterii a dzisiaj już są. Zbadaj jeszcze oczywiście sód i potas, bo zapomniałam napisać

 3. drefet 21 września 2018 o 15:30

  peps ..a len ? kleik z lnu genialnie dziala iprawie od razu usuwa bol, batat tez fajna sprawa sok lub gotowany jak marchewka , ale len podstawa kilka razy juz mi pomogl wiec szczerze polecam

  1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 17:48

   no to proszę, jeszcze jeden sposób, tyle, że tam jest sporo fitoestrogenów, nie wszyscy chcą

 4. Alaa 21 września 2018 o 19:31

  Hej kochana mam bardzo wazne pytanie , niedawno miałam wypadek samochodowy przez który została uszkodzona aorta zstepujaca, zrobił się tetniak rozwarstwiajacy który został zabezpieczony stent graftem. Jestem dwa miesiace po zabiegu jednak mam objawy zespołu podkradania podobojczykowej, stent graft przykryl tetnice podobojczykowa i mam zdecydować czy chce zrobić pomostowanie bypassem tej niedroznrj tetnicy, cały czas się zastanawiam ale w sumie nie o to pytam , w zleceniach lekarza mam lek acard (myślę że będę musiała brać to do końca życia) a dodam że mam dopiero 24 lata 🙁 zaczęłam czytać Twojego bloga i zakupiłam na sklepie spiruline, kurkumę, witaminę D3 z K2 , lykam selen, cynk i pije imbir oraz ocet jablkowy. Niewiem czy to wszystko się jakos się nie koliduje z lękiem acard ? I czy w mojej sytuacji majac stent graft i możliwe, że niedługo tez bypass odstawic lek acard a rozszerzać krew jakoś naturalnie ? Nie uśmiecha mi się do końca życia brać chemię 🙁 jednak muszę zapobiegać ewentualnej miażdżycy i zakrzepom. Bardzo proszę o poradę

  1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 22:30

   Miej na uwadze, że kurkuma, algi, imbir, rozrzedzają krew, a akard również będzie działał rozrzedzająco i razem raczej nie powinny iść w parze. Z kolei K2 zawiaduje głównie wapniem, a K1 krzepliwością krwi, jednak w jakimś minimalnym zakresie te witaminy mogą na siebie nachodzić swoim działaniem. Jednak dobra dieta roślinna jest w stanie zdziałać bardzo dużo.

   1. Alaa 22 września 2018 o 10:29

    Czyli odpuścić sobie spiruline,imbir,kurkumę i witaminę d3 z k2 ? Acard wystarczy na zapobieganie zakrzepom , miażdżycy itd ? Boję się że to może być mało. Co mogę zrobić aby uchronić żołądek od działań ubocznych acardu? Jeść marchew , pić ocet jablkowy , miód? Powinno być ok ? Szkoda mi spiruliny bo dobrze się po niej czuje , dodaje mi energii czy aż tak mocno koliduje z acardem ? 🙁 ehh ten acard najchętniej bym go odstawila ale jestem po poważnej operacji i się boję:-(

    1. Pepsi Eliot 22 września 2018 o 19:28

     nie napisłam że koliduje, trzeba po prostu sprawdzić,

 5. Ituska 21 września 2018 o 22:32

  Peps, pytanko mam odnośnie marchewki (i wielu innych warzyw i owoców). otóż jak mialam jakieś 12-13 lat z dnia na dzien (przynajmniej tak to wyglądało) dostałam dzikiego uczulenia na surowe warzywa i owoce (marchew, seler, por, jablka wiśnie, czereśnie, śliwki, brzoskwinie) sprawy typu banany, pomarańcze, ananasy są okey. alergia objawia się puchnięciem ust, języka, gardła do trgo stopnia że nie mogę oddychać. podobnie sprawa wygląda z migdałami, orzechami laskowymi i włoskimi. później doszła alergia na pyłki (głównie brzoza leszczyna olcha). alergolog do ktorego chodzilam na odczulanie powiedziała że to alergia krzyżowa. odczulanie na pyłki pomogło, na jedzenie już nie. od 15 lat marzę o tym by wgryźć się w jabłko albo schrupać marchewkę, ale bez dużej ilości wapna grozi to samobójstwem. co robić? w Tobie moja ostatnia nadzieja.

  1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 23:02

   Nie wiem, czy w tym jest metoda, ale zrób biorezonans i oczyść się z pasożytów.

  2. Krodi 21 października 2019 o 11:18

   Witam,! Wiem, ze komentarz jest z ubiegłego roku ale mam pytanie, czy Pani znalazła sposób/przyczynę alergii? Pozdrawiam, Ania

 6. Merci 22 września 2018 o 12:06

  Pepsi, proszę o krótką poradę. Codziennie pije 4 szklanki zaraz po przebudzeniu. Chciałabym dołączyć też sode oczyszczoną. Czy mogę robić tak, że po przebudzeniu piję sodę, czekam chwilkę, później 3 szklanki, a czwartą w oknie żywieniowym. Po 3 miesięcznym epizodzie w pracowni galwanizacyjno- jubilerskiej przyjęłam do nerek, wątroby, płuc, ukladu nerwowego jelit i śledziony złoto oraz miedź. Zastanawiam się czy w takim stanie mogłabym zrobić oczyszczanie wątroby (takie nieco bardziej hardkorowe) i lewatywy żeby skuteczniej się oczyścić. Przyczyna złego samopoczucia ujawniła się miesiąc temu. Od tamtej pory rzucilam pracę, wyniosłam się ze stolycy na wioche mazurską do drewnianego domu (chociaż tutaj niebo też jest w kratkę) i szamam eko wegańskie jedzonko, dodatkowo konkretnie zabrałam się za docinanie toksyn ciała i umysłu. Generalnie czuję się coraz, coraz lepiej. Ale o sodę było pytanie, więc co z nią? 🙂 bo jakoś intuicyjnie czuję że moja wątroba chętnie by ją przytuliła. No i jak zwykle chylę czoła <3

  1. Pepsi Eliot 22 września 2018 o 19:24

   dokładnie tak się robi na poście ze szklanką zero <3

 7. Anna 23 września 2018 o 17:05

  Pepsi co może oznaczać podniesiona bilirubinaczej całkowita wynik 34 przy normie do 25 mężczyzna 24 lata w miarę zdrowe odżywianie silownia nie pali okazjonalnie alko dolegliwości nie ma chciał wziąść jakiś lek silny na pryszcze ślę wymogiem były badania no i wyszło takie cos

  1. Pepsi Eliot 23 września 2018 o 19:11

   A pozostałe markery wątrobowe? Brał jakieś pseudo suple sportowe?

 8. Beebee 27 października 2018 o 00:24

  Czy kuracja 4 szklanek przy zapaleniu żołądka i dwunastnicy jest wskazana ? I jak z orZechami ? Moze jew tej sytuacji jeść posypane kwasem askorbinowym?

  1. Pepsi Eliot 27 października 2018 o 09:44

   robiłaś test na zakwaszenie żołądka sodą? kuracja 4 szklanek ma właśnie zapobiegać takim schorzeniom.

 9. Beeber 30 października 2018 o 20:29

  Nie robiłam, ale zrobię. Walczę z buli… byłam na gastroskopii i wyszło zapalenie żołądka i dwunastnicy oraz zapalenie żołądka i opuszki zakażenie helikobacter Pyroli. Teraz po tej gastro mam wrażenie ze żołądek boli mnie jeszcze bardziej niż kkedy kolwiek wcześniej:/ Wolałabym nie brać antybiotyku ale pewnie trzeba ?:/ sama już niewiem co pic i co jeść. Mam slonnosci do zatwardzeń i po 3 dniach kuracji gotowana marchewka nie mogę się załatwić. Do tej pory stosowałam chlorelle i chlorek magnezu plus kwas askorbinowy i załatwiałam się super…!
  Co w zasadzie najlepiej wdrożyć ? Pomóż błagam.

  1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 22:24

   no chlorek magnezu, dlaczego nie? jest bardzo dobry dla żołądka

 10. Agnieszka 4 listopada 2018 o 18:53

  Pepsi, czy marchewkę można obrać po wystygnięciu czy zalecane jest obranie tuż przed spożyciem? A może można zjeść ze skórką?

  1. Pepsi Eliot 4 listopada 2018 o 20:30

   wydaje mi się, że za bardzo kombinujesz

 11. Oja 7 listopada 2018 o 21:41

  Hej, stosuję 4 szklanki, chcę włączyć kurację marchewką. Co najpierw? Zjeść marchewki i potem wypić szklanki, czy odwrotnie?
  Mam bóle żołądka (chyba to żołądek ;))

  1. Pepsi Eliot 7 listopada 2018 o 22:25

   najpierw zrób kurację marchewką, a potem przejdź na szklanki, odpuść sobie jej po prostu podczas kuracji

   1. Oja 8 listopada 2018 o 08:17

    ok, dziękuję:)
    Mam jeszcze w planie herbatę leczącą ponad 60 chorób i zabijającą pasożyty. To też osobno czy można jakoś połączyć?

    1. Pepsi Eliot 8 listopada 2018 o 08:29

     tuż po kuracji z marchwią

     1. Oja 8 listopada 2018 o 08:47

      dzięki bardzo, tak zrobię
      a ta kuracja marchewką ma jakiś czas minimalny ile powinno się ją stosować, czy to indywidualnie, po prostu obserwować kiedy bóle znikną?
      mogę sobie ewentualnie dodatkowo robić napój z imbiru, miodu, kurkumy, cytryny?

     2. Oja 15 listopada 2018 o 18:55

      a może mogę jakoś zmodyfikować 4 szklanki i pić tylko niektóre, brakuje mi ich 🙂

     3. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 19:03

      których nie możesz pić, spod kokpitu nie widzę Twojej historii

     4. Oja 15 listopada 2018 o 22:06

      robię kurację marchewką, fajna jest, czuję poprawę, wcześniej piłam 4 szklanki, też były fajne, przerwałam za Twoją radą na czas marchewki
      ale może mogę pić chociaż część szklanek?

     5. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 22:08

      no ale kuracja marchewką trwa tydzień, możesz zawsze pić szklankę z magnezem, i czwartą.

     6. Oja 15 listopada 2018 o 22:17

      o dzięki! właśnie nie wiedziałam ile czasu robić kurację marchewką 🙂 to już będzie zaraz tydzień, zaczekam:) następna w kolejce jest herbata leczącą ponad 60 chorób i zabijająca pasożyty- ile czasu ją pić? można wtedy jakieś szklanki, czy dopiero po zakończeniu?

     7. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 22:19

      Dla Ciebie szklanka 2 (magnez) i 4 (zielsko) jak najbardziej tak, w sumie nawet z marchwią mogły isć

     8. Oja 15 listopada 2018 o 22:25

      ok, super:) a wtedy najpierw szklanki, czy najpierw marchewka?
      i ile czasu pić herbatkę?

     9. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 22:31

      marchewka, potem szklanki

 12. Kinia 15 listopada 2018 o 16:11

  A jeśli ktoś już przeszedł leczenie na helico (niestety antybiotykami) jak później nie przytyć ?

  1. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 18:53

   4 szklanki, Greens & Fruits TiB, D3+K2 TiB, omega 3 TiB i post przerywany,

 13. Aaa.net 31 grudnia 2018 o 07:28

  Pepsi, prosze pomoz.

  Mama (65) z racji zawodu (instrumentariuszka na sali operacyjnej) ma zwyrodnienia i przepukline kregoslupa, czyli ciagly bol kregoslupa, do tego dochodzi niedoczynnosc tarczycy z malymi guzkami, osteoporoza (leczona klasycznie akademicko) co moim zdaniem w polaczeniu z ciaglym martwieniem sie i wieczna zgaga doprowadzilo do stanu zapalnego zoladka, krwawien (prawdopodobnie z zoladka) i metaplazji jelitowej. Jak moge pomoc? Jak dobrac diete i suplementacje bo przez zoladek boje sie zeby nie narobic wiecej szkod? Poprosilam Ja zeby odstawila leki na osteoporoze bo jej calkowicie rozwala zoladek i o ile to jakos przeszlo o tyle teraz na leczenie metaplazji jelitowej od gastrologa dostala polprazol… Inaczej sie podobno nie leczy…

  Mama zazywa d3+k2, czasem C1000, ostatnio wlaczyla kelp+selen. Jak teraz ruszyc? Testu sody chyba nie ma co robic, 4 szklanki? kuracja marchewka? W ciagu ostatnich dni przeczytalam bardzo duzo Twoich artykulow ale nie wiem jak ruszyc.

  Dodam, ze mama jest osoba ktora pewnie z racji zawodu niestety wierzy temu co mowia lekarze wiec proces przekonywania do tego zeby nie zawsze robic to co mowi lekarz jest mozolny. Do tego dochodzi jej psychika i ciagle zamartwianie sie o wszytskich dookola. Wielkie serce, niesamowicie pracowita, pednatyczna ale wykonczy mi sie jak czegos nie zmienimy 🙁 Jak pomoc takiej osobie przejrzec na oczy, i oczywiscie wzmocnic??

  1. Pepsi Eliot 31 grudnia 2018 o 08:21

   Mama śpi głębokim snem matrixowym i należy postępować bardzo delikatnie, ale może sama podeślesz jej bloga. Może coś ją zaciekawi?

   Trzeba zakwasić żołądek, ale nie odrazu, bo najpierw trzeba podleczyć błonę śluzową.
   https://www.pepsieliot.com/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow/
   https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/

   Mogłaby zrobić te badania https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ to czego nie ma. Jakie pH moczu, homocysteina, kwas foliowy i B12?

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Dodatkowo do 2 szklanki bierz 1 B6 G&G i 1 kwas foliowy G&G.

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Niech bierze 4 tabletki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html?search_query=D3&results=7 i 1 K2 G&G, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=K2&results=6
   i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html ,

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   niech bierze 200 mcg selenu dziennie,
   czyli 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Niech Bierze chlorellę, albo stosuje właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

   Niech się nie denerwuje się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   1. Aaa.net 31 grudnia 2018 o 20:48

    Dziękuje 🙂

  2. Anja 1 stycznia 2019 o 13:56

   Tez zaobserwowalam, ze nasze porady trafiaja w proznie, jesli osoba jest albo z branzy medycznej, albo ma lekarza (pielegniarke, farmaceute itd) w rodzinie. Takie osoby, chocby i ciezko chore, nie rezonuja z niczym innym poza lekami od lekarza i z apteki, nawet ziol sie boja, witamin rowniez. I nie wezma, chocby nie wiem co. Smutne to jest, ale nie wszystkich da sie uratowac – niektorzy tak sie przywiazuja do swoich chorob, ze nawet w wyobrazni nie potrafia byc zdrowe, a co dopiero w rzeczywistosci. I naprawde sa gluche na wszystko, co nie jest tabletka przepisana przez lekarza. Na dzieci (niedorosle) mamy jako-taki wplyw, na naszych partnerow, rodzicow, ciotki i sasiadki – zero wplywu. Nasza wiedza przydaje sie tylko i wylacznie nam samym. Ale jesli „nas samych” bedzie duzo, to jest jakas szansa dla ludzkosci…

   1. Keyt 15 stycznia 2019 o 11:27

    Jak ktoś tu kiedyś ładnie to ujął, przykład nie wykład. Jeśli bliska osoba zauważy pozytywny wpływ na nas, to być może czymś ją zainspirujemy, ale generalnie nic na siłę 😉 Działa to, do czego mamy przekonanie.

 14. Migotka 20 stycznia 2019 o 05:05

  Kobieta 30 lat ,pol roku temu miala gastrektomie rekawowa.
  Wciąż przyjmuje omeprazol, ma problemy ze spadkiem cisnienia oraz oroblem z trawieniem i chyba absorbcja bialek,szuka roznych zrodel bialek,czy zrodlo tu ma znaczenie czyli np fodmapy lepiej odstawic, czy trzeba wprowadzic probiotyk enzymy itp? I np betaine hcl na lepsze trawienie bialek? Ten omeprazol to tez jakas porażka, ona mowi ze jesli go nie wezmie to czuje jakby miala wybuch wulkanu.

  1. Pepsi Eliot 20 stycznia 2019 o 10:48

   problemy z trawieniem, to właśnie są problemy z trawieniem białek, a jeśli nie rozbije białka na aminokwasy, to ciało nie ma możliwości absorbować tych składników odżywczych. https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz1/

 15. Atena 12 lutego 2019 o 11:49

  Wracam do czytania tych postow po raz ktorys i szukam inspiracji, jak pomoc mojemu nastolatkowi. Jestem alergikiem wziewnym od dziecinstwa (plyki traw i drzew) i on powielil moj schemat. Kiepsko tolerowal mieszanki mleczne jako dziecko, a w wieku 4 lat mial pierwszy epizod uwiezgniecia kesa miesnego w przelyku usuwany endospokowo. Teraz wspominam, ze bylo to powiazane z alergia krzyzowa na truskawki, ktore spozyl. Potem takich akcji zakonczonych interwencja chirurgow w szpitalu bylo jeszcze 3! W tym czasie rozwijaly sie u niego reakcje krzyzowe (ja tez je mam) na surowe owoce, warzywa i orzechy. Od pol roku mamy rozpoznanie w postaci eozynofilowego zapalenia przelyku. Teraz unika tych owocow i warzyw, ktore powoduja reakcje w postaci obrzeku jamy ustnej. Robimy kontrolne gastroskopie – ostatnia po 2 miesiecznej kuracji IPP i sterydem wziewnym na gardlo, wykazala stan zapalny zoladka i blizny w przelyku. Odstawilismy leki i teraz od jakiego juz czasu nie dlawi sie pokarmem. Wciaz jednak ma gazy i czasem zgage, refluks po nie wlasciwym pozywieniu (jak to nastolatek). Boje sie pylenia i zwiekszenia eozynofili. Nie wiem tez jak go prowadzic dalej. Gdzie szukac pierwotnej przyczyny i jak leczyc? Aha of 1/2 roku suplementujemy sie wit D, magnezem i teraz jeszcze B complex i probiotykiem. Wody z cytryna nie chce pic bo pali go w gardle…

  1. Pepsi Eliot 12 lutego 2019 o 16:58

   jak wygląda domowy test sody na ilość kwasu w żołądku, skoro podaliście mu ipp rozumiem, że założono, że ma nadkwaśność

 16. Atena 12 lutego 2019 o 12:37

  gdzies sie zgubil moj komentarz…

  1. Pepsi Eliot 12 lutego 2019 o 16:49

   jest, one czasami tak znikają, ale wszystkie są

   1. Atena 12 lutego 2019 o 17:23

    Jeszcze nie sprawdzalismy. A Ipp dają w standardzie na eozynofilowe zapalenie przelyku.

 17. Edi 25 lutego 2019 o 11:02

  Pepsi czy jeśli po pierwszym dniu kuracji marchewką organizm zareagował dość silną biegunką to znaczy, że kuracja nie dla niego czy to może być normalny „efekt” i stosować kurację dalej?

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2019 o 11:33

   nie wiem, silna biegunka to odwodnienie, może wybierz inną metodę

 18. Justyna 25 lutego 2019 o 12:43

  Pepsi. Jeżeli chciałabym zastosować kuracje marchewką, to czy mogę ją zastosować o 11-tej, kiedy rozpoczynam moje okno żywieniowe i po porannym wypiciu 4 szklanek? Czy też musi byc ona zjedzona rano zupełnie na czczo?

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2019 o 13:12

   raczej nie, zrób przez tydzień kurację marchewką, a potem włącz 4 szklanki

 19. Justyna 25 lutego 2019 o 13:10

  Czy do kuracji marchewką powinno być zwykłe masło czy może być klarowane jeśli jestem uczulona na kazeinę?

  1. Pepsi Eliot 25 lutego 2019 o 13:19

   klarowane zawsze jest lepsze

 20. Kaka 17 marca 2019 o 09:53

  Czy przy kuracji marchewka na nadzerka i zapalenie żołądka stosować 4 szklanki czy któraś pominąć ?

  1. Pepsi Eliot 17 marca 2019 o 10:08

   na razie pominąć trzecią, no i na razie bez soku z cytryny

 21. zieloOna 27 marca 2019 o 22:36

  Wiem że kto idzie na skróty, wraca później do domu, ale czy w ramach wyjątku od reguły można marchewkę przygotować sobie np. na dwa dni?

  1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 08:02

   siebie pytaj w tej kwestii

 22. Anka 30 marca 2019 o 00:47

  Witam,
  Czy tak przygotowaną marchewkę jem po czterech szklankach?

  1. Pepsi Eliot 30 marca 2019 o 08:11

   nie na czczo, i dopuki nie zaleczysz wyściółki nie rób szklanki z octem, i niewiadomo jak reagujesz na sok z cytryny w szklankach.

   1. Anka 30 marca 2019 o 11:39

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Sok z cytryny raczej ok bo pije go już długo. Nie wiem kiedy można uznać, że wyściółka jelit jest już zregenerowana. Chlorelle, jarmuż, szpinak jem w dużych ilościach. Teraz jeszcze włączam kelp i jestem na trzytygodniowej kuracji psyllium.

 23. Kaka 1 kwietnia 2019 o 22:08

  Czy przy zapaleniu żołądka, pieczeni przełyku itp mogę stosować te metody i równocześnie mieszkanie ziół na walkę z oasozytami i grzybami ?

  1. Pepsi Eliot 2 kwietnia 2019 o 10:56

   trzeba zaleczyć wyściółkę żołądka, ale pasożyty i grzyby też nie lubią tych metod, jak gorzkie trawienie.

 24. Beata 3 kwietnia 2019 o 04:46

  A co z pieprzem, który, wszędzie piszą, powinien być dodawany do Kurkumy, by zwiększyć jej wchlanialnosc?

   1. Beata 3 kwietnia 2019 o 08:27

    Tak, Twoja metoda 4 szklanek jest mi znana. Chodzi mi o to, że jedno z badań, które podlinkowalas mówi o przyjmowaniu Kurkumy w kapsułkach i nie ma nic o pieprzu. Stąd zastanawiam się czy wystarczy sama kurkuma?

    1. Pepsi Eliot 3 kwietnia 2019 o 08:55

     kurkumina w kapsułkach, a nie kurkuma

 25. Beata 3 kwietnia 2019 o 09:29

  No właśnie nie. W badaniu (19) jest wyraźnie, że kurkuma zapakowana w kapsułki. Ale mimo wszystko dziękuję za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 3 kwietnia 2019 o 11:04

   po co jedzenie pakować do kapsułek ?

 26. Beamilka 10 maja 2019 o 22:55

  Czym zastąpić masło w kuracji marchewka?
  Okazało się że mam podobno silne uczulenie na mleko i jego przetwory..

 27. Beamilka 10 maja 2019 o 23:23

  Czym zastąpić masło?
  Jak się okazało mam obecnie alergię na wszystkie przetwory mleczne

 28. Gosia 21 maja 2019 o 17:41

  Czy te marchewkę trzeba na świeżo gotować codziennie? Czy mogę przygotować na kilka dni?

  1. Pepsi Eliot 21 maja 2019 o 20:26

   na 2 myślę, że tak

 29. Agnieszka 11 czerwca 2019 o 14:47

  Czy dobrym pomyslem jest codzienna szklanka zero z soda jesli:
  1. mam klucia w roznych miejscach z lewej srony i obstawiam zoladek jednak nigdy nie mialam gastroskopii, raz mowlam dochtore ale zostalo to ‚olane’
  2. jak pije te sodeto praktyczne nie ma zadnego klucia (to samo jak jestem na wakacjach albo na innym ‚ luzie’, byle nie w codziennej rutynie) a przynajmniej jest bardzo zredukowane ze go praktycznie nie zauwazam
  3. pije sode juz od miesiaca (z przerwa weekendowa) i zawsze mi sie odbija w trakcie picia – moze to nadkwasota i stad te klucia? a moze jakis helicobacter
  4. mam tez kamien w woreczku dosc spory i juz siedem razy oczyszczalam watrobe i czekam zeby i ten wreszcie wyszedl, wierze ze przyjdzie jego koej, w miedzyczasie schodzi mnostwo zlogow watrobowych ale na klucia w zoladku to nie wplywa poki co, wiec klucia te raczej nie sa spowodowane tym kamieniem.

  Moze Pepsi zauwazysz tu jakies punkty wspolne…musze powiedziec ze dobrze sie czuje pijac te sode rano przed czterema szklankami ale boje sie ze moze potem niedostatecznie dokwaszam zoladek.

  1. Pepsi Eliot 11 czerwca 2019 o 15:28

   widzisz niestrawione kawałki jedzenia w kale? jak trawisz białko? Skoro Ci pomaga, rób przerwy, czyli pij 2 tygodnie i przerwa

 30. Agnieszka 11 czerwca 2019 o 16:01

  Odkad zaczelam oczyszczac watrobe to juz w zasadzie nie wiem co to niestrawione kawalki, wczesniej to byl glownie tluszcz. Choc czesciej mam luzne stolce, czasem ‚postrzepione’ ale odkad te watrobe oczyszczam to ich kolor jest jasniejszy wiec podejrzewam ze zolci jest wiecej. A jak moge poznac ze bialko trawie zle/dobrze?

  1. Pepsi Eliot 11 czerwca 2019 o 19:40

   suche bobki 🙂 zaparcia

 31. Ona 13 lipca 2019 o 12:51

  Czy kurację marchewka mogę zrobić przy refluksie żółciowym i żółciowym zapaleniu żołądka? I co byś generalnie przy tym polecała? We wtorek idę do gastrologa po leki, ale może coś naturalnego by mi.pomoglo…

 32. Ewa Kramarczuk 18 lipca 2019 o 19:24

  Pepsi ile dni ma trwać kuracja marchewką przy wrzodach?

  1. Pepsi Eliot 18 lipca 2019 o 23:47

   to jest pokarm, to nie jest antybiotyk, zrób tydzień i zobacz

 33. Kaśka 23 stycznia 2020 o 21:18

  O kuracji marchewką przeczytałam na tym blogu trzy miesiące temu i wtedy też spróbowałam. Pierwsze efekty były po kilku dniach, zero objawów refluksu, zero pieczenia w żołądku, zero odbijania, codziennie rano wypróżnienia o tej samej porze, zero zaparć, zniknęły problemy z żylakami odbytu. Stosuję ją cały czas od listopada 2019 i mój układ trawienny ma się świetnie. Marchew gotuję codziennie wieczorem, widziałam, że niektórzy pytają czym zastąpić masło, ja używam masła klarowanego. Jakość marchewki ma zapewne kolosalne znaczenie. Sama zaopatruję się w sprawdzonym eko sklepie i nie polecam eko warzyw z marketów.

 34. petitkaa 30 stycznia 2020 o 22:16

  Pepsi, myślisz w takim razie, że można wyleczyć Helicobacter poprzez zakwaszenie żołądka? W tym suple od Ciebie 🙂
  (do tego występuje u niego łuszczyca, ciągłe wzdęcia, bóle brzucha – to wszystko się łączy..)

  1. Pepsi Eliot 30 stycznia 2020 o 22:36

   Można próbować, w wielu przypadkach się udało, Lukrecję DGL niech też bierze

   1. petitkaa 30 stycznia 2020 o 22:52

    okii:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *