logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
77 551 658
163 online
30 578 VIPy
Reklama
 

ORGANICZNY GORZKI MELON BITTER MELON This is BIO IDEALNY DLA TWOJEJ TRZUSTKI

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Kuracja marchewką i 4 inne proste metody naturalnego leczenia wrzodów żołądka

  Wraz ze znikaniem do nieoznaczalnych ilości trochę kontrowersyjnych helicobacter pylori.

  Metod naturalnego leczenia wrzodów, nadżerek wraz z helicobacter pylori, gdy Twój żołądek jest jednak (na przekór dochtore) niedokwaszony, o czym było w 10 sposobów naturalnego zakwaszenia żołądka … , a więc tych metod jest z pewnością więcej niż się tu wrzuci za moment, ale te działają.

  Nie ma też sensu teraz spierać się, czy bakterie helicobacter pylori rzeczywiście powodują te wrzody, a w konsekwencji raka żołądka jak się powszechnie sądzi przytaczając podobne badania, czy też wręcz przeciwnie, należy je odbrązowić, bo chronią śluzówkę, gdy pH żołądka robi się zbyt wysokie, i właśnie te bakterie sprawiają, że żołądek nie ulega autostrawieniu. I, że są właśnie niewykrywalne w śluzówce pokrytą kwasem solnym HCl, a gdy właśnie tego kwasu robi się za mało, to Helicobacter Pylori ukazuje się w całej krasie wraz ze śluzówką.

  Nie ma sensu się spierać, gdyż i tak remedium na zjawisko oznaczenia w testach obecności tych bakterii jest doprowadzenie do właściwego pH żołądka, czyli najczęściej konieczność jego zakwaszenia.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ POLECANĄ PRZEZ NAS 100% ORGANICZNĄ KURKUMĘ This is BIO, idealna do pierwszej szklanki KURACJI 4 SZKLANEK


  5 metod naturalnego leczenia wrzodów żołądka

  1. Kuracja marchewką

  Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego, ale też na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.

  Potrzebujesz:

  Od 30 dkg do pół kilograma marchewki, łyżkę masła i szczyptę dobrej soli, oraz garnek z pokrywką, łyżkę stołową, oraz nóż.

   Jak to zrobisz?

  Sekret tkwi w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem, bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę będziesz jadła rano należy ją przygotować wieczorem.

  Myjesz i szczotkujesz dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucasz do wody. Dodajesz 1 łyżkę stołową masła (prawdziwego 82% tłuszczu i najlepiej BIO). Dodajesz też szczyptę soli do smaku.

  Garnek przykrywasz pokrywką i czekasz aż się woda zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszasz płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzasz i bez płukania odstawiasz w garnku do wystygnięcia/osuszenia (bez pokrywki na garnku).

  W tym stanie zostawiasz marchewkę na noc.

  Rano na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągasz skórkę (nie ścinasz), tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać).

  Następnie zjadasz marchewkę bardzo dokładnie ją żując. Po pół godzinie możesz już zjeść normalne śniadanie

  Dawka marchewki jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg ok 20 dkg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg, rzeczone pół kilograma dziennie.

  2. Sok z kapusty

  Kapusta jest popularnym naturalnym lekarstwem na wrzody. Lekarze podobno stosowali sok kapusty przez setkolecia na wrzody żołądka zanim odkryto i zaczęto stosować antybiotyki.

  Bogaty w przeciwutleniacze i witaminę C pomaga leczyć infekcję H. pylori, o czym mówią badania (1,2,3), co jednak wiąże się dla wielu badaczy z wrzodami żołądka.

  W wielu badaniach (4 , 5 , 6) na zwierzętach okazuje się, że sok z kapusty jest skuteczny w leczeniu i zapobieganiu szerokiej gamy wrzodów trawiennych, w tym tych w żołądku i generalnie chorób żołądka.

  Zaobserwowano też u ludzi, że codzienne picie świeżego soku z kapusty jest faktycznie pomocne w leczeniu wrzodów żołądka i to skuteczniej niż konwencjonalne leczenie stosowanego w tym czasie.

  W jednym z badań (7), 13 uczestników cierpiących na wrzody żołądka i górnej części przewodu pokarmowego otrzymywali do picia około  1 litra (dokładnie 946 ml) soku z kapusty w ciągu dnia. Średnio wrzody tych ludzi zostały wyleczone po 7-10 dniach kuracji sokiem. Jest to od 3,5 do 6 razy szybciej niż średni czas gojenia się wrzodów w leczeniu konwencjonalnym .

  W innym badaniu (8), tę samą ilość świeżego soku z kapusty podano 100 uczestnikom z wrzodami żołądka, z których większość już wcześniej stosowała konwencjonalne leczenie, tyle, że bez powodzenia. W ciągu tygodnia u 81% chorych nie stwierdzono objawów wrzodów. w ciągu tygodnia.

    3. Miód

  Miód jest bogaty w antyoksydanty i generalnie działa antyzapalnie i prozdrowotnie z szerokim polem rażenia, zmniejszenie ryzyko chorób serca, udaru mózgu, a nawet niektórych rodzajów raka (9).

  Miód potrafi też zapobiegać (10)powstawaniu i przyspiesza gojenie się wielu ran, w tym owrzodzeń. Co więcej, naukowcy (11, 12) sądzą, że właściwości przeciwbakteryjne miodu mogą właśnie pomóc w walce z H. pylori.

  Kilka badań (13, 14, 15, 16) na zwierzętach również potwierdza zdolność miodu w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na wrzody, a także skrócenia czasu gojenia.

  Niesamowite właściwości zdrowotne ma nowozelandzki miód Manuka z drzewa herbacianego, które generalnie jest ma wyjątkowo prozdrowotne właściwości.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do KURACJI 4 SZKLANEK


  4. Kurkuma

  O kurkumie nie ma co pisać po raz setny na tym blogu, wystarczy wpisać w szukałkę, żeby otrzymać lawinę wpisów o jej (tak naprawdę o jej aktywnym składniku kurkuminie) dobrodziejstwach. Zmniejsza ryzyko chorób serca, działa antyzapalnie i antyrakowo. Nie przez przypadek występuje w pierwszej szklance w doskonałej, oczyszczającej kuracji 4 szklanek.

  Do tego całkiem niedawno odkryto (badanie na zwierzętach 17) potencjał antywrzodowy kurkuminy i to w ogromnym znaczeniu terapeutycznym przy wrzodach i infekcji Helicobacter Pylori. Kurkumina skutecznie chroni wyściółkę żołądka przed drażniącymi ją czynnikami.

  Zostały też przeprowadzone badania ludzi, chociaż wciąż w ograniczonym zakresie. W jednym z badań (18) 25 uczestników dostało po 600 mg (czyli po 0,6 grama) kurkumy 5 razy dziennie (w sumie 3 gramy dziennie. 4 tygodnie później, wrzody zagoiły się u 48% uczestników. Po 12 tygodniach 76% ludzi z wrzodami było wyleczonych.

  W innym badaniu (19), osobom z pozytywnym oznaczeniem H. pylori podawano po 0,5 grama kurkumy 4 razy dziennie. Po 4 tygodniach „leczenia” 63% uczestników miało wyleczone wrzody. Po 8 tygodniach ilość zdrowych wzrosła do 87%.

  5. Probiotyki

  Choć sposoby działania probiotyków są nadal nie do końca jasne i wciąż się je bada, probiotyki wydają się stymulować produkcję śluzu (podobnie jak kurkuma) chroniącego błonę śluzową żołądka. Po prostu powlekają ją śluzem.

  Probiotyki sprzyjają też tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych (20), co ułatwia/łagodzi transport leczniczych substancji do miejsca owrzodzenia i przyspiesza proces gojenia.

  Co ciekawe, probiotyki mogą odgrywać bezpośrednią rolę (21)w zapobieganiu zakażeniom H. pylori (a jednak).

  Co więcej, te korzystne bakterie wydają się wzmacniać skuteczność (22, 23, 24sposobów dochtore (antybiotyki) aż o blisko 150%, jednocześnie zmniejszając biegunkę oraz inne miłe rzeczy związane z efektami ubocznymi  antybiotyków, jak grzybica pochwy. efekty uboczne do 47%.

  Wymagana minimalna dawka probiotyków dla maksymalnych korzyści ozdrowieńczych jest nadal poszukiwana. Badania (25mówią o przyjmowaniu 200 milionów do 2 miliardów jednostek (spora rozpiętość) tworzących kolonie CFU (z ang. colony-forming unit, jednostka służąca obliczeniu ilości komórek bakterii lub grzyba w badanym materiale) w ciągu od 2-16 tygodni.

  Niby kiszona kapusta (pół szklanki) ma mieć więcej probiotyków niż średnie opakowanie przeciętnego probiotyku, ale  niekoniecznie jest to udowodnione.

  Raczej w suplach będzie więcej, ale i tak radzę Ci jeść kiszone warzywa, tempeh, miso, kefir, kimchi, kiszoną kapustę i kombuchę.

  Inne opcje

  Ze środków, których nie wymieniłam należy wspomnieć o czosnku, ba, nawet podobno ostra jak siekiera papryka chili  (uważało się do niedawna, że wręcz dziurawi żołądek) ze względu na obecność kapsaicyny jest jak najbardziej leczniczo pożądana.

  Jest jeszcze aloes skuteczny przy wrzodach, no i uszczelniacz mastyks, czyli „Łzy Chios„, miękka, aromatyczna żywica naturalna, pozyskiwana z balsamu wyciekającego z drzewa pistacji kleistej (Pistacia lentiscus), rosnącego w obszarze śródziemnomorskim.

  Natomiast często zachwalana Lukrecja DGL nie jest aż tak spektakularnym środkiem chociaż owszem może stymulować żołądek i jelita (26) do wytworzenia większej ilości śluzu, który pomaga w ochronie błony śluzowej żołądka. Dodatkowo śluz przyczynia się do przyspieszenia procesu gojenia i pomaga zmniejszyć ból związany z wrzodami.

  Ktoś inny podobno wyleczył swoje wrzody pijąc przez 2 tygodnie na czczo sok z surowego ziemniaka.

  A więc możliwości ozdrowieńczych jest naprawdę sporo i każdy może coś dla siebie wybrać, niekoniecznie zaraz stosując kurację antybiotykową, którą zapiszą nam dochtore.

  Tak czy siak unikaj:

  Mleka i produktów mlecznych
  Alko
  Kawy
  Pikantnych i tłustych pokarmów. Co do tego chili, to rzecz się opiera na Twojej osobistej tolerancji.
  owocek
  (Visited 5 930 times, 6 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. Nati 21 września 2018 o 11:24

   ja trochę nie na temat otóż od miesiąca pije co dziennie szklankę msm z Wit c z wodą i plasterkiem cytryny na czczo, no i od kilku dni czuje ze coś chyba z nerkami się dzieje bo boli mnie w krzyżach i czuję że łapią mnie tam jakieś skurcze albo klucia. . dodam że kilka lat temu zostały wykryte na nerkach torbiele w tym na jednej wielka bo ma ok 5 cm. …czy nadal pić ten msm czy zrobić przerwę

   1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 12:23

    zrób przerwę, ale też zbadaj jak najszybciej mocz, kreatyninę, kwas moczowy, mocznik, i USG brzucha z nerkami

    1. Nati 21 września 2018 o 12:31

     jeżeli takie coś u mnie występuje to znaczy że nerki źle pracują

     1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 12:38

      zrób badania

  2. Nati 21 września 2018 o 12:27

   usg robiłam kilka miesięcy temu i niby było dobrze i te badania również w tym roku.. było w normie wszystko, możliwe żeby nagle się coś pogorszylo. . szkoda bo ten sposób mi bardzo pomaga w regularnym wyproznianiu bo normalnie to mam z tym problem, a jak długa ta przerwa powinna być?

   1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 12:28

    może się pogorszyć 1 dnia, na przykład wczoraj nie było białka w moczu, albo pewnych bakterii a dzisiaj już są. Zbadaj jeszcze oczywiście sód i potas, bo zapomniałam napisać

  3. drefet 21 września 2018 o 15:30

   peps ..a len ? kleik z lnu genialnie dziala iprawie od razu usuwa bol, batat tez fajna sprawa sok lub gotowany jak marchewka , ale len podstawa kilka razy juz mi pomogl wiec szczerze polecam

   1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 17:48

    no to proszę, jeszcze jeden sposób, tyle, że tam jest sporo fitoestrogenów, nie wszyscy chcą

  4. Alaa 21 września 2018 o 19:31

   Hej kochana mam bardzo wazne pytanie , niedawno miałam wypadek samochodowy przez który została uszkodzona aorta zstepujaca, zrobił się tetniak rozwarstwiajacy który został zabezpieczony stent graftem. Jestem dwa miesiace po zabiegu jednak mam objawy zespołu podkradania podobojczykowej, stent graft przykryl tetnice podobojczykowa i mam zdecydować czy chce zrobić pomostowanie bypassem tej niedroznrj tetnicy, cały czas się zastanawiam ale w sumie nie o to pytam , w zleceniach lekarza mam lek acard (myślę że będę musiała brać to do końca życia) a dodam że mam dopiero 24 lata 🙁 zaczęłam czytać Twojego bloga i zakupiłam na sklepie spiruline, kurkumę, witaminę D3 z K2 , lykam selen, cynk i pije imbir oraz ocet jablkowy. Niewiem czy to wszystko się jakos się nie koliduje z lękiem acard ? I czy w mojej sytuacji majac stent graft i możliwe, że niedługo tez bypass odstawic lek acard a rozszerzać krew jakoś naturalnie ? Nie uśmiecha mi się do końca życia brać chemię 🙁 jednak muszę zapobiegać ewentualnej miażdżycy i zakrzepom. Bardzo proszę o poradę

   1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 22:30

    Miej na uwadze, że kurkuma, algi, imbir, rozrzedzają krew, a akard również będzie działał rozrzedzająco i razem raczej nie powinny iść w parze. Z kolei K2 zawiaduje głównie wapniem, a K1 krzepliwością krwi, jednak w jakimś minimalnym zakresie te witaminy mogą na siebie nachodzić swoim działaniem. Jednak dobra dieta roślinna jest w stanie zdziałać bardzo dużo.

    1. Alaa 22 września 2018 o 10:29

     Czyli odpuścić sobie spiruline,imbir,kurkumę i witaminę d3 z k2 ? Acard wystarczy na zapobieganie zakrzepom , miażdżycy itd ? Boję się że to może być mało. Co mogę zrobić aby uchronić żołądek od działań ubocznych acardu? Jeść marchew , pić ocet jablkowy , miód? Powinno być ok ? Szkoda mi spiruliny bo dobrze się po niej czuje , dodaje mi energii czy aż tak mocno koliduje z acardem ? 🙁 ehh ten acard najchętniej bym go odstawila ale jestem po poważnej operacji i się boję:-(

     1. Pepsi Eliot 22 września 2018 o 19:28

      nie napisłam że koliduje, trzeba po prostu sprawdzić,

  5. Ituska 21 września 2018 o 22:32

   Peps, pytanko mam odnośnie marchewki (i wielu innych warzyw i owoców). otóż jak mialam jakieś 12-13 lat z dnia na dzien (przynajmniej tak to wyglądało) dostałam dzikiego uczulenia na surowe warzywa i owoce (marchew, seler, por, jablka wiśnie, czereśnie, śliwki, brzoskwinie) sprawy typu banany, pomarańcze, ananasy są okey. alergia objawia się puchnięciem ust, języka, gardła do trgo stopnia że nie mogę oddychać. podobnie sprawa wygląda z migdałami, orzechami laskowymi i włoskimi. później doszła alergia na pyłki (głównie brzoza leszczyna olcha). alergolog do ktorego chodzilam na odczulanie powiedziała że to alergia krzyżowa. odczulanie na pyłki pomogło, na jedzenie już nie. od 15 lat marzę o tym by wgryźć się w jabłko albo schrupać marchewkę, ale bez dużej ilości wapna grozi to samobójstwem. co robić? w Tobie moja ostatnia nadzieja.

   1. Pepsi Eliot 21 września 2018 o 23:02

    Nie wiem, czy w tym jest metoda, ale zrób biorezonans i oczyść się z pasożytów.

  6. Merci 22 września 2018 o 12:06

   Pepsi, proszę o krótką poradę. Codziennie pije 4 szklanki zaraz po przebudzeniu. Chciałabym dołączyć też sode oczyszczoną. Czy mogę robić tak, że po przebudzeniu piję sodę, czekam chwilkę, później 3 szklanki, a czwartą w oknie żywieniowym. Po 3 miesięcznym epizodzie w pracowni galwanizacyjno- jubilerskiej przyjęłam do nerek, wątroby, płuc, ukladu nerwowego jelit i śledziony złoto oraz miedź. Zastanawiam się czy w takim stanie mogłabym zrobić oczyszczanie wątroby (takie nieco bardziej hardkorowe) i lewatywy żeby skuteczniej się oczyścić. Przyczyna złego samopoczucia ujawniła się miesiąc temu. Od tamtej pory rzucilam pracę, wyniosłam się ze stolycy na wioche mazurską do drewnianego domu (chociaż tutaj niebo też jest w kratkę) i szamam eko wegańskie jedzonko, dodatkowo konkretnie zabrałam się za docinanie toksyn ciała i umysłu. Generalnie czuję się coraz, coraz lepiej. Ale o sodę było pytanie, więc co z nią? 🙂 bo jakoś intuicyjnie czuję że moja wątroba chętnie by ją przytuliła. No i jak zwykle chylę czoła <3

   1. Pepsi Eliot 22 września 2018 o 19:24

    dokładnie tak się robi na poście ze szklanką zero <3

  7. Anna 23 września 2018 o 17:05

   Pepsi co może oznaczać podniesiona bilirubinaczej całkowita wynik 34 przy normie do 25 mężczyzna 24 lata w miarę zdrowe odżywianie silownia nie pali okazjonalnie alko dolegliwości nie ma chciał wziąść jakiś lek silny na pryszcze ślę wymogiem były badania no i wyszło takie cos

   1. Pepsi Eliot 23 września 2018 o 19:11

    A pozostałe markery wątrobowe? Brał jakieś pseudo suple sportowe?

  8. Beebee 27 października 2018 o 00:24

   Czy kuracja 4 szklanek przy zapaleniu żołądka i dwunastnicy jest wskazana ? I jak z orZechami ? Moze jew tej sytuacji jeść posypane kwasem askorbinowym?

   1. Pepsi Eliot 27 października 2018 o 09:44

    robiłaś test na zakwaszenie żołądka sodą? kuracja 4 szklanek ma właśnie zapobiegać takim schorzeniom.

  9. Beeber 30 października 2018 o 20:29

   Nie robiłam, ale zrobię. Walczę z buli… byłam na gastroskopii i wyszło zapalenie żołądka i dwunastnicy oraz zapalenie żołądka i opuszki zakażenie helikobacter Pyroli. Teraz po tej gastro mam wrażenie ze żołądek boli mnie jeszcze bardziej niż kkedy kolwiek wcześniej:/ Wolałabym nie brać antybiotyku ale pewnie trzeba ?:/ sama już niewiem co pic i co jeść. Mam slonnosci do zatwardzeń i po 3 dniach kuracji gotowana marchewka nie mogę się załatwić. Do tej pory stosowałam chlorelle i chlorek magnezu plus kwas askorbinowy i załatwiałam się super…!
   Co w zasadzie najlepiej wdrożyć ? Pomóż błagam.

   1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 22:24

    no chlorek magnezu, dlaczego nie? jest bardzo dobry dla żołądka

  10. Agnieszka 4 listopada 2018 o 18:53

   Pepsi, czy marchewkę można obrać po wystygnięciu czy zalecane jest obranie tuż przed spożyciem? A może można zjeść ze skórką?

   1. Pepsi Eliot 4 listopada 2018 o 20:30

    wydaje mi się, że za bardzo kombinujesz

  11. Oja 7 listopada 2018 o 21:41

   Hej, stosuję 4 szklanki, chcę włączyć kurację marchewką. Co najpierw? Zjeść marchewki i potem wypić szklanki, czy odwrotnie?
   Mam bóle żołądka (chyba to żołądek ;))

   1. Pepsi Eliot 7 listopada 2018 o 22:25

    najpierw zrób kurację marchewką, a potem przejdź na szklanki, odpuść sobie jej po prostu podczas kuracji

    1. Oja 8 listopada 2018 o 08:17

     ok, dziękuję:)
     Mam jeszcze w planie herbatę leczącą ponad 60 chorób i zabijającą pasożyty. To też osobno czy można jakoś połączyć?

     1. Pepsi Eliot 8 listopada 2018 o 08:29

      tuż po kuracji z marchwią

      1. Oja 8 listopada 2018 o 08:47

       dzięki bardzo, tak zrobię
       a ta kuracja marchewką ma jakiś czas minimalny ile powinno się ją stosować, czy to indywidualnie, po prostu obserwować kiedy bóle znikną?
       mogę sobie ewentualnie dodatkowo robić napój z imbiru, miodu, kurkumy, cytryny?

      2. Oja 15 listopada 2018 o 18:55

       a może mogę jakoś zmodyfikować 4 szklanki i pić tylko niektóre, brakuje mi ich 🙂

      3. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 19:03

       których nie możesz pić, spod kokpitu nie widzę Twojej historii

      4. Oja 15 listopada 2018 o 22:06

       robię kurację marchewką, fajna jest, czuję poprawę, wcześniej piłam 4 szklanki, też były fajne, przerwałam za Twoją radą na czas marchewki
       ale może mogę pić chociaż część szklanek?

      5. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 22:08

       no ale kuracja marchewką trwa tydzień, możesz zawsze pić szklankę z magnezem, i czwartą.

      6. Oja 15 listopada 2018 o 22:17

       o dzięki! właśnie nie wiedziałam ile czasu robić kurację marchewką 🙂 to już będzie zaraz tydzień, zaczekam:) następna w kolejce jest herbata leczącą ponad 60 chorób i zabijająca pasożyty- ile czasu ją pić? można wtedy jakieś szklanki, czy dopiero po zakończeniu?

      7. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 22:19

       Dla Ciebie szklanka 2 (magnez) i 4 (zielsko) jak najbardziej tak, w sumie nawet z marchwią mogły isć

      8. Oja 15 listopada 2018 o 22:25

       ok, super:) a wtedy najpierw szklanki, czy najpierw marchewka?
       i ile czasu pić herbatkę?

      9. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 22:31

       marchewka, potem szklanki

  12. Kinia 15 listopada 2018 o 16:11

   A jeśli ktoś już przeszedł leczenie na helico (niestety antybiotykami) jak później nie przytyć ?

   1. Pepsi Eliot 15 listopada 2018 o 18:53

    4 szklanki, Greens & Fruits TiB, D3+K2 TiB, omega 3 TiB i post przerywany,

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *