logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 513 992
275 online
32 900 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Kurkuma, czyli co jeszcze potrafi złota bogini medycyny Wschodu?

Większość osób wciąż używa kurkumy głównie jako przyprawy nadającej potrawom przyjemny, żółty kolor i przyjemnie cierpki posmak. Jest ona jednak czymś znacznie więcej niż składnikiem curry!

Coraz więcej badań udowadnia to, co w krajach południowej Azji wiedziano od tysięcy lat: kurkuma ma mnóstwo doskonałych zdrowotnych właściwości i może wesprzeć terapię demencji i nowotworów.

Z jakich powodów kurkuma – kuzynka imbiru – jest dla Ciebie tak dobra?

Kluczem jest kurkumina – jej składnik, który zapewnia korzeniowi jego fluorescencyjnie pomarańczowy, złotawy niemal kolor. Z jej dobrodziejstw od dziesiątek lat korzystają indyjskie sztuki życia i medycyny- Ajurweda, Unani i Siddha.

Czy działa?

Cyfry mówią same za siebie. Światowy Raport dot. Alzheimera z 2009 roku wykazał, że tylko 3,6% mieszkańców południowej Azji po 60 roku życia cierpi na demencję. W zachodniej Europie liczba jest dokładnie dwa razy większa i wynosi 7,2%. Najmniejszą zachorowalność odnotowano w Indiach, gdzie kurkuma cieszy się największą popularnością.


TU KUPISZ Bardzo dobrze wchłaniany
LIPOSOMAL KURKUMINY TiB

Nowotwory

Jak dokładnie kurkuma wpływa na nowotwory? Ano tak, że zwalcza ona wolne rodniki, a kurkumina powstrzymuje enzymy, które mogą być potencjalnie kancerogenne.

Parę badań sugeruje, że kurkumina znacząco zmniejsza rozmiar i ilość guzów nowotworowych, a nawet może zapobiegać przerzutom!

Warto zauważyć, że większość z tych badań została przeprowadzona na zwierzętach, ale chociażby badanie z 2006 roku, przeprowadzone na ludziach, pokazały efekty w leczeniu nowotworu okrężnicy.

Ostatnio pojawił się u nas artykuł z historią przypadku.

Alzheimer

Jeśli chodzi o Alzheimera, wielu naukowców wierzy, że antyoksydacyjne i przeciwzapalne właściwości kurkuminy są tak silne, że mogą cofnąć powstawanie blaszek amyloidowych w mózgu (zmiany strukturalne obserwowane w wielu chorobach neurodegeneracyjnych, m.in. w chorobie Alzheimera). Dodatkowo, jeśli żyły są odblokowane, więcej tlenu może dostać się do mózgu i poprawić jego funkcjonowanie.

Istnieje także wiele innych właściwości zdrowotnych kurkumy.

Badania wykazały, że kurkumina reguluje poziom cholesterolu i zapobiega powstawaniu zatorów w tętnicach.

Naturalne przeciwzapalne właściwości kurkuminy pomagają zwalczać zapalenie jelita, zapalenia oczu i znacząco wpłynąć na stan chorych na stwardnienie rozsiane.

Dodatkowo kurkuma zwalcza katar i przeziębienie i wpływa na prawidłowy proces trawienia. Usuwa także wzdęcia i gazy i pomaga cukrzykom utrzymać odpowiedni poziom glukozy.

Zdawać by się mogło, że kurkuma jest magicznym korzeniem. I w rzeczy samej tak jest!

Jest złotym remedium nie tylko dzięki swojemu kolorowi, ale także dzięki cudownym właściwościom. Jej niewielka ilość w diecie może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie!

Nie masz pomysłów na wykorzystanie kurkumy, zerknij tutaj.

Źródło: 1

uściski!:)

(Visited 14 645 times, 5 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Gonzo 24 września 2017 o 10:18

  Najlepsza na przebarwienia na twarzy 🙂 (kurkuma+ maślanka(chodzi o kwas mlekowy, ja daję wodę z ogórków kiszonych) + miód surowy)

  1. grzegorzadam 17 października 2017 o 09:55

   Ciekawe 🙂

 2. M. 24 września 2017 o 11:36

  A jak to w końcu jest ze stosowaniem jej w korzeniu? Kupuję organiczną właśnie w takiej postaci i mielę w koktajlach, ale wszędzie się mówi tylko o proszkach. Pozdrówka 🙂

  1. Pepsi Eliot 24 września 2017 o 13:15

   zarówno kurkuma, jak i imbir powinna być w postaci proszków

   1. M. 24 września 2017 o 19:35

    Czyżby raz jedyny to, co w naturalnej postaci nie było lepsze niż proszki? Niestety dalej nie rezonuję z proszkami, chociaż łykam spirulinę i macę. 🙁 A taka kolorowa, świeża kurkuma kusi.

    1. Pepsi Eliot 24 września 2017 o 22:12

     to jedz, pieprz też się suszy i mieli, pieprz cayenne mega zdrowy to też wysuszona ostra papryka i zmielona, korzeń rzeń-szenia też.

   2. Początkujący T. 24 września 2017 o 21:34

    A co jest szkodliwego w całym korzeniu? Dzięki za wiedzę:)

    1. Pepsi Eliot 24 września 2017 o 22:01

     nie o to chodzi, że coś jest szkodliwego, po prostu w ten sposób należy spożywać kurkumę, ma być odpowiednio wysuszona na słońcu i zmielona

     1. M. 25 września 2017 o 11:11

      Ok, dzięki za cierpliwość 🙂

 3. Agaa 24 września 2017 o 14:14

  Czy kurkuma na twarz nadaje sie do cery naczynkowej?

  1. grzegorzadam 24 września 2017 o 17:21

   Sprawdźcie czy te naczynkowe niespodzianki nie są spowodowane roztoczami lub innymi
   patogenami, oszczędność czasu i nerwów- biorezonans 😉

 4. Katarzyna Sieńczak 24 września 2017 o 14:51

  Nie, lepsze są drożdże naturalne, przy naczynkowej mnie bardzo podrażniła, ale dodaję ją do wszystkiego od ryżu po schabowe (po imbirze mam wypieki na twarzy, dosłownie naczynka na policzkach pulsują, kurkuma działa delikatniej na krążenie, ale tylko stosowana w diecie.

 5. Anna 24 września 2017 o 17:57

  Grzegorzadam, stajesz się popularny w tvn:-) Mignęło Twoje ,,nazwisko”. Już Cie biorą pod lupę:-), jak dr. Czerniaka. Nic się nie bój, masz miliony wielbicieli i wielbicielek, łącznie ze mną.

  1. grzegorzadam 27 września 2017 o 21:15

   Lubię żarty, nawet bardzo 🙂

  2. grzegorzadam 30 września 2017 o 10:00

   jeżeli coś wspomnieli to znaczy że blog Pepsi jest popularny.

   pozdrawiam 😉

   1. Pepsi Eliot 30 września 2017 o 14:17

    ogromnie popularny, również dzięki Tobie Mistrzu

    1. grzegorzadam 1 października 2017 o 06:35

     😉

 6. Kornex Jersey 25 września 2017 o 15:12

  Różnica między np.surowym i suszonym imbirem polega na sile yang. Suszony imbir ma trzy razy większe yang jak swiezy.Z kurkumą jest podobnie.Więć jeżeli jesteśmy przeziębieni(za dużo in w organizmie) to dla szybszego zbalansowania podajemy duże yang suszony imbir.

  1. grzegorzadam 16 października 2017 o 12:07

   Co to takiego jest to ”przeziębienie”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *