Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 812 269
191 online
42 345 VIPy

Kurkuma, natura na ratunek przegrzanej mózgownicy. Wspomóż się!

Badanie ekstraktu z kurkumy, czyli kurkuminy, wykazuje działanie spowalniające, a nawet zatrzymujące, choroby neurodegeneracyjne.1

Naukowcy uznali kurkumę efektywną terapeutyczną strategią odwracania związanych z wiekiem dysfunkcji mózgowo-naczyniowych.

Związane z wiekiem problemy mózgowo-naczyniowe stały się epidemią w zachodnich krajach. Zalicza się do tych problemów udary, spadek zdolności poznawczych i choroby neurodegeneracyjne.

Obecnie bardzo niewiele konwencjonalnych środków medycznych i sposobów terapii zapewnia w ich przypadku skuteczną terapię. Nie ma też leków, które w znaczącym stopniu odwróciłyby patologie w pracy organizmu, są one w stanie jedynie je spowolnić.

Kurkuma a mózg

Kurkuma jest najlepiej przebadaną naturalną substancją na świecie i chociaż badania jej wpływu na dysfunkcje mózgowo-naczyniowe wciąż są w fazie testów, zapowiadają się one bardzo obiecująco!

Jak mówią badacze, w zawiłym języku nauki:

„Nasze odkrycia dostarczają pierwszego dowodu, że przewlekła farmakologiczna aktywacja szlaku AMPK / UCP2 poprzez wykorzystanie kurkuminy może być skuteczną strategią terapeutyczną służącą do odwrócenia związanej z wiekiem dysfunkcji mózgowo-naczyniowej”.1

Chociaż zarówno te, jak i wiele innych badań dotyczących kurkuminy, są w fazie klinicznej, wciąż i wciąż pojawiają się doniesienia, że ta niezwykła substancja przyczynia się do znaczącej poprawy stanu zdrowia osób w chorobach dysfunkcji naczyń mózgowych, takich jak choroba Alzheimera. Dzieje się tak z wielu powodów. Kurkuma działa między innymi przeciwzapalnie, przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu, chroni przed niszczycielskim działaniem białka β-amyloidu na komórki i działa odbudowująco na układ nerwowy.

Polecamy 100% organiczną Kurkumę This is BIO, jednak ostateczny wybór suplementu diety zawsze należy do Ciebie i do Twojego lekarza.

Poza kurkumą istnieje wiele innych naturalnych substancji, które wspierają mózg i układ nerwowy!

Co naturalnie wspiera mózgownicę?

Foliany

Foliany, czy,li witamina B9, ale także inne witaminy z grupy B, rozkładają aminokwasową homocysteinę, która uszkadza wewnętrzne ściany tętnic, zwiększając tym samym ryzyko udaru.2

Polecamy Ci Foliany TiB w postaci L-metylofolianu wapnia L-5-MTHF, jednak ostateczny wybór suplementu diety zawsze należy do Ciebie i do Twojego lekarza.

Resweratrol

Ta substancja w zachodniej diecie pojawia się głównie w winogronach, czekoladzie i winie. Resweratrol jest o tyle wyjątkowy, że odmładza komórki i to całkiem dosłownie.

Według przełomowych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Brighton i Uniwersytet w Exeter, resweratrol sprawia, że komórki ciała nie tylko wyglądają, ale także zachowują się młodziej! Dzięki tej substancji komórki, które straciły zdolność do rozmnażania się i były bliskie obumarciu, zregenerowały się na tyle żeby znów się pomnażać. Jest to odkrycie na światową skalę!3

Jedna z członkiń zespołu badawczego, dr Ewa Latorre, mówi:

„Kiedy zobaczyłam jak niektóre komórki w naczyniu badawczym młodnieją, nie mogłam uwierzyć! To były stare komórki, które wyglądały zupełnie jak nowe – to było jak magia. Powtórzyłam eksperyment kilka razy i w każdym przypadku doszło do odbudowy komórek. Jestem niesamowicie podekscytowana tym odkryciem i jego potencjalnym wpływem na rozwój badań”.

Chlorella

Ze względu na zawartość witamin z grupy B, magnezu i aminokwasów, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu – pomaga zapobiec stresowi oksydacyjnemu i chroni przed zaburzeniami funkcji poznawczych (także związanych z wiekiem)4, a według badań może spowolnić utratę pamięci i poprawić jakość uczenia się.5

Polecamy 100% organiczną Chlorellę This is BIO o małej zawartości alergenu, który znajduje się w KAŻDEJ chlorelli, jednak ostateczny wybór suplementu diety zawsze należy do Ciebie i do Twojego lekarza.

Selen

Badanie na zwierzętach opublikowane w magazynie Cell wykazało, że selen chroni neurony przed zwyrodnieniem, demonstrując tym samym jego kluczową rolę w procesie starzenia się komórek!6

Kolejne badanie, opublikowane w American Journal of Epidemiology pokazało, że suplementacja selenu może zredukować uszkodzenia mózgu powiązane ze starzeniem się.7

Rekomendujemy nasz Selen TiB bez sztucznych wypełniaczy, w estetycznym szklanym opakowanium, jednak ostateczny wybór suplementu diety zawsze należy do Ciebie i do Twojego lekarza.

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

 1. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24335167/
 2. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21780182/
 3. bmcmolcellbiol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12860-017-0147-7
 4. researchgate.net/publication/26760160_Preventive_effects_of_Chlorella_on_cognitive_decline_in_age-dependent_dementia_model_mice
 5. pharplant.org/en/data/chlorella_data.html
 6. journals.sagepub.com/doi/abs/10.3181/00379727-209-43909
 7. academic.oup.com/aje/article/165/8/955/184785

(Visited 2 890 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Jessie 19 października 2020 o 18:47

  Hej:)mam takie pytanie choć niewiem czy da się z rym coś zrobić-mam ten problem całe życie!Wlasnie dostałam stanowisko na którym musze się publicznie wypowiadać.Nie brakuje mi odwagi,ale ilekroć się czymś podniecę,zdenerwuje,albo coś przeżywam,robię się czerwona jak burak(normalnie jestem blada jak ściana).No i kiedy tak sobie mówię,nikt mnie nie słucha rylko wszyscy patrzą jak się robię coraz bardziej purpurowa,przez co ja już sama nie mogę się skupić.Czy istnieje jakaś suplementacja która pomoże mi na ta ,,reakcje skórna”albo uspokoi emocje jednocześnie nie zamykając mnie i pozostawiając umysł klarowny?bede wdzieczna za pomoc !

  1. avatar Jarmush 19 października 2020 o 19:45

   Nie znam takiej substancji, może opal się i już wejdź nie taka blada, nie będzie widać, a potem jak już ruszysz z mową, to się uspokoisz <3

  2. avatar Małgorzata 19 października 2020 o 21:44

   Może ci pomóc dobrze kryjący podkład – przetestowałam na sobie. Też mam problem z czerwienieniem się i podkład pomaga, bo zaczerwienienia prawie nie widać.

  3. avatar Iza Be 21 października 2020 o 11:00

   Jessie, polecam hydrolat z kocanki, psikaj sobie twarz wieczorem przed nałożeniem kremu lub stosuj jako tonik. U mnie pomogło z czerwienieniem się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum