Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 386 654
26 online
42 282 VIPy

Kurkumina jest bardziej skuteczna niż 8 znanych lekarstw!

Kurkuma jest prawdopodobnie jedną z najlepiej przebadanych współcześnie roślin. Jej medyczne właściwości, które zawdzięcza przede wszystkim substancji aktywnej zwanej kurkuminą, stały się przedmiotem ponad 5600 wydanych i recenzowanych w magazynach naukowych badań.

Ustalono w nich ponad 600 terapeutycznych i prewencyjnych zastosowań tej rośliny i 175 odrębnych efektów jej stosowania.

Nic dziwnego, że rozpoczęto porównywanie kurkuminy do innych medykamentów

Przykłady?

1. Atorwastatyna/Lipitor (lek na cholesterol)

Badanie z 2008 roku opublikowane w magazynie Badanie i rozwój Lekarstw ( Drugs in R & D) porównało standaryzowany preparat z kurkuminą z korzenia kurkumy z lekiem na bazie atorawastatyny (pod nazwą handlową Lipitor) i jego wpływ na dysfunkcję śródbłonka. Dysfunkcja śródbłonka to patologia naczyń krwionośnych, która wpływa na miażdżycę w połączeniu ze zmniejszeniem stanu zapalnego i stresem oksydacyjnym u chorych na cukrzycę typu 2.

2. Kortykosteroidy (hormony steroidowe)

Badanie z 1999 roku opublikowane w magazynie Badań nad Fitoterapią (Phytotherapy Research) ustala, że główny polifenol zawarty w kurkumie, czyli kurkumina, działa porównywalnie do steroidów w leczeniu przewlekłego zapalenia przedniego odcinka błony naczyniowej oka, zapalnej choroby oczu. Z kolei inne badanie, przeprowadzone w 2008 roku, opublikowane w Przełomie w Opiece Zdrowotnej (Critical Care Magazine), potwierdza tezę o podobieństwie kurkuminy do kortykosteroidów. Naukowcy wykazali ochronny wpływ kurkuminy na ochronę ran związanych z przeszczepem i regulację pro-zapalnych genów.

3. Prozak/Fluoksetyna (antydepresanty)

Badanie z 2011 roku ustaliło w próbach na zwierzętach działanie kurkuminy na stany depresyjne podobne do wywołanego przez te leki.

4. Aspiryna

Badanie in vitro z 1986 roku opublikowane w Arzneimittelforschung uznało kurkuminę za posiadającą działanie przeciwpłytkowe i modulujące prostacyklinę porównywalne do aspiryny. Kurkumina – najistotniejszy składnik kurkumy, który ma udowodnioną moc zwalczania stanów zapalnych, a nawet nowotworów, pomaga także rozrzedzać krew i działa przeciwzakrzepowo. Badania sugerują, że ekstrakt z kurkumy może zostać użyty do łagodzenia bólu. Pięć różnych badań udowadnia, że kurkuma w dawce 1000 mg dziennie jest skuteczniejsza od syntetycznych leków przeciwbólowych.

5. Leki przeciwzapalne

W jednym z badań z 2004 roku ustalono, że kurkumina (a także resveratrol) stanowi efektywną alternatywę nie tylko dla aspiryny, ale także dla ibuprofenu, naproksenu i wielu innych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

6. Oksaliplatyna (lek stosowany w chemioterapii)

Badanie z 2007 r. Opublikowane w Międzynarodowym Przeglądzie Nootworów(International Journal of Cancer) wykazało, że kurkuminę porównuje się korzystnie z oksaliplatyną jako antyproliferacyjnym agenetem w liniach komórkowych jelita grubego.

7. Metformina (lek na cukrzycę)

Badanie z 2009 roku opublikowane w magazynie Biochemiczna i Biofizyczna Społeczność Badawcza (Biochemitry and Biophysical Research Community) tłumaczy sposób w jaki kurkumina korzystna jest w leczeniu cukrzycy, ponieważ aktywuje ona enzym AMPK znajdujący się między innymi w mózgu, wątrobie i mięśniach szkieletowych, wspierający produkcję glukozy. Uznano kurkuminę skuteczniejszą nawet o 500 do 100 000 razy skuteczniejszą od metforminy!

8. Nowotwory lekooporne

Istnieją co najmniej 54 badania sugerujące, że kurkumina może cofnąć śmierć komórek w przypadku lekoopornych nowotworów w sposób znacznie skuteczniejszy niż konwencjonalne leczenie. Kurkumina od stuleci używana jest jako lekarstwo i pokarm Używa się jej w całym wachlarzu kultur, znajdując jej najróżniejsze zastosowania. Może być nie tylko dodatkiem do terapii, ale także lekarstwem samym w sobie. Używaj kurkumy w swojej codziennej kuchni, a terapeutycznie stosuj niezastąpioną kurkuminę. Na zdrowie. Źródło: 1

(Visited 8 918 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Małgorzata Sucharska 7 marca 2018 o 15:01

  Jak postępować z dawkowaniem w przypadku ostrego stanu zapalnego odcinka lędźwiowego?

  1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 15:16

   MSM TiB z kwasem askorbinowym TiB dodatkowo, 2 miarki kurkumy 2 razy dziennie, po konsultacji z lekarzem.

  2. avatar grzegorzadam 8 marca 2018 o 12:57

   Smaruj DMSO z dodatkami.

  3. avatar grzegorzadam 8 marca 2018 o 12:58

   Prozak/Fluoksetyna (antydepresanty)”

   Ktoś tę protezę fluorową jeszcze zażywa?

   1. avatar marcel 18 marca 2018 o 15:47

    Moglbys do mnie Grzegorzadam napisać na priv mvdesign@poczta.pl ?

    Mam kilka pytań…

    1. avatar grzegorzadam 18 marca 2018 o 18:42

     Pytaj tutaj, szkoda czasu 😉

 2. avatar paulinaaa 7 marca 2018 o 17:14

  Czy kurkuma farbuje zęby przy regularnym spożywaniu?

  1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 20:39

   nie, wybiela, nie żartuję

 3. avatar mamuka 7 marca 2018 o 17:27

  Pepsi- w jakimś poprzednim wpisie odpisałaś komuś, że nie należy curc liposomala brać prewencyjnie, profilaktycznie- a dlaczego?
  ja nie tak dawno skończyłam

  1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 20:38

   Dlatego, bo to jest wyciąg z naturalnego pożywienia o określonym silnym, ukierunkowanym działaniu, tak jakbyś jadła tylko bromelainę zamiast całego ananasa. Prewencją jest jedzenia kurkumy w odpowiedniej ilości wraz z „podkręcaczem” wchłaniania jak pieprz, czy olej kokosowy.

 4. avatar Ola na etacie 7 marca 2018 o 17:27

  Nie sądziłam, że tak niepozorna przyprawa może zdziałać takie cuda. Szkoda tylko, że jej smak nie powala bo wtedy faktycznie można byłoby stosować ją w zwiększonych dawkach w kuchni.

  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 20:35

   po pewnym czasie powala, np w curry

   1. avatar Ola na etacie 14 marca 2018 o 18:45

    To muszę wypróbować 🙂

 5. avatar Początkująca 7 marca 2018 o 20:15

  Artykuł super jak Zawsze :)! Mi kurkuma towarzyszy na codzień w kuchni, dodaje do wody z cytryną, do curry, nawet do ziemniaków czy batatów! Mam kilka pytań ;)! Czy liposomalna kurkuma z tib nadaje się do prewencyjnego stosowania i jak jej wtedy używać ? Dodatkowo w ramach „wiosennych porządków” startuje z lemon detoxem i tu pytanko: czy można jakoś dodatkowo wzmocnić jego działanie jakimiś dodatkowymi czynnościami :D? Np kąpiele w soli epsom, spacery itp, może coś jeszcze?

  1. avatar Jarmush 7 marca 2018 o 20:22

   nie, to silne działanie, do prewencyjnego stosowania Kurkuma This is BIO, polecam całe oczyszczanie 4 szklankami, a przy okazji masz dobry przepis na podkręcenie wchłanialności kurkumy o 2000%, co czyni czarny pieprz/piperyna http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   1. avatar Początkująca 7 marca 2018 o 21:45

    ? dziękuję

 6. avatar zaza 8 marca 2018 o 07:49

  Od kilku tygodni piję rano wodę z kurkumą cytryną I pieprzem. Na początku smak był dla mnie trochę dziwny. Teraz nie wyobrażam sobie rozpoczęcia dnia bez tej tajemniczej mikstury po której od razu dostaje powera i czuję że dobrze na mnie działa. Dziękuję za przepis Peps ?

 7. avatar Mateusz 9 marca 2018 o 20:00

  Pepsi interesuje mnie stosowanie kurkumy przy nawracajacych zapaleniach błony naczyniowej, jak według Ciebie powinno się stosować kurkumę, z czym łączyć, ile razy dziennie i co dodatkowo włączyć oprócz kwasów omega 3, witaminy C? Osteopata polecał mi Arabinogalaktan oraz Pau Darco jako uzupełnienie. Wszystkie badania wychodzą dobrze, a zapalenia nawracają od 10 lat. Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą informację.

  1. avatar Jarmush 9 marca 2018 o 21:37

   z olejem kokosowym raw i BIO

 8. avatar marcel 18 marca 2018 o 15:46

  Suszona – przyprawa? czy świeża tarta lub przecisnieta przez praske do czosnku w wrzucona do wody.

  Co lrpsze?

  1. avatar Jarmush 18 marca 2018 o 16:49

   Suszona najlepsza,my oczywiście polecamy Kurkumę This is BIO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum