logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
81 309 611
online
31 058 VIPy
Reklama
  

TU SIĘ ODBYWA ODCHUDZANIE ŻONY ZA POMOCĄ SUPER SPALACZA TŁUSZCZU BIKINI BURN TiB

    

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • L-karnityna: więcej niż odchudzanie!

  Powiedzmy to wprost: aminokwasy niezbędne są dla właściwie każdego aspektu zdrowia. To dzięki nim powstają proteiny, to dzięki nim odpowiednio funkcjonują Twoje mięśnie, skóra i włosy, a właściwie całe ciało.

  L-karnityna nie znajduje się w wielu pokarmach (głównie w wołowinie, rybie i drobiu), jednak jest niezbędna do funkcjonowania. L-karnityna wzmaga osiągi sportowe, wspiera spalanie tłuszczu i ogólne zdrowie organizmu.

  Czym jest l-karnityna?

  Karnityna to typ aminokwasu, który wpływa na poziom energii w ciele poprzez transportowanie kwasów tłuszczowych do mitochondriów gdzie zostaje on spalany i zmieniany w paliwo dla organizmu.

  Karnityna występuje w dwóch postaciach. Aktywnej L-karnityny i jako D-karnityna. Niedobór karnityny może być spowodowany chorobami wątroby i dializami, chorobami jelit (w tym biegunkami), użyciem niektórych leków i uwarunkowaniami genetycznymi. W większym stopniu narażeni na niedobór są weganie i wegetarianie.

  Chociaż wiele osób stosuje l-karnitynę jako sposób na przyśpieszenie odchudzania i spalania tłuszczu, korzyści z jej zażywania są znacznie większe!

  1. Zwiększa wytrzymałość

  Ponieważ l-karnityna odgrywa ogromną rolę w produkowaniu energii, wielu atletów przyjmuje ją aby zwiększyć swoje sportowe osiągi.

  Według tureckiego badania piłkarzom regularnie przyjmującym l-karnitynę potrzeba trzy razy więcej czasu żeby odczuć zmęczenie!

  2. Pomaga zapobiec uszkodzeniom mięśni

  Poza zwiększeniem wytrzymałości oraz przyśpieszeniem i zwiększeniem efektów odchudzania, ten aminokwas jest doskonałym środkiem chroniącym mięśnie i zapobiegającym ich uszkodzeniom.

  Obok glutaminy i HMB (który to kwas teraz wypada z obiegu), l-Karnityna to główny antykatabolik.

  3. Przyśpiesza spalanie tłuszczu

  L-karnityna nie tylko przyśpiesza spadek wagi, ale także spala tkankę tłuszczową. W niemieckim badaniu przez 10 dni obserwowano osoby na standardowej europejskiej diecie podzielone na dwie grupy: osoby przyjmujące karnitynę i te, które jej nie przyjmowały. Wyniki jednoznacznie wykazały, że l-karnityna zwiększa spalanie tłuszczu.


  TU ZNAJDZIESZ BARDZO DOBREJ JAKOŚCI L-KARNITYNĘ [NUTRIONE]

  4. Poprawia funkcjonowanie mózgu

  L- karnityna dobra jest nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu. Obiecujące badania wykazały jej znaczący wpływ na funkcje poznawcze.

  We włoskim Uniwersytecie w Katanii podawano l-karnitynę starszym osobom po 100 roku życia. Badanie wykazało nie tylko utratę tłuszczu i poprawę stanu masy mięśniowej, ale także znaczące zmniejszenie zmęczenia i ogólną poprawę funkcji poznawczych.

  5. Reguluje poziom cukru

  Suplementacja l-karnityny może wpłynąć na utrzymanie w ryzach poziomu cukru i zwalczenie insulinooporności. Insulina jest hormonem odpowiedzialnym za transport cukru z krwiobiegu do komórek, gdzie służy on za paliwo.

  W połączeniu z witaminą E l-karnityna chroni serce!

  Przeciwwskazania

  L-karnityna zazwyczaj nie skutkuje efektami ubocznymi, jednak może zdarzyć się reakcja alergiczna, mdłości, biegunka i bóle brzucha.

  L-karnityny nie powinny przyjmować osoby cierpiące na epilepsję – aminokwas ten może zwiększyć ryzyko ataków.

  Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy powinny skonsultować przyjmowanie karnityny ze swoim lekarzem lub naturopatą. Aminokwas może wzmagać symptomy choroby.

  Tak jak w przypadku każdego innego suplementu, warto zacząć od ¼ dawki i stopniowo zwiększać ją do pożądanej ilości.

  Źródła:

  Piona!

  (Visited 3 241 times, 1 visits today)
  Przemysław vel dr Pompa - wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. GoshGosh 17 lutego 2018 o 09:29

   Hej Przemku!
   Jestem profesjonalna tancerka (taniec wspolczesny), codziennie takze praktykuje joge- takze prawie kazdego dnia od 20 lat pracuje fizycznie. Czy mozesz mi polecic konkretna l-karnityne ze sklepu wellness? Bylabym ogromnie wdzieczna, gdybys zasugerowal mi takze dawkowanie.
   Dziekuje!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *