logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
86 345 861
183 online
31 597 VIPy
Reklama

 

TWÓJ SPOSÓB
NA RELAKS
KAŻDEGO DNIA
ASHWAGANDHA
This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Lęki oceaniczne i inne fobie, czyli jak sobie radzić bez piguł szczęścia?

lęki, pepsi eliot, this is bio

(Żeby nie było, to jest wpis na płaszczyźnie dobrze ułożonego matrixu z niewielkim pominięciem transcendencji, dodał peps)

Pakujesz w siebie przeciwlękowe pigułki szczęścia, a tego ani widu ani słychu? No cóż. Tylko niektórzy reagują pozytywnie, a większość w ogóle. A jednak niewielu kwestionuje efektywność piguł. A może warto przyjrzeć się temu bliżej?

Taka ilość jest tego codziennie na receptach, że mógłbyś na ich odwrocie drukować z powodzeniem encyklopedię. Tylko kto jeszcze pamięta co to jest?

Zerkniemy na przeciwlękowe pigułki szczęścia z bliska, okiem badacza naukowego

Co tam mamy? Jedynie 44% pacjentów stwierdza poprawę (może im wmówiono?). A więc u 56% nie działa, a jak nie działa to się pogarsza, wyniszczając stopniowo kluczowe obszary mózgu. Lękowa myśl wchodzi na czyjąś głowę, przysysa się jak ośmiornica i powoduje tendencje ucieczkowe, omijanie styczności z bodźcem powodującym ten dyskomfort, uczy zachowania unikowego.

Wyuczonej bezradności, a  to jest słabe. Można zamknąć się w sobie albo w swoim mieszkaniu, a następnie w czterech ścianach. Białych albo żółtych.

Sytuacja jest patowa. Lekarz nie poradzi, choć mógłby, ale jest w programie, proszki jak widać też nie pomogą, a owoce morza hulają w te i wewte (czyli te przyssane ośmiornice, dopisał peps)

Możesz wtedy skonsumować coś co usprawni trawienie i wyrówna porachunki z lękiem, regulując poziom serotoniny oraz GABA, neurotransmitery odpowiedzialne za regulowanie poziomu lęku.

Czym w lękach urozmaicić dietę?

Będzie cool!

Popijasz zieloną herbatę Matcha 100% Organic, a ta zawierająca L-teaninę, wpływającą na aktywność fal mózgowych, redukującą lęki, stresy i depresy, topiąc plankton niepokoju. I jak pięknie w stanie relaksu mieć czujny umysł, prochami niezmącony.

Reklama

Tu znajdziesz organiczną, sproszkowaną i skuteczną na niepokoje herbatę zieloną MATCHA This is BIO®


Jak zielona nie przechodzi albo masz ochotę na zmiany, to zaparz sobie zioło indyjskie Ashwagandha 100% Organic. Albo dodaj do wody, jogurtu, soku, sałatki.

Ma ona moc przystosowawczą, wszak zwą ją adaptogen. Zaadaptujesz się gładko do sytuacji bez tylu lęków, a z większą ilością zrozumienia i nawet może zatańczysz jak syrenka Arielka kiedy miała nogi. Taniec też Cię odpręży, bo taniec odpręża wszystkich (Osho).

Gdy się boisz, mózg przechodzi transformację. Degenerację, a stały, zwiększony przepływ krwi, może dać Ci nadciśnienie, ból głowy a nawet… udar.

Wzburzona wizja

A lepiej mieć wzburzone morze i frutti di mare tam dryfujące. Tam, zamiast w Twojej głowie.

I to jest moment na wyobrażenie sobie siebie na leżaku, na Bahamach, sączącej ice tea na bazie zielonej, zagryzającej omułkami, bez zamulania.

Podsumowanie by szybko ogarnąć umysł i ograniczyć lęki

Tabletki z zawartością antylękowych medykamentów, odpowiadają owszem, na jakąś tam część z zapotrzebowania ciała. A przez to powodują dysproporcję i dysharmonię pomiędzy serotoniną i GABA, produkując nadmiar jednego z neurotransmiterów, a pomijając drugi. Tworzy to dysharmonię w zażywającym.

Różnica pomiędzy chemiczną zmianą w organizmie a naturalnie produkowanymi przez ciało, serotoniną i GABA polega na tym, że, gdy są produkowane przez Twoje ciało, mają zbalansowaną (odpowiednią) ilość obu neurotransmiterów.

Czy to jest aż takie dziwne?

By przerwać ten błędny krąg nieadaptacyjnego zachowania, trzeba poszukać alternatywnych sposobów, najlepiej wprost z natury.

Aloha!

Źródła: nutreance.com/articles/redicalm

(Visited 2 895 times, 1 visits today)
Justyna-Lichtenberg Justyna Lichtenberg analityk rzeczywistości, psycholog z otwartym podejściem do świata. Świadomość pochodzenia wprost z natury popycha ją do działań zgodnych z jej prawami. Wątrobę uważa za najpiękniejszy z narządów.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Magda 9 grudnia 2018 o 18:43

  Słyszałam o suplementacji litu na zaburzenia lękowe. Może wiecie coś na ten temat?

  1. KoAn 10 grudnia 2018 o 13:08

   Hej, znam orotothium litu – słabszy lit niż w tzw. dwubiegunowce przepisywany. Lit w tradycyjnej psychatrii stosowany na chad. Mocne skutki uboczne.

   To lithium to jakaś pochodna. Na tyle silna, że lekkie objawy uboczne, ale mniejsze niż dawki od dochtore. Kiedyś niedostępny w PL, nie wiem jak teraz (polecam amerykański lub niemiecki internet i zakup tam jeśli tu nie ma).

   Najlepiej poczytać w necie dokładnie jak brać jeśli decyzja o stosowaniu i obserwowanie siebie dokładnie na dawkach stopniowo zwiększanych.

   Takie środki czasem dobre żeby w ogóle ruszyć jak ciężki stan, reszta jak pisze Pepsi. Porzucasz tratwę jak przeprawisz się na drugi brzeg.

 2. A j 9 grudnia 2018 o 21:17

  Ktoś tu na blogu kiedyś w komentarzach napisał, że z pełną świadomością podniósł poziom wit. D3 do ok. 300 i lęki minęły.

  1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 06:49

   Nie na tym polegają lęki, owszem na słońcu stań psychiczny może się bardzo poprawić, ludzie idą na plażę i mija im kac np :), ale nerwica lękowa to nie tylko braki metabolitu D, czy Omega 3, to problem ego, i świadomości.
   I jeszcze jedno, nie należy zapominać, że w suplemencie można przedawkować D, https://www.pepsieliot.com/jak-rozpoznac-symptomy-toksycznosci-witaminy-d/
   Zawsze należy obok K2, brać jeszcze magnez i witaminę A(dla bezpieczeństwa Beta Caroten G&G np)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *