Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 811 959
119 online
42 345 VIPy

Letni, leśny shake białkowy poleca się na weekend

W leniwy letni poranek, ale też po pełnym wrażeń dniu, nie ma wielu rzeczy lepszych niż spacer po lesie, taki z gatunku tych kiedy donikąd Ci się nie śpieszy, stapiasz się z naturą i wyciszasz. Po jakimś czasie wyraźniej zaczynasz czuć zapach bujnej flory i dostrzegasz leśne niuanse: wiewiórki wspinające się na drzewa albo krzaczki jagód i żurawin skryte w gąszczu drzew.

A z leśnej żurawiny można zrobić doskonale odżywczy koktajl!

Żurawina bowiem stanowi naturalne źródło witaminy C, witamin B1 i B2, E, kwasu foliowego i niacyny. To także źródło licznych minerałów, na czele z potasem, żelazem i wapniem oraz błonnik, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze.

Prozdrowotne właściwości żurawiny to wsparcie dla dróg moczowych, wsparcie w leczeniu chorób oddechowych, ulgę i wsparcie leczenia przy kamieniach nerkowych, nowotworach i chorobach serca. Warto także korzystać z żurawiny w prewencji chorób żołądka i układu oddechowego oraz cukrzycy, chorób dziąseł i problemów z uzębieniem.

Żurawina jest użyteczna nie tylko jako żywność, ale także jako element produktów leczniczych, a nawet produkt leczniczy sam w sobie!1

Letni, leśny koktajl białkowy z żurawiną

Zblenduj:

  • 2 łyżki sproszkowanej żurawiny,
  • łyżkę waniliowego izolatu serwatki CMS jak Shape shake TiB® albo białka grochu Pea Protein This is BIO®,
  • szklankę wody,
  • banana (wcześniej zamrożony doda koktajlowi kremowej konsystencji),
  • szklankę truskawek (świeżych lub zamrożonych),
  • szklankę zielonych liści, na przykład szpinaku, albo łyżkę sproszkowanego szpinaku, jak ten od This is BIO®.

I już! Smacznego.

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

  1. healthline.com/nutrition/foods/cranberries

(Visited 798 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum