Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 389 669
116 online
42 282 VIPy

listopadowy country workout i najlepsze roślinne źródła białka

 

właśnie z roślin. Dla wielu zabrzmi to jak herezja, inni będą zmuszeni splunąć i przeżegnać się trzy razy, ale znajdą się tacy, którzy maszerują już tą słuszną drogą, a nawet fikają koziołki na trzepaku czy huśtają się na lianie.

Jolka Państwu w tym uprawiającym street workout (SW), kalistenikę czy też parkour (PK). Jolka też sierściuchom od country workoutu.

Wczoraj w naszej wsi odbyło się uroczyste otwarcie trzepaka. Tak sądzą oczywiście laicy, gdyż w rzeczy samej spełniło się marzenie G. i innych, którzy dzień w dzień wielbią trenować piękną siłę, z obciążeniem jedynie własnego ciała, coś jak orangutany na lianach, sprężyste i piękne. Wolność.

Chociaż przyjechało sporo chłopaków z Krakowa, generalnie z południowej Polski, to jednak z naszej wsi i jej okolic przybył tylko jeden kolega. Mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni.

Vice Wójt podczas inauguracyjnej, ale bardzo krótkiej mowy, powiedział o trzepaku, że jest to doskonały przykład inicjatywy oddolnej, kiedy, człowiek, miał na myśli G., który nigdy nie pojawia się w urzędach jest w stanie dopiąć swego o ile zarazi swoją ideą innych ludzi, w tym przypadku Panią Sołtys. I już po 1,5 roku trzepak stanął we wsi, co dla machiny urzędniczej i procedur jest czasem wręcz rekordowym, ku radości, jest nadzieja, szerokiej gawiedzi, która odkryła, lub dopiero odkryje w sobie chęć posiadania ciała z gibkością i siłą sierściucha.

W Polsce jest to sport jeszcze mało popularny, pomimo, że tani, prosty i niezwykle poprawia kondycje. Do tego niesie z sobą filozofię pro zdrowotną, co z pewnością społeczeństwu polskiemu by się przydało, czego społeczeństwo polskie nie ma w nadmiarze, czym społeczeństwo polskie nie grzeszy.

Janek (parkour) za chwilę jednak przesadzi z rozhuśtaniem  i  upadnie z głuchym łoskotem na plecy. Na szczęście po chwili, kiedy stracił oddech od walnięcia płucami w glebę znowu kręci woltyżerki. Parkourowcy cierpią na nadmiar kinetyki.

Oprócz zdjęć kręciłam również film, w tym rozmowę z Maxem, której przysłuchiwał się i czasami coś wtrącał człowiek z irokezem, czyli Piotr kryptonim Bundek, obaj są w ścisłej czołówce polskiego SW. I właściwie od nich się wszystko zaczęło.

Teraz wrzuta z króciutkiego fragmentu tej rozmowy, nieautoryzowana, ale mam wszystko nagrane.

Max Uprawiamy sport, który jest całkowicie kreatywny i nigdy wcześniej nie zastanawiam się co będę robić na treningu. W odróżnieniu od kulturystów, którzy każdego dnia ćwiczą coś wcześniej ściśle ustalonego, a to trica, a to bica, a to plery.

Pepsi No. a jak z koksem?

Max Nie koksimy i jesteśmy też wolni od używek. Dbamy również o jedzenie. Pepsi Jesteście wegetarianami, albo może witarianami?

Max Nie. Próbowałem przez pewien czas, ale brakowało mi energii. Muszę jeść mięso, piersi z kurczaka, indyka, bo skąd wezmę białko?

Oczywiście, delikatnie napomknęłam o spirulinie i chlorelli, ale nie drążyłam tematu, tym bardziej, że ludzie nagminnie sądzą, raz, że w roślinach nie znajdą pełnowartościowego białka, a dwa, że energię czerpią z białka. Oczywiście i w jednym i w drugim przypadku są w błędzie, gdyż niektóre rośliny potrafią być doskonałym źródłem białka, natomiast energię od zawsze czerpiemy z węglowodanów.

Bananek rządzi i jutro dam wpisa o dobrodziejstwach bananka, gdyż nie przez przypadek bananek jest jedzony przeze mnie w takich ilościach. Ale wracam do białek roślinnych. Tak na prawdę nie ma lepszych źródeł białka niż właśnie z roślin. Dla wielu zabrzmi to jak herezja, będą zmuszeni splunąć i przeżegnać się trzy razy …. zostawiłam na to trochę czasu, a teraz do rzeczy, prawdą w oporne fizis walnę.

Oto lista:

1. Na pierwszym miejscu Spirulina i Chlorella Naturalni badacze zdrowia często uważają te zielone glony jako ostateczne pożywienie , w sensie, że nie wiele więcej będziesz potrzebował do przeżycia w zdrowiu, a sądzą tak nie bez powodu. Gdyż zawierające niezrównane poziomy chlorofilu i żelaza, spirulina i chlorella również zawierają kilkanaście razy więcej przyswajalnego białka niż wołowina. W rzeczywiście od 45-75 % białka roślinnego w najczystszej postaci pełnej puli aminokwasów proteogennych, czyli również egzogennych. W związku z tym, spirulina i chlorella w tabletkach i proszkach są najlepszym rozwiązaniem dla kulturystów chcących zwiększyć masę mięśniową.

2. Suszone pomidory. Następne w kolejności po spirulinie i chlorelli w dziale białka są suszone pomidory. Suszone pomidory są niezwykle bogate w potas, błonnik pokarmowy, witaminy K i wiele innych składników odżywczych. Jednak przyczyną, która naprawdę je tak wyróżnia, jest fakt, że 11-16 % ich masy to białko, co czyni je najbardziej bogate w białko owoce.

3. Fasola Wszystkie ziarna są bogate w białko, chociaż niektóre mają go więcej od innych. Badania wykazały, że soja zawiera największe ilości białka,między 9 a 13 %, jednak odradzam jedzenie większej ilości soi, ze względu na jedną z jej fatalnych właściwości, zwiększania krzepnięcia krwi. Tuż za soją są  skrzydlate  fasole, które zawierają 9-12% białka. A potem wszystkie inne.

4. Gryka Gryka nie zawiera glutenu i posiada niski indeks glikemiczny, a ma więcej białka w 100 gramach niż kukurydza, ryż, proso lub pszenica. Ponadto, posiada unikalny profil aminokwasowy, ponieważ gryka jest szczególnie bogata w argininę i lizynę, dwa bardzo ważne aminokwasy egzogenne, podbijając korzyści z jedzonych tego dnia innych roślinnych źródeł białka.

5. Quinoa Quinoa jak gryka jest bezglutenowa i ma niski GI. Zawiera prawie tak dużo białka jak gryka i rośliny strączkowe, często nawet do 14 %. Jest również dobrym źródłem błonnika, fosforu, żelaza i magnezu. Może stanowić doskonały substytut dla ryżu lub kuskus.

6. Szpinak Szpinak je się głównie dla pierwiastków, w tym żelaza, które zawiera. Jednak szpinak także zawiera obfite ilości białka, czasami nawet do 13 %, choć liczba ta jest różna w oparciu o jakość liści.

7 . Groch Groch zawiera 8% białka, co czyni je jednym z najlepszych źródeł tuż po szpinaku. Groch jest również dobrym źródłem witaminy A i żelaza. Łatwo go dołączać do wielu dań.

8. Kukurydza cukrowa Kolby kukurydzy są bogate w białka i kalorię, co stanowi bardzo dobry posiłek potreningowy, albo na kilka godzin przed treningiem. Kukurydza musi być kupowana jako organiczna, zwłaszcza jak jest amerykańska, chociaż właściwie teraz na każdą trzeba uważać.

8. Brukselka Brukselka i kiełki brukselki są bogate w białko i witaminę C. Poleca się jej przy redukcji tkanki tłuszczowej, gdyż zawierają mało kalorii i mało tłuszczu.

Źródła  tutututu

Fajnie byłoby gdyby Kalistenika ludzka była jednocześnie tak silnie powiązana z wegetarianizmem jak Country Workout naszych przodków sierściuchów. Wszystkim wyszłoby to jeszcze bardziej na zdrowie. Nie mówię już o witariańskiej 811.

papeps

PS Film z wydarzenia wrzucę dopiero po montażu, więc nie wiadomo dokładnie kiedy.

(Visited 1 950 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar PióroPush 18 listopada 2013 o 11:06

  Bardzo dobrym źródłem białka ale nie popularnym są nasiona konopi. Całe w łupinkach są tanie.
  Ja miksuje je z wodą i odcedzam przez sitko skorupki bo to jest jedyny minus, że są twarde i nie chcą się „rozpuścić” a potem dodaje banana, figę i inne tego typu koksy:) Można kupić też łuskane tyle, że są znacznie droższe.

 2. avatar pepsieliot 18 listopada 2013 o 11:45

  racja, racja PióroPush , do tego mają wypas Omega 3 !!!

 3. avatar Ag. 18 listopada 2013 o 12:31

  ale super trzepak!!!!! i jest nawet drążek pionowy 😀 podjarałam się. Białko roślinne rządzi, na białku roślinnym przez rok treningu przybyło mi ok 5 kg mięśnia mimochodem ( w sensie wcale nie jem go dużo).

  1. avatar pepsieliot 18 listopada 2013 o 14:12

   Ag. , pole dance jak najbardziej siur

 4. avatar Lucjan 18 listopada 2013 o 12:34

  A gdzie migdały i orzechy wszelakie?! Tam jest moc białka (koło 20%)! No tak Pumpernikiel, znaczy Graham nie pozwala (chyba)

  1. avatar pepsieliot 18 listopada 2013 o 13:09

   Lucjan, podałam największe ilości białka w proporcjach do masy suchej. Z tego powodu nie wymieniłam konopi. Migdały i orzechy mają białko, ale nie w tak oszałąmiąjących proporcjach, do tego zawierają dużo tłuszczu i blonnika, co tworzy białko prolongatum., czyli nie tak szybko wchłaniające się w mięsień, tylko powoli uwalniające się. Podałam najlepsze źródła białek szybkich, do kalisteniki i kulturystyki bardzo przydatnych

 5. avatar Jaspis 18 listopada 2013 o 12:57

  Zarąbisty zestaw. Można wiedzieć ile kosztował ?

 6. avatar pepsieliot 18 listopada 2013 o 13:11

  11 000 brutto

  1. avatar QQ 20 listopada 2013 o 04:26

   Większość za atesty bo za mniej niż połowę byle „warsztat u grzesia” by to zrobił.

   1. avatar pepsieliot 20 listopada 2013 o 07:32

    QQ dokładnie tak, wymagane są atesty, byłoby znacznie taniej

 7. avatar ewa 18 listopada 2013 o 16:21

  Przeczytałam i artykuł w Dzienniku Polskim–wielkie BRAWA dla Grega.

 8. avatar Rio 18 listopada 2013 o 21:14

  Gratulacje ze nie mozliwe staja sie mozliwe!! 🙂

 9. avatar krystyna 19 listopada 2013 o 02:01

  Ogromnie się cieszę z „Trzepaka”, skakałam z radosci omal nóg nie połamałam….bardzo lubię kalenistyką. Świetne pokazy …. a zawodnicy …wooow.

  GRATULACJE jeszcze ogromniejsze dla dzielnego G. i Jego dzielnej sweetheart!!!
  Brawo!!!

 10. avatar QQ 19 listopada 2013 o 19:14

  ” co będę robić na treningu. W odróżnieniu od kulturystów, którzy każdego dnia ćwiczą coś wcześniej ściśle ustalonego, a to trica, a to bica, a to plery.”

  Pojęcie treningu intuicyjnego widać nieznane bo po co.

  „Nie. Próbowałem przez pewien czas, ale brakowało mi energii. Muszę jeść mięso, piersi z kurczaka, indyka, bo skąd wezmę białko?”

  Z nabiału i jajek jeszcze. Odnośnie energii może chodziło mu o regenerację po treningach. Cholera wie.Trza było dopytać.

  ” Tak na prawdę nie ma lepszych źródeł białka niż właśnie z roślin. ”

  Kilka wpisów wcześniej o kulturystach wege itp dałem porównanie aminokwasów egzogennych ze źródeł roślinnych w porównaniu do jajek i chyba mięsa z piersi kurczaka.
  Oczywiście pominąłem magiczne wodorosty,a to z prostego powodu – cena.

  „W związku z tym, spirulina i chlorella w tabletkach i proszkach są najlepszym rozwiązaniem dla kulturystów chcących zwiększyć masę mięśniową.”

  Mówiłaś,że styknie 3g dziennie co daje AŻ 2g białka. Dzienne moje zapotrzebowanie to 115-150g.
  Urosnę po byku.
  50zł za 120g produktu (w tym MAX 80g białka). Toż to nawet izolaty wiodących firm wysiadają.

  Generalnie nic do chłopaków nie mam ale sprawa jest prosta.
  Są łatwiejsze sposoby obierania czereśni niż wiszenie na jednej ręce i zbieranie drugą.
  Tego typu wygibasy fajnie wyglądają ale częsty problem to „bocianie nogi”, bo przecież lwia część masy to plecy i nogi właśnie.
  Prawdziwa siła, funkcjonalna przejawia się kiedy trza kobicie pomóc wnieść szafę na piętro,przerzucić kilka ton węgla do piwnicy lub zrobić porządek wypieprzając wielkogabarytowe śmieci.

  1. avatar pepsieliot 19 listopada 2013 o 22:46

   QQ robią nogi a paczce, przysiady ze sztangami i takie tam, a chłopaki dzisiaj robili jakoś nogi na tym placyku koło drabinek, nie wnikałam jak

 11. avatar Adam 23 listopada 2013 o 01:19

  Białko, jak najbardziej może być źródłem energii. Nie jest to dobre źródło, ale jest. Lepszym źródłem białka ( i to o wiele lepszym ) od piersi z kurczaka, czy inszych glonów są jajka. 🙂 Fajny „trzepak”, też muszę o taki zawalczyć 🙂

  1. avatar pepsieliot 23 listopada 2013 o 06:44

   Białko dostarcza 4 kalorie energii w gramie, natomiast do strawienia potrzebuje 24 kalorie, więc już na tej podstawie można wysnuć wniosek że nie najlepsze jest to xrdło energii. Na tym polega dieta Dukana, odchudzanie białkiem. Oczywiście że organizm wygłodzony i bez węglowodanów zacznie czerpać w końcu energię z białka, zwykle to odbywa się w ten sposób, źe najpierw idzie pod noż glikogen z mięsnia, a potem pali się mięsień

 12. avatar Street workout 30 stycznia 2014 o 07:31

  Trzepak fajny. Takie małe zestawy [powinny stać na każdym skrzyżowaniu w Warszawie.

 13. avatar pepsieliot 30 stycznia 2014 o 08:06

  Pewnie, że tak, do tego te siłownie co je teraz stawiają na powietrzu kosztują 10 razy tyle, bo 100000 zło i świecą pustkami. A trzepaków nie ma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum