Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 566 976
24 online
35 307 VIPy

Maca, czyli klucz do obudzenia Twojej kobiecej mocy

Świat stoi kobietą. Kobieca jedność, kobieca wrażliwość, ale też kobieca siła, zawsze były spoiwem istnienia. Równościowe tendencje przyczyniły się w końcu do powstania ruchu stojącego w centrum absolutnego ewenementu. I oto jesteśmy, pod szyldem z hasłem „przyszłość jest kobietą” i niemal namacalnie czujemy jak energie zmieniają się na lepsze, przenikają się i plączą. Cieszymy się nie tylko tym co nas łączy, ale także tym co nas różni. Celebrujemy dziewczyńską siłę, tę babską energię, którą nosimy w sobie. Kobiece wibracje wyrosłe z doświadczeń pokoleń dziewczynek, kobietek, kobiet i seniorek są dla nas bardziej oczywiste niż kiedykolwiek. Jedne z nas potrzebują tę energię z siebie wydobyć, inne okiełznać. Niektóre natomiast czerpią z niej garściami, bo zrozumiały, że dotarcie do jej źródła to dotarcie do siebie i swojej prawdy.

Lwica nie zastanawia się jak to jest być dzikim kotem, po prostu nim jest

Dzika kobieta jest jak zapach ziemi po burzy, jak poranna rosa, jak wszystkie wschody i zachody słońca. Jak dzikie góry, jak antylopy, jak polne kwiaty i niezmierzone morze. Jest szamanką, zaklinaczką rzeczywistości, wodospadem i rozgwieżdżonym niebem. Jest najsilniejszą i najbardziej kruchą istotą jednocześnie. Kobieta dzika być może ukryta w Tobie, między połaciami lęków, zmartwień i marzeń. A może to taka kobieta, która nigdzie nie musi się chować, której dusza tańczy w słońcu i w deszczu, taka, która często się zapomina i kocha siebie, więc musi być piękna. Może to matka, może nastolatka, a może ową dziką kobietą jest Twoja babcia piekąca ciasta i śpiewająca pod nosem piosenki. I żebyśmy miały jasność, nie ma jednaj recepty na dziką kobietę, tak jak nie ma recepty na absolutnie żadną kobietę, absolutnie żadnego człowieka. Bo dzika kobieta jest silna, choć jej siła może objawiać się w ogromnej delikatności. Dzika kobieta jest wyzwolona, ale to nie musi (chociaż może) znaczyć, że rezygnuje z posiadania rodziny, albo że musi piąć się po szczeblach kariery. Czuje się komfortowo ze sobą i swoim ciałem, chociaż to może brzmieć jak banał. Dzika kobieta być może uwielbia seks, a być może jest jej obojętny, bo nie jest jej potrzebny w tu i teraz. Jest singielką albo partnerką. Jest matką, chociaż może nie mieć dzieci i nawet nie chcieć ich posiadać. Dzika kobieta jest samostanowiąca i samowystarczalna, nie potrzebuje nikogo by czuć się bezpieczną, spełnioną i szczęśliwą – wie, że ma to wszystko już w sobie.

Pielęgnuj swoją kobiecość

Co jeśli powiem Ci, że istnieje superpokarm, który natura stworzyła jakby specjalnie dla kobiet? Oczywiście, działa on doskonale także na mężczyzn, genialnie wpływając na różnorakie aspekty ich zdrowia, ale zdaje się on być niemal dedykowany kobietom, tak doskonale działa na ich ciało i umysł?

O czym mowa?

O korzeniu Maca, czyli peruwiańskiej bulwie o niezwykłych właściwościach. Korzeń Maca (lepidium meyenii) jest adaptogenem (nazwa zarezerwowana dla niektórych ziół, roślin i substancji naturalnych, które pomagają organizmowi dostosować się do zewnętrznych stresorów) i członkiem rodziny roślin krzyżowych, jak brokuły czy kapusta. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości, od zawsze uważany jest za jeden z wiodących, naturalnych super pokarmów. Już starożytni Inkowie wychwalali jego niezwykłe właściwości, które zapewniały im energię, płodność i ogromne zdrowie. Maca jest korzeniem, na naszej szerokości geograficznej zwykle dostępnym w formie proszku. Jest bardzo bogata w składniki odżywcze (ma wyższy poziom wapnia niż mleko) i bardzo gęstą konsystencję.


Korzeń Maca (czytaj maka) zawiera:

18% białka, 76,5% węglowodanów, 5% tłuszczu i 8,5% błonnika Jest źródłem wielu substancji odżywczych: – zawiera 20 aminokwasów, łącznie z 8 niezbędnymi – zawiera polisacharydy – jest wolna od niezdrowych kwasów tłuszczowych – zawiera witaminy B1, B2, B3 C, E – zawiera minerały: wapń, magnez, potas, cynk, mangan, fosfor, selen, sód, jod i miedź.

Na co działa Maca?

Maca dla płodności

Kobiety od ponad 2000 lat używają sproszkowanego korzenia macy by zwiększyć szansę na zajście w ciążę. Badania naukowe udowodniły, że maca balansuje hormony, a co za tym idzie, reguluje owulację. Co więcej, maca jest pełna substancji odżywczych, które energetyzują i wspomagają płodność.

 Złagodzenie PMS i regulacja cyklu

Maca dzięki dobroczynnemu wpływowi na hormony reguluje miesięczny cykl u kobiet, a dodatkowo łagodzi, często w 100%, objawy PMS i sprawia, że miesiączki nie są tak obfite i bolesne.

Maca na menopauzę

Ten peruwiański korzeń opóźnia menopauzę i redukuje jej wszystkie nieprzyjemne symptomy – bezsenność, huśtawki nastrojów, fale gorąca, zwiększoną potliwość. Dzieje się tak, ponieważ maca, poza stabilizacją gospodarki hormonalnej organizmu, wspomaga układ dokrewny.

Maca dla zdrowia tarczycy

Jak wiadomo, na schorzenia tarczycy szczególnie często narażone są kobiety. Maca zawiera jod, który pozytywnie wpływa na tarczycę. Zgodnie z badaniami, pozytywny wpływ macy na zdrowie osób z problemami z tarczycą, wynika z jej zdolności do regulowania gospodarki hormonalnej i zawartości jodu właśnie. Korzeń maca potrafi również regulować uczucie zimna spowodowanego niedoczynnością tarczycy.

Maca na spalanie boczków i poprawę figury

Maca wspiera wyporność kobiecego ciała i wpływa na jego kształt. Balansuje poziom estrogenów, przez co może wpłynąć na powiększenie piersi i pogłębienie talii. Poza tym maca ma silne właściwości anaboliczne (budowa mięśni), więc może wpłynąć też na rozmiar pośladków – największych mięśni ciała. Poza wpływem na mięśnie, podnosi poziom staminy, dodaje energii i znacznie skraca czas regeneracji po treningu.

Maca na PCOS, czyli zespół policystycznych jajników

Gdy Tosha Nichole, cierpiąca na zespół policystycznych jajników (PCOS) przez 8 miesięcy nie miała miesiączki, za to pojawił jej się zarost na twarzy, zrobiła więc dosłownie wszystko, żeby poprawić swoją sytuację zdrowotną i co tu dużo mówić słabą psychicznie. Brała zioła, lekarstwa w tabletkach i nic nie było w stanie wyregulować jej rozchwianego systemu hormonalnego. W końcu doradzono jej peruwiański korzeń maca. Zaczęła przyjmować go dodając 4 do 5 łyżeczek do miksu banana z wodą. Tosha z powrotem zaczęła miesiączkować, ustąpiła depresja i czując się zdecydowanie lepiej zaczęła namawiać inne kobiety do tego prostego i naturalnego sposobu bilansowania hormonów. Miesza też apetyczną i przyjemnie pachnącą macę z bananem i wodą kokosową, albo mlekiem migdałowym. Maca nie tylko uregulowała jej menstruacje, ale również dodała dziewczynie energii i radości życia. Po więcej przepisów z Korzeniem Maca zajrzyj tutaj.

Maca dla zwiększenia kondycji mentalnej, jasności umysłu i poprawy pamięci

Jednym z zastosowań tego korzenia jest zwiększenie koncentracji, pamięci i możliwości uczenia się. Niedawne badanie przeprowadzone w Chinach (2011) dowiodło, że maca pomogła myszy zwiększyć pamięć o 10% i przyspieszyć zdolność szybszego uczenia się o prawie 15% po jednorazowym spożyciu. Ponadto wiele z osób stosujących korzeń maca z innych powodów zaznacza, że bardzo szybko zauważyli jasność umysłu jako dodatkowy skutek przyjmowania suplementu.


Energia

Ci, którzy regularnie suplementują macę w proszku twierdzą jakoby sprawiała, że czują się bardziej zmotywowani i nakręceni. Różnicę często czuć tuż po rozpoczęciu stosowania. Maca, w porównaniu do kofeiny, nie wywołuje uczucia drżenia i rozchwiania i jest bezpieczniejsza w stosowaniu. Utrzymanie odpowiedniego poziomu energii jest związane z niższym poziomem lęku i depresji. Sposób w jaki maca zwiększa energię wciąż nie jest do końca znany, uważa się jednak, że jest to możliwe dzięki stabilizacji poziomu cukru we krwi (co zmniejsza skoki energii, ale także jej spadek) oraz utrzymuje zdrowy stan nadnerczy, który reguluje nastrój i energię w ciągu dnia. Dla ludzi żyjących w wysoko położonych regionach Peru, gdzie rośnie maca, ma ona zasadnicze znaczenie dla utrzymania zdrowej energii i wytrzymałości. Potwierdziło to kilka badań naukowych, w jednym z nich rowerzyści potrafili swoje wyniki na dystansie 40km znacznie poprawić już po 12 dniach spożywania korzenia maca. Kolejne badanie wykazało, że regularna dawka tej rośliny poprawiła wytrzymałość wśród myszy laboratoryjnych o prawie 20%. Zalety korzenia maca obejmują także regulację podwzgórza i wspomaganie prawidłowego funkcjonowania przysadki mózgowej, co stanowi kolejny kluczowy element w zapewnieniu równowagi koncentracji i energii. Poprawienie skupienia, energii i nastroju pozwala ludziom skoncentrować się znacznie bardziej, a tym samym poprawić pamięć i zdolność do wykonywania zadań.

Maca dla Pokonania Depresji

Jedną z mniej znanych korzyści macy jest zmniejszenie, bądź całkowita redukcja depresji. Ponieważ maca jest adaptogenem, dostosowuje się do potrzeb Twojego ciała – potrafi wyciszyć je bądź podnieść nastrój. Maca działa jako podnośnik nastroju także ze względu na swoją wysoką zawartość składników odżywczych w połączeniu energetyzującymi właściwościami.

Maca dla mocnych kości

W 2010 r. zespół sześciu naukowców stwierdził, że maca okazała się świetna na poprawę i ochronę struktury kości. Wynika to częściowo ze względu na dużą zawartość wapnia w macy (prawie 4 razy więcej niż w mleku). Pamiętaj jednak, że dla odpowiedniego przyswajania wapnia kluczowa jest suplementacja witamin K2 i D3!

Maca dla naturalnego budowania masy

Maca jest anabolikiem (wpływa na budowę mięśni). Ma wysoką zawartość białek dostępnych biologicznie oraz innych składników odżywczych, które wspierają zdrowy, naturalny wzrost masy mięśni. Jest to ulubiony suplement wśród naturalnych kulturystów, a także składnik wielu mieszanek podkręcających wzrost mięśniowy. Wielu sportowców, zarówno profesjonalistów jak i amatorów, stosuje macę, aby zwiększyć swoją wydajność.

Maca na podkręcenie libido

Jednym z najszybciej i najczęściej dostrzegalnych efektów zażywania macy jest to, że działa jak afrodyzjak. Dzieje się to dzięki zawartym w macy substancjom odżywczym i aminokwasom, które regulują funkcjonowanie organizmu. Udowodniono naukowo, że maca podnosi libido i sprawność seksualną skuteczniej niż farmaceutyki (w tym te na receptę), a jej działanie jest długoterminowe. Postaw na Macę i codziennie miej swój dzień kobiecości!

uściski:)

Źródła: medicalnewstoday.com/articles/322511.php

(Visited 5 315 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ewa 21 maja 2019 o 13:15

  A ile należy jej przyjmować dziennie w celach profilaktycznych? 🙂 oraz czy można ją stosować w ciąży?

  1. avatar Jarmush 21 maja 2019 o 13:41

   absolutnie nie można w ciąży, ashwagandhy też nie

   1. avatar Domi 21 maja 2019 o 19:59

    A podczas karmienia piersią można jeść mace?

    1. avatar Jarmush 21 maja 2019 o 20:36

     odradzam

 2. avatar Angela 21 maja 2019 o 14:26

  A czy jest możliwość że pomoże na zwiotczałe piersi ?

 3. avatar Kasia 21 maja 2019 o 16:45

  czy przy endometriozie i nadmiarze estrogenów pomoże?

  1. avatar Jarmush 21 maja 2019 o 18:24

   też działa, a tutaj masz wpis i mój filmik w środku sporo objaśniający https://www.pepsieliot.com/co-ma-wspolnego-endometrioza-marchewka-i-nadmiar-estrogenow/

 4. avatar Ola 21 maja 2019 o 17:21

  Co oznacza „balansuje hormony”?
  Podkreca te kobiece kobietom „z wasikiem”?
  W okol mnie jest pelno kobiet z cystami, edno, itp., a istnieja podejrzenia, ze te swinstwa biora sie od nadmiaru kobiecych hormonow. Co myslisz Pepsi?

  1. avatar Jarmush 21 maja 2019 o 18:23

   balansujące hormony, oznaczają nierównowagę hormonalną. Maca nie podnosi hormonów, ale sprawia, że ciało wyrównuje hormony, dlatego może działa unisex.
   Tak masz rację to za wysokie estrogeny, jest sporo wyjaśniających wpisów na blogu, gdy wpiszesz w szukałkę, https://www.pepsieliot.com/jak-zmniejszyc-poziom-estrogenow-gdy-zagrazaja-zdrowiu-twojego-awatara/

 5. avatar Novalis 21 maja 2019 o 18:10

  Czy przy nadciśnieniu można?

  1. avatar Jarmush 21 maja 2019 o 18:19

   pobudza jak filiżanka kawy, odradzam

 6. avatar Anna 22 maja 2019 o 00:20

  Witaj Kochana gdzies wyczytalam ze maca podnosi meski testosteron u kobiet i boje sie ze beda mi wypadac wlosy na czubku glowy jak u facetow jezeli to nie prawda to bede ja przyjmowac zaczely mi sie pierwsze objawy menopauzy
  Dziekuje i pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 22 maja 2019 o 05:27

   Straszne bzdury, macą wychodzi się z androgynizmu, PCOS, czyli dla kobiet wręcz przeciwnie. Jest na blogu masę opracowań w interesującym Cię temacie. Ale chodzi o to, że maca nie dostarcza żadnych hormonów, ona reguluje hormony, dlatego mężczyźni też ją jedzą i też odczuwają wielką poprawę.

 7. avatar Dobi 22 maja 2019 o 07:45

  A w kato keto można Mace?

  1. avatar Jarmush 22 maja 2019 o 09:14

   no ale trzeba doliczyć jej kalorie do węglowodanów, białka też tam jest, ale białko jest ok

 8. avatar Talia 22 maja 2019 o 09:00

  Pepsi, czy Twoim zdaniem mozna przyjmowac Mace stosujac antykoncepcje hormonalna (plastry)?

  1. avatar Jarmush 22 maja 2019 o 09:11

   odradzam

   1. avatar Talia 22 maja 2019 o 09:32

    dziekuje za odp!

 9. avatar Monika 24 maja 2019 o 06:43

  Mam zakola, ktorych nie moge sie pozbyc w zaden sposob. Czy maca moze w tym pomoc, czy polecasz coś lepszego?

  1. avatar Jarmush 24 maja 2019 o 07:33

   A jakie TSH??? To może być zwykła niedoczynność tarczycy, albo hashimoto

   1. avatar Monika 24 maja 2019 o 09:25

    okolo 2

    1. avatar Jarmush 24 maja 2019 o 09:40

     Ile dokładnie, a pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała? USG tarczycy? kortyzol test na zmęczenie nadnerczy, ciśnienie niskie? Choroby, leki? Jaki poziom 25(OH)D?

     1. avatar Monika 24 maja 2019 o 11:10

      Innych hormonów tarczycy nie badałam bo mnie nie stac, lekarz wypisal tylko skierowanie na tsh, na jednym badaniu bylo 1,55 jakis czas potem 2,5. Najbardziej mnie meczy bezsennosc, na ktora nic nie pomaga

     2. avatar Jarmush 24 maja 2019 o 11:28

      masz lekką niedoczynność, dieta i trochę suplementów

 10. avatar mexx.meg 24 maja 2019 o 13:51

  Witam!

  Czytam blog od dawna i postanowilam w koncu zalozyc konto i podziekowac za wiele cennych wskazowek i rad!

  Wracajac do tematu, czy mial ktos z was problem z maca? tzn silne bole brzucha (po shake’u itp) i to przez caly dzien. Dodam, ze zauwazylam to od niewdawna a suplementuje od ok miesiaca. Po tygodniowej przerwie w suplementacj bol powrocil i jestem przekonana, ze to przez mace..

  1. avatar Jarmush 24 maja 2019 o 19:14

   możesz być nadwrażliwa, wprawdzie to pokarm, ale jego działanie jest silne.

  2. avatar Niki 26 maja 2019 o 12:36

   Silny ból w podbrzuszu, a w badaniach wychodzi czysto? żadnych stanów zapalnych? warto by zrobić. przydatki reagują na korzeń macy, maca oczyszcza te obszary, które wymagają pomocy. ale też z macą nie można przesadzać, ani z ilością naraz ani z częstotliwością przyjmowania, należy robić przerwy kilkudniowe po 2-3 tygodniach spożywania

 11. avatar Magdalena_87 15 lipca 2019 o 11:24

  Ile razy dziennie mogę brać mące TIB?
  Mam silne wachania hormonów po porodzie i pewnie nadnercza wysiadają…

 12. avatar Magdalena_87 15 lipca 2019 o 14:38

  Ile razy dziennie można brać Mace TIB?
  Mam problem z huśtawka hormonów po porodzie.

  1. avatar Jarmush 15 lipca 2019 o 16:15

   najlepiej raz rano, do 4 szklanki, ale ilości dobrze jest dobrać do siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum