logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
87 811 738
392 online
31 706 VIPy
Reklama

K2, this is bio, pepsi eliot
TA WITAMINA K2 ZARZĄDZI 

TWOIM WAPNIEM, CZYLI
ZERO KAMIENIA 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak Maca zrobi z Ciebie króla Inków, czyli wszystko czego potrzebowałeś ale bałeś się zapytać

pepsieliot, this is bio, maca

Jak Maca zrobi z Ciebie króla Inków, czyli wszystko czego potrzebowałeś ale bałeś się zapytać

Inkascy mężczyźni musieli najwyraźniej być królami bajery, bowiem w dawnym społeczeństwie Inków nisko urodzony mężczyzna mógł zwiększyć swoją pozycję poprzez prosty fakt posiadania odpowiedniej ilości dzieci.

Młodszemu nadzorcy wystarczało spłodzić ich piątkę. Jeśli chciał piąć się wyżej po szczeblach kariery, dziesiątka dzieci zapewniała stanowisko nadzorcy. Nie była to jednak najwyższa stawka.Co trzeba było zrobić, żeby zostać królem wioski? Należało zgromadzić na swoim koncie minimum pięćdziesięcioro dzieci (50 x 500 plus)! Każdy mógł zostać curacca, jeśli spełnił ten jeden warunek.

Dlaczego akurat dzieci? Po prostu – większa liczba dzieci równała się większej liczbie robotników rolnych, którzy mogli produkować żywność, warzyć piwo, tworzyć rękodzieło – ergo dawać mężczyźnie większą władzę.

Zresztą sam Inka, władca wszystkich Inków, w kwestii płodności nie pozostawał dłużny poddanym – mógł mieć jedną żonę główną, żony drugorzędne i nieograniczoną ilość nałożnic. Full wypas.

Co zatem sprawiało, że ich konar zawsze płonął żywym ogniem?

Korzeń Maca (lepidium meyenii) jest adaptogenem (nazwa zarezerwowana dla niektórych ziół, roślin i substancji naturalnych, które pomagają organizmowi dostosować się do zewnętrznych stresorów) i członkiem rodziny roślin krzyżowych, jak brokuły czy kapusta.

Ze względu na swoje niezwykłe właściwości, od zawsze uważana jest za jeden z wiodących, naturalnych superfoods.

Maca jest przyjemnym w smaku korzeniem, zwykle dostępnym w formie proszku. Jest bardzo bogata w składniki odżywcze, ma wyższy poziom wapnia niż mleko i bardzo gęstą konsystencję.

Zalety korzenia Macy obejmują zwiększoną płodność u mężczyzn i kobiet, równowagę hormonalną, wspomaganie układu odpornościowego oraz zwiększoną energię, wytrzymałość, poprawioną sprawność seksualną, pamięć i koncentrację. Korzeń macy historycznie uważany był za bardzo silny afrodyzjak i sekret płodności ludzi zamieszkujących w górskich rejonach Andów.

Korzeń macy zawiera:
18% białka, 76,5% węglowodanów, 5% tłuszczu i 8,5% błonnika

Jest źródłem wielu substancji odżywczych:

zawiera 20 aminokwasów, łącznie z 8 niezbędnymi

maca jest wolna od niezdrowych kwasów tłuszczowych

zawiera polisacharydy

zawiera witaminy B1, B2, B3 C, E

zawiera minerały: wapń, magnez, potas, cynk, mangan, fosfor, selen, sód, jod i miedź.

TU KUPISZ MACA 100 % ORAGANIC This is Bio,
od piątku do niedzieli włącznie
będziesz mógł kupić ją w SUPER PROMCI taniej aż o 30%!!!

Spożywanie macy często sprawia, że ​​ludzie czują się bardziej „ożywieni” i mają lepsze samopoczucie. Wszystko to przypisywane jest jej zdolności do przywrócenia prawidłowej równowagi hormonalnej i podniesienia poziomu sprzyjających dobremu samopoczuciu endorfin. Inną zaletą macy jest stosunkowo wysoka ilość absorbowalnych składników odżywczych pochodzenia roślinnego, w tym białka, błonnika, wapnia i magnezu.

Nie ma konkretnych zaleceń co do odpowiedniej ilości spożycia macy, ale większość ludzi czuje się najlepiej zaczynając od 1 łyżeczki dziennie (w formie sproszkowanej) i ewentualnie zwiększają jej ilość do 2-3 łyżek stołowych, rozłożonych na cały dzień. Ponieważ maca może przyczynić się do zwiększenia energii i wytrzymałości, wiele osób preferuje spożywanie jej przed treningiem.

W górach Andów lokalni mieszkańcy potrafią spożywać do 0,5 kg wysuszonego lub świeżego korzenia macy dziennie.

peru, maca, pepsi eliot, this is bio

Top 9 najlepszych korzyści płynących z Korzenia Macy

Chociaż sama maca nie zawiera żadnych hormonów, większość zalet przypisuje się jej zdolności do przywracania zdrowia seksualnego, hormonalnego i mentalnego.

Oto w jaki sposób maca może uczynić Cię królem Inków

1. Poziom męskiego testosteronu i płodność

Maca ma ogromną wartość dla męskiego zdrowia hormonalnego. Wykazano, że zmniejsza rozmiar prostaty.

W innych badaniach udowodniono również, że maca wpływa na zwiększenie produkcji spermy, ruchliwość i objętość plemników i wszystkie istotne czynniki zwiększające płodność.

W innym raporcie z 2010 r. podsumowującym wyniki 4 badań klinicznych przeprowadzonych przez BMC – Medycyna Komplementarna i Medycyna Alternatywna, maca wykazała korzyści związane z terapią dysfunkcji seksualnych i libido seksualnego u dorosłych mężczyzn i kobiet.

2. Energia

Ci, którzy regularnie suplementują macę w proszku, twierdzą, że sprawia, że czują się bardziej zmotywowani, i nakręceni, różnicę często czuć tuż po rozpoczęciu stosowania. Maca, w porównaniu do kofeiny, nie wywołuje uczucia drżenia i rozchwiania i jest bezpieczniejsza w stosowaniu. Utrzymanie pozytywnych poziomów energii jest związane z niższym poziomem lęku i depresji.

Sposób w jaki maca zwiększa energię jest wciąż nieznany, uważa się jednak, że może to być możliwe dzięki stabilizacji poziomu cukru we krwi (co zmniejsza skoki energii i spadki energii) oraz utrzymuje zdrowy stan nadnerczy, który reguluje nastrój i energię w ciągu dnia.

Dla ludzi żyjących w wysoko położonych regionach Peru, gdzie rośnie Maca, ma ona zasadnicze znaczenie dla utrzymania zdrowej energii i wytrzymałości. Potwierdziło to kilka badań naukowych, w jednym z nich rowerzyści potrafili swoje wyniki na dystansie 40km znacznie poprawić już po 12 dniach na Macy. Kolejne badanie wykazało, że regularna dawka Macy poprawiła wytrzymałość wśród myszy laboratoryjnych o prawie 20%.

Zalety korzenia maca obejmują także regulację podwzgórza, wspomagając prawidłowe funkcjonowanie przysadki mózgowej, co stanowi kolejny kluczowy element w zapewnieniu równowagi koncentracji i energii. Poprawienie skupienia, energii i nastroju pozwala ludziom skoncentrować się lepiej, a tym samym poprawić pamięć i zdolność do wykonywania zadań.

3. Maca dla męskiego Libido

Jednym z najważniejszych powodów, dla których mężczyźni decydują się na suplementację macy, jest przywrócenie ich libido. Maca działa na różnych poziomach, aby wspierać zdrowy pociąg seksualny.

Po pierwsze, zawarte w niej składniki odżywcze rewitalizują całe ciało. Po drugie, maca wspomaga zdrowy poziomu testosteronu, zwiększając tym samym energię, wytrzymałość i żywotność. Wreszcie, maca zawiera unikalne składniki odżywcze zwane macaenami i makamidami, które są związane ze wspieraniem zdrowego libido.

4. Maca na dysfunkcję erekcji

Jedną z rzeczy, na które maca robi dobrze, jest zwiększenie krążenia krwi. W połączeniu z pobudzeniem libido, maca okazała się pomagać mężczyznom przezwyciężyć dysfunkcję erekcji. Niedawne badanie wpływu macy na mężczyzn z łagodnym stadium dysfunkcji erekcji wykazało, że ponad połowa badanych zgłosiła znaczącą poprawę w zakresie dysfunkcji erekcji i generalnego seksualnego dobrego samopoczucia.

5. Maca dla zwiększonego testosteronu

Maca nie zawiera testosteronu ani żadnego innego hormonu. Zamiast tego stymuluje organizm do wytwarzania i regulacji hormonów w celu osiągnięcia zdrowej równowagi hormonalnej. Efekty energetyczne zauważone u samców biorących macę sugerują, że ma pozytywny wpływ na układ endokrynologiczny. Naukowcy spekulują, że maca wpływa na poziom wolnego testosteronu, a nie w surowicy.

6.Maca dla naturalnego budowania masy

Maca jest anabolikiem (wpływa na budowę mięśni). Ma wysoką zawartość białek dostępnych biologicznie oraz innych składników odżywczych, które wspierają zdrowy, naturalny wzrost mięśni. Jest to ulubiony suplement wśród naturalnych kulturystów, a także składnik wielu mieszanek podkręcających wzrost mięśniowy. Wielu sportowców, zarówno profesjonalistów jak i amatorów, stosuje macę, aby zwiększyć wydajność.

7. Maca dla mocnych kości

W 2010 r. zespół sześciu naukowców stwierdził, że maca okazała się świetna na poprawę i ochronę struktury kości. Wynika to częściowo ze względu na dużą zawartość wapnia w Macy (prawie 4 razy więcej niż w mleku).

8. Maca dla Pokonania Depresji

Mówi się, że faceci są silniejszą stroną barykady, w rzeczywistości jednak aż 84% sambójów strzelają sobie mężczyźni. Jedną z mniej znanych korzyści macy jest zmniejszenie, bądź całkowita redukcja depresji. Maca działa jako podnośnik nastroju ze względu na swoją wysoką zawartość składników odżywczych w połączeniu energetyzującymi właściwościami.

9. Maca dla zwiększenia kondycji mentalnej, jasności umysłu i poprawy pamięci

Jednym z ostatecznych zastosowań Maca dla mężczyzn jest zwiększenie koncentracji, pamięci i możliwości uczenia się. Niedawne badanie przeprowadzone w Chinach (2011) dowiodło, że maca pomogła myszy zwiększyć pamięć o 10% i przyspieszyć zdolność szybszego uczenia się o prawie 15%. Ponadto wiele z osób stosujących macę z innych powodów zaznacza, że bardzo szybko zauważyli jasność umysłu jako dodatkowy skutek.

Tutaj pierwsza część „maca story” Emanueli dla dziewczyn:)

Piona!


Przemysław vel dr Pompa, wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.

Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to: Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 5 982 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Anka 2 czerwca 2017 o 11:06

  Pepsi, a czym suplementować 4 latka, nie je nabiału, mało mięsa, wiadomo syf w przedszkolu, ale ostro obostrzyłam co mu można dawać. Je dużooo warzyw i owoców surowych afkors…Myślałam o magnezie, bo nerwowe bywa te moje dziecko i mocno niecierpliwe. Możesz coś doradzić?

  1. Pepsi Eliot 2 czerwca 2017 o 11:36

   oczywiście magnez chlorek nagnezu, jakby była zbyt miękka kupka to jabłczan magnezu TiB, lub cytrynian magnezu G&G wg dawek zaleceń z tego arta: http://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/
   do tego witaminy minerały dla dzieci i Omega 3 spcjalnie dla dzieci: https://thisisbio.pl/100-dla-dzieci
   oraz Liposomal D3 +K2 , bardzo wygodne dawkowanie dla dzieci, bo w 1 mililitrze jest 1000 jednostek i 20 mcg K2, a przyjmuje się – riodan clinic (oczywiście najlepiej zrobić badanie 25(OH)D) że na 11-12 kilogramów dziecka 1000 jednostek D3

   Sól epsom TiB, lub chlorek magnezu do moczenia nóżek dziecka, taka suplemebtacja w przypadku dzieci bywa wystarczajaca

 2. spinnka 2 czerwca 2017 o 15:45

  A co dla 13-latki, która ma chyba rozchwianie hormonalne? koleżanki w szkole, które powodują, że tłumi w sobie złość przez cały dzień wyżywając się na nas, a potem często płacze wieczorami, nie potrafi spać u siebie w pokoju (ma swój materac u nas w pokoju) i często budzi nas w nocy, jest bardzo złośliwa i zgryźliwa, często nie odnosi się do nas z szacunkiem. Jest bardzo dobrym dzieckiem, nie ma problemów z nauką i w szkole, jednak nie potrafimy sobie z nią poradzić, ma swoje wybuchy.. Taki trochę okres buntu chyba, nie ubierze nic co nie jest czarne albo szare, fascynacja cięższą muzyką, a wzorem do naśladowania są dla niej ‚youtuberzy’, którzy za przeproszeniem nie są moim zdaniem dobrym przykładem zachowań. Patrzy też na ich ubiór i najchętniej chodziłaby z brzuchem na wierzchu i w tym wszystkim co jest teraz ‚modne’ w popularnych sieciówkach. Często mówi coś zanim pomyśli i potem nas przeprasza, ale potem znowu robi to samo. Zażywa magnez od jakiegoś miesiąca i tak samo Greens&Fruits, wit. C i jest na oczyszczaniu z pasożytów. Lekarz zapisał jej ‚lżejsze’ antydepresanty na spanie w nocy, ale przecież nie będę jej tym faszerować. Myślisz, że to przejdzie, że to przejściowy okres czy może to być jakiś głębszy problem..

  1. Pepsi Eliot 2 czerwca 2017 o 18:30

   Nie dawaj dziecku czegoś takiego!!!!! opisałaś prawie mnie 🙂 Nic jej nie jest. Boli ją świat, bolicie ją Wy rodzice. Ale Wy jesteście jej projekcją, a Ona Waszą, Świat wokół jest maksymalnie nastawiony na zaspokajanie matrixu, dziecko nie może się z tym zgodzić, to ona jest „normalna”. Dobrze , że mówi zanim pomyśli, nie =jest wyrachowana, nie manipuluje. Szuka wzorców w Internecie, bo jest zagubiona, to jest bunt. Chce do swoich, do zbuntowanych, przynajmniej strojem. Zaakceptuj, dopóki nie robi sobie krzywdy fizycznej. Ona nie ma pojęcia, że karmi matrix, że zostało tak wymyślone, żeby ją przykleić do tego. Ale sama pozostaje niewinna. Oczywiście, że jej ciało ma rozchwiane hormony, niech idzie sie wybiegać, wytańczyć, może pójdziesz z nią gdzieś w fajne miejsce. Nie namawiaj jej, aby zaczęła się ubierać tak, jak sie Tobie podoba, to jej estetyka. Bądź mądra, jak potrzeba, dla dobra dziecka przybierz maskę. Przymknij oko na nieistotne rzeczy zewnętrzne jak ubiór, nawet pochwal, nie oceniaj (to jest taka Twoja maska), ale naucz ją zaglądnąć do swojej duszy, pokaż jej coś innego niż matrix, pokaż czym jeste energia, przepływy, kosmos, zachwyć ją jej własnym duchem. W tym dziecku siedzi prawdopodobnie stara dusza, stąd taki bunt. Skończ z ocenianiem, to nie jest dobra droga. Szukaj części wspólnej Waszej, to jest to samo kochane dziecko, które jeszcze niedawno świata poza Tobą nie widziało. ludzie czujący więcej będą się buntować, ale ona nie wie jak ten bunt wyrazić, że to z niej wypływa i w niej musi zostać rozwiązane, dręczy ją ego.

   Podawaj jej Greens & Fruits, Chlorek Magnezu TiB, sprawdź jaki ma poziom 25(OH)D, żelaza, na wszelki wypadek zrób biorezonans, jakby byly jakieś wirusy, pasożyty, grzyby to wytępcie je i zacznij dziękować życiu za ten cud jaki się pojawił dzięki Tobie na świecie. Niech to dziecko ma od Ciebie wielkie taak zrozumienia. Nie oceniaj, ale kochaj. Wkładaj maskę zawsze wtedy, gdy mogłaby sobie zrobić krzywdę. Ale nie ma potrzeby negować czyjegoś sposobu ubierania, tylko dlatego, że Ciebie nie jara. Daj je czekoladę gorzką z gorącą zieloną herbatą bez kofeiny.

   Zastanawiam się, czy wieczorem nie dawać jej trochę ashwagandhy, ale chyba nie. Jak przebiegnie 5 kilometrów to będzie spała bez snów. Kieruj się nie głową, tylko sercem. Wyzeruj sie zanim zaczniesz oceniać, oddychaj, śpiewaj, tańcz, biegaj, to wpłynie na dziecko. Patrz na nią tylko sercem. <3

   1. spinnka 3 czerwca 2017 o 14:29

    Dzięki Pepsi.. Masz dużo racji, gdy bawi się wieczorami z rówieśnikami, biega i rusza się koło domu to potem śpi jak zabita 🙂 też myślałam o Ashwagandzie, myślę, że teraz jak rok szkolny się skończy będzie dużo lepiej, szkoła bardzo na jej zachowanie wpływa, a bardziej presją rówieśników i rywalizacja między nimi, a ja nie mogę patrzeć na to jak ona przez te dziewczyny płacze, bo one po prostu jej nie rozumieją. Boli je też to jak się odżywia i to, że schudła dużo. Od dziecka ma alergie na mleko, przez to przeżyliśmy mały koszmar jak była malutka, wieczne zapalenia ucha, kolki i masa innych dolegliwości. Teraz nie je też glutenu, właśnie po vega teście. Koleżanki się z niej nasmiewaja że nie ma w kanapce sera żółtego i ketchupu tylko je jakis hummus i dużo warzyw.. Faktycznie chyba jest stara dusza, wyróżnia się na tle innych dzieci, jest dużo dojrzalsza 🙂 a co myślisz o koncertach? Wczoraj byliśmy na Aerosmith, bo bardzo ich lubi. Czy to jest złe?

    1. Pepsi Eliot 3 czerwca 2017 o 14:51

     w tym wieku wszyscy wyją do poduszki i nikt nikogo nie rozumie 🙂 Koncerty to klej matrixu, ale tu żyjemy, daj jej czas, zajmij się swoim rozwojem. gdy przebudzisz się Ty, nie oznacza to, że przebudzi się Twoje dziecko, ale to jest tylko Twoja genetyka (pi razy drzwi), ale tam jest jej świadomość do wydobycia teraz, albo innym razem. Zmiana leży po jej stronie, a Twoja po Twojej.

 3. Natalia 2 czerwca 2017 o 20:42

  Hej Pepsi 🙂
  Miałam kilka podejść do maci.. ale każdego razu czułam się otumaniona, śpiąca i zdezorientowana, 0 koncentracji..nie wiesz z czym to może być związane?

  1. Pepsi Eliot 2 czerwca 2017 o 21:37

   dziwne, zwykle jest napływ energii, ewidentnie nie dla Ciebie pokarm, co nie znaczy, że tak będzie zawsze 🙂

  2. mrarm 14 czerwca 2017 o 15:56

   Ja podejrzewam, że z nadaktywację recka serotoninowego. To typowe objawy.

 4. Halina 4 czerwca 2017 o 08:58

  Witam, czy można stosować Mace w przypadku tętniaków i nadciśnienia? Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2017 o 10:29

   nie należy brać macy w takich przypadkach, nie ma dostatecznej ilości badań, żeby być pewnym

   1. Halina 4 czerwca 2017 o 11:45

    Dziękuję za informację pozdr

 5. Just_t 13 lipca 2017 o 16:56

  A czy Mace nalezy przyjmowac w jakims odstepie czasowym od np chlorelli czy spiruliny? Widze,ze zawiera duzo witaminy C, a wiem, ze trzeba uwazac na chlorelle i Wit C. Co zatem z Maca? 😀

  1. Pepsi Eliot 13 lipca 2017 o 22:16

   nie trzeba uważać, gdy jest to zwykła suplementacja , a nie wielki detox 10 -15 gramammi czy więcej chlorelli. Nie muszą być te 3 godziny odstępu, ale nie musisz na siłę brać razem.

 6. Monika 27 maja 2018 o 21:42

  Witam, czy można jeść mace przy karmieniu piersią ?

  1. Pepsi Eliot 27 maja 2018 o 21:59

   ani macy, ani ashwagandhy

   1. Monika 27 maja 2018 o 22:03

    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *