logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
83 008 521
174 online
31 253 VIPy
Reklama

SKARB WÓD
KELP This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Magnez i witamina D3, duet doskonały i przeciwchorobowy

  magnez, pepsieliot.com

  Magnez to więcej niż niezbędny minerał. Odpowiada za ponad 300 reakcji biochemicznych potrzebnych ciału by prawidłowo funkcjonować. Zgodnie z badaniem opublikowanym przez magazyn The American Journal of Clinical Nutrition, minerał ten może nawet regulować poziom witaminy D w ciele, zwiększając go u osób z niedoborem i zmniejszając u tych, którzy mają tej witaminy nadmiar.

  Badanie to właściwie stanowi pierwszy dowód, że magnez odgrywa rolę w optymalizacji poziomu witaminy D i zapobiega sytuacji, w której organizm narażony jest na jej niedomiar lub nadmiar.

  Badanie przeprowadzone przez naukowców z Centrum Leczenia Nowotworów Vanderbilt-Ingram sprawdzało czy suplementacja magnezu wpłynie na metabolizm witaminy D. Naukowcy zainteresowali się tym tematem po zaobserwowaniu, że u niektórych ludzi poziom witaminy nie podnosi się nawet kiedy przyjmują bardzo duże dawki witaminy D3. Wcześniej wykazano, że enzymy odpowiedzialne za produkcję i metabolizm witaminy D są zależne od magnezu.

  Qi Dai, wiodący autor badania i profesor z Centrum Leczenia Nowotworów Vanderbilt-Ingram tłumaczy, że deficyt magnezu zamyka syntezę witaminy D i szlak jej metabolizmu.

  Reklama

  Tu znajdziesz sześciowodny CHLOREK MAGNEZU TiB® o czystości farmaceutycznej, idealny do 2 SZKLANKI, powiedz stop nocnym skurczom łydek!


  Na potrzeby badania zrekrutowano 250 uczestników pomiędzy 45 a 85 rokiem życia. Wybrano osoby, które zostały uznane za narażone na ryzyko rozwoju nowotworów okrężnicy i odbytu w oparciu o czynniki ryzyka lub w przypadku gdy w przeszłości usunięto polipy w stanie przedrakowym.

  Podzielono badanych na dwie grupy i podawano im codziennie magnez (według zaleceń RDA) lub placebo. W rezultacie okazało się, że zachowanie zdrowego poziomu magnezu może być niezbędne dla optymalizacji poziomu witaminy D. To odkrycie o tyle ważne, że w porównaniu do niedoboru witaminy D3, niedobór magnezu jest wysoce bagatelizowanym problemem zdrowotnym. W istocie nawet 80% ludzi nie konsumuje dostatecznej ilości magnezu!

  Badanie to jest częścią wciąż trwającego wysiłku twórców mającego zdeterminować powiązanie pomiędzy witaminą D i nowotworem jelita grubego. Na dobrą sprawę jednak dotyczy to większości chorób.

  greens/ pepsieliot.com

  Jak naturalnie zwiększyć poziom magnezu?

  Jedz żywność bogatą w magnez

  Do świetnych źródeł magnezu należą między innymi wodorosty i algi, w tym kelp, a do tego kakao, migdały, nerkowce, orzechy brazylijskie i kasza jaglana.

  Pamiętaj żeby zawsze namoczyć orzechy na 12 godzin i wypłukać je przed spożyciem. Moczenie orzechów pozwoli uwolnić inhibitory enzymów zwanych kwasami fitowymi. Jedzenie nienamoczonych orzechów wciąż zwiększy Twój poziom magnezu, ale zmniejszy poziom cynku, który jest również niezbędnym minerałem.

  Unikaj pokarmów obniżających poziom magnezu

  Aby utrzymać wysoki poziom magnezu, unikaj żywności bogatej w pszenicę, rafinowanych produktów, soli stołowej, alkoholu, kawy (także bezkofeinowej) i czarnej herbaty.

  Reklama

  Tu znajdziesz swoją WITAMINĘ D3 (cholekalcyferol) + K2 (mK7 z natto, z renomowanego laboratorium w Gnosis) TiB do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych!


  Przyjmuj ważne substancje odżywcze

  Zadbaj o odpowiednie poziomy witamin D3, K2, B1, B6 i E oraz selenu. Te składniki odżywcze pomogą wykorzystać, wchłonąć i utrzymać magnez w organizmie.

  Stosuj wysokiej jakości magnez wewnętrznie

  Stosuj wewnętrznie chlorek magnezu, a jeśli jesteś podatna na rozwolnienia, jabłczan lub cytrynian magnezu. Przyjmuj swój magnez rano jako dodatek do terapii 4 szklanek.

  Stosuj wysokiej jakości magnez zewnętrznie

  Wykorzystaj przygotowane przez nas przepisy i stwórz oliwę magnezową, kule do kąpieli lub po prostu kąpiel z solą Epsom. Stosuj co najmniej 3 razy w tygodniu.

  uściski:)

  Źródła:
  newswise.com/articles/study-shows-magnesium-optimizes-vitamin-d-status/
  academic.oup.com/ajcn/article-abstract/108/6/1249/5239886?redirectedFrom=fulltext

  (Visited 7 243 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. minimala 7 marca 2019 o 19:44

   Bardzo dziękuję za ten artykuł.
   Czy mogę stosować wasz jablczan wieczorem a nie rano?
   Jedna łyżeczka? Mam spory deficyt magnezu niestety. Braki witaminy D.
   Najgorzej jest właśnie w nocy a nie rano..

  2. Łukasz 7 marca 2019 o 19:45

   Dlaczego nie zauważyłem poprawy samopoczucia po suplementacji D3, zbadałem poziom 25 oh d3 i pokazało ponad 150ng/ml a ja nie odczułem różnicy. Wiele osób zgłasza dużo lepsze samopoczucie i więcej energii po podwyżeszeniu poziomu d3.
   Pozdrawiam.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *