Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 972 063
31 online
39 002 VIPy

Magnez i witamina D3, duet doskonały i przeciwchorobowy

Magnez to więcej niż niezbędny minerał. Odpowiada za ponad 300 reakcji biochemicznych potrzebnych ciału by prawidłowo funkcjonować. Zgodnie z badaniem opublikowanym przez magazyn The American Journal of Clinical Nutrition, minerał ten może nawet regulować poziom witaminy D w ciele, zwiększając go u osób z niedoborem i zmniejszając u tych, którzy mają tej witaminy nadmiar. Badanie to właściwie stanowi pierwszy dowód, że magnez odgrywa rolę w optymalizacji poziomu witaminy D i zapobiega sytuacji, w której organizm narażony jest na jej niedomiar lub nadmiar. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Centrum Leczenia Nowotworów Vanderbilt-Ingram sprawdzało czy suplementacja magnezu wpłynie na metabolizm witaminy D. Naukowcy zainteresowali się tym tematem po zaobserwowaniu, że u niektórych ludzi poziom witaminy nie podnosi się nawet kiedy przyjmują bardzo duże dawki witaminy D3. Wcześniej wykazano, że enzymy odpowiedzialne za produkcję i metabolizm witaminy D są zależne od magnezu. Qi Dai, wiodący autor badania i profesor z Centrum Leczenia Nowotworów Vanderbilt-Ingram tłumaczy, że deficyt magnezu zamyka syntezę witaminy D i szlak jej metabolizmu.


Na potrzeby badania zrekrutowano 250 uczestników pomiędzy 45 a 85 rokiem życia. Wybrano osoby, które zostały uznane za narażone na ryzyko rozwoju nowotworów okrężnicy i odbytu w oparciu o czynniki ryzyka lub w przypadku gdy w przeszłości usunięto polipy w stanie przedrakowym. Podzielono badanych na dwie grupy i podawano im codziennie magnez (według zaleceń RDA) lub placebo. W rezultacie okazało się, że zachowanie zdrowego poziomu magnezu może być niezbędne dla optymalizacji poziomu witaminy D. To odkrycie o tyle ważne, że w porównaniu do niedoboru witaminy D3, niedobór magnezu jest wysoce bagatelizowanym problemem zdrowotnym. W istocie nawet 80% ludzi nie konsumuje dostatecznej ilości magnezu! Badanie to jest częścią wciąż trwającego wysiłku twórców mającego zdeterminować powiązanie pomiędzy witaminą D i nowotworem jelita grubego. Na dobrą sprawę jednak dotyczy to większości chorób.

Jak naturalnie zwiększyć poziom magnezu?

Jedz żywność bogatą w magnez

Do świetnych źródeł magnezu należą między innymi wodorosty i algi, w tym kelp, a do tego kakao, migdały, nerkowce, orzechy brazylijskie i kasza jaglana. Pamiętaj żeby zawsze namoczyć orzechy na 12 godzin i wypłukać je przed spożyciem. Moczenie orzechów pozwoli uwolnić inhibitory enzymów zwanych kwasami fitowymi. Jedzenie nienamoczonych orzechów wciąż zwiększy Twój poziom magnezu, ale zmniejszy poziom cynku, który jest również niezbędnym minerałem.

Unikaj pokarmów obniżających poziom magnezu

Aby utrzymać wysoki poziom magnezu, unikaj żywności bogatej w pszenicę, rafinowanych produktów, soli stołowej, alkoholu, kawy (także bezkofeinowej) i czarnej herbaty.


Przyjmuj ważne substancje odżywcze

Zadbaj o odpowiednie poziomy witamin D3, K2, B1, B6 i E oraz selenu. Te składniki odżywcze pomogą wykorzystać, wchłonąć i utrzymać magnez w organizmie.

Stosuj wysokiej jakości magnez wewnętrznie

Stosuj wewnętrznie chlorek magnezu, a jeśli jesteś podatna na rozwolnienia, jabłczan lub cytrynian magnezu. Przyjmuj swój magnez rano jako dodatek do terapii 4 szklanek.

Stosuj wysokiej jakości magnez zewnętrznie

Wykorzystaj przygotowane przez nas przepisy i stwórz oliwę magnezową, kule do kąpieli lub po prostu kąpiel z solą Epsom. Stosuj co najmniej 3 razy w tygodniu.

uściski:)

Źródła: newswise.com/articles/study-shows-magnesium-optimizes-vitamin-d-status/ academic.oup.com/ajcn/article-abstract/108/6/1249/5239886?redirectedFrom=fulltext

(Visited 9 488 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar minimala 7 marca 2019 o 18:44

  Bardzo dziękuję za ten artykuł.
  Czy mogę stosować wasz jablczan wieczorem a nie rano?
  Jedna łyżeczka? Mam spory deficyt magnezu niestety. Braki witaminy D.
  Najgorzej jest właśnie w nocy a nie rano..

 2. avatar Łukasz 7 marca 2019 o 18:45

  Dlaczego nie zauważyłem poprawy samopoczucia po suplementacji D3, zbadałem poziom 25 oh d3 i pokazało ponad 150ng/ml a ja nie odczułem różnicy. Wiele osób zgłasza dużo lepsze samopoczucie i więcej energii po podwyżeszeniu poziomu d3.
  Pozdrawiam.

 3. avatar Kaka 9 kwietnia 2019 o 06:39

  Pepsi mam pytanie odnośnie trzech osób jak suplementowac d3? W jakiej dawce k2? Czy jeśli na dany dzień odstawiam d3 np z powodu słońca to k2 codziennie ?
  1. Dziecko 5 lat poziom D 20, natomiast dużo ponad normę B12 w jakiej postaci podawać płynną tabletki, jaką dawka i czy w połączeniu z K2?
  2. Mężczyzna 50 lat, 70kg, aktywny fizycznie mam poziomu d3, odstawil statyny, nerwowy wyzsze ciśnienie, bóle kości i biodra ( chciałby przyjmować po 10 tyś D ile powinien k2)
  3. Kobieta 50kg, 30 lat poziom D ok 45, osteoporoza, niedoczynności osi podwzgorza, problemy z układem trawiennym

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 11:33

   odpowiem później, bo jestem w aucie na światłąch 🙂

  2. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 11:53

   Ad1. czy dziecko brało B12 w postaci suplementu? Bo to może świadczyć o mutacji genu MTHFR i może nawet brakach B12 w komórkach

 4. avatar Kaka 9 kwietnia 2019 o 16:28

  Dziecko nie je mięsa i miało suplementowane B12 w młodszych latach

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 17:33

   w jakiej formie podawałaś B12?

 5. avatar Kaka 9 kwietnia 2019 o 18:51

  Dawniej Now methylo….

 6. avatar Kaka 9 kwietnia 2019 o 21:23

  Metylo

 7. avatar Kaka 10 kwietnia 2019 o 08:01

  Mogę prosić o wytyczne bo chce jak najszybciej zamówić 🙂 dziecko 5 lat przyjmujr d plus k

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 10:27

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 gramy chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib–5905344040680.html

   Jaki dziecko ma teraz poziom 25(OH)D? Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację,

   Po śniadaniu 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 8. avatar Kaka 10 kwietnia 2019 o 12:33

  Wcześniej poszłyśmy ne temat poziomu D i B12 dziecko nie suplementuje D

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 18:49

   ile ma lat? spod kokpitu nie widzę, jak już pisałaś, przepraszam

 9. avatar Kaka 10 kwietnia 2019 o 19:17

  Pepsi mam pytanie odnośnie trzech osób jak suplementowac d3? W jakiej dawce k2? Czy jeśli na dany dzień odstawiam d3 np z powodu słońca to k2 codziennie ?
  1. Dziecko 5 lat poziom D 20, natomiast dużo ponad normę B12 (nie je miesa we wcesnych latach miał suplementowaną B12 metylo… D3 w jakiej postaci podawać płynnej, tabletki, jaką dawka i czy w połączeniu z K2?
  2. Mężczyzna 50 lat, 70kg, aktywny fizycznie mam poziomu d3, odstawil statyny, nerwowy wyzsze ciśnienie, bóle kości i biodra ( chciałby przyjmować po 10 tyś D ile powinien k2)
  3. Kobieta 50kg, 30 lat poziom D ok 45, osteoporoza, niedoczynności osi podwzgorza, problemy z układem trawiennym

  1. avatar Jarmush 10 kwietnia 2019 o 20:11

   Aaa sorki:
   Ad 1: napisałaś, że brało metylokobalaminę, czyli po prostu niech nie bierze B12, 2 porcje Liposomalu D3 +K2 TiB, ma bardzo dobre proporcje D3 do K2 dla dzieci właśnie, jak słońce, to nie podajesz też K2, będize sobie jadło z zielonych warzyw
   Ad 2
   1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6
   Niech zaczyna dzień od
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, następnie do drugiej szklanki niech bierze 1 wapń cytrynian G&G, a do czwartej Kolagen TiB oraz MSM TiB,
   Do śniadania 3 miesięczna kuracja uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu D3 i K2, oraz Omega 3 TiB.
   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D niech odstawi D3 i G&F TiB.

   Jakie ma pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Ad3

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   Do drugiej szklanki bierz Cytrynian wapnia G&G

   Do śniadania:
   1 cynk do śniadania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:

   Bierz 3 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3, oraz Greens& Fruits TiB i wtedy dobiorę Ci precyzyjniej D3.

   Popołudniu:

   Bierz 100 lub 200 mcg selenu dziennie, najlepiej zbadać selen
   czyli 1/2, lub 1 kapsułka  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

   Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB
   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez.

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

   Nie jestem lekarzem

 10. avatar Kaka 11 kwietnia 2019 o 06:25

  Liposomal nie zawiera alkoholu? Może być stosowany u dzieci w wieku 4 5 lat ?

  1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2019 o 08:39

   TiB zawiera minimalną ilość, mniej niż we wszystkich preparatach na rynku, ale nie ma dzięki temu żadnego innego konserwantu, dzieciom należy przed podaniem odstawić porcję na 20 minut, żeby jak najwięcej wywietrzało.

 11. avatar Kaka 11 kwietnia 2019 o 09:01

  Ok i u dziecka przy poziomie D3- 20 wystarcza dwie dawki czyli 2000 jednostek ?

  1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2019 o 11:31

   Jeśli dziecko nia ma krzywicy, to poziom 30-50 uznaje się za dobry. A Liposomal wchłania się szybciej, poza tym zaraz będzie więcej słońca.

 12. avatar Oliwia 21 maja 2019 o 20:47

  Witam.
  Czy jeśli synek (prawie 5latek), nie ma niedoborów D3 (dostaje cały czas ok 2000j), to czy mam zmienić witaminę D3 (samą) na Waszą, te do ssania z K2?

  Kolejne pytanie ma coraz silniejsze niedobory żelaza. Wykryto u niego alfa talasemię kilka lat temu.
  Był już u trzech hematologów i każdy mówi co innego o tej chorobie.
  Póki co trzymamy się wersji Pani dr, która na pierwszej wizycie (po roku silnej anemii i totalnego braku apetytu), skojarzyła fakty i od razu dała zlecić badania na talasemie.
  Według niej, i tych informacji, które już udało mi się znaleźć jest ona powiązania z niskim żelazem, niższą odpornością, szybszą męczliwością. Trzeba u niego bardzo uważać z suplementacją żelaza i witaminy C.
  Pozostali dwaj lekarze, są innego zdania, i pierwsze co chcieli zlecić to ponowne włączenie żelaza i diety bogatej w żelazo.
  W końcu trafiłam na kobietę (z podobnymi problemami u swojego dziecka), która dała mi namiary na laboratorium, aby zbadać synka na owsiki. Będę również badała go na resztę pasożytów.

  Podawałam mu przez ok.dwa miesiące Waszą spiruline, ale żelazo jeszcze bardziej spadło, i dr mówiła, że jeśli podejrzewam pasożyty, to nie ma co dawać żelaza, bo będę dokarmiała robale.

  Pozostałe wyniki miał w normie, wapń, b12, i sporo innych.

  Nie wiem już co robić. Czekać na wyniki owsików, i potem ruszyć dalej z innymi pasożytami, czy może już mogę coś mu podawać.
  Jest silnym alergikiem pokarmowym wiec, chcę również zbadać go pod kątem nietolerancji, bo może coś, co ogólnie rzec biorąc jest zdrowe, w jego przypadku obniża mu żelazo.

  Może ma ktoś z Was namiar na dobrego lekarza, który zna się na alfa talasemii, lub jakaś książka? Nie wiem już, która wersja lekarzy jest prawdziwa, chociaż przychylam się do pierwszej, ponieważ najbardziej się zgadza z tym co sama u niego obserwuję.

  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 21 maja 2019 o 21:10

   robiłaś na owsiki kurację z koniakiem?, tak podaj mu przez miesiąc po 2 D3+K2 TiB i zbadaj za 2 miesiące na 5 dni przed niech nie bierze
   Dobrze byłoby jakby brał jeszcze 2 Vitek TiB i 2 Omega 3 Kids TiB

   1. avatar Oliwia 21 maja 2019 o 21:19

    Kurację z koniakiem? Nie, narazie wysłałam próbki na badanie :/
    Dobrze, spróbuję mu podawać to, co wymieniłaś.
    Cóż to za kuracja?

    1. avatar Jarmush 21 maja 2019 o 21:44

     koniak na glistę, na owsiki MSM

     1. avatar Oliwia 21 maja 2019 o 21:50

      Nie słyszałam, poczytam o tym. Jutro powinnam dostać informację z laboratorium, czy próbki nadają się do badań.
      Zacznę też suplementację, zobaczymy jak wyniki, bo ma mieć kontrolę i ponowne usg jamy brzusznej (to ze względu na talasemię).
      Dziękuję za informacje, w razie wątpliwości się odezwę.
      Ach, a czy te suplementy podawać mogę jednocześnie? Czy rozłożyć na cały dzień?

     2. avatar Jarmush 22 maja 2019 o 05:28

      2 witaminy Vitek do śniadania, po śniadaniu 2 Omega 3 i 1,5 lub 2 D3+K2 TiB, magnez do kąpieli

 13. avatar Oliwia 22 maja 2019 o 06:10

  Dziękuję!
  Na omega 3 bardzo mi zależy. Rozumiem, że vitek mu nie zaszkodzi skoro przykładowo B12 ma w normie, wapń w normie, cynk w normie?
  A co do D3 z K2 to, te 1,5 do 2, to tak jak na początku mi napisałaś, że przez miesiąc taka większa dawkę? A potem zmniejszyć? Odstawić?
  Póki co całe życie dostawał przez cały czas D3 od 800 do 2400, ale bez K2. A i tak ma D3 na granicy, z tego co lekarz powiedział.

  Więc zainwestuje teraz w te z TIB

  1. avatar Jarmush 22 maja 2019 o 09:16

   B12 może być nawet powyżej normy, bo to, że w surowicy jest norma, to nie znaczy,że w komórkach, a co do wapnia to wydali z moczem, ale konieczny jest magnez, a co do cynku, to nie ma tam wiele. Jednak nie jestem lekarzem.

 14. avatar Oliwia 22 maja 2019 o 09:24

  Dziękuję po raz kolejny!
  Dobrze, wobec tego jak tylko dostanę pieniądze to zaraz zamówię i zacznę podawać.
  I całe szczęście, że nie jesteś lekarzem.

  Pozdrawiam!

 15. avatar Kinga 17 września 2020 o 08:10

  Dzień dobry, chyba od lat mam problem z magnezem – co jakiś czas w sytuacjach stresowych, czy jak piję dużo kawy wracają różne objawy, zwykle po suplementacji się wyciszają. Najgorzej zawsze jak jestem w ciąży (mam 3 dzieci) i w okresie laktacji – czy to kwestia zmian hormonalnych i większego zapotrzebowania na minerały?). Jestem 4 msc po trzecim porodzie i ostatnio nasiliły się różne mrowienia, nerwowość, kołatanie serca, wewnętrzne napięcie, spięte i obolałe mięśnie. Odstawiłam już kawę, choć z trudem mi to przychodzi, biorę magnez, ale też brałam jednocześnie wit. D3 i syrop z wapniem, bo jem mało nabiału – myślałam że to jakaś tężyczka utajona już czy coś…. I ostatnio objawy jakby się nasiliły. Zastanawiam się, co robię nie tak w tej suplementacji. Gdzieś czytałam, że przy niedoborach magnezu jednoczesne duże dawki D3 (miałam wynik 25 niecały rok temu, nie wiem jak teraz) mogą działać niekorzystnie i nie będzie to efektywne, do tego też wapń niekoniecznie dobrze współgra, blokuje. Może przedobrzyłam? Czy powinnam skupić się na uzupełnieniu magnezu a poza tym po prostu zdrowa dieta? Potrzebuję jakichś wskazówej, bo muszę mieć siły dla moich trzech pociech a już nie wiem jaką drogą pójść by zadbać o siebie. Wyniki (morfologia, TSH, cukier) mam w normie. Jakie Wasze produkty polecicie? Tak bardzo byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki jak się zabrać za to.

  1. avatar Jarmush 17 września 2020 o 11:03

   Wkrótce będziemy mieli bardzo smaczną kawę This is BIO, najwyższych lotów, bez kofeiny, i organiczna, więc będziesz mogła pić sporo. Trzeba wykluczyć tężyczkę utajoną, bo suplementacja doustna magnezu w tym przypadku często to o wiele za mało. Większość z neurologów nie bardzo będzie wiedziało cokolwiek o tężyczce utajonej. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii. Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem. Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji.
   Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba bardzo ostrożnie, gdyż witamina D rzeczywiście zwiększa wchłanianie magnezu, ale jednocześnie dużo go zużywa, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii. U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
   Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom.
   Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą.
   Nawodnienie (i pH) to podstawa.

   Jeśli jednak to nie tężyczka, to zapotrzebowanie matki karmiącej na magnez ( w sumie z jedzeniem):

   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

   Sugerowana suplementacja:
   Zachęcam Cię do porannych 4 szklanek: http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   Po śniadaniu:
   D3 z K2
   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 60). 

   Bierz 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   Omega 3
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 3 lub 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   MAGNEZ

   Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych.

   Uwaga!
   Gdyby dieta była uboga w wapń, szczególnie biorąc magnez, należy wziąć jeszcze 2 kapsułki Cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html
   Nie obawiaj się wapnia w tym przypadku, witamina K2 idealnie rozprowadzi go tam gdzie jest niezbędny.

   Uwaga rozwolenienia!

   Jeśli masz częściej rozwolnienia np. z powodu jelita drażliwego, do drugiej szklanki bierzesz 2 Cytryniany magnezu TiB (połykasz 2 kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html a chlorek magnezu używasz tylko jako oliwa magnezowa.

   Uwaga zatwardzenia!

   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C wiążą się z przewlekłymi i ostrymi stanami zapalnymi!
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   Nie jestem lekarzem, serdecznie Cię pozdrawiam <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum