logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 290 485
178 online
32 891 VIPy
Reklama

chlorella, this is bio, pepsi eliot

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Magnez i wszystko jasne … po prostu uzupełnij braki

Niestety, braki magnezu są przyczyną pandemii na całym świecie

Ludzie cierpią z powodu niedoborów magnezu, mogących prowadzić do stanów lękowych, nudności, skurczów mięśni, bezsenności i wielu innych chorób związanych ze stresem. 

Wiemy, wiemy, że magnez odgrywa kluczową rolę dla zdrowia serca, przyczyniając się do wytwarzania energii i skurczu mięśnia sercowego. Że zwiększa rozpuszczalność wapnia w moczu, co zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych.

Że jest niezbędnym makro minerałem, potrzebnym do ponad 300-tu reakcji biochemicznych w organizmie. Reguluje reakcje enzymatyczne, wspomaga produkcję ATP, pomaga transportować jony przez błony komórkowe ciała i o wiele, wiele więcej robi magnez. W rzeczywistości wszystkie narządy organizmu wymagają magnezu, aby poprawnie funkcjonować.

Badania sugerują również, że spożycie magnezu jest bezpośrednio połączone z funkcjonalnością płuc i stopniem nasilenia astmy. Czytaliśmy też, chociażby na tym blogu, że prawdopodobnie wydumana choroba ADHD to w rzeczywistości poważne braki magnezu u dzieci.

TU KUPISZ (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB o czystości farmaceutycznej

Objawy niedoboru magnezu są bardzo podobne do objawów związanych z niedoborem potasu:

zaburzenia rytmu serca
problemy z przewodnictwem nerwowym
skurcze mięśni
słaba koordynacja ruchowa
osłabienie
przewlekłe zmęczenie
bóle głowy – w tym migreny
utrata apetytu
bezsenność
apetyt na słodycze
uczucie rozbicia
drażliwość
i nawet zmiany osobowości, w tym wymyślone ADHD u dzieci

Osoby z niskim poziomem magnezu są bardziej podatne na dolegliwości, takie jak bezsenność, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bóle miesiączkowe, wypadanie włosów, obrzęk dziąseł, wysokie ciśnienie krwi, kamienie nerkowe, choroby serca, a nawet raka.

W rzeczywistości okazało się, że osoby, które doznały nagłych śmiertelnych ataków serca miały bardzo niski poziom magnezu w sercu. Gdy poziom magnezu jest niski, to może wystąpić skurcz tętnic wieńcowych, a to odetnie przepływ tlenu do serca, co z kolei może spowodować zawał serca.

U osób z fibromialgią i zespołem przewlekłego zmęczenia również powszechnie stwierdza się niski poziom magnezu. Ponadto u kobiet i mężczyzn z osteoporozą stwierdza się niższy poziom magnezu w kościach, niż u ludzi zdrowych.

Przyczyny niedoboru, to oczywiście słaba żywność, albo słabe wchłanianie, albo jedno i drugie.

Osłabienie wchłaniania magnezu często występuje u kobiet przed menstruacją, ale również inne czynniki, w tym wiek bywają sprawcami gorszego wchłaniania magnezu.

TU KUPISZ JABŁCZAN MAGNEZU TiB (ta dobrze wchłanialna forma nie wywołuje rewolucji jelitowej:) i ma inne zalety

Inne czynniki osłabiające wchłanianie magnezu:

spożycie zbyt dużej ilości wapnia (musi być zrównoważone magnezem)
spożycie alkoholu – okazało się, że aż 60% alkoholików ma niski poziom magnezu, ponieważ alkohol zwiększa ilość magnezu wydalanego z moczem. I ten niedobór może być ważnym powodem, dlaczego alkoholicy są bardziej narażeni na choroby układu krążenia.
choroby wątroby
choroby nerek
cukrzyca
zaburzenia trawienia, takie jak zaburzenia wchłaniania
stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, leków moczopędnych i / lub leków niszczących poziom magnezu
zabieg operacyjny

Należy zauważyć, że standardowe testy krwi nie sygnalizują niedoborów magnezu, dopiero poważne stany zdrowotne objawiają się w zwykłych badaniach. Dlatego warto obserwować swoje ciało, pod kątem niedoborów magnezu.

Niestety, braki magnezu są przyczyną pandemii na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych, eksperci wskazują, że od 50 do 80 % populacji cierpi z powodu niedoborów magnezu, które mogą prowadzić do stanów lękowych, zespołu niespokojnych nóg, nudności, skurczów mięśni, bezsenności i wielu innych chorób związanych ze stresem.

Ludzie jedzą byle co, ale nawet ci dbający o pożywienie w kontekście zdrowia swojego ciała narażeni są na niedobory magnezu z powodu erozji gleby, która znacząco zmniejsza zawartość minerałów w ziemi. W związku z tym, wiele popularnych owoców i warzyw, które zawierały kiedyś magnez obecnie są z niego ograbione.

TU KUPISZ SÓL EPSOM, czyli SIARCZAN MAGNEZU TIB o czystości faramaceutycznej, świetna do kąpieli, a doustnie tylko w przypadku zaparć

Ale również zwracam uwagę na żywność, która pomimo postępującej erozji gleby zachowała najwięcej wapnia. Najlepsze z tych pokarmów to:

Wodorosty morskie
W przeciwieństwie do warzyw lądowych, warzywa morskie zachowały swoje kompozycje mineralne identyczne od wieków i nadal pozostają najlepszym źródłem wielu niezbędnych minerałów. Przykładowo sto gram (prawie 1 szklanka) wodorostów zawiera około 121 miligramów magnezu co stanowi 30 % zalecanego dziennego spożycia (RDI). Wodorosty, w tym kelp są również doskonałym źródłem jodu, o którego powszechnych niedoborach, również ludzie nie wiedzą. Jeżeli kogoś martwi ewentualne promieniowanie wodorostów, raz, że mogą się skupić na wodorostach atlantyckich, a nie pacyficznych, a dwa, że poważni dostawcy wodorostów monitorują skażenie promieniowaniem.

Melasa
Ponieważ zalążki trzciny cukrowej powstają głęboko w glebie, całe rośliny zawierają wciąż dużo magnezu i innych minerałów. W rzeczywistości, tylko 1 łyżka tej ciemnej i lepkiej żywności (należy kupować organiczną) zwanej melasą dostarczy organizmowi 48 miligramów lekkostrawnego magnezu.

Kakao
Niedobory magnezu często objawiają się w postaci przewlekłego pragnienia czekolady. Jedna filiżanka sproszkowanych ziaren kakao zawiera 429 miligramów magnezu , co stanowi nieco ponad 100 procent RDI. Niestety, kwas szczawiowy również zawarty w ziarnach kakao zapobiega pełnemu wchłanianiu magnezu, ale i tak nie jest źle i często po szklance kakao, czy kawałku czekolady czujesz się zrelaksowany i pobudzony do działania.

Otręby ryżowe
Według wielu badaczy żywności, otręby ryżowe są największym na świecie źródłem magnezu.

Tylko jedna szklanka otrębów ryżowych, a jest to produkt uboczny procesu mielenia ryżu zawiera niezrównaną ilość 922 miligramów magnezu, co stanowi więcej niż dwa razy dzienne zapotrzebowanie RDI. Otręby ryżowe posiadają również niezwykle wysoką zawartość manganu, fosforu, żelaza i witaminy B6.

Zarówno melasa, jak i otręby ryżowe mogą stać się doskonałym uzupełnieniem bezglutenowych potraw, takich jak płatki śniadaniowe, zupy, oraz wypieki.

Źródła 123


awatar małyBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 21 661 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. kacha 24 czerwca 2014 o 11:57

  Byłam pewna, że chlorella i spirulina wystarczają przy Twojej diecie. Czym jeszcze się wspomagasz ( chodzi mi oczywiście o suplementy TIB ) ?

 2. pepsieliot 24 czerwca 2014 o 12:17

  kacha hej,spirulina i chlorella to jedzenie, a nie suplementy, załatwiają wiele spraw, ale na przykład B12 mają analogi, a trzeba dostarczyć sobie B12 (biorę ją na razie z life vitality), biorę też acaiTiB i omegę 3 TiB i kontroluję wyniki krwi, i w zależnosci od wyników staram się coś suplementować okresowo, i zwracam uwagę na dostarczenie tych składników z pożywieniem, natomiast spirulinę i chlorellę jem stale

 3. Lil 24 czerwca 2014 o 12:34

  jako, że przeczytałam (chyba) wszystkie wpisy Pepsi, to mam pytanie, kiedy szanowna Pepsi zaczęła przygodę ze zdrowym odżywianiem + suplementację i wobec tego kiedy poczuła zdecydowaną poprawę, np czy włosy stały się piękne grube i jest ich więcej?

  1. Lil 24 czerwca 2014 o 12:36

   wiem, ze Pepsi chorowała, chodzi i o okres czasu w latach oraz o widoczną poprawę w wyglądzie skóry, włosów itd (czy włosy zawsze były godne pozazdroszczenia?)

  2. pepsieliot 24 czerwca 2014 o 16:43

   Lil kiedyś myślałam że wystarczy tylko świetne jedzenie, od wielu lat to robię, ale okazało się, że nie wystarczy. Odkąd zaczęłam brać suplementy, w cyklach przez ostatnie 3 lata, całkowicie minęły pewne dolegliwości, ale spektakularne wręcz różnice zobaczyłam dopiero po chlorelli, spiru i D3. A na włosy najlepsza jest chlorella, szczególnie jak wypadają z braku żelaza i aminokwasów

   1. Asia 24 czerwca 2014 o 17:24

    Po ok. 3 tygodniach suplementacji chlorelli włosy rzeczywiście mniej wypadają. W końcu. Biorę w sumie 3 g.

 4. edyta 24 czerwca 2014 o 12:58

  Pepsi jak zywa.

 5. Gabi Orchita 24 czerwca 2014 o 15:33

  Wszamanianie 250g szpinaku w smoothie zalatwi sprawePeps?:)

  1. Gabi Orchita 24 czerwca 2014 o 15:33

   Dziennie

 6. pepsieliot 24 czerwca 2014 o 16:46

  Gabi nie wiem, u jednego załatwi, a inny będzie miał braki, bo jak napisałąm wszystko zależy od wchłaniania, a kobieta przed okresem dajmy na to źle wchłania, a jak jeszcze dołożysz odwadniacze, to okaże się że braknie

 7. pepsieliot 24 czerwca 2014 o 16:47

  zresztą szpinak nie jest najlepszym źródłem magnezu wymieniłąm o wiele lepsze

 8. kacha 24 czerwca 2014 o 19:37

  Dzięki bardzo za odpowiedź 🙂 Sama własnie rozważam zakup kilku wspomagaczy i suplementów jako, że od baaaardzo dłuższego czasu (1.5 roku) czytam Twojego bloga. Zmiana nawyków zywieniowych idzie mi opornie, ale każdego dni mnie motywują Twoje posty 🙂 Tak się jeszcze zastanawiam, czy jesli ma się wszytskie wyniki badań w normie, to potrzebna jest dodatkowa suplementacja ? Przeczytałam cała mase wpisów, ale chyba nie natrafiłam strikte na to, jakie suplementy i ile Ty dokładnie zjadasz ( sniadanie, obiad/ kolacja) . Pozdrawiam i PISZ DALEJ :))

  1. pepsieliot 24 czerwca 2014 o 19:56

   badałaś witaminę D i B12? A chlorellę i spirulinę je się nie tylko ze względu na wyniki krwi, ale na inne włąściwości odźywcze, oraz za zdolność do wyprowadzania metali ciężkich z organizmu, chlorella pomaga wątrobie idealnie z rtęcią, a spirulina potrafi wyprowadzić kadm z nerek i to siedzący tam od lat, dzięki kacha za miłe słowa, a kacha mówi do mnie mój brat 🙂

 9. kacha 24 czerwca 2014 o 20:21

  Właśnie nie badałam. Będę za miesiąc w PL to się wybadam przez 2 tyg, bo trochę taniej niż u mnie w Dojczlandzie. Dodatkowo zakupię kilka wspomagaczy z TIB, bo problem mam notoryczny z wypadaniem włosów i suchą skórą. Czy sa jakies badanian dodatkowe krwi, które byś szczególnie poleciła ( poza D i B12)?

 10. pepsieliot 24 czerwca 2014 o 20:36

  kacha:
  Badania, które robimy oprócz rutynowych, powiększyłam o wszystkie zalecenia z książki terapia Gersona, oraz dodatkowo zrobiłam kilka markerów rakowych.

  Morfologia,OB, cholesterol całkowity, HDL-cholesterol
  LDL-cholesterol
  Trójglicerydy
  wskaznik aterogenności
  glukoza
  mocznik
  kreatynina
  białko całkowite
  sód
  potas
  magnez
  wapń, kobalt
  CK
  ck-mb
  ast
  alt
  biliburina calkowita
  amylaza
  żelazo
  crp
  aso
  wit B12, homocysteina też na B12
  kwas foliowy
  cynk
  miedź
  chlorki
  wit D3 metabolizowana w wątrobie (tańsze badanie) lub w nerkach (droższe)
  ph
  analiza moczu
  dodatkowo można zrobić markery nowotworowe,
  żołądek, jelito grube (to są już jakby drogi żółciowe, więc wątroby nie trzeba koniecznie robić),
  wątroba i prostata (ja oczywiście zamiast prostaty robię jajnik i sutek)

  1. zawadablog 3 maja 2016 o 16:19

   Jak często wykonujesz te badania?
   Masz jakieś swoje wskaźniki czy porównujesz je do tych ogólnych, które zawsze są w tabeli wraz z wynikami?

 11. kacha 24 czerwca 2014 o 20:57

  BARDZO dziękuję 🙂

 12. Catherinet 24 czerwca 2014 o 22:16

  Pepsi, pare miesięcy temu trafiłam na Twojego bloga, po tygodniowej hospitalizacji z powodu alergii, przy tym po notorycznych infekcjach. Od prawie 2 M-cY łykam chlorelle, spiruline i wit D3 i powoli widzę poprawę. Infekcje gardła dają sygnał o sobie, ale szybko cofają sie, samopoczucie coraz lepsze, apetyt na słodycze prawie zniknął, waga spadła… Oby tak dalej, to mam nadzieje na odbudowanie mojej naturalnej odporności, która stanęła sie po kuracjach antybiotykowych. Moze napiszesz cos o antybiotych – jakie masz podejście, alternatywy dla antybiotyków i sposobie odbudowania odporności… Ale sie rozpisalam 🙂 pozdrowka

 13. pepsieliot 24 czerwca 2014 o 22:28

  Catherinet hej, może napiszę coś o antybiotykach i tym co może je z powodzeniem zastępować wkrótce, pozdro 🙂

 14. Dominika 25 czerwca 2014 o 00:58

  otręby ryżowe to jest to samo to płatki ryżowe?

  1. Dominika 25 czerwca 2014 o 00:59

   co*

 15. pepsieliot 25 czerwca 2014 o 04:45

  otręby to są pozostałości po oczyszczaniu ryżu, z brązowego do białego, a płatki ryżowe są to gniecione ziarna ryżu, które też zawierają w sobie otręby, ale jednak to nie to samo, zbiór płatków ryżowych zawiera w sobie niejako zbiór otrąb ryżowych 🙂

 16. mimi 12 października 2014 o 01:05

  super napisane, fajnie się to czyta, będę Cię częściej odwiedzać 🙂 ja jak zauważam u siebie jakieś niedobory magnezu, to zwykle biorę magsolvit b6

 17. orzełek 27 października 2014 o 09:32

  a takie pytanko mam – gdzie robisz te wszystkie badania? Jest jakieś miejsce, do którego idziesz, pokazujesz interesującą Cię listę i bez mrugnięcia okiem Ci to robią? dzięki wielkie za odp! 🙂

  1. pepsieliot 27 października 2014 o 16:40

   0rzełak w \krakowie na Siemaszki

   1. orzełek 3 listopada 2014 o 11:44

    dzięki 😉

 18. richie 9 lutego 2015 o 19:05

  Piszesz w innym artykule, że tlenek magnezu to cienizna, a w tym artykule jest odnośnik do właśnie takiej formy w suplemencie?

  1. pepsieliot 9 lutego 2015 o 20:39

   pomyłka, tlenek tylko 5 % przyswajania, ma być chelat

 19. Anna 14 września 2015 o 02:08

  Pepsi, przyjmujesz ten magnez? http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/44-calciummgzn.html niestety link z Twojego artykułu nie działa

  1. pepsieliot 14 września 2015 o 08:10

   ja biorę ten http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/73-magnesium-oil-237ml-swanson-.html, wcieram w wewnętrzną stronę rąk od nadgarstków do łokci, kiedyś mnie troszkę piekło, ale teraz nie, często wcieram też w łydki po treningu

 20. aturi 28 sierpnia 2017 o 21:21

  A czy jeśli jest za dużo magnezu w organiźmie,
  to czy moze spowodowac zatrzymanie pracy serca?bo tak słyszałem.

  1. Pepsi Eliot 28 sierpnia 2017 o 22:32

   raczej wydalisz

 21. Madlen 5 września 2017 o 12:14

  Moze ktos z Was potrafilby rozwiac moje watpliwosci.Skutkiem niedoboru moga byc zaburzenia rytmu serca.Natomiast ja przeczytalam ostatnio,ze magnezu(w tym olejek magnezowy)nie moga stosowac osoby ktore maja blok serca.Przyznam szczerze,ze pierwszy raz uslyszalam takie okreslenie .A chcialam kupic mamie taki olejek.Moja mama ma migotanie przedsionkowi nadcisnienie.Nie chce jej zaszkodzic..A namowilam ja na D3 i K2 i chcialabym teraz dorzucic olejek magnezowy ale sie boje.Na lekarzy liczyc nie mam co bo zaden nie przepisze jej ot tak suplementow bo oni sie tym nie interesuja.Wiec sama musze szukac.Czemu taki olejek mialby zaszkodzic na jakis blok?To taka osoba w sumie nie moglaby stapac po morzu.Tam tyle magnezu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *