Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 415 137
19 online
35 538 VIPy

Magnez to cud, działa równie dobrze na ból stawów, jak i na bezsenność Zarobionego

Tak twierdzi dr Michael R. Eades przedstawiając historię przypadków swoich pacjentów.

Istnieje dosłownie setki powodów fizjologicznych, aby ogłosić magnez jako ostateczne remedium dla wielu schorzeń wynikłych ze stanów zapalnych. Przy chorobach serca, nadciśnieniu, dla diabetyków, dla bolących kości i w końcu przy kwasowej mutacji komórek (żeby nikogo nie straszyć), magnez też jest niezbędnym elementem zdrowienia.

Leczenie przewlekłego zapalenia jest problematyczne, ponieważ większość konwencjonalnych procedur jako efekt uboczny powoduje kolejny stan zapalny.

W 4 punktach hipotetyczna, ale jakże probalistyczna historia wycieczki w Tatry pewnego pęcherza i pewnej tarczycy:

 1. Powracające zapalenie pęcherza i pojawienie się białka w moczu, wymusza kurację antybiotykową, która po kilku dniach doprowadza do grzybicy i stanu zapalnego pochwy, gdy jesteś kobietą.
 2. A generalnie obu płciom niszczy właściwy biofilm w układzie trawiennym.
 3. Od teraz źle są trawione aminokwasy, co po czasie wywołuje przeciekanie jelit, i jakąś chorobę autoimmunologiczną.
 4. Jeśli była lekka niedoczynność, którą ma prawie co 4 dojrzała kobieta, podobnie jak mięśniaki, prawdopodobieństwo, że pojawi się Hashimoto rośnie wykładniczo.

A wszystko zaczęło się banalnie, gdzieś tam w Tatrach zawiało pęcherz przy oddawaniu moczu na szlaku…

Są sposoby:

 • Gdybyś miała paseczki pH i wiedziała jaką masz kwasowość moczu,
 • Można by szybko zadziałać organiczną, niesłodzoną żurawiną do 4 szklanki
 • Kuracją odpornościową, petardą minerałów i witamin, z pełnym B kompleks
 • Do tego zapewnić witaminę słońca D3 (w protokole z witaminą K2), dużymi dawkami np 16000 jednostek dziennie (Jeff T. Bowles w swojej książce Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach zaleca nawet więcej, powołując się na różne historie przypadków) do poziomu górnego zakresu wytycznych labu,
 • Dbając dostawą MAGNEZU i sporą ilością soku pomarańczowego z marchewkowym, chodzi oczywiście, o Beta caroten, czyli prowitaminę WITAMINY A o równowagę.
 • Jeszcze wcześniej kalibracja z kwasem askorbinowym, można również wprowadzić niewielkie ilości MSM, czyli siarki organicznej.
 • Gdy jednak przegapiłaś początek zapalenia i w moczu pojawiło się białko, prawdopodobnie trzeba będzie wziąć antybiotyk, który działa. W tym celu należy zrobić posiew bakteryjny moczu.
 • Natychmiast wykonaj wszelkie działania ochronne, aby lawina stanów zapalnych nie ruszyła z gór do doliny. Pochwę koniecznie zakwaś i to bardzo mocno, ma być prawie tak kwaśno jak w cytrynie. Bio jogurt na palcu do pochwy może nie pomóc, może trzeba kupić pałeczki kwasu mlekowego (pałeczki Doderleina), bowiem kwas mlekowy odegra tutaj najważniejszą rolę.
 • Dobre probiotyki, plus to wszystko co powyżej.
 • Wprowadź też przez kilka dni do codziennych 4 szklanek, szklankę zero z płaską łyżeczką sody oczyszczonej, gaszonej gorącą wodą (ma zasyczeć i zacznij od 1/3 łyżeczki, jeśli nie jesteś przyzwyczajona do picia wody z sodą).

Co będzie, gdy tego nie zrobisz? Po leczeniu stanu zapalnego A, będzie rosło CRP z powodu stanu zapalnego B. I to jest właśnie ta lawina.

Praktycznie wszystkie elementy zespołu metabolicznego, czyli cukrzyca, nadciśnienie, otyłość i zaburzenia lipidów są związane z małą ilością magnezu. Tak twierdzi dr Michael R. Eades (dr Sircus i wielu innych też się podpisują) przedstawiając historię przypadków pacjentów.

Histeria przypadku bólu

Oliwa magnezowa (chlorek magnezu plus woda w proporcjach 1:1) podany oczywiście przezskórnie dosłownie w ciągu 5 minut dał ulgę osobie z zapaleniem stawów.

Ręce i palce chorej były wykrzywione bolesnym skurczem. Również nogi łapały skurcze, co doprowadzało ją do łez. Sytuację obserwował również cały personel pielęgniarski. To było po prostu niesamowite. Po wtarciu magnezu w dłonie ból minął w ciągu paru minut, a po chwili dłonie stały się zupełnie zrelaksowane. Kobieta również zastosowała olej na nogi i doznała ulgi.

Około 30 minut po zastosowaniu oleju kobieta uniosła ręce i pokazała personelowi lekarskiemu guzki na stawach palców. Opisała, jak bolesne są zawsze na dotyk, ale teraz szturchała je i nie czuła bólu. Mogła udać się do swojego życia bez bólu. Przespała pierwszy raz od dawna całą noc bez bólu.

Co istotne?

Działanie kojące na ból magnezem bardzo różni się od brania alopatycznych środków przeciwbólowych, bowiem magnez traktuje zarówno objawy, jak i przyczyny bólu. Dlatego, że częstą przyczyną bólu są niedobory magnezu.

Dr Linda Rapson, która specjalizuje się w leczeniu przewlekłego bólu, uważa, że około 70 % jej pacjentów skarżących się na ból mięśni, skurcze i zmęczenie ma oznaki niedoboru magnezu. „Praktycznie wszystkim poprawia się, gdy dostają magnez”, mówi dr. Rapso, „to może wydawać się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, ale to jest fakt”.

Społeczność naukowa powinna bardziej przyjrzeć się temu zagadnieniu, bo zarówno fibromyalgia, migreny, ale też zaparcia można zlikwidować magnezem. Każdy kto robi rytualne 4 szklanki w wersji z chlorkiem magnezu do drugiej szkalnki, wie, że problem zaparć zostaje definitywnie rozwiązany.

Lynne Suo jeden z pacjentów doktor Rapson całe lata leczony był za pomocą środków przeciwbólowych i sterydów, aby złagodzić ból stawów i objawy fibromialgii. Pod okiem dr Rapson rozpoczął przyjmowanie po 675 jednostek magnezu dziennie. W ciągu kilku dni nastąpiła zaskakująca zmiana. Suo przestał wyć z bólu.

Wiadomo, że prababką wszystkich leków przeciwzapalnych jest aspiryna, która jednak może spowodować znacznie poważniejsze problemy niż te, na które ma zaradzić. Zresztą większość przeciwbólowych i przeciwzapalnych leków nie jest bezpiecznych, w tym tych sprzedawanych bez recepty. Niewinny paracetamol, czy tylenol (to pewnie jedno i to samo) może dosłownie zniszczyć wątrobę.

Zły sen

Osoby z zaburzeniami snu, w tym te prawie w ogóle nieśpiące wykazują podwyższony poziom interleukiny-6 (IL6), czyli substancji chemicznej, która powoduje stany zapalne w całym organizmie.

Według Dr J. Durlach jest to związane z zegarem biologicznym i poziomem magnezu w ciele, bowiem z funkcją tajemniczego gruczołu szyszynki. Widzę ciemność, ciemność widzę:) Prawdopodobnie istnieje silna zależność między melatoniną i magnezem.

Dodatkowo magnez działa relaksująco i uspokajająco, czyli usypiająco. Magnez uważa się za minerał „antystresowy”, czyli naturalny środek uspokajający, relaksujący mięśnie szkieletowe, ale również mięśnie gładkie naczyń krwionośnych i przewodu pokarmowego.

Piguła dla „Zarobionego” (pigułę czyta się 25 sekund)

 • Jeżeli bolą Cię stawy Zarobiony, albo kołacze ci serce (badaj też potas i sód), albo nie możesz usnąć, pamiętaj o codziennej aplikacji oleju magnezowego przez skórę, i/lub najlepszej dla siebie formy magnezu doustnie w drugiej szklance z 4.
 • Gdy po wypiciu dziesiątej kawy w swym zarobionym dniu zaczną Ci się wykręcać palce u stóp, a w nocy piekielny ból łydki nie pozwoli na wiadomo co, również rozważ suplementację magnezem. Dodatkowo łydkę wymasuj oliwą magnezową.
 • No i zdrowie serca podejmującego trudne decyzje biznesowe,
 • Albo cukrzyca z powodu zbyt wykwintnych branch’y, również należy Zarobiony wesprzeć się magnezem, którego z pewnością masz braki.

Bo praktycznie wszyscy mamy braki, albo duże straty….

owocek


Blogpepsieliot.comnie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepieThis is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 10 227 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar dorota 23 lutego 2020 o 19:57

  A mnie interesuje zastosowanie chlorku magnezu przy infekcjach wirusowych u dzieci.
  Czytałam, że u dorosłych trzeba stosować 3 razy dziennie po łyżeczce. Prawda to? U dzieci do tej pory stosowałam w formie kąpieli, ale może doustnie byłoby skuteczniej? Mam teraz gorączkującą trzylatkę w domu, która odmawia przyjmowania wit. c.

  I kiedy będą dostępne splementy dla dzieci???????

  1. avatar Jarmush 23 lutego 2020 o 20:32

   To jakiś absurd, chlorek magnezu 3 razy dziennie po łyżeczce, to jest totalne odwodnienie, bardzo niebezpieczna sprawa, przecież delikwent nie wyjdzie z toalety.
   Mamy już wszystkie składniki do suplementów Kids, lada maoment się pojawią.

   Dla dzieci magnez zawsze dobrze przez skórę, moczenie stópek w miednicy z ciepłą wodą szarą solą morską z dodatkiem chlorku, albo soli epsom.
   https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/4521/13-prostych-i-naturalnych-sposobow-zbijania-goraczki-u-dziecka.html

 2. avatar dominiczkas 24 lutego 2020 o 11:12

  Pepsi to jaka dawka magnezu dziennie jest odpowiednia ?
  U mnie 4 szklanki na wieczór kąpiel w soli epsom i na noc jeszcze 400mg magnezu.

  1. avatar Jarmush 24 lutego 2020 o 17:01

   Zalecenia dziennego spożycia magnezu amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia w miligramach są takie:

   Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
   Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
   Dzieci 1–3 lata 80 mg
   Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
   Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
   Nastolatki 14–18 lat 360 mg
   Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
   Kobiety 310–320 mg
   Mężczyźni 400–420 mg
   Nastolatki w ciąży 400 mg
   Kobiety w ciąży 350–360 mg
   Nastolatki karmiące piersią 360 mg
   Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

  2. avatar dominiczkas 24 lutego 2020 o 19:04

   Wow dziękuje Pepsi . Czyli biore za dużo ?

   1. avatar Jarmush 24 lutego 2020 o 22:01

    magnez się traci łatwo, przebiegniesz się i zaraz go nie ma w mięśniach

 3. avatar Aneta 24 lutego 2020 o 11:20

  hej Pepsi mam pytanie, czy cytrynian magnezu można podawać przy zaostrzeniu WZjG??Wpływa jakoś negatywnie na jelita?? Mam taki w proszku i nie wiem czy mogę sobie serwować?

  1. avatar Jarmush 24 lutego 2020 o 17:00

   bierz zewnętrznie oliwę z chlorku i kąpiele z solą epsom, na wzg pije się soki owocowe bez błonnika, więc może cytrynian magnezu będzie ok, ale nie znam badań klinicznych, anio historii przypadków, jednak są wyleczeni dużymi dawkami D3 przez pewien czas, czytałam u Bowlessa

 4. avatar magicznawrozka 25 marca 2020 o 18:19

  Cześć Pepsi!
  Czy można przedawkować magnez? Od półtora tygodnia zaczęłam przyjmować regularnie suplementy – magnez (400mg), A, E, C, D3+K2, cynk, selen, B2, niacyna. Od trzech dni odczuwam pieczenie/uczucie ciężkości w klatce piersiowej (nie jest to ból, ale spory dyskomfort) :(( . Internety podpowiedziały, że może to mnie związek z nadmiarem magnezu. Jestem przed 30ką, nie wydaje mi się żeby to miało związek z serduchem dosłownie (z miesiąc temu miałam robione rutynowo EKG do pracy i wszystko było w porządku). Pomożesz? Z czego może wynikać taka przypadłość? Bo już nie wiem co robić…

  Ściskam mocno! 🙂

  1. avatar Jarmush 26 marca 2020 o 07:40

   wszystko można przedawkować, zmniejsz magnez i dołóż 2 kapsułki wapnia cytrynian G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html

   nie wiem dlaczego mnie nie słuchasz i bierzesz wyizolowaną A, to nie jest suplement., podobnie jak potas do takiego brania, to nie jest bezpieczne do samodzielnej decyzji.. Betacaroten do tego służy.

 5. avatar Kita 21 grudnia 2021 o 07:46

  Magnez jest magiczny. Miałam wywrotkę na rowerze i boleśnie obiłam oba nadgarstki. Smarowanie maścią z arniki, przykładanie miąższu aloesu i tłuczonego liścia kapusty nie przyniosło tak znaczącej ulgi, jak moczenie nadgarstków w wodzie z solą Epsom (siarczan magnezu). Magnez ściągnął w ciągu godziny krwiaki, a ból radykalnie ustąpił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum