Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 952 372
97 online
38 842 VIPy

Marchewka, klucz do zrozumienia. Każda zmutowana komórka pójdzie na coś z surowej żywności roślinnej?

sok z marchwi na leukocyty

Dlaczego Gerson wybrał marchewkę.

Na końcu przepis na pomocny w uzdrawianiu  sok warzywny

Zapewne, gdy siedzisz w temacie naturalnych metod leczenia poważnych chorób (do tego przewlekłych) zadałaś sobie w którymś momencie pytanie, DLACZEGO AKURAT MARCHEWKA?

Dlaczego właśnie to pomarańczowe warzywo odgrywa tak dominującą rolę w wielu kuracjach przeciwnowotworowych i w terapii Gersona i u dr Ratha i u innych naturopatów?

Dlaczego Gerson wybrał marchewkę – historia przypadku Ann Cameron

Być może znasz historię Ann Cameron, która w 2013 wyleczyła się z IV-go etapu raka jelita grubego z nieoperacyjnymi przerzutami do płuc, TYLKO SOKIEM Z MARCHWI.

W swoim stanie od lekarzy usłyszała, że chemia jej nie wyleczy, ale może trochę przedłużyć życie, maksimum 2 lata. Postanowiła pić sok z marchwi.

 • Piła dzień w dzień sok z 5 kg marchwi, czyli 1 litr soku.
 • Poza tym nie przykładała się do diety, czyli jadła mięso, a nawet lody.
 • 2 tygodnie po rozpoczęciu kuracji nie było żadnej poprawy.
 • 8 tygodni po rozpoczęciu picia soku z marchewki, guzy przestały rosnąć, a niektóre zaczęły się zmniejszać, w tym powiększone węzły chłonne.
 • 4 miesiące po rozpoczęciu picia soku z marchewki, wszystkie węzły chłonne, i guzy w płucach wróciły do normy.
 • 8 miesięcy po uruchomieniu terapii marchewkowej, nie było śladu raka w dowolnym miejscu ciała. (1)

Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Nie praktykujący już (krnąbrny dla głównego nurtu, przyjaciel Noblisty Paulinga) dr Rath przytacza podobną historię, że na własnym ślubie (dość dawno temu) poznał gościa, który wyleczył raka gardła pijąc 2 litry soku z marchwi dziennie, Z tą różnica, że ten pacjent przez dłuższy czas, TYLKO takim sokiem się żywił. Takich zdarzeń zapewne jest wiele, chociaż nie wszyscy piszą zaraz książki o historiach swoich przypadków.

No to, co siedzi w tej marchewce, która na około niewiele różni się oprócz koloru od innych warzyw korzeniowych również NIESKROBIOWYCH?

Przeciętne 100 g przeciętnej marchewki zawiera:

Kalorii41
Wody circa88%
Białka0,9 g
Węglowodanów 9,6 g, w tym:
Cukru4,7 g
Błonnika2,8 g
Tłuszczu0,2 g, w tym:
Nasyconych0,04 g
Jednonienasyconych0,01 g
Wielonienasyconych0,12 g
Omega-30 g
Omega-60,12 g
Transów0

Węglowodany w marchewce obejmują niewielkie ilości skrobii i cukry, takie jak sacharoza i glukoza.

Jednak surowa marchew w całości, zaliczana jest do pokarmów o niskim indeksie glikemicznym (16), który jest miarą tego, jak szybko żywność podnosi poziom cukru we krwi po posiłku.

Marchew gotowana ma wyższy indeks, a pure z marchwi jeszcze wyższy, ale obie mieszczą się w 60

Chociaż tak naprawdę liczy się tylko ładunek glikemiczny, a nie indeks, a pan Michel Montignac (pan od diety z niskim indeksem glikemicznym) odszedł przedwcześnie z tego świata.

Pijąc sok pozbawiony błonnika, z pewnością ma on znacznie wyższy indeks glikemiczny, o czym nie ma potrzeby myśleć.

Z drugiej strony fiber w marchewce jest całkiem dobry, bowiem rozpuszczalne włókna pektyny są głównym składnikiem błonnika, stanowiącego od 3 do 4% suchej masy marchewki.

Wiadomo, że błonnik rozpuszczalny obniża poziom cukru we krwi i cholesterolu. Jednak nasz leczniczy sok jest raczej pozbawiony błonnika, a jednak doskonały.

Gdyż w tym przypadku błonnik przy takiej ilości soku BLOKOWAŁBY WCHŁANIANIE dobrodziejstw odżywczych z marchwi.

Marchew chrupie, bywa bardzo smaczna, i jest ważnym źródłem:

 • Beta-karotenu,
 • Błonnika,
 • Witaminy K,

Witamina K1, znana również jako filochinon, ważna dla krzepnięcia krwi, ale nie w za dużych ilościach w marchwi, w przeciwieństwie do innych warzyw.

 • Potasu

Potas, niezbędny minerał, ważny dla kontroli ciśnienia tętniczego i układu sercowo naczyniowego.

 • Biotyny,

Jednej z witamin z grupy B, dawniej znana jako witamina H, odgrywająca ważną w metabolizmie tłuszczu i białka.

 • Witaminy B6,

Witamina B6 z grupy witamin B zaangażowanych między innymi w przemiany pożywienia w energię.

 • Oraz  silnych przeciwutleniaczy

Dlaczego Gerson wybrał marchewkę? – karetonoidy w marchewce

Karotenoidy przyczyniają się do zmniejszenia ilości zachorowań, w tym na bardzo nieprzyjemne choróbska, jak te układu krążenia, zwyrodnieniowe, lub niektóre częste rodzaje nowotworów. Właśnie dlatego terapia Gersona opiera się głównie obok surowej żywności roślinnej na piciu co godzinę przez cały dzień szklanki świeżego soku z marchwi (też z marchwi i biografia jabłek).

 • Tego nie wiedziano wcześniej, że Antocyjany znaleziono w ciemniejszych kolorach marchwi i są to też silne przeciwutleniacze.
 • Karotenoidy, to substancje o potężnym działaniu antyoksydacyjnym i w wielu badaniach zostały połączone z poprawą funkcji układu immunologicznego.
 • Beta-karoten, pomarańczowa marchew (bo są różne, białe, żółte, czerwone, purpurowe i fioletowe) ma bardzo dużo beta-karotenu, chociaż jego absorpcja jest lepsza w przypadku gotowanej marchwi.
 • Alfa-karoten przeciwutleniacz, który częściowo przekształca się w witaminę A.
 • Likopen, jasnoczerwony przeciwutleniacz występujący w wielu czerwonych owocach i warzywach, w tym czerwonej i purpurowej marchwi. Zmniejsza ryzyko nowotworów i chorób sercowo-naczyniowych.
 • Poliacetyleny, i to nie jest zbyt popularna informacja, bowiem najnowsze badania zidentyfikowały te bioaktywne związki zawarte w marchwi, jako mogące wspierać leczenia i chronić organizm przed białaczką. (5)

Przede wszystkim badacze koncentrują się na wynikach działania karotenoidów w marchewce. Okazało się bowiem, że dieta bogata w karotenoidy może mieć i ma działanie ochronne wobec kilku rodzajów nowotworów: prostaty, jelita grubego i żołądka.

Okazało się też, że kobiety z wysokimi poziomami krążących w nich karotenoidów mogą być również CHRONIONE przed rakiem piersi. (3)

Starsze badania sugerowały, że karotenoidy, mogą mieć działanie ochronne wobec raka płuc, ale nowsze badania nie wykazały efektu ochronnego.

Owszem, Ann Cameron zlikwidowała guzy w płucach sokiem z marchwi, ale były to przerzuty, bo faktycznie chorowała na raka jelita grubego. (1)

Marchew ma oczywiście wiele innych korzyści zdrowotnych, w tym:

 • obniżanie cholesterolu,
 • odchudzanie,
 • czy poprawę zdrowia oczu.

Skoro marchew jest bogata w beta-karoten, to będziesz mieć świetne źródło prowitaminy witaminy A, która promuje sokoli wzrok, oraz podkręca układ odpornościowy.

Luteina, jest to jeden z najliczniejszych przeciwutleniaczy w marchwi, głównie można go znaleźć w żółtej i pomarańczowej marchewce, jest ważny dla zdrowia oczu.

To właśnie kolor pomarańczowy marchewki powstaje z beta-karotenu, przeciwutleniacza, który przekształcany jest w witaminę A w Twoim organizmie.

Czy można być na marchew uczulonym?

Tak, raz, że na wszystko możemy się uczulić, a dwa, że 25% osób reagujących  alergicznie na pyłki brzozy i bylicy, może się na marchew uczulić.

A wszystko w wyniku reakcji krzyżowej w której białka owoców, czy warzyw, wywołują alergię tylko z tego powodu, że są podobne do białek pewnych pyłków, które uczulają.

Więc jeśli jesteś wrażliwy na pyłek brzozy i bylicy, to możesz reagować alergią na marchew.

Dlaczego Gerson wybrał marchewkę?

 • Dlaczego Gerson zalecał picie co godzinę przez cały dzień szklanki soku z marchwi, albo marchwi i jabłek?
 • Dlaczego marchew nie mogła być zastąpiona jakimś innym warzywem, typu pietruszka korzeń, albo owocem pomarańczy (D-limonen!)?
 • Dlaczego powinniśmy wiedzieć, który surowy pokarm jest na daną chwilę najlepszy?

Wiele książek zostało napisanych na temat roli surowej żywności w leczeniu tak impertynenckich chorób jak rak.

Wiele owoców, warzyw i przypraw zawiera składniki odżywcze niszczące komórki rakowe, i/lub powstrzymujących ich rozprzestrzenianie się. Przynajmniej w badaniach in vitro, jak B17 (6)

To jest klucz do zrozumienia, że wiele nowotworów ulegnie jakiejś modyfikacji diety z surowej żywności!

Pomimo tego, że znane są przypadki ozdrowień z samych soków, jednak oprócz soków i surowej diety, należy wesprzeć kurację jeszcze jakimś protokołem:

 • Zielony protokół to wiadomo,
 • Ale też chlorkiem cezu, albo fotonami,
 • Kurkuminą,
 • Nadtlenkiem wodoru,
 • Liposomalem C, jeszcze lepiej wlewami dożylnymi witaminy C (zawsze askorbinianem sodu, nigdy kwasem askorbinowym) w warunkach hospitalizacyjnych,
 • Gersonem

Czy innymi, zgodnie z zaleceniami specjalisty od takich metod leczenia. Najlepiej, gdy jest to lekarz, czy lekarz naturopata!

Należy dokonać odpowiednich wyborów i połączeń. Choć zapewne jest prawdą, że niektóre składniki odżywcze są łatwiej dla nas dostępne przez gotowanie (np. likopen). Jednak w takiej chorobie lepiej jeść warzywa surowe niż gotowane, nie mówiąc o pieczonych, czy smażonych.

 • Dobre w sokach, jest to, że składniki odżywcze są ŁATWIEJ WCHŁANIANE i bardziej strawne z powodu odrzucenia włókien.
 • Drugą zaletą jest to, że można spożywać więcej odpowiednich warzyw i owoców bardzo nieprzyjemnych dla guza.

Gorszą sprawą przy sokowaniu jest fakt, że niektóre składniki odżywcze bardzo zagęszczone w skórce, czy pestkach (jak w przypadku wybitnych właściwości przeciwnowotworowych całych winogron purpurowych), idą w odstawkę. Dlatego wytłaczanie soków prasą (niestety bardzo drogie urządzenie) byłoby najlepsze. Wolnoobrotowa (też nie tania) wyciskarka Angel zupełnie się do tego nie nadaje, ale dla marchewki jest idealna.

Dlatego tak ważne jest w przypadku choroby jak najlepsze urządzenie ZGNIATAJĄCE OWOCE, a nie szybko odwirowujące.

Czyli powolna wyciskarka dwuślimakowa, a najlepiej prasa, jakiej używają w ośrodkach terapii Gersona (na Węgrzech i w Meksyku),

Można też użyć  dobrego blendera, czy robota kuchennego, które zrobią z całości tych owoców miękką papkę. Jednak nie wszyscy chorzy mogą zjeść takie ilości błonnika, oraz nie zapominajmy o pewnym blokowaniu wchłaniania.

Dlaczego Gerson wybrał marchewkę?

Istnieje wiele różnych diet opartych na surowym jedzeniu.

Pierwszą rzeczą, którą muszą ewentualni chorzy zrozumieć, że NIE WSZYSTKIE WARZYWA I OWOCE MAJĄ TAKIE SAME WŁAŚCIWOŚCI UZDRAWIAJĄCE.

Należy pamiętać, że głównym celem jest WYZDROWIENIE!

Podobnie jak w prawie wszystkich warzywach znajdziemy setki składników odżywczych, to te zawarte w marchwi zapewne nie są jeszcze do końca zidentyfikowane ( w tym te do niszczenia zmutowanych komórek).

Ale marchew wydaje się być PIERWSZA na liście!

Silnie prozdrowotny sok warzywny 

Wybieramy marchew, kapustę, zielone szparagi, brokuły, czerwone buraki, ewentualnie kalafior, oraz przyprawę kurkumę.

Składniki na sok:

 • Surowa marchew – alfa-karoten , beta-karoten, witamina A, witamina E, etc
 • Surowe brokuły – sulforaphanes,izotiocyjaniany
 • Kapusta surowa – izotiocyjaniany
 • Zielone szparagi –  saponiny
 • Buraki czerwone – PAC, proantocyjanidyny, lub OPC
 • Kurkuma (przyprawa) – kurkumina

Ile czego?

 • Sok z marchwi w ilości pół litra na litr soku (czyli marchwi najwięcej)
 • Sok z buraków (co najmniej 2 czerwone buraki)
 • Reszta to sok z warzyw krzyżowych, w tym brokułów, kapusty, kalafiora, czy zielonych szparagów (niszczą mutanty i chronią wątrobę)

1 litr soku z marchwi dziennie uważa się za odpowiednią ilość

Reszta odpowiednio mniejsza z innych warzyw. Niektórzy piją nawet 2 litry soku z marchwi dziennie.

Jednak taką ilość soku marchwi uważa się za maksymalną.

Pomocny wpis:

Soki na leukocyty: Najlepsze soki przy spadku odporności, czyli kobiecy styl życia?

A dla laików (w tym podobno wykształconych dietetyków), oraz niedowiarków wrzucam tekst o żywym, czyli wysoko enzymatycznym surowym i ŻYWYM pokarmie roślinnym. (7)

Dlaczego Gerson wybrał marchewkę? Trawienie rozpoczyna się w ustach

Kiedy przeżuwasz jedzenie, miesza się ono ze śliną, która nie tylko dostarcza wilgoci, ale także enzymu trawiącego węglowodany, AMYLAZY. Kiedy jesz surową żywność, jej enzymy współpracują z amylazą ślinową, aby rozpocząć trawienie.

Połknięcie zapobiega pozostawaniu pokarmu w ustach na tyle długo, aby nastąpiło trawienie. Jednakże enzymy pokarmowe i ślinowe kontynuują proces trawienia do momentu, gdy wydzielanie kwasu żołądkowego spowoduje spadek pH poniżej 3,0! Bowiem dopiero spadek pH poniżej 3,0 stanowi zakres aktywności enzymów roślinnych.

Zanim pojawi się pokarm, pH w żołądku zwykle mieści się w przedziale od 5,0 do 6,0.

U młodych i zdrowych dorosłych potrzeba około 45 minut, zanim wytworzy się wystarczająca ilość kwasu, aby obniżyć pH do 3,0.

Dzieje się tak, ponieważ kwas żołądkowy jest wydzielany do żołądka W ODPOWIEDZI na rozszerzanie się ściany żołądka. W tym czasie można wykonać znaczną część pracy trawiennej, JEŚLI OBECNE SĄ ENZYMY ROŚLINNE POCHODZĄCE Z SUROWEJ ŻYWNOŚCI, albo z dodatkowego źródła. Niestety, ilość czasu niezbędna do wytworzenia kwasu żołądkowego zwiększa się wraz z wiekiem.

Mój live na YouTube w temacie. Polecam:-)

Panuje błędne przekonanie, że enzymy są niszczone przez kwas żołądkowy

Nic nie może być dalej od prawdy. Kwas żołądkowy nie trawi białka. Raczej aktywuje enzym zwany pepsynogenem, który następnie staje się pepsyną wydzielaną przez ścianę żołądka. Enzym ten jest aktywny tylko w zakresie pH od 3,0 do 5,0 i wymaga kwasu do utrzymania tego pH. Pepsyna ma bardzo specyficzne działanie i po prostu nie jest w stanie trawić enzymów spożywczych, które są bardzo dużymi cząsteczkami i są czymś więcej niż tylko białkiem.

Ponad 70 lat temu Olaf Bergeim przeprowadził serię eksperymentów dotyczących trawienia śliny w Laboratorium Chemii Fizjologicznej na Uniwersytecie Illinois, College of Medicine w Chicago. Odkrył, że średnio 59–76% spożytych węglowodanów ulega trawieniu w ciągu 15–30 minut po posiłku. Doszedł do wniosku, że ślina może w znacznym stopniu trawić skrobię, jeśli pokarm jest prawidłowo przeżuwany.

pH w żołądku rzadko, jeśli w ogóle, spada poniżej 3,0. Czysty kwas żołądkowy ma pH 1,8, gdy po raz pierwszy dostaje się do żołądka, ale szybko ulega rozcieńczeniu w obecności pokarmu.

Niezależnie od tego, enzymy roślinne NIE SĄ NISZCZONE PRZEZ SILNIE KWAŚNE ŚRODOWISKO ŻOŁĄDKA. Po prostu przechodzą w stan uśpienia, AŻ DO OSIĄGNIĘCIA WYŻSZEGO POZIOMU PH W JELICIE CIENKIM, GDZIE PONOWNIE STAJĄ SIĘ AKTYWNE i kontynuują proces trawienia. Po zakończeniu funkcji trawiennej w przewodzie pokarmowym duża liczba enzymów zostaje wchłonięta przez ścianę jelita do krwioobiegu.

Pozostaje jeszcze wiele badań, aby określić dokładny los tych enzymów po przejściu przez ścianę jelita do krwi. Wiadomo jednak, że enzymy roślinne przedostaną się z organizmu do moczu, gdy całkowicie stracą swoją przydatność.

Amen

Badania

 • (1) indiatimes.com/health/videos/this-woman-beat-stage4-cancer-by-drinking-1-litre-of-carrot-juice-every-day-244614.html
 • (2) aicr.org/cancer-prevention/food-facts/carrots/
 • (3) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22292424/
 • (4) pvhomed.com/5-cancer-fighting-vegetables-you-should-be-eating/
 • (5) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4877878/
 • To badanie nie dotyczy marchewki, ale kontrowersji z amigdaliną, która jednak zawarta jest w surowych roślinach: (6) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8069783/
 • (7) foodenzymeinstitute.com/content/Default.aspx

(Visited 48 223 times, 5 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Tom34 5 marca 2015 o 16:15

  Witam. A czy marchew musi być organic? Niby nie jest w parszywej dwunastce…Bo czy sok z marchwi z Auchan ma moc? Ps. ŚWIETNY blog!

  1. avatar pepsieliot 5 marca 2015 o 16:38

   Tom34 thx, Gerson utrzymuje, że musi, ja też doczytałam się, że w przypadku soku, czyli pozbawiona błonnika powinna być bio, natomiast z błonnikiem może być zwykła, ale zdania są podzielone, szczególnie gdy chodzi o leczenie bardzo chorych ludzi

 2. avatar Oktawson 5 marca 2015 o 16:29

  Jest moc w tej karotce! Aż poszłam sobie przechrupać 🙂

 3. avatar Kasia S 5 marca 2015 o 18:14

  Ja tez otworzylam fejsbuka zaopatrzona w talerz obranych marchewek a tu… prosze – marchewka w roli glownej! Dodam ze moj pies szaleje na punkcie surowej marchewki, jak tylko zaczynam swoje chrupanie (codziennie zwykle) to on nie odstepuje mnie na krok, musze sie dzielic

  1. avatar pepsieliot 5 marca 2015 o 18:25

   Kasia, on wie co w trawie piszczy

   1. avatar Panna Migotka 5 marca 2015 o 20:54

    Moje psy uwielbiaja marchewke. Ale nie tylko. W ogóle wszystkie warzywa i owoce. A pierwsze dwa miejsca zajmuja awokado i melon.

   2. avatar gagatec 13 czerwca 2017 o 13:41

    A mój kot uwielbia bób 🙂

 4. avatar atqa 5 marca 2015 o 18:46

  Marchewka rządzi,  jest wszechmogąca, bo czy Gerson leczył raka sokiem np.pomarańczowym- ano nie. 
  Dlatego marchew choć nieorganiczną zjadam codziennie, jednego dnia w surówce (z chrzanem-pycha), a co drugi dzień pije kubas soku, z tym że do marchwi dodaje buraka i imbir i choć używam sokowirowki zamiast wolnoobrotowej wyciskarki to liczę że marchew wyleczy mnie z alergii na słoneczko…no chyba że sokowirówka wybija w pień witaminy i enzymy.

 5. avatar Panna Migotka 5 marca 2015 o 18:59

  Pepsi kochana,wspomniałas ,że z kurkumą sa związane kontrowersje. Mogłabys troche rozszerzyc temat?

  1. avatar pepsieliot 5 marca 2015 o 20:09

   Panno Migotko, tak jak z każdym pokarmem, w tym z marchewką, niektórzy ludzie, mają pewne problemy, tak też rzadko z kurkumą, grzybami reishi, brokułami i innymi roślinami krzyżowymi, imbirem, czosnkiem etc. Żaden pokarm nie jest idealny,bo nie jest to nadrzędnym celem naszej strawy.

   1. avatar Panna Migotka 5 marca 2015 o 21:14

    Dzięki Pepsi.
    Myślałam,że sa jakieś konkretne sprawy z kurkumą. Sama przyrządzam sobie napój z 1 łyżeczki kurkumy, pół łyzeczki pieprzu imbir , cytryna , trochę miodu i kropla oliwy. Profilaktycznie. Bo, na razie nie dokucza mi nic.No, prawie, bo…
    niestety jestem hipohondrykiem. Tacy mają ciężko. Generalnie przerąbane.Wiesz, idziesz odwiedzic kogoś , kto leży aktualnie w szpitalu po wylewie , wracasz do domu i myślisz, że też niedługo cie szlag trafi i mózg ći wysiądzie.
    Kurcze, koleżanke to właśnie spotkało. I od razu się boje. Choć przyznam, że jej model zycia diametralnie rozny od mojego był.
    Ale dla hipohondryków to nie gra roli.Mają wszystkie choroby świata.Naraz.

    Zabezpieczam się więc ze wszystkich stron.

    Dzięki za Twój blog, jest super.
    Hej,, a napiszesz kiedys coś o hipohondrykach?Jakies drobne porady, które mogłyby pomóc, jesli aktualnie byłoby sie w otchłąni strachu i ogólnie czarnej dziurze?
    Bieganie pomaga , ale może dałąbys kopa dodatkowo?

    Merci.

    1. avatar pepsieliot 6 marca 2015 o 07:17

     hipohondrykowi nic innego nie pomoże, co pomaga ludziom z atakom paniki, czyli z nerwicą lękową, to odmiana tego samego, tyle że hipochondrycy się badają, a lękliwcy nie badają się ze strachu, więc spoko, lepiej być hipochondrykiem niż zwykłym lękliwcem

    2. avatar edyta 6 marca 2015 o 14:41

     A ile kolezanka ta ma lat i jaki styl zycia? Bojno jest…

     1. avatar Panna Migotka 6 marca 2015 o 20:31

      Edyto,
      45 lat. Zyje w nieustannym stresie, remontuje dom i konca nie widac. Przy czym dodam, ze wcale nie musi tego robic, chałupa wyglada jak bombonierka. Ona po prostu musi miec wszystko coraz lepsze. Poza tym ma męza, ktory jak pasza pozwala się obsługiwac. , On wypoczęty, zrelaksowany, ona wrak.
      i taki efekt.

 6. avatar Ola 5 marca 2015 o 20:01

  Babcia mi opowiadała, że gdy urodziła swoje pierwsze dziecko, ok 60letniego dzis wujka, to był on raczej spisany na straty. Lekarka poleciła babci karmić go tylko gotowana marchewka. I faktycznie zadzialalao, choć jak babcia mówi, nie ma pojęcia jak to możliwe, że przeżył.

 7. avatar Eli 5 marca 2015 o 20:38

  http://colitis.w.interia.pl/ Na tej stronie facet opisuje, jak jedząc codziennie na czczo gotowaną marchewkę wyleczył wrzody dwunastnicy i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Ciekawa metoda, sama próbowałam ją stosować, ale zabrakło mi wytrwałości:).
  A w ogóle, Pepsi, super blogasek. Uwielbiam Twój styl pisania. Pozdrawiam!

  1. avatar pepsieliot 6 marca 2015 o 07:18

   Eli owocek

 8. avatar janusz 5 marca 2015 o 21:24

  Witam.Jestem po raz pierwszy w komentarzach.Czytam Pani artykuły.Przemawiają do mnie.Zastanawiam się skąd czerpie Pani taką wiedzę.Jestem pod wrażeniem.Zaczynam pić sok z marchwi.Pozdrawiam i życzę Pani i czytelnikom dużo zdrowia.

  1. avatar pepsieliot 6 marca 2015 o 07:14

   Panie Januszu też pozdrawiamy serdecznie

 9. avatar Niki 5 marca 2015 o 22:00

  To mi przypomina bretarian, ludzi odżywiających się światłem, praną takich jak Kazimierz Karwot. Przez kilka tygodni piją takie soki marchewka-jabłko, chyba przez 40 dni najdłużej o ile dobrze pamiętam, oglądałam o nich dokument „niejedzenie”. Długo taka kuracja trwać nie może, jak mówią, bo może dojść do niebezpiecznego wychudzenia i przyczynić się do zejścia jegomościa. Kobiety też takie kuracje stosują, ale raczej krócej. Właściwie ci bretarianie dość zdrowo wyglądają.
  A ja jedząc codziennie od kilku miesięcy marchewkę kilka sztuk zaczęłam przypominać ją z twarzy, dopiero na zdjęciu to zauważyłam i sama się zreflektowałam. Cóż, odstawiłam te pyszności co by nie straszyć ludzi domniemaną żółtaczką.

  1. avatar atqa 6 marca 2015 o 19:04

   Szkoda że na mnie tak marchew nie działa.
   Jem/piję ją każdego dnia już długi czas i nic…odcień mojej skóry był i jest oślepiająco biało/różowawy.

   1. avatar Niki 7 marca 2015 o 15:35

    nie barwi czy to znaczy nie wchłania się czyżby? coś blokuje beta karoten? pisałaś coś o fotoalergii. Odkąd betakarotenu mam sporo to i jakoś oparzenia mnie nie dotyczą. jem nie tylko marchewkę, karoten jest też w innych. A przeciw oparzeniom profilaktycznie dobrze też jest jeść często awokado i olej z awokado na skórę na słońcu.

    1. avatar atqa 7 marca 2015 o 21:44

     Zakładając że oznaką niewchłaniania się karotenu jest brak „zabarwienia” skóry- to widocznie mi się nie wchłania. Tylko dlaczego, co mogłoby być przyczyną takiego stanu rzeczy? -bo nie znalazłam żadnej informacji w tym temacie.
     …ale pal licho mój kolor skóry (to kwestia ważna jednak drugorzedna), ważne dla mnie jest żebym złagodziła/przestała mieć uczulenie na słońce, osoby uczulone wiedzą jak bardzo uciążliwe i okresowo oszpecające jest to cholerstwo.

     1. avatar Niki 8 marca 2015 o 14:18

      I ja nie wiem co mnie tak nagle odblokowało, bo dawniej (i nawet jeszcze nie tak dawno) byłam właśnie biało-różowa pośród dziewcząt opalonych i drwiących z tych nieopalonych. Być może wyleczenie jelit mi je odblokowało na bezgluteniu, bezlakto i bez cukrowej rafinady, skoro właśnie wtenczas poprawiła mi się wchłanialność wszelakich dóbr z jelit. tu jakby mi wszystko pasuje w tym równaniu. To może być jakiś trop.

     2. avatar atqa 9 marca 2015 o 21:28

      No mógłby to być trop, z tym że ja od niespełna dwóch lat nie spozywam prod. mlecznych, ani śmieciowych słodkości…z glutenem jedynie mogę mieć styczność bo codziennie jem owsiankę-innych grzechów nie pamiętam.
      ..ale skoro u Ciebie Niki nastąpiło w końcu „odblokowanie” ,to i na mnie w końcu przyjdzie czas 😉
      oby.

     3. avatar Niki 10 marca 2015 o 12:14

      ohoho i to pewne, że masz styczność, ale jeśli ją lubisz to jest jeszcze opcja jeść płatki owsiane bezglutenowe. O i już wiem z czym kojarzy mi smak białej gryczki, zupełnie innej pyszniejszej niż prażona, właśnie z owsianką, taki inny orzeszkowy 🙂 i też trochę kleista.

   2. avatar Carrie 29 czerwca 2017 o 19:34

    Czytałam że efekt pomarańczowej skory to efekt oczyszczania organizmu

    „Według Michała Tombaka jest to efekt oczyszczania organizmu. W związku z tym, że w “przeciętnym” organizmie jest bardzo dużo toksyn, a wątroba nie ma takich “mocy przerobowych”, przechodzą one do układu limfatycznego, by ostatecznie zostać wydalone przez pory skóry. Toksyny te są koloru żółtego lub pomarańczowego. Efekt “żółtej skóry” może trwać nawet do roku czasu.”

    1. avatar grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 06:03

     tak właśnie bywa.
     Trzeba zawsze wcześniej oczyścić jelita i nerki, to musi być drożne.
     http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

    2. avatar Aneta D Falkiewicz 29 marca 2018 o 06:55

     pamiętam, jak kuzynka karmiła cyckiem swojego pierworodnego. Była na diecie przez pierwsze miesiące po porodzie i miała silną potrzebę jedzenia marchewek w różnej postaci. Efekt taki, że kuzynka wciąż była biała, natomiast syneczek cały pomarańczowy …

 10. avatar ladybird 5 marca 2015 o 22:37

  Dzis juz troche pozno , ale jutro po pracy od razu przystepuje do produkcji soku z marchwi!

 11. avatar Hanna Kotowska 6 marca 2015 o 09:10

  bardzo lubie tego bloga i dzięki dla Autorki! Zdrowiej się poczuwam 🙂

  1. avatar pepsieliot 6 marca 2015 o 09:15

   Hanno <3

 12. avatar unh0ly 6 marca 2015 o 09:18

  Miałam kiedyś w szkole pielęgniarkę, która zwracała uwagę dziewczynkom by nie jadły za dużo marchewki bo można mocno przytyć. WYparłam to z pamięci aż do dziś…

  1. avatar pepsieliot 6 marca 2015 o 10:08

   Nie ma to jak mądry w wiedzę pracownik służby zdrowia

   1. avatar unh0ly 6 marca 2015 o 12:38

    Niestety, mam szczęście do takich kwiatów medycyny, chociażby 10lat biegałam po dermatologach i nikt nie wpadł na niedobór witaminy d, dostałam za to tabletki antykoncepcyjne, na odwal się, sporo przed 20 rokiem życia. Między innymi dzięki nim mój 83 letni dziadek jest dziś zdrowszy ode mnie…

 13. avatar Johan Benzyna 6 marca 2015 o 16:21

  Jak sie robi ten sok marchwi to sie ja obiera ze skórki czy jak idzie? Wygodniej i zdecydowanie szybciej było by bez 🙂 W tych sklepowych pewnie jest wszystko.

  1. avatar pepsieliot 6 marca 2015 o 19:14

   obiera i odcina zieloną końcówkę

   1. avatar Olga 10 marca 2015 o 12:12

    Ekologiczną też? o końcówkach wiem – bo nadają gorzki smak

 14. avatar Gabi 6 marca 2015 o 18:37

  Przeczytałam Pepsi większość (jak nie wszystkie Twoje posty), po przeczytaniu tego, dopadła mnie refleksja. Co robić w sytuacji, gdy poważnie (np.na raka) zachoruje ja albo ktoś bliski. Sok z marchewki, terapie Gersona i innych lekarzy, warzywa, przyprawy i zioła o sprawdzonych (co udowodniłaś na blogu) działaniach leczniczych, co stosować? Skąd wiedzieć, że np. mój organizm na pokonanie choroby będzie potrzebował soku z marchwi, a nie np terapii witaminą C ?

  1. avatar pepsieliot 6 marca 2015 o 19:14

   Trzeba naraz kilka rzeczy zastosować, natychmiast surowa dieta, ewentualnie zupa Hipokratesa, Liposomal C, soki z marchewki,d’lomonen, jak najwięcej w zależności od rodzaju raka, letril, etc.

 15. avatar ela 11 marca 2015 o 15:00

  co z tą marchewką ostatnio w tv mówili aby nie przesadzać z marchewką bo witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i ich nadmiar jest szkodliwy to druga informacja jaką słyszałam o szkodliwości nadmiaru marchewki co o tym myśleć? olać to?

  1. avatar pepsieliot 11 marca 2015 o 16:11

   olać

 16. avatar Dave 12 marca 2015 o 15:57

  Pepsi, a niedawno wklejałaś mi link do swojego posta o szkodliwości soków z warzyw, bo koncentrują metale ciężkie, które to z soków są z łatwością wchłaniane, w przeciwieństwie do zjadania całych warzyw – bo błonnik nie pozwala na wchłanianie do organizmu tychże metali, no przynajmniej ogranicza. Poza tym soki z racji na silne działania oczyszczające, powodują kryzysy oczyszczeniowe/ozdrowieńcze – co jest szkodliwe bo dochodzi do wtórnego zatrucie itp. ciekawy jestem czy zmieniłaś zdanie na temat soków, czy tylko tak informacyjnie piszesz?
  Ja sokowałem przez rok z małymi przerwami marchew/burak/pietruszka/seler/jabłko/kapusta/brokuł/rzepa ,w zależności co było dostępne (marchew i burak był zawsze w składzie), warzywa kupowane na ryneczku od sprawdzonej Pani, no i efekty zdrowotne zaliczam jak najbardziej pozytywnie, no przynajmniej wyniki badań na to wskazują. Jak się człowiek podleczy to faktycznie myslę że należy ograniczyć soki do okresowych kuracji, a przy witarce i okresowych głodówkach nawet można z nich zrezygnować, bo ciało i tak będzie w dobrej kondycji, a soki mogą tylko rozleniwiać układ pokarmowy. Ale przy róznego rodzaju niedomaganiach soki mogą być jednak pomocne 🙂

  1. avatar Aga 13 marca 2015 o 10:17

   Trochę nie rozumiem tego fenomenu soku ja zjadam warzywa w całości szkoda by mi było wyrzucać reszty po zrobieniu soku ja zjadam w całości w formie surówek.

   1. avatar pepsieliot 13 marca 2015 o 12:27

    To wrzuć z powrotem do soku

   2. avatar Dave 13 marca 2015 o 14:37

    ja teraz często po zrobieniu soku dodaję część pulpy i zjadałem jak kaszkę, jest i błonnik i wydobyte z warzywa łatwo dostępne składniki, nie chodzi o fenomen ale o osiągnięcie konkretnego efektu jakiego zjadając całe warzywa nie jesteśmy w stanie osiągnąć. Przynajmniej nie w takim tempie, a niektórzy muszą działać szybko

 17. avatar Lorka 24 marca 2015 o 08:23

  Całe dzieciństwo byłam zmuszana do picia soku z marchwi ew soku z marchwi + jabłko, burak itp.. jesu jak my marudziliśmy z moim bratem.. a teraz dziękuje po stokroć mojemu tacie, któremu się chciało, który pilnował i dbał.. dzieki niemu mam końskie zdrowie i dzięki niemu sama dbam o zdrową diete swoją i rodziny:) po prostu wyniosłam to z domu..

  1. avatar pepsieliot 24 marca 2015 o 08:38

   Fajny ten Twój tata

 18. avatar Pattii 13 czerwca 2017 o 09:28

  GrzegorzuAdamie i Pepsi! Proszę was o pomoc.. mojej mamie strasznie zniszczyły się zęby 🙁 brała witamine d3+k2, myje zeby pastą bez fluoru, myła przez jakiś czas sodą i wodą utlenioną (ale podrażniało to dziąsła )ma mięciutką szczoteczkę… od lat choruje na parodontoze… miała kilka lat temu podsypywane dziąsła kośćmi.. i od tego momentu bardzo jej to dokucza… jak mogę jej pomóc? Czy się w ogóle da coś zrobić?

  1. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 14:16

   miała kilka lat temu podsypywane dziąsła kośćmi..”

   ?

   Paradontoza anie jest chorobą, reakcje na WU normalne:

   ”•Należy zaopatrzyć się w urządzenie o nazwie waterpik – widoczne na obrazku (w Polsce nazwa jest taka sama, jest to urządzenie wytwarzające cienki strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem),
   • Wodę utlenioną 3%
   • Witaminę C – kwas askorbinowy
   • Olej kokosowy

   Do wody, która mieści się w pojemniku urządzenia należy wlać dwie nakrętki wody utlenionej i dolać do pełna ciepłej wody.
   Tym roztworem zaleca się płukać dziąsła, bardzo dokładnie, zwłaszcza kieszonki przyzębne, dwa razy dziennie.
   Przez pierwsze dni dziąsła będą bardzo krwawić, potem coraz mniej.
   Po dwóch tygodniach, jak obiecuje dr Levy – (kardiolog funkcjonalny), goi się stan zapalny spowodowany infekcją i ubytki w dziąsłach zaczynają wypełniać się nową tkanką. Jego zdaniem nitkowanie zębów jest niezdrowe dla dziąseł.
   W procesie gojenia bardzo pomocne jest ssanie ( przez 20 minut, rano) 3/4 łyżki stołowej oleju kokosowego.
   Po 20 minutach należy wypluć olej i dokładnie wypłukać usta. Witamina C w dużych dawkach jest konieczna do odbudowy zniszczonej tkanki i wyleczenia stanu zapalnego dziąseł.
   Maksymalną dawkę kwasu askorbinowego ustala się indywidualnie.
   Zaczyna się od 2 gramów i zwiększa dawkę aż do wystąpienia rozwolnienia, po czym minimalnie zmniejsza się dawkę i przyjmuje Witaminę C 3 razy dziennie w równych dawkach.

   Choroby przyzębia mają ścisły związek z chorobami serca, więc warto spróbować tej metody, żeby sobie pomóc.”

   1. avatar Paaatiii 13 czerwca 2017 o 19:40

    Przepraszam 🙂 Zle napisałam, miała podsypywane kości*… nie wiem jak ja to mogłam tak przekręcić ( pisałam na szybko na telefonie )… w każdym razie bardzo dziękuje za pomoc 🙂

   2. avatar Carrie 21 czerwca 2017 o 19:34

    GrzegorzAdam,
    dr Levy się pomylił. Mam irygator /waterpik to było pierwsze urządzenie tego typu, obecnie udoskonalone waterpiki to irygatory/, stosuję z wodą utleniona, moje dziąsła nie krwawią i się nie goją a choroba postępuje. Zjadam witaminę D3 z K2 2000 jednostek dziennie od poł roku, płuczę olejem kokosowym od roku. I się nie leczy. Jak bardzo dolegają otwarte szyjki to pomaga propolis. Jedzeniowo wegetarianka (jem jajka od szczęsliwych kurek) na wpoł surojadek (połowa tego co jem jest surowa)po wczytaniu się w tego posta od dziś probuję marchewkę
    Co mogę jeszcze zrobić?

    1. avatar grzegorzadam 22 czerwca 2017 o 04:38

     dr Levy się pomylił”

     Nie sądzę, to nie jedyny sposób na paradontozę, której etiologia może być różna.

     ”Zjadam witaminę D3 z K2 2000 jednostek dziennie od poł roku,”
     Jaki masz poziom po pół roku? bo to raczej dawka dla 3-latka.

     Jak z krzemem, borem i kolagenem?

     1. avatar Carrie 22 czerwca 2017 o 09:54

      Wyniki mi wariują, albo inaczej poziom dla 3 latka mam przez całe życie. Tak mam z każdym wynikiem. Przyklad -tak z 25 lat temu moj normalny poziom OB to 3, jak miałam OB 14 to miałam stan operacyjny i tylko dzięki uporowi mojej mamy mnie wtedy otworzyli i zszyli to co pękło.
      Kolagen uzupełniam-próbowalam kolagenu czystego za każdym razem to samo nieważne z jakiego źródla (ten Pepsiowy też) robi mi na twarzy uczulenie) więc teraz bawię się w galaretki ze zmiksowanych owocow z żelatyną, krzem dostarczam, borem mnie przestraszyli lata temu ale chyba czas się przelamać. Zwlaszcza, że chyba jestem jedyną wege mającą problemy z kamieniem na zębach. Poziom OH mi wariuje potrafię mieć 30 za 2 miesiące 80 po czym 18

     2. avatar Carrie 22 czerwca 2017 o 10:07

      A i aj nie mam paradontozy-u mnie jest to agresywne zapalenie przyzębia, czyli obniżają mi się szyjki i mam otwarte kanaliki zębowe. Ponoć to genetyka i albo będę miala farta i nie wypadną mi zęby albo wręcz przeciwnie

     3. avatar grzegorzadam 22 czerwca 2017 o 15:07

      N ie widzisz podobieństw?
      To osobna ”choroba”? 😉

      Tak miałem, wit.C sobie z tym poradziła i WU.
      Kolagen, krzem, boraks…

      nic wspólnego z genetyką, chyba że rodzinne zarazki za takie uchodzą..

      Płucz H2o2, żywokostem, solą, sodą,
      resztę trzeba dostarczyć.

     4. avatar grzegorzadam 22 czerwca 2017 o 15:10

      Badałaś się na wirusy?

     5. avatar grzegorzadam 22 czerwca 2017 o 15:09

      borem mnie przestraszyli lata temu ale chyba czas się przelamać.”

      Straszą, a niektórzy stosują 😉

     6. avatar Carrie 29 czerwca 2017 o 20:01

      Grzegorz
      nie mogę wysłać dłuzszego posta 🙁 Witamine C przyzwyczajam sie, tak jak powiedzial Zieba. Po 1 razie masakra wiec zaczynalam od odrobinki ale codziennie, teraz jest juz ok i bez sensacji. Choc jak to ja na kalibracji 20 g a w dawkowaniu dzennym 3 razy dziennie po 10 i jest bezbiegunkowo. Wirusow nie ma. Przez moment podejrzewalam nuzenca (zrobila mi sie kropka na powiece, dalam probke do weterynarza wyszlo negatywnie, a kropka zeszla jak lykalam to co teraz wiec soie, D3K2MK7 wielkie zielone tabletki od Pepsi, kolagen, witamineC. Zdanie specjalistow to jednak genetyka, bo od tego zalezy przebieg, rozchwianie zebow, rzuty prochniczne, zarastanie i otwieranie sie kieszonek, etc. Ja mam pecha najbardziej agresywna forma. Mnie nie boli, nie leci mi krew. Mi od razu rozchwialy sie zeby i otworzyly kieszonki. Ponoc mam sie cieszyc ze po prawie roku od diagnozy nic mi jeszcze nie wypadlo i nie mam szyn. Najgorsze ze ja nawet nie wiem czy cos mi pomaga, czy to akurat okres spoczywania choroby i za jakis czas znowu bedzie masakra.
      Dziękuję GrzegorzAdam za wszystko<3

 19. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 09:49

  ”JAK WYLECZYŁEM SIĘ Z W PEŁNI Z WRZODÓW DWUNASTNICY I JELIT.

  WYLECZENIE dziecka – domowe leczenie szczeliny odbytu (fissura ani).

  Mój synek miał 5 lat gdy, zachorował na szczelinę odbytu (zdiagnozowany przez chirurga dziecięcego ze Szpitala Dziecięcego Na Wojciecha w Szczecinie). Obecnie czuje się już całkiem dobrze a wszystkie objawy ustąpiły. Wystarczyła 3 miesięczna kuracja marchewkowa. Jadł na czczo jedna średnią gotowana marchewkę, potem w ciągu dnia zjadał jeszcze jedna.
  W sumie ok. 0,15 kg marchewki gotowanej dziennie – ważył ok 25 kg. Po 2 miesiącach kuracji (mimo ustąpienia objawów: całkowity brak bólu i krwawień) jadł marchewkę już tylko raz dziennie.
  Oprócz marchewki raz dziennie przez cały czas leczenia smarowaliśmy mu „chore miejsce” maścią Proktis – M.
  Jednak to chyba marchewka jest głównym sprawca wyleczenia bo jak po tygodniu jedzenia marchewki synek poczuł się lepiej i przestał (nie można go było zmusić) jeść marchewkę przez dwa dni, mimo ciągłego smarowania, dostał strasznych bólów i miał mocne krwawienia podczas wypróżniania. Potem znowu jadł marchew i wszystko szybko się poprawiło. Mojemu synkowi kuracja pomogła. Chyba jednak najważniejszy jest spokój podczas wypróżniania malucha. Naszego poprosiliśmy aby bardzo spokojnie oddychał (oddychanie przeponowe jeżeli jesteśmy w stanie to wytłumaczyć maluchowi – opis powyżej) i w żadnym wypadku nie usiłował przyspieszyć „tego procesu”. Połączenie tych dwóch metod od razu dało wspaniałe efekty. Nasz synek jest całkowicie zdrowy bez jakichkolwiek nawrotów choroby. Od tego czasu minęło 5 lat (teraz ma 11). .

  PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”

  Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego m. in. na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.
  Co potrzebujemy:
  – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
  – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
  Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.

  Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit. Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.”

  1. avatar Martitka 30 sierpnia 2018 o 07:41

   Czy mogę zjadać marchewkę ze skórką? Kupuje bio z lidla. Dzisiaj rozpoczęłam kuracje, ale skórka strasznie opornie schodzila, dlatego zjadłam ze skórka

   1. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2018 o 02:43

    jasne, że tak.

 20. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 09:55

  O. Grande:
  ”Marchew na Wschodzie, marchwią leczą nieżyt jelit, biegunki, wszelkiego rodzaju stany zapalne, ślepotę i przedwczesne zmarszczki.

  Gotuje się pół kg marchwi w wodzie lekko osolonej i dodaje łyżkę masła.

  Tak przyrządzone śniadanie zjadać na: wrzody żołądka, grubego jelita, inne problemy. Zauważono, że przy usilnym kurowaniu przewodu pokarmowego marchwią, ludzie tracili zmarszczki na buzi. I to w 90 proc. pokrywa się z prawdą. A u nas jak się ugotuje trzy marchwie w wielkim garnku rosołu, to dla oszczędności wyciąga się, aby potem dodać do sałatki. 😉 Po co to dodawać do sałatki, jak można wziąć tyle marchwi, ile osób do posiłku potarkować na grubej tarce i wrzucić tę marchew do zupy niech się rozgotuje jak płatki marchwiane, niech też cebuli będzie tyle ile talerzy na stole, też drobno posiekanej, rozgotowanej.

  A tam, gdzie już koniecznie musi być mięso w zupach, niech też będzie kminek. Kminek jest kopalnią żelaza, a poza tym całkowicie hamuje niepotrzebną nadgorliwość jelit i przy tym powstawanie nadmiaru gazów… Jeżeli z powodu dużej dawki fosforu zbierają się gazy to łatwo wówczas odchodzą z organizmu i nie ma wzdęć. Osoby starsze lub znerwicowane, mające złe trawienie powinny zażywać po obiedzie łyżeczkę zmielonego kminku i popić letnią wodą. Wtedy nie będzie wzdęcia, ani zaparcia, ani Żadnych problemów z trawieniem.

  Na 20 dkg kminku dodać 3 dkg jałowca i to zmielić w młynku do kawy.”

  1. avatar Bybek 13 czerwca 2017 o 13:46

   Grzegorzuadamie dostałem dziś badanie pierwiastkowe włosa. Czy mógłbyś zerknąć fachowym okiem na mój stan podając mi maila swojego. ?

   1. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 14:39

    Nie jestem lekarzem, co powiedzieli diagności?

 21. avatar Moniax 13 czerwca 2017 o 11:21

  Kochana Pepsi, ja tak trochę nie na temat. Proszę powiedz jak to jest z tym olejem kokosowym, ostatnio taki wyslawiany że zdrowy a najnowsze badania podobno wykazują że wcale taki zdrowy nie jest. Jak tu żyć, w co i komu wierzyć? Pozdrawiam serdecznie.

 22. avatar julita 13 czerwca 2017 o 11:30

  Swietny przepis. Skorzystam z niego. Tylko mnie zastanawia jedno….a co z wytlokami z marchwi,ktore doradza spzywac Bolotow. Przyznam z reka na sercu,ze czytam ten blog od dluzszego czasu,jest wciagajacy,jak narkotyk :-). No i tak Grzegorzu za Twoja namowa,chociaz mnie nie dotyczyla,ale kupilam ksiazke Bolotowa. Oj,to nie byly pieniadze wyrzucone w bloto:-). Kopalnia wiedzy,to malo powiedziane. Wiec pozwole sobie doradzic ludziom,dla ktorych nie jest za pozno,czytajcie Bolotowa i korzystajcie z jego cennych porad. Nie wiem,czy ja jestem w stanie doprowadzic do porzadku swoj organizm. Przez dlugie lata IPP,teraz nadzerki w przelyku i zoladku oraz stan zapalny blony sluzowej zoladka i przelyku,anemia,arytmia serca. I od czego tu zaczac? Zaczelam od soli,jak radzi Bolotow i wytlokow z marchwi. Cos jeszcze dorzucic?. Chcialam sie oczyscic i corka zamowila mi 4 Greens TiB i bol brzucha i kibelek,a watrobe jakby ktos rozrywal,taki bol. Wiec odstawilam. Moze herbatka Pepsi na pasozyty,bardzo ciekawy sklad? Wybieram sie na biorezonans do Poznania,tylko obawiam sie oszustow,a natrafilam na takowych w Toruniu. Jeszcze jeden hit :-). Powiedzialam ostatnio endokrynologowi,ze kiedys,moze 20 lat temu przepisano mi jod Lugola 5 kropli dziennie,a on odpowiedzial,ze ktos mnie trul tym jodem,a moze nawet mogl mnie zabic. Co Wy kochani na to powiecie?

  1. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 13:32

   Nie wiem,czy ja jestem w stanie doprowadzic do porzadku swoj organizm”
   Jesteś.
   Jaki masz kolor moczu? Musi być przezroczysty, zawsze.

   ”a on odpowiedzial,ze ktos mnie trul tym jodem,a moze nawet mogl mnie zabic. Co Wy kochani na to powiecie?”
   Na naukę nigdy nie jest za późno, ponoć… 😀

   1. avatar Sylwia 15 czerwca 2017 o 11:16

    Grzegorzadam dlaczego mocz musi być zawsze przezroczysty o czym to świadczy jeśli nie jest? Ale kolor jaki wskazany?

    1. avatar grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 17:52

     Ale kolor jaki wskazany?

     Przezroczysty 😉
     Tak wybadali dochtore amerykańscy.
     Wtedy organizm jest nawodniony, wszystko ”chodzi” na czystej wodzie.
     tu na blogu wielu to potwierdzi z Pepsi na czele 😉

     1. avatar Jarmush 15 czerwca 2017 o 18:30

      potwierdzam, barwa jaaaasno słomkowa dopuszczalna z rana 🙂 Idziesz do toalety i widzisz, że masz mocz zółty bierzesz wodę i się nawadniasz. Transparentno żółty bywa po B2 (po Greens & Fruits TiB też, bo ma dużo B2) i to jest spoko

     2. avatar Sylwia 15 czerwca 2017 o 18:54

      Dzięki Wam dobrzy ludzie:-) jutro z rana kubeczek i sprawdzę:-) Ale ogólnie odkąd zaczęłam więcej pić obserwuje niesamowite zmiany. Jestem w szoku- takie to proste czasami ale musi coś zaskoczyć w głowie żeby czlek pojal czasem te najprostsze sprawy!

     3. avatar Sylwia 15 czerwca 2017 o 18:56

      A Tak ciekawości ile pijecie dziennie wody? Bo ja póki co 1 butle 1.5L to i tak sukces dla mnie: -)

     4. avatar grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 20:50

      odkąd zaczęłam więcej pić obserwuje niesamowite zmiany. ”

      ”Fereydoon Batmanghelidj
      Twoje ciało domaga się wody
      Nie jesteś chory, jesteś spragniony. Nie lecz pragnienia lekarstwami

      Uzdrawiającą moc wody odkryłem w szczególnej sytuacji. Gdy wybuchła rewolucja irańska zostałem umieszczony w więzieniu jako więzień polityczny. Kiedyś, późno w nocy, usłyszałem wycie, krzyki i jęk w korytarzu. Był to młody mężczyzna, który zwijał się z bólu. W odpowiedzi na moje pytanie wystękał: „Wrzód mnie zabija”. „Próbowałeś czegoś, jakoś temu zaradzić?”. „Wziąłem trzy Tagamety i całą butelkę leku zobojętniającego kwas solny, ale nie pomogło”. Pytam więc: „Kiedy to się zaczęło?”. On: „O pierwszej po południu”. Przez dziesięć godzin leżał zwinięty z bólu i nikt nie potrafił mu pomóc. Zbadałem jego brzuch, aby sprawdzić, czy nie ma perforacji. Na szczęście, nie miał. Dałem mu dwie szklanki wody i obserwowałem przez dziesięć minut. Po kolejnych siedmiu minutach, dałem mu jeszcze jedną. Nie jęczał już. Otworzył oczy i usiadł – ból minął. Trzy szklanki wody spowodowały, że ból znikł po 20 minutach, podczas gdy nawet najlepszy, najsilniejszy lek nie potrafił mu pomóc.
      …..
      W ciągu dwóch i pół roku mojego pobytu w więzieniu z powodzeniem wyleczyłem ponad 3000 osób tylko wodą i wyszedłem ze świadomością, że ci ludzie byli naprawdę wyłącznie spragnieni. Wszyscy oni swoje odwodnienie prezentowali w postaci bolesnych objawów, które my, lekarze, określaliśmy jako stan chorobowy.
      […] Odkryłem, że ludzkie ciało ma niezwykle skomplikowane sposoby dopominania się o wodę w stanach kryzysowych – kiedy jest zestresowane i odwodnione. Artykuł o moim odkryciu opublikowałem w Iranian Medical Association, będąc jeszcze w więzieniu.
      ….
      Sygnały pragnienia są błędnie interpretowane jako ból i traktujemy lekami, które wyciszają objawy zamiast leczyć problem. Ponieważ odwodnienie powoduje utratę niektórych funkcji, sygnały dawane przez „regulatory” systemu dystrybucji wody w przypadkach poważnego odwodnienia są interpretowane [przez medycynę] jako wskaźniki stanów chorobowych.
      Odkryłem, że histamina jest ważnym chemicznym „posłańcem” w mózgu.

      Histamina pełni w organizmie ważną funkcję, o której się nie wspomina w podręcznikach medycznych – jest odpowiedzialna za pobór wody i zarządzanie „suszą” w organizmie.

      Jest mniej aktywna, gdy ciało jest nawodnione, a staje się aktywna w miarę nadmiernej utraty wody.
      Uciszanie objawów odwodnienia za pomocą leków przypomina wyłączanie światła na desce rozdzielczej sygnalizujące przegrzanie samochodu.
      Każda funkcja w organizmie jest regulowana przez wodę i zależy od wody. Woda musi dostarczyć istotne elementy (tlen, hormony i przekaz informacji chemicznych) do wszystkich części ciała. Bez wystarczającej jej ilości i jednakowego nawodnienia niektóre z bardziej odległych części organizmu nie otrzymają tego, co powinno do nich dotrzeć. Bez wystarczającej ilości wody startuje „kryzysowy system zarządzania brakiem wody”. Za pomocą „posłańców chemicznych” histaminy aktywowany system nadzoruje dostawę niższej ilości wody do obszarów dotkniętych „suszą”. Gdy histamina i podlegli jej „menedżerowie suszy” napotykają na swej drodze receptory bólu, powodują ból. To dlatego ból jest pierwszym sygnałem alarmowym. Jeśli odwodnienie trwa i nie jest likwidowane w sposób naturalny podażą wody, wywołuje różne symptomy i z czasem przekształca w choroby.”

      😉

  2. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 13:34

   nabawilam sie duzego niedoboru magnezu,co w rezultacie zaowocowalo wlasnie silna arytmia i duza iloscia dodatkowych skurczy serca”

   Bezpośredni i udowodniony związek.

 23. avatar julita 13 czerwca 2017 o 11:38

  Pepsi,czy masz w swoim sklepie witamine C,ktora mozna przyjmowac przy problemach zoladkowo jelitowych i takie tabletki,w ktorych sklad wchodza wszystkie witaminy i mineraly :-)? Jesli tak,to czy tam bedzie odpowiednia dawka magnezu,przy arytmii i zelaza przy anemii. A moze cos innego zamowic? Musze przyznac,ze po przeczytaniu prawie wszystkich Twoich postow przekonaliscie mnie,ze warto sie chociaz postarac. A od czego zaczac zdrowe odzywianie i co wyrzucic z diety raz na zawsze?

 24. avatar julita 13 czerwca 2017 o 11:46

  I musze dodac,ze wracam do Was z podkulonym ogonem,bo popelnilam blad i nie posluchalam waszych rad i na pewnej diecie warzywnej,z pewnego bloga :-),nabawilam sie duzego niedoboru magnezu,co w rezultacie zaowocowalo wlasnie silna arytmia i duza iloscia dodatkowych skurczy serca. Wybaczcie zdrade,ale to byl akt desperacji. Chcialam wszystko naprawic w jeden dzien. Tak sie nie da. Ale cholerycy tak maja :-).

 25. avatar Sylwia 13 czerwca 2017 o 12:27

  Położyłam na języku sól po obiedzie jak pisze Bolotow. Na początek 0.5g i po polknieciu prawie oddałam obiad. Zrobiło mi sie strasznie niedobrze musiałam przelykac szybko silne żeby nie zwymiotowac bo czułam już wszystko w gardle. O co chodzi? Czy trzeba kontynuować? Chyba mi nawet ciśnienie skończyło i zrobiłam się cała czerwona na twarzy.

  1. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 13:29

   Na początek 0.5g i po polknieciu prawie oddałam obiad”
   Nie musisz połykać, potrzymać parę chwil i wypluć, jak nie możesz inaczej

   ”1 g soli położyc na języku na kilka minut i przełknąc słoną ślinę.
   Zabieg wykonuje się od razu po posiłku, a także godzinę po jedzeniu.
   W ciągu dnia można powtórzyć czynność 10 razy.
   Można spożywac osolone i kiszone warzywa, a nawet owoce.
   Przy czym solić (dosalać) trzeba zarówno arbuzy, jak i melony, twaróg, kwaśną śmietanę
   i masło śmietankowe. Olej roślinny najlepiej przy tym na jakiś czas wykluczyć z diety. ”

   1. avatar Sylwia 13 czerwca 2017 o 13:50

    A ja myślałam że to wszystko trzeba polknac. Tylko że po tych kilku minutach soli już nie ma bo się rozpuszcza więc wypluwac a z czasem wszystko polykac?
    Grzegorzadam jestem właśnie w trakcie zamawiania książek o których często wspominasz. Co byś jeszcze dorzucił oprócz Nieumywakina o wodzie utlenionej, Sircusa o magnezie i sodzie, Lasta o cukrzycy (mam insulinoodpornosc), i Bolotow oczywiście.

    1. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 14:33

     Można tak i tak:

     ”Oczyszczenie organizmu ze złogów i soli

     Ciekawą koncepcje procesu oczyszczania zaproponował B. Bołotow. Jak wynika z jego
     badań organizm dorosłego człowieka może wydalić 2-3 kg soli zalegającej głównie w tkance
     łącznej i kościach.
     Cały oczyszczający zabieg przeprowadzamy w dwóch etapach. W pierwszym etapie
     zamieniamy żużle zalegające w organizmie w sole. W drugim dobieramy substancje
     sprzyjające wyprowadzeniu z organizmu tych soli.
     By pozbyć się złogów z tkanek łączących, Bołotow proponuje oddziaływać na nie kwasami.
     Należy wprowadzać do organizmu takie kwasy (np. kwas nikotynowy, mleczny, cytrynowy,
     skorbinowy, palmitynowy, stearynowy)
     (…)
     W. Bołotow zaproponował ciekawą rzecz: wykorzystać stare, chore, uszkodzone
     komórki w celu zwiększenia ilości młodych – zdrowych. Stare i chore komórki zaliczane są do
     toksyn (ama). Musimy również pozbywać się ich zanim zaczną niszczyć nasze zdrowie.
     Najnowsze eksperymenty wykazały, że w wieku do l roku ilość starych komórek nie
     przekracza 1%, w wieku 10 lat średnia ilość to 7-10%, w wieku 50 lat wzrasta do 40-50%.
     Innymi słowy 50-letni człowiek żyje tylko na 50-60% swoich możliwości, czyli równo na tyle,
     ile zostało w jego organizmie młodych komórek. Stąd naturalne było by dążenie do
     zwiększania ilości młodych komórek.

     Jak to zrobić? Białka komórek są rozszczepiane przez fermenty – pepsyny, które powstają w
     żołądku. Wpompowane do krwi razem z sokiem żołądkowym substancje pepsynopodobne
     rozpuszczają stare, chore, rakowe komórki zostawiając komórki zdrowe i silne.

     Aby zwiększyć ilość powstałych w zołądku pepsyn, Bołotow zaleca 30 minut po jedzeniu położyć
     na koniec języka około 1 g soli kuchennej.

     Po czym wypluć ślinę.

     Sól spowoduje intensywne
     wydzielanie soku żołądkowego, zawierającego wszystkie niezbędne substancje do
     niszczenia starych komórek. Sól oznacza „słońce”. Smak słony stymuluje „ogień trawienny”,
     czyli aktywność wszystkich fermentów naszego organizmu, a one z kolei aktywnie rozkładają
     stare i niepotrzebne komórki. Zamiast soli można w tym celu wykorzystać produkty
     rozgrzewające. Szczególnie dobry jest do tego imbir. Dla polepszenia zdolności trawiennych
     organizmu lekarze wedyjscy zalecają kurację imbirem.
     (…_)
     W praktyce niestety, Bołotow wybrał drogę nie najprostszą. Proponuje dla zakwaszenia
     organizmu w celach leczniczych i profilaktycznych przyjmowanie określonych pokarmów:
     kwaśnych owoców, warzyw, kasz, bobu, mąki. Gdy będziemy mówić o trawieniu i o wartości
     biologicznej poszczególnych produktów, wówczas zrozumiemy, że Bołotow proponuje
     nienajlepszy wariant.”

     Opinia Małachowa.
     Bołotow jest starszy 😉

    2. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 14:37

     Nierumywakin jest za free w necie pdf., był na blogu podawany link kilkadziesiąt razy.

     ”Sircusa o magnezie i sodzie”
     Najnowszą o wodzie, zamyka tamte dwie..
     Tamte są typowo tematyczne, są warte grzechu, ale tylko ostatnia też daje radę.

     ”Lasta o cukrzycy (mam insulinoodpornosc)”
     Też, w powyższej Sircusa też jest o tym.

     1. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 14:38

      insulinoodpornosc”

      Woda, magnez, wodorowęglan sodu, zakwaszenie, odwodnienie…….

     2. avatar Sylwia 13 czerwca 2017 o 18:07

      Dziękuję Ci bardzo za wskazówki. Póki co działam woda narazie 1.5 litra dziennie więcej nie potrafię, może uda mi sie więcej, magnez codziennie stopy do miski na 30 min+ oliwa mg pod pachy i na brzuch. Żołądek niedokwaszony-bekniecie po 5 minutach.
      Czyli tą solą na języku dokwasze żołądek? Wiadomo Ile dni trzeba to robić żeby były efekty?
      I mam jedną wątpliwość skoro Bolotow zaleca to robić 10 razy dziennie kiedy pić wodę? Można po soli? Czy trzeba odczekać ileś czasu bo wydaje mi się ze wodą te soki zoladkowe się rozciencza.
      Teraz zrobiłam sól i wyplulam Ale i tak lekko rozbolal mnie brzuch- mam nadzieje ze to znak że działa:

     3. avatar Sylwia 13 czerwca 2017 o 18:18

      Wogole to wychodzi na to ze sa 2 wersje? Pierwsza-sól na język zaraz po jedzeniu i godzinę po a potem polknac słona sline. Druga- pół godziny po posiłku i wypluc wszystko( dla oczyszczenia ze zlych komorek).Czy to ja na źle zrozumiałam czy każde śluzy czemu innemu?
      WOgóle to mnie jakoś głowa lekko boki po tej soli.

     4. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 07:37

      Dopasuj sobie to dozowanie, nie musi być 10x dziennie, popijaj z wodą, jak wygodnie.

      ”Czyli tą solą na języku dokwasze żołądek? Wiadomo Ile dni trzeba to robić żeby były efekty?”
      Jak dni? 🙂
      To trzeba miesięcy systematycznego dozowania, to nie tabs..

      Wodę, jest generalna zasada, 30 minut przed posiłkiem i 1.5-2 godz. po.

      ”WOgóle to mnie jakoś głowa lekko boki po tej soli.”
      Wcale nie dziwi, z czasem przestanie, sól płucze złogi, robi różne b. pozytywne rzeczy.

 26. avatar Kalina 13 czerwca 2017 o 14:30

  Pepsi, ja troche nie w temacie…

  1. avatar Jarmush 13 czerwca 2017 o 17:59

   Kalina już Ci odpowiedziałam na mejla <3

   1. avatar Kalina 14 czerwca 2017 o 00:15

    dostałam maila, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź <3

    1. avatar Jarmush 14 czerwca 2017 o 06:54

     <3

 27. avatar Bybek 13 czerwca 2017 o 14:32

  Grzegorzu możesz podać mi swojego maila? Chciałbym byś zobaczył fachowym swoim okiem mój wynik badania wlosa, ?

  1. avatar Jarmush 13 czerwca 2017 o 17:47

   dzieje się odwrotnie, Ty podaj swojego mejla, a GA zadecyduje, czy do Ciebie napisze

   1. avatar Bybek 13 czerwca 2017 o 22:00

    Przepraszam i rozumiem.Dziekuje
    Mój mail
    szyszymor@gmail.com

    1. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 07:44

     Dlaczego nie chcesz tutaj pisać, zaraz mi doby nie starczy…

    2. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 07:45

     Na blogu tutaj jest wszystko w tematach.

 28. avatar Karo 13 czerwca 2017 o 17:23

  Hej, ja troche nie na temat, ale please help 🙁 od trzech miesiecy sporo biegam i pojawil sie bol w kolanach… czym mozna podratowac sytuacje, co robie nie tak?:(

  1. avatar grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 17:37

   Przyczyn może być kilkanaście.

  2. avatar Bybek 13 czerwca 2017 o 22:04

   Czy robisz rozgrzewkę przed bieganiem w miarę długo? Czy dwa przysiady i dajesz czadu? Jakie buty jakie wkładki?
   Ja biegam np tylko po lesie po miękkim podłożu, ale zawsze robie rozgrzewkę stawów i ścięgien.

   1. avatar Jarmush 14 czerwca 2017 o 06:55

    rozgrzewka tak, ale nie rociąganie, rozciąganie zawsze po rozgrzewce, lub po treningu

   2. avatar Karo 14 czerwca 2017 o 19:29

    Co do rozgrzewki, na 99% jestem pewna, ze to nie to, przykladam sie do rozgrzewki. Jesli chodzi o podloze, to nie mam zbyt wielkiego wyboru: albo bieznia, albo asfalt. Twoj komentarz sprawil jednak, ze spojrzalam na swoje buty do biegania i… kurcze, mozesz miec racje. Byly fajne, ale swoje juz chyba wysluzyly i czas na zmiane. No nic, sprobuje poszukac czegos nowego i zobacze. Nie chce rezygnowac z biegania, tak fajnie juz mi idzie i widze postepy…

 29. avatar julita 13 czerwca 2017 o 19:45

  Mocz mam jasny,przezroczysty. Nie jestem pewna,czy dobrze robie spozywajac sol,tak jak opisuje Bolotow. On wyraznie pisze,ze nalezy polknac slona sline. Pije tez wode z sola himalajska. Wierze w to co ten WIELKI czlowiek napisal,ale nigdzie nie spotkalam sie z tym,ze komus ta sol pomogla,a czytam wszystkie komentarze. Musze przeczytac jeszcze raz ksiazke. I skad wziac enzymy ze szczwolu,ktore potrafia tak szybko odbudowac nablonek zoladka i jelit? Chociaz kaczej,czy jakiejkolwiek zolci bym nie przelknela :-).

  1. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 07:31

   nigdzie nie spotkalam sie z tym,ze komus ta sol pomogla,”

   Sól jest niezbędna, bywa lekiem, ale jest jednym z wielu elementów.
   Jej brak jest problemem.

 30. avatar julita 13 czerwca 2017 o 19:55

  Jeszcze jedno pytanie,czy zgadzasz sie z piciem 1,5 godz.po posilku zaparzonej bylicy,czy piolunu i w dodatku pic ten napoj osolony?. Nie moge odszukac tego watku,gdzie Bolotow zaleca przygotowac szklanke kwasnego mleka z lyzeczka miodu i lyzeczka octu jablkowego. Czemu to mialoby sluzyc?. Przepraszam za tyle pytan,ale w wielu kwestiach,potrzebuje tlumacza do tej ksiazki,a wydaje mi sie,ze Ty ja umiesz na pamiec :-).

  1. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 07:29

   Zioła przed posiłkami najlepiej, 30 minut. Sól może być.

 31. avatar Anemonne 13 czerwca 2017 o 21:32

  Powiedzcie proszę co jest chemiczną albo inną przyczyną ogromnych zachcianek cukrowych ale tylkomwieczorami, czasem nazywam to spadkiem cukru, bo to nie jestbochota a prawie przymus, szczegolnienpo krótkiej drzemce wstaję i czuję ze muszę zjeść coś słodkiego, skrobiowego, mącznego coś co szybko daje cukier.

  1. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 07:47

   jaki masz poziom pH moczu? Kolor moczu?
   Robiłaś test na patogeny?

 32. avatar Monia71 14 czerwca 2017 o 05:50

  Pepsi a co zrobić gdy odżywianie jak najlepsze, sportu dużo, duchowe sprawy ogarniam :), suplementuję d3+k2, magnez , spirulinę, witaminę E, a dopadł mnie niezbyt miły stan tj. zawroty głowy i mdłości tak silne że wyłączają mnie z życia na 1 dzień. Pojawiają się raz w miesiącu w czasie jajeczkowania, a że mam 46 lat mówią że to książkowy menopauzalny objaw. Hormonalna terapia odpada. Jak mogę sobie pomóc żeby złagodzić objawy? Owocek !

  1. avatar Jarmush 14 czerwca 2017 o 06:37

   Maca 100% Organic This is Bio

 33. avatar julita 14 czerwca 2017 o 06:38

  Grzegorzuadamie,czy spotlales sie kiedys,z czyms takim,jak napoj z zankla? Naturoterapeuta zalecil mi pic 20ml raz dziennie po jedzeniu. Pilam przez 2 dni i strasznie mnie pieklo na zoladku i w przelyku. Odstawilam. Jesli cos wiesz na temat Zankla,to prosze napisz.

  1. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 07:42

   ziele żankla zwyczajnego (Sanicula europea)
   Wskazania: stany zapalne i infekcje układu oddechowego, choroby przeziębieniowe, grypa. Wspomagająco przy uogólnionych chorobach wirusowych. Zewnętrznie: rany, stany zapalne skóry i błon śluzowych.

   Zioło, podają to z lukrecją, może nie służyć, albo coś relokuje.
   Nie stosowałem.

 34. avatar julita 14 czerwca 2017 o 08:19

  Bardzo dziekuje za cenne dla mnie odpowiedzi. Marchewke gotowana,na ktora podajesz przepis,to zjesc jednorazowo przed sniadaniem,czy w ciagu dnia,czyli podzielic ja do trzech glownych posilkow?. Dopytuje,bo tak bardzo bym chciala zyc bez lekow IPP i odbudowac szkody jakie wyrzadzily w moim organizmie. Zycie bez zgagi,refluksu,palenia,pieczenia i kwasnego odbijania,to moje marzenie……a gastrolog mi powiedzial,ze to jest jedyny lek,ktory wyleczy moj obolaly zoladek i przelyk i to w dawce 60mg. Pani musi to brac do konca zycia,tacy ludzie sa szczesliwi,ze maja Dexilant,a pani narzeka,lepiej nabawic sie raka przelyku po odstawieniu tabletek. Tak dokladnie powiedzial. Szczerze,to moze brzydko zabrzmi,ale pomyslalam,ze to nalglupszy czlowiek swiata!.

  1. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 08:28

   Pani musi to brac do konca zycia,tacy ludzie sa szczesliwi,ze maja Dexilant,”

   Niedouczony szkodnik, pewno dodatkowo posmyrany procencikiem.
   Z dala od takich, powinni karnie odpowiadać za to..

  2. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 08:35

   Dobitniej bym go nazwał, ale ludzie czytają..

 35. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 08:25

  Marchewke gotowana,na ktora podajesz przepis,to zjesc jednorazowo przed sniadaniem”

  Jako śniadanie, jest wyżej.

 36. avatar Sofia36 14 czerwca 2017 o 10:33

  Grzegorzadamie mam pytanie, trochę nie w temacie, będę wdzięczna za radę. Czy znasz jakieś metody na wyleczenie się z półpaśca?

  1. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 11:29

   3-4 dni wody utlenionej po amerykańsku.
   http://drinkh2o2.com/
   Tak zrobiłem 3 lata temu:
   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

   3-5 godzin Bicoma wg terapii mojego terapeuty.
   Najlepiej ba ”double impact”- podwójne pole z 2 Bicom-ów.

   I Varicella i Herpes Zoster są sparaliżowane i giną.

  2. avatar grzegorzadam 14 czerwca 2017 o 11:32

   na wyleczenie się z półpaśca?”

   Nie leczymy się z półpaśca, likwidujemy go

 37. avatar Sofia36 14 czerwca 2017 o 13:11

  Dzięki

 38. avatar Sofia36 14 czerwca 2017 o 20:32

  Jeszcze raz dziękuję. W tych materiałach z pierwszego linku który podałeś jest podany harmonogram stosowania nadtlenku wodoru 3% czy mógłbyś określić ile to dokładnie będzie uncja?i czy rozcieczac to dodatkowo?

  1. avatar grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 05:41

   ok. 30 ml, to jest 600 kropli, spora dawka.
   Próbujemy od dożo mniejszych dawek, trzeba sprawdzić reakcję.

   Schemat używania 3% wody utlenionej o czystości do celów spożywczych.
   Dzień 1 ………………….. 1 łyżeczka dziennie
   Dzień 2 ………………….. 2 łyżeczki dziennie

   Dzień 3 ………………….. 3 łyżeczki dziennie

   Dzień 4 ………………….. 4 łyżeczki dziennie

   Dzień 5 …………………. 5 łyżeczek dziennie

   Dzień 6 do 12 …………. 5 łyżeczek 2 x dziennie

   Dzień 13 do 19 ………… 5 łyżeczek 3 x dziennie

   Dzień 20 do 25 ………… 5 łyżeczek 2 x dziennie

   Dzień 27 do 32 ………. 5 łyżeczek co drugi dzień

   Dzień 33 i dalsze …… 5 łyżeczek co trzeci dzień

 39. avatar Sofia36 15 czerwca 2017 o 06:55

  Będę próbować. Wielkie dzięki

 40. avatar grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 07:56

  To sa dawki na 8 uncji (duża szklanka).
  Przetestuj kroplami.
  Zawsze WU tylko na pusty żołądek!

 41. avatar Kinga 15 czerwca 2017 o 08:07

  Grzegorzuadamie mam pytanie, bo wyczytałam gdzieś, że w przypadku zarażenia przywrami lepiej oczyścić wątrobę i unikać zappera, bo on spowoduje, że przywry zginą i zatkają kanały żółciowe, a wątroba nie będzie w stanie ich tak szybko wydalić, co może prowadzić nawet do zgonu…trochę mnie to przeraziło, bo od jakiegoś czasu używam zappera i przygotowuje się do oczyszczania według Siemionowej czyli najpierw chciałam oczyścić jelita, a później wątrobę. Co myślisz o takiej kolejności i o tym zapperze? Będę wdzięczną za informacje.

 42. avatar grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 08:27

  Nie wątrobę, zawsze zaczynamy od jelit i nerek, bo nie będą jak się miały ewakuować przy niedrożności tychże.
  http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

  ”w przypadku zarażenia przywrami lepiej oczyścić wątrobę i unikać zappera, bo on spowoduje, że przywry zginą i zatkają kanały żółciowe”
  Nie wiem kto to wymyśla, przywrę można mieć w nosie np., co ma do tego wątroba??

  ”do oczyszczania według Siemionowej czyli najpierw chciałam oczyścić jelita, a później wątrobę”
  Słuszny kierunek.
  Słuchamy mądrych praktyków, a nie hipotez internetowych.
  Nadieżda ma klinikę i tysiące wyleczonych.

  1. avatar Kinga 15 czerwca 2017 o 13:56

   Dziękuję, ma jeszcze pytanie odnośnie witaminy C zrobiłam powtórną kalibrację, za pierwszym razem reakcja jelitowa pojawiła się po 85 g a za drugim po 74, czy to oznacza, że zmierzam w dobrym kierunku i organizm stopniowo będzie potrzebował jej coraz mniej? Takie moje rozumowanie, ale nie wiem czy słuszne 🙂

 43. avatar grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 17:49

  czy to oznacza, że zmierzam w dobrym kierunku”

  Tak, stopniowo będzie się obniżać, powinno.

 44. avatar Madzia 15 czerwca 2017 o 19:36

  Nie było mnie i przegapilam ,a fioletowa marchew jest jakaś różnica ??? Jadlam ja kilka razy bardzo smaczna ciekawe czy również zdrowa ? Ależ mam tu zaległości!!!!!!

 45. avatar julita 15 czerwca 2017 o 21:04

  Grzegorzadam,bylam u naturoterapeuty,ktory zalecil na oboly zoladek ziola-uczep,tasznik,krwawnik,szalwie,kora debu,p.sosny,p.topoli,p.brzozy,borowka brusznica,babka lancetowata,kruszyna,serdecznik,owoc rozy,bylice,kocanke,skrzyp. Chcialam to skonsultowac z Toba. Co sadzisz o tej mieszance? Dodam,ze mieszanke pic po kolacji. 1 tyzke zalac wrzatkiem na 20 minut.

  1. avatar grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 05:43

   tych mieszanek jest wiele.
   Z tymi ziołami również.
   Stosuj śmiało.
   Zielarze zalecają raczej przed posiłkami.

 46. avatar julita 15 czerwca 2017 o 21:19

  Nie wiem czy kogos to zainteresuje i moze to nie nowosc. Corka przez przypadek,oblala mi reke goraca herbata. Blyskawicznie przypomnialam sobie zasade Bolotowa i trzymalam reke na bardzo goracym kubku z wrzatkiem. Jakie bylo moje zdziwienie,ze przestalo palic,nie bylo przyslowiowych babli i reakcji parzenia,po zamoczeniu reki w cieplej wodzie:-). Gdyby tak wszystko zadzialalo na zoladek,to nic wiecej nie potrzeba do szczescia :-). Jak myslisz,czy do tych wytlokow dorzucic,sok ze swiezej kapusty. Najpierw musze zaleczyc blony sluzowe i nadzerki,wiec ssanie soli i cytryna chyba odpadaja. A tak bardzo smakuje mi woda z sola:-). I przyznam,ze Pepsi ma racje,koniecznie trzeba zrozumiec dokad zmierza Bolotow,a to w wielu kwestiach bardzo trudne :-). Troche chaotyzmu mi sie wkradlo :-).

  1. avatar grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 05:46

   i trzymalam reke na bardzo goracym kubku z wrzatkiem.”

   Super.

   Nic nie pisze przy wytłokach o tym..
   Raczej wymiennie, albo to albo to.

 47. avatar julita 15 czerwca 2017 o 21:33

  No ja to potrafie meczyc ludzi :-). Mam jeszcze problem z corka. Tak ogolnie,to martwie sie o nia,bo sama nie potrafi zadbac o siebie. Liczy sie tylko ambitnosc i studia. Otoz kobieta 24 lata,silny bol zatok,do tego refluks,jezyk oblozony brazowym nalotem,drzenie rak,a nawet calego ciala itp. W uzyciu plukanie zatok i antybiotyki. Dodam,ze wyrzucilam jej przepisane niby oslonowo IPP,zalecilam jej picie OJ. Po codziennych cwiczeniach,objawy sie nasilaja. Wiec zrezygnowala. Wyniki w normie,oprocz testosteronu 90,34,fsh 0,04 i lh 0,68 oraz estradiol 34. Prosze doradz cos.

  1. avatar grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 07:12

   W uzyciu plukanie zatok i antybiotyki. Dodam,ze wyrzucilam jej przepisane niby oslonowo IPP”

   Katastrofa będzie z tego.

 48. avatar grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 07:14

  silny bol zatok,do tego refluks,jezyk oblozony brazowym nalotem,drzenie rak,a nawet calego ciala itp.”

  Ewidentna infekcja pasożytniczo-wirusowa, poszukajcie tu objawów:
  http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

 49. avatar julita 16 czerwca 2017 o 11:18

  Dziekuje za odp. Intensywnie poszukujemy,gabinetu w ktorym sa wykonywane testy na pasozyty,w Poznaniu. Moze ktos,cos wie i doradzi. Corka ma od czterech lat zdiagnozowana,bardzo silna alergie na bialko pochodzenia zwierzecego. Chociaz z zatokami jest cos na rzeczy,bo przy wydmuchiwaniu nosa pojawia sie slabosc i schodza jakies brzydkie,twarde kulki. Cos na zatoki skutecznego?

  1. avatar grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 12:46

   ul. Podchorążych 18, parter

   ”Cos na zatoki skutecznego?”
   Pozbyć się przyczyn.

 50. avatar julita 16 czerwca 2017 o 11:22

  Czy metaliczny posmak w ustach,taki plastikowy moze byc od ssania soli,czy od spozywania mlodego jeczmienia? I dlaczego pojawia sie gorycz po ostropescie? Mam kamice,czy to ma jakis wplyw?

  1. avatar grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 12:44

   Posmak może mieć różne przyczyny.
   Wit.C z B6? Soda? Zioła nerkowe?

 51. avatar julita 16 czerwca 2017 o 14:49

  Po wit. C,okropna zgaga. Pytalam Pepsi o odpowiednia. Odp. Cisza :-). Z B,tylko B12. A jakie to ziola sa dobre na nerki,bo tam tez kamienie mam. Kilka urodzilam i to duze 12mm. Dalam rade,chociaz bol okropny. O co chodzi z soda? Test,czy przyjmowanie. W tej chwili potrzebuje pilnie przegonic 🙂 zgage. Sodą mozna? Bo nie chce siegac po Polprazol!!!

  1. avatar grzegorzadam 17 czerwca 2017 o 06:20

   Zgaga? Jak przyjmujesz?
   Może być reakcja podrażnionej śluzówki.

   ”jakie to ziola są dobre na nerki”
   Wiele różnych ziół:

   ”Dr Clark
   Oczyszczanie nerek”:
   ”Herbata nerkowa”
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   ”O co chodzi z soda? Test,czy przyjmowanie.”
   jedno i drugie i alkalizacja, przy alkaliczności odpowiedniej złogi wapniowe nie tworzą się.
   Przezroczysty mocz, czyli magnez i odpowiednie nawodnienie.

   Jak chcesz walczyć ze zgagą IPP nie wróżę powodzenia.
   Można na pusty żołądek sodę przyjąć, ale w 99% przypadków trzeba zakwasić żołądek
   i zamknąć dolną zastawkę żołądka- Bołotow, poczytaj.

   1. avatar mysia 28 września 2021 o 19:50

    Można pogryzać migdały… zgaga mija bezpowrotnie.

 52. avatar julita 16 czerwca 2017 o 21:20

  O co konkretnie chodzi w tym pytaniu. B6 z C,soda i ziola nerkowe? Przyznam szczerze,ze nie mam pojecia o co chodzi. Czy te preparaty wywoluja metaliczny smak,czy o to,ze nalezy je wlaczyc do diety :-)?

 53. avatar grzegorzadam 17 czerwca 2017 o 06:49

  O co konkretnie chodzi w tym pytaniu. B6 z C,……

  Musisz czytać, w dwóch zdaniach nie można odpowiedzieć.
  Na poczatek testy domowe, nawodnienie (przezroczysty mocz), magnez itd:
  http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

 54. avatar julita 17 czerwca 2017 o 18:37

  Wit. C 2x dziennie po posilku(wit.C jako kwas askrobiniowy,palmitynian askorbylu,askorbinian wapnia,askorbinian magnezu),boflawonoidy cytrusowe. Moze macie lepsza C ?. Test soda,po 20 minutach odbicie. Nie chce IPP. Najpierw musze wyleczyc nadzerki i zapalenie sluzowki. Czy wytloki wedlug Bolotowa i woda z sola wystarcza???.

  1. avatar grzegorzadam 18 czerwca 2017 o 04:09

   Czy wytloki wedlug Bolotowa i woda z sola wystarcza???.”

   + sok z kapusty, chlorek magnezu, zioła, nawodnienie, alkalizacja.
   Trzeba czasu.

 55. avatar julita 18 czerwca 2017 o 06:38

  Alkalizacja? W jaki sposob? Przed chwila,przeczytalam kolejny post Pepsi o alkalizacji. I teraz mam metlik w glowie. Wyraznie jest napisane,ze chociaz dobra sola szybko mozna dokwasic zoladek,to i tak odradza ten sposob,stawia na gorzkie i kwasne. To gryzie sie z Bolotowem :-).

  1. avatar grzegorzadam 18 czerwca 2017 o 08:38

   Alkalizacja organizmu, nie żołądka!
   Czytaj dalej.

 56. avatar julita 19 czerwca 2017 o 17:10

  Na sniadanie zjadlam ugotowana marchewke z przepisu,ktory podales wyzej w komentarzu. Przed kolacja wytloki z marchwi wedlug Bolotowa. Moje pytanie. Dlaczego pali mnie zgaga,zwlaszcza po wytlokach? Az caly przelyk mnie boli i piecze.

  1. avatar grzegorzadam 19 czerwca 2017 o 17:39

   Nie wiem.
   Trzeba czasu, to nie tabs.
   Miałem takie zgagi, ze spać nie mogłem, minęło.

 57. avatar julita 20 czerwca 2017 o 11:27

  To ile stosowac wytlokow z marchwi i kiedy? Bolotow w swojej ksiazce pisze,ze stosowac w razie zgagi,a kilka stron dalej,ze od dwoch do czterech lyzek na czczo w celu usuniecia metali ciezkich z zoladka,aby mogl prawidlowo funkcjonowac zwieracz.

  1. avatar grzegorzadam 20 czerwca 2017 o 11:55

   Sama sobie odpowiedziałaś 😉

   Na zgagę inaczej, na metale inaczej.

 58. avatar julita 20 czerwca 2017 o 13:51

  Dziekuje za wszystkie odpowiedzi:-). Musze sie jeszcze cos zapytac. Wczoraj wieczorem mialam silna zgage. Wypilam wode z soda. I ogromne zaskoczenie. Zgaga sie wzmogla i doszlo jeszcze kwasne odbijanie. Dlaczego? Dzisiaj rano test sody. Odbicie po 15 minutach.

  1. avatar grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 06:11

   Minie dużo czasu, zanim to się unormuje.

 59. avatar Agiss 2 grudnia 2017 o 06:18

  Jak zwykle świetny wpis i dla mnie strzał w 10 ! Uwielbiam marchew, chrupię ją codziennie od kilku lat. I tutaj moje pytanie: czy można „przedawkować” marchew, czy jest jakaś ilość marchwi, która wpłynie źle na wątrobę (zdania dietetyków)….Buziole

 60. avatar grzegorzadam 2 grudnia 2017 o 08:20

  czy można „przedawkować” marchew,”

  Nie sądzę, granicą jest smak i ochota, jak ze wszystkim

 61. avatar Aneta D Falkiewicz 29 marca 2018 o 07:05

  Też się wychowałam na sokach z marchwi, jabłek i buraków, tatuś robił konsekwentnie w wiekim sokokombajnie a składniki ze wsi od babci brał. Soki zostały do dziś i strasznie uzależniają. Chociaż ostatnio to wolę podjadać surową marchewkę a buraki zakupić trzeba było w TIB, bo w Anglii strasznie cienko i strasznie drogo o wersje bio.
  Btw jaka jest różnica między prasą a dwuślimakiem? Wszystkie one zostawiają suche pulpy? I co z tymi pulpami potem robicie? W wersji witariańskiej? Bo w wegańskiej to sporo sposobów jest. Któreś maszyny polecacie? Są jeszcze ręczne prasy/ślimakowce, z korbką, faceta do tego trzeba? Zależy mi na sokowaniu liści a myć nie chcę. Wiem, że Pepsi ma Angela, czasochłonny jak chyba wszystkie ślimaki…

  1. avatar Iza 29 marca 2018 o 17:47

   Hurom jest OK (łatwo, szybko się go myje, cichy), używam od około 3 lat. Wióry nie są super suche.

 62. avatar mstasal 29 marca 2018 o 10:21

  Pepsi kochana…Ostatnio pisałam o tym, że zemdlałam nie wiedząc czemu. Dziś byłam u lekarza który zlecił mi badania i podejrzewał że to wina chorej tarczycy, miałam początkowo 8,70. Jak już wspomniałam wzięłam sobie do serca to co piszesz i wdrożyłam w życie, sama więc leczyłam tarczycę pomimo że endokrynolog przepisał mi euthyrox,-nie brałam. Koleżanka pielęgniarka twierdziła że tarczycy w życiu nie wyleczę naturalnie,a jednak można. Jestem taka szczęśliwa bo tarczyca spadła mi do 4,60 i lekarz powiedział że wszystko ok. i nie muszę nic brać tylko za 3 miesiące na kontrolę. Niesamowite, jak ktoś wątpi że nie da rady to ja jestem przykładem,że się myli.
  A co do mojego omdlenia to prawdopodobnie to co mi napisałaś,czyli kręgosłup szyjny. Nigdy mi nie doskwierał ale potem mnie bolała szyja i ciężko mi się oddychało, chyba to przez to że źle biegałam. Teraz staram się biegać na palce no i ćwiczę na kręgosłup.
  Wszystkie wyniki mam dobre
  Dziękuje Ci więc bardzo to,że czuję się wspaniale zawdzięczam Tobie. Lovciam

  1. avatar grzegorzadam 29 marca 2018 o 14:18

   co na to koleżanka pigułka?

 63. avatar mstasal 29 marca 2018 o 15:13

  Trochę zdziwiona…

 64. avatar Jarek 25 kwietnia 2018 o 18:17

  Witam.Powiedz mi kochana co sądzisz o oleju z konopii na taką dolegliwości jak rąk płuc))))-:

  1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2018 o 18:30

   Jeśli chodzi o olej z konopii znajdziesz bardziej odpowiednie miejsca, nie zajmuję się tym tematem wnikliwie. Wiem, że może być pomocny przy crohnie, ale taże nie daję konkretnych rad.
   Przy raku płuc zalecam zwykle to, co nie znaczy, że nie można stosować oleju z konopii dodatkowo.

   Witamina C – pomaga w naprawie i regeneracji tkanek, oraz pomaga w przyswajaniu żelaza
   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB, albo Liposomal C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib-254475917527.html

   liposomal przy raku będzie bardzo dobrym wyborem 3 miarki dziennie tuż przed posiłkami po 1.

   1 Witamina E G&G naturalna – silny przeciwutleniacz, który pomaga zwalczyć infekcję (razem z C i selenem koło 17)
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   Witamina B6 – obsługuje funkcje nadnerczy i jest niezbędna dla kluczowych procesów metabolicznych

   Witamina A – System układu odpornościowego i pomaga zapewnić barierę przed infekcjami – należy pić 1,5 litra soku z marchwi bio. dziennie. Rozłożonego na szklanki. Tłuszcz dobre masło. To są dobre źródła bekarotenu /A.

   Witamina D – sprzyja układowi odpornościowemu i zmniejsza stan zapalny

   Witamina D3 (w protokole z K2)

   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 100, czyli w przypadku raka w górnej granicy normy) na 5 dni przed badaniem odstawić suplemnty

   6 tabletek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html?search_query=d3&results=8 + 1 kapsułka K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib–254475917480.html?search_query=K2&results=6
   po śniadaniu, razem z 1 kapsułką Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html?search_query=omega+3&results=916

   Kwas foliowy naturalny – kluczowy w rozwoju krwinek czerwonych (brak kwasu foliowego może sprawić, że ciało jest podatne na raka)
   https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html
   1 kapsułka do śniadania

   Żelazo – pomaga organizmowi w przenoszeniu tlenu do komórek, ale nie plecam suplementacji żelaza, tylko np. chlorelli 100% Organic This is BIO, jako bardzo dobrego źródła żelaza i aminokwasów esencjonalnych. 
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   2 gramy pół godziny przed śniadaniem na kwadrans i przed obiadem też 2 gramy. Zaczynać od 1 tabletki, czyli pół grama, aby przyzwyczaić ciało d nowego pokarmu

   Selen – spowalnia nadaktywne odpowiedzi ciała, przy agresywnych formach raka
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Cynk – spowalnia reakcję immunologiczną i stan zapalny w organizmie
   1 kapsułka ( nie łączyć go z selenem) rano do śniadania razem z B6 i kwasem foliowym.
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę z miedzi, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   cynku nie należy łączyć z selenem

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Uzupełnić magnez:
   jabłczan magnezu TiB,

   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że rozwalnia, niech  bierze łyżeczkę małą jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, można zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/, wtedy już nie trzeba chlorelli, tylko 4 Greens.

   oraz Liposomal Kurkuminy TiB https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2516-liposomal-curcumin-100ml-tib-254475917565.html  działa antyrakowo

   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie jak najwięcej ilości kroków 
   Dużo surowych owoców i warzyw 
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę

 65. avatar Joanna 12 kwietnia 2019 o 09:31

  Witam, jak to jest z ta alergia, ja reaguje bardzo na pylki brzozy, na marchewke powiedzmy delikatnie – cieknie mi lekko z nosa. Mimo wszystko kocham marchewke i jeszcze pare lat temu nie mialam zadnych reakcji. To ciekniecie z nosa mam przy wielu warzywach i owocach, czy toby znaczylo, ze nie moge ich wszystkich jesc. Czy mimo wszystko jedzac marchew bardziej sobie szkodze niz pomagam?

  1. avatar Jarmush 12 kwietnia 2019 o 18:02

   dopóki Ci szkodzą nie je się alergenów. Zastosuj przez 3 miesiące to: Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,
   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6
   Do śniadania 3 miesięczna kuracja uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

   Nie jestem lekarzem, ale jest szansa, że po 3 miesiącach tej kuracji i niejedzenia pokarmów typu złom, alergie znikną

 66. avatar Joanna 12 kwietnia 2019 o 18:33

  Dziekuje kochana Pepsi, u mnie niestety raczej nie tak jak trzeba, juz pare razy pisalam, Hashimoto od 26 lat a moze dluzej, ph moczu rano bardzo alkaliczne, a w czasie dnia za kwasne… 4 szklanki pije i biore D3 i K2 i mineraly, kelp dopiero zjadlam jedno opakowanie, bralam wieczorem. Greens & fruits jeszcze nie, chyba sprobuje. Trawienie nie tegos, wode z octem pije ale codziennie. Robilam kuracje z glutamina, ale to juz z rok temu.

  1. avatar Jarmush 12 kwietnia 2019 o 18:36

   wprowadź do 4 szklanki żurawinę This is BIO i badaj mocz jak się obniża pH

 67. avatar Anna 12 lipca 2023 o 08:21

  Czy ta marchewka zostaje na noc w temp. Pokojowej czy w lodowce?

  1. avatar Pepsi Eliot 12 lipca 2023 o 15:42

   warzywa trzymamy w lodówce

 68. avatar George 30 sierpnia 2023 o 09:55

  Gdzie kupować bio marchew? ta z Lidla prawie zawsze jest spleśniała☹️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała NAJWIĘCEJ WITAMINY C! Dodaj więc Camu Camu This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Camu Camu This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum