i tak robisz masę fajnych rzeczy, Jolki rozwiązuj, ale w życiu bym się nie zapisała do uniwersytetu 3 wieku, to…
Marka osobista przykłady.
Personal branding, czyli marka osobista, to POJĘCIE ODNOSZĄCE SIĘ W PEŁNI DO CIEBIE.
W dzisiejszym cyfrowym świecie, Twoja marka osobista w Internecie może być kluczem do sukcesu zawodowego i osobistego.
Tworzenie marki osobistej w Internecie zaczyna się od wyboru unikalnej nazwy i domeny. To klucz, który pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Nazwa powinna być łatwa do zapamiętania, unikalna i odzwierciedlać Twoją osobowość lub specjalizację. Uwaga, jeśli skupisz się na specjalizacji w nazwie, z czasem może to stać się dla Ciebie ograniczające. Gdy na przykład zechcesz zmienić „branżę” zainteresowań. Przemyśl to.
Rejestracja domeny jest kolejnym krokiem, który zapewni Ci profesjonalny wygląd i zwiększy wiarygodność Twojej marki. Przy wyborze domeny warto zwrócić uwagę na jej rozszerzenie. Najpopularniejsze i najbardziej wiarygodne są .com, .net, .org.
A więc po kolei:
Stworzenie profesjonalnej strony internetowej jest mega istotne w budowaniu marki osobistej.
Strona ta powinna odzwierciedlać Twoją tożsamość, wartości i umiejętności.
Niezależnie od tego, czy jesteś freelancerką, blogerką, artystą czy przedsiębiorcą, strona internetowa jest Twoją wizytówką w świecie online. Dlatego powinna być dobrze zaprojektowana, łatwa w nawigacji i zawierać wszystkie niezbędne informacje o Tobie i Twojej marce.
Wybór odpowiedniej platformy do stworzenia strony jest równie ważny. Istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną stronę, nawet jeśli nie masz pojęcia o kodowaniu. WordPress, Wix czy Squarespace to tylko niektóre z nich. Wybierając platformę, zwróć uwagę na jej funkcjonalność, możliwość dostosowania do Twoich potrzeb oraz koszty.
Na koniec, pamiętaj o optymalizacji strony pod kątem SEO. Dzięki temu Twoja strona będzie łatwiej znaleźć w wynikach wyszukiwania, co zwiększy jej widoczność i przyciągnie więcej potencjalnych klientów.
Optymalizacja SEO obejmuje wiele aspektów, od słów kluczowych, przez jakość treści, aż po szybkość ładowania strony. Może to wydawać się skomplikowane, ale istnieje wiele poradników i narzędzi, które pomogą Ci w tym procesie.
Ważne, żebyś nie wpadła na głupi pomysł, stworzenia strony jedynie dla robotów Google. Strona musi mówić językiem ludzkim, i zachęcać przede wszystkim ludzi do odwiedzania jej. Robot nie pokocha Ciebie i nie kupi od Ciebie, czy za Twoim poleceniem produktu. Czyli twoje artykuły i tytuły muszą zawierać zarówno słowa kluczowe, jak i Twoją kreację. Kreacji nigdy dość, a co do ilości słów kluczowych są w temacie poradniki.
Pepsi Eliot, to jest przykład marki osobistej, jakby co:-)
Powiedzmy sobie szczerze, bez mediów społecznościowych się Twoja marka osobista nie zadzieje. A przynajmniej nie w sensownym czasie. Regularne publikowanie wartościowych treści na takich platformach jak Facebook, Instagram czy LinkedIn, pozwoli Ci nawiązać relacje z Twoją docelową grupą odbiorców. Wiedz, że to nie tylko o to, co mówisz, ale także o tym, JAK TO MÓWISZ. Twoja komunikacja powinna być spójna i odzwierciedlać Twoją osobowość oraz wartości, które reprezentujesz.
Rozpoznawalność twojej marki od tego zależy. Musisz być JAKAŚ!
Ważnym elementem budowania marki osobistej w mediach społecznościowych jest interakcja z Twoją społecznością. Odpowiadaj na komentarze, udostępniaj treści swoich obserwujących i bądź aktywna w dyskusjach. To pomoże Ci zbudować silniejsze relacje z Twoją społecznością i zwiększyć zaangażowanie, co jest kluczowe dla budowania marki osobistej.
Na koniec, pamiętaj, że budowanie marki osobistej to proces, który wymaga czasu. Nie zniechęcaj się, jeśli nie zobaczysz natychmiastowych rezultatów. Bądź konsekwentna, publikuj wartościowe treści i angażuj się z Twoją społecznością, a z czasem zobaczysz, jak Twoja marka osobista wzrasta i rozwija się.
Podstawą budowania marki osobistej w Internecie jest tworzenie wartościowych treści. To one przyciągają uwagę odbiorców i sprawiają, że zaczynają oni postrzegać Cię jako eksperta w swojej dziedzinie. Teoretycznie treści, które publikujesz, powinny być na wysokim poziomie. Nie chodzi tylko (a nawet w wielu przypadkach wcale nie chodzi) o poprawność językową, ale mam na myśli merytorykę. Twoje posty, artykuły czy komentarze powinny dostarczać odbiorcom konkretnej wiedzy i rozwiewać ich wątpliwości.
Napisałam teoretycznie, bowiem jest wiele stron (blogi, vlogi), które nie dostarczają wiedzy, nie rozwiewają wątpliwości, oraz są zero merytoryczne, a mają ogromną oglądalność. Jeśli masz zdolności przyciągania do siebie ludzi, jakbyś się najadła magnesu, po prostu często publikuj, a już będą szczęśliwi.
Przykładowa tabela porównawcza wygląda tak, ale jak zawsze wyjątki potwierdzają regułę.
Strategia | Jakość treści | Unikalność | Częstotliwość publikacji | Reakcje odbiorców |
---|---|---|---|---|
Strategia A | Wysoka | Wysoka | 2 razy w tygodniu | Pozytywne |
Strategia B | Średnia | Średnia | 5 razy w tygodniu | Mieszane |
Tworzenie wartościowych treści to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Nie wystarczy jednorazowe stworzenie kilku postów.
REGULARNE publikowanie nowych treści, które są ciekawe DLA TWOJEJ GRUPY DOCELOWEJ, to klucz do sukcesu. To, co publikujesz, buduje Twój wizerunek w oczach innych, dlatego warto zadbać o to, aby były to treści najwyższej jakości.
Jeśli zamierzasz rozśmieszać, rozśmieszaj. Jeśli wybrałaś wahadło straszenia, strasz. Ważne, żebyś miała świadomość, że budując markę osobistą, jednocześnie budujesz wahadło, które będzie chciało zabiegać o emocje twoich popleczników.
Nie martw się, Ty zbudujesz wahadło KONSTRUKCJI!
Nowe, ulepszone wydanie rewolucyjnej książki Leczenie dobrą dietą już do kupienia:-)
Jak działają algorytmy wyszukiwarek internetowych, jest istotne dla skutecznego pozycjonowania marki osobistej. SEO (Search Engine Optimization) to proces optymalizacji strony internetowej, aby osiągnąć jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Dobre praktyki SEO obejmują tworzenie wartościowych treści, optymalizację słów kluczowych, budowanie linków i poprawę szybkości ładowania strony.
Tworzenie wartościowych treści to podstawa skutecznego SEO. Wysokiej jakości treści, które są unikalne, aktualne i dostarczają wartości dla czytelników, są bardziej prawdopodobne do rankingu wysoko w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, regularne publikowanie nowych treści na stronie internetowej może pomóc w zwiększeniu widoczności w wyszukiwarkach.
Wybór odpowiednich słów kluczowych jest kolejnym ważnym elementem SEO. Słowa kluczowe to frazy, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarki, aby znaleźć informacje. Badanie słów kluczowych może pomóc w zrozumieniu, jakie frazy są najczęściej wyszukiwane przez Twoją grupę docelową, co pozwoli Ci optymalizować swoje treści pod kątem tych
Taj jak napisałam wyżej, używaj słów kluczowych NATURALNIE, jednocześnie unikając nadmiernego ich stosowania. Takie rzeczy nie tylko nie spodobają się ludziom, ale nawet roboty na Ciebie doniosą. Comoże prowadzić do kar od wyszukiwarek. Zakopią Cię na 17 stronie.
Podczas budowania marki osobistej, istotne jest nawiązywanie i pielęgnowanie relacji z innymi osobami w branży.
Może to być zarówno współpraca z innymi ekspertami, jak i budowanie relacji z potencjalnymi klientami. Dzięki temu zyskasz nie tylko większą widoczność, ale także możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy.
Networking to nie tylko uczestnictwo w branżowych wydarzeniach czy konferencjach. To również aktywne działanie w mediach społecznościowych, udzielanie się na forach internetowych czy komentowanie artykułów na blogach. Miej na uwadze, że każda interakcja to potencjalna okazja do nawiązania nowych mega kontaktów.
Dlatego zawsze dobrze być otwartym na propozycje współpracy, ale jednocześnie pamiętać o swoich celach i wartościach.
Marka osobista to oczywiście nie tylko to, co mówisz o sobie, ale także to, (przede wszystkim to) JAK JESTEŚ POSTRZEGANA PRZEZ INNYCH.
Polecam NOWY pakiet 4 szklanek na Chlorelli i Trawie Pszenicznej (Wheat Grass This is BIO) – obie idą do 4 szklanki!
Monitorowanie Twojej marki osobistej jest niezbędne do jej doskonalenia. Dzięki temu możesz zrozumieć, co działa, a co nie, i dostosować swoje działania. Możesz to zrobić, obserwując swoje statystyki w mediach społecznościowych, analizując ruch na swojej stronie internetowej lub korzystając z narzędzi do monitorowania marki, takich jak Google Alerts.
Regularnie sprawdzaj swoje wyniki i dostosowuj strategię w zależności od tego, co mówią Ci dane.
CIĄGŁE UCZENIE SIĘ I ROZWIJANIE to podstawa, jeśli chcesz budować markę osobistą. Internet jest pełen zasobów. Możesz przykładowokorzystać z webinariów, kursów online, blogów i podcastów.
Marka osobista powinna rosnąć i rozwijać się razem z Tobą!
Na koniec, nie zapominaj o wartości feedbacku. Możesz go zdobyć, prosząc o opinie swoją publiczność, klientów czy mentorów.
Feedback jest nieocenionym źródłem informacji, żeby doskonalić swoją markę osobistą.
Taka strona powinna zawierać informacje o Tobie, Twoje umiejętności, doświadczenie i osiągnięcia. Powinna również zawierać portfolio Twojej pracy, bloga z wartościowymi (rzecz bardzo subiektywna) treściami, informacje kontaktowe i linki do Twoich profili w mediach społecznościowych.
Wybór mediów społecznościowych zależy od Twojej branży i grupy docelowej. LinkedIn jest ważny dla profesjonalistów i osób szukających pracy, Instagram jest idealny dla twórców i influencerów, a portal X (dawny Twitter) jest dobry dla osób, które chcą dzielić się (zaskoczyć, poruszyć) swoimi myślami i opiniami.
Treści, które są użyteczne, edukacyjne, inspirujące lub rozrywkowe dla Twojej grupy docelowej. Powinny one odzwierciedlać Twoją osobowość, wartości i ekspertyzę. REGULARNE PUBLIKOWANIE NOWYCH TREŚCI I angażowanie się w interakcje ze społecznością są arcyważne.
Śledząc, co ludzie mówią o Tobie w Internecie, analizując statystyki Twojej strony internetowej i mediów społecznościowych, oraz prosząc o opinie od Twojej społeczności. Doskonalenie marki osobistej polega na ciągłym uczeniu się, eksperymentowaniu i dostosowywaniu się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań Twojej grupy docelowej.
Uczestnicząc w wydarzeniach branżowych, dołączając do grup i forów online, KOMENTUJĄC i udostępniając treści innych osób w Twojej branży (bez przesady, żeby nie strzelić sobie w kolano autospamem), oraz nawiązując bezpośrednie kontakty z ludźmi, których podziwiasz lub z którymi chciałabyś współpracować.
Powiązane artykuły
Komentarze