Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 840 034
67 online
42 351 VIPy

Masz oponkę w pasie? Może brakować Ci jednej, kluczowej witaminy!

Z otyłości i oponki w pasie wynika sporo nieprzyjemności, a im większa, tym trudniej jest się jej pozbyć. U niektórych jednak proces pozbywania się oponki działa całkiem sprawnie, podczas gdy u innych… No cóż, różnie to bywa.

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być… Witamina D3!

Zgodnie z badaniem zaprezentowanym podczas dorocznego spotkania Europejskiej Społeczności Endokrynologów, które odbyło się w Barcelonie, osoby z wyższym poziomem tłuszczu na brzuchu w zatrważającej większości przypadków miały niski poziom witaminy D3.

I być może brzmi to jak nic wielce poważnego, ale zważywszy na to jak istotną dla zdrowia jest witamina D, nie warto tego faktu lekceważyć!

Do tej konkluzji doszli badacze z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego VU i Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Leiden w Holandii. Zbadali oni pacjentów w ramach badania epidemiologi otyłości. Sprawdzono poziom nadmiernego tłuszczu i ogólny poziom tłuszczu u badanych i oszacowano jak ma się on do poziomów 25(OH)D badanych. Aby upewnić się, że otrzymany obraz jest pełny, zwrócono uwagę także na czynniki takie jak poziom aktywności fizycznej, przyjmowane używki oraz przewlekłe choroby. Ustalono, że zarówno nadmiar tłuszczu jak i ogólny poziom tłuszczu łączą się bezpośrednio z brakiem witaminy D u kobiet, podczas gdy nadmierny poziom tłuszczu miał tu znacznie większe znaczenie. U mężczyzn niski poziom witaminy D dominował poziom otłuszczenia wątroby i nadmierny tłuszcz. U obu płci jednak wyznacznikiem niższego poziomu witaminy D3 była oponka w pasie. Badanie nie potwierdza co prawda bezpośredniego powiązania nadwagi i niskiego poziomu witaminy D, ale wskazuje, że osoby o określonych parametrach mają zwiększone szanse by mieć niedobór.


Istotne spojrzenie na sprawę rzuca także inne badanie

Każda komórka Twojego ciała potrzebuje witaminy D, w tym komórka tłuszczowa. Specjalne receptory w Twoim organizmie sygnalizują, czy zgromadzony tłuszcz należy magazynować czy się go pozbyć. Jest im do tego niezbędna witamina D! Naukowcy z Uniwersytetu w Mediolanie analizowali dane 400 pacjentów otyłych lub mających nadwagę w latach 2011-2013 Wszyscy pacjenci zostali poddani diecie o niskiej zawartości kalorii i podzieleni na 3 grupy: I grupa nie przyjmowała witaminy D, jedynie wprowadziła dietę II grupa przyjmowała 25 000 IU miesięcznie + zmiana diety III grupa przyjmowała 100 000 IU miesięcznie + zmiana diety Po 6 miesiącach naukowcy stwierdzili, że tylko pacjenci przyjmujący 100 000 IU miesięcznie osiągnęli optymalny poziom witaminy w organizmie. Odkryli także, że uczestnicy, którzy suplementowali witaminę D zrzucili znacznie więcej kilogramów niż osoby, które zmieniły jedynie dietę. Wyniki badania jednoznacznie wskazują na to, że osoby otyłe mają niedobory witaminy D oraz, że suplementacja witaminą D jest niezbędna w każdej kuracji odchudzającej. Witamina D3 odgrywa również niesamowicie ważną rolę w kontrolowaniu poziomu łaknienia, czyli tego kiedy jesz i ile jesz.

Witamina D jest właściwie niezbędna

Niemożliwym jest przyjęcie wystarczającej ilości witaminy D3 z jedzenia, można jednak nieznacznie podnieść jej poziom z pomocą jajek, pełnego mleka i mięs (jak wątroba) oraz serów dojrzewających. Przede wszystkim jednak jest ona wytwarzana w skórze w kontakcie ze słońcem. Ilość czasu jaką powinno się spędzać codziennie na słońcu zależy od wielu czynników takich jak klimat, pogoda, tonacja skóry, godzina, o której się wychodzi i inne. Istotna jest też ilość odsłoniętej skóry – im więcej jest odsłonięte, tym lepiej. W naszym klimacie najczęściej jednak pogoda nie sprzyja odpowiedniemu poborowi tej witaminy, więc trzeba ją suplementować.


W tym celu konieczne jest wykonanie badania poziomu 25(OH)D, które pomoże określić jaka dawka będzie odpowiednia! Istotnym jest także aby witamina D3 była przyjmowana w towarzystwie witaminy K2, która wzmacnia jej działanie i dzięki której można uniknąć groźnego w skutkach paradoksu wapnia. O tym czym jest paradoks wapnia i niepozorna witamina K2 przeczytasz w tym artykule. Źródła: 1

uściski:)

(Visited 15 692 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Virayla 17 czerwca 2018 o 09:54

  Hej. Mam Wit. D3 i K2 TiB. Ale jeszcze nie wykonałam badania na 25(OH)D [muszę wrócić do domku], to ile jej póki co przyjmować?

  Dzięki za odpowiedź 😉

  1. avatar Jarmush 17 czerwca 2018 o 12:33

   Na już bierz albo 3 D3 i 1 K2 TiB, albo 2 D3+K2 TiB do ssania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3. W dzień, gdy rozebrana do bikini bierzesz kąpiel słoneczną na plaży nie musiz brać D3. Z wynikami zgłoś się do mnie, możesz tutaj podać. 🙂

   1. avatar briarlen 17 czerwca 2018 o 18:22

    Dzięks, Pepsi. Niestety jeszcze jadę na tydzień do Holland, więc badanie zrobię dopiero, jak wrócę. Mam natomiast jeszcze wyniki badań TSH, które wynosi 4,37 (wyniki z końca kwietnia), FT4 – 18,4 i TPO – 11,20.
    Pani chciała mi przepisać hormony, ale po tym jak odmówiłam, powiedziała „no spox, ja się wyleczyłam biorąc selen, ale że jestem lekarzem, to muszę Ci powiedzieć najpierw, że hormony i te sprawy”. Bo to niemiecka lekarka, jako że teraz w Niemczech przebywam. Przyczaiłam, że w mojej okolicy robią biorezonans, więc też się wybiorę.

    Póki co wdrożyłam post przerywany, terapię 4 szklanek (do pierwszej dodaję jeszcze imbir i cynamon oraz póki co zamiast pieprzu piperynę, którą dawno kupiłam – może być?), a właściwie 3, bo zielonek jeszcze nie daję rady. Mam wit. D3, K2, C, Selen, Chlorellę i Spirulinę w Tabsach, też dawno kupiłam i witaminę B12, ponieważ odstawiłam mięso, chociaż sporadycznie ryba się zdarzy, ale już bardzo rzadko. No i niestety – stety ostatnio przylgnął do mnie kozi ser, no nie mogę, bardzo mam na niego ochotę :D.

    Dzięki postowi przerywanemu schudłam ok. 7 kg, ale została ta oponka. Z pewnością mało mi witaminy D. Pracuję na magazynie, słońca tam nie ma. Z domu też często nie wychodzę. Wiem, że to źle. Czeka mnie jeszcze dużo pracy nad sobą.

    Pozdrawiam Pepsi, dużo dobrego <3

    1. avatar Jarmush 17 czerwca 2018 o 19:43

     Zero cukru z cukiernicy

     Zero kazeiny

     Zero glutenu

     Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności

     Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

     Długo śpij

     Całkowicie odstaw kofeinę

     Bierz 50mg cynku dziennie, jest też niezbędny przy bielactwie!

     2 tabletki, lub 1 gdy nie badałaś poziomu miedzi i cynku. ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Bierz 200* mcg selenu dziennie, 
     czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
     Selenu nie łącz z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około godziny 17.

     Bierz witaminę C

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
     Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
     jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5

     Bierz D3 w protokole z K2
     Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
     Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
     Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

     Oczyść wątrobę
     https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
     tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Bierz magnez
     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
     magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ 

     Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
     Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B. 

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

     Schudnij

     Zbadaj poziom kortyzolu

     Nie jestem lekarzem

     1. avatar briarlen 17 czerwca 2018 o 21:31

      Okej, właśnie nieco bałam się tych krzyżowych, ale spróbuję, bo bardzo lubię brokuła <3
      Na szczęście fanką kawy nie byłam nigdy. Mam za to Mace :3
      No to jeszcze widzę, że cynku nie mam, witaminy E, żeby sparować z selenem też nie.

      Płyn Lugola też używam. Robię plamy, gdy wychodzę do pracy. Do końca pracy znikają (8h). To dobrze czy źle?
      Magnez też biorę w terapii, tak jak i ocet jabłkowy.
      Robiłam test z sodą, wyliczyłam 38 sekund około. Musiałabym jeszcze raz zrobić.

      Chciałam jeszcze dodać, że staram się odżywiać zgodnie z zasadą niełączenia.
      Na śniadanie wcinam dużo owoców. Potem na obiad skrobia (ryż brązowy/czarny, kasza gryczana niepalona)+warzywa, a ostatni warzywa + białko. Czy dobrym pomysłem byłaby zamiana tego ostatniego posiłku na shape shake? W jednym tygodniu poprzedzałby go wysiłek fizyczny, w drugim nie (praca zmianowa).

      I ostatnie (już nie będę męczyć) czy sprawdzenie swojego typu metabolicznego, czy też dieta dostosowana do grupy krwi, to jest cool pomysł? Po tym jak już zdrowa będę?

      Dzięki za dobre rady, dobrego wieczoru 🙂

     2. avatar Jarmush 18 czerwca 2018 o 11:38

      to niby jest test, ale ja bym się nie przywiązywała do tego za bardzo https://www.pepsieliot.com/okreslic-swoj-typ-metaboliczny-ktos-ogole-moze-dobrze-sie-czuc-paleo/

      Tak możesz wieczorem wypić szejka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum