Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 393 122
197 online
42 283 VIPy

Masz za dużo tłuszczu na brzuchu? Oto 21 zasad, czyli oczko najlepszego odchudzania

Twoja gra moim ciałem jest po prostu tylko grą, dlatego będąc świadomą możesz bazo wiele (wszystko?). Wystarczy zrozumienie.

To co się dzieje z Tobą da się logicznie wytłumaczyć, wiadomo dlaczego nie chudniesz, ale być może jeszcze tego nie rozumiesz.

(kolejność przypadkowa)

1.

Dieta, w tym odchudzająca, MUSI CHRONIĆ CIĘ PRZED PRZEWLEKŁYMI ZAPALENIAMI, czyli musi być bogata w organiczne składniki odżywcze, w tym przeciwutleniacze.

Zwłaszcza powinna zawierać ponad 50% (a lepiej więcej) surowych pokarmów roślinnych, owoców i warzyw.

Jeśli wybrałaś dietę keto, czyli wysokotłuszczową, nie możesz jeść tylu kalorii z węglowodanów, nie więcej niż 7%, a jeszcze lepiej 5%. Jak długo na takiej diecie będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem, nie zostało dowiedzione.

Tłuszcz roślinny z dużą ilością Omega 6 również nie jest wskazany w dowolnych ilościach.

Jak długo na takiej diecie będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem, nie zostało dowiedzione.

Jednak wielu ludziom ta dieta pomogła, przynajmniej przez pewien czas, na poziomie ciała, natomiast trudniej byłoby przebudzić się duchowo. Nie wiem, czy komuś się udało. Z kolei im więcej jesz surowych pokarmów roślinnych, im więcej potasu w pokarmach i mniej sodu, im więcej surowych węglowodanów (80%), i mniej tłuszczu (max 10%) tym masz większą szansę nie zachorować na chorobę przewlekłą.

Im więcej będziesz jadła surowych pokarmów roślinnych, tym więcej energii zostanie wydatkowane i nastąpi deficyt kaloryczny. Jednak Twoje dobrze odżywione ciało nie będzie już potrzebowało takiej ilości kalorii jak wcześniej. Twój metabolizm nie będzie musiał być napędzany ponad miarę, spowolnisz, ale na ścieżce prozdrowotnej. Tarczyca będzie pracowała właściwie, pomimo, że być może temperatura Twojego ciała będzie trochę niższa. Wszystkie badania przeprowadzane są dla ludzi, którzy jedzą pokarm w przewadze gotowany, czyli ludzi schorowanych tak czy siak. Nie wiemy ostatecznie jakie są prawidłowe poziomy wyników badań dla ludzi jedzących w przewadze surowy pokarm roślinny. Niech więc spowolni Twój metabolizm w stosunku do innych ludzi, którzy nie kumają czaczy, ale niech to będzie normalny poziom dla Ciebie. To jest wybitnie prozdrowotne.

2.

Wyeliminuj żywność wysoko przetworzoną, w tym cukier rafinowany, bułki, pączki i magi, czyli utajniony glutaminian sodu. Najłatwiej da się to zrobić przez zrozumienie i akceptację swoich potrzeb, ale też słabości. Chcesz w tydzień wychować dziecko, które jara, popija i wącha? Co masz mu do powiedzenia? Masz jakąś metodę, oprócz tego, żeby truć, że można było do tego brzucha nie dopuścić, i że są jacyś winni? Jest jak jest, czyli nadwaga, a niejedzenie batoników i kiełbasy wydaje Ci się czym strasznym, ponad Twoje siły.

Owszem, z poziomu ego tak to właśnie wygląda. Ego tragizuje, podcina skrzydła, podpuszcza, straszy, że i tak nie schudniesz, namawia, że tylko ten jeden raz. Ego zrobi wszystko, żebyś nie skomunikowała się ze swoją świadomością obdarzoną wolną wolą, gdyż nie jest to w jego interesie. Ten baton, bułka, pączek, czy kiełbasa to tylko podpuchy w tej grze, nauka jak w filmie z morałem. Gdy tak podejdziesz do swoich słabości, że to blokuje Cię na siebie samą, być może tym razem odpuścisz. Jak Ci się nie uda, to następnym razem. Miej tylko na uwadze, że aby się przebudzić potrzeba czasu, że ewolucja to jest zmiana w czasie, dlatego zdrowie bywa przydatne w każdym logowaniu, daje Ci czas na ewolucję świadomości. Ewolucja polega na pozbywaniu się strachu.

3.

Nigdy nie jedz niczego smażonego i staraj się zmniejszyć ilość pokarmu gotowanego. Jak wyżej, po prostu smażone pokarmy są prozapalne, gotowane nie al dente również. Jak już gotuj na parze, nie rozgotowuj pokarmów, wówczas posiłek będzie Cię odżywiał. takie jedzenie z czasem staje się bardzo smaczne, dlatego, gdy masz dziecko, nie przyzwyczajaj go do smaku frytki, które to przyzwyczajenie nabywa się prawie natychmiast, po pierwszej frytce. Dzieci naprawdę uwielbiają ryż zawinięty w wodorosty i małe hosomaki z awokado.

4.

Jeśli jesteś nadwrażliwa unikaj glutenu, gdyż został skażony silnym pestycydem. Jeśli masz celiakię z pewnością nie jesz glutenu, podobnie jak gdy masz chorobę autoimmunologiczną. Laktozy i kazeiny unikaj odkąd skończyłaś lat 4, bo w tym mniej więcej wieku ssak, zwany człowiek przestaje je dobrze trawić. Generalnie unikaj alergenów, gdyż niszczą twój układ trawienny.

5.

Doceń naturalny i rozpuszczalny błonnik. Prawie wszystkie warzywa i owoce zawierają zarówno błonnik rozpuszczalny w wodzie, jak i nierozpuszczalny. Oba błonniki mają swoje zalety i wady, o czym pisałam niejednokrotnie, jednak dopóki nie wyleczysz wyściółki swoich jelit, nie zakwasisz dobrze żołądka, błonnik nierozpuszczalny jedzony nieświadomie (chleb razowy) może doprowadzić do zmniejszonego wchłaniania w jelitach składników odżywczych z  pokarmów.

6.

Gdy tylko Twoje ciało na to pozwoli, koniecznie wprowadź do diety zielone, najlepiej organiczne warzywa liściaste w sporej objętościowo ilości  20 dkg dziennie. Wygodną formą jest blendowanie takich pokarmów tworząc rozbudowaną czwartą szklankę z codziennej, nawadniającej, oczyszczającej wątrobę i całe ciało kuracji 4 szklanek.

7.

Należy uważać na stosunek spożywanych kwasów Omega 3 do Omega 6, a najlepiej, żeby ten iloraz wynosił 1 do 1, chociaż niektórzy mówią o 1:3 na korzyść Omega 6. Pomimo tego, żeoba rodzaje kwasów tłuszczowych są niezbędne dla zdrowia i muszą być dostarczane wraz z pokarmem, w diecie bardzo często przeważa prozapalna Omega 6. Przykładowo orzeszki arachidowe zawierają ponad 300 razy więcej Omegi 6 niż antyzapalnej Omega 3.


8.

Dobre tłuszcze działają przeciwzapalnie, jednak można się na tym bardzo przejechać, ponieważ roślinne tłuszcze w postaci płynnej bardzo często zawierają utleniony cholesterol , czyli są zjełczałe, a to wybitna kiła dla zdrowia. Powodują twardnienie ścianek komórkowych, twardnienie żył i tętnic. Dlatego pomimo mojego roślinożerstwa (nie weganizmu, ani tym bardziej wegetarianizmu) jem Omega 3 z oleju rybiego.

9.

Jedz probiotyki z fermentowanych, najlepiej organicznych produktów spożywczych. Kiszona kapusta, kimchi, kiszony czosnek, skórki z bananów (dostarczające prawie za darmoszkę, jakże wysoko wycenianego w milionach dolców kwasu hialuronowego), cytryny, nawet rojnik z przydomowego ogródka przeciwko cystom i torbielom. Zaś, gdy jesz nabiał jogurt najlepiej kozi, czy owczy. Nie wiem, czy to pewne dane, ale podobno owce nie chorują na raka, chociaż okazało się, że rekiny jednak tak, dlatego strategia reklamowa chrząstek rekina trochę podupadła na yyy … zdrowiu.

10.

Pamiętaj o regularnym detoksie z metali ciężkich (idealne pożywienie spirulina/chlorella). Codzienna oczyszczająca kuracja 4 szklanek jednocześnie zapewnia higieniczne, systematyczne, nienatarczywe odtruwanie. Właśnie dla regularnie jej stosujących praktycznie bez uciążliwej reakcji Herxheimera.


11.

Nie zapominaj o naturalnych przeciwutleniaczach. Jagody acai do 4 szklanki, fioletowa kukurydza, łyżeczka matcha, to wszystko ma silne działanie rozbrajania nadreaktywnych form tlenu, czyli wolnych rodników tlenowych. Są niezbędne do życia, o czym nie wszyscy wiedzą, i tworzą się niemal przy każdej okazji, w tym dużo nawet przy prozdrowotnych ćwiczeniach fizycznych, jednak ich nadmiar ma działanie wybitnie prozapalne. A nadmiar tworzy życie. Innym bonusem z diety bogatej w przeciwutleniacze jest nieporównywalnie wyższa odporność na promienie słoneczne. Możesz znacznie dłużej cieszyć się słońcem bez groźby poparzenia i oczywiście bez szkodliwych syntetyków, kremów z filtrami.

12.

Bezwzględnie pij dużo czystej wody. Należałoby oddawać mocz 10 razy dziennie w kolorze przezroczystym. Też mocz poranny powinien być biały. Czyli pijesz przed snem i pijesz w nocy, gdy budzisz się na oddawanie moczu. Dobre nawodnienie ciała jest niezbędne zawsze, a przy okazji, gdy chcesz obniżyć poziom kwasu moczowego, gdy jesz sporo fruktozy, masz gorączkę, wyleczyć ból stawów może kilka szklanek wody i wiele rzeczy dobrych zrobić, o które nigdy nie podejrzewałabyś wody, w tym pozbawić Cię alergii. Dlatego rozpoczynanie każdego dnia od rytuałów picia 4 szklanek wody, do tego podrasowanej dobroczynnymi składnikami jest najprostszą drogą do Twojej przemiany w zdrową, również szczupłą osobę. Człowiek zdrowy nie ma nadwagi, ani niedowagi, o czym też należy wspomnieć.

13.

Nie zapominaj o naturalnych enzymach. Jedząc żywy, surowy pokarm roślinny, świeży, niskoprzetworzony (blendowanie i wyciskanie dwuślimakowe owszem, ale należy sok, czy miks wypić jak najszybciej do 20 minut po) dostarczy Ci również enzymów.

14.

Ruszaj się codziennie, a bieganie jest naturalnym ruchem dla ciała. Dzieci swój pierwszy krok wykonują biegiem. Człowiek biegnąc zachowuje równowagę. Ludzie, którym kręci się w głowie idąc, gdy biegną nie odczuwają tej niedoskonałości. Dlatego, o ile wydalasz zdrowotnie, po prostu biegaj.

15.

Oddychaj głęboko, do brzucha. Oddychaj przeponą. Gdy skupisz się na długim, pełnym wydechu, automatycznie wykonasz długi, prawidłowy wdech. Staraj się wdychać energię ziemi i wydychać energię kosmosu. Niech przez Twoje ciało w pionie wartko płynie energia. Będąc w spoczynku staraj się jak najrzadziej oddychać w ciągu minuty, ćwicz oddech obserwując siebie. To już jest zaproszenie do medytacji, chociaż, gdy jeszcze czujesz dużo lęku, i intuicyjnie bronisz się przed medytacją, absolutnie nie namawiam, żebyś nie zraziła się do tego lekarstwa na przebudzenie świadomości  w naszej wirtualnej rzeczywistości, w tej grze.


16.

Każdej doby nieprzerwanie pość minimum 16 godzin, wówczas będziesz mogła skorzystać z dobrodziejstw programu jem i chudnę z przerywanym postem. Trochę krótsze przerwy w niejedzeniu, również są bardzo korzystne, ale żeby dietę nazywać przerywanym postem (pp) trzeba trzymać minimum 16 godzinne okno bez jedzenia i picia kalorii.

17.

Jeśli masz nadwagę, wymasuj swoje ciało olejem sezamowym, a następnie usiądź w promieniach słonecznych. Skumulowana tkanka tłuszczowa ma tendencję do twardnienia, co jest tym bardziej trudne do usunięcia. Olej sezamowy pozwala wniknąć w mikro kanały skóry i poprawia krążenie w tkance podskórnej, wspierając w ten sposób przemianę metaboliczną i usuwanie toksyn. Samodzielny masaż należy wykonywać przez 15 do 30 minut w ciepłym pomieszczeniu, a następnie wystawić ciało na słońce, aż do umiarkowanych potów. Głowę chroń stosownym bezpiecznym kapelutkiem, a następnie przez 10 minut ochłoń w cieniu, a potem zmyj olej pod ciepłym prysznicem.

18.

Raz w tygodniu bierz bardzo ciepłą, słoną kąpiel. Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby woda do wanny wlewała się poprzez filtr pozbawiający ją chemikaliów, ale jest jak jest. Ogólny obrzęk w organizmie może utrudniać usuwanie toksyn, zwłaszcza z układu chłonnego. Dlatego taka gorąca słona kąpiel pozwala wyciągnąć toksyny przez gruczoły potowe. Wprawdzie niektórzy witarianie twierdzą, że jedyną dobrą drogą do wyciągania z odchudzających się ludzi toksyn, jest właśnie droga przez zadek, to jednak nie we wszystkim musimy się zgodzić. Gdyż chcesz, jak najszybciej oczyścić się z toksyn, to raz, a dwa, że Ajurweda działała skutecznie już trochę przed Davidem Wolfe. Po kąpieli ubierz się dość ciepło aby kontynuować wystarczająco pocenie się i zwiększanie wydalania toksyn. To jest metoda przyspieszonego oczyszczania z toksyn po metabolizmie nadmiaru tłuszczu, ale niejako bez przyspieszania samego metabolizmu.


19.

Pij co jakiś czas w ciągu dnia szklankę bardzo ciepłej wody. Jednym z najprostszych, najtańszych i skutecznych sposobów na pobudzenie tkanki tłuszczowej do spalania jest picie co jakiś czas szklanki czystej ciepłej, albo nawet gorącej wody. Od czasu do czasu urozmaić wodę gotując wraz z nią przez kilka minut dobrą przyprawę, jak kurkuma, imbir, goździki, kardamon, cynamon i czarny pieprz. Oczywiście zielona herbata jest również bardzo dobra, ale może być przyczyną nadmiernego głodu, gdy pije się ją zbyt często. Gdyż zielona herbata właśnie przyspiesza metabolizm, jednak dokładnie w tym samym momencie pozbawia ciało nadmiaru wolnych rodników tlenowych, więc możesz cieszyć się w efekcie końcowym sukcesem odtłuszczania.

20.

Pij soki warzywne (najlepiej marchew) świeżo wyciskane i organiczne, oczyszczają ciało, dotleniają, odkwaszają krew i przede wszystkim limfę.

21.

Jeśli nie możesz schudnąć na „pp”, czyli przerywanym poście, włącz technikę zmienności diety, czyli 511. Tutaj masz cały artykuł poświęcony temu punktowi.

Jest prośba

Odchudź się raz, a porządnie, minimalizując szkody i nigdy już do tej sprawy nie wracaj. Wejdź na nową drogę i tego się trzymaj. Nie myśl wciąż o  celu, już się ciesz z teraz.

Źródła:

 • Charaka Samhita, Sutra sthana & Chikitsa sthana, Chowkhamba Publishers (sanskryt tekst i tłumaczenie przez Dr RK Sharma i Dr Bhagawana Dash ) Ashtanga hrdaya, Sutra sthana, Chowkhambha Krysznadas Academy (sanskryt tekst i tłumaczenie dr KR Srikantha Murthy )
 • Wtręty o ajurwedyjskich praktykach odchudzania zaczerpnęłam od dr Jessici Vellea, osoby z Bostonu, ale zajmującej się ponad 10 lat ajurwedyjskimi metodami odchudzania
 • drpompa.com/additional-resources/180_solutions/intermittent-fasting-top-5-strategies-for-your-best-health-ever

(Visited 10 763 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar owocek 8 kwietnia 2019 o 14:04

  SUPERowe podsumowanie tak ma być i będzie ?

 2. avatar Ola 8 kwietnia 2019 o 17:22

  Pepsi jak raz na zawsze wyzbyć się niedoborowsci? W moim dzieciństwie brak było milosci ze strony rodziców, totalny chłód emocjonalny, psycholog mnie określił jako kobietę z syndromem „kochającej za bardzo”… nigdy zaden zwiazek mi nie wyszedł, zawsze ja odchodzę od zmysłów z milosci, a druga osoba mna pomiata jak szmata, wiec powiedziałam BASTA. Jak zacząć życ dla siebie i nie myslec o nikim?

 3. avatar Okoń 9 kwietnia 2019 o 05:29

  Pepsi. Często wspominasz o jasnym, przejrzystym moczu, z drugiej strony jest postawa , wydaje się logicznego Morsea który twierdzi że ma być osad i że to oznaka dobrej filtracji nerek. pH moczu też według niego powinno być w stronę kwaśnego i że wtedy właśnie kwasy są wydalane. Jeśli możesz to proszę o jakiś komentarz na ten temat.
  🙂

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 05:53

   Układ limfatyczny przenosi odpady z bilionów komórek do nerek, gdzie są one filtrowane, a następnie eliminowane.

   Test Morse polega na tym, że oddajesz mocz po wielu godzinach niepicia, czyli 3-4 godziny przed snem nie oddajesz moczu i pierwszy mocz z rana oglądasz. Jeśli w słoiku jest pochmurnie okazuje się, że Twoje nerki nie są zatkane, że dobrze filtrują limfę, przez co nie ulega ona zakwaszeniu, bo jak wiesz limfa ma być zasadowa, jeszcze bardziej niż krew.
   Kwaśne owoce oczyszczają limfę i nerki, należy jeść 80 % surowej żywności roślinnej w diecie.
   Mono dieta winogronowa przez kilka dni, albo woda z sokiem z cytryny (po to są też 4 szklanki) szybko przeczyszcza nerki.

   Jednak po tej próbie stanu filtracji swoich nerek, należy wrócić do picia takiej ilości wody, aby oddawać mocz biały. Jest to też sprawa poziomu kwasu moczowego przy dużej ilości fruktozy, którą je się na takiej diecie także. Woda po prostu leczy.

   Kwestia pH moczu jest następująca: Zakres przyswajania witamin i minerałów w odniesieniu do aktualnego pH moczu:

   Jod – minimum 6,4 – maximum 6,6, lub inne źródła podają 6,8 pH

   Molibden, Srebro – minimum 6,3 – maximum 6,7 pH

   Miedź, Cynk – minimum 6,2 – maximum 6,9 pH

   German, Selen – minimum 6,1 – maximum 6,8 pH

   Chrom, Mangan, Kobalt, Żelazo – minimum 6,0 – maximum 7,0 pH

   Potas, Siarka, Chlor, Wapń, Tytan, Wanad – minimum 5,8 – maximum 7,2 pH

   Witaminy A, B, E, F, K – minimum 5,8 – maximum 7,2 pH

   Sód, Magnez, Krzem, Fosfor – minimum 5,6 – maximum 7,4 pH

   Wodór, Węgiel, Lit, Beryl, Bor, Azot, Tlen, Fluor minimum 5,4 – maximum 7,6 pH

   Czyli z rana leciutki kwas nie jest zły, jeśli chodzi o wchłanianie, jednak w ciągu dnia zakwaszony mocz to już problem. Przy raku PH moczu 4,5, a nawet 5 to przerzuty.

 4. avatar Owoxuś 9 kwietnia 2019 o 07:35

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 11:28

   jeśli jest spam , a osoba wiarygodna, czyli spam wynika z niewiedzy, usuwa się tylko spam, jeśli osoba jest spamerem usuwa się cały koment i dostęp do komentowania. Tak to działa, nie pamiętam natomiast jak to jest w Twoim przypadku

 5. avatar Tess 9 kwietnia 2019 o 14:06

  Pepsi,
  Idę dziś biegać. Jako nowy początek. Nie uprawiałam tego sportu, jestem nieprzygotowana, chyba. Czy jakieś wskazówki co robić po zakończeniu biegu możesz mi przekazać? Jeść, pic co konkretnego? Prysznic ciepły, zimny, żelem, czy mydłem naturalnym, sauna, krem jakiś do ciała? Medytacja, oddech czy poczytać ciebie do snu? Do biegania zabieram Tolla Potęga teraźniejszości, czy może na pierwszy raz muzyka, żeby się nie zniechęcić. Czy zrobić wszystko tak jak czuje, rezonuje? Cholercia głupie to, bo nawet nie wiem jak się ubrać w taka pogodę. ?

  1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2019 o 15:33
 6. avatar Lamat 4 maja 2019 o 18:44

  Pepsi, w 20 punkcie polecasz sok z marchwi, a czy z buraka będzie równie wartościowy? Wiele dobrych rzeczy w ostatnich latach mówi się o buraku, ale czy rzeczywiście jest to poparte stanem faktycznym?

  1. avatar Jarmush 4 maja 2019 o 20:04

   Na blogu jest sporo o marchwi i buraku, wpisz w szukałkę, nie można porównywać tych dwóch warzyw, ale jakbym miała wybierać, to marchew ma najbardziej spektakularne właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum