Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 349 825
online
42 203 VIPy

Medytacja może zrewolucjonizować Twoje życie i… system więziennictwa

Zakład poprawczy Manhattan County District Attorney’s Office w Nowym Jorku został pionierem we wprowadzaniu nowych metod asymilacji więźniów ze społeczeństwem i walki z przestępczością, a także sposobem na zwalczenie stresu (w tym Zespołu Stresu Pourazowego) u więźniów. Odkrywamy sposoby, jakie mogą zostać użyte by uchronić więźniów przed powrotem za kratki i przemocą domową, a także pomóc osobom, które mogły doświadczyć przemocy w więzieniu. – rzeczniczka DA, Joan Vollero. https://youtu.be/hzV55gus4NA

Medytacja transcendentna

Spośród wielu znanych metod medytacji, ogromną popularnością cieszy się medytacja transcendentna – specyficzna metoda, którą odkrył przed światem w latach ’60 Maharishi Mahesh Yogi. Obecnie wiele wpływowych osób i wielu ludzi sukcesu uważa ją za klucz do swojej transformacji i ogromnej wewnętrznej siły. Reżyser i producent, David Lynch, jest jednym z największych propagatorów medytacji transcendentnej. Stworzył on pionierski program, początkowo dedykowany uczniom, który został wprowadzony do kalifornijskiego systemu edukacji. Kolejnym etapem było przetestowanie metody w zakładach poprawczych, obecnie natomiast wprowadza się ją do niektórych więzień w Stanach Zjednoczonych. Dr. Michael Puerini, dyrektor medyczny Stanowego Ośrodka Poprawczego w Oregonie mówi: Myślę, że medytacja transcendentna naprawdę może pomóc ludziom przełamać swój strach i egocentryzm. Jest coś takiego w medytacji transcendentnej, co budzi do współodczuwania. Nie mam pojęcia dlaczego to działa, ale tak właśnie jest. A współodczuwająca osoba, to lepsza osoba.

W 2015 roku, fundacja Davyda Lyncha wprowadziła medytację transcendentną do Stanowego Ośrodka Poprawczego w Oregonie, jako część programu naprawczo-socjalnego dla więźniów, aby Ci mogli łatwiej zasymilować się ze społeczeństwem po odbyciu kary

Rezultaty były niesamowite! Uczestnicy kursu zauważyli u siebie większe poczucie spokoju i koncentracji, a także poprawę jakości życia. Redukcja stresu w niejednokrotnie trudnych warunkach życia może być kluczowym elementem do powrotu na „dobrą drogę” i samorozwoju. Jeden z osadzonych, 21-letni Laddarius Tidmore, mówi: Kiedy medytuję, czuję wolność, która oddala mnie kompletnie od miejsca, w którym jestem, od więzienia. Odizolowuję się kompletnie od wszystkiego i wszystkich, nawet od tego miejsca – przez tych 20-30 minut moje ciało nie istnieje. Złą częścią medytacji jest to, że kiedy kończę, znów tu jestem, ale medytacja sprawia, że jestem zrelaksowany i wolny, znów jestem na ulicach miasta, poza tym wszystkim i nic nie może mnie dotknąć, to wspaniałe uczucie.

Medytacja ma niezwykle dużo właściwości zdrowotnych

Przede wszystkim pozytywnie wpływa na mózg i układ odpornościowy. Zyskuje coraz większą popularność jako realny środek do rozwiązywania personalnych problemów. Nie tak długi czas temu, w Szkole Podstawowej im. Roberta W. Colemana w Baltimore, przeprowadzono eksperyment, który dowiódł, że medytacja działa doskonale jako środek dyscyplinujący i wychowawczy. Naukowcy sprawdzali alternatywy dla lekarstw dzieci z ADHD i odkryli, że praktyka medytacyjna pozwala odstawić kompletnie farmaceutyki. Ta wspaniała metoda wydaje się być rewolucyjną, chociaż tak naprawdę odkrywamy to, co było wiadomym od tysięcy lat. Prawdziwa anatomia ludzkiego ciała i umysłu jest duchową anatomią, która uaktywnia się, kiedy do umysłu wkrada się spokój, który otwiera najgłębsze pokłady świadomości. Medytujmy więc. Źródła: 1

uściski!

(Visited 3 038 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar grzegorzadam 8 lutego 2018 o 11:20

  ”że medytacja działa doskonale jako środek dyscyplinujący i wychowawczy.”

  Subtelna tresura? 😉

  1. avatar Emanuela Urtica 8 lutego 2018 o 12:15

   Nie rozumiem dlaczego dyscyplina kojarzy się z biciem po łapach. 😉 Toż niekiedy samodyscyplina właśnie bywa kluczem to ruszenia ze skrzyżowania.

 2. avatar Renata 20 lipca 2018 o 20:17

  Były też takie eksperymenty z medytacją vipassana i rezultaty też wskazały na jej skuteczność. Chyba nawet film o tym powstał: „Doing time, doing vipassana”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum