logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 431 812
184 online
32 385 VIPy
Reklama

 

pepsi eliot, this is bio, rytuały tybetańskie

TWOJA
100% ORGANICZNA
KURKUMA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Medytacja może zrewolucjonizować Twoje życie i… system więziennictwa

mnisi, medytacja, pepsi eliot, this is bio

Zakład poprawczy Manhattan County District Attorney’s Office w Nowym Jorku został pionierem we wprowadzaniu nowych metod asymilacji więźniów ze społeczeństwem i walki z przestępczością, a także sposobem na zwalczenie stresu (w tym Zespołu Stresu Pourazowego) u więźniów.

Odkrywamy sposoby, jakie mogą zostać użyte by uchronić więźniów przed powrotem za kratki i przemocą domową, a także pomóc osobom, które mogły doświadczyć przemocy w więzieniu.

– rzeczniczka DA, Joan Vollero.

https://youtu.be/hzV55gus4NA

Medytacja transcendentna

Spośród wielu znanych metod medytacji, ogromną popularnością cieszy się medytacja transcendentna – specyficzna metoda, którą odkrył przed światem w latach ’60 Maharishi Mahesh Yogi. Obecnie wiele wpływowych osób i wielu ludzi sukcesu uważa ją za klucz do swojej transformacji i ogromnej wewnętrznej siły.

Reżyser i producent, David Lynch, jest jednym z największych propagatorów medytacji transcendentnej. Stworzył on pionierski program, początkowo dedykowany uczniom, który został wprowadzony do kalifornijskiego systemu edukacji. Kolejnym etapem było przetestowanie metody w zakładach poprawczych, obecnie natomiast wprowadza się ją do niektórych więzień w Stanach Zjednoczonych.

Dr. Michael Puerini, dyrektor medyczny Stanowego Ośrodka Poprawczego w Oregonie mówi:

Myślę, że medytacja transcendentna naprawdę może pomóc ludziom przełamać swój strach i egocentryzm. Jest coś takiego w medytacji transcendentnej, co budzi do współodczuwania. Nie mam pojęcia dlaczego to działa, ale tak właśnie jest. A współodczuwająca osoba, to lepsza osoba.

W 2015 roku, fundacja Davyda Lyncha wprowadziła medytację transcendentną do Stanowego Ośrodka Poprawczego w Oregonie, jako część programu naprawczo-socjalnego dla więźniów, aby Ci mogli łatwiej zasymilować się ze społeczeństwem po odbyciu kary

Rezultaty były niesamowite! Uczestnicy kursu zauważyli u siebie większe poczucie spokoju i koncentracji, a także poprawę jakości życia. Redukcja stresu w niejednokrotnie trudnych warunkach życia może być kluczowym elementem do powrotu na „dobrą drogę” i samorozwoju.

Jeden z osadzonych, 21-letni Laddarius Tidmore, mówi:

Kiedy medytuję, czuję wolność, która oddala mnie kompletnie od miejsca, w którym jestem, od więzienia. Odizolowuję się kompletnie od wszystkiego i wszystkich, nawet od tego miejsca – przez tych 20-30 minut moje ciało nie istnieje. Złą częścią medytacji jest to, że kiedy kończę, znów tu jestem, ale medytacja sprawia, że jestem zrelaksowany i wolny, znów jestem na ulicach miasta, poza tym wszystkim i nic nie może mnie dotknąć, to wspaniałe uczucie.

Medytacja ma niezwykle dużo właściwości zdrowotnych

Przede wszystkim pozytywnie wpływa na mózg i układ odpornościowy. Zyskuje coraz większą popularność jako realny środek do rozwiązywania personalnych problemów.

Nie tak długi czas temu, w Szkole Podstawowej im. Roberta W. Colemana w Baltimore, przeprowadzono eksperyment, który dowiódł, że medytacja działa doskonale jako środek dyscyplinujący i wychowawczy.

Naukowcy sprawdzali alternatywy dla lekarstw dzieci z ADHD i odkryli, że praktyka medytacyjna pozwala odstawić kompletnie farmaceutyki.

Ta wspaniała metoda wydaje się być rewolucyjną, chociaż tak naprawdę odkrywamy to, co było wiadomym od tysięcy lat. Prawdziwa anatomia ludzkiego ciała i umysłu jest duchową anatomią, która uaktywnia się, kiedy do umysłu wkrada się spokój, który otwiera najgłębsze pokłady świadomości.

Medytujmy więc.

Źródła: 1

uściski!

(Visited 2 628 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. grzegorzadam 8 lutego 2018 o 12:20

  ”że medytacja działa doskonale jako środek dyscyplinujący i wychowawczy.”

  Subtelna tresura? 😉

  1. Emanuela Urtica 8 lutego 2018 o 13:15

   Nie rozumiem dlaczego dyscyplina kojarzy się z biciem po łapach. 😉 Toż niekiedy samodyscyplina właśnie bywa kluczem to ruszenia ze skrzyżowania.

 2. Renata 20 lipca 2018 o 22:17

  Były też takie eksperymenty z medytacją vipassana i rezultaty też wskazały na jej skuteczność. Chyba nawet film o tym powstał: „Doing time, doing vipassana”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *