logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 457 286
168 online
27 299 VIPy
Reklama
[caption id="attachment_35346" align="aligncenter" width="458"]K2, this is bio, pepsi eliot TWOJA WITAMINA K2 z mk7 z natto[/caption]

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Męska strona witaminy K2! Unormuj swój testosteron

  k2, pepsi eliot, this is bio

  Najnowsze badania potwierdzają, że witamina K2 pomaga podnieść poziom testosteronu! O tym, jakie są symptomy syndromu niskiego poziomu testosteronu i jego skutki, przeczytasz w artykule dr. Pompy.

  Zacznijmy od małej powtórki z witaminy K2. Proszę Państwa – wyciągamy karteczki

  Jakie mamy rodzaje K2?

  Mk4 (mega nietrwała, nie nadaje się jako suplement) pozyskiwana z pokarmu (nabiał) zwierzęcego, organicznego, warunek: zwierzęta muszą być karmione trawą.

  Mk7 można ją znaleźć w sfermentowanym pokarmie (np. natto) i dobrych suplementach. Jest niezwykle ważna dla zdrowia tkanek i kości i prawidłowej pracy całego Twojego organizmu.

  Jakie są źródła K2?

  Witamina K2 zawiera się w niektórych sfermentowanych produktach (jak natto, sfermentowany olej z rybiej wątroby) i w nabiale od zwierząt jedzących trawę. K2 jest produktem fermentacji i produkują ją określone typy bakterii. Oznacza to, że większość ludzi będzie miało witaminy K2 niedobór.

  TU KUPISZ Witaminę D3 (z lanoliny)+ K2 MK7 z natto (z legendarnego laboratorium Gnosis) TiB

  Czy trzeba suplementować K2?

  Badania potwierdziły, że ludzkie ciało potrzebuje osobnej suplementacji. Witaminę K2 można suplementować solo, lecz witaminę D3 i wapno zawsze w protokole z K2, żeby uniknąć paradoksu wapniowego (więcej na ten temat tutaj).

  Czy to naprawdę takie ważne? Dlaczego?

  Ważne i to od najmłodszych lat! Dowiedziono, że ma wpływ na wszystkie tkanki ciała: kości, zęby, naczynia krwionośne i skórę. Odchudza, wpływa na zdrowie kości i piękny uśmiech, jest w stanie wyleczyć z miażdżycy, redukuje żylaki, minimalizuje ryzyko nowotworu, wpływa na pracę mózgu, wydłuża życie i zwiększa wchłanianie niemal wszystkich substancji odżywczych.

  Wszystkie te informacje, a nawet więcej, znajdziesz tutaj.

  k2, pepsi eliot, this is bio

  Najnowsze badania dowiodły, że witamina K2 pomaga uregulować poziom hormonów i podnieść poziom testosteronu

  Oba rodzaje tej witaminy, zarówno MK4 jak i MK7, wykazały wpływ na podniesienie poziomu testosteronu. MK4 jednak ma to do siebie, że wchłania się kiepsko i pozostaje w organizmie maksymalnie przez 8 godzin, podczas gdy działanie K2 utrzymuje się około 3 dni.

  W pierwszym badaniu nad wpływem K2 na hormony, podano szczurom K2 (MK4) w ilości 75mcg/kg masy, codziennie przez 5 tygodni. Grupa badawcza pod przewodnictwem Ito Asagi z Uniwersytetu Tohoku, badała codziennie poziom testosteronu w osoczu krwi i jądrach obiektów. Wyniki były bardziej niż zadowalające – poziom testosteronu wzrósł u szczurów średnio o 70% w osoczu i aż o 90% w jądrach.

  Warto zauważyć, że poziomy hormonu luteinizującego nie zmieniły się ani odrobinę, z czego wynika, że niemal całość testosteronu powstała nie w mózgu, a w jądrach.

  Wynik tego eksperymentu potwierdza inne japońskie badanie, które dotyczyło czegoś zupełnie innego. W jego trakcie zauważono, że szczury z niskim poziomem K2 mają także znacznie niższy poziom testosteronu. Dzieje się tak dlatego, że cholesterol, który jest silnie zaangażowany w biosyntezę testosteronu, ma zaburzony stosunek LDL do HDL (czyli tak zwanego złego cholesterolu do dobrego).

  Więcej dowodów?

  W 2013 roku prof. Michał Nowicki i Ilona Kurnatowska z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi badali temat wpływu witaminy K2 na choroby nerek. Poza tym, że wyniki badania były oczywistym przełomem w tym temacie, dowiedziono jeszcze jednego. Dzięki temu, że duet D3 i K2 zapobiega zwapnieniom dostarczając wapno tam, gdzie jego miejsce, nic nie hamuje witaminy D przed stymulacją produkcji większej ilości testosteronu.

   

  Badania nad witaminą K2 wciąż trwają, a lista jej cudownych właściwości jest coraz dłuższa. Od około 10 lat bada się jej istotę i z coraz większą pewnością można stwierdzić, że jest ona absolutnie niezbędna do zdrowego, zrównoważonego funkcjonowania. To mówię z pełną powagą ja – Pepsi Eliot:).

   

  Źródła: 1,2,3,4,5,6

  lovciam:)

  (Visited 2 960 times, 1 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. prot 19 lipca 2017 o 20:15

   75 mg na kg masy, czyli jak koleś waży 100 kg to ma witaminy k2 łyknąć 7500 mg dziennie? Nie za dużo?

   1. Pepsi Eliot 19 lipca 2017 o 20:37

    już poprawiam, wkradł się błąd mcg!,

  2. patii 19 lipca 2017 o 22:26

   Witam, ja z zupełnie innym tematem.

   Przede mną wykończenie domu – malowanie, podłogi, urządzenie. I chciałabym poznać Pepsi Twoją opinię – czy znasz „bezpieczne” farby? Oraz Czy są na rynku panele (nie drewniane), które nie będą wplywac negatywnie na zdrowie? (Pod nimi będzie podłogowka, stąd drewno odpada).

   Czy coś jeszcze dodalabys od siebie, co mogę uwzględnić? Liczę, że nawet w takim aspekcie masz wiedzę! Dziękuję z góry!

   1. Emanuela Urtica 20 lipca 2017 o 09:06

    Farbę kupujesz bez LZO (lotnych związków organicznych) i benzyny lakowej. W sieciówkach budowlanych pytaj o farby hipoalergiczne (sprawdzaj, czy nie mają w składzie LZO, benzyny lakowej, amoniaku). Ja ostatnio używałam farb ze sklepu colorownia, miałam białą marki Laboratorium Farb, eko farba Śnieżki jest ok, Benjamin Moore i Ralstone mają wszelkie atesty, ale 90% farb akrylowych, winylowych i lateksowych wodorozcieńczalnych będzie ok.

    A co do podłogi, są ekologiczne np. z poliuretanu, jest nasz PRL-owy, trochę zapomniany, korek. Panele też pewnie się znajdą, ale to już nie w sieciówkach, tylko trzeba pogrzebać w necie. 🙂

   2. Pepsi Eliot 20 lipca 2017 o 09:10

    kupujesz farbę, która po wyschnięciu ma 0, najlepiej, żeby też na mokro miało 0, ale może być mało trwała

   3. grzegorzadam 20 lipca 2017 o 23:55

    czy znasz „bezpieczne” farby?”

    Jeżeli nie widzieliście polecam, dom bez grzyba, farby, chemii,
    po prostu super 😎

    KSIĘŻYCOWE DREWNO
    https://www.youtube.com/watch?v=hjW4gGwEdeE

    I żywica z modrzewia..

   4. Jony 21 lipca 2017 o 12:37

    Są panele winylowe, mam takie w kuchni i są o niebo lepsze od parkietu czy lentexu w dodatku odporne na wodę. Z góry przypominają drewno a z dołu to mieszanka plastiku z gumą. Tnie się je nożykiem a nie wyrzynarką.
    Co do farb na ścianę ja używam dekorala latexowego dobrze się kładzie a po trzech dniach nic nie czuć. Te akrylowe ekologiczne słabo kryją.
    Jeśli chodzi o farby na metal, drewno czy parapet np z betonu to dobre są emalie akrylowe wodorozcieńczalne półmatowe produkcji OBI. Rok temu taką malowałem parapet z betonu i trzyma bardzo dobrze, a kolor rewelacja.

  3. Madzia 19 lipca 2017 o 22:28

   Ba …..dwa razy skończyła mi się za nim dostalam następną i atakował mnie bol pęcherza ….który przed suplemnacja był na gminny !!!!!! Za pierwszym razem nie skojarzyłam tego ale za drugim ….myślę ze to był powód kiedyś miałam to kilka razy w roku teraz zdarzyło się drugi raz w przeciągu dwóch lat akurat wtedy kiedy miałam tydzień przerwy w suplementacji k2 ……myślisz ze to przypadek ?pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 20 lipca 2017 o 09:09

    nie przypadek

  4. Marta 20 lipca 2017 o 07:50

   Pepsi, a co K2 MK9 ? Czytałam, ze różni się od MK7 czasem wchłaniania chyba… Pytam bo ostatnio kupiłam D3 K2 Mk9 jak się okazało – p zakupie 🙁

   1. Pepsi Eliot 20 lipca 2017 o 08:56

    ani mk4, ani mK9 nie kupujemy, nawet jakby były w promocyjnych cenach

   2. Emanuela Urtica 20 lipca 2017 o 09:25

    Może mieć dłuższy półokres wchłaniania, ale zakłada się, że jest taki sam – ok. 72h.
    Natomiast MK9 ma różne pochodzenie i, ponieważ nie jest powszechną formą K2, z reguły otrzymuje się go syntetycznie, a nie z odpowiednich bakterii, więc jego przyjmowanie nie ma sensu, bo zwyczajnie nie działa.
    A w K2 im wyższa jakość, tym lepsza biodostępność i wchłanianie. Tylko kilka firm/laboratoriów na świecie produkuje naturalną witaminę K, z czego tylko dwie (w tym włoskie Gnosis) przy użyciu bakterii Bacillus subtilis natto. Kilka robi to przy użyciu innego, mniej skutecznego szczepu Bacillus licheniformis, wszystkie pozostałe formy to syntetyczne postaci.
    W K2 TiB masz MK-7 z natto, z legendarnego laboratorium Gnosis we Włoszech (uznawanego za najlepsze na świecie w swojej dziedzinie).

  5. Jony 21 lipca 2017 o 10:42

   Soja obniża poziom testosteronu i nie ważne czy genetycznie modyfikowana czy bio, sprawdzone na moim organizmie, nigdy więcej tego paskudztwa.
   I nieważne czy jesteś kobietą czy facetem, testosteron jest potrzebny każdemu, a nadmiar estrogenu u obu powoduje same złe rzeczy. A zjadanie soji powoduje właśnie wzrost estrogenu.
   K2 jest dużo w jajkach.
   Badania badaniami ale najlepiej sprawdzić to na własnym organizmie.

  6. Miki 21 lipca 2017 o 16:19

   Najbogatszym źródłem K2 jest niezaprzeczalnie natto, ale jest to potrawa, o której dowiedziałam się z tego bloga ponieważ nie istnieje w naszej szerokości goegraficznej ani kulturze. Z jakich wiec produktów dostępnych u nas można suplementowac poprzez pożywienie K2?

   1. Emanuela Urtica 21 lipca 2017 o 16:25

    Ekologiczne masło, mleko i jego pochodne z mleka krowy karmionej wyłącznie trawą (czyli nie wystarczy kupić eko masła/mleka w sklepie), mięso zwierząt karmionych trawą, jajka od naturalnie żywionych kur. Najlepiej jest na naszej szerokości udostępniać to suplami mimo wszystko. 🙂

    1. Miki 21 lipca 2017 o 17:14

     Dzięki Emanuelo za odpowiedź 😊. A jak to się ma do naszych kiszonek? Czy w kiszonej kapuście lub ogórkach tez znajdziemy K2, w końcu to tez produkty fermentacji?

     1. Emanuela Urtica 21 lipca 2017 o 17:40

      K2 produkują konkretne szczepy bakterii. Bodaj bacillus subtilis (te z natto, najlepszej jakości K2) i bacillus licheniformis. 🙂

   2. grzegorzadam 21 lipca 2017 o 23:44

    PRODUKT WITAMINA K2 W MCG/100G ZAWARTOŚĆ MK-4 0 MK-7

    Natto 1103,4 (0% MK-4, tylko MK-7)
    Wątróbka z gęsi 369,0 (6% MK-4)
    Sery twarde 76,3 (6,5% MK-4)
    Sery miękkie 56,5 (98% MK-4)
    Żółtko jaja 32,1 (100% MK-4)
    Udko gęsie 31,0 (100% MK-4)
    Masło 15,0 (100% MK-4)
    Wątróbka kurza 14,1 (100% MK-4)

  Dodaj komentarz