Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 388 083
30 online
42 282 VIPy

Miedź, żelazo, fosfor, ile tego masz w tkankach ciała?

Masz OSOBOWOŚĆ MIEDZI?

Pierwiastki śladowe, to minerały potrzebne w śladowych ilościach, czyli bardzo, bardzo małych, jednak absolutnie są NIEZBĘDNE do życia.

Należą do nich żelazo, miedź, fosfor, leitmotiv dzisiejszego wpisu, ale też mangan, cynk, chrom, chlor, selen, lit, kobalt, krzem, bor, oraz prawdopodobnie kilkanaście innych, które są słabiej zbadane.

Na przykład braki pierwiastka śladowego molibdenu mogą sprawić, że źle znosisz żywność i suplementy zawierające siarkę (nawet wino może Cię uczulić), nie mówiąc o kąpielach w termalnych wodach wulkanicznych.

Według znanego naturopaty i naukowca Waltera Lasta molibden przyjmowany w suplemencie w dużej dawce około 5oo mcg może istotnie pomóc w tym zakresie.

Żelazo

Żelazo jest nośnikiem tlenu, jak również energii mineralnej

Jego obecność jest wymagana w hemoglobinie do transportu tlenu, do detoksykacji i do wytwarzania energii w komórkach.

Żelazo znajdziesz w chlorelli i spirulinie.

Dlatego 4 szklanka jest załadowana algami i trawami.

Polecam Ci najwyższej czystości nowozelandzką trawę pszeniczną WHEAT GRASS This is BIO, o której kiedyś czytałam na amerykańskich stronach opiniujących i zawsze marzyłam, żeby mieć właśnie tę trawę w ofercie.
To nie tylko kwestia siwienia i urody, ale potężne odżywianie, wsparcie wątroby, masa chlorofilu, oraz wygoda. Wrzucasz do 4 szklanki:)
<3


Trawa pszeniczna ma jeszcze więcej żelaza niż algi.

W chudym mięsie, wątrobie, podrobach, skorupiakach.

Pokarmy z żelazem hemowym (łatwo przyswajalnym) to wątroba i nerki zwierząt, a także wszystkie czerwone mięsa.

Ale w melasie, fasoli, w pełnoziarnistch płatkach i ciemnozielonych warzywach.

Zagęszczony wysuszeniem i sproszkowaniem organiczny jarmuż, TWOJE MIĘSO ROŚLINNE!
Kale This is BIO  wymiata nie tylko w 4 szklance!:)


Ciemne mięso kurczaka i ciemne mięso indyka zawiera również pewne ilości żelaza hemowego (białe piersi mało).

Tuńczyk, małże, ostrygi i inne skorupiaki.

Pokarmy z żelazem niehemowym (trudniej przyswajalnym) to właśnie algi, żółtka, melasa, piwne drożdże, słonecznik, pestki z dyni, ciemnozielone warzywa i soja.

Obficie miesiączkujące kobiety i dzieci, szczególnie na dietach ubogich w żelazo, mają najczęściej niedobory tego pierwiastka.

Zbyt dużo żelaza w organizmie jest toksyczne

Owa toksyczność żelaza, czyli nadmiar może wynikać z genetycznych skłonności (na szczęście rzadka choroba hemochromatoza), ale może wynikać z diety zbyt bogatej w żelazo hemowe, czyli łatwo przyswajalne.

Żelazo zaczyna gromadzić się w organizmie.

Przy czym nabyty w chwili urodzenia nadmiar żelaza, nie jest obecnie rzadkością, gdyż kobiety w ciąży są nagminnie dokarmiane suplementami z żelazem, co w ciąży może mieć sens, ale później należy wrócić do uzupełniania żelaza pokarmem, chyba, że badanie żelaza, a przede wszystkim ferrytyny sugeruje, że dieta jednak nie wystarcza.

Nie przez przypadek w preparacie multiwitaminowym dla dorosłych  Greens & Fruits TiB nie ma żelaza, a w preparacie dla dzieci Vitek TiB jest żelazo w bardzo dobrej formie glukonianu, niepowodującej zaparć i polecane kobieto ciężarnym.

Branie tabletek z żelazem dłużej niż miesiąc może okazać się niebezpieczne.

Żelazo jest niezbędnym minerałem w organizmie człowieka. Przeciążenie żelazem jest jednak zabójcze.

Większość lekarzy uważa, że jest to rzecz rzadka i głównie dziedziczna. W rzeczywistości jest znacznie bardziej powszechne i bardziej niebezpieczne niż wielu ludzi sobie wyobraża.

Nadmiar żelaza może być czynnikiem prozapalnym i przyczynić się między innymi do cukrzycy, choroby serca, zapalenia stawów, innych stanów zapalnych, uszkodzenia utleniacza, choroby Alzheimera i raka.

Inne skutki to przewlekłe infekcje, utrata włosów (czyli włosy można tracić zarówno z powodu braków, jak i nadmiaru żelaza), niedoczynność tarczycy (przy czym braki żelaza często też dla odmiany towarzyszą niedoczynności tarczycy, w tym Hashimoto), nadpobudliwe zachowanie, przemoc, zaburzenia uwagi i inne problemy zdrowotne.

Przeciążenie żelazem wychodzi w wyniku badań poszerzonych żelaza i dlatego nie jest tak często wykonywane i naprawdę DOŚĆ RZADKO ma związek z genem hemochromatozy.

Jak się pozbyć nadmiaru żelaza?

Niestety jest też trudne do leczenia medycznego.

Działa tak zwane upuszczanie krwi, ale owa metoda ma poważne minusy, ponieważ powoduje utratę wielu składników odżywczych, pogłębienie niedożywienia, które jest już tak powszechne dla naszej populacji.

Niektórzy preferują pijawki. I uwaga, NIE MOŻNA zostać honorowym dawcą krwi z genem hemochromatozy.

Najlepsze rozwiązanie, to zmienić styl odżywiania, co pozwoli w sposób naturalny odwrócić toksyczność żelaza.

Dzieje się tak nawet w niektórych zaawansowanych przypadkach osób z rozpoznaniem hemosyderozy i hemochromatozy.

Te dwa ostatnie przypadki dziedzicznych chorób uważa się za nieuleczalne, ale nie zawsze jest to prawdą.

A teraz może Cię zszokuję, ale źródłem nadmiaru żelaza mogą być rafinowane produkty z yyy … mąki pszennej, czyli białe pieczywo, gdyż się je wzbogaca żelazem.

Miedź

Miedź, na dwoje babka wróżyła

Miedź należy do najbardziej emocjonalnych i intuicyjnych minerałów.

Osoby z wysokim poziomem miedzi w tkankach często są jasnowłose, młode, porywcze, twórcze i emocjonalne.

Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że zatrucie miedzią jest bardzo nieprzyjemne, ale nie wszyscy wiedzą, że braki miedzi mają również wymiernie negatywne skutki.

Miedź jest niezwykle ważna dla płodności kobiet i funkcji seksualnych, a jej poziom często waha się (góra, dół) w związku z poziomem estrogenów.

Jest również niezbędna dla zdrowia tętnic, pigmentacji skóry, włosów  i tworzenia krwi, w produkcji energii oraz dla neuroprzekaźników, takich jak dopamina.

Bransoletka z miedzi może być dobrą formą jej suplementacji.

Wegetarianko, czy spożyłaś już dzisiaj swoją porcję cynku?

Zbyt dużo miedzi, co może mieć miejsce na przykład z powodu braków cynku, to szereg objawów typowych dla dorosłych  i dzieci.

Wśród nich jest depresja, zmęczenie, wysypki, bóle migrenowe, zmienność nastrojów, ADD, ADHD (czyli nie tylko braki magnezu, okazuje się, że nadmiar miedzi również), autystyczne tendencje u niemowląt i dzieci, bezpłodność, napięcie przedmiesiączkowe i wiele innych.

Źródła miedzi to podroby, orzechy, nasiona, fasola, ziarna, suszone owoce, czekolada.

Osoby z wysokim poziomem miedzi w tkankach często są jasnowłose, młode, porywcze, twórcze i emocjonalne.

Jest to tak zwany TYP OSOBOWOŚCI MIEDZI.

Miedź jest powiązana z inteligencją, gdy przywódcy chcieli ogłupić podwładnych, odcinali ich od miedzi.

Bowiem każdy minerał ma swój typ osobowości, podobnie, jak można po zachowaniu potwierdzić zatrucie metalami ciężkimi.

Zatruci kadmem, to jakby typ macho, z wierzchu niby nie do ruszenia twardziele, w środku niestabilni.

Ołów, każdy wie, że rozpustni Rzymianie cierpieli na ołowicę, co niby w rzeczy samej spowodowało upadek Rzymskiego Imperium.

Oczywiście są też inne objawy ołowicy, przy czym mniej kontrowersyjne obyczajowo. Zatrucie może być ostre, i przewlekłe, kiedy do nagromadzenia się ołowiu w organizmie dochodzi przez dłuższy czas, a cechuje się głównie uszkodzeniem układu nerwowego, skóry, mięśni gładkich, nerek oraz szpiku kostnego.

Wracając do miedzi, nadmiar miedzi jest dzisiaj równie powszechny jak jej niedobór, ze względu na stosowanie rur miedzianych do wody (miedź oczyszcza wodę), pigułki antykoncepcyjnej, wegetariańskich niskocynkowych diet i nagminnego stresu.

Biorąc Cynk TiB (wysokiej jakości suplement zamknięty w ciemnym szkle)
nie zapomnij nosić bransoletki z miedzi, albo uraczyć się rodzynkami, czy suszonymi daktylami


Fosfor

Fosfor najbardziej ognista energia

Fosfor jest najbardziej ognistą mineralną energią.

Wymagany jest do wytwarzania energii, syntezy DNA i syntezy białek.

Konieczny jest także w metabolizmie wapnia (skurcze mięśni i struktura błony komórkowej).

Mięso, jajka, ryby i inne białka zwierzęce są świetnym źródłem fosforu.

Wszystkie białka zawierają pewne ilości fosforu. Jednakże, czerwone mięso i białka o wysokiej ilości puryn są najbogatsze w fosfor.

Należą do nich podroby, sardynki i sardele.

Podobno sardynki i sardele mają stosunkowo mało rtęci, dlatego mogą być częściej jedzone.

Wegetariańskie dobre źródła fosforu to orzechy i nasiona, ciecierzyca, czosnek, soczewica, popcorn (:)), soja, i niektóre sery.

Fosfor ze zwierzęcych źródeł często jest lepiej absorbowany niż z ziaren i orzechów, ze względu na fityniany. Są to niezbyt dobrze wchłaniane związki fosforowe, które upośledzają w szczególności wchłanianie wapnia, magnezu i cynku.

Fityniany można znaleźć w większości zbóż i fasoli.

Dlatego właściwe przygotowywanie pieczywa, ziaren i innych produktów spożywczych jest niezwykle ważne.

Orzechy w zależności od gatunku należy moczyć od 6 (migdały, dobra wiem, że to nie orzechy, ale fityniany mają) nawet do 24 (orzechy włoskie) w trakcie wylewając wodę i dolewając świeżą.

W sumie mało się mówi o tym pierwiastku niosącym światło i radość, makroelemencie niezbędnym do funkcjonowania każdej komórki.

A tymczasem braki fosforu natychmiast mają wpływ na ograniczone wchłanianie niacyny

A czym jest niacyna dla Twojego układu nerwowego, hormonalnego i odpornościowego nie muszę już powtarzać od stu dni.

Test na flesza po niacynie

Im szybciej i mocniejszego dostaniesz flesza po suplemencie Witaminy B3 w formie niacyny, czyli zaczerwienienie, najpierw czoło, policzki, na końcu uda, tym bardziej to świadczy o brakach fosforu!

Nie ryzykowałabym na początek nawet 100 mg niacyny, tylko wysypałabym z kapsułki, podzieliła na porcje i eksperymentowała z przyjmowaniem mniejszych ilości na jeden raz.

Fosfor wchodzi w skład kości, kwasów nukleinowych oraz wielu związków przekazujących energię na poziomie molekularnym, takich jak ATP. Ale nie o to chodzi, aby cytować wikipedię.

Dlaczego chłopaki w wojsku dostają grochówkę, no i czym jest inozytol? Jak ważny jest inozytol, z którego składa się połowa potencjalnego nasienia chłopaków, może będzie taki wpisik.

owocek

(Visited 6 394 times, 4 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gosia K 12 stycznia 2020 o 11:51

  Mam takie pytanie; jesli bylam na raw cale lato + pp i ladnie wszystko schudlam, a pozniej kiedy zerwal ze mna chlopak to znowu zaczelam sie opychac (zdrowym jedzeniem, ale co z tego kiedy jem dokad mnie brzuch nie rozboli a zwymiotowac nie umiem) to czy to sa leki? Najgorsze jest to ze rzucilam sie na moje kochane banany i bede musiala je wykluczyc teraz, bo nie umiem zjesc zdrowej porcji. Caluje cie Pepsi

  1. avatar Jarmush 12 stycznia 2020 o 13:20

   możesz zjeść bardzo dużo bananów, ale skróć okno, to jest metoda na napady wilczego apetytu, dobrze że się rozstaliście, bo teraz dopiero zaczniesz szczesliwie i świadomie żyć , z miłością

 2. avatar gola26 13 stycznia 2020 o 07:41

  Masz rację pepsi z tym fosforem i szybkim, mocnym flashu nawet przy niskich dawkach niacyny, sama też do tego doszłam po moich objawach,(podobno też przy cukrzycy jest niska tolerancja), zatem skąd wziąć fosfor?
  Masz jakiś pomysł? ❤️

  1. avatar Jarmush 13 stycznia 2020 o 07:44

   np 1 Greens & Fruits TiB dziennie do śniadania, no i wymieniłam pokarmy w artykule <3

   1. avatar gola26 13 stycznia 2020 o 08:06

    Dziękuję za szybką odpowiedź, z pożywienia nie udaje mi się uzupełnić fosforu, jem dużo czerwonego mięsa, drobiu, jestem na keto diecie, próbowałam też Greens&Fruits TiB ale spirulina i chlorella podniosła mi bardzo wysoko żelazo więc musiałam odstawić. Żadnych supli tylko z fosforem nie znalazłam, więc jestem w kropce,są takie w ogóle?

    1. avatar Jarmush 13 stycznia 2020 o 19:20

     nie słyszałam, aby podawać wyizolowany fosfor

 3. avatar rolka88 15 kwietnia 2020 o 09:03

  Co sądzisz o codziennym piciu z dzbankow/ butelek/ kubków miedzianych? zastępują tym filtrowanie wody lub kupowanie wody butelkowanej….

  1. avatar Jarmush 15 kwietnia 2020 o 17:27

   piję i używam w kuchni, i do mycia jedzenia od ponad 30 lat tylko wodę butelkowaną

   w związku z tym nie rozkminiam sprawy filtrów, więc nie mam zdania

   z miedzi pij/ jedz jedną potrawę nie częściej niż 3 razy w tygodniu, czyli raz dziennie nie częściej niż 3 -4 razy w tygodniu

 4. avatar MIchal 30 września 2020 o 00:17

  To nieprawda, ze hemochromatoza zawsze dyskwalifikuje z bycia dawcą krwi – jest tak tylko, gdy zdążyła wywołać już poważne uszkodzenia (Marskosć wątroby, cukrzyca, niedoczynnosc tarczycy, niewydolność serca)

  1. avatar Jarmush 30 września 2020 o 18:52

   To dobra wiadomość, a inna też dobra, ze kurkuma jest chelatorem żelaza

 5. avatar Dakoota 7 grudnia 2021 o 09:41

  Pepsi co z tym fosforem można zrobić na diecie wege-wita? Kiedyś w ogóle nie miałam flesza, a teraz mam z miejsca po niacynie… czym można sie wspomóc?

  1. avatar Pepsi Eliot 7 grudnia 2021 o 14:06

   zrób 3 miesięczną kurację Greens & Fruits TiB, przynajmniej teraz w takim czasie jesiennym i zimowym po 1 do śniadania, wzrośnie odporność i generalnie poczujesz się lepiej, fosforu tam nie ma za dużo, ale spokojnie uzbiera się po pewnym czasie <3

 6. avatar ANETA TERESA 30 sierpnia 2022 o 10:17

  Witam, jak się pozbyć/ obniżyć poziom żelaza dietą?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2022 o 12:26

   a jaką masz ferrytynę – kluczowe pytanie? I jakie żelazo? Przede wszystkim odstaw mięso i jaja

 7. avatar ANETA TERESA 30 sierpnia 2022 o 14:32

  Ferrytyna się waha 280-330 ostatnie 3 badania w odstępie 3 miesięcznym

  1. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2022 o 15:03

   Lekarze nie radzą upuszczania krwi? Była w rodzinie hemochromatoza?

   1. avatar ANETA TERESA 30 sierpnia 2022 o 15:26

    Nie było takiej choroby, a lekarz kazał porobić badania na reumatyzm, menopauzę i hormony. A i mam cukrzyce typu 2 ( metformina 2×500 )

    1. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2022 o 17:31

     i w związku z cukrzycą co jesz?

 8. avatar ANETA TERESA 30 sierpnia 2022 o 17:46

  ograniczam węglowodany (prawie nie jem chleba), jem więcej warzyw, sporo jajek i cakiem dużo mięsa : kurczak, świnka

  1. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2022 o 18:24

   adstaw całe mięso i kurczaki, świnka?! przecież nie możesz jeść żelaza hemowego, jajek też nie, lekarz Ci nie powiedział? nie pytał co jesz?

 9. avatar ANETA TERESA 30 sierpnia 2022 o 18:29

  No lekarz nic nie mówił, nawet generalnie się jakoś nie przejął wynikami.
  Ok muszę przejść na vege – mięsko mogę odstawić, z jajkami będzie problem 🙁

  1. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2022 o 19:58

   bez żółtek

 10. avatar ANETA TERESA 31 sierpnia 2022 o 02:32

  A może możesz polecić kogoś kto ułoży mi dietę odpowiednią?

  1. avatar Pepsi Eliot 31 sierpnia 2022 o 07:46

   Nie ale mam przykład 10 dniowego oczyszczanie hormonalnego https://thisisbio.pl/e-book/4107-e-book-surowy-detoks-hormonalny-pepsi-eliot.html, tam są tygodniowe przepisy na 4 polskie pory rok wraz z listami zakupów. I można się w ten sposób wdrożyć do nowej diety i sobie żonglować.

 11. avatar ANETA TERESA 31 sierpnia 2022 o 08:50

  Dziękuję 🙂

 12. avatar Mg 26 marca 2023 o 09:13

  Owszem, zdecydowanie można zostać dawcą krwi z genem hemochromatozy. Oczywiście nie zawsze.

  https://krew.gda.pl/hemochromatoza,221,pl.html

  1. avatar Pepsi Eliot 26 marca 2023 o 11:50

   to dobrze, nie sprawdzałam tych informacji, po prostu powiedział mi to człowiek chodzący co 3 tygodnie na upuszczanie krwi

 13. avatar Joanna 14 lutego 2024 o 22:14

  Pepsi, moja córka lat 15 ma żelazo na poz. 23 umol/l przy normie 6 -18. Nie wiem skąd ten nadmiar. Praktycznie nie je mięsa, nie lubi. Nie suplementuje. Przetworzone rzeczy, które mogłyby być uzupełniane żelazem praktycznie nie jada.
  Czy taki wynik powinien martwić? Co radzisz?
  Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Nie garb się, ale skoro już, na ból pleców

się nada

Osteocare TiB

 

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum