Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 370 210
98 online
42 279 VIPy

Miód z cynamonem i trochę życiowego dziegciu

Miód z cynamonem i trochę życiowego dziegciu

Cze Droga Socjeto,

Po dwukropku: W tym roku, który się na szczęście kończy, mówiłam:  Ręce nie trzęście się. Pysku nie czerwień się. Szczęko nie szczękaj. Serce nie łomocz. Nogi biegnijcie.

Ale nic na mnie nie działało. No może nogi tylko goniły, ale nie tak jakby mogły.

Dlatego dzisiaj korzystając z uprzejmości drogiej Socjety pragnę dokonać osobliwego katharsis, a Socjeta też może zechce we własnych pieleszach razem ze mną dokonać ablucji. W tym roku jakbym nie była sobą, to czym byłam? No czym? I czym planuję ewentualnie być w następnym?

Jakbym była przedmiotem, to taczkami z gruzem, za to z oponą bez powietrza, bo zgubiłam pompkę. Dawno. Zamierzam być termoforem, coś jak Tolle, albo Dalajlama Jakbym była książką to złą. Będę dobrą. Jakbym była filmem to Niania McPhee. Będę Mary Poppins. Jakbym była sprzętem domowym to suszarką. W tym do chlebków. Chcę zostać pralką. Będzie wielka przepierka. Jakbym była piosenką, to Berzerk. A będę tak jak było najlepiej. Piosenką poniżej.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=YVkUvmDQ3HY] Jakbym była miastem to starożytnym i ze smogiem. Będę nowym miastem. Wsią. Jakbym była zwierzęciem to wielkim smutnym gorylem. Chcę być kung-fu pandą. Albo lepiej delfinem. Jakbym była wsią to taką z Kaziukami. Chcę patrzyć z okna na masywne góry. Bez Kaziuków. Jakbym była kwiatem, to kwitnącym ostem. Nawet osły go nie jedzą. Chcę być chryzantemą. Fioletową. Jakbym była owocem to przydeptanym. Chcę nie być przydeptanym. Jakbym była kolorem to brązowym. Od teraz będę czerwienią. Jakbym była planetą to Marsem. A chcę zostać Szaloną. Jakbym była pojazdem to lawetą pod armatę. A chcę zostać Yellow Pinto. Jakbym była dniem tygodnia, to niedzielą wieczorem. Chcę znowu być piąteczkiem. Jakbym była smakiem to zgorzkniałym. Zamierzam być strzelającą papierówką. Jakbym była napojem to zalaną wrzątkiem pokrzywą. Chcę być senchą z jaśminem. Jakbym była drzewem, to tym którego przestraszyła się Śnieżka. Chcę być sekwoją. Kanadyjską. Jakbym była kreskówką to Pluto. Chciałabym być Chojrakiem. Nawet z dziurą w jedynce. Jakbym była owadem, owadem nie byłam i nie będę Jakbym była zawodem to pracowałabym na zmywaku. A zostanę docentem. Jakbym była porą roku to najbrzydszą wiosną. A wiadomo, że tylko jesień do mnie pasuje. Jakbym była sportem to skakaniem na skakance. Muszę być proximity, czyli wingsuitu z BASE jumpingiem.

Yep … rozprawiłam się ze starym w saganie; czekam na nowe. Koniec z zawracaniem gitary, idę teraz do innego tematu. Tego z dzisiejszego motta. Wielu nowicjuszy w branży holistycznego zdrowia wpada w zachwyt czytając raporty na temat miodu i cynamonu. Z drugiej strony, alternatywni sceptycy zajmujący się zdrowiem, szydzą z tych zachwytów w temacie roli cynamonu i miodu w medycynie. Twierdzą, że mnóstwo wiadomości na temat leczniczych zalet tego smakowitego duetu pochodzi z pewnego artykułu, który w 1995 roku ukazał się w gazecie brukowej Weekly News.

Jednak prawda jest taka, że ​​cynamon i miód były wykorzystywane w celu promowania zdrowia od wieków, ale ich skuteczność zależy w dużej mierze od całego stylu życia. Czyli higieny życia, ogólnie spożywanych pokarmów i aktywności. To tylko rtęć wstrzyknięta w formie szczepionki działa zawsze i bez względu na styl życia. Możesz żyć niehigienicznie, ale jak dostaniesz szprycę to grypa bociania nie nadejdzie w tym roku.

W tradycyjnej medycynie chińskiej cynamon jest postrzegany jako dający ciepło, czyli yang. A więc jest stosowany do leczenia dolegliwości wynikających z nadmiaru yin, czyli chłodu. Idealna miłość w tym systemie, jest postrzegana jako substancja neutralna. Idealna równowaga między yin i yang. Na potrzeby tradycyjnych starożytnych indyjskich praktyk uzdrawiania Ayurveda (od sanskryckiego Ayur – sens życia i poznania -Veda), sklasyfikowano osiem różnych odmian miodu. A każdy ma swoje indywidualne właściwości lecznicze. Natomiast ajurwedyjscy uzdrowiciele używali cynamonu w bardzo wielu chorobach. Między innymi w chorobach dziąseł i zaburzeń erekcji. Istotne i przebadane właściwości ma miód Manuka z Nowej Zelandii.

Korzyści z miodu i cynamonu znajdujemy w wielu mądrościach ludowych i stamtąd można czerpać wiedzę na ten temat. Wielu ludzi na świecie pobiera lecznicze właściwości z miodu i cynamonu, z powodu ograniczonego dostępu do głównego nurtu opieki zdrowotnej, albo wręcz przeciwnie. Świadomie tamte nurty odrzucają i kierują się do miodu z cynamonem.

Miód posiada naturalne właściwości antybakteryjne. Wylewany na rany lub oparzenia zapobiega infekcji i wspomaga gojenie. Regularne spożywanie miodu i cynamonu razem, w połączeniu z ogólnie zdrową dietą i odpowiednim, nie za wysokim, ale zwykle chodzi głównie, aby nie za niskim poziomie aktywności, może ten duecik zapobiegać chorobom serca. Czyszcząc zatkane tętnice. Picie miodu z cynamonem, rozpuszczonym w letniej wodzie powoduje, że wiele infekcji może zostać usuniętych, w tym zapalenie pęcherza. Regularne picie tego napoju może również zmniejszyć, a w niektórych przypadkach całkowicie wyleczyć ból stawów.

Napój ten wzmacnia układ odpornościowy. Pomaga odeprzeć przeziębienia i grypy. Stosowanie pasty miodu z cynamonem na zainfekowane dziąsła może złagodzić ból i krwawienie, spowolnić, a często zatrzymać zakażenie.

Miód spożywany razem z cynamon może ułatwić trawienie. Zapobiega powstawaniu gazów. Miód i cynamon dają ludziom energię, przez co robią się bardziej czujni, sprawni intelektualnie i gotowi do aktywności fizycznej.

Jednak dwa największe i udowodnione roszczenia pro zdrowotne tej pary, to: skuteczność w leczeniu niektórych form raka, oraz ułatwianie schudnięcia. Jeżeli ktoś prześledzi tego bloga z pewnością znajdzie jeszcze intensywniej działające naturalne środki spożywcze i ćwiczenia na raka, albo schudnięcie, dlatego opieranie się tylko na tej parce w tych kwestiach nie byłoby wskazane. Ważna jest jak najmądrzejsza synergia. Należy pamiętać, że cynamon to również potężny antyoksydant, co z pewnością ma wpływ na nowotwory.

Jak uzyskać maksymalne korzyści z cynamonu i miodu?

Cynamon i miód mogą poprawić zdrowie, zarówno oddzielnie, jak i w połączeniu. Jednak nasz nowoczesny sposób interpretacji świata w oparciu przede wszystkim o uzależnienie od przemysłu farmaceutycznego oszukuje nas w przekonaniu, że dobre leki powinny być w stanie zapewnić zdrowie niezależnie od naszego stylu życia.

Jest to oczywisty absurd, ale bardzo dla wszystkich wygodny. Nie rób nic, niczego nie zmieniaj, my ci lekarstwem pomożemy. Nażryj się jak świnia na święta, nie będziesz przecież uchodził za nietowarzyskiego sobka, ale wcześniej łyknij coś na wątrobę, a potem też dorzuć coś.

Choroba to zachwianie równowagi. Choroba jest brakiem miłości. Żeby odzyskać miłość należy odzyskać równowagę. Równowagę z kolei odzyskujemy na drodze ponownej kalibracji naszych wyborów. Dopiero na takie ciało, którego szalki niewiele przeważają wkładamy różne naturalne wspomagacze, gdyż nie ma absolutu. Idealna równowaga nie istnieje. Stale musimy o nią dbać. Właśnie jednym z wielu narzędzi, które znajdujemy w naturze jest miód i cynamon. Miód nie jest wegański, ale podebranie trochę miodu z organicznej pasieki nie jest raczej krwiożerczym aktem. Tak myślę, ale może się mylę.

Jeżeli zjesz obiad składający się z pieczonego kurczaka z frytkami, a deser z cynamonem i miodem. To nie łudź się, że zjadłeś zdrowy i pro zdrowotny posiłek. Tak to nie działa. Natomiast po Ibupromie zawsze przestanie cię boleć brzuch. Będziesz wyleczony. Abyś mógł czerpać korzyści pro zdrowotne z miodu, cynamonu i każdego innego leczniczego pożywienia, musisz zadziałać całokształtem swojej postawy życiowej.

Źródła:  1 ,  https://www.organicfacts.net/health-benefits/… ,  https://1stholistic.com/reading/health/health… , 4 , 5 , 6 ,  https://ayurveda-foryou.com/ayurveda_herb/cin…

Prześwit, jak sama nazwa wskazuje prześwituje światłem. I tego się będę trzymać.

♠ Życzę zdrowia i szczęścia już, nie mówiąc o NR

peps


Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 8 170 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Justyna 21 grudnia 2013 o 16:38

  Dla Pepsi raperki i czytelników nawijka o radioaktywnej choince 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=Z5PoCzwQuD4

 2. avatar Lucjan 21 grudnia 2013 o 17:38

  Dla mnie 2013 to Twój rok! Jeśli masz kimś być to bądź sobą! Dla mnie jesteś Motywacją, Sumieniem, Wrażliwością, Inteligencją, Natchnieniem! Życzę Ci spełnienie wszelkich marzeń! (Miód nie jest wegański – dobre!)

 3. avatar iw 21 grudnia 2013 o 19:06

  Lucjanie, nic dodać nic ując…właśnie chciałam to samo napisać.chyba ci się coś prypało koleżanko, pasmo nieustających sukcesów i tak trzymać, co daj boże amen…choć ze mnie stara ateistka.

 4. avatar kurkur 21 grudnia 2013 o 19:51

  z niedzielą i piąteczkiem strasznie celne porównanie, dokładnie tak czułem się w tym zjebanym 2013 roku, najgorszym w moim życiu e v e r, ale dającym z drugiej strony ile przemyśleń i wniosków. Gorzki, ale pouczający, zdecydowanie.
  Ale do kurwy nędzy – 2014 mógłby być już słodki, jak ten miód chociażby, a może i słodszy nawet.

 5. avatar fanta 21 grudnia 2013 o 21:47

  Hmm… pięknie zapachniało cynamonem 🙂
  Miód Manuka również polecam.
  Ja również od jakiegoś czasu odliczam dni do końca roku co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało. Dziś jest najkrótszy dzień roku, więc zakładam, że od jutra powinno być już ciut lepiej 🙂 wraz z każdym dodatkowym promykiem słońca schowanym jeszcze za chmurami tego jakże dziwnego roku.

 6. avatar pepsieliot 21 grudnia 2013 o 23:34

  Kochani jesteście WSPANIALI , thx 🙂

 7. avatar anna 10 lutego 2015 o 19:31

  wystarczy zwykły cynamon czy może lepiej sięgnąć po cejloński ?:)

  1. avatar pepsieliot 10 lutego 2015 o 19:54

   Anno jak masz takie cymesy 🙂

 8. avatar bogna 10 grudnia 2015 o 08:36

  Jest wiele informacji o tym że Kasja zawiera duże ilości kumaryny, która szkodzi wątrobie i mozna zjesc dziennie ok.0,1 mg/kg ciała do 0,5mg jak podaja inne źródła. Dla osoby ważącej 60 kg jest to zaledwie 6 mg. ( łyżeczka cynamonu ma 4g). W cejlońskim cynamonie są tylko śladowe ilosci kumaryny (100 razy mniej niz w Kasji),W oparciu o takie informacje to chyba ma znaczenie jaki cynamon jemy? Pozdrawiam

 9. avatar Natali 27 marca 2017 o 19:58

  Czy miód manuka z cynamonem można pic na pusty żołądek? Jestem po wstawieniu implantów zębów, chciałabym wspomóc organizm w walce…

  1. avatar Jarmush 27 marca 2017 o 20:00

   to nie musi być na czczo

 10. avatar viktia 7 czerwca 2019 o 21:21

  Pepsi, uważasz że cynamon Cejloński jest dużo zdrowszy od Cassia, czy tylko troche lub bez większej różnicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum