logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
72 565 621
485 online
29 869 VIPy
Reklama

 

LIPOSOMALNA KURKUMINA
Curcumin TiB

kurkuma, pepsi eliot, this is bio

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Moc natury zawsze i wszędzie na ratunek Twojemu mózgowi, czyli Kurkumina i wiele więcej

  Nie ma obecnie farmaceutyków, które efektywnie i skutecznie odwrócą choroby mózgowo-naczyniowe związane ze starzeniem się, takie jak choroba Alzheimera i udary

  Nowe badanie ekstraktu z kurkumy, czyli kurkuminy, wykazuje jednak jej spowalniające i zatrzymujące tego typu choroby działanie. Naukowcy uznali kurkumę efektywną terapeutyczną strategią odwracania związanych z wiekiem dysfunkcji mózgowo-naczyniowych.

  Związane z wiekiem problemy mózgowo-naczyniowe stały się epidemią w zachodnich krajach. Zalicza się do tych problemów udary, mózgową angiopatię amyloidowa, spadek zdolności poznawczych i choroby neurodegeneracyjne.

  Obecnie bardzo niewiele konwencjonalnych środków medycznych i sposobów terapii zapewnia w takich sytuacjach rozwiązania warte świeczki

  Nie ma też leków, które w znaczącym stopniu odwróciłyby patologie w pracy organizmu, w końcu klasyfikuje się je jako nieuleczalne.

  Dlatego tego typu badania są obiecujące i bardzo ważne! To one w oparciu o metodę naukową dostarczają wiedzy o substancjach, które są naturalne i skuteczne, a w porównaniu do leków także znacznie bezpieczniejsze.

  Reklama

  kurkuma, kurkumina, this is bio

  TU ZNAJDZIESZ POLECANĄ PRZEZ NAS 100% ORGANICZNĄ KURKUMĘ This is BIO, idealna do pierwszej szklanki KURACJI 4 SZKLANEK


  Kurkuma jest najlepiej przebadaną naturalną substancją na świecie i chociaż badania jej wpływu na dysfunkcje mózgowo-naczyniowe wciąż są w fazie testów, zapowiadają się one bardzo obiecująco!

  Jak mówią sami naukowcy:

  „Nasze odkrycia dostarczają pierwszego dowodu, że przewlekła farmakologiczna aktywacja szlaku AMPK / UCP2 poprzez wykorzystanie kurkuminy może być skuteczną strategią terapeutyczną służącą do odwrócenia związanej z wiekiem dysfunkcji mózgowo-naczyniowej.”

  Chociaż zarówno te, jak i wiele innych badań dotyczących kurkuminy, są w fazie klinicznej, wciąż i wciąż pojawiają się doniesienia, że ta przyczynia się do znaczącej poprawy stanu zdrowia osób w chorobach dysfunkcji naczyń mózgowych, takich jak choroba Alzheimera.

  Dzieje się tak z wielu powodów. Kurkuma działa między innymi przeciwzapalnie, przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu, chroni przed niszczycielskim działaniem białka β-amyloidu na komórki i działa odbudowująco na układ nerwowy.

  Poza kurkumą istnieje wiele innych naturalnych substancji, które wspierają mózg i układ nerwowy! Poznaj niektóre z nich:

  Kwas foliowy

  Kwas foliowy, ale także inne witaminy z grupy B, rozkładają aminokwasową homocysteinę, która uszkadza wewnętrzne ściany tętnic, zwiększając tym samym ryzyko udaru.

  Resweratrol

  Ta substancja w zachodniej diecie pojawia się głównie w winogronach, czekoladzie i winie. Resweratrol jest o tyle wyjątkowy, że odmładza komórki i to całkiem dosłownie.

  Według przełomowych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Brighton i Uniwersytet w Exeter, resweratrol sprawia, że komórki ciała nie tylko wyglądają, ale także zachowują się młodziej!

  Dzięki tej substancji komórki, które straciły zdolność do rozmnażania się i były bliskie obumarciu, zregenerowały się na tyle żeby znów się pomnażać. Jest to odkrycie na światową skalę!

  Jedna z członkiń zespołu badawczego, dr Ewa Latorre, mówi:

  „Kiedy zobaczyłam jak niektóre komórki w naczyniu badawczym młodnieją, nie mogłam uwierzyć! To były stare komórki, które wyglądały zupełnie jak nowe – to było jak magia. Powtórzyłam eksperyment kilka razy i w każdym przypadku doszło do odbudowy komórek. Jestem niesamowicie podekscytowana tym odkryciem i jego potencjalnym wpływem na rozwój badań.”

  Ginko bilboa

  To roślinna substancja, która według badań jest co najmniej tak efektywna jak Aricept, czyli syntetyczny lek stosowany w leczeniu symptomów choroby Alzheimera.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do KURACJI 4 SZKLANEK


  Zielone liście

  Jednym z udowodnionych sposobów zachowania zdrowia mózgu jest codzienne spożywanie dużej ilości zieleniny!

  Dokument opublikowany w roku 2005, w którym śledzono dietę kobiet od 1976 do 2001 roku, dowodzi, że „chociaż owoce nie są bezpośrednio powiązane z poznaniem i problemami poznawczymi, zielone warzywa rzeczywiście mają wpływ na zmniejszenie efektów starzenia się mózgu.”

  Zupełnie tak samo dowodzi dokument opublikowany w piśmie Neurology w 2016 roku, w którym badano niemal 4000 osób w wieku 65-lat przez okres 6 lat. Jak piszą naukowcy „wysokie spożycie warzyw może być bezpośrednio powiązane ze spowolnieniem starzenia się mózgu”.

  W obu wspomnianych badaniach pokarmem najmocniej powiązanym z ochroną funkcji poznawczych były zielone liściaste warzywa.

  Chlorella

  Ze względu na zawartość witaminy B-12, magnezu i aminokwasów, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu – pomaga zapobiec stresowi oksydacyjnemu i chroni przed zaburzeniami funkcji poznawczych (także związanych z wiekiem), a według badań może spowolnić utratę pamięci i poprawić jakość uczenia się.

  Selen

  Badanie na zwierzętach opublikowane w magazynie Cell (ang. Komórka) wykazało, że selen chroni neurony przed śmiercią, demonstrując tym samym jego kluczową rolę w procesie starzenia się komórek!

  Kolejne badanie, opublikowane w American Journal of Epidemiology (ang. Amerykański Magazyn Epidemiologii) pokazało, że suplementacja selenu może zredukować uszkodzenia mózgu powiązane ze starzeniem się.

  Źródło: 1

  uściski:)

  (Visited 3 522 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Martitka 5 lipca 2018 o 08:31

   Czy produkty liposomalne tib przerywają post?

   1. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 10:06

    bierz blisko okna jedzeniowego, są w otoczce tłuszczu

    1. Martitka 5 lipca 2018 o 11:30

     Ok, a jeżeli mam kurkumine, resveratrol i witaminę C liposomalne to mogę je brać w tym samym czasie?

     1. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 11:43

      można brać razem, z jakiego powodu taka kuracja?

      1. Martitka 5 lipca 2018 o 13:12

       Zapalenie stawów (kolana i kostki)

      2. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 14:41

       10 gramów MSM TiB, 10 Gramów kwasu askorbinowego TiB, litr wody z sokiem pomarańczowym świeżym i popijać w ciągu jednego dnia. Dopiero potem wejść na liposomal C. 2 porcje dziennie, przed posiłkiem. Codzienna kuracja 4 szklanek. Do 4 szklanki łyżeczka kolagenu TiB. Ewentualnie dodatkowo porcja Shape Shake po aktywności fizycznej. Utrzymanie wysokiego poziomu 25(OH)D, bierzesz D3 z K2?
       Można brać liposomale razem.

  2. Marcin 5 lipca 2018 o 11:36

   Kurkuma TiB zawiera w sobie witaminę K. Witaminę D biorę również w protokole z K. Czy to nie będzie za dużo ? Czy przyjmując kurkumę brać juz tylko samą D ?

   1. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 11:39

    kurkuma nie ma mk7

  3. Felka 7 lipca 2018 o 13:01

   Pepsi a co pomoże na lepsza pamieć? Majac 20 lat mialam bardzo dobra pamięc teraz mam 40 i pamięć koszmarną. Czytam jakiś fajny artykuł, np u Was na stronie a potem nie umiem i tego opowiedzieć innym bo nie pamietam połowy faktów i nowych słow. Co pomoze Kurkuma, witamina B12 ?

   1. Pepsi Eliot 7 lipca 2018 o 16:33

    pamięć trzeba ćwiczyć, tak Omega 3 TiB, kurkuma This is BIO, bio olej kokosowy, lecytyna.

  4. felka 7 lipca 2018 o 18:41

   Tak może powinnam cześciej ćwiczyc pamięć:-) a kiedy będzie dostępna Omega 3 TiB?

   1. Pepsi Eliot 7 lipca 2018 o 21:17

    lada dzień

  5. felka 7 lipca 2018 o 18:46

   Używam oleju kokosowego …, od ddówch lat, czyli od kiedy próbowałam przejść na Paleo. Na typowe Paleo nie przeszlam ale biolej kokosowy używam codziennie. Duzo czytalam o wlaściwościach oleju ale o tym, że wpływa na pamięć nie doczytałam … albo nie pamietam, że czytalam 😛

  Dodaj komentarz

  Sklep
  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama
 • Promocja


 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

  ebook
  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZ
 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze