logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
68 495 061
268 online
28 993 VIPy
Reklama
 

LIPOSOMALNA KURKUMINA Curcumin TiB

kurkuma, pepsi eliot, this is bio

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
  • Moc natury zawsze i wszędzie na ratunek Twojemu mózgowi, czyli Kurkumina i wiele więcej

    Nie ma obecnie farmaceutyków, które efektywnie i skutecznie odwrócą choroby mózgowo-naczyniowe związane ze starzeniem się, takie jak choroba Alzheimera i udary

    Nowe badanie ekstraktu z kurkumy, czyli kurkuminy, wykazuje jednak jej spowalniające i zatrzymujące tego typu choroby działanie. Naukowcy uznali kurkumę efektywną terapeutyczną strategią odwracania związanych z wiekiem dysfunkcji mózgowo-naczyniowych.

    Związane z wiekiem problemy mózgowo-naczyniowe stały się epidemią w zachodnich krajach. Zalicza się do tych problemów udary, mózgową angiopatię amyloidowa, spadek zdolności poznawczych i choroby neurodegeneracyjne.

    Obecnie bardzo niewiele konwencjonalnych środków medycznych i sposobów terapii zapewnia w takich sytuacjach rozwiązania warte świeczki

    Nie ma też leków, które w znaczącym stopniu odwróciłyby patologie w pracy organizmu, w końcu klasyfikuje się je jako nieuleczalne.

    Dlatego tego typu badania są obiecujące i bardzo ważne! To one w oparciu o metodę naukową dostarczają wiedzy o substancjach, które są naturalne i skuteczne, a w porównaniu do leków także znacznie bezpieczniejsze.

    Reklama

    kurkuma, kurkumina, this is bio

    TU ZNAJDZIESZ POLECANĄ PRZEZ NAS 100% ORGANICZNĄ KURKUMĘ This is BIO, idealna do pierwszej szklanki KURACJI 4 SZKLANEK


    Kurkuma jest najlepiej przebadaną naturalną substancją na świecie i chociaż badania jej wpływu na dysfunkcje mózgowo-naczyniowe wciąż są w fazie testów, zapowiadają się one bardzo obiecująco!

    Jak mówią sami naukowcy:

    „Nasze odkrycia dostarczają pierwszego dowodu, że przewlekła farmakologiczna aktywacja szlaku AMPK / UCP2 poprzez wykorzystanie kurkuminy może być skuteczną strategią terapeutyczną służącą do odwrócenia związanej z wiekiem dysfunkcji mózgowo-naczyniowej.”

    Chociaż zarówno te, jak i wiele innych badań dotyczących kurkuminy, są w fazie klinicznej, wciąż i wciąż pojawiają się doniesienia, że ta przyczynia się do znaczącej poprawy stanu zdrowia osób w chorobach dysfunkcji naczyń mózgowych, takich jak choroba Alzheimera.

    Dzieje się tak z wielu powodów. Kurkuma działa między innymi przeciwzapalnie, przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu, chroni przed niszczycielskim działaniem białka β-amyloidu na komórki i działa odbudowująco na układ nerwowy.

    Poza kurkumą istnieje wiele innych naturalnych substancji, które wspierają mózg i układ nerwowy! Poznaj niektóre z nich:

    Kwas foliowy

    Kwas foliowy, ale także inne witaminy z grupy B, rozkładają aminokwasową homocysteinę, która uszkadza wewnętrzne ściany tętnic, zwiększając tym samym ryzyko udaru.

    Resweratrol

    Ta substancja w zachodniej diecie pojawia się głównie w winogronach, czekoladzie i winie. Resweratrol jest o tyle wyjątkowy, że odmładza komórki i to całkiem dosłownie.

    Według przełomowych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Brighton i Uniwersytet w Exeter, resweratrol sprawia, że komórki ciała nie tylko wyglądają, ale także zachowują się młodziej!

    Dzięki tej substancji komórki, które straciły zdolność do rozmnażania się i były bliskie obumarciu, zregenerowały się na tyle żeby znów się pomnażać. Jest to odkrycie na światową skalę!

    Jedna z członkiń zespołu badawczego, dr Ewa Latorre, mówi:

    „Kiedy zobaczyłam jak niektóre komórki w naczyniu badawczym młodnieją, nie mogłam uwierzyć! To były stare komórki, które wyglądały zupełnie jak nowe – to było jak magia. Powtórzyłam eksperyment kilka razy i w każdym przypadku doszło do odbudowy komórek. Jestem niesamowicie podekscytowana tym odkryciem i jego potencjalnym wpływem na rozwój badań.”

    Ginko bilboa

    To roślinna substancja, która według badań jest co najmniej tak efektywna jak Aricept, czyli syntetyczny lek stosowany w leczeniu symptomów choroby Alzheimera.

    Reklama

    TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do KURACJI 4 SZKLANEK


    Zielone liście

    Jednym z udowodnionych sposobów zachowania zdrowia mózgu jest codzienne spożywanie dużej ilości zieleniny!

    Dokument opublikowany w roku 2005, w którym śledzono dietę kobiet od 1976 do 2001 roku, dowodzi, że „chociaż owoce nie są bezpośrednio powiązane z poznaniem i problemami poznawczymi, zielone warzywa rzeczywiście mają wpływ na zmniejszenie efektów starzenia się mózgu.”

    Zupełnie tak samo dowodzi dokument opublikowany w piśmie Neurology w 2016 roku, w którym badano niemal 4000 osób w wieku 65-lat przez okres 6 lat. Jak piszą naukowcy „wysokie spożycie warzyw może być bezpośrednio powiązane ze spowolnieniem starzenia się mózgu”.

    W obu wspomnianych badaniach pokarmem najmocniej powiązanym z ochroną funkcji poznawczych były zielone liściaste warzywa.

    Chlorella

    Ze względu na zawartość witaminy B-12, magnezu i aminokwasów, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu – pomaga zapobiec stresowi oksydacyjnemu i chroni przed zaburzeniami funkcji poznawczych (także związanych z wiekiem), a według badań może spowolnić utratę pamięci i poprawić jakość uczenia się.

    Selen

    Badanie na zwierzętach opublikowane w magazynie Cell (ang. Komórka) wykazało, że selen chroni neurony przed śmiercią, demonstrując tym samym jego kluczową rolę w procesie starzenia się komórek!

    Kolejne badanie, opublikowane w American Journal of Epidemiology (ang. Amerykański Magazyn Epidemiologii) pokazało, że suplementacja selenu może zredukować uszkodzenia mózgu powiązane ze starzeniem się.

    Źródło: 1

    uściski:)

    (Visited 3 386 times, 1 visits today)
    Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
    Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
    Może rzuć też gałką na to:

    Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
    Disclaimer:
    Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

    Powiązane artykuły

    1. Martitka 5 lipca 2018 o 08:31

      Czy produkty liposomalne tib przerywają post?

      1. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 10:06

        bierz blisko okna jedzeniowego, są w otoczce tłuszczu

        1. Martitka 5 lipca 2018 o 11:30

          Ok, a jeżeli mam kurkumine, resveratrol i witaminę C liposomalne to mogę je brać w tym samym czasie?

          1. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 11:43

            można brać razem, z jakiego powodu taka kuracja?

            1. Martitka 5 lipca 2018 o 13:12

              Zapalenie stawów (kolana i kostki)

            2. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 14:41

              10 gramów MSM TiB, 10 Gramów kwasu askorbinowego TiB, litr wody z sokiem pomarańczowym świeżym i popijać w ciągu jednego dnia. Dopiero potem wejść na liposomal C. 2 porcje dziennie, przed posiłkiem. Codzienna kuracja 4 szklanek. Do 4 szklanki łyżeczka kolagenu TiB. Ewentualnie dodatkowo porcja Shape Shake po aktywności fizycznej. Utrzymanie wysokiego poziomu 25(OH)D, bierzesz D3 z K2?
              Można brać liposomale razem.

    2. Marcin 5 lipca 2018 o 11:36

      Kurkuma TiB zawiera w sobie witaminę K. Witaminę D biorę również w protokole z K. Czy to nie będzie za dużo ? Czy przyjmując kurkumę brać juz tylko samą D ?

      1. Pepsi Eliot 5 lipca 2018 o 11:39

        kurkuma nie ma mk7

    3. Felka 7 lipca 2018 o 13:01

      Pepsi a co pomoże na lepsza pamieć? Majac 20 lat mialam bardzo dobra pamięc teraz mam 40 i pamięć koszmarną. Czytam jakiś fajny artykuł, np u Was na stronie a potem nie umiem i tego opowiedzieć innym bo nie pamietam połowy faktów i nowych słow. Co pomoze Kurkuma, witamina B12 ?

      1. Pepsi Eliot 7 lipca 2018 o 16:33

        pamięć trzeba ćwiczyć, tak Omega 3 TiB, kurkuma This is BIO, bio olej kokosowy, lecytyna.

    4. felka 7 lipca 2018 o 18:41

      Tak może powinnam cześciej ćwiczyc pamięć:-) a kiedy będzie dostępna Omega 3 TiB?

      1. Pepsi Eliot 7 lipca 2018 o 21:17

        lada dzień

    5. felka 7 lipca 2018 o 18:46

      Używam oleju kokosowego …, od ddówch lat, czyli od kiedy próbowałam przejść na Paleo. Na typowe Paleo nie przeszlam ale biolej kokosowy używam codziennie. Duzo czytalam o wlaściwościach oleju ale o tym, że wpływa na pamięć nie doczytałam … albo nie pamietam, że czytalam 😛

    Dodaj komentarz