logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 156 522
148 online
32 632 VIPy
Reklama

woman/ pepsieliot.com

MACA This is BIO TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Monsanto znów płaci miliony. Jak szkodzi glifosat i Roundup?

Ława przysięgłych z kalifornijskiego sądu orzekła, że Monsanto musi zapłacić ponad 2 miliardy dolarów odszkodowania parze, która po stosowaniu herbicydu zachorowała na nowotwór. To trzeci, a zarazem najwyższy wyrok tego typu przeciwko koncernowi należącemu do przedsiębiorstwa Bayer.

Monsanto, czyli o mrocznej tajemnicy Roundupu

Przysięgli orzekli, że produkt Monsanto jest odpowiedzialny za wystąpienie nowotworu (chłoniaka nieziarniczego) u Alviego i Alberty Pilliod. Sąd nakazał firmie zapłacić każdemu z nich miliard dolarów odszkodowania i ponad 55 milionów dolarów dodatkowej rekompensaty za straty.

Zwycięstwo rodziny Pilliodów nastąpiło po dwóch innych wygranych pozwach przeciwko Monsanto z powodu Roundupa. Warto napomknąć, że Roundup to najpopularniejszy na świecie środek chwastobójczy, który naukowcy powiązali z nowotworem uszkadzającym układ odpornościowy. Poprzednie sprawy wygrali:

– Dewayne Johnson, były konserwator ze śmiertelnym nowotworem, który otrzymał 289 milionów dolarów odszkodowania,

– Edwin Hardeman, który używał środka w swoim ogrodzie i otrzymał 80 milionów dolarów zasądzonej rekompensaty.

Ostatni werdykt zasądził najwyższą jak dotąd karę. To oznacza większą presję dla koncernu Bayer, którego akcje w następstwie wyroków znacząco spadły. Firma nie zapłaciła zresztą ostatni raz, bo podobnych pozwów już teraz czekają na nią tysiące.

Reklama

Tu znajdziesz 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do oczyszczającej wątrobę, nerki, ciało, odtruwającej z pasożytów, nawadniającej  kuracji 4 szklanek


Wielki przekręt Monsanto?

Wielokrotnie orzekano, że Roundup został wadliwie zaprojektowany, firma nie ostrzegła konsumentów o ryzyku nowotworu, a Monsanto działało niedbale. Ujawniono między innymi wewnętrzne dokumenty Monsanto potwierdzone przez prawników. Dokumenty te ujawniają sposoby, w jakie firma zastraszała i przekupowała przez lata naukowców, dzięki czemu pomogła badaniom broniącym bezpieczeństwa glifosatu, głównego składnika popularnego środka.

Tymczasem, mimo donosów o coraz większej ilości spraw przeciwko Monsanto, Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) pod rządami Trumpa nadal podkreśla, że Roundup jest bezpieczny. Tak samo oświadcza Bayer i Monsanto.

Jak powiedział R. Brent Wisner, jeden z prawników Pilliodów, w swoim oświadczeniu

„Monsanto nigdy nie miało żadnego interesu w ustaleniu, czy Roundup jest bezpieczny. Zamiast inwestować w solidne badania, zainwestowali miliony w atakowanie nauki, która zagrażała ich programowi biznesowemu”.

Pilliodowie, którzy mają ponad 70 lat i żyją nieopodal San Francisco, używali herbicydu przez ponad 30 lat w swoim domu. W 2011 roku Alva został zdiagnozowany z chłoniakiem nieziarniczym kości. W 2015 roku u jego żony, Alberty, wykryto nowotwór mózgu. Obydwoje są obecnie w remisji, ale badania potwierdziły trwały uszczerbek na ich zdrowiu spowodowany chorobą. Jak kiedyś napisałem, Twoja nietolerancja glutenu może być zatruciem… glifosatem.

Michael Miller, inny adwokat pary, zauważył, że sędzia w tym przypadku zezwolił zespołowi prawnemu na przedstawienie istotnych dowodów dotyczących postępowania Monsanto. Zupełnie inaczej niż w przypadku poprzednich rozpraw, w których materiał dowodowy był znacząco ograniczony.

Jak powiedział:

„W końcu pozwolono nam pokazać jury górę dowodów na to, że Monsanto manipuluje nauką, mediami i agencjami regulacyjnymi. W ten sposób przekazują swoją własną agendę pomimo poważnej szkody jaką Roundup czyni dla królestwa zwierząt i ludzkości.”

Monsanto wciąż broni swojego stanowiska

Bayer zapowiedział odwołanie od wyroku. Firma powołuje się na ciągłe zatwierdzanie glifosatu przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) i „zgodę wśród wiodących orzeczników z dziedziny zdrowia na całym świecie, że produkty na bazie glifosatu są bezpieczne w stosowaniu i że glifosat nie jest rakotwórczy i ma za sobą 40 lat szeroko zakrojonych badań naukowych na których opierają się pozytywne wnioski.”

Wewnętrzne dokumenty ujawnione podczas rozpraw wielokrotnie rzucały ostre światło na bliskie stosunki Monsanto z amerykańskimi organami nadzoru. Procesy rozpoczęły się po kluczowym orzeczeniu Międzynarodowej Agencji Badań nad Nowotworami przewodzonymi przez WHO w 2015 r. Zgodnie z badaniem glifosat jest „prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi”.

Adwokaci powodów twierdzą, że obecnie w stanowych i federalnych sądach w Stanach Zjednoczonych toczy się 13 400 podobnych procesów w sprawie rakotwórczego działania Roundupa. Niech Bayer lepiej zapnie pasy.

na zawsze Twój,
Horry Porttier

Źródła: usrtk.org/monsanto-roundup-trial-tacker/roundup-trial-involving-married-couple-with-cancer-nearing-end/

reuters.com/article/us-bayer-glyphosate-lawsuit/california-jury-hits-bayer-with-2-billion-award-in-roundup-cancer-trial-idUSKCN1SJ29F

theguardian.com/business/2019/may/13/monsanto-cancer-trial-bayer-roundup-couple

(Visited 4 062 times, 1 visits today)
Horry-Porttier Horry Porttier - Nius pojawił się niespodziewanie na stronie i nie wiadomo kto go napisał … Nie znamy Horrego Porttiera.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Malina 23 maja 2019 o 19:21

  Dzieki Horry, wlasnie wczoraj mialam ostra dyskusje z kims, kto uwaza, ze nagonka na glifosat to manipulacja. Cale szczescie coraz wiecej ludzi staje sie swiadomych

 2. Julia 24 czerwca 2019 o 18:25

  A czy łun, ten Roundup, albo ten glifosat, jest też stosowany w Polendii?

  1. Pepsi Eliot 24 czerwca 2019 o 22:23

   codziennie, na każdym kroku, na każdym osiedlu, wszędzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *