logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 484 418
172 online
32 390 VIPy
Reklama

witamina c, this is bio, kwas l-askorbinowy

TWOJA WITAMINA C
O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak mówić do dziecka, żeby Cię słuchało? Czyli zanim wpędzisz je w matrix

dziecko, plac zabaw, dziecko a matrix, rozwój dziecka, jak mówić do dziecka

Jak mówić do dziecka, żeby Cię słuchało? Czyli zanim wpędzisz je w matrix

Hunzowie, długowieczne plemię z Himalajów wychowuje swoje dzieci według prostej zasady:

Jeśli dzieci zrobią coś dobrze, zawsze się je chwali

Jeżeli zrobią coś złego nie są ganione, ale też nie są chwalone

To motywuje dziecko do działania według określonych norm i praw, kształtuje zachowania społeczne i tworzy właściwe relacje międzyludzkie. Jednocześnie nie wpędzając dziecka w poczucie winy.

Dzieci oczekują od rodziców pełnego skupienia na nich uwagi. Chcą być chwalone. To naturalne.

Bardzo często jednak dorośli swoją postawą uczą dzieci niewłaściwych zachowań.

W gabinecie lekarskim zawsze bacznie obserwuję nie tylko dziecko, ale również jego rodziców: ich zachowania, wypowiedzi, gestykulacje, reakcje na działania dziecka.

Często słyszę:

Nie ruszaj tego

Stań grzecznie

Jak ty się zachowujesz

Bądź cicho

Nie odzywaj się

Najczęściej te i podobne komentarze są wynikiem spontanicznej reakcji w stylu „tak wypada”. Przyjęty schemat myślowy sprawia, że mama ma poczucie braku kontroli nad zachowaniem dziecka, czuje się winna tego, że dziecko robi coś źle, czuje się zawstydzona, boi się oceny i krytyki jej „metod wychowawczych”.

Tymczasem…

Dzieci się nie wychowuje, a opiekuje nimi.

Uczy, ale nic nie narzuca.

Daje wolność, ale czuwa nad bezpieczeństwem.

Jak mówić do dziecka, pediatra, matrix i dziecko, this is bio

Masz czasem wrażenie, że Twoje dziecko Cię nie słyszy?

Mówisz do niego i zero reakcji. Staje się głuche na Twoje upominania, rozkazy, nakazy. Co więcej, dając uwagę złemu zachowaniu dziecka, uzyskujesz efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Dziecko zamiast przestać krzyczeć krzyczy coraz głośniej.

To nic dziwnego. Wytworzyło w sobie mechanizm obronny: przestaje słuchać Twojego „gderania”.

Ilość bodźców, którą dostarczamy na co dzień dzieciakom, jest zdecydowanie nie do przyjęcia. Dziecko się przed tym broni. Broni się przed powstaniem ego.

Spróbuj zastosować poniższą wskazówkę, gdy dziecko robi coś źle lub staje się głuche:

Skup uwagę dziecka na sobie

Powiedz krótko i treściwie, czego oczekujesz

Sformułowanie tego jednego zdania jest niezwykle ważne. Nie powtarzaj w kółko setki razy tego samego, bo niczego tym nie wskórasz.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko Cię szanowało, musisz okazywać szacunek jemu. Dziecko ma swoją godność, potrzebuje pełnej akceptacji, Miłości. Jeśli je obrażasz, nie zdziw się, kiedy obrazi Ciebie. To obrona oraz powielanie zachowania rodzica.

Czasem jedno niefortunne zdanie może wywrzeć ogromny wpływ na całe życie dziecka

Nieprzemyślana wypowiedź, działanie w emocjach, w nerwach może sprawić, że Twoje słowa utkwią głęboko w pamięci dziecka. I w jego sercu. Bo słyszy je od ukochanej osoby.

Pamiętaj, że Twoje dziecko kocha Cię bezwarunkowo, bezgranicznie Ci ufa i wierzy, że to co mówisz jest prawdą. Często nie rozumie żartu. Tobie wydaje się, że chcesz je rozśmieszyć, że świetnie się bawicie, a tymczasem dziecko odbiera wszystko bardzo serio.

Pamiętaj, że to Ty masz największy wpływ na to, kim staje się Twoje dziecko. Na to, czy pozostanie obecne czy wejdzie w system, w matrix. Na to, czy będzie po prostu sobą.

Im częściej je krytykujesz, obwiniasz, oceniasz, tym bardziej wzmacniasz ego. Dziecka i… swoje.

Twoje dziecko nie musi dokarmiać matrixa

Może wykreować swoje życie będąc w łączności ze swoim Ja

Takie życie, jakie chce mieć

Pomożesz mu w tym?

 

Jak mówić do dziecka, pepsi eliot, pediatra, greens & fruits, witaminy dla dzieca

TUTAJ KUPISZ WITAMINY GREENS & FRUITS DLA TWOJEGO DZIECKA POLECANE PRZEZ PEDIATRĘ

„Produkt Greens & Fruits polecam szczególnie dzieciom, które nie przepadają za warzywami i owocami. W jednej tabletce mamy istną bombę wyciągów z warzyw i owoców, dostarczającą witamin oraz enzymów poprawiających trawienie, których większość dzieci ma za mało. Proszę pamiętać, że dobrze działający przewód pokarmowy jest gwarantem dobrej odporności.

Minerały zawarte w warzywach budują kości i zęby, są konieczne w okresie wzrastania organizmu. W preparacie Greens & Fruits znajdziemy krzem, który jest niezbędny do prawidłowego przyswajania większości pierwiastków, w tym wapnia. W zielonych warzywach mamy chlorofil, który jest potrzebny dzieciom do prawidłowego dotlenienia organizmu, głównie mózgu. Witaminy z grupy B poprawiają koncentrację, są niezbędne do rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Suplement ten zawiera także pierwiastki śladowe takie jak selen czy cynk, których większość dzieci ma niedobór.

1 tabletkę Greens & Fruits należy rozdrobnić w moździerzu. Porcję proszku należy skonsultować z lekarzem i dopasować do indywidualnych potrzeb dziecka, jego wieku i wagi.”

Lek. med. Agnieszka Wlazłowska

Dzieci potrzebują od rodziców bezwarunkowej miłości, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa, a nie oceny i nieustannej krytyki. Ale Ty doskonale o tym wiesz… 

Każde dziecko jest odrębną bardzo indywidualną jednostką, nie możesz naginać go do Twoich oczekiwań i wyobrażeń. Nie możesz też realizować swoich ambicji i niespełnionych nadziei za pomocą dziecka. O tym też wiesz.

Ty i dziecko to odrębne byty.

Dziecko czuje i wie o wiele więcej niż Ci się wydaje. Jeżeli będziesz go słuchać z pełnym zaangażowaniem, a nie pomiędzy innymi „ważnymi” sprawami, w pośpiechu i na odczep, stworzysz z nim lepszą relację.

Pamiętaj, że dziecko Cię naśladuje, obserwuje i powiela, bądź więc spójna w tym, co mówisz i robisz.

Dzieci nie da się oszukać …

Pozdrawiam serdecznie:)


pediatra Kraków, medycyna naturalna, pepsi eliot, jak zbić gorączkę u dziecka

Agnieszka Wlazłowska – lekarz medycyny, pediatra, łącząca medycynę akademicką z naturalną, o holistycznym podejściu do pacjentów.

Liczne kursy, szkolenia, które ukończyła, a także osobiste doświadczenia dają możliwość skuteczniejszej pomocy: dotarcia do źródła problemu, głębszego zrozumienia sensu choroby, a dzięki temu zaproponowania bardziej efektywnych metod leczenia.

Kontakt: 604534002
Doktor Agnieszka Wlazłowska przyjmuje w Skawinie i Warszawie.


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to: Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, skontaktuj się z Panią Doktor e-mailowo. Do otrzymania zaleceń lekarskich konieczne jest zbadanie dziecka.


(Visited 6 142 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Basia 12 maja 2017 o 21:05

  Bardzo dziękuję za ten post. Wiele mi dał do myślenia. Mam kilka spraw do poprawy i zamierzam się nad tym pochylić, choć przy dziecku z Zespołem Aspergera ciężko o spokój i normalność.

 2. Kama 13 maja 2017 o 07:10

  Świetny post.Dziękuję za niego bardzo.

 3. gagata 13 maja 2017 o 11:15

  Bardzo dobrze ujęte! 🙂
  Dzięki temu co czytam u Pepsi zmieniło się moje podejście do dziecka i zmienia wciąż na lepsze.
  Jeszcze niedawno byłam zafiksowana na przedszkole, że jako 2,5 latek moje dziecko ma uczęszczać a ja będę mieć czas dla siebie.. Świadomie odeszłam od tego a czas spędzany razem jest piękny.
  Dziękuję za zmianę nastawienia do macierzyństwa, bardzo! <3 Pepsi, uratowalas mnie ;*

 4. Tat 13 maja 2017 o 13:06

  Bardzo dobry i bardzo potrzebny tekst. W Polsce istnieje niestety duże przyzwolenie na wychowanie przemocowe. Widać to bardzo dobrze w przestrzeni publicznej, gdzie dorośli bez skrępowania potrafią stosować takie metody jak szturchanie i potrząsanie dzieckiem, bo nie idzie/nie stoi/nie siedzi jak należy. Ostatnio w Akrykarium we Wrocławiu pani nakrzyczała na swoje dziecko (ok. 7-letnie), że niezbyt szybko i sprawnie przeciska się do akwarium (były tłumy więc nawet dorosłej osobie trudno było podejść wystarczająco blisko szyby).

 5. grzegorzadam 13 maja 2017 o 17:16

  Dzieci nie da się oszukać”

  dzieci są o wiele mądrzejsze niż nam się wydaje, nawet te najmłodsze.

 6. Anja 14 października 2017 o 11:34

  Bardzo chcialabym wiedziec, jak mowic do dziecka doroslego, ktore jest nieszczesliwe?

  1. Pepsi Eliot 14 października 2017 o 13:10

   przede wszystkim samemu poprawić swoje wibracje, i pokazać dziecku nowy świat, czyli Osho, Tolle, De Mello, może wejdzie w to. Przede wszystkim dziecko musi pojąć, że to nie ono jest nieszczęścliwe, tylko taki ma program jego ego

 7. mc 8 marca 2018 o 13:48

  Grzegorzadam – masz absolutna rację. Nasza córka bardzo wcześnie zaczęła mówić. Jak miała 1,5 roku mówiła zdania podrzednie złożone i ogólnie rozmawiało się z nią jak z dorosłym prawie. Ona jest osobą bardzo wrażliwą i emocjonalna. Poświęcamy jej mnóstwo czasu, jest niesamowicie zdolna. Dzieci znajomych w podobnym wieku mówią mało albo prawie wcale i widzimy jak oni ich traktują przez to. A przecież te dzieci rozumieją tyle samo co nasza corka, tylko nie potrafią tego wyrazić. Generalnie to mam wrażenie, że ludzie za mało czasu poświęcają dzieciom i zastanawiaja nad nimi. Najwygodniej zawieźć do dziadków, żeby móc gdzieś wyjść. Przynajmniej tak jest w naszym otoczeniu. My z mężem jesteśmy zakochani po uszy w naszych dzieciach i nie możemy się nadziwić jaki to jest cud.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *