Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 363 131
28 online
42 277 VIPy

Możliwość samoistnej regeneracji tarczycy i cofnięcie Hashimoto jest pomijane

testy tarczycy

Hashimoto jak leczyć?

Gdy całe tysiąclecia role kobiet były umniejszane.

Jeśli endokrynologe mówio Ci, że niedoczynność tarczycy Hashimoto jest nieuleczalne, niekoniecznie musisz mu wierzyć. Bywa, że sie mylo.

To nieprawda, że ta niedoczynność tarczycy jest zawsze nieodwracalna i kończy się całkowitym uszkodzeniem jej komórek.

Okazuje się, że 20% pacjentów z Hashimoto samoistnie wróciło do zdrowia.

Samoistnie.

Nawet w przypadkach, gdzie tarczyca nie produkuje hormonów wcale.

Jak to możliwe?

Badania pokazują, że tarczyca ma zdolność samoregeneracji.

Hashimoto jak leczyć

System immunologiczny sam może ją naprawić, a robi to wtedy, gdy uzdrowione zostaną jelita, a co za tym idzie, cały system trawienny.

Nie dziw się, jeśli USG tarczycy wykaże, że tkanka wróciła do normy, a test aTPO wyjdzie negatywnie.

To znaczy, że prawdopodobnie jesteś zdrowa.

Spróbuj ajurwedyjskiego sposobu wyciszania z łyżeczką adaptogenu Ashwagandha This is BIO 

Ashwagandha działa antylękowo, pomagając w stabilizacji poziomu kortyzolu (hormonu stresu), co przynosi również korzyści zdrowiu tarczycy.

Ashwagandha też ODMŁADZA.


Hashimoto jak leczyć – czy można naturalnie?

Możliwość regeneracji tarczycy jest często pomijana, ponieważ uznaje się, że jej niedoczynność jest na całe życie.

Bardzo często USG NIE JEST JUŻ PONAWIANE od czasu diagnozy, dlatego rzadko stwierdza się wyleczenie.

Przyczyną większości przypadków niedoczynności tarczycy w Europie, USA i Australii jest autoimmunologiczne Hashimoto, jednak bardzo dużo osób nie ma pojęcia, że choruje.

Poza USG i przeciwciałami aTPO, można wykonać badanie z TRH (hormon peptydowy pobudzający przysadkę mózgową do wydzielania TSH). Z pomocą TRH można ustalić, czy natychmiastowa rezygnacja z leków będzie dla ciebie bezpieczna.

Mimo, że powszechności tej informacji w literaturze naukowej, rzadko kiedy zleca się to badanie.

Tymczasem może być dla ciebie bardzo ważne.

Wynik badania TRH, czyli testu tyreoliberynowego:

 • wartość powyżej normy TRH może oznaczać niedoczynność tarczycy
 • wartość poniżej normy TRH oznacza nadczynność tarczycy

Chorym na Hashimoto zazwyczaj mówi się, że nic więcej nie da się zrobić poza dożywotnim braniem leków.

Często w coraz większych dawkach.

Hashimoto jak leczyć

Mimo licznych badań potwierdzających znaczenie zmian stylu życia, medycyna konwencjonalna wciąż je bagatelizuje.

Tymczasem zdrowe nawyki mogą spowolnić lub nawet zatrzymać chorobę.

Hashimoto, czyli kolejna ściema i dlaczego wciąż zakwaszasz się jedzeniem

Top 6 pokarmów wskazanych przy autoimmunizacji tarczycy Hashimoto

Aspekt psychiki i Hashimoto – dotyczy Ciebie?

Na Hashimoto zazwyczaj chorują kobiety, które ZBYT WYSOKO STAWIAJĄ POPRZECZKĘ samym sobie.

Zbuntowane ego, bolesne poczucie niesprawiedliwości, obecne skłonności i chęć siadania na barykadzie i odbicia sobie lat milczenia, lub spalania na stosie, jest u wielu kobiet naprawdę spore.

To szczególne niezrozumienie działania wahadeł destrukcji sprawia, że karmią je nieświadomie, ODDAJĄC ENERGIĘ BUNTU i braku akceptacji.

Pozornie właściwe staje się przyczyną zaburzeń hormonalnych.

Lęk, walka, niezgoda, smutek, ekscytacja, nierównowaga hormonalna jako odpowiedź ciała, a tak naprawdę chodzi o niezrozumienie na czym polega ta gra.

I tworzy się problem z przeciekającymi jelitami, po czym (najczęściej) niedoczynność Hashimoto.

Który ginie, gdy podasz sobie na talerzu dobre trawienie, akceptację, spokój, zadowolenie, oraz władzę nad własnym ego.

Twój wewnętrzny krytyk niech się w końcu od Ciebie odkrochmali:)

Źródło:

thyroidpharmacist.com/articles/is-it-possible-to-recover-thyroid-function-in-hashimotos/

(Visited 50 513 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar HM 18 listopada 2019 o 12:33

  Przeczytalam i pomyslalam:
  No uwielbiam ta laske.
  LOOOOVE.

  1. avatar Jarmush 18 listopada 2019 o 14:30

   ?

 2. avatar Hóda 18 listopada 2019 o 15:10

  Ja też uwielbiam. Dzięki za odpowiedź odnośnie rwania pod artem Horriego, zamknął mi się i tu pisze. Haszi też mam, biegam, pływam no i staram się dobrze jeść. A z osobowością to prawda… Ale najważniejsze jak dla mnie to nie wspierać choroby myślą o niej. Robić swoje i się nad sobą nie użalać. Pozdrawiam, love, miłość

 3. avatar Hóda 18 listopada 2019 o 15:12

  (pływam w ozonowanej:p ale nie wiem czy to lepsza opcja)

  1. avatar Jarmush 18 listopada 2019 o 18:43

   o wiele lepsza

 4. avatar Sysiek 18 listopada 2019 o 17:15

  Hmm… budujące, aż chce się działać. ❤️?

 5. avatar Marta 18 listopada 2019 o 18:46

  Pepsi, jestem 14 lat po wycięciu tarczycy (niekompletnym). Euthyrox zawsze brałam nieregularnie. Od kilku mcy odstawiłam zupełnie. Wiadomo, 4 szklanki in, gluten, rafinada, teflon, mięcho i laktoza won, no i jeszcze ruch.
  Dochtore nie pozwalało odstawić ale obiecałam ze się przebadam. Zrobiłam badania z Twojej strony i te od niego – i wszystko w normie!! Tarczyca powoli odrasta !! Dziękuję Pepsi:) mam dystans, jestem uważna i nie popadam w żadna euforię, ale czuję, jak ważne dla awatarka jest to co robię 🙂

  1. avatar Jarmush 18 listopada 2019 o 19:44

   <3 cieszę się z Tobą

 6. avatar Ania319 18 listopada 2019 o 19:35

  Droga pepsi, tak jak w temacie- endykrynolog powiedział, że mając haszi, do końca życia hormon i nic tego nie zmieni- moja tarczyca nie pracuje, nie muszę robić żadnych badań oprócz TSH (raz na 6-9 miesięcy), żadnej diety bo to nic nie daje, a hormon załatwi sprawę. Moje TSH 2 lata temu 123 po podaniu hormonu w tej chwili w normie. Twierdzi że jest lekarzem z 30 letnim stażem i wie co mówi. Powiedz proszę jakie badania trzeba wykonać oprócz TSH, TP 3,TP4, jakie suplementy potrzebne są na co dzień. Kiedy wiadomo, że są chore jelita. Nie mam problemu z jelitami, nie tyję (jem w oknie 7 godzin (11-18) 4 szklanki, podstawowe suplementy: omega, d3+k2+chlorek magnezu, cytryna, B complex ) ale ciągle jestem ospały, podenerwowany, stale zmęczony, długo bym spał? Od czego zacząć, aby sobie pomóc bez hormonu.
  Jacek

  1. avatar Jarmush 18 listopada 2019 o 19:41

   Czyli dopiero od 2 lat jesteś na hormonie? Ty nie musisz być typem jelitowym https://www.pepsieliot.com/8-typow-hashimoto-i-dlaczego-rodzaj-hashimoto-ma-znaczenie/

   jesteś na diecie eliminacyjnej?

  2. avatar As 19 listopada 2019 o 13:59

   Moja mama miała zdiagnozowane hashimoto jakieś 2 lata temu. Pomogłam jej ustawić na początku dietę, suplementy(z tego bloga … z książek) Teraz radzi sobie sama, sama słucha swojego ciała. Lekarz(znany, drogi i w ogóle super extra) też jej mówił, ze nic się nie robi, że na początku hormony, a później będzie wycinanie za kilka lat no i tona leków wtedy do końca.
   Też jej mówił ze głupoty robi jak badała więcej rzeczy jak jej zalecałam, że pieniądze wyrzuca. Robił jej tylko usg i patrzył na tsh, resztę olewał. Na USG wykrył ogniska zapalne. Mama bardzo dużo tyła od iluś lat, nawet nie wiem ilu, jadła mało, jakieśtam używki, w tym momencie już nieważne. Trzymała się dość mocno diety, suplementów, aktywności ruchowej kilka rodzajów przeplatane, ale cały czas od trzech lat(na swoim poziomie, coraz lepszym zresztą) redukcja stresu. Lekarz się pewnego dnia zdziwił bo się okazało, że ogniska zapalne jakby wygasają(a to niemożliwe przecież!) no i od kilku miesięcy jakby zaczął zalecać zdrowy tryb życia – bo to pomaga 😀 . Przy okazji mama schudła ponad 20 kilo(i to nawet w pierwszym roku) teraz dopracowuje sylwetkę przy okazji zdrowego życia i wygląda super.
   Dla przykładu podaję wyniki antyTPO:
   > 600(zakres 0-34) sierpień 2017, tak wysokie że laboratorium nawet nie oznaczyło
   kilka miesięcy temu 200, czyli dalej poza zakresem, ale jest znaczący spadek.
   Po rozpoczęciu zdrowego trybu życia musiała zmniejszać dawkę leku, chwilowo jest ustabilizowana, no i dalej idzie ku lepszemu.

 7. avatar Ania319 18 listopada 2019 o 20:07

  nie

 8. avatar Patka 18 listopada 2019 o 23:24

  U mnie hashimoto cofnelo się z tsh 4.9 na 2.4 w ciągu roku po wyleczeniu candidy flukonazolem. Zmalała też wrażliwość na gluten, mogę od czasu do czasu coś zjeść. Uporczywy łupież osłabienie nerwica alergie skórne to wszystko zniknęło jak ręką odjal. A prawie się poddałam. Mój wujek jest najlepszym gastrologirm w Krk zajmującym się tematem candidy, wspominał że 70% chorujacych na hashimoto ma do czynienia z candidą. Podaję temat do refleksji, a Tobie Pepsi, jestem ogromnie wdzięczna za wszystkie artykuły, szczególnie te z glutaminą i nieszczelnym jelitem, buziaki

  1. avatar Jarmush 19 listopada 2019 o 07:58

   Yyy … Flukonazol: Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych.
   U niektórych osób, zwłaszcza u chorych ze współistniejącymi ciężkimi chorobami, takimi jak AIDS lub choroby nowotworowe, stosowanie flukonazolu może być związane z wystąpieniem zaburzeń czynności wątroby, nerek oraz ze zmianami parametrów hematologicznych i biochemicznych. Bardzo rzadko obserwowano ciężkie uszkodzenia wątroby (włącznie z martwicą wątroby), lecz mogły one także być związane ze stosowaniem innych leków działających toksycznie na wątrobę oraz z samym ciężkim przebiegiem choroby współistniejącej.
   Prawdopodobnie wielkość dawki, czas trwania leczenia, płeć i wiek chorego nie mają związku z wystąpieniem przypadków toksycznego działania na wątrobę.
   U chorych, u których występują jakiekolwiek zaburzenia czynności wątroby, przed rozpoczęciem leczenia oraz w jego trakcie lekarz zaleci regularne badania parametrów charakteryzujących funkcjonowanie wątroby. Jeżeli pojawią się objawy niewydolności wątroby lekarz zaleci przerwanie stosowania preparatu. Jeżeli wystąpią objawy mogące świadczyć o zaburzeniu czynności wątroby, takie jak: zmęczenie, złe samopoczucie, ciemna barwa moczu, jasny stolec, żółtaczka, nudności lub wymioty, brak łaknienia należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, gdyż konieczne może być zaprzestanie stosowania preparatu.
   Jeżeli kiedykolwiek wystąpiły u Ciebie reakcje nadwrażliwości na leki lub inne alergeny skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.
   Rzadko, stosowanie preparatu może być związane z wystąpieniem ciężkich reakcji nadwrażliwości typu anafilaktycznego lub ciężkich zmian skórnych, takich jak zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka lub rumień wielopostaciowy. Chorzy na AIDS są bardziej narażeni na wystąpienie odczynów skórnych.
   Jeżeli w okresie stosowania preparatu u chorych leczonych z powodu grzybic powierzchniowych wystąpi wysypka, należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem. Jeżeli wysypka wystąpi u chorych leczonych z powodu grzybic układowych należy skonsultować się z lekarzem; lekarz prawdopodobnie zaleci kontynuowanie leczenia i jednocześnie zaleci regularne badania i częstą kontrolę stanu chorego. W przypadku wystąpienia zmian pęcherzykowych lub rumienia wielopostaciowego konieczne będzie przerwanie stosowania preparatu.
   U niektórych osób stosowanie preparatu może być związane z wydłużeniem odcinka QT w zapisie EKG i z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu serca, w tym niebezpiecznych dla życia zaburzeń typu torsade de pointes. Zwiększonego ryzyka wystąpienia zaburzeń rytmu serca podczas stosowania flukonazolu można się spodziewać w następujących grupach chorych:
   · z wrodzonym lub nabytym wydłużeniem odcinka QT w zapisie EKG
   · z kardiomiopatią, zwłaszcza w przypadku niewydolności serca
   · z rzadkoskurczem zatokowym
   · z zaburzeniami rytmu serca
   · u osób przyjmujących równolegle leki wpływające na wydłużenie odcinka QT
   · z zaburzeniami elektrolitowymi (zwłaszcza ze zmniejszonym stężeniem potasu, magnezu lub wapnia).
   Jeżeli flukonazol jest stosowany u osób, u których występują jakiekolwiek czynniki ryzyka wystąpienia zaburzeń rytmu serca konieczne jest zachowanie ostrożności.
   Należy zwrócić uwagę na fakt, że flukonazol wchodzi w liczne interakcje z innymi równolegle stosowanymi lekami, w wielu przypadkach mogące prowadzić do wystąpienia poważnych działań niepożądanych.
   Informacje dodatkowe o pozostałych składnikach preparatu:
   · preparat zawiera laktozę; osoby z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy–galaktozy, nie powinny stosować tego preparatu

  2. avatar StellaBe 21 listopada 2019 o 14:50

   Hmm to ciekawe z tym flukonazolem. A jak długo brałaś i jakie dawki? Mnie niestety nigdy nie pomagał 🙁

 9. avatar Patka 19 listopada 2019 o 12:48

  Dziękuję za odpowiedź, tak, flukonazol jest silnym lekiem ogolnoustrojowym, nie polecam go jako uniwersalny środek na tarczyce. U mnie niestety był konieczny że względu na dolegliwości gastryczne, grzybicę stóp i paznokci,powracajace infekcje intymne oraz rozległą wysypke na obu dłoniach. Są naturalne i bezpieczne metody na candide, bardziej chciałam zwrócić uwagę na mykotoksyny candidy które produkuje mogące zakłócać pracę tarczycy. Temat długi i ciekawy, ja tylko cieszę się że zdrowia które też dzięki polecany tutaj suplementom zawdzięczam Tobie 🙂 dużo zdrowia <3

  1. avatar Jarmush 19 listopada 2019 o 13:19

   z miłością

 10. avatar Dominika 19 listopada 2019 o 15:07

  Opis wypisz, wymaluj ja, ale zamiast Hashimoto mam PCOS. Jak myślisz Pepsi, czy cechy charakteru, osobowość maja jakieś znaczenie w rozwoju tego zespołu? Z miłościa ❤️

  1. avatar Jarmush 19 listopada 2019 o 16:55

   Nooo, samica alfa to często jest, dużo testosteronu <3

   1. avatar Dominika 19 listopada 2019 o 19:02

    No jest tak Pepsi <3

 11. avatar Ju ju 21 listopada 2019 o 19:35

  Hej Pepsi, czytam ostatnio książke o leczeniu energią, dłońmi. Tak, ona pokrywa mi się z Transerfiniem. Chociaż jest tam dużo o medytacji i przepływie energii. To czasami mam wrażenie, że pewne rzeczy rozumiem z niej dzięki Zelandowi. Tam jest że świadomość to coś zewnętrznego i od naszej umiejętności „połączenia się” zależy ilość świadomości jaką mamy. Siedzimy w głowach, tam jest skupiona nasza świadomość. Tymczasem skupienie się na sercu, albo w dolnej cz. brzucha powoduje energetyczną równowagę. To ta dolne cz. brzucha ma być najcieplejsza. Serce średnio, a głowa chłodna.
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 21 listopada 2019 o 20:20

   no tak <3

   1. avatar czytac 19 czerwca 2020 o 09:46

    pepsi oprocz osho zelanda tollego co poczytac?

    1. avatar Jarmush 19 czerwca 2020 o 10:46

     mnię 🙂 osho tylko dla zaawansowanych, bo do niego trzeba mieć klucz, odbiło mu

     1. avatar czytanie 19 czerwca 2020 o 15:03

      ciebie czytam od 4 lat…czas na wyplynieciedalej polec cos:)

     2. avatar Jarmush 19 czerwca 2020 o 16:21

      nie mam niczego do polecenia

 12. avatar ella76 18 lutego 2020 o 09:44

  Hej Pepsi, zacznę od początku. Wynik 08/2019: TSH 7,010(0,270-4,200); ft3 2,76(2-4,40); ft 1,05 (0,93-1,1,71). Nie miałam praktycznie żadnych objawów niedoczynności. Czekałam na wizytę u endo 2 mies. bo międzyczasie byłam u znachora jak to mój mąż mówi. Zalecił mi dietę, 3 posiłki dziennie bez nabiału i mięsa, chleb tylko orkisz,zioła na oczyszczenie organizmu, lecytyne sojowa,kelp,krzem organiczny . ..i tak przez miesiąc. Wynik po miesiącu 10/2019: TSH 12,6(0,270-4,200); ft3 2,78(2-4,40); ft 1,02(0,93-1,1,71). Twierdził, że to na pewno błąd w labo, że tsh tak skoczylo. ..ale podziękowałam mu.wynik usg u endo: tarczyca niejednorodna, bez zmian ogniskowych, z obszarami hipoechogenicznymi. Przepływy naczyniowe prawidłowe. Płat prawy 7,2 ml. lewy pomniejszony 2 ml. Dostałam euthyrox 25, 1 tabletka dzienne, ale nie brałam. Znachor polecił mi ashwagande, special two dla wege firmy Now, omegaregen. L-tyrozyne i krzem organiczny. Zaczęłam je stosować, trzymałam się diety, jadłam płatki orkiszowe,chleb orkiszowy i makaron bezglutenowy. . Po miesiącu 12/2019 stosowania suplementów TSH 15,8(0,270-4,200); ft3 2,84(2-4,40); ft 0,90 (0,93-1,1,71). Juz miałam sięgnąć po euthyrox, ale chciałam spróbować jeszcze płyn lugola przez skórę. Po miesiącu stosowania mi tsh skoczylo na 23,6; ft3 2,94 i ft 0,82. Przeciwciała w normie. Co robię źle? Dlaczego jest tsh takie wysokie?Mam zacząć brać euthyrox?

  1. avatar Jarmush 18 lutego 2020 o 14:38

   po jodzie tak masz, nic nie piszesz jakie masz przeciwciała tarczycowe , może to Hashimoto? Koniecznie zbadaj i napisz, bo jak Hashimoto nie możesz nawet kelpu, trzeba płyn lugola z apteki przezskórnie, i są całe procedury dla Hashi.

   1. avatar Ella76 19 lutego 2020 o 10:59

    Anty-tpo wynik 19,10 ( 0-35 ); anty-tg 109 ( 0-115 ). Rozpoznanie u endo : podejrzenie przewlekłego autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Subkliniczna niedoczynność tarczycy. Biorę lugole z apteki przez skórę. Jak znika plamka, smaruje 2 krople na nadgarstku. W środę 26. 2. mam do endo. Nie wiem, czy odwołać wizytę i odstawić lugole? Dzięki za pomoc 🙂

    1. avatar Jarmush 19 lutego 2020 o 12:56

     Przypomnij jakie masz TSH?

     1. avatar Ella76 19 lutego 2020 o 18:20

      Teraz mam tsh 23,6…lugole stosuje od 1,5 miesiąca. a na początku grudnia zanim zaczęłam stosować lugole, miałam 15,8.

     2. avatar Jarmush 19 lutego 2020 o 19:01

      Nie pomyliłaś się? W jakich jednostkach, to bardzo wysokie TSH

     3. avatar Ella76 21 marca 2020 o 16:14

      Hejka, teraz po odstawieniu płynu lugola mi tsh spadło z 23,6 na 12 po 3 tygodniach. Ft3 i ft4 w normie.

   2. avatar Agnea 18 czerwca 2020 o 18:35

    Pepsi, jakie to procedury „jodowe” dla Hashi? ❤️

    1. avatar Jarmush 18 czerwca 2020 o 18:53

     najbezpieczniej, płyn lugola przez skórę, ew/i trochę kelpu do 4 szklanki, sprawdzić, jak się będziesz czuła <3

     1. avatar Agnea 18 czerwca 2020 o 19:21

      Dziękuję ❤️

   3. avatar Aleksandra 2 lutego 2024 o 13:19

    Kochana Pepsi, czemu przy hashi zalecasz jod przez skóre a nie droga pokarmową? od zawsze piszesz, ze przy jodzie wytwarza sie duzo wolnych rodników i ze te moga pogorszyc stan zapalny tarczy-wiadomix, ale zalecasz przy tym też selen, cynk, wit c, d3, magnez w celu neutralizacji tych wolnych rodników? Czy w takim przypadku mozna bedzie brać jod czy kelp? Jakbys mogla to proszę wytlumacz mi to, bo moja mama ma hashi i juz smaruje skóre, ale chce jej fundnac kelp i pozostale rzeczy, przy niedoborze jodu to te 5-12 % absorpcji jodu przez skóre to dość mało i jak się chce w miare szybko wyrownac straty to to bedzie bardzo długo trwało, dlatego bardziej na korzysc przemawia do mnie kelp

    1. avatar Aleksandra 2 lutego 2024 o 13:32

     ”Temat jodu budzi wiele kontrowersji, szczególnie w kontekście choroby Hashimoto. Badania naukowe wykazały bowiem, że suplementacja jodu u osób z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy może zaostrzyć występujący już w organizmie stan zapalny. Jod pochodzący z żywności i suplementów jest przetwarzany przez tarczycę tak aby organizm mógł z niego korzystać. Podczas tego procesu uwalniany jest silnie reaktywny nadtlenek wodoru. W przypadku nadmiaru jodu powstają duże ilości tego związku, które powodują oksydacyjne uszkodzenia tarczycy.

     Warto jednak wziąć pod uwagę niezwykle ważną interakcję jodu z selenem. Zbyt duże ilości jodu, podawane w aktywnej fazie choroby Hashimoto, przy niedoborach selenu odniosą bardzo niekorzystny dla organizmu skutek. Jeśli jednak suplementujemy jod z selenem, istnieje małe ryzyko nasilenia problemu, co pokazują prace naukowe na ten temat. Wyjątkiem jest okres ciąży i karmienia piersią, kiedy każda matka powinna jod suplementować w ilości 220–300 mcg na dobę.

     Zatem suplementacja jodem powinna być prowadzona w towarzystwie selenu, witaminy C, magnezu oraz kompleksu witamin B. W przeciwnym razie, jeśli wystąpi nadmiar tego pierwiastka, odczuwalne może być jego szkodliwe działanie. W szczególności jeśli towarzyszy nam choroba Hashimoto” tylko takie cos udało mi się znalezc, moze licho szukam, zrodlo pochodzi se strony producenta znanego leku na tarczyce, mam nadzieje, ze nie spamuje.

 13. avatar ella76 18 lutego 2020 o 09:46

  Stosuje tez selen, D3, chlorelle,spiruline. Pije tylko inke z mlekiem owsianych, herbatę z ostropestu.

  1. avatar Jarmush 18 lutego 2020 o 14:35

   Mogę zrobić Ci niezobowiązującą rozpiskę, z kokpitu nie widzę, przypomnij mi, czy masz hashi czy zwykłą niedoczynność <3

   1. avatar Ella76 19 lutego 2020 o 10:56

    Podejrzenie przewlekłego autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Subkliniczna niedoczynność tarczycy

    1. avatar Ella76 20 lutego 2020 o 07:48

     To jest rozpoznanie u endo z końca października, miałam tsh 12,6. Teraz 23,6. Czy to wszystko przez ten jod?

     1. avatar Jarmush 20 lutego 2020 o 16:39

      może być, ale generalnie masz niedoczynność, jaki trzymasz poziom 25(OH)D? Jak pisałaś, przypomnij mi, bo spod kokpitu nie widzę

     2. avatar Ella76 20 lutego 2020 o 17:20

      Poziom 25(OH)D nie badałam, ale dzienne przyjmuję od 6000-8000 jednostek I.U. jak myślisz, mam zacząć brać euthyrox na obniżenie tsh? Samopoczucie u mnie ok bez zmian, gdyby nie ten wynik tsh…w środę mam wizytę u endo. ..chyba mnie wyrzuci z gabinetu za tą lugole 🙂 i dostanie zawału jak popatrzy na moje wyniki. ..

     3. avatar Jarmush 20 lutego 2020 o 18:14

      Niech się wypowie <3

   2. avatar Ella76 20 lutego 2020 o 19:44

    Uważasz, że tsh mogę jeszcze jakoś naturalnie obniżyć czy pozostaje tylko euthyrox?

    1. avatar Jarmush 20 lutego 2020 o 21:01

     Można zawsze próbować i tak dobrze byłoby zabrać się za swojego lajfstajla, choroby autoimmunologiczne to w dużej mierze złe trawienie, zanieczyszcona wątroba, perzeciekające jelita:

     Tu jest taka duża rozpiska:
     Ten artykuł warto przeczytać:
     http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
     Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

     Witamina D3 (w protokole z K2)
     Po śniadaniu:
     Bierz 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
     oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
     Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 3, lub 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
     Chodzi o to, aby szybko podnieść poziom 25(OH)D do wysokiej normy. Na 5 dni przed badaniem odstaw te suplementy,.

     Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
     i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
     Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
     jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

     Cynk
     2 kapsułki, lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html
     B complex
     Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
     Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza, ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy w formie folianów TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

     Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.
     Jeśli robisz „4 szklanki” to wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo połykaj 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

     na marginesie
     Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

     Zbadaj też przy okazji prolaktynę

     NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

     Domowy test kwasowości żołądka:
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

     Glutamina
     Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
     albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

     1 opcja

     Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
     JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
     Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
     TEST:
     Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

     JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
     Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

     2 opcja

     ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
     https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

     GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

     Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

     Kolagen
     https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

     Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
     Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

     Chlorella 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

     3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

     Kurkuma
     Kurkuma 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
      1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
     Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
     Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

     Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
     Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
     Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

     Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
     1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

     Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

     Glutation
     Ogólne zalecenia uzupełniające:
     Zero cukru z cukiernicy
     Zero kazeiny
     Zero glutenu
     Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
     Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
     Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
     Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
     Całkowicie odstaw kofeinę
     Nie jestem lekarzem
     <3

     1. avatar Ella76 21 lutego 2020 o 07:41

      Dzięki za rozpiske 🙂 najpierw zrobię wszystkie badania. Czyli lugole mam stosować dalej? Boję się, że tsh pójdzie znów do góry

     2. avatar Jarmush 11 marca 2020 o 13:25

      tylko przez skórę, gdy plama całkowicie znika

     3. avatar Ella76 25 lutego 2020 o 06:03

      Hej Pepsi, dzięki za rozpiske, po zrobieniu badań biorę się do roboty 🙂 tylko powiedz mi co z tym jodem? Po ostatnim stosowaniu płynu lugola mi tsh skoczylo z 15 na 23. Czy muszę koniecznie uzupełniać jod? Wcześniej stosowałam kelp o tsh tez poszło w górę z 12 na 15.

     4. avatar Jarmush 25 lutego 2020 o 09:07

      Kelp to też jod, jod na razie tylko przez skórę

     5. avatar Ella76 20 marca 2020 o 07:33

      Hej 🙂 odstawiłam lugole i po 3 tygodniach tsh spadło z 23 na 12. Jod w jakiejkolwiek formie (kelp,lugola) chyba nie dla mnie :/ …no i nie biorę euthyrox

 14. avatar Patryk Lend 29 kwietnia 2020 o 21:47

  Ja niestety zrobiłem ten błąd ,że poszedłem do endokrynologa – nie miałem jakiejś dużej niedoczynności, na początku subkliniczna potem już normalna niedoczynność , suplementy nie pomagały, terazm biore letrox 100 ug i mam dość już uzależnienia od tego leku, jak próbowałem zmniejszyć dawkę i brać przez tydzień 50 ug, zawroty głowy, paskudne samopoczucie jakbym miał zejść. Zdecydowałem się leczyć niedoczynność przez problemy z insulinoopornością oraz problemy ze stanami lękowymi, niestety letrox, który biore już ponad rok – wcale nie pomógł, mam nieco więcej energii i to tyle. Jak mogę to odrzucić nie umierając przy tym?

  1. avatar Jarmush 30 kwietnia 2020 o 06:10

   nie można odrzucić z dnia na dzień czy redukować o połowę, powoli schodzi się z dawki, 30% ludzi z hashi mogą z tego wyjść za pomocą suplemntww, i diety eliminacyjnej. Masz hashi czy tylko zwykłą nidoczynność?

   1. avatar Patryk Lend 30 kwietnia 2020 o 06:11

    Dziękuje za odpowiedź, mam zwykłą niedoczynność – czyli powiedzmy co 2 tygodnie obniżać o 25 ug?

    1. avatar Jarmush 30 kwietnia 2020 o 06:40

     co TY? nie co dwa tygodnie i nie bez tego co Ci napiszę, wchodzisz na to:

     Przydałyby się jeszcze inne badania, oprócz tarczycowych,  ale to dopiero jak to wariactwo się skończy, https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

     Zalecania suplementacja
     Przed śniadaniem:
     Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
     https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

     do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

     Opcjonalnie do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13

     Drugą szklanką popij 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html?search_query=foliany&results=1

     Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE

     Wraz z drugą szklanką właśnie szczególnie ważne są 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html oraz 1 B12 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2498-sublingual-vitamin-b12-50g-gg–5060040820117.html

     WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji G&F TiB/B12 i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplemntację.

     Teraz do zera zszedł Greens & Fruits TiB i przez pewien czas go nie będzie, zamiast bierz B comlex z niacyną (jeśli obawaisz się flesza podziel kapsułkę na 2 lub 3 części i połykaj w różnych porach dnia, można otwierać kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html

     lub bez niacyny https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html

     Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.

     Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

     Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84. Ważne żeby brać ten wapń przy suplementacji magnezu.

     Na marginesie.
     Jeśli masz zaparcia wg Lasta i dr Sircusa możesz użyć do drugiej szklanki chlorku magnezu , pomimo, że ma przeznaczenie do użytku zewnętrznego. Łyżeczka do 2 szklanki wody z cytryną, dawkowanie dobierz do siebie, czy pełniejsza, czy mniej pełna. Nie jestem lekarzem i to nie jest porada, tylko sugestia ww naturopatów.

     Do śniadania:
     1-2 kapsułek cynku do śniadania  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Po śniadaniu:
     Bierz 8 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 2 kapsułkami K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
     oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

     Chodzi o to, aby szybko podbić metabolit D do górnej granicy. Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy! Gdy podejdzie do góry, przejdź na dawkę podtrzymującą, np. połowa z tego 4000 jednostek D3 (2 kapsułki D3 TiB) i 1 K2 TiB

     Popołudniu:

     Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
     i 1 C – 0,5 – 1 gram, np. kwas askorbinowy lub porcja Liposomalu C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib–5905344040321.html

     KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
     kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
     albo bardzo dobra opcja co już doradziłam wyżej, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
     dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
     Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

     Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
     Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułow surowych, tylko lekko sparowanaych.

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym właśnie Hashimoto.
     Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia

     1. avatar Patryk Lend 30 kwietnia 2020 o 07:15

      Dziękuje za odpowiedź, badania które polecasz w poście wykonałem, generalnie wszystko jest okej zarówno prolaktyna jak i poziom witaminy D mam 68, może być wyżej ale jest to poziom zadowalający igG też okej, badania na pasożyty też nic nie wykazują, dodatkowo zappowałem metodą Huldym, kelp przyjmuje od 4 miesięcy, test z sodą okej – bekam po około 50 sekundach, probiotyki biore – rotuje bifidy, saccharomyces boulardi oraz sanprobi super. Suplementuje cynk, magnez, selen, witamine B complex oraz niacyne w większych dawkach, brałem algi, mace, biorę również omega 3, dołącze do tego metody, które wypisałaś i których nie próbowałem. Obecnie jestem na diecie ketogennej bo na takiej się najlepiej czuje póki co, ciężko mi się żyje na węglowodanach.

     2. avatar Jarmush 30 kwietnia 2020 o 10:28

      oczywiście, ze dieta ma Ci służyć, nie namawiam do niczego, każdy wybiera pod swój typ metaboloczny

     3. avatar Lendd 30 kwietnia 2020 o 08:35

      I właśnie, jak to wszystko wprowadzę to jak szybko z dawki mogę schodzić?

     4. avatar Jarmush 30 kwietnia 2020 o 10:27

      Próbować trzeba, każdy jest inny. Dobrze że tylko przez rok brałeś letrox, bo jak dużo dłużej to tarczyca już w ogóle nie chce produkować hormonów

     5. avatar Lenddd 30 kwietnia 2020 o 10:53

      Dziękuje, właśnie obawiam się ,ze tarczyca już przestanie działać, dlatego chce to odrzucić żeby nie być całkowicie uzależnionym od tego, bede próbował póki co 1/4 dawki co miesiac nawet może odrzucać. Dziękuje

  2. avatar Lena13 13 lutego 2021 o 16:27

   Pomagajcie sobie uciskum kłębu kciuka jak to miejce boli to znaczy że tarczyca złe pracuje i trzeba ją pobudzić do pracy.
   3 x Dz po 10 minut uciskać dosyć mocno palcami aż będzie miękkie może to trwać nawet mać aż przestanie poleć podczas ucisku . Odblokować też trzeba najpierw nerki dołek w środku dłoni uciskać lewa i prawa.Na lekii i stresy wzmocnić trzeba nerwy melisa Wit Bkomp i dziurawcem ewentualnie szałwia . Nie trujcie się chemia
   coś czytałam też o berberysie że pomaga schudnąć przy chorej tsrcxcy..Dużoo zdrówka pozdrawiam

 15. avatar ella76 1 maja 2020 o 06:25

  Hejka, pisałam do Ciebie wcześniej, mam niedoczynność i po stosowaniu kelpu i płynu lugola mi tsh wyskoczyło na 23 (długa historia), całkowicie odstawiłam suplementacje jodem i teraz mam tsh 10, ft3 i ft4 w normie. Trzymam się Twojej rozpiski, zero kawy, ograniczam gluten (można jeść chleb orkisz i płatki owsiane? ) i produkty mleczne (tak na tydzień jakaś mozzarela czy twaróg). Można wyleczyć tarczyce bez suplementacji jodem? Nie wiem czy idę w dobrym kierunku? Czy kontynuować. ..ile potrzebuje tarczyca żeby był wynik tsh w końcu w normie? Dzięki za odpowiedź 🙂

  1. avatar Jarmush 1 maja 2020 o 06:56

   tylko niedoczynność, czy Hashimoto?

   1. avatar ella76 1 maja 2020 o 09:34

    Szczerze to już nie wiem, endo twierdzi, że to niedoczynność i tak do końca mi nie wytłumaczyła jaka jest różnica. Moje ostatnie wyniki tsh 10,8. Ft3 3,68 ( 2,04-4,4 ). Ft4 1,09 ( 0,93-1,71 ). euthyrox na razie leży na półce i zastanawiam się czy uda mi się jeszcze obniżyć tsh i jak długo trwa ten proces. . . dzięki za szybką odpowiedź 🙂

    1. avatar Jarmush 1 maja 2020 o 14:30

     Różnica jest PODSTAWOWA, że przy nioedoczynności Hashi, która jest chorobą autoimmunologiczną, pojawiają się przeciwciała tarczycowe. Pokaż badania przeciwciał to mogę Ci coś podpowiedzieć. Przy Hashi zwykle konieczne jest wykluczenie glutenu i kazeiny/nabiału, zwykle jest przeciekanie jelit, jest więcej problemów niż przy zwykłej niedoczynności. USG tarczycy robiłaś? Są jakieś guzki? Jakie jest CRP?

     1. avatar ella76 1 maja 2020 o 18:59

      Usg z 10/2019:tarczyca niejednorodna, niepowiększona bez zmian ogniskowych, z obszarami hipoechogenicznymi. Przepływy naczyniowe prawidłowe. Płat prawy 7,2 ml. lewy pomniejszony 2 ml. CRP badałam ostatnio we wrześniu 2019, wszystko było ok i później jyz nie badałam. Morfologia w lutym 2020 wszystko w normie i glukoza też. Przeciwciała w lutym 2020 anty TPO 19,10 (0-35); anty – TG 109 (0-115).

     2. avatar Jarmush 1 maja 2020 o 20:52

      Niestety anty-TG na poziomie powyżej 100 jest już podejrzane i może to być choroba autoimmunologiczna.

  2. avatar Ewela 18 czerwca 2020 o 12:57

   Selen

   1. avatar Mikae 20 czerwca 2020 o 04:52

    Selenem łatwo można się zatruć. Po 2 miesiącach brania 200 mg na dobę osiągnęłam wartość toksyczą. Badanie zrobiłam po rozmowie z farmaceutką, która z selenem miała podobne przejścia. Włosy, skóra, ogólna forma – dramat. Badającie poziom przed decyzją o suplementacji. Dodam, że mam Hashimoto i niby selen bardzo polecany.

    1. avatar Jarmush 20 czerwca 2020 o 07:17

     Oczywiście, zawsze o tym mówię, 100mcg TiB to maks na początek, dopóki nie ma badania poziomu selenu!!!

 16. avatar ella76 2 maja 2020 o 04:46

  „Niestety anty-TG na poziomie powyżej 100 jest już podejrzane i może to być choroba autoimmunologiczna.” Czyli hashi? Co z tym jodem? Ryby tak 2x w tygodniu, stosuje sól morską lub himalajska, czy to wystarczy dla pracy tarczycy? Czuje się świetnie gdyby nie to wysokie tsh. Dzięki pepsi 🙂

  1. avatar Jarmush 2 maja 2020 o 07:12

   Przy Hashi bardzo często nie można jeść jodu, niektórzy muszą się nawet przenieść z terenów nadmorskich. Nie jedz kelpu. Jod tylko przez skórę w postaci płynu Lugola z apteki nie na alkoholu, robisz plamkę na nadgarstku , czy brzuchu, ok 2 cm średnicy i ponawiasz suplementacj eprzez skorę gdy poprzednia plamka znika

   1. avatar ella76 2 maja 2020 o 09:00

    Właśnie po stosowaniu płynu lugola mi tsh poszło do góry na 23 :-/ dlatego odstawiłam

    1. avatar Jarmush 2 maja 2020 o 11:46

     dobrze

   2. avatar Emiliaa Milaaa 18 czerwca 2020 o 14:09

    Już wariowałam z tym jodem. Ja mam hashimoto i dodaję do 4 szklanki trochę Keplu (nie jest to pół łyżeczki). NIe stosuję płynu lugola i mieszkam nad morzem. To wkońcu można ten jod przy Hashimoto czy nie można? Lekarz mi kazał suplementować jod jedynie w ciąży.

    1. avatar Jarmush 18 czerwca 2020 o 18:28

     Hashimoto przebiega u różnych ludzi różnie, wiele osób dobrze reaguje na kelp i morze, po prostu uczula, żeby zwrócić uwagę

 17. avatar ella76 2 maja 2020 o 07:16

  „Niestety anty-TG na poziomie powyżej 100 jest już podejrzane i może to być choroba autoimmunologiczna.” Czyli hashi? Co z tym jodem? Ryby tak 2x w tygodniu, stosuje sól himalajska, czy to wystarczy dla pracy tarczycy? Czuje się świetnie gdyby nie to wysokie tsh. . . dzięki 🙂

  1. avatar Jarmush 2 maja 2020 o 11:50

   już Ci odpowidziałam, nie wiem o co chodzi

 18. avatar Lucy J. 27 maja 2020 o 18:31

  Czy przy usunięciu calkowitym tarczycy i zestawieniu tylko 10% przytarczycy z lewej strony mozliwe jest jej odrosniecie i odstawienie lekow. W plprzyjmowalam euthyrox, w us jestem na L-tyroxine. Czy musze to brac do konca zycia czy istnieje szansa na poprawe?

  1. avatar Jarmush 27 maja 2020 o 19:12

   nie znam historii przypadku

 19. avatar Deborah 19 czerwca 2020 o 05:40

  Hej Peps, TSH 2,472 antyTPO 0,4 FSH 6,67 LH 4,07 estriadol

  1. avatar Jarmush 19 czerwca 2020 o 07:20

   To są wyniki z braniem sztucznego hormonu. Próbowałaś wprowadzić dietę antyzapalną, uszczelnić jelita, odpowiednia suplemnetacja, wykonać tę całą pracę, aby móc się uzdrowić i nie musieć brać hormonów, i wyjść z autoimmunologicznej choroby? Aby próbować powoli schodzić z ilości sztucznych hormonów, trzeba by zrobić to badanie, o którym piszę. Na razie należy przeprowadzić kompleksowe uzdrowienie trawienia, uszczelnić jelita: https://www.pepsieliot.com/leki-depresja-stres/5009/hashimoto-wszystko-zebrane-do-jednego-tygla-czyli-z-lekka-podsumowanie.html

   1. avatar Deborah 19 czerwca 2020 o 08:28

    Pepsi czy mogło coś pójść nie tak z moim komentem? Bo nie ma całego wpisu (estradiol

    1. avatar Jarmush 19 czerwca 2020 o 10:46

     niestety czasami odcina, nie wiem dlaczego, przy długich listach

 20. avatar Ewa Galoch 20 czerwca 2020 o 10:52

  Witam, mam pytanie… usunięto mi tarczyce ( hascimoto) ponieważ stwierdzono ze jest guz na prawym płacie. Po operacji i zbadaniu guza okazało się ze nie był złośliwy. Dostałam Eutirox 100 mg dziennie … czy to jest możliwe żeby naturalnie zastąpić ten lek? Sama myśl ze przez resztę życia jestem uzależniona od tych hormonów wpędza mnie w dół. Dziękuje i pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 20 czerwca 2020 o 12:27

   nie są aż takie złe, gdy nie można inaczej, świńskie nie dla wszystkich są wskazane. Nie myśl o tym. Zostawili coś z tej tarczycy?

 21. avatar Paulina Sakowska 27 czerwca 2020 o 23:31

  hej stosuje post przerywany 8/14, unikam glutenu, nabiału, pije 4 szklanki, od około 3 tyg biorę selen, cynk, jem dużo zielonego, dużo ruchu + joga, ciągle Cię czytam, próbuje walczyć o siebie. Moje wyniki Tsh 3,74 mu/l ( 0,27-4,200) ft3 4,07 pmol/l (3,1-6,8) ft4 12,8 ( 12-22) anty tpo 9 IU/ml (

  1. avatar Jarmush 28 czerwca 2020 o 07:12

   masz niedoczynność, w jakiej postaci bierzesz jod? Jaki masz wynik 25(OH)D?

   1. avatar Paulina Sakowska 28 czerwca 2020 o 16:33

    25(OH)D 32, cholesterol 137, HDL 75, LDL 48, CRP

    1. avatar Paulina Sakowska 3 lipca 2020 o 09:44

     to forum jest tak mało czytelne, ucina komentarze. Utrudniona jest komunikacja…

 22. avatar Paulina Sakowska 27 czerwca 2020 o 23:32

  dziękuję i pozdrawiam❤❤❤ Green Love

 23. avatar Paulina Sakowska 28 czerwca 2020 o 16:37

  anty tg 45, 3 IU/ml. Co jeszcze mogę zrobić aby sobie pomóc? Ciążę temu (okolo 5 lat temu) brałam Eutyrox, fatalnie się czułam. chciałabym bez leków to uregulować. myślisz że to możliwe?

  1. avatar Jarmush 28 czerwca 2020 o 18:47

   masz stwierdzoną przez endokrynologoga Hashimoto?

   1. avatar Paulina Sakowska 29 czerwca 2020 o 12:52

    tak jakieś 5 lat temu

 24. avatar Fryta 11 lipca 2020 o 17:43

  W 2012 wzięłam ślub. W 2014 zdiagnozowano u mnie Hashimoto, były problemy z zajściem w ciążę, moje wieczne złe samopoczucie. W kwietniu 2020 wyprowadziłam się od męża (przemoc i inne historie) kilka dni temu byłam u lekarza i pomimo ogromnego stresu jaki jest związany z rozwodem i robienie mi pod górę ze wszystkim przez jeszcze męża okazało się że Hashimoto się cofnęło. Wyniki idealne nigdy takich nie miałam…

 25. avatar Kasia Be 12 lutego 2021 o 14:33

  Hej Pepsi
  Zrobilam 5 tarczycowa, wyniki kiepskie. Bylam u endo, dala leki ale moj organizm nie toleruje ich wogole. Masz jakis pomysl na mnie?
  TSH 305.2 ulu/ml (0.27-4.2)
  fT3 1.02 pg/ml (2.57-4.43)
  fT4 0.17 ng/dl (0.93-1.70)
  aTG 44.8 lU/l (do 115)
  aTPO 127.6 lU/l (do 34)

  1. avatar Pepsi Eliot 12 lutego 2021 o 18:36

   Pogadamy na mesendżerze, wklej swój komentarz, tam mam kolejkę, ale każdy otrzymuje odpowiedź. USG tarczycy potwierdziło Hashimoto? To znaczy że hormonów sztucznych nie tolerujesz? Co na to mendo, zaproponowała świńskie hormony?

  2. avatar Ale Tole 12 lutego 2021 o 20:28

   Kasia Be mam mega podobne do Ciebie wyniki. Odezwij się do mnie na messengerze. Nazywam się na fb Ale Tole

 26. avatar Agnieszka Pyka 13 lutego 2021 o 01:11

  W 2014 roku dostałam od endokrynologa diagnozę: początek Hashimoto! Kiedy zaczęłam szukać czym jest ta choroba dotarł do mnie sygnał: choroba autoagresywna-najczęściej chodzi parami albo stadami (często też ze stwardnieniem rozsianym) i w tym momencie zaczęłam szukać o tym jak poradzić sobie z hashimoto dietą. Pamietam, że z dnia na dzień rzuciłam gluten, laktozę i mięso. Przeszłam na post sokowy (kilkudniowy) i chodziłam do komory hiperbarycznej. W 2015 już nie było podstaw do diagnozy hashimoto. Moja zmiana nawyków żywieniowych mnie wtedy uratowała. Po kilku latach „podpuściłam z dietą”. I objawy wróciły-w przypadku mojego organizmu nie mam wyjścia-jeśli chcę czuć się dobrze muszę unikać mięsa, nabiału i glutenu.

 27. avatar polas 13 lutego 2021 o 18:01

  Hej Pepsi,
  TSH 1,81 FT3 3,4 FT4 14,80

  1. avatar Pepsi Eliot 13 lutego 2021 o 20:42

   TSH ok

   1. avatar polas 13 lutego 2021 o 21:04

    FT3 przy widełkach 3,7-6,7 poniżej
    FT4 12-22 w normie

    można samo dieta zdziałac coś przy ft3?

 28. avatar Mertik 5 marca 2021 o 22:10

  Nie da się upchnąć wszystkich chorych na Hashimoto do jednej grupy o takim samym rysie psychologicznym.

 29. avatar Kijanka 6 marca 2021 o 12:57

  Widzę, że trafiłam w dobre miejsce 🙂 W tygodniu odebrałam wyniki badań w diagnostyce. Mam taki rytuał, ze co roku na wiosne robie badania profilaktyczne, a ze u nich do 14 marca na pakiety jest dodatkowe 20% wiec skorzystałam troszke szybciej. Pakiet obejmuje rowniez pomiar steżenia tsh. Poszłam z wynikami do lekarza. Diagnoza: poczatek hashimoto! Jak sie pytam…zero objawow, zero jakichkolwiek symptomow, nikt w rodzinie nie ma. Co dalej?

  1. avatar Pepsi Eliot 6 marca 2021 o 16:42

   napisz na mojego mesendżera na FB będzie ciągłość korespondencji, wklej badania

 30. avatar Ewelina 20 marca 2021 o 17:59

  Pepsi chciałabym zaczac suplementowac magnez i zastanawiam sie czy lepiej jesli kupie z twojego sklepu jablczan magnezu w proszku czy tabletki magnez cytrynian ?

  1. avatar Pepsi Eliot 20 marca 2021 o 20:43

   Kapsułki cytrynianu TiB są wygodne i dobre, a jabłaczan TiB też jest dobry, ale jest w proszku i trzeba mieszać z wodą, a jabłczan nie tworzy z wodą roztworu, tylko mieszaninę, więc takie wirujące w wodzie po zamieszaniu się wypija, ale obie formy bardzo dobre. Jabłczan oczyszcza z glinu, a cytrynian dobry przy refluksie np. Jeśli robisz 4 szklanki, to też albo jabłczan do drugiej, albo drugą popijasz kapsułki.

 31. avatar Dabek 20 marca 2021 o 18:01

  Tylko gdzie można zrobić TRH, w Warszawie nigdzie, wiem bo szukalam, bo mam b. niskieTSHi FT3i 4

 32. avatar Karolina 23 marca 2021 o 19:57

  Cześć , nie robiłam testu TRh ale TSH mam na poziomie 1,78 mimo ze od 2 miesięcy nie biorę hormonu (brałam 10 lat) zaczęłam suple – jod i selen od Ciebie . Czy coś jeszcze powinnam robic by nie poszło to w zła stronę ?
  Mam jeszcze pytanie zmagam się z brakiem energi słabym snem i depresja.
  Ferrytyna – 7
  Homocysteina – 15 (mam homozygote MTHFR C677)
  Kwas foliowy – 6
  Witamina b12 – 876
  Nie mogę brać metylofolianu (mam od Ciebie ) ani metylokolbaminy (od ciebie) ani kuracja 4 szklanek nie podniosła ferrytyny
  Za każdym razem kiedy biorę to co powyżej (wiele podejść , różne próby dawkowania ) mam ogromne bole głowy – po odstawieniu tych sypli bole głowy mijają .
  Proszę o jakieś rady dziękuje

  1. avatar Pepsi Eliot 23 marca 2021 o 20:04

   Bardzo niski kwas foliowy i wysoka homocysteina. Jakie masz Żelazo?

 33. avatar Karolina 23 marca 2021 o 20:03

  P.S próbowałam przyjmować różne formy żelaza od 5 mg po 100 mg nawet wlewy by podnieść ferrytyne ale za każdym razem miałam wzdęcia zaparcia i bardzo duży bol żołądka . Po wlewie było ok ale po miesiącu ferrytyna znowu spadła

  1. avatar Pepsi Eliot 24 marca 2021 o 06:36

   Ale jaki masz poziom żelaza? Poniżej normy? Żelazo jeśli już to w formie glicynianu żelaza, wtedy nie ma mdłości. Oczyszczałaś się z pasożytów? Niektóre lubią żelazo.

   1. avatar Karolina 27 marca 2021 o 18:14

    Żelazo mam różnie – ale zazwyczaj przy najniższej granicy . Oczyszczalam się z pasożytów ale tylko parafarm. I teraz nie wiem jak sprawdzić czy mam czy biorezonansem czy w specjalnym laboratorium .

    1. avatar Pepsi Eliot 27 marca 2021 o 21:09

     Rób codziennie 4 szklanki, pomiń kurkumę z pieprzem w pierwszej (bo na razie pchamy żelazo do góry) i będziesz codziennie systematycznie oczyszczana, nawadniana, dotleniania, odżywiana, taka higiena, coś jak mycie zębów

 34. avatar Bogu. 28 marca 2021 o 12:26

  Help! Prawdopodobnie Hashimoto, lekarz lakonicznie rzucił coś o przewlekłym zapaleniu tarczycy. W USG jakieś dziury na prawym płacie. Żadnych zaleceń, obserwacja… Nic nie rozumiem.
  TSH: 2,7 (norma: 0,27 – 4,2)
  Ft3: 3, 42 (norma: 2,04 -4,4)
  Ft4: 1,3 (norma: 0,93-1,71)
  Anty TPO: 102 (norma: 0-34)
  Anty TG: 24 (norma: 0-115).
  Czy z tych wyników można coś wywnioskować?

  1. avatar Pepsi Eliot 28 marca 2021 o 12:43

   Właśnie prawdopodobnie Hashimoto, z na 100% lekką niedoczynnością tarczycy. napisz do mnie na mesendżera. Wklej te wyniki. Nie jestem lekarzem

 35. avatar Fru12 28 marca 2021 o 17:02

  Pepsi, czemu o macy piszą niektórzy, że nie wolno jej jesc przy chorej tarczycy? Kiedyś miałam nadczynność, teraz nie wiem, dawno się nie badałam, ale nie czuję, żeby było źle. Mam duże problemy z cyklem, kiedyś miałam kosmiczną prolaktyne. Brać mace?

  1. avatar Pepsi Eliot 28 marca 2021 o 20:54

   Czułabyś się bardzo źle. Chodzi o to, że maca ma jod, ale oczywiście nie tyle co Kelp, czy inne wodorosty. Przy niedoczynności wskazana. Zbiłaś już prolaktynę? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/13032/jak-naturalnie-obnizyc-prolaktyne-dobra-dieta-oraz-witaminami.html

   1. avatar Fru12 29 marca 2021 o 09:57

    Nie wiem, jaką mam obecnie prolaktyne, dawno się nie badałam. Chyba czas zbadać , jeszcze tsh i Ft4 od razu

 36. avatar Wezuwiusz24 21 maja 2021 o 15:56

  Ja mam inny problem z tarczycą, coraz bardziej się zmniejsza , cześć jest już nie ukrwiona, hormon tarczycy w normie ale TPO 220 , co zrobić ,żeby ją odbudować.

  1. avatar Pepsi Eliot 21 maja 2021 o 16:55

   a co jesz? jakie suplementy bierzesz? jakie tsh?

 37. avatar Ania Lipa 18 czerwca 2021 o 20:43

  Ja ostatnio byłam u endokrynologa i stwierdziła że mam Hashimoto.
  Zaleciła dietę bez glutenu i nabialu na razie na 3mce plus badania na krzywa cukrową, krew utajona w kale, wapn, fosfor, Sod, potas, pciala covid, Aptt, A.

  Nie dostałam ma razie hormonu ale mam szukać stanów zapalnych w organizmie. Ani leczyć się na depresję też bo mam stany depresyjne.

  Moje obecne wyniki to
  TSH 2.66
  Ft3 2.87 (2.04-4.00)
  Ft4 0.91 (1.00-1.6)
  Anty TPO 26.53 (0.00-34.00)
  Anty tG 72.23 (0.00- 115)

  Kortyzol 14.9
  Wit B12 319 (191-663)
  Zelazo 27 (60-180)
  Ferrytyna 6 (13-150)
  Hemoglobina 10
  Homocysteina 9.62

  USG tarczycy
  Plat lewy obj. Ok 3.5 cm3
  Płat prawy obj. Ok. 4.02cm3

  Biore już omega 3, cynk, Selen, Witd3 jakieś 8000 jednostek, Spirulina, Chlorella, ADEK
  Brałam żelazo które właśnie mi się skończyło.
  Niskei żelazo i ferrytyna wynikają z problemów z krwawieniami ginekologicznymi. ?

  Co począć?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 czerwca 2021 o 21:46

   Stosujesz nasze suplementy diety?

   1. avatar AniaLipa 19 czerwca 2021 o 07:26

    Nie bo dopiero trafiłam na Twoja stronę 🙂

    1. avatar Pepsi Eliot 19 czerwca 2021 o 11:20

     <3

     1. avatar Ania lipa 20 czerwca 2021 o 10:21

      a co warto z Twojego sklepu dolozyc do tego co biorę, od tego zacząć w sumie własna prace nad tarczyca i depresją?

     2. avatar Pepsi Eliot 20 czerwca 2021 o 20:57

      podam Ci cały protokół suplemnetacyjny na razie bez linków do naszych produktów i bez szczegółowych zaleceń, a Ty zadecyduj co już z tego bierzesz.
      Przed śniadaniem

      4 szklanki
      Zawierają: kurkuma, magnez, ocet jabłkowy, C, algi, trawy
      Opcja dodatkowa: kelp, kolagen i MSM

      Do śniadania
      Selen
      Witamina C i witamina E
      Kelp do 4 szklanki, o ile dobrze reagujesz, lub dla bezpieczeństwa płyn Lugola ( z apteki) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
      B complex z niacyną , albo z nikotynamidem, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
      Lub zamiast B complex, 1 tabletka Greens & Fruits TiB (jest w nim wyciąg z owsa, to białko glutenopodobne, więc przy celiakii może nie być wskazane)

      Po śniadaniu:
      D3 z K2
      1 kapsułka Omega 3 TiB
      Kolagen
      lub białko izolat serwatki CFM
      Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

      W godzinach wieczornych

      Cynk
      (dobrze jest wziąć go wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB)
      Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Ashwagandha

      1 łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem (wycisza, uspokaja, to adaptogen przy problemach z tarczycą)

      Ogólne zalecenia uzupełniające:
      Zero cukru z cukiernicy
      Zero kazeiny
      Zero glutenu
      Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
      Codziennie dużo chodzenia, może kup nawet krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
      Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
      Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
      Całkowicie odstaw kofeinę

   2. avatar Ania Lipa 19 czerwca 2021 o 10:01

    Jeszcze nie biorę.

 38. avatar Czytelniczka. 30 września 2021 o 11:05

  Ja wyleczyłam a raczej po prostu doprowadziłam się do naturalnego stanu szczęśliwości i spokoju poprzez zmianę tego co wkładam do otworu gębowego. Zero chleba białego, zero słodyczy, zero dan typu kartofel+kurczak+sałatka z majonezem i oczywiście słodycze na koniec…bo słodycze je się po posiłku…yhy jasne;) Dieta warzywna, owocowa z małą ilością tłuszczu a jeśli przyciśnie duży głód jakaś kasza czy placki warzywne zapiekane, czy zupa warzywna i jest super. I wiadomka lektura Pepsi bloga i suple pepsowe. Magnez i kurkuma Tib’owe super.

  1. avatar Pepsi Eliot 30 września 2021 o 14:30

   Piękny i optymistyczny moment, dzięki <3

   1. avatar Kasia 2 października 2021 o 13:09

    Pepsi dziękuje bardzo, że jesteś i że piszesz ! Chciałam napisać króciutko coś z doświadczenia: najważniejsze to żeby obserwować siebie i znaleść dla siebie to co uszczęśliwia! Także jedzenie 🙂

    1. avatar Pepsi Eliot 2 października 2021 o 16:43

     Kochana Kasia <3

  2. avatar ann33 30 września 2021 o 18:43

   Też się staram, nie zawsze wychodzi ale próbuję. Mąka to męka jak napisał Tombak i się nie pomylił. Czuję się świetnie kiedy świadomie jem. Może i dobrze, ze na endokrynologa czeka się długo bo jest czas żeby samemu sobie pomóc.

 39. avatar Katarzyna Mużecka 30 września 2021 o 18:16

  Mam wysoki poziom B6, forsforu i wapnia. Co robić?

  1. avatar Pepsi Eliot 1 października 2021 o 05:45

   Dużo przekraczasz normę? Ile bierzesz magnezu? Suplementujesz wapń i B6? Jaką masz homocysteinę? Prolaktyna?

   1. avatar Katarzyna Mużecka 1 października 2021 o 19:40

    Od 2 lat jestem na 4 szklankach. Magnez w postaci Chloroku Magnezu w drugiej szklance. Do tego łykam zynk, D3K2, omega3, selen + B complex. Wapnia nie suplementuję. Mięsa nie jem.
    Prolaktyna 287
    B6 138 (max. 110)
    Wapń 2,54 (max. 2,5)
    Fosfor 1,51 (max. 1,45)
    Magnez 0,83 (max. 1,07)
    Limfocyty 42,9 (max. 40)
    OB 30 (max. 15)
    D3 41,2

    1. avatar Pepsi Eliot 2 października 2021 o 05:59

     B6 masz podwyższone z Bcomplex, tam są duże dawki, zaprzestaniesz brać, zaraz oddasz z moczem nadmiar. Zbadaj B12, kwas foliowy i homocysteinę.

     W związku z wapniem i fosforem zbadaj parathormon.

     Magnez oprócz do 2 szklanki, bierz jeszcze w formie 1 kapsułki Cytrynianu magnezu TiB pod wieczór, jest antagonistą wapnia. Ile bierzesz D3 z K2? Generalnie ile K2, też bardzo ważne przy podwyższonym wapniu.
     Odczyn Biernackiego wskazuje na przewlekły stan zapalny.
     Zrób przy następnej morfologii rozmaz krwi (limfocyty)

     W związku z prolaktyną zbadaj koniecznie TSH i pozostałe hormony tarczycy, szukamy przyczyny.

     Ważny dla Ciebie artykuł https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/13032/jak-naturalnie-obnizyc-prolaktyne-dobra-dieta-oraz-witaminami.html

     Mamy 2 rodzaje naturalnej witaminy E.

     1. avatar Katarzyna Mużecka 2 października 2021 o 23:10

      Przyjmuję dziennie D3 4000+ K2 100
      Pozostałe badania:
      B12 375 (197-771)
      Kwas foliowy 11,20 (4,60-18,70)
      Kortyzol 15,60
      TSH 3,17
      FT3 3,01
      FT4 1.01
      anty-TPO

     2. avatar Katarzyna Mużecka 2 października 2021 o 23:21

      anty-TPO 3,0
      anty-TG 3,0
      P/c TSH 0,8
      Morfologia
      Leukocyty 4,6 (3.0-10,0)
      Erytrocyty 4,6 (3,9-5,2)
      Hemoglobina 13,3 (11,2-15,7)
      Hematokryt 40 (34-45)
      MCV 87 (79-95)
      MCH 29 (26-32)
      MCHC 32,8 (32,2-35,5)
      RDW-CV 12,9 (11,7-14,4)
      RDW-SD 40,7 (36,4-46,3)

     3. avatar Katarzyna Mużecka 2 października 2021 o 23:23

      Płytki krwi 256 (150-400)
      PDW 12,9 (9,8-16,2)
      MPV 10,7 (9,4-12,5)
      P-LCR 31,4 (19,1-46,6)
      Neutrofile 2,27 (2,0-7,0)
      Limfocyty 2,0 (1,0-3,0)
      Monocyty 0,3 (0,2-1,0)
      Eozynofile 0,05 (0,02-0,5)
      Bazofile 0,02 (0,02-0,10)
      NRBC 0,00
      Neutrofile 48,9’ (40-80)
      Limfocyty 42,9 (20-40)
      Monocyty 6,5 (2-6,5)
      Eozynofile 1,1 (1,0-6,0)
      Bazofile 0,4 (0-2)
      Niedojrzałe granulocyty IG 0,2
      NRBC 0

     4. avatar Miriana 3 października 2021 o 19:57

      u mnie prolaktyna 117 też szukam przyczyny. ferrytyna 17 … 🙁

     5. avatar Pepsi Eliot 4 października 2021 o 07:11

      Przyczyną w takiej sytuacji jest najczęściej niedoczynność tarczycy po prostu.

     6. avatar Katarzyna Mużecka 5 października 2021 o 12:45

      Pepsi, rzucisz proszę na wyniki moich badań? Plisss… Ktoś podłączył się pod moją korespondencję z Tobą

 40. avatar Lukasz 18 listopada 2021 o 15:44

  A co z osobami którym wycięto tarczycę? Czy można obejść się bez hormonów?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 listopada 2021 o 20:07

   Nie, trzeba brać, ale nie demonizuj tego. Ale znam też przypadek, że tarczyca odrosła

 41. avatar K 12 lipca 2022 o 13:53

  jestem świeżo po diagnozie hashimoto.:( usg potwierdziło niestety. w czerwcu antytpo w badaniu 1500 anty tg też dużo… skomplementuję od tego czasu selen , wit d w dużych ilościach wit b12, smaruję się jodem, piję dużo wody, stosuję preparat gynex na kobiece dolegliwości,

  czy coś jeszcze powinnam stosować? co zrobić żeby się to dziadostwo cofło?

  1. avatar Pepsi Eliot 12 lipca 2022 o 15:08

   Podstawowa suplementacja
   ————————————
   Zestaw Tarcza H https://thisisbio.pl/zestawy/4120-zestaw-tarczah.html
   Sposób stosowania znajdziesz w rozpisce na końcu dla rozszerzonej suplementacji

   I rozszerzona suplementacja przy Hashimoto na podstawie opracowania specjalisty od problemów z tarczycą dr Westina Childs
   ———————————
   Na końcu lista suplementów – ROZPISKA w skrócie
   ———————————-

   Po śniadaniu:
   D3 z K2
   Witamina D3 (w protokole z K2)

   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 

   Bierz 2 D3+ K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3934-witamina-d3k2-60kaps-tib–5905344040796.html – po badaniu okaże się czy trzeba brać dodatkowo D3 TiB solo, często trzeba i to nawet więcej niż 1

   Omega 3
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Selen
   Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy!
   Bierz  1 kapsułkę selenu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html , dopóki nie zbadasz poziomu selenu, (być może trzeba będzie brać 2 kapsułki, czyli 200 mcg)
   Selen bierz z witaminą C i naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2526-natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg–5060040820766.html
   lub też naturalna, Witamina E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   Jeśli dobrze tolerujesz organiczne wodorosty Kelp, jest to dobra opcja dodania pół łyżeczki do 4 szklanki (patrz niżej).
   Uprzedzam, że nie są zbyt smaczne. https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html

   4 SZKLANKI , bardzo wskazane

   Oczywiście jeśli dobrze tolerujesz składniki, np. Trawy z 4 szklanki
   Trawy nie zawierają glutenu, który jest tylko w ziarnach, czy algi (zestawy są różne)

   Zaczynasz 1 szklankę rano na czczo, a potem następne.
   Jeśli bierzesz hormony, to w takim odstępie jak zalecił lekarz (25 minut przed pierwszą szklanką)

   Jeśli nie wiesz, co to są te słynne:) 4 szklanki, zapoznasz się z nimi tutaj:
   https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Tutaj link do 4 szklanek na nowozelandzkich trawach, ze szpinakiem i antyzapalnym białkiem Hemp Protein This is BIO (Omega3!) https://thisisbio.pl/zestawy/4537-4-szklanki-gold-z-mlodymi-trawami-i-jablczanem-magnezu.html

   Podstawowy zestaw 4 szklanek zawiera i algi i trawy. Link: https://thisisbio.pl/zestawy/4108-4-szklanki-silver-z-jablczanem-magnezu.html

   WAPŃ
   Gdyby dieta była uboga w wapń, szczególnie biorąc magnez, należy wziąć jeszcze 1 kapsułkę Cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html
   Ale wcześniej zbadaj poziom wapnia, zanim sięgniesz po suplement!

   MAGNEZ

   Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

   Uwaga rozwolnienia!

   Jeśli masz częściej rozwolnienia z powodu jelita drażliwego, drugą szklanką po prostu popijasz 2 Cytryniany magnezu TiB (połykasz 2 kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html a chlorek magnezu używasz tylko jako oliwa magnezowa.

   Możesz też rozdzielić cytrynian i brać 1 kapsułkę z 2 szklanką, a drugą kapsułkę przed snem z 1 cynkiem TiB.

   Uwaga zatwardzenia!

   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu  https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html  do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, jeszcze wieczorem wraz z cynkiem możesz wziąć 1 cytrynian magnezu TiB.

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C wiążą się z przewlekłymi i ostrymi stanami zapalnymi!
   Witamina C https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   Należy przyjmować codziennie 1-2 gramy kwasu askorbinowego TiB z wodą z cytryną, lub z drugą, czy 4 szklanką., albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie 1 tabletka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Dobrze jest wziąć 1 witaminą  C z 1 NATURALNĄ! witaminą E G&G (mamy dwie do wyboru, obie naturalne, jedna wege w kapsułce, druga nie wege w żelce)

   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html,

   albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Probiotyki

   Idealne probiotyki przy IBS, to S.bulardii to https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:
   Nieszczelność jelita najczęściej jest praprzyczyną prawie każdej choroby autoimmunologicznej

   Zrób domowy domowy test kwasowości żołądka https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/4657/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote.html

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można https://www.pepsieliot.com/diety/4706/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie.html , wskazane byłoby stosować szejk białkowy składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, banana, oraz garści truskawek.

   SHAPE SHAKE szejk

   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   To jest ten sam szejk, który idzie do programu „Jem i chudnę” https://jemichudne.com

   GLUTAMINĘ testujesz powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie. Protokół testowania glutaminy link wyżej

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe?

   Mamy paski wskaźnikowe do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   WŁOSY
   Do 4 szklanki dodatkowo kuracja łyżeczka Kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib—254475917435.html – uwaga, nie dla wegan i wegetarian!
   Dla wegetarian – Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce.

   Uwaga
   Jeśli robisz 4 szklanki to nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji chlorelli.

   Siarka organiczna MSM
   MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   https://www.pepsieliot.com/diety/4829/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule.html

   Omega 3

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Cynk późnym popołudniem, lub pod wieczór
   1-2 kapsułki https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31 , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku (nie łącz cynku go z selenem) dobrze jest wziąć go wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB, albo 1 kapsułką cytrynianu magnezu, o czym już była mowa powyżej.
   Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Ashwagandha adaptogen

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Ogólne zalecenia uzupełniające:

   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu, jeśli bardzo lubisz ciasto naucz się piec bułeczki gryczane, gluten zakazany 🙂
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności – bieganie
   Codziennie dużo chodzenia, teraz może będziesz na manewrach 8 tygodni i zaczniesz biegać
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
   Całkowicie odstaw kofeinę, zamiast tego możesz pić bardzo dobrą organiczną kawę bezkofeinową This is BIO (w ziarnach) https://thisisbio.pl/kawy/4273-kawa-ziarnista-bezkofeinowa-bio-100-arabica-250g-this-is-bio–5905344040888.html

   Rozpiska dzienna
   Przed śniadaniem

   4 szklanki
   Zawierają: kurkuma, magnez, ocet jabłkowy, C, trawy (plus opcjonalnie chlorella)
   Opcja dodatkowa: kelp, kolagen i MSM

   Do śniadania
   Selen (ZBADAJ poziom selenu)
   Witamina C i witamina E
   Kelp do 4 szklanki, o ile dobrze reagujesz, lub płyn Lugola ( z apteki) dla bezpieczeństwa przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   B complex z niacyną , albo z nikotynamidem, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
   Lub zamiast B complex, 1 tabletka Greens & Fruits TiB (jest w nim wyciąg z owsa, to białko glutenopodobne, więc przy celiakii może nie być wskazane)

   Po śniadaniu:
   D3 z K2
   1 kapsułka Omega 3 TiB
   Kolagen (jeśli nie użyłaś go do 4 szklanki)
   lub białko izolat serwatki CFM
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   W godzinach wieczornych

   Cynk
   (dobrze jest wziąć go wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB, albo z 1 kapsułką cytrynianu magnezu TiB)
   Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę z miedzi

   Ashwagandha opcjonalnie

   1 łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem
   —————————-
   Nie jestem lekarzem
   Wszystko należy skonsultować z lekarzem prowadzącym
   <3
   ściskam i życzę zdrowia

 42. avatar Kala 13 lipca 2022 o 19:11

  Pepesi odnośnie 4 szklanek to wykorzystujemy 4 cytryny do 4 szklanek dziennie???

 43. avatar Klaudia 13 lipca 2022 o 19:13

  Pepesi odnośnie 4 szklanek to wykorzystujemy 4 cytryny do 4 szklanek dziennie???

  1. avatar Pepsi Eliot 13 lipca 2022 o 20:29

   sok z 1 dużej cytryny na 4 szklanki, czyli na około 1 litr wody

 44. avatar Kala 31 lipca 2022 o 09:06

  Co brać przy skokach ciśnienia przy Hashimoto? Od czasu do czasu skacze mi ciśnienie, odczuwam pulsowanie w skroniach boli mnie głowa.
  Biorę wit d w dużych ilościach, teraz mniej bo poziom wskoczył na ponad 200…,biorę selen, Wit b, koci pazur, biotynę.

  1. avatar Pepsi Eliot 31 lipca 2022 o 14:09

   nie wypadają Ci włosy?
   trzeba bardzo uważać z selenem. jeśli chcesz napisz na mesendżera pepsi eliot na FB dam Ci rozpiskę

 45. avatar Kala 2 sierpnia 2022 o 09:43

  Selen biorę pół tabletki raz na tydzień maksymalnie. Tak włosy mi wypadają:(
  Doskwiera mi czasem zmęczenie.
  Stosuje 3 szklanki z czterech bo tej trzeciej nie umiem przełknąć z octem 🙁

  1. avatar Pepsi Eliot 2 sierpnia 2022 o 10:57

   stosuj trzecią z samą cytryną, ma być wypity litr wody po odwodnieniu nocnym
   a selen koniecznie zbadaj

 46. avatar Paulina 8 września 2023 o 14:16

  Pepsi, a jak ugryźć problem niedoczynnej tarczycy, gdy się człowiek, w wieku 35 lat, dowiaduje o neuroatypowosci (AuADHD) i ma za soba lata gromadzenia stresu, lękow, masek i innego błota, które się ochoczo zbierało? Tarczyca ledwo zipie, na wątrobie dwie torbiele, jelita tak sobie, choć i tak lepiej po odstawieniu glutenu, przetworzonego jedzenia i cukru😅

  1. avatar Pepsi Eliot 9 września 2023 o 18:31

   Zielone, zielonym , ruch na świeżym powietrzu w okolicznościach ZIELONYCH , no i moja rozpiska na niedoczynność, oraz Adaptogenic Ashwagandha This is BIO może pomagać się wyciszyć.

 47. avatar Jilka 8 września 2023 o 16:11

  Cześć,a co to znaczy,że lekarz mówi,że mam Hashimoto i wychodzi to w usg ale hormony są w normie i nic nie muszę brać,żadnych hormonów,leków,tylko wit. D. Muszę tylko robić raz na 8 m-cy badanie krwi.
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 8 września 2023 o 16:20

   No widzi przekrwioną tarczycę, ciemną, czyli zapalenie. A jakie masz TSH?
   Ale nie jest na 100% pewien, bo masz przeciwciała w normie.Dobrze było jeszcze raz zrobić USG za 3 miesiące, a na już zrobić sobie protokół dietetyczny i witaminowy.

   1. avatar Jilka 8 września 2023 o 18:50

    Moje TSH 0.583 uU/ml, fT4 11.25 pmol/1. W tej chwili piję shake i robię post przerywany. Wcześniej piłam 4 szklanki ale bolał mnie brzuch,źle się czułam i przerwałam( mam zespół jelita drażliwego).

    1. avatar Pepsi Eliot 9 września 2023 o 12:58

     Jesteś na bezglutenówce? Kontroluj TSH żeby wiedzieć, czy nie poszło w nadczynność. To TSH jest po sztucznych hormonach?

 48. avatar Setka765 8 września 2023 o 17:41

  Jakies 6-7 lat temu zdiagnozowal lekarz u mnie niedoczynnosc tarczycy.Zalamalam sie.Wykupilam pierwsza recepte na trzy miesiace-ale nie wzielam ani jednej tabletki.Zaczelam wtedy czytac Ciebie Pepsi.Zmienilam zupelnie swoje podejscie do zycia i leczenia.Wyrzucilam wszystkie zapalniki(gluten,fluor itd) Chore kolezanki -biorace hormony od lat pukaly mi sie w czolo.Ale sie nie poddalam.Moja tarczyca po tym okresie z diagnozy „tarczyca w zaniku-6 ml” dostala opinie od lekarza-„Pani tarczyca jest zupelnie zdrowa,bez objawow niedoczynnosc-pojemnosc 12ml” Badania,USG robilam zawsze w tym samym gabinecie i Pan doktor chyba troche mi kibicowal.
  Dziekuje Pepsi ze jestes❤️

  1. avatar Pepsi Eliot 9 września 2023 o 13:01

   Tak trzymać, dziękuję za ten komentarz <3

 49. avatar ego 9 września 2023 o 16:16

  A na czym polega ta gra?

 50. avatar Prawda 13 lutego 2024 o 21:49

  Witam. A co z osobami które mają całkowicie wycięta tarczycę… I są wiadomo na lekach. Czy jakiś ratunek lub alternatywa jest możliwa? Bycie uzależnionym od tabletek na resztę życia nie jest pocieszające, a w razie jakiegoś kryzysu światowego itp to na ile im wystarczy zapasów leków… hmm… trudny temat

  1. avatar Pepsi Eliot 14 lutego 2024 o 04:44

   Nie będzie ŻADNEGO światowego kryzysu w tej dziedzinie, wręcz przeciwnie, będzie nadpodaż, i NIC TAKIEGO SIĘ NIE ZDARZY. I PRZESTAŃ O TYM MYŚLEĆ. A czytałam kilka poważnych i NIEZALEŻNYCH badań (na gryzoniach), że podawanie sztucznych hormonów chroniło je przed problemami zdrowotnymi (w tym poważnymi) tak samo, jak naturalne hormony zdrowych. Praktycznie co trzecia kobieta w wieku pomenopauzalnym bierze hormony, bo ich tarczyce bardzo spowolniły. Są też hormony świńskie.
   Miliony ludzi na świecie musi brać jakiś lek podtrzymujący i nie dotyczy to tarczyc. Żaden trudny temat, nawet nie myśl o takich bzdurach, bo przyciągasz złą energię.

   1. avatar Prawda 15 lutego 2024 o 16:59

    Bardzo Ci dziękuję za pocieszenie, ten temat wpędzał mnie w strach I smutek bo mam małą córeczkę i byłam niespokojna że gdy zabraknie dostępu do lęku to koniec… nawet nie wiesz ile Twoj komentarz dodał mi pocieszenia… Nie wiedziałam już gdzie szukać wsparcia, bo wiem że nigdy nie będzie możliwości mieć odpowiednich zapasów.

    1. avatar Pepsi Eliot 15 lutego 2024 o 18:37

     😀 <3 i ściskam córeczkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum