logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
91 473 486
280 online
31 940 VIPy
Reklama

WITAMINA D3 + K2 TiB
DO SSANIA 

NIEZBĘDNE DLA 
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO
I DO ODCHUDZANIA!!

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Możliwość samoistnej regeneracji tarczycy i cofnięcie Hashimoto jest pomijane

And jakie najczęściej osobowości dziewczyn chorują na Hashi?

Jeśli endokrynologe mówio Ci, że niedoczynność tarczycy Hashimoto jest nieuleczalne, niekoniecznie musisz mu wierzyć. Bywa, że sie mylo. To nieprawda, że ta niedoczynność tarczycy jest zawsze nieodwracalna i kończy się całkowitym uszkodzeniem jej komórek.

Okazuje się, że 20% pacjentów z Hashimoto samoistnie wróciło do zdrowia. Samoistnie. Nawet w przypadkach, gdzie tarczyca nie produkuje hormonów wcale.

Jak to możliwe? Badania pokazują, że tarczyca ma zdolność samoregeneracji. System immunologiczny sam może ją naprawić, a robi to wtedy, gdy uzdrowione zostaną jelita, a co za tym idzie, cały system trawienny.

Nie dziw się, jeśli USG tarczycy wykaże, że tkanka wróciła do normy, a test aTPO wyjdzie negatywnie. To znaczy, że prawdopodobnie jesteś zdrowa. Możliwość regeneracji tarczycy jest często pomijana, ponieważ uznaje się, że jej niedoczynność jest na całe życie.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ IDEALNE BROKUŁY, 100% organiczne i sproszkowane This is BIO, idealne do 4 SZKLANKI


Bardzo często USG nie jest już ponawiane od czasu diagnozy, dlatego rzadko stwierdza się wyleczenie.

Przyczyną większości przypadków niedoczynności tarczycy w Europie, USA i Australii jest autoimmunologiczne Hashimoto, jednak bardzo dużo osób nie ma pojęcia, że choruje.

Poza USG i przeciwciałami aTPO, można wykonać badanie z TRH (hormon peptydowy pobudzający przysadkę mózgową do wydzielania TSH). Z pomocą TRH można ustalić, czy natychmiastowa rezygnacja z leków będzie dla Ciebie bezpieczna

Mimo, że to powszechna informacja w literaturze naukowej, to rzadko kiedy zleca się to badanie. Tymczasem może być dla Ciebie bardzo ważne.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ świetne wzmacnianie TKANKI ŁACZNEJ JELIT KOLAGEN morski PEPTAN F TiB z opatentowaną formułą, bardzo łatwo rozpuszczalny, idealny 4 SZKLANKI, dosyp jeszcze 2 gramy MSM TiB


Wynik badania TRH, czyli testu tyreoliberynowego:

– wartość powyżej normy TRH może oznaczać niedoczynność tarczycy

– wartość poniżej normy TRH oznacza nadczynność tarczycy

Chorym na Hashimoto zazwyczaj mówi się, że nic więcej nie da się zrobić poza dożywotnim braniem leków. Często w coraz większych dawkach. Mimo licznych badań potwierdzających znacznie zmian stylu życia, medycyna konwencjonalna wciąż je bagatelizuje. Tymczasem zdrowe nawyki mogą spowolnić lub nawet zatrzymać chorobę.

Oraz aspekt psyche, dotyczy Ciebie?

Na Hashimoto zazwyczaj chorują kobiety, które zbyt wysoko stawiają poprzeczkę samym sobie.

Dążą do perfekcjonizmu, gdyż śpią podobnie jak mężczyźni, a całe tysiąclecia role kobiet były umniejszane. Nasze zbuntowane ego, bolesne poczucie niesprawiedliwości, obecne skłonności i chęć siadania na barykadzie i odbicia sobie lat milczenia, lub spalania na stosie jest naprawdę spore.

To szczególne niezrozumienie działania wahadeł destrukcji sprawi, że karmią je nieświadomie, oddając energię buntu i braku akceptacji. Pozornie właściwe staje się przyczyną zaburzeń hormonalnych.

Lęk, walka, niezgoda, smutek, ekscytacja, nierównowaga hormonalna jako odpowiedź ciała, a tak naprawdę chodzi o niezrozumienie na czym polega ta gra. I tworzy się problem z jelitami, po czym (najczęściej) niedoczynność Hashimoto.

Ginie, gdy podasz sobie na talerzu dobre trawienie, akceptację, spokój, zadowolenie, ciszę z ego. Twój wewnętrzny krytyk niech się w końcu od Ciebie odkrochmali.

owocek

Źródło między innymi: https://thyroidpharmacist.com/articles/is-it-possible-to-recover-thyroid-function-in-hashimotos/

(Visited 12 793 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Trini 12 listopada 2018 o 17:59

  Dziękuję Ci Pepsi za ten wpis, dwa miesiące temu przestałam zażywać hormony i trochę miałam obaw i watpliwosci, nawet pisałam do Ciebie w tej sprawie. Dzisiaj czuję się dobrze i wierzę, ze moja tarczyca się zregeneruje, całuje Cię cieplutko i czekam codziennie na nowe wpisyy, Twój blog jest absolutnie wspaniały i dużo zmienił w moim zyciu❤️

  1. Pepsi Eliot 12 listopada 2018 o 22:34

   Żeby było jasne, nikogo nie zachęcam do odstawienia hormonów, każdy przypadek należy traktować indywidualnie, i kontrolować wyniki. z miłością <3

 2. agga-su 12 listopada 2018 o 21:04

  Już o tym pisałam ale co tam, znowu się wypowiem;)) Miałam stwierdzone zmiany w usg – o charakterze zapalnym, wskazujące na hashi. Do tego podwyższone anty – tg – trzydziestokrotnie, podwyższone tsh. Endokrynolog – poszłam prywatnie – nie dała mi od razu hormonów, za to dała witaminę D3 ( w śmiesznych dawkach, to było ze 4 lata temu), porozmawiała, już na wstępie mi mówiąc, że widzi, że jestem bardzo wrażliwa i ze stresem radzę sobie prawdopodobnie średnio (byłam wtedy kłębkiem nerwów – ale tak wewnętrznie, na zewnątrz cicha i spokojna) i że powinnam zacząć od nauki radzenia sobie ze stresem. Zaraz potem trafiłam na blog Pepsi Eliot – bo szukałam coś o leczeniu hashi. No i poooszlo;) Odstawiłam gluten. Potem mleko. Dołożyłam suple od Pepsi, w tym selen, duuużo witaminy D 3 i k2, magnez, G&F. Endokrynolog nie wiązała diety z chorobą. Sama wprowadziłam zmiany w jedzeniu, ale zaczęłam też totalna przemianę, nagle wszystko się samo pojawiało – książki, blogi, wpisy – wszystko mnie prowadziło do zmiany życia. Dziś jestem kompletnie innym człowiekiem, niż kilka lat temu (a mam już 44 lata). Przestałam żyć w strachu, minęła (prawie) potężna nerwica lękowa, z którą miałam po drodze kilkanaście lat. Trzeba było poważnej choroby mojego taty, zakończonej śmiercią i mojego hashi, wywołanego w końcu pewnie tym napięciem i stresem, żeby wreszcie zajarzyć, że to ja się muszę zmienić. Na początku tego roku zrobiłam ponownie usg – tarczyca czysta, bez żadnych zmian zapalnych, przeciwciała w niskiej normie. Nie wiem, co tu się podziało tak naprawdę, czy dieta, czy psychika – ale ta diagnoza zmieniła moje życie na lepsze. Ale serio – pierwsze zmiany zaczęły się od tego, że coś mnie skierowało na stronę Pepsi. Przypadek? NIE SĄDZĘ;))))
  Wiem jedno -WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!

  1. Wonder Woman 13 listopada 2018 o 11:00

   Ale jestem z Ciebie dumna….to niesamowite co piszesz….Bardzo się cieszę, że tak się polepszyło u Ciebie…
   A Pepsi…tak to prawda…to dla mnie również Anioł uzdrowicielski…

  2. Niki 13 listopada 2018 o 22:02

   I dieta, i psychika 🙂 projekt: uzdrowienie zadziałał, każdym tym krokiem stworzyłaś siebie na nowo, albo wróciłaś do swojej pierwotnej natury, do tego wzorca, który potem został zaburzony lękiem, czynnikami środowiskowymi, silnym wpływem innych osób. Stojąc pod ścianą poczułaś zagrożenie, szczekające psy, podałaś sobie linę i zrobiłaś wszystko w swojej mocy, aby podciągnąć się na niej, uwolnić z pułapki, teraz przy ewentualnych upadkach w przyszłości mając już to doświadczenie, będziesz wiedziała gdzie szukać mocy i jak ją wykorzystać, aby siebie, swoją istotę ochronić

   1. agga-su 14 listopada 2018 o 18:34

    Niki, fajnie, że jesteś!

 3. Ania ANia 12 listopada 2018 o 21:49

  Hej kochani,

  czy ktoś wie co znaczą te wyniki..?

  TAK 30.1 (<4. 11)
  TPO 9.5 (<5.6)
  THS Rezeptor przeciwciał <0,30

 4. maara 12 listopada 2018 o 21:56

  Odstawienie leków to kusząca wizja. Dr Wentz lubię, bo pisze o tarczycy tak, że wiadomo o co chodzi, ale w swoim tekście powołuje się na przypadek remisji u 12-latki.. Czy tarczyca wielkości orzeszka włoskiego ma szansę wrócić do swoich prawidłowych rozmiarów u dorosłego człowieka?

  1. Pepsi Eliot 12 listopada 2018 o 22:27

   znam conajmniej 4 przypadki u dorosłych, a przed chwilą poznałam kolejny

   1. maara 12 listopada 2018 o 23:13

    Tylko u mnie struktura tarczycy w normie, przeciwciał brak, a tarczyca malutka. Czyli pewnie końcowy etap choroby. Ciekawa jestem czy po prostu da radę bez leków.. I czy leki czasem nie powstrzymują regeneracji? Pozostaje trzymać dietę, robić usg, a nuż…

    1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 07:26

     próbować, obserwować siebie, robić sobie badania na własną rękę, żeby nie zdołowali do końca.

    2. Anka 14 listopada 2018 o 00:00

     Hej
     Jak nigdy nie komentuję, tak teraz muszę… miałam to samo. Cztery lata „leczyłam się” euthyroxem (największa dawka jaką brałam to 125 więc niemało), później ogarnęłam się i wzięłam sprawy w swoje ręce. Odciążyłam wątrobę (rzuciłam fajki, alko, i inne syfki obciążające ten organ), zastosowałam dietę wspomagającą tarczycę i tak trwałam kilka miesięcy aż nagle coś zaczęło zmieniać się w wynikach badań… endokrynolog po kolejnej obniżce dawki „leku” (bo sama bałam się odstawić więc cały czas brałam co mi przepisano) zdziwiła się nieco i wypisała skierowanie na badanie usg tarczycy, Badanie to wykazało, że oba płaty mojej tarczycy zwiększyły swoją objętość DWUKROTNIE. Endokrynolog jak to zobaczyła to orzekła że poprzednie badanie było wykonane nieprawidłowo bo to niemożliwe żeby tarczyca się zregenerowała (a już na pewno nie w takim stopniu), ale ja z tych czterech lat mam trzy wyniki badań USG z trzech różnych miejsc (bo zmieniałam lekarzy, którzy mi z różnych względów nie odpowiadali i każdy z nich zlecał USG) i na każdym miałam podobne objętości. Teraz nie przyjmuję już żadnych „leków”. Więc nie trać nadziei i działaj. Ściskam

     1. Pepsi Eliot 14 listopada 2018 o 09:11

      dziękuję że napisałaś, bo dostaję za ten artykuł też okropne wyzwiska i hejty

     2. maara 14 listopada 2018 o 11:58

      Ale super 🙂 Dzięki za ten komentarz Anka. Tak naprawdę z komentarzy można się więcej dowiedzieć niż u lekarza. Ostatnio miałam podobną historię z sercem, wystarczyła prosta zmiana w diecie i nastąpiło cudowne uzdrowienie. A lekarz robił mi wykład, zamiast zrobić porządny wywiad 😉

     3. Ania 18 listopada 2018 o 15:26

      Można wiedzieć jaką dietę stosowałaś?

     4. Anka 18 listopada 2018 o 22:51

      Jeżeli chodzi o dietę to starałam się robić to co jest tutaj na blogu napisane odnośnie do diety tarczycowej jak również to co znalazłam na innych stronach i jakoś mi się to spinało. Skupiałam się głównie na tym co mam wykluczyć i to było: alkohol, nabiał, soja (wiadomo 🙂 ), gluten ograniczyłam, warzywa krzyżowe wywaliłam (oprócz kiszonej kapusty), rzodkiewki wywaliłam. I słodycze wywaliłam ale to akurat u mnie nie był problem bo nigdy specjalnie dużo ich nie jadłam. Najważniejsze to chyba to. Wprowadziłam za to właśnie więcej kiszonek i gotowane i ostudzone ryż i ziemniaki (w sałatkach). Poza tym suple – ale to w zależności od wyników badań, a między badaniami to trochę na czuja w stosunku do tego co zjadałam.
      Nie wiem czy wszystko teraz napisałam bo ustalałam to sobie już dawno i teraz jest to dla mnie codzienność, a notatki z tamtych czasów gdzieś mi się przy przeprowadzce zawieruszyły. Ściskam.

    3. Anka 14 listopada 2018 o 12:05

     Zapomniałam tylko dodać że cały proces „leczenia” zaczął się jak miałam 28 lat, więc byłam już całkiem dorosła. Teraz mam 34 lata i już od prawie roku nie biorę „leków”.
     Ja dziękuję za tego bloga bo to w zasadzie tutaj otwierałam oczy. Ściskam.

     1. maara 14 listopada 2018 o 12:23

      To u mnie bardzo podobnie, jesteśmy w tym samym wieku. Jak miałam 28 lat zaczęłam z euthyroksem oraz odstawiłam gluten, nabiał i faje. Czyli wychodzi na to, że powinnam wracać do zdrowia. Niestety miałam też hormony z anty w tym czasie i to mogło zepsuć efekt. Poza tym jeszcze parę rzeczy pozostało do naprawy, np. więcej ruchu, mniej stresu i lepsza dieta, więc wszystko przede mną 🙂

     2. Anka 14 listopada 2018 o 16:37

      Ja też miałam anty przez jakiś czas. Niedoczynność tarczycy (podwyższony TSH) wykryto u mnie właśnie przy badaniach, które zapisał ginekolog przed przepisaniem antykoncepcji. Ale to też odstawiłam jak postanowiłam ratować swoją tarczycę. Tak szczerze mówiąc to bardzo się bałam, że te anty, które brałam kilka lat i to że przez kilka lat używałam i nie zdecydowałam się odstawić euthyroxu spowoduje że moja tarczyca nie będzie miała tych zdolności regeneracyjnych. Chodziłam po całym internecie i szukałam informacji na ten temat i w wielu miejscach znajdowałam info że niestety te zdolności przez to są mniejsze. ALE! nie żeby wcale zanikały. I w pewnym momencie chyba po prostu UWIERZYŁAM że moje ciało potrafi sobie pomóc tylko ja muszę stać się świadomym elementem tego procesu, który pomaga a nie przeszkadza. Nie wiem czy to co napisałam ma jakikolwiek sens dla kogoś innego (poza mną), ale tego nie potrafię inaczej opisać.
      Ja tak wcześniej z marszu wymieniłam… pewnie jeszcze kilka innych rzeczy było, które zmieniłam tylko one teraz są moją codziennością. Nie wiem jak u Ciebie z alkoholem ale z tego co pamiętam to kondycja wątroby jest BARDZO ważna przy leczeniu tarczycy więc odstawienie alko (w jakiejkolwiek ilości) jest dość istotne. Tak czytałam 🙂

 5. Lena 13 listopada 2018 o 00:28

  zgadzam się ..
  Ja .. nabyta hashimotowa kobieta … od rana do nocy i w nocy i we śnie pędząca ze wszystkim , ze wszystkimi .. perfekcjonistka z wyboru .. ego jak bumerang .Okaz waleczności i spokoju w teorii ..Akceptacja level – 1 .. Testosteron bardziej niż estrogen … Psycha do odbudowy i do umiłowania … aaaa .. no i jelita .. do utulenia .. wypisz , wymaluj mua.

 6. jagatoja 13 listopada 2018 o 01:06

  dobre wieści <3

 7. Anna 13 listopada 2018 o 09:41

  Pepsi a jak żyć bez tarczycy jak już mamie wycieli 7 Lat temu? Bierze eutyrox. 66 lat i ogólnie bdb zdrowie.

  1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 10:21

   nie martwić się, cieszyć się, dieta i suplementy, i badać

 8. Mirinda 13 listopada 2018 o 10:04

  Jacieniemogę 😀 Ostatnio miałam prosić coś na ten temat, tyle że…Jestem po Izotopie Jodu podanym sześć lat temu czyli chyba praktycznie tarczycy brak, biorę wysokie dawki eutyroksu. Czasu nie cofnę…Słyszałam jednak że ponoć tarczyca jest w stanie całkiem odrosnąć, czy rzeczywiście? tak prawie od zera? I jeśli tak to jak to zrobić? Dieta i suplementy, i może coś jeszcze?

  1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 10:20

   w tym wypadku została spalona, ale ja ufam, że i to się jakoś może odwrócić

   1. Mirinda 13 listopada 2018 o 14:05

    byłoby pięknie <3

   2. Mirinda 13 listopada 2018 o 16:50

    Pepsi, zastanawiam się też, czy w tej sytuacji braku tarczycy i przyjmowaniu eutyroksu w dawce 137,5 można przyjmować płyn Lugola? Od jakiegoś czasu mnie to pytanie nurtuje.

    1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 22:42

     Twoje piersi również bardzo potrzebują jodu, bezpiecznie jest wziąć płyn Lugola przez skórę, zamiast tego możesz jeść bio wodorosty, albo Kelp This is BIO

     1. Mirinda 14 listopada 2018 o 08:27

      Dziękuję <3

 9. maara 13 listopada 2018 o 10:30

  Pamiętam jak pare lat temu wyszedł temat regeneracji tarczycy za pomocą komórek macierzystych. Badania na myszach wyszły obiecująco, ciekawe czy jeszcze nad tym pracują. To pewnie nie byłaby tania kuracja :/

 10. Annanek 13 listopada 2018 o 13:31

  Kochana, dziękuję 🙂 owocek 🙂

 11. Ania 13 listopada 2018 o 13:44

  Mega!!! Wszystko pasuje. Odpiszczam juz z dwa lata i ciezko, to cholerne ego!!

 12. Ania 13 listopada 2018 o 13:49

  A co myslicie o hornonach z wolow?

 13. Nuszka 13 listopada 2018 o 19:05

  Pepsi, czy tsh 3,29 to ponad norme? Mam 41 lat, tyje od roku bez zmiany diety. O co chodzi ? Endo uwaza, ze wchodzę w menopauze.

  1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 22:39

   przede wszystkim wchodzisz w niedoczynność

 14. Ola 13 listopada 2018 o 19:37

  Prawda to co piszesz, ja nigdy nie myslalam o sobie jako o perfekcjonistce, wrecz przeciwnie, az do niedawna kiedy zaczelam nowa prace i kolezanka powiedziala mi ze jestem perfekcjonistka. Dalo mi to do myslenia i odkrylam ze ma racje. Ucze sie dawac sobie wiecej luzu i nie biczowac sie za wszelkie bledy, ktore przeciez kazdy popelnia, tylko roznie na nie reagujemy.
  Wierze rowniez ze hashimoto da sie wyleczyc i ku temu zmierzam.
  Dziekuje 🙂

 15. Beata 14 listopada 2018 o 11:41

  Pepsi a co z gruzami na tarczycy? Hormony w normie a konowaly chca wyciąć żeby uniknac ewentualnego nowotworu.

 16. Mordula 14 listopada 2018 o 23:01

  Polecam jeszcze masaże tarczycy . Jest na ten temat książka pana Berntda Rieger ( Niemiecki endokrynolog homeopata).

 17. Agu 23 listopada 2018 o 21:33

  Pepsi, doradź proszę.
  Mam stwierdzone Hashimoto. Podwyższone anty-TPO (>1300) i zmiany w obrazie USG tarczycy (anty-TPO zauważone przypadkiem 4 lata temu).
  TSH oscylowało wówczas między 2,5 i 3,5. Nie zażywałam sztucznych hormonów. Pod koniec lipca tego roku zrobiłam badania: TSH – 3,56, FT3 – 3,19 pg/mol, FT4 – 1,29 ng/mol,
  homocysteina 10,9, Witamina B12 – 322,10 pg/ml, kwas foliowy 9,77 ng/mol, Witamina D3 30,40 ng/ml
  Na początku sierpnia zaczęłam brać Letrox 50 (1/4 tabletki) z uwagi na to, że chciałabym zajść w ciążę. Taką dawkę zalecił lekarz rodzinny z zastrzeżeniem zwiększenia dawki do 1/2, w przypadku, gdy nie nastąpi pogorszenie samopoczucia.
  Jednocześnie dodał, że w przypadku, gdybym nie planowała ciąży zażywanie hormonu nie byłoby konieczne.
  Dodatkowo z uwagi na cały czas podwyzszone przeciwciała mimo stosowania diety bez cukru, glutenu i nabiału, lekarz zasugerował przejście na dietę protokół autoimmunologiczny, ale włączając jajka.
  Włączyłam również wówczas suplementację D3+K2, folian, Omega 3 i magnez (cytrynian). Stosowałam również 1 szklankę z kuracji 4-ech szklanek, do tego 2 szklanki wody z cytryną i szklanka wody z łyżką octu jabłkowego.
  Zrobiłam kolejne badania na początku października: TSH-2,979, FT3 – 3,35, FT4 1,16. Wówczas zwiększyłam dawkę Letrox-u z 1/4 na 1/2 tabletki.
  Pod koniec października zrezygnowałam z diety AIP, przechodząc na dietę sprzed AIP, tj. bezglutenową, bezmleczną i bez cukru.
  Dzisiaj wykonałam kolejne badania: TSH – 4,65, FT3 – 3,06, FT4 – 1,37, wit D3 – 34, homocysteina – 8,5. TSH bardzo podskoczyło mimo zażywania Letroxu.
  Co robić? Odstawić Letrox? Dodam jeszcze, że nie uprawiam sportu… Jestem dość emocjonalna i niestety stres towarzyszy mi bardzo często..

  1. Pepsi Eliot 23 listopada 2018 o 21:51

   stosujesz jod na skórę? 25(OH)D niska
   jak wygląda test na zakwaszenie żołądka? jakie pH moczu?

   1. Agu 24 listopada 2018 o 09:39

    Nie stosuję jodu na skórę. Ph moczu – 6 (badanie z lipca). Test na zakwaszenie żołądka – 2min14s

    1. Pepsi Eliot 24 listopada 2018 o 09:49

     a skąd czerpiesz jod?

     1. Agu 24 listopada 2018 o 10:23

      Nie suplementuję jodu. Rozumiem, że powinnam?

     2. Agu 24 listopada 2018 o 10:37

      Nie suplementuje, ale wydaje mi się, że dostarczam jakąś część z pożywieniem (m.in. ryby (rzadko), jajka, brokuły, banany, kapusta)

     3. Pepsi Eliot 24 listopada 2018 o 11:22

      to mało, możesz zacząć dodawać Kelp This is BIO do 4 szklanki, albo brać lugolę przez skórę.

     4. Agu 24 listopada 2018 o 12:55

      Dzięki Pepsi. Czy jeszcze powinnam coś zażywać oprócz jodu? Czy przestać zażywanie Letroxu skoro i tak nie wniósł nic dobrego?

     5. Pepsi Eliot 24 listopada 2018 o 16:22

      Możesz próbować trochę zmniejszać dawkę i obserować:
      Ten art warto przeczytać:
      http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
      Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

      Witamina D3 (w protokole z K2)
      Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
      Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
      Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
      Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
      Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

      Selen
      SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
      Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

      Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
      Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
      albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

      Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
      Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

      KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
      Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
      Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
      Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
      jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

      Cynk
      2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
      B complex
      Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

      Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
      magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

      Zbadaj też przy okazji prolaktynę

      NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

      Domowy test kwasowości żołądka:
      WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
      Czasy „odbicia”:
      Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
      Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
      Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
      Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
      Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
      Co robić więc?
      PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
      Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

      Glutamina
      Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
      albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

      1 opcja

      Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
      JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
      Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
      TEST:
      Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

      JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
      Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

      2 opcja

      ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
      https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

      GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

      Kolagen
      https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

      Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
      Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

      Chlorella 100% Organik This is Bio
      https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

      3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

      Kurkuma
      Kurkuma 100% Organik This is Bio
      https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
      1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
      Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
      Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

      Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
      Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
      Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

      Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
      1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

      Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

      Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

      Ogólne zalecenia uzupełniające:
      Zero cukru z cukiernicy
      Zero kazeiny
      Zero glutenu
      Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
      Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
      Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
      Długo śpij
      Całkowicie odstaw kofeinę
      Nie jestem lekarzem

     6. Agu 24 listopada 2018 o 21:31

      Pepsi, bardzo dziękuję.
      Czy post przerywany również jest wskazany?

     7. Pepsi Eliot 24 listopada 2018 o 23:56

      dobrany do siebie, a jedzenie późnej kolacji chyba nikomu nie służy

 18. katarzynao 4 lutego 2019 o 19:47

  Hashi zdiagnozowane około 11 lat temu.
  Aktualna objętość tarczycy wynosi 7.66 cm/3
  Dwa lata temu miała około 5.6 cm/3.
  Dawka T4 zmniejszona ze 175 mcg, na 150 mcg.
  Od kilku miesięcy jestem na AIP, ale niestety zwykle po około miesiącu diety wypiję jakiś alkohol i tak się kręcę w kółko. Tym razem na protokole planuję wytrwać 2-3 miesiące.
  Jak widać jest to możliwe 🙂

  pozdrawiam

 19. Ona 25 kwietnia 2019 o 03:57

  Witam. Chcialam zapytac o przyjnowanie letroxu przy poscie przerywanym. Post stosuje od 18 do 10. Kiedy nalezy polknac tabletke?

  1. Pepsi Eliot 25 kwietnia 2019 o 07:54

   zawsze rano na czczo

   1. Ona 25 kwietnia 2019 o 08:27

    Dziekuje za odp. Czyli tabletka nie przerywa postu?

    1. Pepsi Eliot 25 kwietnia 2019 o 08:30

     nie

     1. Ona 25 kwietnia 2019 o 08:44

      Super, dziekuje za blyskawiczna odp. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *