logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 333 803
online
32 894 VIPy
Reklama

WITAMINA 1000 + C TiB 
O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU
Z NATURALNYMI SUPER DODATKAMI

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

MRSA, jak prosto i naturalnie wyleczyć się z każdej choroby? (cz3)

copper/ pepsieliot.com

Czyli jak za pomocą kawałka blachy miedzianej, czy poręczy łóżka prababki wyleczyć się z odpornego na antybiotyki gronkowca złocistego i innych zarazków?

Dyskretnie rzucając gałką, w peryferycznym spojrzeniu pod mankiet naturopaty ujrzysz cypryjski blik?! Owszem exactly, nadgarstki znachorów i innych wtajemniczonych zdobią miedziane bransolety. Miedź jest jednym z metali przejściowych (nie obrażasz mnie?), a jej łacińska nazwa cuprum pochodzi od Cypru, gdzie w starożytności wydobywano ten metal. Początkowo nazywano go nawet metalem cypryjskim.

Właśnie w starożytności ludzie nosili sobie wodę w miedzianych dzbanach, mimochodem tworząc septyczną barierę dla yyy … gronkowca złocistego, czyli MRSA (Staphylococcus aureus), w tym szczep MSSA i Clostridium difficile, oraz inne drobnoustroje i wirusy.

W organizmie dorosłego człowieka zgromadzone jest około 2,5 g cynku, (czyli 2500 mg, co przyda się do porównywania z miedzią) a większość z tego znajduje się w mięśniach (60%) i w kościach (30%). Pozostała ilość jest umiejscowiona w przysadce mózgowej, gruczole krokowym, wątrobie, nerkach i trzustce.

Reklama

Idealna kuracja uodporniająca i silne odżywianie GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy , też bogate źródło B complex plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków, zawiera zarówno fosfor, jak i inozytol, oraz jak najbardziej CYNK i MIEDŹ


Między innymi cynk bierze udział w syntezie białek, w tym urodziwego kolagenu i elastyny, oraz syntezie pozostałych składników, węgli i tłuszczów tłuszczy. Istotnie ważny w produkcji hormonów, szczególnie hormonu wzrostu i insuliny, a także katalizując oczyszczanie wątroby. Twój smak i wrażliwość na zapachy, no i regeneracja ciała ma istotny związek z cynkiem. Gdy Twój awatar ma braki cynku niepokojąco wzrasta ilość wolnych rodników tlenowych.

Szczególnie ci, co nie mogą spać, no i kulturyści mają więc tendencje do przejadania się cynkiem w suplementach, bowiem idealne na regenerację tkanki mięśniowej, oraz dobry sen połączenie, to właśnie Cynk z Witaminą B6 i magnezem.

Żeby nie było, nadmiar miedzi w ciele jest bardzo szkodliwy zdrowotnie, a zatrucie miedzią to poważna rzecz. Jednak miedź jest naturalnym antagonistą cynku, dlatego suplementując cynk, należy zapewnić sobie proporcjonalnie do stosunku cynk-miedź ilość tej ostatniej.

Pula miedzi w organizmie dorosłego człowieka wynosi między 100, a 150 mg. Czyli circa 25 do 20 razy mniej niż cynku. Połowa miedzi znajduje się w kościach i mięśniach, a pozostała część w wątrobie, nerkach, mózgu i innych  organach.

Jako składnik dysmutazy ponadtlenkowej (SOD), jednego z dwóch najpotężniejszych enzymów antyoksydacyjnych w ciele (drugi to glutation), do którego produkcji niezbędny jest cynk, oraz  selen, okazuje się, że również musi pojawić się ździebko miedzi.

Gdy jesteś ambitna dowiedz się co to jest matriks cytoplazmy i jak przydatna jest miedź. Ponadto miedź odgrywa również kluczową rolę w formowaniu kości i szkieletu.

copper/ pepsieliot.com

Czyli wiesz już, że z miedzią należy ostrożnie, ale bez miedzi jest naprawdę bardzo źle

Nowe badania sugerują, że powierzchnia miedzi niszczy DNA MRSA, czyli gronkowca złocistego, robiąc lewą nogą do lusterka coś, czego większość antybiotyków nie może już zrobić.

Naukowcy z University of Southampton w Wielkiej Brytanii wierzą (to tak naprawdę nic nowego w kontekście historii z miedzianymi dzbanami w prehistorii i bardziej współcześnie z klamkami, o czym za moment) , że znaleźli sposób na powstrzymanie antybiotyk-odpornego MRSA, która to infekcja może mieć skutki śmiertelne.

Okazuje się, że dotykanie opuszkami miedzi palców, albo odwrotnie:) niszczy zarazki gronkowca złocistego, który nie idzie na żadną kurację antybiotykową.

Kiedyś w szpitalach i szkołach były tylko klamki mosiężne, a łóżka szpitalne i na koloniach miały mosiężne (niemalowane) poręcze i to jak się okazuje było niesłychanie git.

Bowiem niedawne  badania opublikowane w Applied and Environmental Microbiology dowiodły, że powierzcnnie metalowe ze stopów miedzi i niklu (nikiel niestety wielu uczula, ale raczej nie przez dotykanie klamek) niszczą gronkowca staphylococcusa aureusa w ciągu yyy … kwadransa, natomiast te z mosiądzu (zawierającego miedź) w ciągu 20 minut.

Poprzednie badania wykazały, że kropelki śliny z MRSA oczyściły się  przez kontakt z powierzchnią miedzi i mosiądzu w ciągu 90 minut.

copper/ pepsieliot.com

Nazwa MRSA oznacza opornego na metycylinę Staphylococcus aureus i jest to bardzo powszechny gronkowiec w szpitalach, domach opieki, który może prowadzić do zakażenia krwi, zapalenia płuc i zakażenia miejsca operowanego. Bardzo nieprzyjemne okoliczności.

Niektórzy mają gronkowca w nosie i należy spróbować poleżeć z nosem przytkniętym do blachy miedzianej, a jest bardzo duża szansa pozbycia się gronkowca złocistego.

W związku z tymi rewelacjami (info stare jak świat, ale matrix obrócił kota ogonem) w końcu, po 2015 roku, zaczęto na nowo promować wprowadzanie miedzi, pomimo tego, że jest bardzo droga, do szpitali, szkół, transportu masowego, aren sportowych i biur na całym świecie. Tak przynajmniej donoszą brytyjskie agencje prasowe. Do Polski jak widać jeszcze te wieści nie dotarły, i nielakierowane klamki mosiężne można kupić chyba tylko, do tego rozkompletowane, na pchlim targu.

I jeszcze słówko w temacie miedzi, tak naprawdę dodatnio naładowanego jonu miedzi tworzącego reaktywne formy tlenu, które to formy i miedź były stosowane przez tysiące lat do leczenia lub zapobiegania zakażeniom przez mikroorganizmy.

A więc ciekawe info, że nasze awatary również korzystają z miedzi jako środka przeciwbakteryjnego. Taki fagosom w białych krwinkach gromadzi miedź w celu uśmiercania drobnoustrojów.

Tutaj, jak prosto i naturalnie wyleczyć się z każdej choroby? (cz1)
Tutaj, jak prosto i naturalnie wyleczyć się z każdej choroby? (cz2) 

copper/ pepsieliot.com

owocek

sucha figa, daktyl or rodzynka (czyli naturalne źródła miedzi)

(Visited 13 515 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Doris 20 stycznia 2019 o 14:26

  Pepsi. A co myślisz o piciu wody z miedzianych butelek? Są dostepne w sklepach Eko ale trochę się obawiam…że doustnie..a bransoletki miedziane.nosila moja babcia – zawsze

  1. Pepsi Eliot 20 stycznia 2019 o 17:07

   ja noszę bransoletkę, dotykam też z czułością miedzianych garnków , uwielbiam miedź

   1. martyn 19 grudnia 2019 o 09:58

    Pepsi, czy mogłabyś polecić sklep lub stronę www, gdzie znajdę miedzianą bransoletkę bez niklu? Szukałam, ale rozstrzał cenowy jest tak duży, że zwątpiłam, które to te odpowiednie???

    1. Pepsi Eliot 19 grudnia 2019 o 13:38

     Dostałam w Mikołaja prezent od czytelniczki i jest bardzo ładna. Zadzwoń do sklepu, i poproś do telefonu Emanuelę, ona też dostała i powie Ci adres w necie gdzie kupić, ja kompletnie nie pamiętam. jednak niue jestem pewna, czy to czysta miedź, ale pani Ci powie. Miałam ją na ręce i mnie nie uczula, a kiedyś byłam na nikiel wrażliwa.

 2. Chateau 20 stycznia 2019 o 14:51

  A miedziany czajnik do codziennego gotowania wody to spoko czy już za dużo miedzi?

  1. Pepsi Eliot 20 stycznia 2019 o 17:06

   w środku też jest z miedzi? 3 razy w tygodniu jeść coś z miedzianego garnka

 3. Carrie 20 stycznia 2019 o 21:04

  Pepsi
  zaciekawiłaś mnie wzmianką o niklu. Wpiszesz coś więcej

  Kocham figi, a figi kochają mnie 🙂

 4. Purpur 21 stycznia 2019 o 00:12

  Hej Pepsi, czy to musi być jakaś specjalna miedź? Musi posiadać jakąś „czystość”, czy coś takiego?

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2019 o 09:34

   tak jak blacha miedziana, drut miedziany, naczynie z miedzi, a jak widać z artykułu i badań, działa nawet jako mieszanina a niklem, czy w mosiądzu.

 5. Zofia 21 stycznia 2019 o 08:08

  Raz na jakis czas zakladam na noc miedziana bransolete, i najczesciej robi mi sie na reku ciemna prega, ktora znika po okolo 2 dniach.
  Tak ma byc, czy to oznaka ze za duzo miedzi w ciele?

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2019 o 09:30

   nie powinno tak być, ale może nie masz czystej miedzianej, tylko z domieszką innych metali

   1. Karola 14 lutego 2019 o 13:40

    Nie wiem, na ile to prawda, ale właśnie kupiłam miedzianą bransoletkę i chcąć dowiedzie się jak najwięcej natrafiłam na coś takiego: „Podczas noszenia bransoletki zdarza się, że ręka pozielenieje, zwłaszcza na początku, ale też i wtedy kiedy jesteśmy chorzy. To właśnie kwasy znajdujące się w pocie reagują z miedzią i miedź przenika do naszego ciała, gdzie oddziałuje na niektóre bakterie, zwłaszcza MRSA (metycylinooporne szczepy gronkowca), będące powodem wielu ciężkich, nieuleczalnych infekcji, zapalenia uszu i wewnątrzszpitalnych zgonów (w USA).” – więc może ta ciemna pręga, to tak naprawdę zielona pręga i to od tego?

    1. Pepsi Eliot 14 lutego 2019 o 17:46

     nie czytaj takich rzeczy, żyj radośnie, myśl pogodnie, działaj dalej

 6. Kats 21 stycznia 2019 o 10:24

  Pepsinku kochany a czy jeśli się codziennie zjada rodzynki to wystarczy? I ile mniej więcej byłoby trzeba ich zjeść jeśli chodzi o dorosłą osobę a ile dla 5latka?Młody uwielbia rodzynki i się nimi zajada:P

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2019 o 11:25

   kup mu jeszcze daktyle suszone bio przy okazji idealne źródło żelaza dla dzieci, sportowców i matek w połogu (obkurczają macicę), figi (nie za dużo fig, pół) i daj mu od czasu do czasu potrzymać coś miedzianego. Będzie miał jeszcze lepsze wyniki w nauce, bo miedź ma też wpływ na IQ. Po tych suszonych owocach należy bardzo dobrze myć zeby, a najlepiej podawać namoczone, bo bardzo odwadniają, więc niech duże pije czystej wody.

 7. Amelia 21 stycznia 2019 o 10:31

  A czy stale nosisz ta bransoletkę z miedzi ? .Czy to nie spowoduje nadmiaru miedzi w organizmie ? A może organizm weźmie tyle ile potrzebuje ?

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2019 o 11:22

   nie stale, jest paskudna 🙂 tylko w domu noszę

 8. YAYX 21 stycznia 2019 o 10:40

  Pepsi, a co jeszcze możesz polecić na gronkowca? Od kilku lat się z nim męczę. Moja twarz wygląda jak pobojowisko.

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2019 o 11:22

   bardzo dobry jest miód manuka bio, ale zrobiłaś to o czym się mówi w tym artykule?

 9. bibik 21 stycznia 2019 o 10:42

  Dacie wiarę, że w szpitalu widziałam, jedną co prawda, ale panią doktor, której wisiał na szyi stetoskop miedziany! A szpital państwowy, a stetoskop miedziany chyba drogi :-), ta świadomość lekarza (bardzo młodego) duża chyba była?

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2019 o 11:21

   to wraca, oni już nie mogą udawać, że nigdy nie było medycyny naturalnej, chociaż już nie składają przysięgi Hipokratesa

 10. Maggie 21 stycznia 2019 o 12:13

  Pepsi , co sądzisz o tatuażach ? Czy one zanieczyszczają organizm w jakiś sposób ?

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2019 o 12:40

   zanieczyszczają, ale mam je 🙂

 11. Regina 21 stycznia 2019 o 21:27

  Czy miedź pomoże przy ropiejącym zapaleniu ucha środkowego , w skutek czego nastąpił obwodowy paraliż mięśnia twarzy u młodej kobiety ?

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2019 o 21:42

   nie wiem, ale co szkodzi przyłożyć do ucha na 30 minut?

   1. Regina 21 stycznia 2019 o 22:15

    Dzięki, też jestem tego zdania.

 12. Meszugah 29 stycznia 2019 o 19:58

  A jeśli mam gronkowca złocistego w gardle, to jak tą miedź przykładać??

  1. Pepsi Eliot 29 stycznia 2019 o 21:11

   przyłóż do szyi, do policzka.

 13. Keyt 5 lutego 2019 o 13:31

  Kupiłam bransoletkę, zobaczymy. Mnie osobiście interesuje wpływ miedzi na inteligencję. Póki co przytuliłam się do rur miedzianych w pracy, przy okazji ciepło ;D

  1. Pepsi Eliot 5 lutego 2019 o 15:21

   🙂

 14. ola 5 lutego 2019 o 19:14

  ja mam miedzi nieco ponad norme 170, cynku 90, unikam miedzi,czuje sie zle, jestem nerwowa

  1. Pepsi Eliot 5 lutego 2019 o 19:31

   zatrucie miedzią jest bardzo niebezpieczne, bierz cynk

 15. Sylwek 18 lutego 2019 o 18:44

  Witam
  W zeszłym roku wykryto w wymazie z nosa gronkowiec złocisty MRSA, jama ustna flora fizjologiczna. Po leczeniu Bactrobanem, kilkakrotne badanie w odstępach kilku miesięcy wykazało, że MRSA zniknął, jest natomiast Gronkowiec Epidermidis wzrost skąpy. Lekarze twierdzą, że nie ma leku na ten rodzaj gronkowca i podobno ponad 1/3 populacji ludzkiej go posiada. Jednak u mnie są inne objawy jak szum w zatokach,, wzdęcia, jakby ruch w mięśniach i naczyniach, laryngolodzy nie mogą znaleźć sposobu, rozszerzone wyniki badań krwi, moczu są prawidłowe. Co jeszcze można zrobić czy dać sobie spokój i zostawić jak jest?

  1. Pepsi Eliot 18 lutego 2019 o 19:43

   no to może zbliżysz się do miedzi, no i miód Manuka, spróbowałabym chociaż tę miedź

 16. Sylwek 18 lutego 2019 o 19:49

  Gdzie najlepiej kupić Miod Manuka i który dokładnie, chyba tam są te MGO z najwyższym 550? Nie mam miedzi, naturalny metal czy jakaś suplementacja i gdzie kupić?

  1. Pepsi Eliot 18 lutego 2019 o 23:34

   najpierw zacznij od kawałka blachy miedzianej, są takie garnki na targu staroci, ale też współcześnie robią wintage

 17. mateuszozon 23 marca 2019 o 00:31

  A można nosić bransoletke z mosiądzu i miedzi czy lepiej z czystej miedzi?

  1. Pepsi Eliot 23 marca 2019 o 06:59

   z czystej, ale tamta też powinna zadziałać

 18. princesqa 29 kwietnia 2019 o 10:16

  Pepsi jaką bransoletka będzie lepsza, miedziana czy miedziana magnetyczna? Przez ile godzin nosić taką blansoletkę żeby nie zrobić sobie kuku. Biorę ok. 30 mg cynku dziennie.

  1. Pepsi Eliot 29 kwietnia 2019 o 10:57

   Zwykła i to tak nie działa, że powiesz ile cynku bierzesz, a ja Ci wyliczę ile godzin masz nosić jakąś bransoletkę, a na jakiej niby podstawie?

   1. princesqa 29 kwietnia 2019 o 11:09

    Po prostu pytam bo nie mam w tym temacie wiedzy a chcialabym nosić taką biżuterię. Podobno kto pyta nie błądzi:-) Producent zaleca nosić bransoletkę 24h na dobę 7 dni w tygodniu i nie wiem czy to nie za długo. Można ją tylko ściągać raz w tygodniu żeby wyczyścić. Pisałaś kiedys, że nosisz tę bransoletkę tylko w domu.

 19. Dżasta 30 maja 2019 o 22:33

  Pepsi – widziałam na aukcjach internetowych pierścionki i bransoletki z miedzi z włożonymi od środka magnesami. Czy te magnesy są Twoim zdaniem potrzebne? Czy coś robią dobrego? Czy to tylko taki bajer bezwartościowy i lepiej kupić coś z samej miedzi bez takich dodatków?

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2019 o 05:45

   powiem Ci szczerze, że nie rozkminiałam jeszcze tematu magnesów

 20. Monika 21 lipca 2019 o 21:55

  Witam, kupiłam miedź do picia czy jest to zła forma nano miedzi 250?

  1. Pepsi Eliot 21 lipca 2019 o 22:08

   odradzam picie miedzi

 21. Monika 21 lipca 2019 o 22:28

  Dziękuję za odpowiedź😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *