Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 840 377
41 online
42 351 VIPy

MTHFR, możesz mieć problem z tym genem!

MTHFR, a właściwie reduktaza metylenotetrahydrafolianowa (ależ można sobie język na tym połamać) jest enzymem powstałym dzięki genowi o tej samej nazwie. Z angielska może się kojarzyć z Eminemem, ale nie będziemy dzisiaj rapować:)

A więc MTHFR:

– bierze on udział w powstawaniu DNA, syntezie nukleodytów i całym cyklu komórkowym. – dzięki jego poprawnemu działaniu Twój organizm rozkłada witaminę B9 do przyswajalnej formy (foliany i kwas foliowy). – reguluje aktywność genów – włącza je lub wyłącza. – zmienia homocysteinę w metioninę, która odpowiada za zdrowie psychiczne i nastrój, rozrost Twoich mięśni i prawidłowy metabolizm. Sposób w jaki funkcjonuje ten enzym zależy wyłącznie od budowy genu. Wystarczy jego jedna przemiana, aby wszystkie procesy, za które odpowiada, nie przebiegały ok. A mimo wszystko problem wciąż jest bagatelizowany. Nie uczy się o tym, nie mówi się jak zminimalizować skutki i problemy, które tworzy mutacja genu (a jest ich sporo, od nocnego moczenia łóżka za dzieciaka, po Alzhaimera, ale o tym niżej).

Istnieje wiele rodzajów mutacji

Zależą od tego, czy rodzice są posiadaczami uszkodzonego genu. Medycyna wciąż bada potencjalne rodzaje mutacji. Za najbardziej popularne, a jednocześnie bardzo uciążliwe, uznaje się mutacje C677T i A1298C.

Skrótowo:

– rodzice mają nieuszkodzony gen MTHFR, pacholęcie jest zdrowe. – jedno z rodziców ma uszkodzony gen: mutacja heterozygotyczna (jeden rodzic przekazał mutację 677 lub 1298) – oboje rodziców jest chorych: mutacja homozygotyczna (oboje rodziców przekazało ten sam uszkodzony gen) lub złożona heterozygotyczna (każde z rodziców przekazało inny uszkodzony gen).


Jakie są skutki mutacji tego genu?

Ano takie, które mogą wpłynąć na rozwijanie się różnych chorób i przypadłości poprzez bezpośrednie skutki uboczne, zarówno w przypadku uszkodzonego MTHFR u matki w ciąży, jak i u człowieka stąpającego już po Ziemi. Bezpośrednie skutki uboczne to: niedobór metioniny przy nadmiarze homocysteiny, niemożliwość oczyszczenia ciała z metali, toksyn i odpadów przemiany materii, niemożliwość przyswojenia kwasu foliowego (B9). Pośrednie, to: Choroby: – choroby sercowo-naczyniowe – zespół Downa, – epilepsja – Alzhaimer – Parkinson – nowotwory – miażdżyca – zakrzepica – jaskra – defekty mózgu – depresja – schizofrenia – zaburzenia osobowości (borderline, zaburzenia afektywne-dwubiegunowe) Uboczne przypadłości: – poronienia (w tym poronienia nawykowe) – hipotrofia płodu – moczenie łózka u dzieci – zaburzenia nastroju – ospałość – ciągłe zmęczenie – ADHD – wysokie ciśnienie – problem z przyswajaniem minerałów.

Jak sprawdzić czy mam zmutowany gen?

Po pierwsze: skutki uboczne

Chroniczne zmęczenie, alergie, bardzo wysoki poziom B12, bardzo wysoki albo bardzo niski poziom żelaza, zaburzona równowaga hormonalna (np. b. wysoki poziom estradiolu), zespół jelita drażliwego, candida.

Po drugie: badania

Gen MTHFR bada się u genetyka, istnieje możliwość refundacji badań przez NFZ. Oprócz tego zawsze warto zbadać homocysteinę, B12 i kwas foliowy, żelazo i ferrytynę. Można też skonsultować wyniki z hematologicznym dochtore, ale tu warto zrobić wcześniej risercz w internecie, bo w wielu gabinetach kwestię mutacji genu MTHFR się bagatelizuje i zmiata pod dywan.

Jak zmniejszyć skutki uboczne tej mutejszyn i co robić profilaktycznie?

1. Dbaj o swoje jelita

Szczególnie kiedy Twoje ciało ma problemy z przyswajaniem składników odżywczych, musisz zadbać o to, żeby robiło to tak efektywnie jak tylko możliwe! Żadnych rafinowanych cukierków, niskiej jakości rafinowanych olei (najlepiej zero), przetworzonych zbóż (adios bułko!). Za to dużo kiszonek, prostych, nieprzetworzonych pokarmów (najlepiej warzyw) i płynów. Zakwaszaj żołądek, to oczywiste, że zdrowie jelit zależy od dobrego trawienia aminokwasów.

2. Unikaj toksyn

Osoby z defektem genu MTHFR mają zmniejszoną zdolność usuwania toksyn z organizmu. Dlatego powinnaś unikać plastiku bez atestu, sztucznych dodatków w kosmetykach, nieekologicznych chemikaliów, perfumowanych produktów (jak np. świeczki zapachowe). Pijemy wodę ze szkiełka i – najlepiej – przefiltrowaną, albo dobrej jakości i otaczamy się zielonymi roślinami, które oczyszczą powietrze!

3. Nie zażywaj SYNTETYCZNEGO kwasu foliowego.

Mimo że u osób z uszkodzonym genem MTHFR brakuje kwasu foliowego, a tak naprawdę brakuje folianów, a jego syntetyczne suplementy mogą być toksyczne, ze względu na obniżoną możliwość organizmu, by je metabolizować. Najlepiej przyjmować ten kwas w formie L-5-MTHF.

4. Zielone warzywa i liście

Szpinak, jarmuż, szczaw, brokuł, brukselka, bób, zielony groszek to teraz Twoi przyjaciele. Do tego niekoniecznie zielone jabłka, pomarańcze i bananany. Często. Jak najczęściej.

5. Unikaj rzeczy, które mogą zablokować zdolność przyswajania kwasu foliowego.

To głównie lekarstwa: leki hormonalne (przede wszystkim antykoncepcja) i środki zobojętniające (w tym leki na depresję).

6. Pomagaj swojemu ciału

Wypoć się (leć na siłkę, biegaj) chociaż raz w tygodniu, pij dużo wody, idź kiedyś w ramach relaksu do sauny, szczotkuj ciało pod prysznicem. To pomoże Ci oczyszczać się z toksyn.

Podsumix:

Jeśli czujesz się ospała, masz problem z zajściem w ciążę, albo cierpisz na różniste dolegliwości, których nie możesz rozwikłać mimo wielu terapii, idź do genetyka zbadać MTHFR. Dbaj o siebie, jedz dużo zielonek i kiszonek i dbaj o czystość swojego ciała. Bądź dla siebie dobra i dbaj o siebie, nieważne, w której połowie populacji jesteś i nieważne czy cierpisz na problemy z MTHFR.

Źródła:

 1. metabolichealing.com/what-is-mthfr-why-is-it-significant-for-your-health/
 2. pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11683544/
 3. wellnessmama.com/27148/mthfr-mutation/

Owocek

(Visited 25 544 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Paulina 18 kwietnia 2017 o 10:18

  Wpis jak zwykle wciągający. Jednak ja mam dziś pytanie z innej bajki. Ostatnio robiłam tą cudowną „herbatkę leczącą ponad 60 chorób” i uwaga wypiłam ją sobie wieczorem. Nazajutrz strasznie mnie „kłuo” w podbrzuszu, tj. już chyba w jelitach. Czułam się jakby mi bez przerwy pulsowały ostrym kłującym bólem. Pół dnia chodziłam taka obolała, bo po śniadaniu ból nie ustał. To był na prawdę ostry ból jakiego dawno nie doświadczyłam. Chciałabym wiedzieć dlaczego tak się stało? Czy przerost candidy lub pasożyty mogły spowodować taką reakcję na tę herbatkę? Co jest nie tak z moim przewodem pokarmowym?

  1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2017 o 10:56

   niekoniecznie, może już miałaś podrażniony wyrostek robaczkowy, albo jakieś skurcze jelit, wszystko należy robić ostrożnie, nową miksturę najlepeiej zaczynać od kilku łyków, jak ma się wrażliwy układ pokarmowy, tak zresztą jak każdy nowy pokarm, jak spirulina, czy chlorella

  2. avatar grzegorzadam 18 kwietnia 2017 o 12:53

   Czy przerost candidy lub pasożyty mogły spowodować taką reakcję na tę herbatkę?”

   Mogły.

 2. avatar Justi 18 kwietnia 2017 o 10:54

  Czy mutacja mthfr powinna wykluczać szczepienia u dziecka lub chociaż skłonić rodziców do rozsadniejszego spojrzenia na temat szczepień?

  1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2017 o 10:57

   wszystko powinno skłonić rodziców do rozsadniejszego spojrzenia na temat szczepień

  2. avatar Bursztynek 18 kwietnia 2017 o 16:29

   tak jak Pepsi napisala „wszystko” a ja dodalabym, ze mutacja Mthfr – przedewszystkim !

   1. avatar Co robić 22 sierpnia 2017 o 15:12

    To oznacza żeby nie szczepić w ogóle? Właśnie zbadalam dwumiesiecznej córce mthfr. Czekam na wyniki. Ma „uszczypniecie bociana” na czole i płaskiego naczyniaka z tyłu głowy. (podobno znikną do pierwszego roku życia) Wyczytałam że dzieci z naczyniakami mają mutacje mthfr i nie powinny być szczepione.

    1. avatar Jarmush 22 sierpnia 2017 o 16:45

     żadne dzieci nie powinny być szczepione w metrixowym wydaniu

     1. avatar ivy 21 sierpnia 2018 o 11:04

      i co badanie wykazało? Jaka padła decyzja?

 3. avatar SirielleSirielle 18 kwietnia 2017 o 12:21

  ” świetny tekst tutaj” – link nie działa.

  1. avatar agaaga 18 kwietnia 2017 o 19:32

   Nie działa

 4. avatar grzegorzadam 18 kwietnia 2017 o 13:23

  ”Tylko surowe, organiczne, niemyte produkty pozwalają
  odzyskać pełnię zdrowia. Dzięki nim wyleczymy również tzw.
  mutację MTHFR i inne problemy dotyczące metylacji. Zwracam
  uwagę, że używany w  środowisku medycznym termin
  „mutacja MTHFT” jest błędny.

  Osoby, u których stwierdzono
  polimorfizm, nie mają chorych genów; źródłem problemu są
  toksyny zalegające w organizmie i uniemożliwiające rozłożenie
  substancji odżywczych.

  Nasze potężne mikroorganizmy wyż-
  szego rzędu obniżają poziom homocysteiny i cofają zmiany
  określane mianem „mutacji MTHFR”.

  Kiedy już przywrócimy odpowiednią objętość kwasu chlorowodorowego
  w żołądku, oczyścimy organizm z metali ciężkich,
  wyrzucimy z diety pożywienie drażniące układ pokarmowy i –
  poprzez odbudowę flory bakteryjnej – przywrócimy efektywną
  produkcję witaminy B12, dowolne problemy żołądkowe powinny
  zniknąć jak ręką odjął.”
  A. William.

  Też nie wierzę w chore geny, ani w tajemniczość hashimoto.
  Zawsze jest przyczyna, czyli toksyny i ich producenci bądź chemia.
  Przy tych epidemiach już, odpowiedzialny może być jakiś czynnik ”dietetyczny”
  w żywności bądź lekach.
  Nie może to dotyczyć połowy populacji! A jednak tak jest….
  Borelioza się czai cały czas.

  1. avatar Iwona szkilondz 14 maja 2017 o 23:55

   :)I wszystko jasne dziki wam

 5. avatar Gtvgf 18 kwietnia 2017 o 16:06

  Pepsi nie ma temat. Zrobiłam sobie dzień 811 . Dlaczego tylko dzień ? Bo niektóre produkty nie chcą ode mnie odpaść. Ale przede wszystkim dlatego – ze jak boga kocham ciągle chciało mi się jeść ! Jadłam ile chciałam – owoce i warzywa ale ciągle byłam głodna. Pepsi czy to normalne ? Czy organizm nie przywyczajony ?

  1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2017 o 18:17

   no a ile kalorii zjadałaś? bo przy takiej diecie 40% kalorii pokarmu zaraz zamienia się w energię

  2. avatar Ewa Gajda 19 kwietnia 2017 o 12:32

   grzegorzadam, czy moge prosic o zrodlo tekstu zacytowanego przez Ciebie za A. William. Kto to jest A. William? Dziekuje.

   1. avatar grzegorzadam 19 kwietnia 2017 o 14:06

    ”Boski lekarz
    Sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych”
    Anthony William

    TU było też o nim:
    http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

   2. avatar grzegorzadam 19 kwietnia 2017 o 14:18

    Nie jest chyba dyplomowanym lekarzem, ale ma niezwykle cenne uwagi i spostrzeżenia.

   3. avatar grzegorzadam 19 kwietnia 2017 o 14:33

    To co pisze o boreliozie np. jest zdumiewające, i tym bardziej ciekawe ! 🙂

 6. avatar Hania07 18 kwietnia 2017 o 16:17

  Hej, sorki,ale ja tak z całkiem innej beczki – może ktoś na coś wpadnie. Mam 34 lata i ważę 38 kg!!! (historia jest długa ale pisze w skrócie). Choruje na: Gravesa-Basedowa (thyrozol, propranolol, próby z jodawitem i płynem lugola- rezultat spadek TSH)

  Endometrioza (pigułki Dorin- ethinylestradiolum+dinogestum). Stwardnienie rozsiane

  (dieta, wit: wit c,selen,omega3, A, E, fitomineral, D3K2MK7, B complex, cynk, biotyna, pierzga, soplówka jeżowata, cytrynian magnezu, colostrum, probiotyki). Od 6 mcy mimo zmiany diety (bez glutenu, nabiału, cukru, 3 mce AIP-na początku było w miare) nie jest dobrze z moim brzuchem: bolesne wzdęcia, burczenie w jelitach, palenie w podbrzuszu, zaparcia, bóle żołądka i wątroby (od tygodnia TMG, NAC, LIV52). Ciągle boli mnie brzuch, lepiej się czuję jak nic nie jem. Na nadnercza Adrenal Cortex. Anty-HSV-1 IgG powyżej, EBV IgG anty-VCA powyżej. Biorezonans do tej pory: pleśnie, gronkowiec złocisty, escheria coli ( jestem w trakcie programów). Pije WU na przemian z nalewką z czarnego orzecha, aloes, ocet jabłkowy i nie ma żadnej poprawy. Jestem ciagle zmęczona i od ponad roku bolą mnie nogi (mięśnie, kości i stawy )Pomóż bo już nie wiem co mam robić.

  1. avatar grzegorzadam 18 kwietnia 2017 o 20:08

   Biorezonans do tej pory: pleśnie, gronkowiec złocisty, escheria coli ( jestem w trakcie programów)”

   Jaka to metoda?

  2. avatar grzegorzadam 18 kwietnia 2017 o 20:10

   Jaki poziom kwasu żołądkowego?

 7. avatar Maggie 18 kwietnia 2017 o 19:04

  Mam nadzieję, że komuś pomoże. U mnie wykryto ten gen, dokładnie dwa na pięć badanych: MTHFR 677C-T układ homozygotyczny oraz PAI-1 4G układ heterozygotyczny. Zalecenia genetyka są takie, dosłownie przepisuję z kartki: „…wskazana suplementacja zmetylowanymi formami wit. B12 i kwasu foliowego; wit. B6, acard 75 mg, kontrola poziomu homocysteiny co pół roku. w przypadku ciąży lub długotrwałych podróży heparyna drobnocząsteczkowa. Zalecany aktywny tryb życia, nie wskazane długotrwale stanie, siedzenie, które może być przyczyną zakrzepów lub zatorów”

  1. avatar grzegorzadam 18 kwietnia 2017 o 20:12

   Aby temu zapobiec choremu podaje się preparaty rozrzedzające krew, typu heparyna. Nazwa handlowa Cumadin a substancja nazywa się warfarin.
   Warfarin zatrzymuje działanie witaminy K2, co za tym idzie sprzyja powstaniu stwardnienia tętnic, wystąpienia zawału i osteoporozy.
   Nie można brać warfarinu zbyt długo.
   Do tego acard…

   1. avatar Ochkarol 21 kwietnia 2017 o 07:17

    Takie zalecenia głównie podczas ciąży. Aby zapobiec skrzepom i pomoc utrzymac ciążę. Potem nie, no chyba ze ktos ma trombofilia. A macie moze jakis pomysl na lekko podwyższony poziom płytek. Moja mama sie leczy u hemayologa ale jedyne co jej zalecil to aspiryna. I zrobil badania genetyczne ale nie mam pojecia jakie. Mama fosc oporna niedtety na suplementy

    1. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 08:38

     Ale przecież do rozrzedzania krwi są naturalne sposoby świetne bez skutków
     ubocznych, podawanie szkodliwego acardu to kiepski pomysł.

     Problemy z płytkami, z krwią mogą być wywołane przez pasożyty krwi, przywry, rzęsistka.
     Co tu mają badania genetyczne do rzeczy?
     Zróbcie dobry test biorezonansem zamiast.

     Tak czasami czytam, wszystko jest odwrócone z nóg na głowę.

     ”leczy u hemayologa ale jedyne co jej zalecil to aspiryna”

     O tym mówię, i to ma być specjalista?

     1. avatar Ochkarol 21 kwietnia 2017 o 09:40

      No tak czułam, ale w życiu nie namówie jej na biorezonans nie ma szans. Moze da rade na nalewke z czarnego orzecha. Dobrze chociaz ze stosuje dobra diete i codziennie jest aktywna fizycznie. Nie je nabialu, cukru i glutenu. Za to duzo swojego jatmuzu i szpinaku. Moze to tak na prawdę trzyma w ryzach wyniki. Co do lekarza brak słów…. SPECJALIŚCI

     2. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 10:29

      Nalewka z glistnika, i innych potrafią mieć również bardzo dobry wpływ.
      Wystarczy pozbierać i zalać alkoholem na 14 dni.

     3. avatar Karolina 30 lipca 2019 o 06:40

      A jakie są naturalne sposoby na rozrzedzenie krwi?

     4. avatar Jarmush 30 lipca 2019 o 06:59

      Chociażby codzienna kuracja 4 szklanek, pierwsza szklanka działa świetnie, arginina zwiększa przepływ, Omega 3 obniża fibrynogen, C z E, masz masę porad na tym blogu, wpisz w szukałkę

    2. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 08:42

     A powiedział, że regularne stosowanie polopiryn powoduje krwawienia żołądkowe??

   2. avatar Ania 12 stycznia 2018 o 16:11

    grzegorzadam a jak ma się suplementacja K2 jeżeli ktoś ma mutacje? Gdzieś na forum MTHFR na FB wyczytałam że osoby z mutacja nie mogą przyjmować K2 ponieważ zagęszcza krew. Z tego co mi wiadomo to K1 zagęszcza.

    1. avatar grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 17:12

     Z tego co mi wiadomo to K1 zagęszcza.”

     Też mam takie informacje.

     ”Tylko surowe, organiczne, niemyte produkty pozwalają
     odzyskać pełnię zdrowia. Dzięki nim wyleczymy również tzw.
     mutację MTHFR i inne problemy dotyczące metylacji. Zwracam
     uwagę, że używany w środowisku medycznym termin
     „mutacja MTHFT” jest błędny. Osoby, u których stwierdzono
     polimorfizm, nie mają chorych genów; źródłem problemu są
     toksyny zalegające w organizmie i uniemożliwiające rozłożenie
     substancji odżywczych. Nasze potężne mikroorganizmy wyższego
     rzędu obniżają poziom homocysteiny i cofają zmiany
     określane mianem „mutacji MTHFR”.
     Kiedy już przywrócimy odpowiednią objętość kwasu chlorowodorowego
     w żołądku, oczyścimy organizm z metali ciężkich,
     wyrzucimy z diety pożywienie drażniące układ pokarmowy i –
     poprzez odbudowę flory bakteryjnej – przywrócimy efektywną
     produkcję witaminy B12, dowolne problemy żołądkowe powinny
     zniknąć jak ręką odjął.”
     A, William.

     1. avatar Jarmush 12 stycznia 2018 o 21:47

      Riodanclinic utrzymuje, że K1 harmonizuje krzepliwość, czyli zagęści zbyt rozrzedzoną.

    2. avatar grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 18:12

     ”Kolejnym wyjściem jest przyjmowanie wysokiej jakości
     probiotyków sprzedawanych w sklepach lub probiotyków
     z mikroorganizmami glebowymi.

     Warto uzupełnić tę terapię o bakterie z żywych produktów, ponieważ tak naprawdę żadna
     konkurencja nie dorasta im do pięt.

     Spożywanie mikroorganizmów
     wyższego rzędu na świeżym liściu albo skórce owocu to
     jazda na turbodoładowaniu, podczas gdy łykanie sklepowych
     probiotyków przypomina podróż na osiołku.”

     Na osiołku 🙂

  2. avatar Anka 15 marca 2018 o 09:24

   Też jestem po wizycie u genetyka. Mam mutacje gentu MTHFR C677T dodatni homozygota. Jeśli chodzi o zalecenia to przed planowaną ciążą i przez pierwszy miesiąc jej trwania zalecana jest zwiększona dawka kwasu foliowego. Ważne jest też badanie homocysteiny.
   Dodatkowo mam PPJ ANA3 dodatni Pm/Scl i prawdopodobnie na to mam przepisany acard i encorton (będąc obecnie w 6tyg ciąży) tyle, że wyniki badań na krzepliwość typu APTT, Fibrynogen i D-dimer mam prawidłowe. Moje pytanie na co te leki w takim razie skoro badania mam poprawne? Czy ktoś może wie?

   1. avatar grzegorzadam 15 marca 2018 o 14:06

    Mam mutacje gentu MTHFR C677T ”

    Aż sam sprawdzę kiedyś, czy nie mam tej mutacji.

 8. avatar Gonia 18 kwietnia 2017 o 19:36

  Haniu, obejrzyj sobie film na youtube o nazwie INCLINED BED THERAPY Andrew Fletcher. Dziwna ta metoda , ale najważniejsze, że nic nie kosztuje a wiele ludzi zgłasza poprawę stanu zdrowia-w tym sporo ludzi ze stwardnieniem rozsianym, choć nie tylko (łuszczyca, fibromialgia nawet kolor włosów niektórzy odzyskują). Ja MS -a nie mam ale mam inne autoimmunologie m.in. z objawami neurologicznymi i stosuję od października- mój stan się poprawia-oczywiście nie mogę stwierdzić z całą stanowczością że to od IBT bo stosuję i dietę i różne suplementy i autoimmuno też ma to do siebie, że są rzuty i okresy remisji, ale uważam że warto spróbować. Film, który polecam trwa 1:59 min więc jest długi ale tez dość wyczerpujący. Sprawdź sobie też na necie opinie-jest mnóstwo pozytywnych:-)

  1. avatar grzegorzadam 18 kwietnia 2017 o 20:01

   że są rzuty i okresy remisji”

   Dopóki nie pozbywamy się przyczyn, takie reakcje są możliwe.

 9. avatar Ewa 18 kwietnia 2017 o 21:11

  Ja, poza mutacją mthfr, mam jeszcze mutację protrombiny. Gdyby coś na ten temat jeszcze, byłabym wdzięczna.

 10. avatar Hania07 19 kwietnia 2017 o 07:14

  Do grzegorzadam. Jesli chodzi o poziom kwasu żołądkowego to właśnie tego nie wiem. Jak to zmierzyć? W zeszłym roku mialam robioną gastroskopię i nikt mi tego nie zmierzył. A jeśli chodzi o biorezonans to taki zwykły,wykrywa częstotliwości patogenów (na początku też wyszła przywra wątrobowa ,jakaś choroba odkleszczowa, wąglik i coś tam jeszcze – nie pamietam już .Czy lepiej zrobić vegatest? Grzegorzuadamie czy można się z Tobą jakoś inaczej skontaktować? Tych dolegliwości jest strasznie dużo,nie chcę u Pepsi pisać „esejów „

 11. avatar grzegorzadam 19 kwietnia 2017 o 08:12

  Jesli chodzi o poziom kwasu żołądkowego to właśnie tego nie wiem. Jak to zmierzyć?”

  Laboratoryjnie lub sodą :
  http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

  Podaj maila.

 12. avatar george 21 kwietnia 2017 o 05:34

  mi też w badaniu genetycznym wyszła mutacja 677 i 1298 czyli jak rozumiem nadkrzepliwość?
  i tak się zastanawiam czy w takim przypadku dalej suplementować d3+k2???? i w jakiej dawce? teraz biorę 4000 d3+100 k2 żadnych leków nie biorę, k2 zagęszcza krew? może pogorszyć sprawę?

  1. avatar grzegorzadam 21 kwietnia 2017 o 08:44

   18 KWIETNIA 2017 @ 15:23

   1. avatar Ochkarol 21 kwietnia 2017 o 08:54

    Pepsi ile brac d3 liposomalnej z tib przy poziomie d3 30? Mam MTHFR wiec i gorzej przyswajam pewnie.

    1. avatar Jarmush 21 kwietnia 2017 o 09:20

     To dobrze wybrałaś, bo liposomale są przyswajane najlepiej,10mililitrów i zbadaj za minimum 2 miesiące (na 5 dni przed badaniem zaniechaj brania), dąż do poziomu 70

     1. avatar Ochkarol 21 kwietnia 2017 o 09:35

      Ok dzięki. To znaczy 5 miarek. To wezme wieksze opakowanie☺

     2. avatar Jarmush 21 kwietnia 2017 o 09:56

      tak, w Twoim przypadku tak bym zrobiła <3

 13. avatar george 23 kwietnia 2017 o 09:39

  ad PE godzina 10:44
  w tekscie z 2 linka piszesz że kumaryna jest antagonistą K2 czyli jak rozumiem jedna rozrzedza a druga zagęszcza krew?
  jak to w końcu jest? można skomplementować k2 jednocześnie rozrzedzając krew? a co z kurkumą która też rozrzedza krew?

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:17

   K2 zarządza gospodarką wapnia, ale minimalnie może przechodzić na stronę działania K1, która zarządza krzepliwością krwi, ale minimalnie zagarnia strefę gospodarki wapnia. Na wszelki wypadek wolę tak napisać, żeby ludzie byli świadomi, gdy biorą leki na rozrzedzanie krwi. Tak samo działa arginina, pieprz cayenne, i wiele innych suplementów, czy ziół.

   1. avatar grzegorzadam 23 kwietnia 2017 o 17:10

    żeby ludzie byli świadomi, gdy biorą leki na rozrzedzanie krwi. ”

    To nie są leki, to pułapka, neverending story.

 14. avatar george 23 kwietnia 2017 o 09:40

  a co z ludzmi którzy biorą leki na nadciśnienie mogą suplementwć d3 + k2?

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:15

   a po co brać leki na nadciśnienie? jest tutaj sporo wpisów jak naturalnie obniżyć ciśnienie

  2. avatar grzegorzadam 23 kwietnia 2017 o 17:09

   Odstaw ”leki” na nadciśnienie.
   Uzupełnij niedobory, pozbądź się infekcji, ciśnienie będzie książkowe.
   To nie jest choroba .

 15. avatar Livia5 23 kwietnia 2017 o 12:24

  Mam stwierdzone obie mutacje w formie heterozygot. Badania zrobiłam sama po dwóch poronieniach. I teraz błądzę po lekarzach, żeby ktoś dobrał mi odpowiednią suplementację, bo mam niedobory witaminy B12, D3, żelaza. No i ze względu na starania o dziecko potrzebuję kwas foliowy. Lekarze, nawet jeśli słyszeli o mutacjach MTHFR, to każdy przepisuje zwykle formy B12 i kwasu foliowego.
  Co powinnam brać i w jakich ilościach przy następujących wynikach:
  Kwas foliowy 14 ng/ml
  B12 154 pg/mL
  Homocysteina 8,5umol/l
  D3 28,74 ng/ mL
  Żelazo 42 µg/dl
  Ferrytyna 17 ng/ml

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2017 o 14:07

   Wszystko masz bardzo dobre w naszym sklepie, gdy zakupisz B12 G&G, kwas foliowy G&G chlorella 100% Organic This is Bio, o wiele bezpieczniejsza niż żelazo pierwiastkowe, D3TiB ( z lanoliny), K2 (mk7 z natto z Gnosis) – teraz na tę ostatnią parkę supli jest duża promocja, zgłosisz się na mejla, lub tutaj,dostaniesz rozpiskę

   1. avatar Livia5 27 kwietnia 2017 o 21:50

    Kiedy będzie dostępna witamina B12 G&G? Brakuje mi do dokończenia zamówienia.

    1. avatar Jarmush 28 kwietnia 2017 o 07:23

     Po długim weekendzie majowym, przepraszamy

   2. avatar Livia5 16 maja 2017 o 17:13

    Zakupy zrobione, na razie B12 i Chlorella, bo akurat D3iK2 były niedostępne. Dokupię. Poproszę o rozpiskę ile brać. Pisze tu, bo nijak nie mogłam zlokalizować maila.

    1. avatar Jarmush 16 maja 2017 o 22:08

     chlorella 3-5 gram w 2 porcjach podzielonych (1,5 – 2,5 grama) przed śniadaniem i kwadrans przed lanczem. 1 B12 do śniadania. 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html po sniadaniu, należy wykonać badanie 25(OH)D za 2 miesiące i na 5 dni przed nie brać suplementów. Dziękujemy Ci bardzo za zakupy w naszym sklepie <3

     1. avatar Livia5 20 czerwca 2017 o 15:58

      Witaj Pepsi, znów jestem w ciąży 🙂 sam początek, 5 tydzień i teraz mam pytanie o kontynuacje suplementacji. Przeczytałam już dwa wpisy na blogu o chlorelli i wszystkie komentarze i rozumiem, że jak najbardziej mam nadal brać. Tylko ile? Do tej pory brałam 5 gr dziennie, tak jak mówiłaś – rozłożone na dwie porcje przed śniadaniem i lunchem. A teraz?
      Wit b12 biorę 1 do śniadania, 2 D3 i k2 po.
      Do śniadania biorę tez metafolin i selen.
      Nie ukrywam, ze po dwóch poronieniach stresik i nadzieja mieszają się mocno. Na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę? I czy powinnam włączyć spiruline?
      Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!
      Pozdrawiam serdecznie.
      (Zakupy robię u Was).

     2. avatar Jarmush 20 czerwca 2017 o 17:54

      możesz pozostać przy tej ilości chlorelli, albo co drugi dzień brać spirulinę This is BIO 2 razy po 3 gramy

     3. avatar George 8 września 2017 o 12:16

      Livia5 jak tam twoja ciąża wszystko ok? jakieś wskazówki?

     4. avatar Livia5 13 września 2017 o 16:21

      Miło że pytasz. Wszystko dobrze. Leci 18 tydzień ? badania ok. Tylko niskie żelazo. Kilka tyg temu przyspieszyła tarczyca. Na usg wyszły dwa zgrubienia. Lekarz zmniejszył dawkę jodu i jest ok.
      Biorę co dziennie zastrzyki z heparyny i aspirynę. Dobrego suplementy jakie zaordynowała Pepsi: Metafolin, B12 (metylokobalamina), chlorellę, wit D3+K2, do tego B6, selen, magnez, no i jod.
      Zestaw działa i brzucholek rośnie ?

     5. avatar Jarmush 13 września 2017 o 16:47

      po co ta aspiryna Dżizaz

     6. avatar grzegorzadam 13 września 2017 o 16:51

      co dziennie zastrzyki z heparyny”

      A heparyna?

     7. avatar Livia5 13 września 2017 o 19:04

      Zastrzyki Clexane i aspiryna na poprawę ukrwienia łożyska

     8. avatar Livia5 13 września 2017 o 20:49

      Zastrzyki Clexane i aspiryna na lepsze ukrwienie łożyska

     9. avatar Jarmush 14 września 2017 o 05:15

      Ło matko

     10. avatar Livia5 14 września 2017 o 07:59

      Ło matko, ło matko. Ale działa. Po dwóch poronieniach to wiele dla mnie znaczy. Nawet za cenę „ło matko”.

     11. avatar George 18 września 2017 o 07:50

      hejo Livia5
      bardzo się cieszę że wszystko u ciebie ok, ja mam podobną sytuację do Ciebie (2 poronienia i mthfr heterozygota + jeszcze PAI-1), też biorę od pepsi b12, chlorelle, magnez i preparat wielowit, ale niestety nie mogę zajść w ciążę…, jeszcze ten okres taki skąpy, masakra….
      Trzymam kciuki za Ciebie i życzę zdrówka dla Ciebie i Maleństwa 🙂

     12. avatar Livia5 15 marca 2018 o 11:14

      Witaj Pepsi i Grzegorzadam,
      Ciąża zakończona sukcesem. Dzieciurek jest już z nami ? Poród naturalny przebiegł bez problemów. Karmię piersią i mały rośnie jak na drożdżach.
      Mam pytanie jak kontynuować suplementację. Biorę:
      Przed śniadaniem:
      Chlorella 3 gr (przed południowym posiłkiem zapominam i dlatego rano 3 gr)
      Do śniadania:
      B12 Methylokobalamina 1000μg
      Metafolin 400 μg
      B6 zredukowalam do ok 12 mg (wyczytałam, że powyżej 25 mg hamuje laktację, a mam tabl 50 mg, które dzielę)
      Omega 3 1 tabl
      Selen 100μg
      Po śniadaniu: 2 D3 i K2
      Wieczorem jod 50μg

      Coś zmieniać? Coś dodatkowo?
      Mówiłaś wcześniej o spirulinie, ale niestety kiepsko się po niej czułam.
      Pozdrawiam serdecznie!

     13. avatar Jarmush 15 marca 2018 o 13:13

      Kupujesz suple w naszym sklepie?

     14. avatar Livia5 15 marca 2018 o 13:45

      Tak! Oprócz selenu i wit B6 🙂

     15. avatar Livia5 17 marca 2018 o 19:28

      Jest szansa na odpowiedz co suplementowac po porodzie?
      Chlorella, Methylokobalamina, Metafolin, Omega3, D3 i K2 kupowane zawsze u Was

     16. avatar Jarmush 17 marca 2018 o 19:37

      dodatkowo kuracja Greens & Fruits TiB, magnez TiB, witamina C TiB i E G&G, jod przez skórę.

     17. avatar Livia5 23 marca 2018 o 12:18

      Dni z Babynatorem upływają mega szybko i dopiero dzis wzięłam się za zamówienie, ale pojawiły sie pytanie. Jaka jest różnica między witaminą E w formie octanu a bursztynianu? Mogę prosić o wyjaśnienie lub wskazanie np linku do wpisu, bo nie znalazłam. Czy to po prostu kwestia preferencji? I

     18. avatar Emanuela Urtica 23 marca 2018 o 13:26

      Obie formy mają podobną przyswajalność, tyle że bursztynian od G&G jest w roślinnej otoczce odpowiedniej dla wegan. Witamina E występuje w ośmiu formach chemicznych, z których niektóre są syntetyczne, podczas gdy inne są uzyskiwane naturalnie. D-alfa tokoferyl, zarówno bursztynianu jak i octanu, jest formą w 100% naturalną. 😉

     19. avatar Emanuela Urtica 23 marca 2018 o 13:26

      Obie formy mają podobną przyswajalność, tyle że bursztynian od G&G jest w roślinnej otoczce odpowiedniej dla wegan. Witamina E występuje w ośmiu formach chemicznych, z których niektóre są syntetyczne, podczas gdy inne są uzyskiwane naturalnie. D-alfa tokoferyl, zarówno bursztynianu jak i octanu, jest formą w 100% naturalną. 😉

     20. avatar Livia5 16 kwietnia 2018 o 12:27

      Dzękuję bardzo za odpowiedź! Zamówienie już zrobione i do mnie leci ?

     21. avatar Livia5 19 kwietnia 2018 o 07:17

      Poproszę o rozpiskę, jak dołożyć do tego co biorę i jakie dawki, zakupionych w Waszym sklepie suplementów:
      Greens&Fruits (tabletki),
      cytrynian magnezu,
      witamina C TiB
      i witamina E G&G.

      Teraz biorę (tez od Was):
      Przed śniadaniem: Chlorella 3 gr (rano 3 gr)
      Do śniadania:
      B12 Methylokobalamina 1000μg
      Metafolin 400 μg
      Omega 3 1 tab
      Selen 100 μg
      Po śniadaniu: 2 D3 i K2.

     22. avatar Livia5 19 kwietnia 2018 o 19:35

      Pepsi, uprzejmie poproszę o rozpiskę jak brać zalecone przez Ciebie i zakupione u Was suplementy:
      Greens&Fruits, Cytrynian magnezu, witamina C TiB i witamina EG&G

      Teraz biorę już (tez od Was):
      Przed śniadaniem: Chlorella 3 gr
      Do śniadania:
      B12 Methylokobalamina 1000μg
      Metafolin 400 μg
      B6
      Omega 3 1 tabl
      Selen
      Po śniadaniu: 2 D3 i K2

      Dziękuję!

     23. avatar Jarmush 19 kwietnia 2018 o 20:23

      1 G&F do sniadania, 2 -3 cytrynianu magnezu, co drugi dzień wymiennie G&F z 1 B12 G&G, dodatkowo 1 kwas foliowy G&G i 1 B6 G&G

      po śniadaniu D3+K2 i 1 Omega 3

      Około 17 1 selen, 1 E i 1 C.

     24. avatar Livia5 19 kwietnia 2018 o 20:26

      Dziękuję bardzo!
      I pozdrawiam serdecznie!

     25. avatar Livia5 1 czerwca 2018 o 19:54

      Czy witamina B12 w formie methylokobalaminy, ale czystej, bez dodatków i w formie kapsułek, będzie jeszcze dostępna w sklepie???????

     26. avatar Jarmush 1 czerwca 2018 o 21:02

      Będzie, ale w zmniejszonej dawce, takie wyszły przepisy, tak jakby B12 można było łatwo przedawkować, kogoś boli, że jesteśmy zdrowsi.

 16. avatar George 24 kwietnia 2017 o 11:25

  ad PE 23.04 16:15
  wiem, wiem leki na nadciśnienie to samo zło ale nigdy w życiu nie przekonam taty by ich nie brał ale udało mi się go namówić do suplementacji d3+k2 i mam wątpliwości czy biorąc leki obniżające ciśnienie można brać d3+k2?

  1. avatar grzegorzadam 24 kwietnia 2017 o 12:49

   Ojcu potrzebny jest potas i witaminy, magnez, nie te protezy leczenia.

 17. avatar Bursztynek 20 maja 2017 o 01:07

  a czy ktos wie co moze pomoc na zakrzepice zyl w nogach?
  czy wit K2 zwieksza krzepliwosc krwi ?

  1. avatar Jarmush 20 maja 2017 o 06:47

   K2 zawiaduje wapniem, ale zgodnie z moją wiedzą, nawet K1, którą podaje się także przeciwkrwotocznie ma właściwości regulujące krzepliwość krwi w obie strony, o czym można przeczytać na stronie Riodanclinic, jednak ostateczną decyzję powinien podjąć pracownik służby zdrowia, gdyż ja nie mam takich uprawnień

  2. avatar grzegorzadam 20 maja 2017 o 07:13

   Codzienne moczenie stóp w misce z sodą, magnezem, solą kamienna, 2-3 miesiące, a najlepiej dłużej.

   1. avatar Bursztynek 21 maja 2017 o 01:36

    chodzi mi o to, ze jesli K2 ma zdolnosc do przemieszczania wapna do kosci, i zapobiega jego osadzaniu sie w zylach to czy takim sposobem ma zdolnosc do wybrania juz istniejacej blaszki miazdzycowej z zyl i tetnic ? i czy suplementacja K2 jest sie w stanie usunac blaszke miazdzycowa, zeby zwiekszyc swiatlo tetnicy ?

    1. avatar Jarmush 21 maja 2017 o 08:12

     przeczytaj ten wpis http://www.pepsieliot.com/jak-oczyscic-tetnice-jednym-ze-zwyczajnych-owocow/
     tak, K2 też działa naprawczo, chociaż blaszki miażdżycowe to nie taka oczywista rzecz

    2. avatar grzegorzadam 21 maja 2017 o 10:45

     i czy suplementacja K2 jest sie w stanie usunac blaszke miazdzycowa,”

     jest.

 18. avatar grzegorzadam 20 maja 2017 o 07:12

  jednak ostateczną decyzję powinien podjąć pracownik służby zdrowia,”
  Poda heparynę, warfarynę, bo nic innego nie zna..
  Jak ktoś jeszcze łyka IPP może być zgon, zawał….

  Alkalizacja na cito:
  http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
  Badanie biorezonansowe na pasożyty (krwi)
  http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

  http://www.pepsieliot.com/sposoby-naturalnego-rozrzedzania-krwi/

 19. avatar Bursztynek 21 maja 2017 o 00:01

  wstrzeliles sie grzegorzyadamie, warfaryna przepisana……

  1. avatar grzegorzadam 21 maja 2017 o 10:46

   ”Wstrzeliwuję” się czasami 😀

 20. avatar Agata Róża Skwarek 26 czerwca 2017 o 13:13

  Ja mam tylko jedną uwagę: „Alzheimer”, nie „Alzhaimer”.

  1. avatar grzegorzadam 26 czerwca 2017 o 14:11

   Żeby jeszcze od tej jednej literki było lżej…

 21. avatar Małgosia 12 października 2017 o 13:12

  Chiałabym zrobić badania na tą mutację, ale powiedz czy jest sens.. Robiłam badania z krwi: kwas foliowy-5,98 ng/ml [4,40-31,00], B12-283,6 pg/ml [197,0-771,0], żelazo-68 ug/dl [60,0-180,0], ferrytyna-8 ug/l [10-120], wyniku homocysteiny nie mam. Pytam czy jest sens, bo pisałaś, że przesłanką jest m.in. bardzo wysoki poziom B12 (a u mnie tego nie ma) .. Natomiast z reszty rzeczy- mam biały język, który może sugerować na przerost Candidy(i jeszcze inne objawy, które moga na to wskazywać), wyładowania w płacie czołowym(jeszcze nie zdiagnozowane do końca) i jeszcze kilka z tych rzeczy, które wymieniłaś.

  1. avatar Małgosia 12 października 2017 o 13:23

   i jeszcze cynk-71,3 [70,0-120,0], 25(OH)D3-26,2-n/ml

  2. avatar Anonim 12 października 2017 o 13:55

   na już brałabym 5 tabletek D3 TiB i 1 kapsułkę K2 TiB po śniadaniu, wraz z 1 kapsułką Omega 3 TiB (badanie za 2 miesiące na 5 dni przed przerwij suplemntację), 1 B12 TiB do śniadania, razem z 1 cynkiem G&G, oraz 1 kapsułka kwasu foliowego G&G, oraz 1 B6 w kompleksie G&G (tam jest ta bardzo aktywna forma B6), do tego około 17 1 selen G&G, 1 naturalną E G&G, i 1 C TiB.

   Przed śniadaniem kuracja 4 szklanek: http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   1. avatar Małgosia 12 października 2017 o 14:03

    Dzięki za rozpiskę. A co sądzisz o badaniu tej mutacji ?

    1. avatar Jarmush 12 października 2017 o 14:11

     też bym teraz nie robiła

 22. avatar Agnieszka L. 10 stycznia 2018 o 16:06

  witaj, co w przypadku gdy mam MTHFR_677C-T i MTHFR_1298A-C układ heterozygotyczny i PAI_1 4G układ homozygotyczny. co brac aby zajsc i donosic ciążę?

  1. avatar Jarmush 10 stycznia 2018 o 16:52

   bierzesz nmetylokobalaminę i naturalny kwas foliowy?

 23. avatar Agnieszka L. 10 stycznia 2018 o 20:04

  Na razie nic nie biorę. Jestem 3 tygodnie po cc ale miałam ostre odklejenie łożyska w 39tc i synek zmarł. Dzień przed planowana cesarka. Udało mi się zajść ale przez in vitro. Teraz chcemy z mężem odpocząć od tej chemii i spróbować zajść naturalnie. Tylko te moje geny. Jak poczytałam o nich to się trochę wystraszylam. Ja cała ciążę brałam femibion i w sumie żadnych innych suplementów nie brałam. Na początku clexane. I wlewy intralipidy. Luteine, encorton, estrofem.

  1. avatar Ochkarol 11 stycznia 2018 o 08:48

   Bardzo przykra historia? przy mthfr powinnas brac odpowiednie witaminy. Clexane przez cala ciaze. Moze tez acard. Wiesz co bylo przyczyna odklejenia łożyska?

   1. avatar grzegorzadam 11 stycznia 2018 o 18:37

    Moze tez acard. ”

    W czym polopiryna miałaby tu pomóc?

 24. avatar Agnieszka L. 11 stycznia 2018 o 10:17

  To bylo nagle odklejenie łożyska. Wody odeszly mi już w szpitalu i były czyste, ktg ok a chwilę potem krwotok. Gdybym nie leżała wtedy w szpitalu to też bym się wykrwawila. Teraz chcemy z mężem odpocząć i spróbować zajść naturalnie. Może się uda. Tylko co brać przed zajściem aby pomóc organizmowi?

  1. avatar Ochkarol 11 stycznia 2018 o 14:42

   Nawet nie wyobrażam sobie co Pani przeszla. Ja mialam dobrana suplementacje pod katem wynikow panelu genetycznego. Wiec teudno mi doradzac. Na pewno dobre witaminy w odpowiednich formach

 25. avatar Ochkarol 12 stycznia 2018 o 08:04

  Grzegorzadam przy mutacji pai np w zagnieżdżeniu zarodka. Generalnia u kobiet z nadcisnieniem tetniczym lub zagrożeniem stanem przedrzucawkowym. Chodzi o mala dawkę. Ciąża to dość specyficzny stan.

  1. avatar grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 08:41

   Małą, max 4 dni, polopiryna ma udowodnione działanie przeciwzapalne.
   Ludzie stosują to latami z opłakanymi skutkami jednak.
   Mieli wycofać, to stworzono z tego ”lek” na serce.
   Oczywiście kilka razy droższy.

  2. avatar grzegorzadam 12 stycznia 2018 o 08:42

   Generalnia u kobiet z nadcisnieniem tetniczym lub zagrożeniem stanem przedrzucawkowym”

   Na rzucawki i nadciśnienie trzeba podawać magnez nie kwas acetylosalicylowy.

 26. avatar martalena 12 stycznia 2018 o 13:25

  Czes pepsi wlasnie dostalam wynik analizy tego genu. Mozesz pomoc w interpretacji?
  Wykryto poliform genu MTHFR 677 C/T w ukladzie heterozygotycznym
  oraz
  Wykryto poliform genu MTHFR 1298 A/A

 27. avatar Ania 12 stycznia 2018 o 19:28

  Proszę doradźcie mi co mam teraz suplementować aby kwas foliowy i b12 nie poszło za wysoko a homocysteina poszła jeszcze w dół.
  Mc temu miałam homocysteine 20,67 umol/l norma 3,70-13,90, B12 – 265pg/ml norma 211-911, kwas foliowy 10,1 ng/ml norma 4,6-18,7.
  Wprowadziłam taką suplementację na obniżenie homocysteiny: b12 1000mcg, kwas foliowy(5-L-MTHF)) 400mcg, b6 1,5mg dziennie.
  Mam mutację 677-C-T układ homozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny

  1. avatar Ania 12 stycznia 2018 o 19:31

   cd: a teraz mam takie wyniki: B12 -863pg/ml, kwas foliowy 17,3ng/ml, homocysteina 14,16umol/l (normy takie same jak wyżej)

   1. avatar Jarmush 12 stycznia 2018 o 21:40

    wysoka homocysteina,zbadaj mutację genu MTHFR

    1. avatar Jarmush 12 stycznia 2018 o 21:43

     aaa, a więc jest nieprawidłowość, wtedy trzeba suplemnetować B12 metylokobalaminę G&G. A kwas foliowy tylko G&G. Podwyższona ilość kwasu foliowego przekłamuje wyniki B12, (jest w normie).

     1. avatar Ania 12 stycznia 2018 o 21:54

      Czy kwas foliowy mi bardziej nie podskoczy po suplementacji kwasem foliowym? Na kiedy jest przewidziana dostawa B12?

     2. avatar Jarmush 12 stycznia 2018 o 21:56

      na razie nie musisz brać kwasu foliowego, czekamy na dostawę

    2. avatar Ania 12 stycznia 2018 o 21:44

     Mam mutację 677-C-T układ homozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny

 28. avatar Monika 1 lutego 2018 o 13:25

  grzegorzadam warto zbadać niemowlakowi (7,5 m) mutację genu mthfr? Wydaje się, że ma niebieską żyłkę na nosie i malą dziurkę między pośladkami. Słabo śpi, często się denerwuje, ogólnie można powiedzieć, że niegrzeczne dziecko. Czy pojęcie high need baby/ Sugar Bub baby odnoszące się podobno do tej mutacji to tak naprawdę wynik obecności w maluchów pasożyów, grzybów, słabego zakwaszenia żołądka oraz złej flory jelitowej i przyjmowania cukrów (np. przez mamę karmiącą)? Stąd te zewnętrze cechy? Ostatnio każdy uważa, że jedo dziecko to high need baby. Nie chce panikować. Zależy mi tylko, żeby dzecko było zdrowe. Maluch przyjmuje jak na razie zwykły B-complex.

  1. avatar grzegorzadam 1 lutego 2018 o 17:29

   Było szczepione?

  2. avatar wiola 2 lutego 2018 o 14:09

   A co ma niebieska kreska na nosie do tej mutacji? Nie rozumiem za bardzo to jest jakaś cecha rozpoznawcza, że ten gen jest zmutowany??? Gdzie dokladnie znajduje się ta niebieska kreska???

   1. avatar Monika 2 lutego 2018 o 17:07

    wiola Kreska znajduje się na nosie. To 1 z objawów, ale niekoniecznie świadczy o mutacji. Proszę poszukać zdjęć w internecie.

 29. avatar Monika 2 lutego 2018 o 13:15

  Szczepiony tylko po porodzie 🙁 (WZW B, pneumokoki) Pisaliśmy na jego temat pod postem „Probiotyki dla naszych dzieci 2” 29 grudnia-7 stycznia. Urodzony przez cc, szczepiony, ma niedotlenienie mózgu, rehabilitowany, trochę chorował, leczony u homeopaty. LIże ogórki kiszone, przyjmuje probiotyki, witaminy. Karmiony praktycznie tylko piersią. Ostatnio miał stwierdzona grzybicę skóry (głównie ręce, małe plamki na nogach). Brał leki homeoptayczne na candidię, kąpany w soli zasadowej. Ja na diecie bez pszenicy, nabiału, cukru. Piję zakwasy z buraków, biorę dużo witamin i minerałów itp. Szukam biorezonansu w Warszwie lub okolicy żeby zbadać mu pasożyty i metale cięzkie. Chociaż ja nie mogę i tak nic brać na pasożyty skoro karmię, więc sama juz nie wiem czy nie poczekać.

  1. avatar grzegorzadam 2 lutego 2018 o 14:24

   Urodzony przez cc, ”

   Przypominam sobie, coś było.

   ”kąpany w soli zasadowej”
   Jak to sól?

   ”więc sama juz nie wiem czy nie poczekać.”
   nie ma paniki, możesz zaczekać spokojnie, dziecko nabiera odporności.
   Tu pośpiech jest złym doradcą.

   Biorezonans, analizę włosa zrobiłbym, mythfr niekoniecznie, ewentualnie później.

   1. avatar Monika 2 lutego 2018 o 17:07

    Lekarz kazał go kąpać w soli zasadowej o ph powyżej 8. Mamy sól regeneracyjno-zasadową o ph podobno wód płodowych. Sugerował zakwaszenie, kąpiele na zasadzie osmozy mają go oczyścić.
    Byliśmy u 2 homeopatów. 1 odradzał biorezonans ze względu na nieptrzebne prominowanie na mózg, który i tak jest trochę niedotleniony. 2 też w sumie na razie odradzał i mówił, że analizę włosa robi się od 3 r. ź. To prawda? Biorezonans zrobić na pasożyty a metale ciężkie i tak wyjdą w analizie pierwiastkowej włosa?
    Baaaardzo powoli rozszerzam mu dietę. Ciągle jesteśmy a etapie kilku warzyw, bo jest ciągle problem z kupkami, burczeniem w brzuchu. Sama nie wiem co mu dawać. Myślę, że flora bakteryjna jest ciągle w tragicznym stanie pomimo probiotyków naturalnych i ze sklepu, kamienia piersią. Zastanawiałam się nad dietą dla osób z zespołem psychologicznym (GAPS), żeby wyleczyć mu jelita, ale ona wyklucza skrobię i błonnik, więc cięzko ją ją stosować przy wprowadzaniu pokarmów.

    1. avatar grzegorzadam 5 marca 2018 o 06:11

     Mamy sól regeneracyjno-zasadową o ph podobno wód płodowych.”

     dobry pomysł, soda i sól tak samo działają.

     ” że analizę włosa robi się od 3 r. ź. To prawda? ”

     Jak mają u nas problem za 93 dolary zrobią w usa.
     Ponoć najlepsze laboratorium, u nas 300 zł. , niewielka różnica.
     Postępujesz zgodnie z wytycznymi.

     ”badanie poziomu pierwiastków we włosie – najbardziej miarodajne badanie jest wykonywane w laboratorium Doctor’s Data w USA – badanie nazywa się Hair Elements
     (NIE: Hair Toxic elements),

     można je zamówić przez http://www.directlabs.com (koszt około 93$).
     Badanie wykonuje się z przyciętych przy samej skórze włosów, potrzebna jest ilość jednej łyżki stołowej.
     Wynik można potem zinterpretować dzięki wskazówkom opisanym w książce dr Andrew Cutlera „Hair Interpretation”.
     Szczególnie pomocne są tzw. counting rules – reguły służące wyliczeniu prawdopodobieństwa zatrucia rtęcią oraz wskazówki dotyczące interpretacji poziomu pierwiastków nietoksycznych.

     W Polsce badania takie robią różne laboratoria (np. Biomol), jednak nie można do nich odnieść wskazówek interpretacyjnych z „Hair Interpretation”.
     Koszt badania w Polsce i w USA jest zbliżony.”

 30. avatar Monika 2 lutego 2018 o 17:02

  Lekarz kazał go kąpać w soli zasadowej o ph powyżej 8. Mamy sól regeneracyjno-zasadową o ph podobno wód płodowych. Sugerował zakwaszenie, kąpiele na zasadzie osmozy mają go oczyścić.
  Byliśmy u 2 homeopatów. 1 odradzał biorezonans ze względu na nieptrzebne prominowanie na mózg, który i tak jest trochę niedotleniony. 2 też w sumie na razie odradzał i mówił, że analizę włosa robi się od 3 r. ź. To prawda? Biorezonans zrobić na pasożyty a metale ciężkie i tak wyjdą w analizie pierwiastkowej włosa?
  Baaaardzo powoli rozszerzam mu dietę. Ciągle jesteśmy a etapie kilku warzyw, bo jest ciągle problem z kupkami, burczeniem w brzuchu. Sama nie wiem co mu dawać. Myślę, że flora bakteryjna jest ciągle w tragicznym stanie pomimo probiotyków naturalnych i ze sklepu, kamienia piersią. Zastanawiałam się nad dietą dla osób z zespołem psychologicznym (GAPS), żeby wyleczyć mu jelita, ale ona wyklucza skrobię i błonnik, więc cięzko ją ją stosować przy wprowadzaniu pokarmów.

  1. avatar grzegorzadam 15 marca 2018 o 14:10

   że analizę włosa robi się od 3 r. ź. To prawda? ”

   Biorezonans też podobno, terapeuta u mnie bada biorezonansem niemowlaki, ciekawe rzeczy
   wychodzą, pisałem kiedyś.

   Metale wyjdą w APW, można zlecić przy biorezonansie również.

 31. avatar Izabela 4 marca 2018 o 21:58

  Córka skończone 2 lata. Ma naczyniaki na twarzy na czole i przy nosie oraz tzw uszczypniecie bociana. Dołeczek przy pupie. Placzliwa, niespokojna nie ospała, potrzebujaca uwagi. Urodzona naturalnie 4 dni po terminie wywołana oksytocyna, mało wód, okręcona pępowina, adaptacyjne zaburzenia krążenia, zaszczepiona na drugi dzień WZW i gruzlica i tak do mmr + szczepienia 5w1. Nie miała zadnyh powiklan. Ostatnie szczepienie odmówiłam to pielęgniarka ma mnie naryczala. Nie będę się z kobietą kłócić.
  I teraz pytanie czy warto zrobić te badanie na mutacje genu? Jeśli to się potwierdzi to co robić? Staram się córkę od jakiegoś czasu lepiej odżywiać tj odstawiłam słodycze, nabial tj zolty ser(zalecenie dermatolog bo ma sucha skore na twwrzy, ciele) na śniadanie pije zielony koktajl. Nie używam chemii do sprzątania, piorę w plychach ekologiczych a teraz w kasztanach piorących. Już sama nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Proszę o rade

  1. avatar grzegorzadam 5 marca 2018 o 06:14

   i tak do mmr + szczepienia 5w1. Nie miała zadnyh powiklan”

   Otóż to….

   Zrób te testy, nie zwlekaj:
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 32. avatar Izabela 4 marca 2018 o 22:34

  Dodam jeszcze że corka wypisana że szpitala z bradykardia zatokowa.
  W styczniu robiłam jej badania krwi. Poziom b12 mnie zdziwil bo miała ponad 1100 wynik, poziom D3-83, reszta w normie.

 33. avatar Moni 8 marca 2018 o 13:10

  Witam, jestem po dwóch poronieniach i lekarz zlecił mi zrobić badanie pod katem mutacji genetycznych.
  Mam czynnik V R2 układ heterozygotyczny, MTHFR 677C-T układ heterozygotyczny oraz PAI -1 4G układ homozygotyczny.
  mam bardzo niski poziom żelaza. Co powinnam zażywać i jaką dietę obrać?

  1. avatar Jarmush 8 marca 2018 o 14:37

   No to część już wiesz, ale potrzebne są jeszcze takie informacje http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

 34. avatar Agnieszka 4 października 2019 o 14:35

  Witaj.A co sadzisz o spozywaniu skorupek od jajka?Ponoc maja duzo witamin.Moze zamiast tych suplementow, spozywac wlasnie to;)

  1. avatar Jarmush 4 października 2019 o 17:59

   słaby pomysł, i nie chodzi o witaminy tylko o wapń, naprawdę jest znacznie bezpieczniejsza forma, przyjmować cytrynian wapnia ~~~G&G z cytrynianem Magnezzu TiB,

 35. avatar KaZoska 10 listopada 2019 o 22:26

  Serdecznosci!
  ktoredy droga jesli chodzi o siedmiolatka z mutacja, ktory nie przestal nigdy moczyc lozka w nocy ?
  fizjologicznie zdrowy, suple je w ilosci i czestotliwosci nieprzekombinowanej (C, ADEK, Bcomplex, chlorella, kurkuma, maslan sodu, magnez), homeopatia slabo, odrobaczony.. ratunku bo zwariuje..
  dziekowac z gory

 36. avatar AniaS 5 września 2020 o 23:30

  Czy w KIDS VITEK witaminy z grupy B są w formie metylowanej?

  1. avatar Jarmush 6 września 2020 o 06:26

   Zarówno foliany, czyli B9, jak i B12 są w formie metylowanej, co możesz też przeczytać na naszej stronie sprzedażowej produktu <3

   1. avatar AniaS 6 września 2020 o 08:03

    A jeśli dziecko ma wadę genu mthfr, a w KIDS VITEK witamina B6 jest w formie niemetylowanej to może być problem?

    1. avatar Jarmush 6 września 2020 o 11:30

     Nie mam takich wiadomości, może się ewentualnie słabiej przyswoić, bo wątroba musi go przekształcić enzymatycznie do fosforanu pirodyksalu. Jednak najważniejsze są B12 i foliany. Można zbadać poziomo B6. Nie jestem lekarzem.

 37. avatar Dorka 20 września 2020 o 14:20

  Droga Pepsi, po pierwsze Twój blog jest super!

  1. avatar Jarmush 20 września 2020 o 18:13

   <3 <3

   1. avatar Dorka 20 września 2020 o 19:33

    🙂 W dalszej części wiadomości napisałam o MTHFR. Ucięło wiadomość? Mam mutację tego genu, endometriozę, lekką niedowagę, objaw Raynauda i na dodatek problem z zajściem w ciążę. Mam 34 lata. Od 8 lat pracuję w firmie produkującej wyroby z tworzyw sztucznych. Ostatnio męczy mnie fakt, że moja praca może mi utrudniać pełne wyleczenie się (opary z przetwarzanego plastiku, formaldehyd itd). Wprawdzie pracuję w biurze, ale jest ono przy samej hali produkcyjnej. Na hali jestem dziennie do pół godziny. Czy Twoim zdaniem lepiej byłoby zmienić pracę? Lekarze mi mówią, że moja praca i choroby raczej nie mają związku. Z góry dziękuję za Twoją opinię. Uściski

    1. avatar Jarmush 21 września 2020 o 05:52

     Uważam, że pracę należy zmienić. Bierzesz metylowaną B12 i foliany TiB? Jaki masz poziom homocysteiny? Endometrioza i lekka niedowaga utrudniają zajście w ciążę.
     Podaję suplementację zarówno dla przyszłych mam i tatów, która pomaga w problemach z zajściem w ciążę, a także związana jest z produkcją plemników.

     MACA TYLKO dla przyszłego taty do 4 szklanki np, bowiem w przypadku endometriozy mim o wszystko jest kontrowersyjna, chcę Ci na pewno pomóc, a nie może zaszkodzić!

     Kwas foliowy w idealnej formie folianów TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html

     Selen 200 mcg 1-2 kapsułki Selen TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html (ale drugą kapsułkę dokładasz po zbadaniu poziomu selenu)

     Koenzym Q 10 400 mg  http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2175-coq10-100mg-60kaps-gg-5060040820445.html

     witamina C TiB codzienna suplementacja witaminą C   http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib–254475917398.html) może być witamina C +1000 TiB http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
     Naturalna witamina E, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

     L-karnityna +ALA G&G http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/2171-alpha-lipoic-acid-acetyl-l-carnitine-50kaps-gg-5060040821084.html

     Cynk TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html

     Arginina 5 do 6 g dziennie https://thisisbio.pl/aminokwasy/3271-l-arginine-90kaps-nutrione–8435483505643.html

     Witamina D w protokole z K2. Przede wszystkim należy zrobić badania 25(OH)D, a póki co przyjmować po śniadaniu 2 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html i 1 kapsułkę K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
     Po badaniach zwykle okaże się, że trzeba będzie brać znacznie więcej, aby siedzieć w górnej normie.

     Uwaga, na 5 dni przed badaniem przerwać przyjmowanie witaminy D, aby wynik nie był przekłamany.

     Nie jestem lekarzem,

     1. avatar Dorka 21 września 2020 o 08:11

      Dziękuję bardzo za opinię i rozpiskę suplementów. B12 met. i foliany biorę od 4 miesięcy.
      Homocysteina (zanim zaczęłam brać foliany) 7,30 µmol/l
      D3 – 62,30 ng/ml
      To teraz biorę się za podkręcenie mnie i męża pozostałymi suplementami.
      Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz dziękuję za wszystkie artykuły na stronie! 🙂 🙂

     2. avatar Jarmush 21 września 2020 o 19:32

      Tylko nie przedawkujcie folianów, trzeba zbadać kwas foliowy i homocysteine, ma być niska, ale w normie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum