Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 243 301
online
35 507 VIPy

Na co jeszcze działa Herbata 60? Rytuał odganiający PMS

Twoje ciało jest piękne i dobre. Twoje ciało, jak wszystko co istnieje, żyje cyklami. Zupełnie jak kwiaty, które otwierają się i zamykają, w nieskończonym tańcu z promieniami słońca i światłem księżyca. Różne rodzaje kwiatów mają swój własny rytm, zależny od pory dnia i pory roku. W letnie dni najwcześniej, bo już o 4 nad ranem, budzą się dzikie róże i cykorie. Inne rośliny, jak pachnący tytoń i dzikie storczyki, otwierają się dopiero wieczorną porą. Wszystko żyje własnym, pulsującym rytmem. Wszystko tętni.

PMS na tarczy zegara Twojego ciała

Bolesny okres i comiesięczny PMS nie należą do przyjemnych. Pobocznych objawów miesiączki doświadcza 75% kobiet, a u co najmniej 20% są one tak silne, że wymagają stosowania leków.1 Mając zakodowany w ciele nadchodzący ból, nadwrażliwość na bodźce emocjonalne i fizyczne, trudno jest je celebrować. Trudno w ogóle celebrować swoją płciowość, bo z jednej strony to coś naddanego, z drugiej wciąż będącego tabu.

Wiele miesiączkujących osób nie zna dokładnej anatomii swoich narządów płciowych, nie jest w stanie przeanalizować i określić fazy cyklu, nie zna źródeł przyjemności ani napięć. Tabu miesiączkowania wyrosło na micie nieczystości, który tak dawno temu powinien być zapomniany w „cywilizowanym” świecie! To element naszej fizjologii. Czerwona krew, nie niebieski płyn z reklam akcesoriów higienicznych.

Komitet Położników i Ginekologów w USA wydał raport mówiący, że miesiączka jest „piątym znakiem witalności”, czyli wyznacznikiem zdrowia takim jak ciśnienie krwi czy tętno!2 Obserwując swój cykl miesięczny i sam okres możesz powiedzieć bardzo dużo o własnym zdrowiu. To nie tylko znak, że nie jesteś w ciąży. Cykl miesięczny to świetny sposób na eksplorację siebie, na obserwacje, na dostrzeżenie, że podlegasz tym samym regułom cykliczności co cała planeta, masz swój wewnętrzny algorytm. To moment oczyszczenia się. Fizycznie z niezapłodnionej komórki jajowej i złuszczonej śluzówki macicy, a na poziomie emocjonalnym z tego co zbędne. Nie tylko ciało wykorzystuje ten czas i oczyszcza się. Uboczne produkty metabolizmu zostają wydalone każdego miesiąca i dzięki temu nie akumulują się w organizmie. To samo dzieje się na gruncie emocjonalnym. Podczas PMS-u i miesiączki dochodzi do kumulacji emocji, które następnie samoczynnie się rozładowują.

Nie chodzi o to żeby doświadczać złego samopoczucia, ale żeby je zrozumieć

Przez lata utarło się, że sposób w jaki odczuwane są towarzyszące cyklowi miesięcznemu dolegliwości wynika z „urody”. Ot, jedne ciała są uwarunkowane na bolesne miesiączki i PMS-owy rollercoaster, inne nie. Tak naprawdę symptomy te leżą w nierównowadze hormonalnej, zmianach w wydzielaniu neuroprzekaźników i spadku poziomu serotoniny, w diecie, trybie życia oraz nagromadzonych w ciele napięciach.

Czasem mogą być wynikiem choroby, na przykład endometriozy, zwężenia kanału szyjki macicy, polipów błony śluzowej trzonu macicy, mięśniaków macicy, wad rozwojowych macicy i/lub jej nieprawidłowego położenia, ostrych stanów zapalnych w obrębie miednicy i PCOS, czyli zespołu policystycznych jajników.3

Chociaż wielu dochtore ginekologów powtarza, że rozwiązaniem tych problemów jest ciąża, że mijają z wiekiem albo nic nie da się z nimi zrobić, nie jest to prawda.

Bolesna miesiączka i PMS to nie wyrok dożywotniego przyjmowania leków przeciwbólowych

Czasem tak proste zmiany jak przearanżowanie jadłospisu i wypełnienie go zbilansowaną, roślinną żywnością działają cuda. Aktywność fizyczna, rozciąganie, joga i taniec budzący miednicę są nieocenione. Uzupełnienie niedoborów często działa na objawy jakby je ręką odjął. Pomaga codzienne oczyszczanie w typie genialnych 4 szklanek™. Pomaga obserwacja siebie i swojego cyklu, prowadzenie jego kalendarza ze zwróceniem uwagi na objawy. Pomaga oczywiście diagnoza ewentualnych chorób będących przyczyną takiego stanu rzeczy i zarządzanie nimi.

I pomaga natura!

Herbata 60 na PMS i ponad 60 innych dolegliwości i chorób

Tylko 5 składników w Herbacie 60 może pomóc w leczeniu aż 60 chorób, wykończeniu pasożytów i oczyszczaniu ciała z toksyn. Herbata 60 działa jak lek na ponad 60 chorób, gdyż ma silne działanie przeciwzapalne, oczyszcza ciało z toksyn i zabija pasożyty, co dla wielu z nas wydaje się być szczególnie istotne. Gdy decydujesz się na Herbatę 60, przy 4 szklankach™, pomijasz pierwszą szklankę z kurkumą.

Aby ją przygotować wymieszaj w szklance ciepłej wody z sokiem z cytryny:

Herbatę 60 stosujesz cyklicznie, przez około 7 dni. Możesz wprowadzić ją przed przewidywanym PMS-em.

Dlaczego Herbata 60 działa na PMS i bóle miesiączkowe?

Imbir

Imbir radzi sobie z bólami miesięcznymi i objawami PMS tak dobrze, że może zastąpić konwencjonalne leki przeciwbólowe. Ma on działanie przeciwskurczowe ze względu na swoją zdolność do blokowania cyklooksygenazy, a także 5-lipoksygenazy.4 Potwierdzają to badania.

W jednym z badań, przeprowadzonym w Iranie, porównywano działanie imbiru w kapsułkach i Novafenu – ogólnodostępnego leku przeciwbólowego na bazie ibuprofenu, kofeiny i paracetamolu. 168 badanych kobiet w wieku 18-26 lat podzielono na dwie grupy i obserwowano je przez okres trwania dwóch cykli miesięcznych. Jednej grupie w pierwszym miesiącu podawano Novafen, drugiej imbir w kapsułkach w dawce 200 mg. W kolejnym miesiącu grupy „zamieniły się” przyjmowanymi środkami. Kobiety zaczęły przyjmować kapsułki po wystąpieniu bólu podczas miesiączki i przyjmowały je co 6 godzin przez dwie doby.

48,8% biorących udział w badaniu doświadczało bólu II stopnia, a 51,2% doświadczyło bólu III stopnia. W obu grupach leki były pomocne szczególnie w pierwszych 24 godzinach występowania bólu.

Imbir wygrał to starcie niewielką ilością punktów w 10-punktowej skali, okazał się jednak nie tylko równie skuteczny ale minimalnie lepszy niż farmaceutyk! Podczas przyjmowania Novafenu wynik poziomu bólu spadł z 7.12 do 3.10 w przeciągu 48 godzin. Imbir zmniejszył ból z 7.6 punktów do 2.69 po 48 godzinach.5

Cynamon

Naukowcy przeprowadzili randomizowane badanie z podwójną ślepą aby sprawdzić w jaki sposób cynamon wpływa na krwawienie menstruacyjne i symptomy okresu. Wybrano do niego kobiety z umiarkowanymi skurczami menstruacyjnymi i regularnym krwawieniem miesięcznym, nieprzyjmujące na czas badania leków przeciwbólowych i antykoncepcji hormonalnej.

38 kobiet z pierwszej grupy otrzymało placebo, a 38 kobiet z drugiej grupy kapsułki z 420 mg sproszkowanego cynamonu. Kobiety przyjmowały cynamon przez 3 dni na początku cyklu. W tym czasie notowano nasilenie bólu, częstotliwość mdłości, wymiotów i ilość krwi miesięcznej.

Po 24 i 48 godzinach coraz bardziej zmniejszała się ilość krwi miesięcznej i poziom bólu u badanych. Poprawa nie wystąpiła w grupie placebo. W grupie przyjmującej cynamon, w porównaniu do grupy przyjmującej placebo, zmniejszyły się też znacząco mdłości i wymioty.6

Kurkuma

Według doktorki nauk biomedycznych z Uniwersytetu Harvarda, Kanchan Koy’i, kurkuma może być jednym ze sposobów na wsparcie ciała w zmniejszaniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Koya w swojej rozmowie z portalem mindbodygreen powołuje się na badanie, w którym wykazano redukcję symptomów PMS po suplementacji uczestniczących w eksperymencie osób kurkuminą, aktywną substancją zawartą w kurkumie.7

Badanie zwróciło uwagę na zmiany nastroju (niepokój, drażliwość, lęk), objawy fizyczne (problemy układu pokarmowego, bóle głowy i bóle podbrzusza) oraz inne charakterystyczne zmiany behawioralne (zmęczenie, zmiana apetytu, obniżony poziom energii). Wyniki wykazały znaczącą zmianę w symptomach po suplementacji trwającej trzy cykle miesiączkowe, wskazując tym samym prawdopodobny potencjał w zmniejszaniu objawów PMS.8

Te trzy składniki, w połączeniu z bombą odżywczo-przeciwzapalną jaką jest reszta Herbaty 60, są doskonałym sposobem na zmniejszenie objawów PMS i bolesnych miesiączek!

uściski:)


Źródła:

 1. psychiatrist.com/JCP/article/Pages/2000/v61s12/v61s1204.aspx
 2. elemental.medium.com/doctors-think-your-period-should-be-a-fifth-vital-sign-5b882c864783
 3. healthline.com/health/painful-menstrual-periods#causes
 4. researchgate.net/publication/335542361_Effect_of_Ginger_and_Novafen_on_menstrual_pain_A_cross-over_trial
 5. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25298352
 6. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4443385/
 7. mindbodygreen.com/articles/how-turmeric-can-curb-bad-pms-symptoms
 8. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26051565

(Visited 1 938 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marcya 27 marca 2020 o 20:06

  Hej!czy dobrze zrozumiałam ze herbatkę można pic tylko przez tydzien?dlaczego?

  1. avatar Jarmush 27 marca 2020 o 22:20

   można dłużej, najlpeiej brać cuyklicznie, a jeśli chodzi o pasożyty to podobno dobrze jest brać w pełni, chodzi o to, że nie ma potrzeby brania silnego preparatu antyzapalnego, co z tego,ze naturalnego

 2. avatar Frania 31 marca 2020 o 08:09

  „Chociaż wielu dochtore ginekologów powtarza, że rozwiązaniem tych problemów jest ciąża, że mijają z wiekiem albo nic nie da się z nimi zrobić”… ile razy to slyszalam….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama
Kolagen

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum