Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 582 999
8 online
35 311 VIPy

Na dietach roślinnych stawiasz na potas, a na zwierzęcych stawiasz na sól …

Tylu jest uzdrowicieli, ale żaden z nich nie zagra przy …

Wiem, że nie przepadasz za wpisami, gdy jest zonk, a można go rozwiązać na kilka sposobów, a Ty byś chciała poznać jeden najlepszy. Ale może się skusisz:) Tylu jest uzdrowicieli jak Last, Bołotow, Nieumywakin, Gerson, Graham, Budwigowa, tak różnymi drogami dochodzą do tego samego, albo dość podobnego, czyli uzdrowienia. Napisałam dość podobnego, gdyż Bołotow ma zacięcie do robienia z ludzi trochę yyy … pijaków. No dobra,  żarty na bok, tym bardziej, że błękitne strefy też popijają, tyle, że czerwone wino, ale jest s ł o ń c e. A słońce jest najważniejsze, ale do rzeczy. Uzdrowiciele przysięgają, że wiedzą co i jak powołują się na swoje badania i doświadczenia, a do tego faktycznie mają wyleczonych. Kiedyś będąc zieloną neofitką, również sądziłam, że znam, że wiem, że podążam jedynie słuszną drogą. Witarianizm dla wszystkich, widelce ponad noże, dużo, zielono, roślinnie i na surowo i maaaalutko tłuszczu. Tymczasem widzę, że różne diety pomagają ludziom również, byleby tylko nie były to tak zwane zrównoważone, które nasze babcie uważały za jedyne spoko, a które ich zięciów załatwiały już koło 42. A córki do dziś przesiadują pod gabinetami lekarskimi, wzdęte, pełne gazów, nieruchawe i bez energii.

Czy mówimy więc o tym samym uzdrawianiu?

Na pierwszy rzut oka najbardziej od wszystkich uzdrowicieli odbiega Bołotow. Twierdzi on, że krew trzeba jak najbardziej zakwaszać, a limfę, tu się zgadza, owszem alkalizować. Twierdzi, że komórki rakowe najbardziej przypominają rośliny, że składają się z takich samych aminokwasów, które przeważają w roślinach, czyli że wykazują zasadowość. Bołotow twierdzi, że z tego powodu pierwsze komórki rakowe ujawniają się właśnie w zasadowej limfie. Stąd koncepcja rozdzielnego odżywiania. Aminokwasy, które są bardziej kwaśne (te pochodzące z produktów zwierzęcych) mają odżywiać krew, natomiast przy jakiejkolwiek awarii układu limfatycznego należy jak najszybciej zacząć odżywiać się zasadami. I tak naprzemiennie.

Bołotow zwraca wielką uwagę na to, aby nie spożywać pokostu, który uważany jest za najsilniejszy kancerogen.

A czym są wszystkie oleje roślinne (szczególnie rafinowane)? Jest to typowy pokost

P o k o s t ?!

Co twierdzi Graham o tłuszczu? Co twierdzi Gerson o tłuszczu? W tym wypadku mówimy właśnie o tłuszczach roślinnych, ponieważ są to diety właściwie roślinne. W obu przypadkach spożycie tłuszczu nie może przekraczać 10%, czyli tak naprawdę spożycie tłuszczu roślinnego nie powinno przekraczać 10%. Innego się na tych dietach nie je. W terapii Gersona nie można jeść awokado właśnie z tego powodu.

A co o tłuszczach roślinnych mówi przemądry Walter Last?

Oleje z nasion roślin oleistych są bogate w kwas linolowy, który stymuluje wzrost nowotworów. Częściowo ze względu na działanie zapalne, a częściowo dlatego że guzy potrzebują kwasu linolowego jako istotnego czynnika wzrostu. Ale też mamy istotną różnicę w stosunku do Bołotowa, ponieważ Last mówi dalej, że to samo dotyczy pokrewnego kwasu arachidonowego zawartego w żółtku jajek, mięsie i drobiu. Do tego gotowana żywność oraz dieta o wysokiej zawartości fosforu i uboga w magnez wzmagają stan zapalny i ból. Duże ilości fosforu znajdują się w mięsie, rybach, jajach i nasionach, które nie zostały nasączone wodą, lub skiełkowane. To tylko wybrane przykłady, mogłabym na ten temat spłodzić wybitnie nudny elaborat Powstają drastycznie przeciwne teorie, do tego są dowody, że te przeciwne teorie również sprawdzają się w praktyce, o co więc kaman? Jest tu ktoś chory na głowę? Nie, wszyscy zdrowi Intensywnie zakwaszać żołądek, lub zmniejszyć podaż białka zwierzęcego i liczyć przede wszystkim na zakwaszenie krwi wolnymi rodnikami tlenowymi. Tak czy siak pojawia się wspólna i najważniejsza zasada:

Eureka! Jak trawisz?

Nagle spłynęło olśnienie, że Oni wszyscy dążą do tego samego. Mianowicie wszystko skłania się do tego, aby polepszyć pracę układu trawiennego.

 Tutaj prosty, domowy test na ilość kwasu w żołądku. 

Ilość kwasu w żołądku, ilość enzymów, ale też ilość białek do strawienia. I nagle na pierwszy plan wysuwa się siarka, gorzkie trawienie, kwas solny, sól, ocet winny, białe wino – cydr (wino jabłkowe, jabol?, J23? Hans Kloss?) – kiedyś go piliśmy nagminnie, potem przerzuciliśmy się na whiskey, no i wszelkie kiszonki.

Witamina C i MSM najlepsze alternatywne źródła tlenu, czyli leczenie w pigule.

Kisić, kisić wszystko, kisić co się da!

Alkalizacja limfy?

Owszem do tego będą służyły rośliny tylko i wyłącznie, natomiast białko zwierzęce ma zakwaszać krew ile się da. Żołądek może być trochę mniej zakwaszony, gdy je się diety (najlepiej monodiety) roślinne.

Na dietach roślinnych stawiamy na potas, na dietach zwierzęcych stawiamy na sól.

Ale za każdym razem chodzi dokładnie o to samo, że ma być odpowiednio kwaśno w żołądku! To stąd ta ciągła gadka o occie jabłkowym. To dlatego na diecie śródziemnomorskiej wszystko podlewane jest octem balsamicznym, a do tego ludzie nie rozstają się z lampką wina.


Siarkaaaaa

Dla nowotworu złośliwego istnieje pewne tabu. Wiadomo, że rzadko występuje rak rogówki oka, lub soczewki. Narządy te odżywiają się mukopolisacharydami, czyli komponentami białkowymi, które stają się siarczanami i aminocukrami. Dlaczego carska wódka dysponuje takimi właściwościami uzdrawiającymi? Dzięki siarczanom. Powstają one w organizmie jeśli człowiek je produkty gorzkie takie jak: musztardę, chrzan, cebulę, czosnek, glistnik, jaskółcze ziele. Jeśli spożywa te gorycze w dużej ilości, w jego organizmie jest wystarczająco siarczanów, które zapobiegają rakowi. To z Bołotowa. A co mówi Last? Zachęca do popijania oranżadki z witaminy CMSM, czyli siarki organicznej. Owa oranżadka ma silne właściwości przeciwzapalne. Ale, owa oranżadka yyy …. zakwasza i to jest yyy … bardzo pozytywne. Oprócz MSM, masz jeszcze do dyspozycji grubszy kaliber czyli DMSO, czyli minerał siarkowy substancji pochodzący z rozkładu miazgi drzewnej, o którym możesz przeczytać w DMSO czyli hipnotyzujący lek na każdą chorobę …

w didaskaliach:

2 zonki

1. Nadmiar żelaza i witamina C

Ludzie starsi i osoby z nadmiarem żelaza, najczęściej chorzy na hemochromatozę obawiają się przyjmowania witaminy C ze względu na przestrogi lekarzy medycyny konwencjonalnej, że może ona (witamina C) zwiększyć wchłanianie żelaza. W rzeczywistości dotyczy to tylko niskich dawek witaminy C. Bowiem nadmiar żelaza w utlenionej postaci jest wynikiem problemów z równowagą potencjału redoks, co można łatwo skorygować zażywające 10 g askorbinian sodu dziennie w równych ostępach czasu.

2. siarka i kłopoty

Wiele osób ma problemy ze spożywaniem siarki zarówno w pokarmach jak i w MSM. Dlatego nie mogą korzystać z dobrodziejstw mieszanki kwasu askorbinowego z MSM. Okazuje się, że suplementacja Molibdenu (w dawce około 500 mcg dziennie) może być bardzo pomocna. Aktywuje bowiem enzym utleniający związki siarki do siarczanów.

Dlaczego rasowy witarianin nie je czosnku, cebuli? Skąd bierze siarkę organiczną? Przede wszystkim jeśli jest na diecie niskotłuszczowej (a tylko taką zalecam) poziom jego fibrynogenu (czynnik prozapalny w limfie) jest niski. Oczywiście niski fibrynogen może świadczyć o pewnym niedożywieniu. Jednak wszelka nauka dotyczy ludzi na dietach tak zwanych „normalnych”. Nie wiemy tak naprawdę jakie są warunki/wyniki zdrowotne najlepsze dla roślinożerców, oczywiście mam na myśli surowych.

S ł o ń c e

Ludzie ci pomimo, że są na diecie niskosodowej i wysoko potasowej mają niski poziom insuliny na czczo i generalnie są bardzo zdrowi. Ale jest jeden podstawowy warunek, mianowicie słońce. Dlatego, gdy nie ma słońca trzeba się zdać na suplementację D3 w protokole z K2 i mamy kolejnego uzdrawiacza Jeffa T. Bowles’a i wielu innych.


A picie soku z kapusty wieczorem i jedzenie wytłoków z niej przed śniadaniem sprawi, że wszystkie nacje poczują się jak nowonarodzone. Jeśli do tego dołączysz obfite żywienie dobrem, ale w krótkim oknie, a przez pozostałe godziniska każdego dnia będziesz w dobroczynnej autofagii, czyli zastosujesz pp, post przerywany, to naprawdę umiesz już grać w tej grze. Źródła: Borys Bołotow „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie”, Walter Last „Jak wyleczyć się z raka”, „Proste metody przywracania zdrowia”, Douglas Graham #The Diet 80/10/10″

owocek

(Visited 5 985 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Okulary na nosie 14 października 2018 o 16:35

  Pepsi, ostatnio zastanawiałam się nad tym czy jeżeli rodzice widzą mnie jako przegrana osobę, która sobie w życiu nie poradzi i nic nie osiągnie to ma to jakiś wpływ na moje odbicie? Ja siebie tak nie postrzegam. Juz nie. Wiem, że zmieniam swoje życie na lepsze małymi krokami i dobrze mi z tym. wreszcie zaczynam postrzegać siebie jako najlepszego przyjaciela i dostrzegam piękno, którego nie potrafiłam przez całe życie dostrzec.
  To jest piękne.

  1. avatar Jarmush 14 października 2018 o 16:37

   rodzice mają swoje zwierciadło, a Ty swoje, jak myślisz o sobie rzeczywiście, że jest wporzo, zobaczysz wkrótce odbicie wporzo, ale troszkę to trwa.

 2. avatar Lucia 14 października 2018 o 18:53

  Czy kokoolej to tez pokost?

  1. avatar Jarmush 14 października 2018 o 21:13

   nie, to chodzi o nienasycone tłuszcze

 3. avatar nikodem 14 października 2018 o 23:48

  picie łyżeczki oleju z czarnuszki rano łyżeczki z konopi popołudniu to też pokost?czy też troszkę kokosowego do pieczywa ?

  1. avatar Jarmush 15 października 2018 o 05:52

   oleje roślinne zawsze są zagrożone zjełczeniem. Jedne mniej inne bardziej. Olej lniany bardzo. Są też oleje roślinne nie do przyjęcia jak rzepakowy.

 4. avatar Krysia 15 października 2018 o 08:22

  Co poradzić córce. Okres ma od kilku miesięcy 2 x w miesiącu. Brała przez 3 m-ce hormony przepisane przez ginekologa. Po kuracji był spokój 2 m-ce i teraz znów ten sam problem. W styczniu 2017r. urodziła dziecko. Jest po badaniach ginekologicznych, które wyszły , że jest wszystko ok. Z góry dziękuję za radę co robić , czy znowu hormony?

  1. avatar Jarmush 15 października 2018 o 09:55

   na razie niech robi codzienną kurację 4 szklanek i do czwartej szklanki dodaje `Maca This is BIO? Były jakies badania? jest niedożywiona na oko przynajmniej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum