Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 414 325
7 online
35 538 VIPy

Na dziś tylko jeden ogłupiający cytat z kybalionu …

Adepci i Mistrzowie odbywali swój procesyjny lot od czasów Wielkiego Hermesa. Rozleźli się po świecie, aby nauczać tych, którzy będą chcieli słuchać.

Kybalion zawiera zasady, które leżą u podstaw rzeczywistości natury

Wiele współczesnych teologii opiera swoje Pismo Święte na hermetycznych zasadach.

Czasami ludzie mówio, że kiedyś odrzucili to, co miałam do powiedzenia na blogu, a dzisiaj rozumujo podobnie i wracajo:) Nie, żebym uzurpowała sobie prawo do bycia czyimś mistrzem, ale dla przykładu, bo jest właśnie tak, jak z kybalionem, traktatem hermetyków.

Kiedy nie jesteś gotowa na daną naukę, nic Cię ona nie obchodzi nawet gdy natkniesz się na jej poświęcony traktat. Gdy nie jesteś gotowa na nowy trend, człowieka, ideę, prawdę czy fałsz, opuścisz ominiesz, nie zainteresujesz się. Ale, gdy jesteś gotowa na kybalion, nagle zacznie wyłazić z każdego kąta i pojawi się nauczyciel.

Gdy uszy ucznia są już gotowe do słuchania, na bank zjawi się nauczyciel

Prawa hermetyczne powstały mega dawno temu w Egipcie, objawił je naprawdę przebudzony Hermes w swoim ostatnim logowaniu na płaszczyźnie naszej gry. Dzisiaj może je potwierdzić nauka, ale skąd kilka tysięcy lat przed erą Chrystusa koleś wiedział, że wszystko wibruje? Atomy z elektronami, protonami i neutronami, to pikuś, bo wibruje cały wszechświat. Nic dziwnego, składa się z cząstek elementarnych.

Gdy zrozumiesz, jak działa atom, pojmiesz jak działa Twój mężuś, ale też planeta zwana Ziemią, czy Jowiszem.

Jak i na górze, tak i na dole

Jedno z 7 praw hermetycznych. To sobie wygooglasz, ale ja dzisiaj o hermetyzmie inaczej. Może za bardzo po swojemu, ale kij z tym, psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Jeden ogłupiający cytat z kybalionu

Mentalna Transmutacja jest Sztuką Chemii Mentalnej, a jeśli chcesz bardziej idiotycznie, to forma praktycznej Psychologii Mistycznej.

Widzisz jakie to głupie? Stek nic nieznaczących sloganów.

Mamo, mamo, kto to jest kurtyzana? – pyta synek

Kokota z epoki rokoko – odpowiada hermetyczna matka:)

Wyobraź sobie ogromną marmurową skałę. Przyłazi Michał Anioł do kamieniarza, upał leje się z lipcowego włoskiego nieba, kamieniarz ociera kroplę z czoła, ale kłania się mistrzowi i wybierają. Z kamieniołomu wyjeżdża ciągnięty wołami prostopadłościan marmuru. To jesteś Ty. Na razie przysparzasz potu wszystkim wkoło i sobie, jesteś nieokreślona, niepoznana, grubo ciosana, jakby wsteczna, jakby zawalidroga.

I każdego dnia bolesnym dłutem zrozumienia wydłubujesz cudze prawdy, programy ego, własne przekonania. W każdym posągu zamknięty jest idealny w złotych proporcjach posąg Dawida. Po prostu dupę urwie z zachwytu, gdybyś tylko wylazła z kamienia. Nigdy nie wątp, wątpliwości są gorsze od strachu, bądź pewna, że w tym głazie jest zamknięta idealna Ty.

Bo jesteś IDEALNA, każdy Hermes Ci to powie:)

Przekształcenie tego czegoś z czym się identyfikujesz. Tej nieokreślonej bryły, nawet niechby i dobra, będącego, jak martwe, gdy wpadasz w pułapkę stagnacji. Dopiero za pomocą dłuta przekształcasz niższe instynkty, nazwijmy je nie obrażając nikogo, zwierzęcymi, w lśniący bursztyn skrystalizowanej mocy duszy.

Moc duszy, to posąg Dawida zaklęty w to coś, co uważasz, że jest Tobą. Ale Ty nie jesteś swoim strachem, programem, nie jesteś ego, nawet nie jesteś swoim ciałem. Nie jesteś tym, co odpadnie od istoty. Nie jesteś tamtą kupką marmurowego gruzu.

Jesteś doskonałością, graczem twórcą, jesteś czystą mocą. Jesteś Dawidem utkniętym w bloku skalnym. Na tym polega sztuka mentalnej transmutacji. Słowo transmutować oznacza zmienić, przekształcić jedną naturę, formę lub substancję w inną. W biologii, w początkowym okresie rozwoju ewolucjonizmu, terminem tym określano naturalną przemianę jednych gatunków w inne. Metali nieszlachetnych w złoto, to przecież alchemia.

Wiele osób transmutuje mimochodem, ale to transmutacja świadoma jest ideałem. Świadoma ewolucja różni Cię od ewoluującego przez sen gryzonia. To nie jest hermetyczne.

lofe


Czy Twoje uszy są już gotowe na pomoc w odkrywaniu własnej mocy?Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 2 577 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Eliska 17 grudnia 2021 o 19:26

  I to kunic? 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 17 grudnia 2021 o 20:02

   codziennie będzie tak wrzutka, 10 cytatów, 7 praw hermetyków, generalnie budujemy/ odkrywamy własną moc <3 🙂

   1. avatar Lucyna Hamerska 18 grudnia 2021 o 04:46

    Ciekawe podanie, bardzo czekam na cdn.

 2. avatar ~Ania 24 grudnia 2021 o 14:22

  Pepsi, wyłazisz ostatnio z każdego kąta, i aż mi trochę głupio, że do Mistrza sobie pozwalam tak na „ty”

  1. avatar Pepsi Eliot 24 grudnia 2021 o 19:45

   luz, ale że ażtak? z każdego kąta? 😀 love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum