Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 874 028
41 online
33 555 VIPy

NAC jest w stanie pomóc w nowotworach piersi, płuc, czy jelita

Słyszałaś o N-acetylo cysteinie? Jak myślisz, co łączy?

Edamame (nie tyle, że jest to ser edamski, ale włochata młoda soja:) Owies Groch łuskany Ciecierzycę Ziarna słonecznika Białą fasolę Soczewicę Czerwoną paprykę Czosnek Cebulę Brokuły Brukselkę Jogurt A nawet drób… Pokarmy te łączy to, żeeeee zawierają w sobie białko o szczególnych właściwościach zwane N-acetylo cysteiną, w skrócie NAC.

Zarówno chirurdzy robiący operacje, jak i chemioterpia, czy radioterapia nigdy nie zajmowali się przyczynami nowotworów, bo raz, że to nie ich brocha, a dwa, że nie pytaj sprzedawcy odkurzaczy, czy Ci jest odkurzacz potrzebny.

Jednak tak naprawdę każdy z nas chciałby znać jakiś niestraszny sposób na zapobieganie wzrostowi komórek nowotworowych. Na szczęście rośnie zainteresowanie substancjami takimi jak NAC i innymi strategiami żywieniowymi, generalnie stylem życia poprawiającym funkcjonowanie układu odpornościowego.

N-acetylo cysteina jest przeciwutleniaczem, którym środowisko naukowe jest naprawdę podekscytowane, bowiem.

Suplementacja NAC zmienia wzrost komórek nowotworowych w sposób pozytywny

Pilotażowe badanie z 2017 roku1 opublikowane w piśmie recenzującym Seminars in Oncology dowodzi, że suplementacja NAC dawała znaczący „antyproliferacyjny” efekt u pacjentek z nowo zdiagnozowanym rakiem piersi. N-acetylo cysteina zasadniczo spowolnia wzrost komórek nowotworowych i sprawia, że rak staje się mniej agresywny. Naukowcy ustalili, że ten białkowy przeciwutleniacz był w stanie modulować metabolizm raka, niszcząc składniki odżywcze, którym żywią się komórki nowotworowe. Innymi słowy, dzięki temu komórki raka padają z głodu. Jestem pewna, że uznasz te wieści za ekscytujące tym bardziej, że NAC jest bezpieczny i całkowicie naturalny.


Gdy rzeczone białko dostaje się do ciała może przekształcić się w inny mega aminokwas o nazwie glutation, który przyczynia się do detoksykacji organizmu i jest niezbędny w walce z nadmierną ilością wolnych rodników tlenowych. Jak wiesz są wysoce reaktywnymi cząsteczkami związanymi z przewlekłą chorobą i „rdzewieniem” (utlenianiem) od środka, czyli starzeniem się. Antyoksydacyjne działanie NAC będzie bardzo korzystne nie tylko przy raku piersi, ale też okrężnicy, czy płuc.

Przy czym jeszcze też przyda się N-acetylo-cysteina?

Przy grypie i ostrym przeziębieniu Przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP) Przewlekłym bronchicie, czyli zapaleniu oskrzeli Zwłóknieniu płuc Ostrej niewydolności wątroby z powodu toksyczności Paracetamolu (acetaminofenu) NAC może również poprawić wrażliwość na insulinę u osób z zaburzeniami metabolicznymi, takimi jak cukrzyca, chroni tkanki przed stresem oksydacyjnym wywołanym wysiłkiem, czy ostrym treningiem na paczce, a może nawet pomagać walczyć z bakteryjnymi zakażeniami wywołanymi przez Helicobacter pylori, co bywa powiązane z wrzodami żołądka, po czym z rakiem żołądka.


Owszem, jedzenie wylistowanych na początku pokarmów będzie sprytną opcją, i możesz łebsko dodawać sproszkowane, lub świeże brokuły do 4 szklanki, jednak badania mówią, że potrzeba tej N-acetylo cysteiny około 600 do 1800 miligramów dziennie. Niektóre badania mówią, że nawet 2 gramy dziennie, lub więcej będzie skuteczne i bezpieczne.

Dlatego jeśli chodzi o korzyści gdy jest już nowotwór trzeba oprzeć się na dobrym suplemencie NAC, oraz na glutationie. Wkrótce pojawi się renomowany NAC w Wellness sklep. w didaskaliach Na już, ale w mniejszych dawkach (żeby tylko podkręcić produkcję własnego glutationu) jest dostępny w innym spektakularnym związku zwanym SOD. A wiadomo, że dysmutaza ponadtlenkowa SOD jest jednym z dwóch z najpotężniejszych enzymów antyoksydacyjnych i przeciw starzeniowych w organizmie. Dowody empiryczne i nowoczesne badania wykazały, że natura celowo wyłącza produkcję SOD w ciele, kiedy czyjeś zdrowie spada do punktu, w którym przestaje być już interesującym kandydatem do reprodukcji.

Źródła:

 1. sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0093775417301367
 2. lifeextension.com/magazine/2010/5/n-acetyl-cysteine
 3. cancer.gov/about-cancer/understanding/statistics

owocek

(Visited 5 056 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Niki 13 grudnia 2018 o 17:47

  To w ogóle nie jest ser edamski… no wiecie co? tyle lat błędnie myślałam o_0 ale właśnie się dokształciłam, w Polsce raczej próżno szukać tych zielonych fasolek edamame, choć wcale nie są pozbawione fitoestrogenów rozleniwiających własną produkcję, mają ich aż nadto tak jak żółta postać soi i a jakże natto. Przynajmniej tak informuje jakaś tam strona żywieniowytwórcza.

 2. avatar Prośba 14 stycznia 2020 o 21:42

  Kochana Peps, kiedyś widziałam na tej stronie post z ilustracją, dziewczyna medytujący siedząc na dnie zbiornika wodnego. Próbuję odnaleźć ten post, szukałam wtedy wszystkiego na temat RZS, ale ten post nie był z nim powiązany bezposrednio. Zechciałabyś pomoc mi go odnaleźć ?. Prrrrrrrrrroszę

  1. avatar Jarmush 15 stycznia 2020 o 05:56

   coś mi świta, ale ponad 3000 artów, trudne. Też go nie mogę znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum