logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 597 550
154 online
32 394 VIPy
Reklama

 

ACAI BERRY
This is BIO®
SPA DLA TWOJEGO CIAŁA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

NAC jest w stanie zatrzymać wzrost komórek rakowych piersi, płuc, czy jelita

Słyszałaś o N-acetylo cysteinie? Jak myślisz, co łączy?

Edamame (nie tyle, że jest to ser edamski, ale włochata młoda soja:)
Owies
Groch łuskany
Ciecierzycę
Ziarna słonecznika
Białą fasolę
Soczewicę
Czerwoną paprykę
Czosnek
Cebulę
Brokuły
Brukselkę
Jogurt
A nawet drób …

Pokarmy te łączy to, żeeeee zawierają w sobie białko o szczególnych właściwościach zwane N-acetylo cysteiną, w skrócie NAC.

Zarówno chirurdzy robiący operacje, jak i chemioterpia, czy radioterapia nigdy nie zajmowali się przyczynami nowotworów, bo raz, że to nie ich brocha, a dwa, że nie pytaj sprzedawcy odkurzaczy, czy Ci jest odkurzacz potrzebny.
Jednak tak naprawdę każdy z nas chciałby znać jakiś niestraszny sposób na zapobieganie wzrostowi komórek nowotworowych. Na szczęście rośnie zainteresowanie substancjami takimi jak NAC i innymi strategiami żywieniowymi,  generalnie stylem życia poprawiającym funkcjonowanie układu odpornościowego.

N-acetylo cysteina jest przeciwutleniaczem, którym środowisko naukowe jest naprawdę podekscytowane, bowiem.

Suplementacja NAC zmienia wzrost komórek nowotworowych w sposób pozytywny

Pilotażowe badanie z 2017 roku opublikowane w piśmie recenzującym Seminars in Oncology dowodzi, że suplementacja NAC dawała znaczący „antyproliferacyjny” efekt u pacjentek z nowo zdiagnozowanym rakiem piersi.

N-acetylo cysteina zasadniczo spowolnia wzrost komórek nowotworowych i sprawia, że rak staje się mniej agresywny. Naukowcy ustalili, że ten białkowy przeciwutleniacz był w stanie modulować metabolizm raka, niszcząc składniki odżywcze, którym żywią się komórki nowotworowe. Innymi słowy, dzięki temu komórki raka padają z głodu.

Jestem pewna, że uznasz te wieści za ekscytujące tym bardziej, że NAC jest bezpieczny i całkowicie naturalny.

Reklama

Tu znajdziesz doskonale wchłanialny liposomalny GLUTATION TiB, najlepszy sposób na zwiększenie naturalnego poziomu glutationu, co opóźni efekty starzenia i co najważniejsze odsunie wiele chorób związanych ze stresem oksydacyjnym, w tym tych najgorszych


Gdy rzeczone białko dostaje się do ciała może przekształcić się w inny mega aminokwas o nazwie glutation, który przyczynia się do detoksykacji organizmu i jest niezbędny w walce z nadmierną ilością wolnych rodników tlenowych. Jak wiesz są wysoce reaktywnymi cząsteczkami związanymi z przewlekłą chorobą i „rdzewieniem” (utlenianiem) od środka, czyli starzeniem się.

Antyoksydacyjne działanie NAC będzie bardzo korzystne nie tylko przy raku piersi, ale też okrężnicy, czy płuc.

Przy czym jeszcze też przyda się N-acetylo-cysteina?

Przy grypie i ostrym przeziębieniu
Przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP)
Przewlekłym bronchicie, czyli zapaleniu oskrzeli
Zwłóknieniu płuc
Ostrej niewydolności wątroby z powodu toksyczności Paracetamolu (acetaminofenu)

NAC może również poprawić wrażliwość na insulinę u osób z zaburzeniami metabolicznymi, takimi jak cukrzyca, chroni tkanki przed stresem oksydacyjnym wywołanym wysiłkiem, czy ostrym treningiem na paczce, a może nawet pomagać walczyć z bakteryjnymi zakażeniami wywołanymi przez Helicobacter pylori , co bywa powiązane z wrzodami żołądka, po czym z rakiem żołądka.

Reklama

Tu znajdziesz nasze brokuły, 100% organiczne i sproszkowane BROCCOLI This is BIO, wygodne i skuteczne do 4 SZKLANKI, pełne sulforafanu, magnezu, a także zawierające NAC, czyli  N-acetylo-cysteinę


Owszem, jedzenie wylistowanych na początku pokarmów będzie sprytną opcją, i możesz łebsko dodawać sproszkowane, lub świeże brokuły do 4 szklanki, jednak badania mówią, że potrzeba tej N-acetylo cysteiny około 600 do 1800 miligramów dziennie. Niektóre badania mówią, że nawet 2 gramy dziennie, lub więcej będzie skuteczne i bezpieczne.

Dlatego jeśli chodzi o korzyści gdy jest już nowotwór trzeba oprzeć się na dobrym suplemencie NAC, oraz na glutationie. Wkrótce pojawi się renomowany NAC w Wellness sklep.

w didaskaliach

Na już, ale w mniejszych dawkach (żeby tylko podkręcić produkcję własnego glutationu) jest dostępny w innym spektakularnym związku zwanym SOD.

A wiadomo, że dysmutaza ponadtlenkowa SOD jest jednym z dwóch z najpotężniejszych enzymów antyoksydacyjnych i przeciw starzeniowych w organizmie. Dowody empiryczne i nowoczesne badania wykazały, że natura celowo wyłącza produkcję SOD w ciele, kiedy czyjeś zdrowie spada do punktu, w którym przestaje być już interesującym kandydatem do reprodukcji.

Źródła: 12, 34

owocek

(Visited 3 452 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Niki 13 grudnia 2018 o 18:47

    To w ogóle nie jest ser edamski… no wiecie co? tyle lat błędnie myślałam o_0 ale właśnie się dokształciłam, w Polsce raczej próżno szukać tych zielonych fasolek edamame, choć wcale nie są pozbawione fitoestrogenów rozleniwiających własną produkcję, mają ich aż nadto tak jak żółta postać soi i a jakże natto. Przynajmniej tak informuje jakaś tam strona żywieniowytwórcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *