Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 362 937
36 online
42 277 VIPy

5 typowych niedoborów składników odżywczych u kobiet PONIŻEJ 50 (i co robić)

Najczęstsze braki witamin – kobieta w wieku rozrodczym

ENERGIA KOBIECA kiedyś dominowała na planecie zwanej Ziemia w stosunku 80% do 20%

W takich okolicznościach atmosfera, warzywa i owoce przeważały w proporcji 80% nad 20% jadalną fauną i innymi kwaśnymi strukturami. Przy czym dzikie miny teściowej nie były wliczane do chemii kwasów:-)

Ale Ty pomimo tego, że JESTEŚ KOBIETĄ, cały czas lecisz głównie na ENERGII MĘSKIEJ.

Jesteś kobietą, w związku z tym możesz być SZCZEGÓLNIE wkręcona (żeby nie powiedzieć zmanipulowana) przez własne i te narzucone przekonania.

Po pierwsze uwierzysz światu, że jesteś denerwująca, raz taka, raz taka, hormonalna i huśtawkowa.

I już tylko przez te cechy, może nawet piętna, mogłabyś zostać potraktowana protekcjonalnie i pyszałkowato przez otoczenie.

Gdyby nie to, że jesteś tutaj BARDZO potrzebna. Oczywiście mówi się o Twoim WIEKU ROZRODCZYM.

Poza nim jesteś miłym oczekiwaniem (przed), następnie ROZCZAROWANIEM po.

I Ty również widzisz siebie i swoje logowanie w ten sposób. Jestem naturalnie przydatna naturze, społeczeństwu, politykom, oraz korporacjom, więc MUSZĘ DAWAĆ.

Tymczasem dawanie jest działaniem Twojej duchowej MĘSKOŚCI NA ZEWNĄTRZ.

Agresja, wojowniczość, tłumiona władczość, mniej zrozumienia, nadreakcja na impulsy, tłumiona histeryczność (tak, to cecha energii męskiej).

Tego kwasu powinno być nie więcej niż 20% w Twoim życiu.

Teraz bardzo się zdziwisz, ale to BRANIE (nie dawanie) jest działaniem Twojej duchowej KOBIECOŚCI. To są Twoje akcje do środka, do wewnątrz. I dlatego ciało Twoje daje Ci WIĘKSZY TORT. Mam na myśli długość życia.

Twoje życie statystycznie jest DŁUŻSZE po to, abyś pojęła, że czas rozrodczości to Twoja decyzja. To nie jest istotą Twojego logowania tutaj, pomimo tego, że społeczeństwo i instynkt wywołał u Ciebie takie przekonanie.

Możesz robić co chcesz, pozostając świadomą, uważną, obecną na to, że jesteś WOLNĄ ISTOTĄ. Twój wybór.

Jednak Twoje ciało należy do Ziemi, dlatego w okresie rozrodczym naturalnie będzie pozbawiane składników odżywczych

Dobrze zbilansowana dieta? Serio?

Dotyczy to nawet kobiet dbających i stosujących dobrze zbilansowaną dietę. Przy czym „dobrze zbilansowana dieta”współcześnie jest jak dla mnie pojęciem idiosynkratycznym. Mam do niego wstręt.

Nie ta gleba, nie ten sposób uprawy, nie to powietrze, nie ta natura, nie to jedzenie, oraz wszechobecne PODKRĘCACZE  smakowe. Bandy przemytników przekupujących Twoje kubki smakowe w zamian za szybki wyrzut dopaminy!

Czyli kobiety poniżej 50. roku życia, a sensu stricte te, które NIE osiągnęły jeszcze menopauzy  są SZCZEGÓLNIE PODATNE NA NIEDOBORY kluczowych składników odżywczych.

Elementów prozdrowotnych dla ciała, niezbędnych do ich lat rozrodczych i długowieczności.

A długowieczność to jest Twój prezent, tort zrozumienia, swojej gry tutaj!  

Dostajesz czas na przebudzenie!

Dostajesz czas na świadome przeskoczenie na nową linię życia, jeśli chcesz.

Najczęstsze braki witamin

Przechodząc w końcu do meritum tego wpisu podaję Ci:

5 najczęstszych niedoborów składników odżywczych, z którymi borykają się kobiety w wieku rozrodczym

1. Żelazo

Niedobór żelaza wśród kobiet w tym wieku jest powszechny. Jest na to sporo badań.

Żelazo odgrywa kluczową rolę w tworzeniu DNA, wspomaganiu produkcji energii i transporcie tlenu w czerwonych krwinkach po całym organizmie. Zatem brak wystarczająco solidnych zasobów może sprawić, że poczujesz się zmęczona i oszołomiona.

Przykładowo, bardzo szybko (o wiele za szybko) osiągasz wysokie tętno podczas biegania. Zwykła wycieczka w Tatry dla ceprów powoduje mocne bicie serca, osłabienie i właśnie oszołomienie.

To jasne, ponieważ żelazo znajduje się w każdej pojedynczej czerwonej krwince, za każdym razem, gdy dochodzi do utraty krwi (jak podczas menstruacji) lub zwiększenia objętości krwi (jak podczas ciąży), potrzebujesz więcej żelaza, aby utrzymać właściwą równowagę i zapasy minerałów.

Do tego mniej więcej co czwarta kobieta ma mięśniaka, często z powodu dominacji estrogenowej, a wówczas comiesięczne krwawienia mogą być o wiele bardziej obfite.

Polecam mój pomocny  e-book w temacie mięśniaków (wiedza/badania/historie przypadków/!


Dlatego kobiety poniżej 50. roku życia potrzebują co najmniej 18 miligramów żelaza dziennie, kobiety w ciąży 27 miligramów, podczas gdy kobiety po menopauzie (i mężczyźni) potrzebują tylko 8 miligramów.

Żelazo jednak jest również silnym markerem prozapalnym. Dlatego badaj żelazo i ferrytynę i trzymaj poziom bliżej połowy normy.

Czwarta szklanka bogata w algi (chlorella!) i trawy (trawa pszenicznama najwięcej żelaza!) może być bardzo przydatna.

Jednak, gdy poziom żelaza jest wciąż niski należy zrobić po prostu kurację zgodnie z zaleceniami lekarza najlepszą formą żelaza w kapsułkach.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wspierające dotlenianie, oczyszczanie,

NAWADNIANIE i odżywianie komórek!

Ze względu na fosfor i ŻELAZO! o czym mowa w artykule, do 4 szklanki DODATKOWO SYPNIJ jeszcze świetnej  organicznej chlorelli w proszku


Najczęstsze braki witamin

2. Witamina D

Witamina D jest jednym z najczęstszych niedoborów składników odżywczych w Polsce (i na świecie). Podobno 41% ludzi ma niewystarczający poziom metabolitu D.

Jest to szczególnie niepokojące w przypadku kobiet, ponieważ witamina D odgrywa wielką rolę w ponad 60 schorzeniach (patrz Lista 66 chorób związanych z niskim poziomem witaminy D), w tym szczególnie w zdrowiu tarczycy, ciąży i kości.

Nie wystawiamy się na słońce, bo raz, że rzadko świeci w ogóle i odpowiednio wysoko w naszej szerokości, a dwa, że wolimy skrolować komórki i ubierać się po szyję przemykając z auta do pracy czy do domu.

Badanie poziomu 25(OH)D i podtrzymywanie go bliżej górnej normy jest ważne dla Twojego zdrowia kobieto.

Jednak przyjmowanie witaminy D3 solo grozi niepokojącym wzrostem wapnia. Dlatego Witaminę D3 bierzemy zawsze w protokole z Witaminą K2 i nie można zapomnieć o magnezie.

Polecam starszy artykuł: Jak rozpoznać symptomy toksyczności witaminy D?

3. Kwas foliowy – foliany

Kwas foliowy jest kluczową witaminą B, która wspiera syntezę DNA i podział komórek. Dlatego szczególnie ważne jest, aby we wczesnych stadiach ciąży zapobiegać wadom cewy nerwowej.

Odgrywa również kluczową rolę w rozkładaniu aminokwasu homocysteiny, który może być szkodliwy, jeśli jego poziom jest podwyższony.

Nawet spożywając pokarmy bogate w kwas foliowy, takie jak ciemnozielone warzywa liściaste, fasolę, orzechy i nasiona, kobiety mogą nie otrzymywać wystarczającej ilości kwasu foliowego.

Kilka badań pokazuje, że doustne środki antykoncepcyjne (tabletki antykoncepcyjne) mogą zmniejszać poziom kwasu foliowego i tak się często dzieje. 

Szacuje się, że ponad 50% populacji ma odmianę genetyczną (gen MTHFR), która utrudnia przekształcanie kwasu foliowego z pożywienia w aktywną formę witaminy, z której organizm może korzystać.

Dyplomowany specjalista odnowy psychosomatycznej mgr Grzegorz Lewko poleca wysokiej jakości
suplement diety w ciemnym szkle – kwas foliowy w najlepiej przyswajalnej formie L-5-MTHF,  Folianów TiB


Najczęstsze braki witamin

4. Witamina B12

Witamina B12 odgrywa rolę w wytwarzaniu energii i wspiera produkcję czerwonych krwinek (wraz z żelazem). Zatem niedostateczna ilość witaminy B12 może również powodować uczucie ospałości i zmęczenia.

Witamina B12 to kolejny składnik odżywczy, którego pigułki antykoncepcyjne mogą wyczerpać.

A ponieważ kobiety, po prawdzie, dwukrotnie częściej niż mężczyźni stosują dietę wegańską lub wegetariańską (i mają większe preferencje dotyczące produktów roślinnych), dostarczanie wystarczającej ilości tej witaminy z naturalnych źródeł żywności, takich jak mięso, owoce morza, jaja i nabiał, jest problemem. 

Zresztą nawet mięso z przemysłu mięsnego nastrzykuje się witaminą B12.

Uważka! NOWOŚCI!

Pojawiły się dwa nowe, NAJWYŻSZEJ jakości, wyczekiwane i szlachetnie zamknięte w ciemnym szkle,

produkty marki TiB:

B12 forte TiB  jako metylokobalamina,

oraz B complex forte TiB!

Hurra!


5. Magnez

Magnez jest kluczowym minerałem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a jego niedobory mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Kropka.
 • Zwiększ spożycie pokarmów bogatych w magnez, takich jak zielone warzywa liściaste (4 szklanki się kłaniają raz za razem!) oraz kakao.
 • Rozważ suplementację magnezem, szczególnie jeśli Twoja dieta jest uboga w ten minerał lub masz zwiększone zapotrzebowanie, na przykład w wyniku stresu czy intensywnego wysiłku fizycznego.
 • Unikaj nadmiernego spożycia alkoholu, kofeiny i nadmiaru sodu, które mogą przyczyniać się do zwiększonego wydalania magnezu z organizmu.
 • Upewnij się, że utrzymujesz odpowiedni poziom witaminy D, ponieważ wspomaga ona wchłanianie magnezu w przewodzie pokarmowym.

Polecam artykuł: 5 nieoczywistych sygnałów ostrzegawczych braków magnezu

Dyplomowany specjalista odnowy psychosomatycznej mgr Grzegorz Lewko poleca Omega 3 TiB® z oleju rybiego! 💙🐟

🌊💙 Zanurz się w oceanie zdrowia  🐟 Odkryj potęgę natury z najczystszych wód morza zimnego.
To gwarancja najwyższej jakości, dostarczanej prosto z … lodowatego serca północnego morza.


Oraz inne

Pełna gama witamin i minerałów, wraz oczywiście z przeciwzapalną Omegą 3!

Jeśli chcesz mieć pewność, że dostarczasz wystarczającej ilości tych pięciu składników odżywczych, nie zaniedbuj całego spektrum z grupy B, a także takich jak witaminy A, E i C, a także wapń, selen, jod i cynk.
Niektóre produkty wieloskładnikowe dla kobiet zawierają tylko około ośmiu składników, CO NIE CZYNI ICH CAŁKOWICIE ODŻYWCZĄ OPCJĄ, na której można się opierać. Dlatego nie idź w to.
Poniższa opcja spełnia duże zapotrzebowania!

GREENS & FRUITS TiB® to BOGATY KOMPLEKS składników w specjalnie opracowanej,
wegańskiej formule łączącej obfite źródło naturalnych witamin i minerałów, wyciągów z warzyw, owoców,
alg morskich oraz potężnej dawki antyoksydantów.
Dopełnieniem tej wyjątkowej formuły jest imponująca lista (PONAD 50!) ziół i enzymów oraz probiotyk.


Badania/źródła

 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7352522/
 • pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34329578/
 • jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2806540
 • ods.od.nih.gov/factsheets/Iron-HealthProfessional/
 • cambridge.org/core/journals/british-journal-of-nutrition/article/vitamin-d-deficiency-and-insufficiency-among-us-adults-prevalence-predictors-and-clinical-implications/44E436843510FE6BDE856D5BCB9C651F
 • ods.od.nih.gov/factsheets/Folate-HealthProfessional/
 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4922824/
 • pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19356019/
 • mdpi.com/2071-1050/12/16/6292#:~:text=men%20and%20women.-,Across%20Western%20societies%2C%20women%20are%20twice%20as%20likely%20as%20men,follow%20a%20vegan%2Fvegetarian%20diet.

(Visited 2 563 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marta 12 lutego 2024 o 22:56

  Hej Pepsi!ostatnio trafiłam na artykuł o Shilajit(Mumio).Odrazu wrzuciłam w Twoją lupke,niestety nie znalazłam nic.Czy wiesz cos moze wiecej o Mumio,czy warto,skad wziasc zeby wiedziec ze jest z dobrego źródła?Bede wdzieczna za pomoc❤️

  1. avatar Pepsi Eliot 13 lutego 2024 o 04:26

   O Mumio, czyli modnych wynalazkach się nie wypowiadam, tyle jest innych świetnych środków wzmacniających cały organizm. 90 dni na tym https://thisisbio.pl/greens-fruits-90tabl-tib-/, po 1 do śniadania (1 opakowanie wystarcza)i jesteś w zupełnie innej formie. A gdy dodasz do tego 4 szklanki i zadbasz o odpowiedni pozom metabolitu D to po prostu renesans.<3

   1. avatar Marta 13 lutego 2024 o 14:22

    DzIekuje kochana🥰Szukałam czegos konkretnie na kości,mam problem ze stawami(strasznie trzeszcze).Suplementowalam sie kolaganem ale nic nie pomoglo,myslisz ze powinnam polaczyc i kolagen i te green&fruits?

    1. avatar Pepsi Eliot 13 lutego 2024 o 15:15

     Tak, poza tym nasz kolagen TiB zadziała, zobaczysz, no i witamina C. Greens s& Fruits TiB dostarczy Ci odżywczych składników. A jaki masz poziom metabolitu D?

     1. avatar Marta 13 lutego 2024 o 16:56

      Super,zaraz zamawiam:)Niedawno przeprowadzilam sie do Irlandii,nie ogarnelam jeszcze tutaj tematu laboratoriow czy badan,widzialam ze sa testy kasetkowe w aptekach.Zakupie i zobacze jaki bedzie wynik:)Dziekuje Peps🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum