Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 304 606
169 online
41 807 VIPy

Najłatwiejsze na świecie, szybkie sposoby na stany zapalne

Czasem zbyt prostolinijnie traktujemy wszelakie koncepty dotyczące zdrowia i odżywiania.

Na przykład hormony takie jak kortyzol, insulina czy testosteron klasyfikujemy jako dobre lub złe, podczas gdy mają one swoją określoną, znacznie bardziej złożoną, funkcję w ciele.

Tak samo ma się sprawa jeśli chodzi o stany zapalne. Mogą one nawet ocalić Twoje życie, po to w końcu są!

Stany zapalne mogą nawet ocalić życie, po to w końcu są!

Stany zapalne powstają w organizmie jako odpowiedź ciała na infekcje i urazy i stanowią mechanizm obronny w trakcie procesu gojenia się urazów. Z tego powodu u osób, które na przykład zwichnęły kostkę, pojawia się obrzęk mający na celu ochronę zranionego miejsca przed dodatkowymi uszkodzeniami.

Mówiąc prosto, jeśli przypadkiem zatniesz się przy goleniu, komórki odpornościowe Twojego organizmu wkroczą aby chronić Cię przed patogenami i leczyć ranę. To OSTRY STAN zapalny. Białe krwinki zajmują się swoją robotą w uszkodzonym miejscu, a później odchodzą. Taki stan zapalny jest totalnie w porządku i nie jest groźny dla Twojego organizmu. O ile przebiega prawidłowo, nie ma potrzeby ich demonizowania, bo nie są one same z siebie szkodliwe ani niebezpieczne dla organizmu.

Inaczej jest z chronicznym stanem zapalnym.

Jak zlikwidować stany zapalne w organizmie

Chroniczne stany zapalne

To on jest gościem, którego po imprezie, mimo licznych sugestii, nie da się wyprosić z domu i generalnie nie jest mile widziany.

Chroniczne stany zapalne czasem rozwijają się przez lata zanim dostrzeżesz ich pierwsze sygnały. Nie biorą się jednak znikąd.

Prozapalna dieta, jedzenie i picie złomu ze złomowiska, stres oksydacyjny, niedotleniony, zakwaszony organizm, szczególnie w komplecie z innymi chorobami, to ZAPALENIE INSTANT.

Dochodzą do tego leki na receptę (i nie tylko), chroniczny stres, antybiotyki, w tym te w żywności i BRAK SNU.

Stany zapalne a jelita i mózg

Nie sposób nie zwrócić uwagi na połączenie stanów zapalnych organizmu i zdrowia jelit. Chroniczne stany zapalne to prosta droga do dysbiozy, przerostu bakterii jelita cienkiego i nieszczelności jelit.

Tymczasem to co wpływa na Twoje jelita, wpływa także na Twój mózg.

Zwróć uwagę na fakt, że to jelita wytwarzają 90-95% neuroprzekaźnika dobrego samopoczucia, czyli serotoniny. (1)

To może wytłumaczyć dlaczego stany zapalne mogą prowadzić do zaburzeń nastroju.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wspierające dotlenianie, oczyszczanie.


Jak zlikwidować stany zapalne w organizmie

Skąd wiedzieć, że masz stan zapalny?

Jak zmierzyć stan zapalny?

Skąd masz wiedzieć, że dotyczy Cię problem stanu zapalnego?

Prawdopodobnie większość ludzi ma większy lub mniejszy stan zapalny. Czasem jego objawy będą oczywiste (ciągłe zmęczenie), jednak nie jest to reguła.

Stany zapalne najczęściej występują u osób:

 • z wysokim ciśnieniem krwi,
 • z zespołem metabolicznym,
 • otyłych,
 • z podkrążonymi oczami,
 • z problemami skórnymi (egzema, łuszczyca, pokrzywka, suche plamy),
 • doświadczających bolesności mięśni i stawów,
 • prawdopodobnie też po prostu źle trawiących, z wzdęciami, zgagą, i śmierdzącymi bąkami
 • czy też źle śpiących, i być może bardzo smutnych, czy non stop wystraszonych, gdyż problemy psyche przechodzą z czasem w problemy somatyczne

Ukryty stan zapalny mogą zdradzić także badania, w szczególności badania krwi

 • CRP

Markery stanów zapalnych takie jak badanie CRP, czyli badanie poziomu stężenia białka C-reaktywnego, są w stanie przewidzieć problemy zdrowotne, włączając w to problemy zdrowia serca.

Białko C-reaktywne (CRP) to białko wytwarzane przez wątrobę. Podwyższone poziomy wskazują, że Twoje ciało ma gdzieś zapalenie. Jeśli jego poziom jest wyższy niż 3,0 mg/L oznacza to zwiększone ryzyko zachorowania.

 • OB czyli odczyn Biernackiego

Przesiewowe badanie wykrywające i monitorujące przewlekłe stany zapalne organizmu, infekcje (głównie bakteryjne)

 • Fosfolipaza A2 związana z lipoproteinami, która wskazuje na stan zapalny w naczyniach krwionośnych (Lp-PLA2)
 • Ferrytyna (najlepiej, gdy w pierwszej połowie normy, ale nie za nisko)
 • Morfologia + Płytki (CBC)

Badanie to dostarcza nam informacji dotyczących krwinek białych (WBC), czerwonych (RBC) i płytek krwi, w tym ich liczby, rodzaju, wielkości.

 • Hemoglobina glikowana (HGBa1c, idealnie < 5.7)
 • Cukier we krwi na czczo (idealnie <90, ale NIE ZA NISKO!)
 • Insulina na czczo (w dolnej normie, ale idealnie nie wyżej niż 4, góra 4,5)
 • Homocysteina (marker prozapalny znacznie bardziej istotny niż cholesterol, czy palenie papierosów, idealnie w zdecydowanie dolnej normie)
 • Kwas moczowy w dolnej normie (uwaga, dla kobiet są niższe normy niż dla facetów)

Jak zlikwidować stany zapalne w organizmie

10 sposobów jak można wesprzeć zdrowie, gdy ciało woła: mam stan zapalny?

1. Witamina D3+K2

Czas: 30 sekund dziennie

W przeglądzie badań opublikowanych przez magazyn Nutition Reviews, potwierdzono, że witamina D ma wpływ na redukcję stanów zapalnych wywołanych przez cukrzycę typu 2. (2)

Przewlekłe zapalenie niskiego stopnia często jest obecne w rozwoju cukrzycy typu 2.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Monash w Melbourne, w Australii, podczas metaanalizy 20 randomizowanych prób kontrolnych, wykazał, że suplementacja witaminy D zmniejsza trzy markery zapalne u osób z cukrzycą typu 2. Osoby, którym podawano witaminę D miały niższy poziom białka C-reaktywngo, niższy czynnik martwicy nowotworów-alfa i zmniejszoną szybkość sedymentacji erytrocytów w porównaniu do tych, którzy nie przyjmowali witaminy D.

Przy okazji wykazano wyższe poziomy leptyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za tłumienie głodu. Co prawda badania skupione były wokół osób z cukrzycą, ale także zdrowe osoby cierpią korzyści ogólnozdrowotne i przeciwzapalne z przyjmowania tej witaminy. Badania przeprowadzone w Czechach oceniły natomiast rolę witaminy K2 w formie MK-7 przy zapaleniach i okazało się, że zapobiega zapaleniu przez zahamowanie markerów prozapalnych wytwarzanych przez białe krwinki, zwane monocytami. (3)

Witamina D3

Sprawdź naszą doskonałą D3+K2 TiB® do ssania, z naturalnym wiśniowym aromatem, która wchłania się z receptorów podjęzykowych!


Jak zlikwidować stany zapalne w organizmie

2. Szybki szot przeciwzapalny

Czas: 2 minuty dziennie

Ten szot to miks silnie przeciwzapalnych substancji, które wspólnie tworzą mieszankę o niezrównanej mocy.

Potrzebujesz:

 • soku z 2 cytryn,
 • 1 łyżeczki kurkumy,
 • szczypty pieprzu,
 • ½ łyżeczki imbiru w proszku,
 • ½ łyżeczki cynamonu cejlońskiego w proszku,
 • 1/8 szklanki wody (lub więcej, jeśli płyn jest zbyt gęsty).

Mieszasz wszystkie składniki bardzo dokładnie i pijesz rano na czczo.

Jeśli płyn nie może przejść Ci przez gardło, możesz dodać do niego odrobinkę lucumy lub miodu.

3. Kurkuma

Badanie z 2004 opublikowne w czasopiśmie Oncogene stwierdza, że kurkumina (a także resweratrol) jest skuteczna jako alternatywa dla wielu leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna, a także ibuprofen, sulindak, fenylobutazon, naproksen, indometacyna, diklofenak, deksametazon, celekoksyb i tamoxifen w wywieraniu działań przeciwzapalnych i anty-proliferacyjnych wobec komórek nowotworowych. (4) Spróbuj Kurkumy This is BIO®.

4. Imbir

Jest super korzystny dla zdrowia! Zawarte w nim aktywne substancje, czyli gingerol, paradol i szoagol odpowiedzialne są za liczne przeciwzapalne właściwości tego korzenia. I tak też wykazano między innymi, że imbir hamuje produkcję prozapalnych cytokin. (5) Brzmi prosto, ale to wielka sprawa! Naukowcy odkryli, że imbir jest skutecznym środkiem przeciwbakteryjnym dla wielu bakterii lekoopornych w zastosowaniach klinicznych. Badacze stwierdzili, że imbir ma ogromny potencjał w leczeniu wielu chorób drobnoustrojowych [takich jak Bacillus i E. Coli]. (6) Użyj organicznego imbiru, na przykład Imbiru This is BIO®!

5. Cynamon cejloński

Ten jest przyprawą wykorzystywaną od tysięcy lat. Używany był już w starożytnym Egipcie, i to nie tylko jako przyprawa! Stanowił także lek, kosmetyk i środek balsamujący. Bywały czasy, kiedy ceniono go tak bardzo, że kosztował więcej od złota! Wszystkie odmiany cynamonu zawierają kwas cynamonowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne. (7) Dzięki temu nasza magiczna przyprawa pomaga w przepływie krwi przez organizm i zmniejsza obciążenie serca. (8) Spróbuj Cynamonu cejlońskiego This is BIO® prosto ze Sri Lanki.

Jak zlikwidować stany zapalne w organizmie

6. Herbata 60

Tka naprawdę powyższe punkty załatwia Herbata 60.

Wszystko o niej znajdziesz w tym wpisie: przepis na uniwersalną Herbatę 60 wspomagającą usuwanie ponad 60 problemów zdrowotnych i pasożytów

Uważka! Już są!!

Dwa NOWE, NAJWYŻSZEJ jakości, wyczekiwane i szlachetnie zamknięte w ciemnym szkle,

produkty marki TiB:

B12 forte TiB  jako metylokobalamina,

oraz B complex forte TiB!

Hurra!


7. Uruchom wsparcie metylacji witaminami z grupy B

Czas: 30 sekund dziennie

Metylacja to swojego rodzaju system autoregulacji, który uruchamia odpowiednie procesy w organizmie. Metylacja między innymi reguluje ekspresję genów, modyfikuje metale ciężkie, kontroluje i determinuje funkcje białek i ma wpływ na odpowiedź zapalną Twojego ciała.  Witaminy z grupy B są paliwem dla procesów metylacji. Szczególnie witaminy B2, B6, B9, B12 są tu niezbędne.

8. Magnez

Czas: 30 sekund dziennie lub 20 minut 3 razy w tygodniu

National Health and Nutrition Examination Survey, na podstawie badań z lat 1999-2000, stwierdził, że gdy dorosły człowiek spożywa mniej niż 320 mg (czyli poniżej ustalonej niezbędnej dziennej dawki) magnezu dziennie, występuje od półtora raza do prawie dwóch razy większe prawdopodobieństwo, że jego CRP będzie podwyższone.

Możesz suplementować magnez, na przykład Cytrynian magnezu TiB® lub co najmniej 3 razy w tygodniu dodać do kąpieli szklankę soli Epsom, czyli siarczanu magnezu, na przykład tego od TiB®. (10)

Cytrynian Magnezu TiB® to Twój sidekick!

🌿✨ Odkryj moc MAGNEZU CYTRYNIAN TiB® – Twojego klucza do lepszego samopoczucia! ✨🌿

Zmęczona częstym wyczerpaniem, drżeniem, nagłym nieznoszeniem ulicznego hałasu?
Szukasz naturalnego wsparcia dla swojego organizmu?

Dyplomowany specjalista odnowy psychosomatycznej mgr Grzegorz Lewko radzi:
Wybierz CYTRYNIAN MAGNEZU TiB® – suplement diety, który dostarcza aż 250mg magnezu w jednej porcji dziennie.
Teraz z nową formułą oferującą 14% więcej magnezu!

🌱 W 100% wegańska kapsułka, bezpieczna dla Ciebie i środowiska.
💎 Zapakowany w ciemne szkło, aby zachować najwyższą czystość i skuteczność produktu.
🔬 Magnez w postaci cytrynianu magnezu, znanego z lepszej przyswajalności.

Dlaczego CYTRYNIAN MAGNEZU TiB®?

Zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia.

Wspomaga prawidłowy metabolizm energetyczny.

Pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej i prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.

Wspiera funkcjonowanie mięśni i syntezę białka.

Wspiera zdrowe kości, zęby oraz prawidłowe funkcje psychologiczne.

Odgrywa rolę w procesie podziału komórek.

💚 Zainwestuj w swoje zdrowie dzięki najwyższej jakości suplementowi, który wspiera Twój organizm na wielu poziomach.

CYTRYNIAN MAGNEZU TiB® – bo zasługujesz na to, co najlepsze!

👉 Sprawdź już teraz i poczuj różnicę!


Jak zlikwidować stany zapalne w organizmie

9. Dodaj do koktajlu, albo do 4 szklanki sproszkowaną zieleninę

Czas: 2 minuty dziennie

Sproszkowane zielonki nie tylko zaoszczędzają czas, ale są prawdziwą skarbnicą substancji odżywczych.

Na 100 gramów sproszkowanego produktu zużywa się nawet 10 razy więcej tego surowego!

Wystarczy dodać czubatą łyżkę jednego z tych przeciwzapalnych proszków do koktajlu aby móc cieszyć się jego właściwościami.


10. Jarmuż

Jarmuż to wołowina wśród roślin!

Jedna porcja (około 85g) zawiera 121 mg kwasów tłuszczowych omega-3 i 92 mg kwasów tłuszczowych omega-6.

Jego wartość odżywcza czyni go najprawdziwszym super pokarmem – można przetrwać wojnę jedząc tylko jarmuż.

Jarmuż zawiera duże ilości witamin A, K, C (ma jej więcej niż pomarańcze!).

Do tego ma B6, a także mangan, wapń, potas, magnez i miedź.

Zawiera także – w nieco mniejszej ilości – żelazo, fosfor, witaminę B1, B2 i B3.

Zamiast tego spróbuj Jarmużu This is BIO®.
Na 100 gramów sproszkowanego produktu zużywa się nawet 10 razy więcej tego surowego!


Źródła/badania:

 • (1) caltech.edu/about/news/microbes-help-produce-serotonin-gut-46495
 • (2) nutraingredients.com/Article/2018/04/11/Vitamin-D-could-improve-inflammation-in-type-2-diabetes-Meta-analysis
 • (3) Maresz K. et. al. Dose dependent inhibition of marker of inflammation by pretreatment of human PBMC with MENAQUINONE-7 (MK-7) and cell activation with selected TRL agonists. Proceedings of the 3rd International Nutrition and Diagnostics Conference (INDC 2013) Olomouc, Czech Republic, August 26-29, 2013.
 • (4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4176907/
 • (5) hindawi.com/journals/grp/2015/142979/
 • (6) researchgate.net/publication/286936027_Antimicrobial_activity_of_ginger_ Zingiber_officinale_extracts_against_food-borne_pathogenic_bacteria
 • (7) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25323520
 • (8) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4003790/
 • (9) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4542450/
 • (10) researchgate.net/publication/7812612_Dietary_Magnesium_and_C-reactive_Protein_Levels

(Visited 37 967 times, 3 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Annemone 22 listopada 2019 o 22:40

  Super temat, a jak sie to ma do przerostu trzeciego migdałka u dziecka.Czytałam że jest to własnie przewlekły stan zapalny. Dochtore chcą wycinać na gwałt u mojego 5 latka, a ja coś czuje, że nie po to go mamy żeby go wycinać. Co może pomóc w takim przypadku z przewlekłym stanem zapalnym migdałka?

 2. avatar Ewa z Olsztyna 6 marca 2024 o 22:22

  Witam, od dawna piję rano 4 szklanki, ale nie wiem ile robić odstępu między poszczególnymi szklankami.
  Proszę o odpowiedz.

  Pozdrawiam Ewa z Olsztyna

  1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2024 o 10:07

   żadnych odstępów, nie spieszysz się, ale chodzi o jak najszybsze nawodnienie ciała i alkalizacja po odwodnieniu i zakwaszeniu nocnym, pozdro2 <3

 3. avatar Regina Kluczborska 9 marca 2024 o 10:42

  Czy w jarmużu w proszku może być witamina C?

  1. avatar Pepsi Eliot 10 marca 2024 o 11:13

   Nie rozumiem pytania, czy możesz dodać kwas askorbinowy do jarmużu w proszku? Tak możesz. Czy też pytasz, czy w jarmużu jest naturalnie witamina C? Tak, ma sporo sam w sobie.

 4. avatar Regina Kluczborska 10 marca 2024 o 12:24

  Chodziło mi o zawartość wit. C w suszonym jarmużu. Myślałam, że tylko jest obecna w świeżym. Otrzymałam odpowiedź i dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum