logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
77 589 500
440 online
30 582 VIPy
Reklama

TWOJA CHLORELLA 100% ORGANIC

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Najlepsza dieta, w tym dla Hashimoto może Cię bardzo zdziwić, gdyż

  Najlepsza dieta, w tym dla Hashimoto może Cię bardzo zdziwić, gdyż

  Obecnie jestem ostatnią osobą, żeby coś Ci narzucać. Jednak, gdy Twoja choroba Hashimoto, pomimo zwyczajowo zalecanych dietetycznych zmian jakie wprowadziłaś ciągle ma się dobrze, rzuć może gałką na to:

   

  Chorując na Hashimoto zapewne usłyszysz o tym, że dobrze działa dieta wysoko tłuszczowa, bardzo nisko węglowodanowa (nie więcej niż 10% w diecie) i co za tym idzie dieta wysoko białkowa, chociaż z tym ostrożnie, bo białkiem nie można sobie ot tak szafować. Równie zalecana dieta Paleo (tak naprawdę na pewien sposób dość bliska witarianizmowi) jest dietą wysoko białkową i tego należy mieć jasność.

  Oczywiście zero glutenu, a następnie często zero kazeiny zaleca się zawsze przy Hashimoto.

  TU KUPISZ ZIELONY DETOX I ODŻYWIANIE 4 GREENS TiB (zjadam go z selerem naciowym i dobrą wodą)

  Historia jak było?

  Przez bardzo długi czas straszono Cię tłuszczem, a piramida żywieniowa, z którą wciąż jeszcze możesz się spotkać, pozycjonowała tłuszcz jako ostateczność, czyli szpikulec piramidy, u której podstawy zalegały razowce. Jednak skoro nawet wtedy miałaś jasność, że całe populacje jedzące bardzo dużo tłuszczu mają się nieźle, stworzenie takiej piramidy było absurdalne i kłamliwe w założeniu.

  Miałaś zapomnieć o tranowych Eskimosach, mleczno-krwawych Masajach, kokosowych Tokelau, czy reniferowo-pasterskich Sami? Czyli zdrowych populacjach jedzących bardzo dużo tłuszczu? No i jeszcze o fenomenie francuskim, z toną masła do każdego posiłku?

  Co z tego wynikło?

  Jak to zwykle bywa, nagle odwrócono kota ogonem i teraz zaczęła się „nagonka” na węglowodany, a ściślej na diety niskotłuszczowe.

  Tak jakbyś z kolei zapomniała, że wiele bardzo zdrowych populacji jadło od dawna swoje diety skrobiowe, jak długowieczni z Okinawy (12% kalorii z tłuszczu), super biegacze Indianie Tarahumara (12% kalorii z tłuszczu), Tajowie przed uprzemysłowieniem (8.9 % kalorii z tłuszczu), tradycyjni Hawajczycy (10% kalorii z tłuszczu), czy Tajwańczycy (16% kalorii z tłuszczu), mieszkańcy Bantu w Afryce (14 – 17% kalorii z tłuszczu), lud Pima (8 – 12% kalorii z tłuszczu), górale z Papui-Nowej Gwinei (3% kalorii z tłuszczu) i inni

  Chodzi tylko o to, żebyś nie sądziła, że dieta zawierająca 30% kalorii z tłuszczu jest dietą niskotłuszczową, bo tak przeczytałaś w Necie

  Pisałam już o diecie ketogenicznej Czy modna dieta ketogeniczna może odblokować sekret wiecznej młodości?, której podstawą są tłuszcze (minimum 65% kalorii z tłuszczu), w następnej kolejności siłą rzeczy białko, a która zawiera jedynie 5% kalorii z węglowodanów. Wielu naturopatów i lekarzy holistycznych jest nią zafascynowanych, bowiem odchudza, uzdrawia z cukrzycy i chorób serca, nie przerywając snu.

  Dieta keto: ponad 65% tłuszczu, 10% węglowodanów, wypadkowa: prawie 25% białka

  Możesz więc nazwać ją „filo fatoza”?
  Możesz.

  Oczywiście nieskończenie częściej pisałam o drugim końcu liny, czyli surowej diecie roślinnej niskotłuszczowej, tak zwanym Raw Food 811, gdzie je się głównie surowe owoce i warzywa, natomiast bardzo mało tłuszczu, gdyż maksimum 10% i właśnie dużo węglowodanów 80%.

  Ta dieta również odchudza, leczy cukrzycę, serce, także łuszczycę, choroby serca i bywa, że yyy … niedoczynność tarczycy Hashimoto, również nie przerywając snu.

  mój poranny zielony szejkinstivens

  Możesz więc nazwać ją „filo carboza”?
  Możesz.

  Czy w takim razie ktoś tutaj oszukuje?

  Przecież to skrajności!

  Dwa unikalne stany metaboliczne znajdujące się na przeciwległych końcach dostawy tłuszczu do organizmu. Obie sytuacje mają swoje własne korzyści, a do tego mogą wywoływać zaskakująco podobne efekty.

  tluszcz

  Czyli uno:

  Dzieje się jakaś magia przy bardzo wysokim spożyciu tłuszczu (i bardzo niskim spożyciu węglowodanów).

  Ta magia nazywa się ketoza

  Ciało stworzy ketony, gdy nie będzie miało glukozy pod dostatkiem, a metabolizm tłuszczu zostanie zoptymalizowany.

  Teraz secundo:

  Coś równie magicznego dzieje się, gdy mamy bardzo niskie spożycie tłuszczu (i bardzo wysokie spożycie węglowodanów).

  Jest to stan, w którym dramatycznie poprawia się wrażliwość na insulinę i gdzie metabolizm węglowodanów jest zoptymalizowany

  Oraz tertio:

  Pomiędzy tymi skrajnościami, szczególnie na środku znajduje się coś na kształt makro-składnikowego bagna. To akurat nie musi być aż takie złe miejsce, gdy jesz zdrowe rzeczy, czyli wysokiej jakości pokarm.

  Jednak raczej nie zobaczysz spektakularnych efektów terapeutycznych pomimo że jesz przecież mniej tłuszczu, albo więcej.

  W tej środkowej strefie następuje największe przejadanie się

  Gdy działasz w tej strefie i chcesz się odchudzać, to pewnie zaczniesz jeść więcej białka, bo ma to oczywiste konsekwencje metaboliczne, albo zaczniesz wymieniać złom na pożywienie, co też odnosi skutki.

  W głowach ludzi zakodowało się, że niskie spożycie tłuszczu, to około 30% kalorii w diecie, ale to nie jest niskie spożycie tłuszczu, to jest bagno makroskładników

  portret kontrowersyjnego raw Australijczyka Durianridera ogromnego egotyka na wspaniałej diecie 811 (z boku Durianridera znajdziesz Freelee z najbardziej płaskim brzuchem pełnym bananów)

  Rzeczona Freelee

  Witarianie raczej pamiętają filmik Durianridera, jak to siedzi i je biały cukier z cukierniczki, żeby coś udowodnić. Niestety nie wytrzymał presji Internetu i zlikwidował filmik, a raczej teraz po wygooglaniu zobaczymy czarnego mężczyznę niespiesznie tańczącego. Aczkolwiek bardzo rytmicznie.

  Pepsi już nie żałuje, bo siedzi (stara się siedzieć) „tu i teraz”

  Osobiście żałuję, że również ugięłam się pod ciężarem złego pijaru i zlikwidowałam kilka wpisów, co gorsze na amen, jednak wtedy też sądziłam że DR przesadził, aż do czasu, gdy przeczytałam to:

  Brzmi to jak kompletny paradoks, ale:

  Człowiek o imieniu Walter Kepner, Żyd, któremu udało się opuścić wrogie Niemcy, rozpoczął swoją misję leczenia chorób nerek. Co dziwniejsze już wtedy naukowcy raczej nie wierzyli, że żywność może mieć jakiś wpływ na zdrowie.

  Jednak Kempner mało sobie z tego robił i w ciągu swojej praktyki wyciągnął z choroby jedynie za pomocą diety ponad 18 000 pacjentów cierpiących na otyłość, cukrzycę, łuszczycę, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, chorobę wieńcową, czy zapalenie stawów.

  zakupy Durianridera & Freelee

  Durianrider wciąga banana 🙂

  Więc co składało się na jego mistyczną dietę?

  Zanim przeczytasz, proszę oprzyj się i weź głębszy oddech, bowiem dieta składała się wyłącznie z yyy …

  Białego ryżu
  Owoców
  Soku owocowego
  Rafinowanego cukru stołowego

  Oraz w niektórych przypadkach suplementów witaminowych (A,D, tiamina, ryboflawina, niacyna i paru innych)

  Po bliższym zapoznaniu się z dietą wynikało, że ludzie zjadali dziennie 100 g czystego cukru dziennie (sic!).

  Musicie przyznać, że to zadziwiające. I w kontekście tego co się słyszy obecnie na lewo i prawo może wzdrygać bardziej niż konieczność wypicia pół szklanki roztopionego łoju z rana. Choć niekoniecznie.

  Oto wyniki diety ryżowej:

  kempner_weight_loss_2

  kempner_weight_loss_4

  kempner_weight_loss_5

  Ta urocza Pani straciła 45 kilogramów w 33 tygodnie, a jej cukier na czczo spadł z 315mg/dl do 100 mg/dl, z kolei trójglicerydy spadły z 516 mg/dl do 79mg/dl, a to wszystko na diecie dosłownie składającej się z rafinowanego cukru i skrobi.

  psoriasis_rice_diet

  Na koniec jeszcze nie dość miłe zdjęcie, jak to dieta ryżowo cukrowa przyczyniła się do zwalczenia łuszczycy.

  Jest bardzo dużo takich przykładów, można wymienić Terry Wahls’a, który już pół wieku wcześniej mówił to co Roy Swank o diecie z niską zawartością tłuszczu i wysoką węglowodanów. Mamy też tajemniczego Lestera Morrison’a (Google nie chcą ujawnić jego twarzy), Nathana Pritikin’a, no i R.James Barnard’a, który szefował badaniom w Centrum Pritikina.

  Dlatego, gdy usłyszysz, że Ancel Who podobno wytrzepał teorię o niskiej zawartości tłuszczu z rękawa i zmanipulował obolałe serca Amerykanów, możesz go walnąć z liścia, gdyż już w starożytnym Egipcie leczono ludzi dietą bardzo niskotłuszczową.

  Tyle tylko, że ludzie nie kumają co to jest tak naprawdę dieta wysoko węglowodanowa z niską zawartością tłuszczu

  Zapominają, że 1 gram tłuszczu to 9 kalorii, a węglowodanów i białka przeszło 2 razy mniej, gdyż 4 kalorie.

  Tak czy siak witarianie na 811 nie muszą się obawiać, że to jedynie dr. Douglas Graham wymyślił sobie dietę 811 i teraz na tym jedzie.

  Osobiście jadę na niej 6 lat

  moje zakupy (już wkrótce będę je robić w naszym naziemnym sklepie bio) 

  domowa dostawa 🙂

  bromelaina w pieleszach Pepsa&G.

  No i jeszcze mamy „Widelce ponad noże”, a dokładnie postać doktora Esselstyna, który w lipcu 2014 roku opublikował spory pakiet naukowych wniosków opartych na badaniach. Wprawdzie można by się czepiać, że nie stricte kliniczne z podwójnie ślepą próbą i placebo, ale i tak najważniejsze w tym wszystkim są faktyczne skutki diety roślinnej niskotłuszczowej i wysoko węglowodanowej dla chorych ludzi.

  Empiryczne, czyli takie, których matrix bardzo nie lubi.

  esselstyn_2014_image_2

  Niech to zdjęcie arterii pacjenta przed i po wprowadzeniu takiej diety, dokumentujące prawdziwą chorobę serca i jej zatrzymanie, a nawet odwrócenie będzie ostatnim argumentem adwokackim w obronie diety, którą sama jem i polecam chorym i zdrowym.

  Jedna uważka:

  Pamiętaj też, że jeszcze nie ma żadnych poważnych, publikowanych badań na dietę ketogeniczną. Takiego zdjęcia j.w. jeszcze nie spotkasz w Necie.

  Dlatego, gdy chorujesz na Hashimoto i wiele już zrobiłaś i poszukujesz nadal rozwiązania, rozważ surową dietę roślinną 80/10/10, w jak największym procencie organiczną (a z pewnością parszywa 12).

  Tutaj motywujący wpis, wprawdzie po angielsku, ale spoko: Jak leczyć Hashimoto surową dietą roślinną?

  A jak taka dieta działa na zwykłych ludzi, oprócz tego, że łatwiej się wychodzi z matrixu?

  w kuchni u rawfoodysty Markusa Rothkranz’a

  Markus po lewej lat 27, po prawej lat 50 (wysoko-tłuszczowcy aż tak nie ładnieją :))

  Jest to dieta, która dostarcza ogromnej energii, gdyż tak działają surowe węglowodany proste

  Dlatego tym łatwiej jest robić niezbędną przy Hashi aktywność fizyczną

  Jest energia

  Ludziom chorym poprawia się, są też wyleczeni.

  Źródła:  
  Denise Minger „Death by food pyramid”, Douglas Graham „The Diet 80/10/10”,  Durianrider (ksywka) „Carb the fack up”, czyli Follow Your Heart With No Fucks Given

  Na ketozie mega trudno jest opuścić matrix, na 811 o wiele łatwiej

  lovciam


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 14 650 times, 6 visits today)

  Komentarze

  1. Pawel_S 6 marca 2017 o 12:32

   Terry Wahls propaguje ketozę. Przynajmniej od czasu jak na diecie bezmięsnej, ubogiej w tłuszcze zachorowała na MS. Ketoza wprowadziła ją w remisję. Badań jest pełno. Pozwolę sobie przytoczyć:
   „Comparison of the Atkins, Zone, Ornish, and LEARN diets for change in weight and related risk factors among overweight premenopausal women: the A TO Z Weight Loss Study: a randomized trial. JAMA. 2007 March 7”
   czy
   „Dietary carbohydrate restriction as the first approach in diabetes management: Critical review and evidence base. Nutrition. 2015 Jan”

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 13:58

    Tyle, że graham fika koziołki a pan atkins nigdy nie był w stanie fikać, a teraz już go nie ma, ale to tylko tak na marginesie

  2. NAJDROZSZA78 6 marca 2017 o 12:44

   Pepsi a masz przyklady tej diety surowej? Jz juz glupieje z tych sprzecznisci

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 13:56

    pół bloga jest o tym 🙂 wpisz w szukałkę 811, albo witarianizm FAQ

  3. Sylwia 6 marca 2017 o 12:55

   Uderzam z pytankiem – czy jeśli nie ma pewności hashi a jest pewna niedoczynność tarczycy, to czy taka dieta (811) też jest wskazana? Dodatkowo szaleje mi otyłość i anemia i megaaaa problemy z koncentracją a co za tym idzie z zapamiętywaniem czegoś na dłuższą metę :/ I te ananaski bio to gdzie hurtem zamawiasz 🙂 Przydałaby się jakaś niższa hurtowa cena bo detal czasem odstrasza kwotami. Jak już pytam to zapytam jeszcze o uzupełnienie wit d – lepsze zwykłe TiB czy teraz ta liposomalna wersja?

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 13:54

    oczywiście, że tak

    1. Sylwia 6 marca 2017 o 15:13

     Oczywiście, że 811 wskazana przy nt czy, że lepszy liposomal D3, a może jedno i drugie 🙂 😉 ?

  4. Kasia 6 marca 2017 o 13:18

   bardzo ciekawy post (i dający do myślenia). możesz podać proszę swój dzienny jadłospis?\
   dzięki!
   Kasia

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 13:54

    wrzucę przy okazji, jest o tym sporo na blogu

  5. beata herbata 6 marca 2017 o 13:34

   Pepsi, a jaką dietę poleciłabyś przy astmie? Takiej, która zaczęła się przez alergie na pyły (podczas rozwodu rodziców więc element psychologiczny niestety też występuje w historii). Jednak dużo psychoterapii i poszukiwań w sobie sporo w głowie i sercu ułożyły. Przypadek oporny do zmian i nawyków żywieniowych na czas dłuższy niż 3 miesiące, lubiący gluten, cukier i nabiał, nienawidzący mięsa w żadnej postaci, pracujący nad sobą nieustannie (aktulanie nie spożywający cukru) i byciem w tu i teraz 🙂 Próbujący rzucić nabiał i bułeczki, które to uporczywie pchają się do ust… Robale też były atakowane w ciemno od chemii po naturę 🙂 ściskam

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 13:53

    na takiej diecie astma będzie, oczywiście w pierwszej kolejności i tak trzeba zrobić vegatest Volla na pasożyty, i oczyścić się z nich temat: herbatka lecząca 60 różnych chorób + komentarze grzegorzadama przede wszystko=takim pod tym wpisem, duże dawki witaminy C, mamy dobry Liposomal, pomagają przy astmie, dr.Saul

  6. Dari 6 marca 2017 o 13:44

   Pepsi jaki jest słuszny poziom ferrytyny? Norma 13-150. Rozrzut niemały .

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 13:49

    pierwsza połówka

   2. beata herbata 6 marca 2017 o 15:49

    dzięki bardzo 🙂 czyli nabiał, gluten i cukier won 🙂 zbieram siły i zapoznaję się z resztą 🙂 <3

    1. grzegorzadam 7 marca 2017 o 00:20

     Przyczyn astmy może być co najmniej kilka, ale wymienione na pewno trzeba wyeliminować.
     Polecam inhalacje również:
     http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

     * astma jest w 100% wypadków związana z małymi larwami askaryd (glist)
     http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/

     Ciekawe:
     http://drsircus.com/respiratory-disease/natural-treatments-for-asthma-and-copd/

  7. Beata 6 marca 2017 o 14:41

   Tylką skąd na 811 czerpać aminokwasy? skąd pełnowartościowe białko? quinoa- ok ale przeciez nie codziennie. wiec jak naturalnie? bo nie chodzi mi o aminokwasy w proszku. Walter Kepner- Ci ludzie schudli ale czy zdrowo? przy takiej diecie mięśnie chyba strawili.

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 18:27

    Yyy… durianrider jest mistrzem świata w jexdxie na rowerze na ekstremalnie długie dystanse, więc nie martw się o nas na 811

    1. Beata 6 marca 2017 o 19:29

     Pepsi ja się nie martwię! Ja bardzo chciałabym przejść na 811 tylko obawiam się co z aminokwasami. Nie rozumiem jak zapewnić sobie białko (wszystkie ważne aminokwasy) roślinami a nie proszkiem. I jak kiedyś to robiono o ile robiono. I jak z tą dietą Walter Kepnera czy ona ich nie wyniszczyła nie byli skinnny fat? bez białka mam problem z gojeniem sie ran i rozstępami. Co na polepszenie ran? ostatnio wszytko mi się zabliźnia a nie goji 🙁

     1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 20:17

      Nikt Cię tutaj do niczego nie będzie namawiał, w tej diecie jest 10% białka, ja dodatkowo zjadam kolagen TiB, Nie jesteś na 811, gdy nie zjadasz minimum 25 dkg zielonych liści warzyw, a to bardzo dużo.

     2. Niki 6 marca 2017 o 21:12

      Beato! 🙂 białko konopne!

   2. DEJZI 6 marca 2017 o 21:18

    BEATO! TAK NAPRAWDĘ WSZYSTKIE NIEZBĘDNE AMINOKWASY PRODUKUJE NASZA FLORA BAKTERYJNA!O WITAMINACH NIE WSPOMNĘ! A DLA NIEJ (TEJ FLORY) WYMARZONYM POKARMEM SĄ WŁAŚNIE OWOCKI! MY JESTEŚMY STWORZENI DO JEDZENIA WŁAŚNIE OWOCÓW! WIĘC NIE PRZEJMUJ SIĘ BIAŁKIEM!

  8. Agampreet 6 marca 2017 o 15:03

   ja jestem kolejnym genialnym przypadkiem całkowitego zaleczenia łuszczycy na 8/1/1 😀
   piszę zaleczenia, bo gdy zjem coś tłustego, pogrzeszę w święta, np orzechami czy surowym makiem – od razu mam pogorszenie na skórze, widać jeszcze za krótko jestem na 8/1/1
   no i oczywiście – stresior.. to najgorzej działa, ale na to 8/1/1 też pomaga – właśnie wyjściem z matrixa

  9. Bubus 6 marca 2017 o 15:31

   A można ryż zastąpić kaszą jaglaną i efekt będzie taki sam?

  10. Pati 6 marca 2017 o 16:26

   Super wpis Pepsi! Dzięki tobie moja dieta już w 60-70 % staje się raw :D! Powolutku do celu! Chciałabym, zeby taka była chociaż w 80%! Nie mam hashi, ale dobrze się to czytało! Aaa i nurtuje mnie jedno! Jakie jest twoje dziennie spożycie tłuszczu? Chodzi mi tutaj np co jesz jako te 10%… czy awokado czy łyżkę oleju kokosowego itp. Aaaa i pytanko… czy polecasz cos na uporczywy trądzik? Mam tylu znajomych którzy jedzą zupki chińskie i nutelle a cerę maja jak pupa niemowlaka… a ja co? I odrobaczam sie, ruchu troche mam, kosmetyki bio i mineralne, suple i probiotyki, jem w 90% bardzo zdrowo, bez glutenu, kazeiny i tłuszczy trans… ehh, ściskam :*!

  11. gosiula 6 marca 2017 o 16:40

   Witaj Pepsi, od niedawna śledzę Twojego bloga. Staram sie go przekopywać aby niczego nie ominąć. Ale od ponad tygodnia postanowiłam przejeść na dietę bezmięsna. Nie mam dużej wiedzy na temat plusów i minusów tej diety ( w necie jest wiele niejasności i wykluczających sie na zmianę informacji). Nie wiem czy pisałaś cos na ten temat a chętnie zapoznam sie z Twoja opinia. Mogłabym prosić o link lub komentarz w tej sprawie? Jesc mięso, noe jesc? Dodam, ze odrzuca mnie od mięcha…śmierdzi to, pryska woda przy smażeniu…ogólnie bleee
   Z gory dziekuje

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 18:22

    spytaj swojego ciała, ja nie jem od wielu, wielu lat

  12. Nathasza 6 marca 2017 o 20:02

   Pepsi a co proponujesz na tzw. girlandy pod oczami, chodzi o zbierający się jakiś płyn na linii oczodołów? Z twoich artykułów wysnułam wnioski, że to nagromadzone toksyny i słaby układ limfatyczny, ale nie jestem pewna. Martwi mnie to, bo mam dopiero 27, a wygląda to strasznie. Prawdopodobnie to wynik mojego okrutnego traktowania ciała poprzez palenie i tragiczną dietę. Wszystko od kilku miesięcy zmieniam, ale poprawy nie widzę jeśli chodzi o twarz :/ Czy jest jakaś szansa, aby to naprawić?

   PS. Chętnie bym poczytała jakiś dział z przepisami na 811. Czy jest na to szansa? Pozdrawiam ciepło 🙂

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 20:12

    nie ma takich przepisów jak myślisz, bierzesz kilo jabłek i zjadasz, albo blendujesz 5 bananów z 2 garściami jarmużu, czy innych liści, dodajesz jeszcze jakiś owoc dla smaku i zjadasz. To jest dieta bardzo prosta, największa trudnoscią jest zdobycie dużo fajnego, surowego organicznego pożywienia w Polsce. Pozdro

  13. ala 6 marca 2017 o 20:27

   Ej bez jaj , co to za focia z mlekiem ryżowy, przecież tam jest 7 łyżeczek cukru na 100 ml.

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 20:33

    no jak to? adekwatna do wpisu

   2. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 20:42

    no jak to? adekwatna do wpisu, nie czytasz treści?

  14. Beata 6 marca 2017 o 21:29

   „już wkrótce będę je robić w naszym naziemnym sklepie bio” – a co to jest naziemny sklep? I jeszcze pytanie: czy bez problemu mozna dostac w Krakowie ekologiczne owoe i warzywa? Inne miasta tez poprosze o odpowiedz.
   Nie mieszkam w PL i dwa lata temu bedac latem nad Baltykiem nie udalo mi sie znalezc nawet zdrowych jablek. Sklep eco po wielkich poszukiwaniach znalazlam, ale bez jablek, a pan straganiasz odebral mi nadzieje, ze takich chociaz z malym robaczkiem nie znajde bo wszyscy maja mutanty z hurtowni, „mniejsi” ogrodnicy i sadownicy chyba po prostu wygineli…
   dzieki za odpowiedz i usciski

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2017 o 21:38

    nie internetowy 🙂 mniejsi tak samo pryskają jak więksi

  15. ania 6 marca 2017 o 22:48

   Pepsi,a pokazałabyś kiedyś jakieś zdjęcia sprzed „wybiegania” fatu na 811 ? Pliiiz… Wyglądasz tak fantastycznie,że trudno uwierzyć,że był inaczej:-)

   1. Pepsi Eliot 7 marca 2017 o 08:19

    fat wybiegałam już 15 lat temu, ale źle mi się biegało z gotowanym czymś, a chleb razowy zalegał kilka godzin, a 27 lat a może więcej jestem roślinożercą, ale jadłam niby „zdrowe” rzeczy, dopiero na 811 mogę zjeść wielkiego szejka i zaraz biegać, albo odwrotnie biegać, biegać, a dopiero potem koło 13 zjeść szejka z 10 bananów, całego ananasa, 1 pęku jarmużu. Nie przechowuję żadnych zdjęć. Praktycznie wszystko wywalam, przeszłość mnie kompletnie nie interesuje.

  16. Monia 7 marca 2017 o 01:01

   Próbowałam 811. Niestety czułam się źle, miałam wahania nastroju i ogólnie ciało się buntowalo. Przechodzę powoli na wysoki tłuszcz – czuje się fantastycznie. Najlepiej faktycznie spytać swojego ciała co mu najbardziej odpowiada 🙂 i obserwować zmiany, zapisywać sobie w jakimś dzienniczku jak działa na nas jedzenie 🙂

   1. Beata 7 marca 2017 o 18:38

    kurcze, prawie intymne wyznanie, ale musze: od 3 miesiecy jestem na 80 – 90% raw, samopoczucie super ( mam nadzieje naprawic niedoczynnosc tarczycy), nie bylam gruba i nie mako ruchliwa. Teraz biegam „porzadniej” i schudlo mi sie calkiem fajnie, ale miesnie rak mi „zniknely”. Wyglada to nie najlepie ( wisi skora)j, troche ciezarki podnosze ( pewnie za malo ) ale boje sie, ze po 40-tce nie da sie za wiele zrobic…Czy jest szansa, ze jak ktos nawet pozno zaczal, w zwiazku z tym wiecej sie wysili i tez bedzie ladnie? z gory wielkie dzieki

  17. Wisia 7 marca 2017 o 08:14

   eeh Pepsi, ja w końcu do Ciebie dołączę! <3 Gratuluję Ci mądrej decyzji te 6lat temu. Powiedz, czy muszę koniecznie intensywnie ćwiczyć, aby jakoś wyglądać, bo sił brak z tą boreliozą i trochę obawiam się pogłębionej chudości, jakby nie żałować tych węgli, to jest szansa, że nie schudnę jeszcze?
   Kochanie powiedz skąd szpinaki jarmuże, rozglądam się po sklepach eko i bieda, przez internet?
   Pewnie wszystko będzie w Twoim nowym sklepie! W jakich rejonach się otwiera?

   1. Pepsi Eliot 7 marca 2017 o 08:24

    Jeśli nie będziesz intensywnie ćwiczyć 811 zupełnie nie jest dla Ciebie. Je się bardzo dużo i ma się masę energii z węglowodanów prostych, która uwalnia sie prawie natychmiast

    1. Wisia 7 marca 2017 o 08:49

     ma się masę energii…więc jest szansa, że i mnie ta masa zaleje i ruszę na ścieżkę. Mam serdecznie dość „normalnego” nienormalnego jedzenia po którym ciągle coś uwiera. Serce od dawna rwało się do tych kolorowych pysznych owocków, startuję, chociaż wiem, że nie będzie łatwo, dzięki za inspirację Pepsi

  18. Nadja 7 marca 2017 o 19:53

   Zna ktoś z Was sposób na zatkane ucho?

   1. grzegorzadam 7 marca 2017 o 23:30

    Spróbuj kilka razy dziennie wodą utlenioną, po kilka kropli i naciskać to wystające koło ucha:
    https://youtu.be/bSWLp2yE2bI

   2. grzegorzadam 7 marca 2017 o 23:36

    Mocny strumien ciepłej wody ze strzykawki 20 ml też dobry, nad umywalką.
    Z impetem, trafiając w otwór 3 – 4 razy, Nie trafione się nie liczą, woda mocno ciepła, ale nie nieprzyjemnie ciepła.
    Strzykawka 20 cm3, strumień z jednego ostrego naciśnięcia aż do opróżnienia 1-2 sek.

    SSanie oleju też może odblokować.

  19. AgaAgata 7 marca 2017 o 23:13

   Droga pepsi, mam pytanie…

   usłyszałam dziś od dentystki, że mam tak słabe szkliwo, że powinnam brać fluor w tabletkach (!!!) przez… 260dni ciągiem, żeby się zremineralizowało. No fakt, zęby mi się posypały po dwóch ciążach i karmieniu piersią przez łącznie 3,5 roku.. ale nie po to NIE używam pasty z fluorem i innych syfów, żeby brać tabletki z fluorem… Czy są jakieś sposoby na wzmocnienie szkliwa poza robieniem sobie z mózgu rodzynki tabsami z fluorem? będę mega wdzięczna za podpowiedzi.

   1. grzegorzadam 7 marca 2017 o 23:42

    Szkoda komentować ten fluor, eeech…

    Musisz suplementować wszystkie elementy które tworzą kościec, czyli

    krzem, bor, kolagen, wit.C, D , magnez, wapń (ostrożnie) i przede wszystkim sól> płukanki codzienne
    mocnym roztworem.

    Żucie żywokostu tez wskazane.
    Po 6-8 tygodniach efekty będą ”namacalne”, nie tylko w kwestii uzębienia.

  20. Mystique 8 marca 2017 o 17:27

   Pepsi, szykuję się na 811 od jakiegoś czasu, przewertowałam Twoje artykuły – skarbnica wiedzy 🙂 Jednak chyba gdzieś uciekło mi info czy na 811 można stosować cukier kokosowy, syrop klonowy i na czczo rano ocet jabłkowy? Czy ten ocet wlicza się w post czy już w okienko żywieniowe?

   1. Pepsi Eliot 8 marca 2017 o 19:14

    ocet post, ale na 811 wszystko się szybko trawi, nie trzeba też dodatkowej fruktozy, najważniejsze w tej diecie obok owoców są zielone liście warzyw

    1. Mystique 8 marca 2017 o 19:38

     Dzięki! Już sobie przygotowałam listę zielonych warzyw czy też z zielonymi liśćmi, będę komponować 🙂 Ale kupię też u Ciebie w razie czego B12. Jeszcze jedno – to mleko ryżowe w porywach jest dozwolone czy dać sobie spokój?

     1. Pepsi Eliot 8 marca 2017 o 19:42

      nie musisz być 100% surowa, to trudne i w sumie niepotrzebne

      1. Mystique 8 marca 2017 o 19:50

       Cudnie 🙂 Będzie mi łatwiej, przynajmniej na początku. Dzięki!

     2. Mystique 10 marca 2017 o 22:53

      Pepsi, od dwóch dni jestem na 811. Proporcje i ilości B/W/T wyliczyłam biorąc pod uwagę moją wagę. Wychodzą ogromne ilości, żeby dostarczyć 700g węgli – trudno mi to zmieścić w ciągu dnia, szok! I pytanie – czy jeśli przy okazji chcę schudnąć powinnam stosować standardowy przelicznik (10g węgli / kg m.c, itd.), co daje ok. 3.500kcal czy jednak obniżyć węgle i kcal wyliczając wszystko np. dla wagi jaką chcę osiągnąć. Szukam po necie info, ale wszędzie jest, że i tak się chudnie, pomimo tego ogromu pożywienia. Nie chcę popełnić jakiegoś błędu i przytyć…

      1. Pepsi Eliot 11 marca 2017 o 09:00

       gdy nie biegasz maratonów obniż ilość węgli, jedz 2000 kalorii, chyba, że będziesz bardzo głodna i masę liści zielonych
       Na jakiej byłaś diecie przedtem? Jak nie byłaś długo weganką, albo chociaż wegetarianką, będziesz miał problem, to jest dieta harcore
       Chudnie się, ale dopiero po roku, czy 2, jak organizm się przestawi, ja jem minimum 3500 kalorii dziennie

  21. Mystique 11 marca 2017 o 22:38

   Nie byłam weganką ani wegetarianką, choć nigdy nie miałam problemu z nie jedzeniem mięsa przez długi czas, za to uwielbiam owoce i warzywa, szejki, smoothie, kiełki, sałatki, itd. Bez wdawania się w szczegóły – bliżej mi do ‚zdrowego stylu życia’ niż do ‚junk food’. Od roku czasu mam zdiagnozowane hashi, więc przeszłam na dietę eliminacyjną (protokół) też bez żadnego problemu. Jeśli w coś wierzę i mam wewnętrzny imperatyw, daję radę. Chcę spróbować z 811, może okaże się ona moim stylem, którego od dawna poszukuję. Ale wiem też, że nic na siłę. Obniżę na razie kaloryczność, biegać raczej nie będę, ale nordic walking już wkrótce. Trochę szkoda, że efekt chudnięcia dopiero za jakiś czas, ale nic to. Piszesz o liściach zielonych, pewnie ze względu na białko, ale ogólnie chodzi o warzywa, które dostarczają białka, tak? Bo np. taka brukselka ma białka od groma, więcej niż np. jarmuż czy szpinak. Dobrze rozumiem, że nie muszą to być tylko liście?

   1. Pepsi Eliot 11 marca 2017 o 23:14

    Dieta 811 nie nadaje się dla ludzi, którzy nie ćwiczą intensywnie/wytrzymałościówka chociaż 5 razy w tygodniu

   2. grzegorzadam 12 marca 2017 o 09:23

    Póki co-na razie zrób sobie analizę APW i vegatest -Volla, ze wsakzaniem na Yersinię.
    Potrafi nieźle ”umilić życie i tarczycę.
    Oczyszczanie:
    http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

    1. Mystique 13 marca 2017 o 16:41

     To powiem tak – chciałabym ćwiczyć i to mocno, bo całe życie byłam „sportowa”, ale przy hashi siadła mi energia totalnie, czułam się cały czas ociężała i ospała. Dodatkowo przyrosłam wagowo, więc poruta. Zmartwiłaś mnie tym, że jeśli nie ćwiczę intensywnie, mam sobie darować 811. Pisałaś o tym, że na 811 ma się ogrom energii, ja tego zupełnie nie czułam. Ale uparłam się i dalej odżywiałam się wg 811, bo nie mam w zwyczaju rzucać czegoś po paru dniach, szczególnie, że dobrze się czułam psychicznie i fizycznie. I dzisiaj szok – od rana mam w sobie tyle energii, że nie wiem, co z nią zrobić 🙂 Oprócz energii pojawiła się skądś dawno nie odczuwana mega mobilizacja, żeby tą energię zużyć. Poza moim umysłem i ciałem – po prostu nie mogłam usiedzieć w miejscu i nie mogłam nad tym zapanować 😉 Więc sobie pobiegałam! Tyle, na ile wystarczyło mi tej energii. Nie wiem czy to tylko dzisiaj, bo akurat miałam lepszy dzień, tyle że ja tych lepszych dni nie miałam od miesięcy. Dlatego na razie ciągnę dalej 811. Jeśli przy tej diecie (stylu życia) ma się takiego kopa energetycznego – choćby dlatego warto.

    2. Mystique 13 marca 2017 o 16:52

     Grzegorzadam, dzięki za info. Właśnie szukałam jakichś dobrych testów na pasożyty, a na włosa już się umówiłam.

  22. Paulina 14 marca 2017 o 01:33

   Świetny artykuł. Choroba potrafi sporo namieszać w życiu. Często jesteśmy skazani na specjalną dietę. Dużo osób tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest chorym dlatego warto robić regularnie badania aby uchronić nasze zdrowie przed nieprzyjemnymi skutkami.

  23. Aga_Z 14 marca 2017 o 14:57

   Czy taka dieta będzie dobra dla osoby chorującej na Hashimoto i jednocześnie na hipoglikemię reaktywną? W przypadku tej drugiej choroby powinno się ograniczać węglowodany proste do minimum (max 2 owoce dziennie)?

   1. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 14:04

    Nawymyślali tych diet.
    jaki kolor i PH moczu?
    Poziom wit.D?

  24. M 2 lipca 2017 o 08:51

   podpisuję się pod pytaniem Agi_Z

  25. Mysz 27 kwietnia 2018 o 16:00

   Hej Peps, pytanko. W związku z tym, że mocno podejrzewam u siebie Hashimoto (lekarz twierdzi, że mam zapalenie, ale nie jest to Hashimoto (?) ) choć TPO mam w normie, TSH mieści się we widełkach (choć wiadomo, że to o niczym nie świadczy) a USG tarczycy jest ok (według pana lekarza) czuje się tragicznie, fatalnie. Trudno mi w sumie opisać jak się czuje, bo tego nie ma końca. Samopoczucie wskazuje na Hashimoto mimo całkiem znośnych wyników, albo na wirus Epsteina Barra, ale czy to się nie łączy? Nadnercza do naprawy, jelita przeciekają, wyszła mi spora ilość alergenów.
   I teraz do rzeczy.
   Chcę iść tą drogą aby polepszyć swój stan rzeczy. Wiem, że nie można się głodzić na 811, trzeba jeść dużo, ilość kalorii musi być prawidłowa. I czy jest to do osiągnięcia (811) jeśli nie mogę jeść bananów, ani ananasów, ani też pomarańczy, mandarynek i grapefruitów (alergia). Wiadomo, że szejki zielone z bananami są boskie na śniadanie. Co jeść żeby kalorie się zgadzały. Boje się, że jak zacznę pałaszować codziennie mango i winogrona to znów wyjdą jakieś alergie, a na warzywach, warzywo-owocach trudno wyrobić normę kaloryczną. Jak to ugryźć?
   Jestem tak zagubiona, ciągle krążę w kółko i mam wrażenie, że mój stan z dnia na dzień jest coraz gorszy.

   looove <3

   1. Pepsi Eliot 27 kwietnia 2018 o 19:43

    Zacznij od tej kuracji:
    Ten art warto byłoby przeczytać:
    http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
    Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
    Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB 
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
    Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

    Selen
    SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
    Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Cynk
    1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

    B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
    a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
    Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

    Zbadaj też przy okazji prolaktynę

    NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

    Glutamina
    Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
    albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

    1 opcja

    Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
    JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
    Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
    TEST:
    Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

    JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
    Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

    2 opcja

    ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
    https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

    GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

    Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
    Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
     1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij
    Całkowicie odstaw kofeinę

    Nie jestem lekarzem

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *