logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 090 802
384 online
32 888 VIPy
Reklama

 

she/pepsieliot.com

PETARDA ODŻYWCZA
GREENS & FRUITS TiB®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Najlepsze i najgorsze formy magnezu, które możesz sobie kupić

Zgodnie z amerykańskim oświadczeniem Chiropractic Society szacuje się, że od 68 do 80 % populacji Stanów Zjednoczonych ma niedobory zasadniczego magnezu mineralnego. 

Prawdopodobnie Polacy też będą oscylować w takich widełkach, gdyż za tymi niedoborami stoi nagminne jedzenie przetworzonego prowiantu, oraz to o czym wszyscy czytelnicy tego bloga dobrze wiedzą, zubożona zawartość składników mineralnych w glebie uprawnej w ciągu ostatniego stulecia. A o tym czym jest magnez dla niektórych schorzeń (jak nowotwór okrężnicy) pisałam tutaj 

Z powodu fatalnego rolowania ziemi przez zachłanny do bólu przemysł rolniczy.

Jesz dużo warzyw i orzechów, a nadal możesz mieć braki magnezu, jesteś więc skłonny wziąć suplement magnezowy. Tylko jaki?

Na rynku jest wiele form magnezu, a reklamy z telewizora chcą wprowadzić w błąd yyy … nawet farmaceutów?

Najlepsze formy magnezu:

Chlorek magnezu

Chociaż chlorek magnezu zawiera tylko około 12 %  elementarnego magnezu, ma imponującą szybkość wchłaniania. Dlatego jest dobrą formą magnezu, gdy chcemy dokonać detoksykacji tkanek. Świetnie nadaje się więc do oczyszczających i odżywiających, codziennych 4 szklanek

Ponadto, chlorek (nie mylić z chlorem, toksycznym gazem) wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć spowolniony metabolizm. Jeśli ktoś obawiałby się chlorku magnezu ze względu na niedomagania tarczycy, myślę ten wpis rozwieje wątpliwości.

Dawkowanie chlorku magnezu, w tym dla dzieci znajdziesz tutaj, na podstawie opracowania dr. Sircusa
Bardzo wygodny do stosowania na kilka sposobów: można z niego robić oliwę magnezową,

Reklama


Tu znajdziesz (sześciowodny) Chlorek magnezu TiB® o czystości farmaceutycznej


Cytrynian magnezu

Cytrynian magnezu jest najbardziej popularną jego formą prawdopodobnie dlatego, że łatwo się wchłania.

Jednak kwas cytrynowy jest również łagodnym środkiem przeczyszczającym, dlatego cytrynian magnezu obok funkcji uzupełniania tego minerału, jest również pomocny przy zaparciach.

Jest to dobry wybór dla osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami.

Wchłanianie cytrynianu magnezu jest wysokie i wynosi około 90%.

Reklama

Tu znajdziesz doskonały magnez CYTRYNIAN MAGNEZU TiB®, nie zawiera  glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów, GMO, sztucznych barwników i wypełniaczy, za to w ciemnym słoiczku ze szkła:)


Taurynian magnezu

Taurynian magnezu jest dobrym wyborem suplementu dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi, ponieważ wiadomo, że działa zapobiegawczo arytmii serca i strzeże naczynia krwionośne przed szkodami spowodowanymi ewentualnym incydentem sercowym.

Taurynian magnezu jest łatwo wchłaniany, gdyż tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe, a jednocześnie preparat ten nie posiada właściwości przeczyszczających.

Jabłczan magnezu

Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie.

Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii. 

Reklama

Tu znajdziesz JABŁCZAN MAGNEZU TIB®


Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w tym opracowaniu.

Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.


Glicynian magnezu, czyli chelat magnezu

Glicynian magnezu (magnez związany z aminokwasem glicyną) jest jednym z bardzo dobrze biologicznie wchłanianych form magnezu, a także jest najmniej prawdopodobne, że taka forma magnezu wywoła biegunkę.

Jest to bardzo bezpieczna opcja dla długoterminowego korygowania niedoborów magnezu doustnie.

Węglan magnezu

Węglan magnezu jest kolejną popularną biologiczną formą magnezu, która faktycznie zmienia się w chlorek magnezowy, gdy zmiesza się z kwasem solnym w naszych żołądkach.

Jest to dobry wybór dla osób cierpiących na niestrawność i refluks żołądkowy, ponieważ zawiera właściwości zobojętniające kwas. Jednak jego wchłanianie nie jest zbyt wysokie, bo wynosi 30%.

Reklama

Tu znajdziesz Sól EPSOM TiB® (siarczan magnezu) o czystości farmaceutycznej


Ambiwalentna forma magnezu:

Siarczan magnezu 

Siarczan magnezu, zwany także solą Epsom, może być bardzo pomocny przy zaparciach, ale jest to mniej bezpieczne źródło magnezu, ponieważ łatwo go przedawkować (i dostać ostrego rozwolnienia, wg dr. Sircusa z przedawkowanim magnezu  jest tak jak z przedawkowaniem witaminy C, czyli rozwolnienie) Jednak w formie kąpieli może świetnie pełnić swoje funkcje.

Należy wcześniej jednak sprawdzić, czy nie ma nadwrażliwości, szczególnie gdy aplikujemy kąpiele dzieciom. Dobrze jest zacząć od kąpieli stóp.

Mówi się nawet, że siarczan magnezu bardziej należy traktować jako dobre źródło siarki niż magnezu.

Najgorsze formy magnezu:

Tlenek magnezu

Tlenek magnezu jest najbardziej rozpowszechnioną formą magnezu sprzedawaną w aptekach, ale nie jest chelatowany i dlatego ma zdecydowanie słabe wchłanianie w porównaniu z wymienionymi powyżej.

Glutaminian i asparaginian magnezu

Całkowicie unikaj tych dwóch form magnezu. Kwas glutaminowy i kwas asparaginowy są niebezpiecznymi składnikami sztucznego słodzika aspartamu i obie formy są neurotoksyczne gdy niezwiązane są z innymi aminokwasami.

Źródła: 12345

A jak jest w telewizorze? 

Reklama łże jak pies, telewizor z reklamą w środku też. Sformułowanie „naturalny magnez” oddziałuje na potencjalnego klienta, bo klient myśli sobie, że to będzie jak z witaminą C naturalną i syntetyczną.

Ale w przypadku magnezu, a najczęściej jest to węglan wapnia, bez względu na to, czy zostanie on pozyskany syntetycznie, czy z minerału i tak praktycznie nie jest rozpuszczalny w wodzie, a jego przyswajalność jest niska, bo na poziomie 30%.

Naturalny magnez to raczej nie ten pochodzący z minerałów i skał, ale z pożywienia takiego jak: kakao (gorzka czekolada), migdały, pestki z dyni, orzechy laskowe i włoskie, płatki owsiane, groch, ciecierzyca czy biała fasola.

Reklamy też mówią, że preparaty zawierają podwójną dawkę magnezu, ale to jest oczywiście tylko chwyt marketingowy dla śpiących, bo żeby określić, że coś jest podwójne, to trzeba by ustalić w stosunku do czego, czyli co jest uznawane za pojedyncze. Tymczasem istotna jest zawartość jonów magnezowych w jednej tabletce, co decyduje o częstości podawania danego preparatu. Przy czym należy rzucać gałką na zawartość jonów magnezu, a nie na zawartość soli, czy tlenku.

Najbardziej istotne jest to, o czym napisałam powyżej, czyli w jakiej postaci występuję magnez w danym preparacie, bo od tego w dużej mierze zależy jego wchłanianie. A co za tym idzie siła działania, o co nam się rozchodzi.

Zasadniczo wiadomo, że magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych, dlatego cytrynian magnezu ma przyswajalność około 90%.

Tymczasem na rynku jest sporo preparatów zawierających nieorganiczne sole magnezowe, jak popularny węglan magnezu, którego przyswajalność wynosi około 30 %, albo po prostu tlenek magnezu. Jednak przyswajalność tlenku magnezu, o czym się nie trąbi, nie przekracza yyy … 4%.

Więc jak kupisz tlenek magnezu, a producent napisze, że w jednej kapsułce masz 375mg jonów magnezowych w postaci tlenku, to licz się z tym, że wchłoniesz około 12 mg magnezu, a to całkiem mało.

owoc & magnez

(Visited 578 612 times, 59 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. ja 31 stycznia 2019 o 00:43

  Witam i dziękuję za ciekawego posta. Mam pytanie: czy cytrynian magnezu powinien być dobrze rozpuszczalny w wodzie? Kupiłem, ale faktem jest, że się w ogóle nie rozpuszcza. Czy tak powinno być? Dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Pepsi Eliot 31 stycznia 2019 o 08:48

   Jabłczan, cytrynian nie rozpuszczają się w wodzie, chlorek bardzo łatwo. Ale następnym razem kupuj u nas 🙂

 2. ewa 8 lutego 2019 o 17:39

  Jabłaczan własnie TIB w domu stosujemy juz chyba trzecie opakowanie. Jest ok ale syn mówi że czuje że jego organizm zaczyna sie przed tym bronić, po spozyciu mdłości co prawda kilkunastominutowe ale jednak. Czy to może byc jakaś reakcja obronna organizmu? czy moze zmienic formę magnezu? Nie spożywamy jakichs wielkich dawek ot tak zwyczajnie łyżeczka dziennie

  1. Pepsi Eliot 8 lutego 2019 o 18:37

   ile lat ma syn? ciało nie broni się przed magnezem, natomiast magnez w jakiś sposób alkalizuje żołądek, dlatego wyrwany z kontekstu 4 szklanek może pogorszyć trawienie aminokwasów, może teraz zacząć stosować chlorek magnezu do kąpieli i oliwą magnezową smarować łydki, nadgarstki.

 3. Marecka 9 lutego 2019 o 09:42

  Która forma najlepsza przy mutacji MTHFR ? Dzięki bardzo.

  1. Pepsi Eliot 9 lutego 2019 o 09:58

   przy takiej mutacji należy zwracać uwagę na metylowane formy witamin B, natomiast forma magnezu nie ma specjalnego znaczenia, bylebyś ją dobrze tolerowała, może to bnyć cytrynian magnezu np https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2167-magnesium-citrate-100mg-90kaps-gg-5060040827093.html

 4. Ewa 9 lutego 2019 o 17:48

  Pepsi syn ma 20 lat :-). Zrobiłam oliwę magnezowa korzystając z wpisu u Ciebie. Ten jabłczan starał się używać kawał czasu po jedzeniu ;-). Dziękuję za sugestie

 5. KaroliMi 6 marca 2019 o 07:44

  Dzień Dobry Pepsi :*
  Czym jest mleczan magnezu – w wielu dostępnych preparatach na rynku właśnie on występuje. I co zwróciło moją uwagę – są one najtańsze. Więc co to takiego tam wsadzili ? Będę wdzięczna za słowo oświecenia.

  1. Pepsi Eliot 6 marca 2019 o 08:45

   Dzień dobry KaroliMi jest tak, że gdy mała firma jak nasza produkuje tanio, to to jest przerażające, ponieważ każdy składnik do suplementu ma wiele alternatyw. Na przykład trawy nowozelandzkie, surowiec uchodzący za najczystszy na świecie (badania na Naturalnews) są 4 razy droższe niż tak samo nazywające się trawy pszeniczna i jęczmienna, również BIO.

   Tylko duże koncerny mogłyby produkować tanio i dobrze, ale tego nie robią z wielu powodów, między innymi silnych wahadeł destrukcji, produkują po prostu najtaniej.

   Jeśli chodzi o mleczan magnezu należy uważać, gdy ma się choroby nerek, serca, jeśli jesteś uczulona na zwierzęta, jeśli bierzesz leki na rozrzedzenie krwi, takie jak warfaryna, jsli bierzesz antybiotyk w tym penicylamina i inne. W ciąży i podczas laktacji też gadać z lekarzem.

 6. Sonsonson 7 marca 2019 o 13:10

  Czesc, doradzcie proszę jak suplementowac magnez, podejrzewam duzy niedobor: nerwica, zaburzenia lekowo-depresyjne, niepokój, problemy poznawcze z pamięcią, koncentracja, czytaniem, migreny, bóle napieciowe – to tak z grubsza :/ masakra, jakbym się rozwalala. Zaczelam suplementowac bkompleks. Chcę zamówić od Was chlorek magnezu do moczenia stop/zrobienia oliwy magnezowej i cytrynian magnezu. Proszę napiszcie jak powyższe dawkować. Na razie biorę 400 magnezu w tabletkach dziennie (chciałabym dokończyć opakowanie i przerzucić się na Wasz), był czas zebrałam 800-moze powinnam zwiększyć? I moczę stopy w soli gorzkiej Epson (garść na miskę), taka dostałam na szybko w zielarskim.
  Chce zgromadzić składowe i zacząć terapię 4 szklanek.
  Co ciekawe, wczoraj miałam taki moment że było mi b.slabo jak szłam ulica i po powrocie do domu wypiłam dwie szklanki wody ze szczyptą soli himalajskiej, miodu i cytryny – po nich czułam się w ogóle super, jakby nowa energia we mnie wstąpiła. Piję też taką mieszankę na bole głowy i czesto pomaga…
  Wiem też że, mimo miłości, kawa nawet słaba z jednej łyżeczki jest totalnie nie dla mnie. Dziś odstawilam. Można jakoś sobie pomóc w okresie odstawiania? U mnie oczywiście juz ból głowy…
  Proszę o poradę, właściwej porady do powyższego.
  Bardzo doceniam to jak szybko i rzeczowo odpowiadacie tu wszystkim, w tym mnie.
  Dziękuję z gory. Dobrego dnia! 🙂

  1. Pepsi Eliot 7 marca 2019 o 13:29

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 4 szklanki Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html, naturalnie reguluje hormony.

   Dodatkowo każdego dnia magnez w postaci oliwy magnezowje do smarowania łydek, kostek, nadgarstków, oraz tak jak robisz wieczorem do kąpieli.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

 7. Kaja 13 marca 2019 o 19:03

  Witaj Pepsi! Czy w ciąży mogę bezpiecznie stosować ten magnez:?
  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2167-magnesium-citrate-100mg-90kaps-gg-5060040827093.html

  A jeśli nie, to jaką formę magnezu polecisz?Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 13 marca 2019 o 20:49

   bardzo dobra forma, tyle że w ciąży należy zliczać magnez też sumując ten z diety (niech się lekarz wypowie ile masz brać), bowiem jest antagonistą wapnia, a nie chodzi o to, abyś wydalała wapń z moczem, tylko, żeby tworzył kości dziecka

 8. Febe 22 marca 2019 o 11:14

  Pepsi, czy branie cytrynianu magnezu tylko wieczorem, długo po ostatnim posiłku, może mieć wpływ na obniżenie poziomu gastryny kolejnego dnia rano (po co najmniej 10 godzinach przerwy)?
  Pytam, bo stosuję ten związek, głównie z powodu zaparć. Świetnie działa, ale na kilku grupach na FB ktoś demonizuje cytrynian mg obwiniając go m.in. o obniżanie poziomu gastryny.
  Dodatkowo mam problem od dawna ze słabym zakwaszeniem żołądka i stosuję Betainę HCL z pepsyną.
  Od ponad miesiąca systematycznie też piję wodę z solą wg. zaleceń dr Fereydoon’a Batmanghelidjh’a (autora książki „Twoje ciało domaga się wody”). Jest bardzo duża poprawa. Odstawiłam nawet betaine hcl i czuję się dobrze.
  Robiłam jednak badania na zlecenie lekarza, który chyba szuka u mnie jakiegoś guza neuroendokrynnego 😉
  i okazało się, że mam lekko obniżoną gastrynę (poziom 10,80 przy normie od 13 do 115) i zastanawiam się, czy
  długotrwała suplementacja cytrynianem magnezu lub betainą hcl z pepsyną może mieć z tym związek.
  Mam też problem z tarczycą (objawy niedoczynności) i przeczytałam, że to może również obniżać poziom gastryny.
  Poza tym badanie wprawdzie wykonałam na czczo, ale w domu z rana wypiłam 2 szklanki wody gazowanej ze szczyptą soli i nie wiem, czy to również nie miało wpływu.

 9. Asia 27 kwietnia 2019 o 13:40

  cześć! ostatnio znalazłam też dużo informacji na temat treonianu magnezu, który rzekomo efektywnie przekracza barierę krew-mózg i ma wysoką biodostępność. Czy wiesz coś więcej na jego temat ?

 10. zuzia 11 maja 2019 o 17:05

  jabłczan magnezu zastępuje 2 i 3 szklankę terapii czterech szklanek i tworzy jedną szklankę?

  1. Pepsi Eliot 11 maja 2019 o 19:50

   nigdy, idzie do drugiej zamiast chlorku

 11. Natalia 14 maja 2019 o 23:13

  Hallo Pepsi !
  Jak dlugo mozna stosowac chlorek magnezu, bo slyszalam ze jezeli uzywa sie go przez dlugi czas moze on negatywnie wplywac na organizm. W niemieckich aptekach jest on raczej odradzany.

  1. Pepsi Eliot 15 maja 2019 o 00:09

   Wg dr Sircusa, który twierdzi, że jest to po prostu skondensowana woda morska, która sama w sobie jest niezwykle prozdrowotna, można stosować chlorek zawsze. Jednak jeśli wywołuje rozwolnienia, czy cokolwiek innego, należy zmienić formę magnezu, albo zamienić doustne stosowanie na transdermalne.

 12. […] tylko 5%. Więc nic dziwnego, że problem nadal się pogłębiał. Dopiero, gdy trafiłam na wpis Najlepsze i najgorsze formy magnezu, które możesz sobie kupić, zrozumiałam z czym wiązał się mój chroniczny niedobór. Przyjmowałam niewłaściwe formy […]

 13. Piotr 15 czerwca 2019 o 20:10

  Mi ortopeda na skurcze łydki zalecił Aspargin, który zawiera w jednej tabletce „wodoroasparaginian magnezu 250mg (Magnesii Hydroaspartas), co odpowiada 17mg jonów magnezu”. Czy wodoroasparaginian to to samo co asparaginian i mam tego nie brać??
  Skurcze po kilku dniach brania tabletek dalej się pojawiały.

  Druga sprawa – od niedawna mam drgania powiek, całymi dniami, kilka(naście) razy po 5-30 minut, różnie. I to mimo tego, że zdrowo się w miarę odżywiam, jem pestki dyni, kakao itp. i suplementuje sie witaminami. Lekarka rodzinna zaleciła Magne B6 …, w składzie jest magnez (sole magnezowe kwasu cytrynowego), magnez (tlenek magnezu)” – stosuję drugi tydzień, skurcze się zmniejszyły, ale nadal są.

  Dodam, że nie przemęczam się, nie stresuje. Co mozę być tego przyczyna?? Jak moge najlepiej zasuplementować magnez i inne witaminy by nie miec tych niedobórów? Chociaz z drugiej strony nie wiem czy mam niedobory – za kazdym razem gdy robilem badania krwi to wszystkie pierwiastki miałem w normie.

  1. Pepsi Eliot 15 czerwca 2019 o 22:00

   kuracja 4 szklanek, plus kąpiele wieczorne zsolą epson TiB, pluz oliwa magnezowa z chlorku magnezu TiB i smarować łydki i kostki. Zbadaj do tego sód i potas.

 14. Ania 15 lipca 2019 o 00:35

  Ile jonów magnezu ma Wasz cytrynan magnezu?

  1. Pepsi Eliot 15 lipca 2019 o 07:31

   Każda kapsułka zawiera 100mg elementarnego magnezu

 15. viktia 19 sierpnia 2019 o 15:40

  Hej Pepsi, ile jest magnezu w 1 płaskiej łyżeczce chlorku magnezu?

 16. Kamika 21 września 2019 o 09:42

  Witam!
  A jaki magnez polecilabys dla kobiety w ciąży? Pozdrawiam serdecznie! 😊

  1. Pepsi Eliot 21 września 2019 o 12:25

   ten jest doskonały https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html, ale ilości powinien podać lekarz, gdyż w ciąży należy zliczać magnez , ze względu na wapń

   1. Kamika 21 września 2019 o 16:31

    Dziękuję bardzo!

 17. Maja 23 października 2019 o 09:26

  Czy w soli Epsom można brać kąpiele w ciąży?

  1. Pepsi Eliot 23 października 2019 o 17:55

   Nie brałabym , bo w ciąży zliczamy magnez, czyli wszystko co jesz i co bierzesz, a ile ustala lekaarz prowadzący, bowiem za dużo magnezu spowoduje oddawanie wapnia z moczem , a w ciąży wapń ma tworzyć tkankę twardą dziecka.

 18. Maja 23 października 2019 o 18:03

  Dziekuje bardzo 🙂

 19. Maja 20 listopada 2019 o 09:45

  Witaj Pepsi 🙂 mam pytanie poniewaz jestem w 19tc i lekarz zalecil branie duzych dawek magnezu (twierdzi ze 1000mg to mało) i zapisal dodatkowo (oprocz magnezu (Cytrynianu magnezu) tabletki Aspargin ale czytam u Ciebie zeby tego nie brac i teraz nie wiem co mam zrobić, czy mozna czyms zastapic te tebletki? Po co on to w ogole zapisal? Dodam ze po zbadaniu magnezu u siebie wyszedl mi przy dolnej granicy

  1. Pepsi Eliot 20 listopada 2019 o 11:15

   Bierz nasz magnez cytrynian TiB, jest wspaniały oraz dodatkowo oliwę magnezową zewnętrznie

 20. Maja 20 listopada 2019 o 15:24

  Dziekuje, kupię na pewno a prosze powiedz mi jeszcze tylko co z tym potasem bo nie wiem czy ze wzgledu na niego nie zostały zapisane mi te tabletki 🙂

  1. Pepsi Eliot 20 listopada 2019 o 19:35

   Jeśli zalecił suplementację potasem, to wie co robi, zobaczył coś, czego ja nie widzę, to on dokonywał obdukcji. Można brać potas, ale właśnie nie na własną rękę, tylko pod kontrolą. A jaki masz poziom potasu i sodu?

 21. Maja 20 listopada 2019 o 22:15

  Tak wnioskuje że chodzilo o potas po tym ze w tych tabaletkach Aspargin jest magnez i potas. Potas mam 4.2 przy normie 3.5-5.1 mmol/l
  a sód 143 przy normie 136-145mmol/l
  Ale lepiej Asparginu nie brać z racji zawartego w nim magnezu?

  1. Pepsi Eliot 20 listopada 2019 o 23:18

   ale lekarz podliczył Twój magnez, i zalecił, czy to raczej jakaś niedorajda? czy doświadczony ginekolog położnik?

 22. Maja 20 listopada 2019 o 22:45

  Czy ja po prostu myle pojecia i kwas asparaginowy to nie to samo co jest w Asparginie czyli magnezu wodoroasparaginian ? 😁

 23. Maja 21 listopada 2019 o 14:35

  No widzial wszystkie wyniki, czasami podbrzusze robi mi sie twarde i powiedzial ze malo magnezu. Ehh ja sie kompletnie na tym nie znam 🙁 człowiek idzie do lekarza to ma najdzieje że wie co robi 🙁

  1. Pepsi Eliot 21 listopada 2019 o 14:42

   No to zaufaj mi, to twarde podbrzusze to znak, że masz rzeczywiście mało.

 24. Maja 21 listopada 2019 o 14:36

  A nie wydaje mi sie żeby cokolwiek liczyl tzn pytal mi sie tylko ile magnezu dziennie biore

  1. Pepsi Eliot 21 listopada 2019 o 14:41

   Jak ma doświadczenie, prowadził wiele ciężarnych, widział, jaki masz poziom wapnia, wie, że beirzesz D3 z K2, nie musiał pytać, to nie holistyczny nudziarz, co chce wiedzieć wszystko 🙂

 25. Maja 21 listopada 2019 o 15:33

  Dziekuje Ci bardzo, jestem juz spokojniejsza 🙂 a ten Aspargin brać czy nie?

  1. Pepsi Eliot 21 listopada 2019 o 17:07

   teraz bym brała

 26. Maja 21 listopada 2019 o 17:23

  Dziękuję 🙂

 27. Gośka 13 grudnia 2019 o 13:15

  Witam, może tutaj otrzymam odpowiedz.Mam 42 lata ,od 15 lat choruję na nerwicę lękową z napadami paniki. Przeszłam półroczną psychoterapię ,leki biorę cały czas (asentrę) .Wiadomo ,że są gorsze i lepsze dni.Przez te wszystkie lata zrozumiałam na czym polega moja choroba ale nie do końca się z nią pogodziłam .Ponoć moje trudne dzieciństwo tak się odbiło na moim zdrowiu, ale do rzeczy…. Chodzi mi o magnez .Nigdy wcześniej żaden lekarz nie zasugerował mi ,że te stany mogą pogłębiać się z powodu niedoborów minerałów i nigdy wcześniej nic nie brałam.W między czasie doszło jeszcze zespół niespokojnych nóg (od 10 lat ) i dodatkowe skurcze serca odczuwalne codziennie po kilkanaście razy ( nie miłe) .Pani w aptece doradziła mi magne b6 i brałam przez miesiąc 6 szt dziennie w trzech dawkach. Po dwóch tygodniach poczułam się dużo lepiej , Serce się trochę uspokoiło ,ale zupełnie uspokoiły się moje nogi, byłam również wyciszona.Jedynie co mi przeszkadzało to niskie ciśnienie 100/56 w tych granicach ciągle i niski puls 65, 70 .Po tej kuracji zrobiłam badania i magnez z surowicy wyszedł mi 2,36 mg/dl norma do 2,50.Pani doktor powiedziała ,że dosyć już z magnezem bo to niskie ciśnienie właśnie od tego !!!!!.Od tygodnia biorę 2 szt tab magne b6 dziennie ,jedna rano i jedna wieczorem.Znowu budzę się w nocy nie mogę usnąć ,nogi lekko już chodzą wieczorem ,dziś ból głowy.Sama nie wiem co robić brać czy nie brać? lekarka mnie nastraszyła.Cały czas myślę czy to niedobór czy może już skutki nadmiaru magnezu. Nie mogę skupić się na pracy ,ciągle sprawdzam puls .Dodam jeszcze v,że od 3 lat nie jem mięsa i borykam się z anemią ,biorę suplement i żelazo fajnie podskoczyło, a potas mam zawsze za wysoki choć wcale go nie suplementuję norma do 5,0 a ja mam 5,2.Proszę o pomoc ,niech mi ktoś coś poradzi bo nie mogę już tak funkcjonować. Gośka

 28. Lea 27 grudnia 2019 o 16:50

  Cześć. Może mi doradzisz co dalej robić jestem po operacji zwrotów jelitowych zatruta przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi nie mogę dojść do siebie ciągle zaparcia ból brzucha i jelit ciągle dieta ani cukru ani wędlin to trwa już 4 lata poradz proszę co robić, lekarze tylko tabletki i dużo chodzić, a ja nie mogę normalnie żyć ani wyjechać bo boję się że przy zmianie wody będzie jeszcze gorzej. Depresja i niemoc.

 29. Aklipsz 30 grudnia 2019 o 14:37

  Witam
  Jestem chora na miastenię. Czy w moim przypadku mogę przyjmować magnez ? Jeśli tak to jaki? Jakie suplementy są wskazane w tej chorobie?

 30. Klaudia 1 stycznia 2020 o 15:08

  Czy do kąpieli w wannie można dodać jabłczanu magnezu ?

  1. Pepsi Eliot 1 stycznia 2020 o 17:25

   nie, nie rozpuszcza się w wodzie, z wodą zawsze tworzy, w przeciwieństwie do chlorku, czy soli Epsom, mieszaninę, a nie roztwór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *