logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 012 589
408 online
32 324 VIPy
Reklama
Reklama

 

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB
DO SSANIA !!!

NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

 


 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Najlepsze i najgorsze formy magnezu, które możesz sobie kupić

Zgodnie z amerykańskim oświadczeniem Chiropractic Society szacuje się, że od 68 do 80 % populacji Stanów Zjednoczonych ma niedobory zasadniczego magnezu mineralnego. 

Prawdopodobnie Polacy też będą oscylować w takich widełkach, gdyż za tymi niedoborami stoi nagminne jedzenie przetworzonego prowiantu, oraz to o czym wszyscy czytelnicy tego bloga dobrze wiedzą, zubożona zawartość składników mineralnych w glebie uprawnej w ciągu ostatniego stulecia. A o tym czym jest magnez dla niektórych schorzeń (jak nowotwór okrężnicy) pisałam tutaj 

Z powodu fatalnego rolowania ziemi przez zachłanny do bólu przemysł rolniczy.

Jesz dużo warzyw i orzechów, a nadal możesz mieć braki magnezu, jesteś więc skłonny wziąć suplement magnezowy. Tylko jaki?

Na rynku jest wiele form magnezu, a reklamy z telewizora chcą wprowadzić w błąd yyy … nawet farmaceutów?

Reklama

TU ZNAJDZIESZ KURACJĘ UODPORNIAJĄCĄ I SILNE ODŻYWIANIE NIEZBĘDNE w Matrixie GREENS & FRUITS TIB bogaty komplex minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Oto najlepsze formy magnezu:

Chlorek magnezu

Chociaż chlorek magnezu zawiera tylko około 12 %  elementarnego magnezu, ma imponującą szybkość wchłaniania. Dlatego jest najlepszą formą magnezu, gdy chcemy dokonać detoksykacji tkanek. Świetnie nadaje się więc do mojej oczyszczającej i odżywiającej, codziennej terapii 4 szklanek

Ponadto, chlorek (nie mylić z chlorem, toksycznym gazem) wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć spowolniony metabolizm. Jeśli ktoś obawiałby się chlorku magnezu ze względu na niedomagania tarczycy, myślę ten wpis rozwieje wątpliwości.

Dawkowanie chlorku magnezu, w tym dla dzieci znajdziesz tutaj, na podstawie opracowania dr. Sircusa
Bardzo wygodny do stosowania na kilka sposobów: można z niego robić oliwę magnezową,

Reklama

Osobom z tendencją do rozwolnień polecałabym raczej jabłczan magnezu.


TU ZNAJDZIESZ (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB
o czystości farmaceutycznej


Cytrynian magnezu

Cytrynian magnezu jest najbardziej popularną jego formą prawdopodobnie dlatego, że łatwo się wchłania.

Jednak kwas cytrynowy jest również łagodnym środkiem przeczyszczającym, dlatego cytrynian magnezu obok funkcji uzupełniania tego minerału, jest również pomocny przy zaparciach.

Jest to dobry wybór dla osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami.

Wchłanianie cytrynianu magnezu jest wysokie i wynosi około 90%.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ CYTRYNIAN MAGNEZU renomowanej, rodzinnej firmy G&G (od ponad pół wieku na rynku angielskim)


Taurynian magnezu

Taurynian magnezu jest dobrym wyborem suplementu dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi, ponieważ wiadomo, że działa zapobiegawczo arytmii serca i strzeże naczynia krwionośne przed szkodami spowodowanymi ewentualnym incydentem sercowym.

Taurynian magnezu jest łatwo wchłaniany, gdyż tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe, a jednocześnie preparat ten nie posiada właściwości przeczyszczających.

Jabłczan magnezu

Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie.

Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii. 

Reklama

TU ZNAJDZIESZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB


Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w tym opracowaniu.

Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.


Glicynian magnezu, czyli chelat magnezu

Glicynian magnezu (magnez związany z aminokwasem glicyną) jest jednym z bardzo dobrze biologicznie wchłanianych form magnezu, a także jest najmniej prawdopodobne, że taka forma magnezu wywoła biegunkę.

Jest to bardzo bezpieczna opcja dla długoterminowego korygowania niedoborów magnezu doustnie.

Węglan magnezu

Węglan magnezu jest kolejną popularną biologiczną formą magnezu, która faktycznie zmienia się w chlorek magnezowy, gdy zmiesza się z kwasem solnym w naszych żołądkach.

Jest to dobry wybór dla osób cierpiących na niestrawność i refluks żołądkowy, ponieważ zawiera właściwości zobojętniające kwas. Jednak jego wchłanianie nie jest zbyt wysokie, bo wynosi 30%.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SÓL EPSOM, czyli SIARCZAN MAGNEZU TiB o czystości faramaceutycznej, świetna do kąpieli, a doustnie raczej tylko w przypadku potężnych zaparć


A teraz ambiwalentna forma magnezu:

Siarczan magnezu 

Siarczan magnezu, zwany także solą Epsom, może być bardzo pomocny przy zaparciach, ale jest to mniej bezpieczne źródło magnezu, ponieważ łatwo go przedawkować (i dostać ostrego rozwolnienia, wg dr. Sircusa z przedawkowanim magnezu  jest tak jak z przedawkowaniem witaminy C, czyli rozwolnienie) Jednak w formie kąpieli może świetnie pełnić swoje funkcje.

Należy wcześniej jednak sprawdzić, czy nie ma nadwrażliwości, szczególnie gdy aplikujemy kąpiele dzieciom. Dobrze jest zacząć od kąpieli stóp.

Mówi się nawet, że siarczan magnezu bardziej należy traktować jako dobre źródło siarki niż magnezu.

No a teraz najgorsze formy magnezu:

Tlenek magnezu

Tlenek magnezu jest najbardziej rozpowszechnioną formą magnezu sprzedawaną w aptekach, ale nie jest chelatowany i dlatego ma zdecydowanie słabe wchłanianie w porównaniu z wymienionymi powyżej.

Glutaminian i asparaginian magnezu

Całkowicie unikaj tych dwóch form magnezu. Kwas glutaminowy i kwas asparaginowy są niebezpiecznymi składnikami sztucznego słodzika aspartamu i obie formy są neurotoksyczne gdy niezwiązane są z innymi aminokwasami.

Źródła: 12345

A jak jest w telewizorze? 

Reklama łże jak pies, telewizor z reklamą w środku też. Sformułowanie „naturalny magnez” oddziałuje na potencjalnego klienta, bo klient myśli sobie, że to będzie jak z witaminą C naturalną i syntetyczną.

Ale w przypadku magnezu, a najczęściej jest to węglan wapnia, bez względu na to, czy zostanie on pozyskany syntetycznie, czy z minerału i tak praktycznie nie jest rozpuszczalny w wodzie, a jego przyswajalność jest niska, bo na poziomie 30%.

Naturalny magnez to raczej nie ten pochodzący z minerałów i skał, ale z pożywienia takiego jak: kakao (gorzka czekolada), migdały, pestki z dyni, orzechy laskowe i włoskie, płatki owsiane, groch, ciecierzyca czy biała fasola.

Reklamy też mówią, że preparaty zawierają podwójną dawkę magnezu, ale to jest oczywiście tylko chwyt marketingowy dla śpiących, bo żeby określić, że coś jest podwójne, to trzeba by ustalić w stosunku do czego, czyli co jest uznawane za pojedyncze. Tymczasem istotna jest zawartość jonów magnezowych w jednej tabletce, co decyduje o częstości podawania danego preparatu. Przy czym należy rzucać gałką na zawartość jonów magnezu, a nie na zawartość soli, czy tlenku.

Najbardziej istotne jest to, o czym napisałam powyżej, czyli w jakiej postaci występuję magnez w danym preparacie, bo od tego w dużej mierze zależy jego wchłanianie. A co za tym idzie siła działania, o co nam się rozchodzi.

Zasadniczo wiadomo, że magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych, dlatego cytrynian magnezu ma przyswajalność około 90%.

Tymczasem na rynku jest sporo preparatów zawierających nieorganiczne sole magnezowe, jak popularny węglan magnezu, którego przyswajalność wynosi około 30 %, albo po prostu tlenek magnezu. Jednak przyswajalność tlenku magnezu, o czym się nie trąbi, nie przekracza yyy … 4%.

Więc jak kupisz tlenek magnezu, a producent napisze, że w jednej kapsułce masz 375mg jonów magnezowych w postaci tlenku, to licz się z tym, że wchłoniesz około 12 mg magnezu, a to całkiem mało.

owoc & magnez:)

(Visited 569 664 times, 44 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Paulina (Pajjka) Podgórska 13 sierpnia 2014 o 18:12

  Droga Pepsi, a co uważasz o mleczanie magnezu ?

  1. pepsieliot 13 sierpnia 2014 o 18:15

   Opóściłam go, ale mleczan tak jak cytrynian, moźe być,

   1. MagdaC 18 marca 2015 o 10:52

    Obecnie biorę Mg magnez (mleczan) + witamina B6

    Zastanawiam się, czy nie ma zbyt dużo witaminy B6 w stosunku do magnezu. Przy czym np w HelaMag B6 tej witaminy jest jeszcze więcej.

    Pepsi, co myślisz?

    1. pepsieliot 18 marca 2015 o 11:32

     Nadmiar witaminy B6 (pirydoksyny), której najbogatszym źródłem są ryby, mięso, ziemniaki, powoduje trudności w poruszaniu się, zaburzoną koordynację ruchów, drętwienie kończyn. U osób bardzo wrażliwych objawy hiperwitaminozy mogą wystąpić już po przyjęciu ok. 50 mg pirydoksyny (dobowe zapotrzebowanie dla osoby dorosłej wynosi 1-2 mg). Ale w suplementach raczej nie znajdziesz większej ilości tych witamin, które można przedawkować. Jak jest więcej niż RDA przewiduje, to najczęsciej chodzi o to, że takiej witaminy można spożywać znacznie więcej, jak dajmy na to B1, czy B12

     1. Renata 6 marca 2016 o 23:34

      Witam, kupiłam ostatnio rodzicom B complex 100 Swansona. Po przeczytaniu Twojego komentarza, zastanawiam sie czy nie przesadziłam. Może piwinnam kupic cis słabszego???

   2. vyspiarka 24 września 2018 o 21:22

    pepsi – pisze sie „opuscilam” (to nie bylo zlosliwie). Dzieki za artykul

 2. atqa 13 sierpnia 2014 o 19:05

  Pepsulku, ja z A. bierzemy diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion) -z siedziby bogów greckich.Napisane jest że 1kapsulka zawiera 250mg. magnezu, no i 2mg. wit. B6.
  Dobry zatem?
  Uzupełnię tylko, że wg. Google, na 1kg.wagi ciała powinno się brać 6mg.magnezu, ale ja biorę jedną, a A. dwie kapsułki. Jednak po tym co napisałaś, musze rozejrzeć się za taurynianem magnezu dla A., skoro dedykowany jest dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi , bardzo dziekuje za tę informację 🙂
  ..Pepsi napisz takie samo o potasie 🙂 🙂
  ps.czy tym fociorem chcesz wpędzić mnie w kompleksy???-to Ci się udało 😛

 3. Kasia S 13 sierpnia 2014 o 19:37

  Peps, czytasz w moich myslach!
  Wlasnie rozkminiam temat magnezu na potrzeby rodziny (syn, Mama) no i jako produkt uboczny i tester wszystkiego co po probach na zwierzeciu czyli na mnie, daje rodzinie. Rewelacja z tym taurynianem magnezu! Nigdzie o nim nie czytalam a tak sie sklada, ze Mama ma arytmie a syn częstoskurcz, wiec dla nich w sam raz! GDZIE TO KUPIC????
  No a niedawno zaopatrzylam sie w sklepie internetowym w chlorek magnezu i w … ups – siarczan magnezu z czarnej listy. Siarczan stosuje u siebie i u nich do kapieli, bo podobno ma dobre wchlanianie przez skore. Da rade czy go wywalic?
  Napisz prosze!!!
  PS. Piekna fota mmmmmmm

  1. Henryk 25 marca 2015 o 12:19

   pepsieliot! mam pytanie odnośnie siarczanu magnezu
   a co powiesz na 1gram dziennie siarczanu magnezu,a resztę uzupełnić
   powiedzmy węglanem wapnia i magnezu.
   Po pierwsze siarczanu magnezu ma działanie przeczyszczające,a podrugie wiąże Co2 w jelitach a tym samym zabija wszelkie zarazki,
   niedopuszczając do procesów gnilnych w jelitach,tylko grzyby pleśnie i inne mikroby wydala z organizmu,a to jest najważniejsze dla zdrowia.
   Przestudiuj ten temat i napisz coś o tym ,bo ciebie przyjemnie się czyta,bo to bardzo ciekawy temat.
   I możesz mi wysłać odpowiedź na e-maila.

   henkur@tlen.pl

   1. Łysaga 31 maja 2015 o 00:45

    A może frytki do tego? :>

    1. flo 20 lipca 2016 o 16:42

     hahahahahahahaha 😀

   2. Kasia 12 kwietnia 2017 o 12:39

    skóra jest przede wszystkim barierą czy są jakieś dowody naukowe na wchłanianie magnezu przez skórę podczas kąpieli?

    1. grzegorzadam 12 kwietnia 2017 o 20:23

     Nie jest barierą, jest dziurawa i porowata.
     Przez skórę można się nawet upoić alkoholem.
     Przez skórę można się tez odżywiać przy ciężkich chorobach wątroby.
     tak, badania kliniczne w USA, poczytaj Sircusa, podaje odniesienia do nich.
     Musisz wykonać wysiłek i poszukać, być może kupić książkę.
     Na sircuscom też.

 4. pepsieliot 13 sierpnia 2014 o 19:37

  Dlatego Bartu, że o tym NIE wiedziałam i teraz pozostanę przy chelacie w life vitality, a jako sam magnez sprowadzę do sklepu This is Bio innną formę, czyli bardziej przyswajalną. Mój fenomen polega na tym, ze jak się pomylę to się do tego przyznam i zmienię. Pozdro

  1. Bart 13 sierpnia 2014 o 19:49

   I dlatego, między innymi, tak cenię Ciebie i Twojego boga.
   BTW, moje pytanie to nie był jakikolwiek atak, lecz po prostu.. pytanie. 🙂
   Pozdro!

   1. Bart 13 sierpnia 2014 o 19:50

    Znaczy bloga, nie „boga”. 🙂

 5. Kasia 13 sierpnia 2014 o 19:40

  sorki za linki, ale wydaje mi sie to bardzo waznym uzupelnieniem tematu, ostatnio tez ten temat rozkminialam:

  http://www.magneb6.pl/wchanianie_magnezu.html

  http://www.akademiamedycyny.pl/farmacja/archiwum/201101_farmacja_Preparaty%20magnezu%20Jablecka.pdf

 6. viola 13 sierpnia 2014 o 19:54

  Od dwoch miesiecy biore regularnie chlorek magnezu(oko 2 plaskich lyzeczek dziennie).Zaczelo sie od takiego „stukania” miesni na calym ciele, potem doszlo „skakanie” rak i nog kiedy zasypialam, albo po przebudzeniu, czyli w stanie tzw spoczynku czlonkow.Normalnie odzywiam sie dobrze, czyli dieta bogata we wszelka zywnosc pochodzenia roslinnego(prawie w 100% bio), chlorrella, spirulina idt…Fakt, ze 10 lat temu wychlastali mi tarczyce.Czyli pewnie mam zachwiany poziom wapnia i magnezu(i nie tylko).Do czego zmierzam.Otoz do tego, ze magnez pod postacia chlorku jest naprawde skuteczny.Drzenia cielska ustaly w 90% od kiedy zapodaje sobie powyzszy.
  Robie sobie dobrze wsmarowujac tzw oliwe magnezowa w twarz(podobno odmladza) i pozostale czesci ciala tez.Oliwa magnezowa to nic innego jak platki chlorku zmieszane z woda.Ale o tym, Pepsi juz chyba pisala.
  P.S. Pepsi, ale ty masz pieknie biale zebiska.Podziwiam.

  1. pepsieliot 13 sierpnia 2014 o 20:57

   Viola bo ja gryzę :)))) No i super, że chlorek jest git

   1. Marta 25 lipca 2018 o 10:13

    W twarz? Jeju, mnie szczypie i swędzi nawet na nogach. Oczywiście domyślam się, że golenie, ranki itp. – ale nie musi ich być, żebym czuła dyskomfort.

  2. Inssane 7 stycznia 2015 o 21:12

   Witam, czytając od początku wystraszyłam się że Pani ten chlorek przyjmuje doustnie, ale uspokoiłam się – ja tylko wiem jeśli chodzi o twarz żeby omijać okolice oczu nosa i ust bo to silnie drażniące – ale to pewnie też wszyscy wiedzą a nie wiedziałam że odmładza. pozdrawiam violę i pepsi

 7. Łysica 13 sierpnia 2014 o 20:03

  A nie mówiłem;
  -nigdy nie mów, nigdy.
  Tak pozatym, to ładne cacko!

  1. Marcin 27 maja 2015 o 12:55

   A dlaczego wystraszyłaś się chlorku magnezu doustnie? Poza tym, że bardzo gorzki to jest stosowany, np. Roztwór Delbet

 8. kasia 13 sierpnia 2014 o 21:07

  o, a jednak zmoderowalas, w tej kwestii zwracam honor, ale co do tematu wchłanialności magnezu – uczulam!!!!!!!!! uwazajcie I sprawdzajcie wszystko, to co podają reklamy, lekarze I blogi… no niestety – zyjemy w czasach zamętu informacyjnego

 9. pepsieliot 13 sierpnia 2014 o 21:26

  Ten preparat to chyba bursztynian magnezu, ale nie doczytałam się, aby spełniał definicję chelatu.
  A co do suplementacji magnezem to kiedyś pisałam o tym tak: (to było w kontekście, czy kawa magnez wypłukuje)
  Jednak jakby umówić się na kawę z przystojnym biochemikiem, to on ci wyłuszczy, że każdy człowiek ma do dyspozycji około 24g magnezu, z czego połowę w tkankach miękkich, a resztę w kościach i zaledwie kilka procent z tej ilości podlega wymianie.
  Zaś z kolei magnez mitochondrialny potrzebny jest do przemiany glukozy w szczawiooctach, dlatego organizm zawsze ma ten zapas zrobiony, bo jakby go nie było to jest śmierć.
  Jeżeli chodzi zaś o dostarczenie magnezu w pożywieniu, właśnie te kilka procent ulegających wymianie, to w grupie prostetycznej chlorofilu występuje zawsze magnez, a więc w większości warzyw i owoców jest, przez co trudno nabawić się niedoborów i owego strasznego wypłukiwania kawą, skoro i tak zawsze ma się go w nadmiarze.

  Dlatego skurcze mają często ludzie, którzy właśnie suplementują się magnezem, bo jego nadmiary właśnie wydalane są przez organizm, powodując często skurcze, co nazywa się z kolei właśnie nadmierną utratą, czyli niedoborami.
  O kawie, wszystko o kawie i jej działaniu, warto przeczytać książkę„Coffee, Tea, Chocolate And The Brain” autorstwa francuskiej autorki Astrid Nehlig.

  Nie daję głowy za to co napisałam, ale jeżeli brak magnezu to śmierć, to poważne skurcze mięśni mogłyby oznaczać stan agonalny. Ale z drugiej strony widzę jednego po drugim maratończyka zalegającego błonia z boleśnie skurczonymi udami, czyżby magnezu się najedli wcześniej?

  No i widzisz Edyto jakie to wszystko cudaczne?

  1. edyta 13 sierpnia 2014 o 23:30

   nic nie rozumiem…
   to znaczy ze majac skurcze ma sie magnezu za duzo? czy tez za duzo sie traci? ale to bez sensu…bo to by oznaczalo ze jesli wezme jedna kapsulke ktora zawiera 135 mg magnezu, to ze niby wydalam 2 x tyle czy cos w ten desen?
   innymi slowy, jesli po wzieciu magnezu mam bole i skurcze miesni to mam brac czy nie?
   Pepsi wytlumacz…pls

   1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 08:28

    Edyto moim zdaniem nie brać, a dla pewności zbadać sobie poziom magnezu

 10. pepsieliot 13 sierpnia 2014 o 22:08

  Kasiu jesteś po prostu niemiłą furiatką, podałam wiadomości, które potwierdził farmaceuta, i nie widzę powodu żebym komukolwiek wyrządziła nimi krzywdę.

  1. Kasia Bednarz 13 sierpnia 2014 o 22:24

   dzięki, wybacz, ale Ty sama tu często bywasz niemiła, a ja się tylko szybko uczę 🙂 możesz podać dane tego farmaceuty? bo w źródłach które podałaś nic nie znalazłam na temat, to są tylko adresy stron, nic konkretnego i nic co można sprawdzić czy co jest podparten jakimś autorytetem.

   wolę być niemiłą furiatką zanim wydam u Ciebie kolejne 500 zł na suplementy, które są ups – wynikiem Twojej niewiedzy i właśnie je zmieniasz.

   ten blog jest zwykłą kryptoreklamą i tyle na temat. robisz to samo co TV – jednakże tak samo bezpiecznie zza szklanego monitorka. bez nazwisk, bez odpowiedzialności.

   apteka, sklep z suplementami – idziesz, pytasz, rozmawiasz, wiesz kim jest sprzedawca.

   ktoś Ci tu napisał: pokaż się, Pepsi, a ja pójdę dalej: podpisz się, Pepsi.

   1. Robert 13 sierpnia 2014 o 22:59

    Kasiu, nie ma się co tak spinać, różnica pewna jest, do telewizora to sobie możesz pogadać jak dziad do obrazu. A tutaj jak Ci coś nie pasuje od razu walisz prosto z mostu 🙂 Pepsi co jakiś czas w postach dodaje uwagę, że ” jestem tylko pospolitym felczerem, nędznym znachorem i nie należy mnie słuchać, a jedynie słusznym jest udanie się do alopaty po receptę. Cokolwiek uczynicie ze swoimi cielskami, w tym wątrobami, oraz duszami, w sensie, że komu je zaprzedacie, jest tylko i wyłącznie Waszym wyborem. Nie radzę więc, a nawet jakby to natenczas zalecam alopację”
    koniec cytatu. Bez obrazy Pepsi 🙂
    A że kryptoreklama, Kasiu czyny społeczne w tym kraju już się dawno skończyły!!!

   2. Robert 14 sierpnia 2014 o 14:51

    Gwoli formalności, pomijając niepotrzebne uszczypliwości to na stronie This is Bio, jest podana lista aptek, sklepów z suplementami, specjalista dietetyk oraz oczywiście apteki i sklepy internetowe oferujące te produkty. Nie znam się na handlu suplementami ale mogę podejrzewać, że aby oficjalnie coś takiego sprzedawać to pewnie nie wystarczy tylko piękny uśmiech Pepsi, który tu wywołuje tak dużo kontrowersji, a może zwykłej zazdrości… 🙂

    1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 19:25

     Oczywiście Robercie, że jest tak jak mówisz

    2. Olka 14 sierpnia 2014 o 20:51

     By mieć takie zęby, to idziesz do dentysty zakładasz tipsy na zęby, czyli licówki, płacisz 40 tys zł i masz
     zęby jak na obrazku we wpisie. Żadna filozofia.

   3. bluebe; 16 marca 2015 o 16:27

    Popieram Kasiu. Mam takie samo zdanie.

 11. Klaudia 13 sierpnia 2014 o 22:26

  Peeepsi help!
  Jem surowe od kilku tygodni, biore tylko b12. Nie mam na tyle kasy zeby kupić na raz wszystkie zalecane przez Ciebie suplementy, więc pytam: co jest absolutnym minimum? Co kupić w pierwszej kolejności?
  Buziak

  1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 08:36

   Klaudio Droga, najlepiej na początku jest zbadać krew, czy wszystko jest w porządku. Jak nie masz kasy, to takie podstawowe badania, no i żelazo, lipidy. Potem napiszesz mi jak się czujesz, możesz przesłać wyniki, gdy będziesz chciała zakupić cokolwiek w This is Bio, to masz moją opiekę. Spokojnie. najpierw naciesz się nową dietą i obserwuj swoje ciało i psyche, co też jest ważne. A potem wspólnie coś wybierzemy, żebyś nie czuła, że wydałaś niepotrzebnie ciężko zarobioną kasę, ścisk.

 12. Łysica 13 sierpnia 2014 o 22:57

  Pepsi, Ty jesteś właścicielką/współwlaścicielką sklepu This is Bio?
  Czy tylko może reklamujesz ten sklep?

 13. kasia 13 sierpnia 2014 o 23:36

  hehe Robert ja się wcale nie spinam piszę co myślę, bo kuźwa, jednak myślę, i mam wewnetrzny luzik na takie sprawy,

  czytam tego bloga od początku, rzadko się odzywam, podziwiam, uczę się, inspiruję i przyjmuję 80 % tekstów za pewnik… i nie biegam, bo nie muszę 🙂

  ale wdzierają się tutaj niescisłości, więc staram się rozkminić, coś ustalić, wyciągnąć wnioski

  i nie uniosłabym się gdyby nie nazwano mnie nimiłą furiatką, raczej uważam się za miłą i spokojną osobę (tudzież b. skromną :))

  tak, czytałam ten tekst jestem tylko internetową znachorką (to jest to co na umowach kredytowych jest napisane drobnym maczkiem na dole) i już się z tym nie zgadzam Pepsi jest już propagatorką zdrowego stylu zycia, autorką książek na ten temat (nie kupujcie nic innego, poczekajcie i kupcie mojego e-booka, w domyśle bo tylko ja mam rację) i właścicielką sklepu z suplementami, które tu promuje – niech to będzie jasne przeciez wiele osób, lekarzy, dietetyków firmuje zdrowe produkty czy nawet sklepy ze zdrową żywnością
  nie ma w tym nic złego

  Pepsi ma odbiorców, klientów, neofitów, którzy pisza HELP jakich suplementów nalezy uzywac?

  z tym, że z suplementami nalezy bardzo uważać, to nie zabawa, stąd moje sprawdzanie źródeł i głębsze poszukiwania, przedawkowanie witamin i minerałów bywa gorsze od ich braku

  nie obrażajmy się jesli ktoś pyta i sprawdza

  1. Łysica 14 sierpnia 2014 o 01:14

   Mniejszy bałagan w głowach byłby gdyby było wiadomo czy Kasia z zielonym stworkiem, Kasia Bednarz z zielonym stworkiem i Kasia z nietoperzowym stworkiem to jedna i ta sama Kasia?!?
   To są suplementy diety, czyli dodatki, i nigdy to nie zastąpi nam jedzenia.
   No chyba nikt nie jest małym dzieckiem żeby się napchać suplementami i być szczęliwym i myśleć że jest O.K.
   Nie powinno się też obstawiać jednego konia na wyścigach, w tym przypadku ufać bezgranicznie tylko jednemu źródłu informacji.
   Ja tak zrobiłem, czytając nawiedzonego Tombaka i przez cholerny sok z cytryny(te jego 200 cytryn), zaczęły mi chrupać stawy.
   Kto chce niech wciąga suple, a to że Pepsi je promuje i sprzedaje to jej blog, jej sprawa, tak zarabia, i mi osobiście to nie przeszkadza.
   Codziennie miliony ludzi kupuje wiadra tabletek, następnie wciąga je razem z ich skutkami ubocznymi i jakoś nikt nie brzęczy do koncernów farmaceutycznych.
   Co nam pani/pan w aptece wytłumaczy?
   Tyle co jest napisane na ulotce, ni mniej, ni więcej.

   1. Kasia 14 sierpnia 2014 o 05:41

    a Ty łysico jestes G.? niezły cyrk tu ludziom odstawiacie :):):)

    1. Robert 14 sierpnia 2014 o 07:10

     A dlaczego to Łysica ma być G. a nie ja 🙂 Czuję się teraz taki niedowartościowany 🙂 🙂 🙂

    2. Łysica 14 sierpnia 2014 o 10:14

     Nie Kasiu, ja to ja, Łysica, a nie żaden G.
     No chyba żebyś mnie chciała nazwać Gówniarzem ,Gamoniem itd. to wtedy skrótowo mogło by być G.

    3. Basia 14 sierpnia 2014 o 12:37

     Kasiu, ale Pepsi nigdy nie ukrywała tego że jest właścicielką This is bio, przynajmniej dla mnie to było jasne od początku. Poza tym sama zażywa te suplementy, nie rozumiem więc o co to halo?:)) Wiadomo że nic żarcia nie zastąpi, ale taka chlorella czy omega 3 mogą fajnie okresowo podreperować organizm, nie trzeba ich stosować codziennie przez całe życie przecież jak sie nie chce
     Pozdro

  2. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 10:39

   Kasiu czytałaś moje 600 postów?

 14. FiliGili 13 sierpnia 2014 o 23:47

  A jak to jest ze zbyt wysokim poziomem magnezu we krwi? Mąż robił ostatnio badania i wyszło mu 1,02mmol/L, a max jest 1,05 mmol/L. Jest w lekkim szoku, bo pali, pije dużo kawy i żyje w dużym stresie, a nie suplementuje nic. Byłam pewna, że magnez będzie niski, a tu odwrotnie. Właśnie czytam, że nadmiar magnezu to też niedobrze.

  1. też Kasia 14 sierpnia 2014 o 05:43

   Objawy niedoborów magnezu mogą
   jednak wystąpić także przy prawidłowej lub nawet
   podwyższonej ilości magnezu w organizmie. Wynika
   to z możliwości przesunięcia puli magnezu z i do komórek
   oraz kości. Ponadto w niektórych chorobach (np.
   ostre zapalenie trzustki) magnez wytraca się z krwi do
   tkanek. Gospodarka magnezowa jest dość skomplikowana,
   zależy miedzy innymi od czynności przytarczyc
   i powiązana jest z gospodarką wapniową i potasową.

   źródło: http://www.akademiamedycyny.pl/farmacja/archiwum/201101_farmacja_Preparaty%20magnezu%20Jablecka.pdf

   1. FiliGili 14 sierpnia 2014 o 09:04

    Dzięki za odpowiedź, Kasiu. Ale teraz to ja już nic nie wiem. „Zgłupłam” kompletnie. Miałam zamiar stosować u niego krem magnezowy na bolące mięśnie, ale teraz się boję…
    Czytałam, że wysoki magnez może mieć związek z problemami z tarczycą, nadnerczami, a nawet z nowotworem…
    Potas ma w porządku, sód prawie, bo trochę wyższy, ale w normie.
    Martwią mnie jednak limfocyty, leukocyty i granulocyty – ma powyżej normy. Ale może to skutek głębokiej rany (była do szycia) i szczepionki przeciwtężcowej? Do lekarza idziemy dopiero w przyszłym tygodniu.

 15. Jedrus1 14 sierpnia 2014 o 10:03

  Cytrynian magnezu można łatwo zrobić.
  Robimy roztwór kwasku cytrynowego i dodajemy tlenku magnezu
  To wszystko

  Pozdr.
  Jędruś

  1. doriha 14 marca 2018 o 17:35

   Supi podpowiedz !

  2. grzegorzadam 14 marca 2018 o 21:59

   Podaj proporcje i sposób uzyskania.

 16. Basia 14 sierpnia 2014 o 12:01

  Pepsi mam pytanie – wiem że suplementujesz omega 3 z ryb this is bio – powiedz, czy Ty to jakoś wliczasz do dziennego bilansu kalorii z tłuszczu, w skłądzie jest w sumie olej wiec sie tak po prostu zastanawiam. Pozdrowionka

  1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 12:03

   Basiu nie wliczam, chociaż to około 20 kalorii 🙂 Generalnie stosuję tak na gałkę tę 811, jak jednego dnia mam chętkę na awokado, to zjem nawet całe, a następnego dnia nic tłustego, albo tylko tę omegę.

   1. Basia 14 sierpnia 2014 o 12:27

    ok, to faktycznie nie jest jakaś uderzeniowa dawka tłuszczu w takim pillsie:)

 17. atqa 14 sierpnia 2014 o 15:20

  preparatów z magnezem jest multum i ciężko dokonać właściwego wyboru…pozostaje mi utwierdzić się w przekonaniu, że dobrego wyboru dokonalam wybierając- opisany przeze mnie -chelat magnezu…

  1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 19:34

   Ja już zapragnęłam taurynianu do sklepu This is Bio, czytam właśnie wyniki badań tej formy magnezu i sama chcę ją brać, w Polsce niewiele osób o niej cokolwiek wie

   1. Zyraffa 17 lutego 2018 o 12:34

    Brała bym go,sprowadzaj ??

 18. Robert 14 sierpnia 2014 o 21:03

  Olka, Ja kończę udział w tym poście, bo to naprawdę zaczęła się dyskusja na tematy zastępcze zupełnie nie związane z naszym zdrowiem. Pozdrawiam!

  1. pepsieliot 14 sierpnia 2014 o 21:27

   Robert 🙂

 19. Bynio 18 sierpnia 2014 o 22:13

  Rzeczywista, ilościowa wchłanialność magnezu jakiegokolwiek pochodzenia nie przekracza 30% i często jest zależna od typu osobniczego czyli jego morfo- i fizjotypu. Oznaczanie poziomu magnezu z krwi pokazuje jedynie chwilową, łatwo usuwalną ilość przez nerki. Dopiero kilkumiesięczna regularna suplementacja wnosi pełne (dla każdego inne) wysycenie tym pierwiastkiem na poziomie komórkowym.Łatwo je później utrzymać łykając suple 1 -3 razy w tygodniu. Brakuje tu info o samoblokowaniu przyswajania. Zwiększanie dawki magnezu blokuje przyswajalność tegoż do poziomu nawet tylko 5-10% co oznacza, że duża jednorazowa ilość tabsów bądź dawki paradoksalnie zmniejsza skuteczność wchłaniania. Podobnie dzieje się w obecności wapnia (na przykład z marchewki) Magnez w postaci chlorku lub siarczanu doskonale wchłania się bez żadnych ograniczeń przez skórę, przy czym siarczan dla osób wrażliwych jest łagodniejszy. Jest to najtańsza i najskuteczniejsza droga suplemantacji. Sprawdzone na sporej liczbie znajomych i sobie 😉
  Przypominam przy okazji, że łykając znakomitą większość rozmaitych tabsów czy supli serwujemy sobie wielki ilosci stearynianu magnezu czyli masowego wypełniacza piguł wszelakich.

 20. grzegorzadam 19 sierpnia 2014 o 23:42

  a ja polecam najprostszy ”protokół” dr Waltera Lasta ..
  codziennie rano i wieczorem po łyżeczce chlorku magnezu. Z ilością nie ma co przesadzać
  bo można skończyć u W-ujka C-eśka ..
  – i kilka psiknięć oliwy Mg w stosunku 1:1 pod pachwiny zamiast dezodorantu !
  Może być chlorek z Morza Martwego – jeszcze tańszy – skutek de facto ten sam..
  wchłanialność wchłanialnością – dr Last mówi o systematycznośći i nie mam powodu mu nie ufać !
  rano daję go do gorącej zielonki lub pu-erha , wieczorem do zmielonej w młynku kawy – niezwykły gorzki smak ! ja się od tego uzależniłem ..
  pozdrawiam

  fajniuśko jest to opisane na : forum davidicke chlorek magnezu – trzeba wygooglować 🙂

 21. Ania 15 października 2014 o 10:12

  Hej

  Dzięki za przydatne informacje. Czy wiesz może w jakiej innej formie suplementować wymienione przez ciebie najłatwiej przyswajalne formy magnezu – oprócz syplementów tabletkach? Do tej pory suplementowałam magnez w postaci chlorku i sioarczany magnezu dospypując je do kąpieli lub moczyłam nogi w roztworze. Było to bardzo wygodne. Chciałabym uniknąć brania tabletek, bo mają mnóstwo niepotrzebnych wypełniaczy i obciążają żołądek. Może wiesz, który z wymienionych związków można kupić w formie sypkiej i przyjmować transdermalnie?

  Pozdrawiam
  Ania

 22. Andrzej M. 16 października 2014 o 18:54

  Magnez (chlorek magnezu)
  Działanie
  Magnez jest obok potasu drugim najważniejszym kationem wewnątrzkomórkowym. Jest on nieodzownym elementem syntezy i wykorzystania wiązań bogatoenergetycznych (ATP, GTP). Aktywizuje enzymy odpowiedzialne za reakcje przeniesienia grupy fosforylowej. Jest niezbędnym elementem syntezy nośników H2 i elektronów, takich jak NADH2, NADPH2, FAD i koenzym A. Ponadto uaktywnia ok. 300 enzymów przemiany węglowodanowej, białkowej, tłuszczowej, związków nukleinowych oraz reakcji oksydoredukcyjnych. Jest podstawowym regulatorem cyklu komórkowego. Jedna z podstawowych funkcji tego metalu polega na tworzeniu związków chelatowych. Tworząc związki kompleksowe z fosfolipidami, magnez stanowi integralną część struktury błon komórkowych, wewnątrzkomórkowych, mitochondrialnych i siateczkowych. Stabilizuje rybosomy, lizosomy i mitochondria. Magnez jest konieczny do fizycznej integralności podwójnej spirali kwasu deoksyrybonukleinowego oraz chromosomów. Jest jonem neurotropowym o działaniu uspokajającym. Jego niedobór powoduje rozproszoną nadpobudliwość nerwowo-mięśniową. Jony magnezu zachowują się w stosunku do m. sercowego w sposób antagonistyczny do jonów wapnia. Powodują one zmniejszenie przewodnictwa i pobudliwości. Magnez wykazuje działanie ochronne na m. sercowy, ponieważ przeciwdziała jego niedotlenieniu. Jednocześnie wykazuje działanie ochronne wobec ściany naczyń krwionośnych, przeciwstawiając się nadmiarowi wapnia i zmianom tkanki łącznej, jak również wywierając bezpośrednie działanie przeciwskurczowe. Magnez odgrywa rolę fizjologicznego czynnika przeciwzakrzepowego, co związane jest z jego stabilizującym działaniem na płytki krwi. Jest niezbędny do rozwoju i mineralizacji kości. Ma wpływ na rozmnażanie – aktywizuje działanie spermatozoidów, wykazuje działanie tokolityczne na mięsień macicy. Wchodzi w liczne interakcje z hormonami, może być niezbędny do ich syntezy (insulina), magazynowania (katecholaminy) oraz uwalniania (parathormon). Oddziałuje na liczne mechanizmy obronne: przeciwdziała skutkom stresu, niedotlenienia, uczuleniom, zapaleniom, pobudza fagocytozę, aktywuje układ dopełniacza. Po podaniu p.o. wchłania się bardzo powoli w jelicie cienkim (ok. 30%). Wchłanianie zwiększa się na skutek działania kalcytriolu. Stężenie magnezu we krwi wynosi 0,65–1,25 mmol/l. Stężenie w komórce jest ok. 10 razy większe. We krwi ok. 55% magnezu pozostaje w postaci zjonizowanej, 30% wiąże się z białkami, a 15% pozostaje w związkach kompleksowych z anionami. Wydalany jest głównie z moczem i podlega częściowo wchłanianiu zwrotnemu.
  Wskazania
  Profilaktycznie i leczniczo w stanach niedoboru magnezu, zmęczenia, nasilonego stresu, wzmożonej drażliwości, bólach głowy, w zaburzeniach snu, bólach mięśniowych, w okresach zwiększonego zapotrzebowania na magnez (dzieci w okresie wzrostu, ciąża i laktacja, podeszły wiek), w okresach rekonwalescencji, w profilaktyce miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca i zawałów serca, w zapobieganiu porodom przedwczesnym i kamicy szczawianowej. Leczniczo preparaty magnezu podaje się w przypadkach hipomagnezemii, tężyczki utajonej, drętwienia kończyn, przy skurczach mięśni, zaburzeniach elektrolitowych, depresjach, stanach przedrzucawkowych i rzucawce, alkoholizmie. Ponadto stosuje się go w nadciśnieniu tętniczym, niewydolności serca, zaburzeniach rytmu serca, stanach pozawałowych. Sole magnezu w dużych dawkach mają działanie przeczyszczające. Związki nierozpuszczalne magnezu stosuje się w celu zobojętnienia kwasu solnego.

 23. Andrzej M. 16 października 2014 o 18:56

  Przeciwwskazania
  Hipermagnezemia, niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min), myasthenia gravis, blok przedsionkowo-komorowy, hipotonia. Należy zachować ostrożność, jednocześnie podając magnez i glikozydy naparstnicy. Nie stosować równolegle z doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi.
  Interakcje
  Wchłanianie magnezu jest zmniejszane przez fosforany, duże dawki wapnia, nadmiar lipidów. Aminoglikozydy, leki moczopędne pętlowe, amfoterycyna B, cisplatyna, mineralokortykosteroidy, cykloseryna zwiększają wydalanie magnezu z moczem. Magnez natomiast zmniejsza wchłanianie żelaza, fluorków, tetracyklin, pochodnych warfaryny.
  Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego o 20–40%, ułatwia transport do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie. Synergistyczne działanie obu składników ułatwia leczenie umiarkowanych niedoborów magnezu.
  Skutki uboczne
  Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, spadek ciśnienia tętniczego, bradykardia, zaczerwienienie skóry, zaburzenia snu, osłabienie mięśniowe, dezorientacja. W przypadku przedawkowania jako antidotum stosuje się i.v. sole wapnia, np. 2,5–5 mmol glukonianu wapniowego.
  Ciąża i laktacja
  Preparaty magnezu mogą być stosowane w ciąży i okresie karmienia piersią.

 24. Andrzej M. 16 października 2014 o 18:58

  DAWKOWANIE
  Zapotrzebowanie na magnez wynosi ok. 270–350 mg/d. Profilaktycznie oraz w niewielkich niedoborach magnezu podaje się go p.o. W stanach ostrej hipomagnezemii podawany jest pozajelitowo we wlewie kroplowym, w powolnych wstrzyknięciach i.v. lub głęboko i.m. Dawka ustalana jest w takich sytuacjach indywidualnie. Zwykle stosuje się i.m. lub i.v. w powolnym wstrzyknięciu 100–200 mg 1 ×/d lub w 2 daw. podz. We wlewie i.v. podaje się 600–1200 mg/d, a następnie dawkę zmniejsza się w zależności od stężenia magnezu w surowicy. W przypadkach odżywiania pozajelitowego dodaje się 3–4 mmol magnezu/d.
  Uwagi
  1 g magnezu odpowiada 41 mmol.

 25. Andrzej M. 16 października 2014 o 19:21

  Zawartość magnezu w niektórych produktach spożywczych (w 100 g):
  Pestki dyni 520 mg
  Fasola sucha 500 mg
  Kakao 440 mg
  Koper 370 mg
  Natka pietruszki 290 mg
  Kasza jęczmienna 270 mg
  Migdały 270 mg
  Soja 250 mg
  Orzechy ziemne 240 mg
  Kasza gryczana prażona 220 mg
  Kasza jaglana 220 mg
  Fasola biała 170 mg
  Czekolada gorzka 165 mg
  Orzechy włoskie 160 mg
  Orzechy laskowe 140 mg
  Płatki owsiane 130 mg
  Groch 120 mg
  Suszone owoce róży 120 mg
  Jabłka ze skórką 105 mg
  Ser z mleka chudego 100 mg
  Pieczywo razowe 80 mg
  Banan 60 mg

 26. Maya 16 października 2014 o 20:15

  Ja od roku jem chlorek magnezu 2x dziennie po pół łyżeczki i jest git. Polecam artykuł:

  http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/suplementacja/536-zdrowotne-wlasnosci-chlorku-magnezu-delbet

 27. Maciej 14 listopada 2014 o 13:20

  Witam,

  Analizuję właśnie różne związki magnezu i zapotrzebowanie człowieka na magnez.

  Po przeczytaniu bardzo wielu artykułów dochodzę do wniosku, że najlepszy jest cytrynian lub mleczan (ten pierwszy jest łatwo dostępny np w opakowaniach 250g za 40zł).
  Zastanawiam się na węglanem -wiem że kiepsko się wchłania, ale ja mam problemy z żołądkiem, więc może mi jednocześnie pomagać…

  Nurtuje mnie jedno pytanie a dokładnie stosunek jest między postacią magnezu a ilością jonu magnezu oraz ilością potrzebnych jonów magnezu przez człowieka.

  Czy dorosły mężczycna potrzebuje 400mg magnezu czy 400mg jonów magnezu?
  To dość istotne pytanie gdyź piszemy ciągle o wchłanialności, ale nie o zawartości jonów magnezu z konkretnych formach magnezu. Np. polecasz taurynian magnezu i ten preparat: http://oleofarm24.pl/product-pol-246-Femicran-24-kapsulki.html (jeślu usunie link to podam nazwe Femicran) w dziennej dawce zawiera:
  933 mg taurynianu acetylu magnezu, w tym 56,25 mg magnezu (15%**)
  Czyli mam rozumieć, że dzienna dawka dostarcza nam tylko 56mg magnezu tego którego potrzebujemy?

  Bio-magnez np. który zażywam ma na opakowaniu 200mg magnezu, ale patrzymy w skład i mamy informacje:
  Węglan magnezu 347,0 mg (24,1 % Mg)
  Wodorotlenek magnezu 233,3 mg (41,7 % Mg)
  Octan magnezu 168,2 mg (11,3 % Mg)
  Czyli wychodzi na to, że w jednej tabletce ma 740mg różnych postaci magenzu w czym zawiera się 200mg jonu magnezu – którego domniemam że właśnie potrzebujemy?

  Jeżeli dobrze rozumuje to powinniśmy przyjąć proste działanie

  wchłanialność postaci magnezu * ilość jonu magnezu w danej postaci magnezu * ilość mg spożywanych (bądź w tabletce) = właściwa ilość jonów magnezu która zostanie wchłonięta.

  Mam jeszcze jedno pytanie bo nie mogę znaleźć – ile jonów magnezu znajduje się w 1g czystego cytrunianu magnezu? Pytam bo znalazłem 250g za 40zł i jeśli ilość jonów byłaby duża to mogłoby mnie to wyjść taniej niż Bio-magnez który jem aktualnie.

  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
  Maciej

  1. foldzia 16 kwietnia 2015 o 18:21

   1 gram Cytrynianu Magnezu zawiera 11,3% jonów magnezu czyli 113mg czystego magnezu.
   1 łyżeczka (3325mg) cytrynianu magnezu to 375mg jonów magnezu.

 28. Ewa 6 stycznia 2015 o 20:30

  Witam. Słyszałam że najlepszy magnez jaki jest dostępny na rynku światowym to magnesium miracle cieżko dostępny

  1. Tola 6 marca 2015 o 21:55

   17.04.2014 przez Krzysztof Łabuzek – Lekarz: Dr hab. n. med.

   W naukowej bazie PubMed nie istnieją badania kliniczne porównujące wchłanialność i skuteczność terapeutyczną poszczególnych form magnezu między sobą. Zatem na dzień dzisiejszy, w oparciu o EBM, nie można powiedzieć, że np. suplement diety Chela Mag B6 jest lepszy niż zarejestrowany lek, jakim jest Magne B6. Wyniki tzw. „badań klinicznych”, które podawane są przez firmę produkującą dany suplement oczywiście traktujemy z przymrużeniem oka i ucha.
   To nie moja wypowiedź, skopiowałam. NIE KUPUJCIE Z CHELATEM.
   Najlepszy jest Magne B6.To nie suplement!!

 29. Sergiusz 15 marca 2015 o 17:57

  Hm, przeczytałem tu że „Glutaminian i asparaginian magnezu – Całkowicie unikaj tych dwóch form magnezu. Kwas glutaminowy i kwas asparaginowy są niebezpiecznymi składnikami sztucznego słodzika aspartamu i obie formy są neurotoksyczne gdy niezwiązane są z innymi aminokwasami”…
  Bardzo bym poprosił o wyjaśnienie – czy jest niebezpieczny też taki Asparaginian Extra, który zawiera niby WĘGLAN magnezu, ale nazywa się ASPARAGINIAN?.. http://www.doz.pl/apteka/p14752-Asparaginian_Extra_Uniphar_Magnez_Potas_tabletki_50_szt.
  Czy ten jest jakiś inny, bezpieczny Asparaginian?
  Z góry dziękuję.

  1. pepsieliot 15 marca 2015 o 18:19

   Sergiuszu w kontekście tego co wiem teraz http://integratedsupplements.typepad.com/integrated_supplements_bl/2010/05/whats-wrong-with-magnesium-aspartate.html, ja bym żadnego asparginianu nie brała

   1. Sergiusz 16 marca 2015 o 13:23

    Jeden pod tym linkiem pisze: „I cant get my life back that I lost via aspartate” – chyba uratowałaś moje życie 😀 !
    A tak na serio to naprawdę bardzo dziękuję za tak ważne ostrzeżenie.

 30. Gocha 30 marca 2015 o 20:13

  ja mam problem z niedoborami magnezu ale to wszystko przez to, że piję sporo kawy. No nie mogę się przełamać, mam taką pracę, że muszę być na obrotach… Nękały mnie długi czas nocne skurcze w łydkach i uciążliwe drganie powieki Czytałam, że pestki dyni i orzechy włoskie mają też dużo magnezu i nawet postanowiłam wypróbować ten sposób na uzupełnienie braków jednak nie wiele to dało W końcu skusiłam się na chela mag z wit B6 bo ponoć lepiej się wchłania. I faktycznie, po kilku dniach przestały mnie budzić nocne skurcze.

 31. Misiasta 7 kwietnia 2015 o 20:17

  Jesli chodzi o magnez – to zazywam od czasu do czasu suplement diety – Chela-Mag B6. Wg mnie dziala – jak popije w wekend to rano mam skurcze miesni, glownie lydek. Zazywajac przed piciem i rano magnez – skurczy nie odczuwam:)

 32. kasia 12 maja 2015 o 02:42

  Czesc Pepsi, dzieki za ten wpis, czy mozesz polecic suplementy magnzeu dostepne w Polsce, ktore majaTwoim zdaniem najlepszy sklad? Slyszalam duzo dobrego o magnezie firmy olimp, ale ich magnez zawiera tlenek magnezu wiec juz nie wiem.
  Dzieki

  1. pepsieliot 12 maja 2015 o 07:19

   Olimp to ma przede wszystkim marketing, mamy w naszym sklepeie trochę Olimpa, natenczas najlepszy jest ten chelat Swansona http://thisisbio.pl/suplementy-diety/79-chelated-magnesium-90kaps-swanson-.html

 33. kasia 12 maja 2015 o 11:38

  Dzieki!

 34. Goska 13 maja 2015 o 13:00

  Witam Serdecznie.
  Wspaniały blog dopiero co sie o nim dowiedziałam i nie wiem od czego zaczac bo tyle jest
  ciekawych tematow.
  Poniewaz tutaj piszemy o zrodlach Magnezu to zapytam tych co wiedza wiecej.

  Kupuje w sklepie gorzką Czekolade Lindt 85% lub nawet 99 % kakao i pytanie czy
  tego typu czekolada zawiera dobry magnez i czy jest dobrze przyjmowany przez oryganizm ?
  W ilu procentach przyswajalnosc?

  I drugie -ktos mi doradził i faktycznie na opakowaniu jest napisane.
  Lekko przyswajalny wysokiej jakosci magnez – Biosym zawierajacy
  tlenek magnezu +pidolan magnezu – 300 mg
  czy faktycznie to dobry produkt czy mozna darowac sobie?

 35. Gośka 12 czerwca 2015 o 11:40

  Nie jestem zwolenniczka suplementow diety, bowiem wydaja mi się jakies sztuczne i nie zazywam nic. Moja mama za to mowi, ze już jest w wieku w którym musi się wspomagac już lekami. Zazywa ostatnio także chela-mag b6 skurcz, bowiem miała straszny problem z nogami. Ale widze, ze już jej lepiej.

  1. pepsieliot 12 czerwca 2015 o 12:58

   Bo nie rozumiesz, jak działa organizm we współczesnym świecie, co mu dostarczasz wraz z pokarmami, które często nie powinno się tak nazywać, jakie jest środowisko w którym żyjesz, co pijesz i czym oddychasz, oraz jak aktywne prowadzisz życie i nie ma to nic wspólnego z wiekiem

 36. Wisia 24 sierpnia 2015 o 13:55

  Mam pytanie odnośnie jabłczanu magnezu, co sądzisz Pepsi o czystej, spożywczej postaci 100% jabłczanu magnezu (taki w proszku)? Ma właściwości zasadotwórcze 🙂 Zastanawiam się nad suplementacją, z pominięciem stearynianów i innych.

 37. Mokoszka 26 sierpnia 2015 o 22:45

  glukonian magnezu? czy jest na białej liście? 😀

 38. Ewka 5 listopada 2015 o 10:03

  A co sądzicie o oliwie magnezowej?

  1. pepsieliot 5 listopada 2015 o 12:06

   jest w sklepie http://www.thisisbio.pl akurat Swansona, ja ją stosuję

 39. Patryk 21 listopada 2015 o 14:13

  Słuchajcie ,zakupiłem cytrynian magnezu i jabłczan ,cytrynianu 0,5kg i 250gr jabłczanu ,oba wymieszałem celem uzyskania mieszanki obu… i tu jest problem ,po wzięciu proszku do ust zaczyna się reakcja egzotermiczna czyli zaczyna piec …o co chodzi ? bo nie wiem w czym tkwi problem i dlaczego taka reakcja zachodzi ,i czy jest to szkodliwe itd.
  Pozdrawiam

 40. Adam Wu 23 stycznia 2016 o 10:03

  Tak w ramach szybkiego updejjtu w temacie magnez, polecam poczytać na temat L-TREONIAN MAGNEZU

 41. Adam Wu 23 stycznia 2016 o 10:25

  aaaa i jeszcze jedno w temacie magnez
  Tlenek magnezu się mało wchłania i owszem ale za to w formie dojelitowej ma długie uwalnianie, duże dawki magnezu w jakiejkolwiek formie podobnie jak i wit. C jest wydalana, tylko że wit. C bezpiecznie wydalana a magnez w nadmiarze o czym tu już Pepsi dużo piszesz może szkodzić

 42. sara 24 stycznia 2016 o 13:18

  Ja też Cię bardzo lubię Pepsi 🙂
  napisz proszę czy po jabłczanie magnezu występuje rozwolnienie,może wiesz?Muszę brać około 500-600 mg magnezu puki co,bardzo boję się przeczyszczenia bo to jeszcze pogłębia niedobór.Nie chcę brać chelatu,zle się po nim czułam,po mleczanie mam rozwolnienie.

 43. Roko1 2 marca 2016 o 14:36

  Na pewno nie kupujcie magnezu pod nazwą NeoMag. Jest mocno reklamowany, a tak naprawdę jest to najgorszy wybór na rynku preparatów magnezowych.

 44. Roko1 3 marca 2016 o 12:49

  Na pewno nie kupujcie magnezu pod nazwą NeoMag. Jest mocno reklamowany, a tak naprawdę jest
  to najgorszy wybór na rynku preparatów magnezowych. Przyswajalność tego preparatu (węglan magnezu)
  jest znikoma, na poziomie kilku procent.

 45. romee 14 marca 2016 o 19:17

  czy to jest dobry magnez jeśli jest napisane 560mg chelat magnezu(diglycynian)w tym 100 mg magnez?

 46. romee 14 marca 2016 o 19:34

  a czy coś takiego jak chlorek magnezu w proszku delbet jest dobre?

  1. grzegorzadam 2 kwietnia 2016 o 06:01

   Delbet jest tak samo dobry jak chlorek tylko 50x droższy, jest w formie bezwodnej.

   ==Absorbowanie magnezu i dawkowanie
   Rozwiązaniem tego problemu jest obniżenie poziomu wapnia we krwi przy pomocy wysokiego poboru magnezu. Jednak wszelkie nadmiary magnezu są szybko wydalane z moczem. Tak więc, aby utrzymać wapń w kościach i zębach, a nie w stawach i tkankach miękkich, potrzeba stałych dostaw magnezu. Tradycyjnie magnez w naszej diecie pojawia się w formie jonowej i zostaje zmieniony w żołądku w chlorek magnezu albo łączy się z proteinami, szczególnie z chlorofilem, po czym zostaje rozłożony i przybiera zdolne o absorpcji postacie chlorku magnezu lub magnezu chaletowanego. Tak więc, do jego uzupełniania możemy użyć bezpośrednio chlorku magnezu zamiast tlenku lub wodorotlenku magnezu oraz innych form, które wymagają dodatkowo kwasu chlorowodorowego (solnego). Chlorek magnezu ma jeszcze jedną zaletę: dostarcza jonów magnezu i chloru, które są potrzebne do stymulowania aktywności enzymów trawiennych i wytwarzania kwasu solnego w żołądku. Gorzka sól (siarczan magnezu), znana również jako epsomit, jest źle przyswajana i dlatego przyciąga wodę w okrężnicy i działa jako środek przeczyszczający.==

   ==Chlorek magnezu można dodawać do pokarmów lub napojów, takich jak sok, głównie po to, aby zneutralizować jego słono-gorzki smak. Osobiście mieszam go z sokiem, jednorazowo ćwierć łyżeczki do herbaty, ale jest to, oczywiście. sprawa indywidualnych preferencji. Można zacząć od kilku kropli dodanych do posiłku lub napoju, a potem powoli zwiększać dawkę do polowy łyżeczki do herbaty dwa razy dziennie, co daje 600 mg chlorku magnezu dziennie. Kiedy zmagamy się z takimi stanami, jak stres, starzenie, próbie my naczyniowo-sercowe i oznaki zwapnienia, wielu lekarzy zaleca dawkę do 1000 mg dziennie. Absorbowanie magnezu w jelicie zmniejsza się wraz z wiekiem i pojawianiem się problemów żołądkowo-jelitowych, szczególnie przy dysbiozie7 wywołanej antybiotykami i innymi farmakologicznymi lekami. Nadmierne wydalanie magnezu z moczem może również być skutkiem ubocznym niektórych farmaceutyków,==

   Przeciw/bakteryjne działanie magnezu
   Chlorek magnezu jest też silnym środkiem przeciwzapalnym.

   Tej własności nie posiadają żadne inne postacie magnezu.

   Pierwszym uczonym, który badał i promował antybiotyczne efekty magnezu, był francuski chirurg, profesor medycyny Pierre Delbet.==

   Walter Last: ”Zdrowotne własności chlorku magnezu”

   1. Grusza 7 lutego 2017 o 23:44

    a czy przy chorobie tarczycy mogę brać chlorek magnezu? czy to się wiąże jakoś z chlorem? czy to inna bajka? Kupiłam sobie to kiedyś, wykąpałam się jak kazano, chyba z 25 min, i nabawiłam się najgorszego od lat przeziebienia, kaszlu itp… Nie wiem czy to przypadek, zbieżność, czy faktycznie mógł wyprzeć np jod z organizmu i spowodować chorobę? Nie znam się… z góry dziękuje :)) pozdrawiam :))

    1. Pepsi Eliot 8 lutego 2017 o 09:46

     chlorki, to nie chlor

    2. grzegorzadam 8 lutego 2017 o 10:02

     Nie chlor, taka reakcja świadczyć, może że masz spooore niedobory magnezu.
     Chlorek Mg w kapieli to wspaniały lek.
     Dodaj sodę i sól.
     Kaszel to nie choroba.

 47. Joanna Więckowska 1 kwietnia 2016 o 21:27

  O jakiej porze należy przyjmować magnez? Podobno wchłania się najlepiej rano, tj. po naszym obudzeniu się, do południa. Nie wiem, czy to prawda…

 48. grzegorzadam 19 kwietnia 2016 o 22:51

  Magnez możesz brac z posiłkami, równomiernie, około 0.5 g dziennie.

  1. Paweł Skm 8 maja 2016 o 14:12

   Dla mnie najlepszą formą okazał się chelat. Zacząłem przyjmować w momencie, gdy rozpocząłem pracę na nocnych zmianach (dużo kawy, pojawiły się drżenia powiek a później skurcze łydek i ud z tyłu). Skurczę mnie już nie nękają 🙂

 49. grzegorzadam 8 maja 2016 o 17:28

  Bulisz za ściemę niesamowitą kasę.
  Twój wybór. Smacznego.

 50. Lucyna 18 maja 2016 o 22:26

  Zakupiłam cytrynian i zastanawiam się ile go brać w celu uzupełnienia, -Podpowiedzcie!

  1. pepsieliot 19 maja 2016 o 12:35

   Jak w naszym sklepie podpowiemy, jak gdzie indziej, pytaj tam gdzie kupiłaś:)

   1. Lucyna 19 maja 2016 o 12:55

    Ten od Ciebie w proszku swansona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *