logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 011 682
458 online
32 324 VIPy
Reklama
Reklama

 

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB
DO SSANIA !!!

NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

 


 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Najlepsze i najgorsze formy magnezu, które możesz sobie kupić

Zgodnie z amerykańskim oświadczeniem Chiropractic Society szacuje się, że od 68 do 80 % populacji Stanów Zjednoczonych ma niedobory zasadniczego magnezu mineralnego. 

Prawdopodobnie Polacy też będą oscylować w takich widełkach, gdyż za tymi niedoborami stoi nagminne jedzenie przetworzonego prowiantu, oraz to o czym wszyscy czytelnicy tego bloga dobrze wiedzą, zubożona zawartość składników mineralnych w glebie uprawnej w ciągu ostatniego stulecia. A o tym czym jest magnez dla niektórych schorzeń (jak nowotwór okrężnicy) pisałam tutaj 

Z powodu fatalnego rolowania ziemi przez zachłanny do bólu przemysł rolniczy.

Jesz dużo warzyw i orzechów, a nadal możesz mieć braki magnezu, jesteś więc skłonny wziąć suplement magnezowy. Tylko jaki?

Na rynku jest wiele form magnezu, a reklamy z telewizora chcą wprowadzić w błąd yyy … nawet farmaceutów?

Reklama

TU ZNAJDZIESZ KURACJĘ UODPORNIAJĄCĄ I SILNE ODŻYWIANIE NIEZBĘDNE w Matrixie GREENS & FRUITS TIB bogaty komplex minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Oto najlepsze formy magnezu:

Chlorek magnezu

Chociaż chlorek magnezu zawiera tylko około 12 %  elementarnego magnezu, ma imponującą szybkość wchłaniania. Dlatego jest najlepszą formą magnezu, gdy chcemy dokonać detoksykacji tkanek. Świetnie nadaje się więc do mojej oczyszczającej i odżywiającej, codziennej terapii 4 szklanek

Ponadto, chlorek (nie mylić z chlorem, toksycznym gazem) wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć spowolniony metabolizm. Jeśli ktoś obawiałby się chlorku magnezu ze względu na niedomagania tarczycy, myślę ten wpis rozwieje wątpliwości.

Dawkowanie chlorku magnezu, w tym dla dzieci znajdziesz tutaj, na podstawie opracowania dr. Sircusa
Bardzo wygodny do stosowania na kilka sposobów: można z niego robić oliwę magnezową,

Reklama

Osobom z tendencją do rozwolnień polecałabym raczej jabłczan magnezu.


TU ZNAJDZIESZ (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB
o czystości farmaceutycznej


Cytrynian magnezu

Cytrynian magnezu jest najbardziej popularną jego formą prawdopodobnie dlatego, że łatwo się wchłania.

Jednak kwas cytrynowy jest również łagodnym środkiem przeczyszczającym, dlatego cytrynian magnezu obok funkcji uzupełniania tego minerału, jest również pomocny przy zaparciach.

Jest to dobry wybór dla osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami.

Wchłanianie cytrynianu magnezu jest wysokie i wynosi około 90%.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ CYTRYNIAN MAGNEZU renomowanej, rodzinnej firmy G&G (od ponad pół wieku na rynku angielskim)


Taurynian magnezu

Taurynian magnezu jest dobrym wyborem suplementu dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi, ponieważ wiadomo, że działa zapobiegawczo arytmii serca i strzeże naczynia krwionośne przed szkodami spowodowanymi ewentualnym incydentem sercowym.

Taurynian magnezu jest łatwo wchłaniany, gdyż tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe, a jednocześnie preparat ten nie posiada właściwości przeczyszczających.

Jabłczan magnezu

Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie.

Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii. 

Reklama

TU ZNAJDZIESZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB


Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w tym opracowaniu.

Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.


Glicynian magnezu, czyli chelat magnezu

Glicynian magnezu (magnez związany z aminokwasem glicyną) jest jednym z bardzo dobrze biologicznie wchłanianych form magnezu, a także jest najmniej prawdopodobne, że taka forma magnezu wywoła biegunkę.

Jest to bardzo bezpieczna opcja dla długoterminowego korygowania niedoborów magnezu doustnie.

Węglan magnezu

Węglan magnezu jest kolejną popularną biologiczną formą magnezu, która faktycznie zmienia się w chlorek magnezowy, gdy zmiesza się z kwasem solnym w naszych żołądkach.

Jest to dobry wybór dla osób cierpiących na niestrawność i refluks żołądkowy, ponieważ zawiera właściwości zobojętniające kwas. Jednak jego wchłanianie nie jest zbyt wysokie, bo wynosi 30%.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SÓL EPSOM, czyli SIARCZAN MAGNEZU TiB o czystości faramaceutycznej, świetna do kąpieli, a doustnie raczej tylko w przypadku potężnych zaparć


A teraz ambiwalentna forma magnezu:

Siarczan magnezu 

Siarczan magnezu, zwany także solą Epsom, może być bardzo pomocny przy zaparciach, ale jest to mniej bezpieczne źródło magnezu, ponieważ łatwo go przedawkować (i dostać ostrego rozwolnienia, wg dr. Sircusa z przedawkowanim magnezu  jest tak jak z przedawkowaniem witaminy C, czyli rozwolnienie) Jednak w formie kąpieli może świetnie pełnić swoje funkcje.

Należy wcześniej jednak sprawdzić, czy nie ma nadwrażliwości, szczególnie gdy aplikujemy kąpiele dzieciom. Dobrze jest zacząć od kąpieli stóp.

Mówi się nawet, że siarczan magnezu bardziej należy traktować jako dobre źródło siarki niż magnezu.

No a teraz najgorsze formy magnezu:

Tlenek magnezu

Tlenek magnezu jest najbardziej rozpowszechnioną formą magnezu sprzedawaną w aptekach, ale nie jest chelatowany i dlatego ma zdecydowanie słabe wchłanianie w porównaniu z wymienionymi powyżej.

Glutaminian i asparaginian magnezu

Całkowicie unikaj tych dwóch form magnezu. Kwas glutaminowy i kwas asparaginowy są niebezpiecznymi składnikami sztucznego słodzika aspartamu i obie formy są neurotoksyczne gdy niezwiązane są z innymi aminokwasami.

Źródła: 12345

A jak jest w telewizorze? 

Reklama łże jak pies, telewizor z reklamą w środku też. Sformułowanie „naturalny magnez” oddziałuje na potencjalnego klienta, bo klient myśli sobie, że to będzie jak z witaminą C naturalną i syntetyczną.

Ale w przypadku magnezu, a najczęściej jest to węglan wapnia, bez względu na to, czy zostanie on pozyskany syntetycznie, czy z minerału i tak praktycznie nie jest rozpuszczalny w wodzie, a jego przyswajalność jest niska, bo na poziomie 30%.

Naturalny magnez to raczej nie ten pochodzący z minerałów i skał, ale z pożywienia takiego jak: kakao (gorzka czekolada), migdały, pestki z dyni, orzechy laskowe i włoskie, płatki owsiane, groch, ciecierzyca czy biała fasola.

Reklamy też mówią, że preparaty zawierają podwójną dawkę magnezu, ale to jest oczywiście tylko chwyt marketingowy dla śpiących, bo żeby określić, że coś jest podwójne, to trzeba by ustalić w stosunku do czego, czyli co jest uznawane za pojedyncze. Tymczasem istotna jest zawartość jonów magnezowych w jednej tabletce, co decyduje o częstości podawania danego preparatu. Przy czym należy rzucać gałką na zawartość jonów magnezu, a nie na zawartość soli, czy tlenku.

Najbardziej istotne jest to, o czym napisałam powyżej, czyli w jakiej postaci występuję magnez w danym preparacie, bo od tego w dużej mierze zależy jego wchłanianie. A co za tym idzie siła działania, o co nam się rozchodzi.

Zasadniczo wiadomo, że magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych, dlatego cytrynian magnezu ma przyswajalność około 90%.

Tymczasem na rynku jest sporo preparatów zawierających nieorganiczne sole magnezowe, jak popularny węglan magnezu, którego przyswajalność wynosi około 30 %, albo po prostu tlenek magnezu. Jednak przyswajalność tlenku magnezu, o czym się nie trąbi, nie przekracza yyy … 4%.

Więc jak kupisz tlenek magnezu, a producent napisze, że w jednej kapsułce masz 375mg jonów magnezowych w postaci tlenku, to licz się z tym, że wchłoniesz około 12 mg magnezu, a to całkiem mało.

owoc & magnez:)

(Visited 569 664 times, 44 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Magdalena Boćko Mysiorska 10 czerwca 2016 o 21:15

  Droga Pepsi, a który magnez jest najlepszy jeśli się ma tendencję do biegunek (celiakia) i wrażliwy układ pokarmowy generalnie?
  Obecnie jem MagMax B6. Z góry dziękuję 🙂

  1. grzegorzadam 8 lipca 2016 o 22:52

   Aplikacja transdermalna.

 2. E.Z. 8 lipca 2016 o 21:32

  Mam filtr do wody, który ja oczyszcza i wzbogaca o jony magnezu, nie wiem co o tym myśleć. Czy to dobry magnez?

  1. pepsieliot 8 lipca 2016 o 22:00

   nie

 3. Karol 12 lipca 2016 o 14:14

  PepsiEliot – czy glicynian magnezu to to samo co diglicynian magnezu, oferowany np. w chela mag b6?

  1. grzegorzadam 12 lipca 2016 o 15:41

   Pobieranie doustne jest tylko suplementacją dodatkową.
   Magnez trzeba uzupełniać przez skórę.

 4. wojciech 16 lipca 2016 o 14:39

  Siarczan magnezu nie wchłania się z przewodu pokarmowego,więc jak może być niebezpieczny ?
  Kwas asparaginowy i kwas glutaminowy,to naturalne aminokwasy endogenne ,wykorzystywane w procesach biochemicznych organizmu,.Łączenie ich z jakimś słodzikiem jest totalną bzdurą,lub ignorancją.

 5. Piotrek 27 lipca 2016 o 10:59

  A czy chelaty magnezu i innych pierwiastków zasadowych neutralizują kwas żołądkowy i w ten sposób wpływają na gorsze trawienie? Jeśli TAK, to jak skutecznie suplementować je nie wpływając na ph kwasu żołądkowego ?

  1. pepsieliot 27 lipca 2016 o 13:57

   przez skórę, albo regularnie zakwaszać żołądek , oczywiście gdy jest za mało kwas, co wiemy przeciez jak sprawdzać

   1. Piotrek 29 lipca 2016 o 14:22

    Tak, czytałem o teście z sodą oczyszczoną, przy czym zastanawiam się jakie są właściwe proporcje wody i sody (czytałem o 1/2 szkl. wody z 1/2 łyżeczką sody, a u Ciebie o 3/4 szkl. wody z 1 płaską łyżeczką sody), by otrzymać względnie wiarygodny wynik (ilość roztworu powinna wpływać na szybkość odbicia)? Tym niemniej w jednej i drugiej wersji roztworu wynik nie był pozytywny 😉

    1. grzegorzadam 3 sierpnia 2016 o 16:35

     Dostosuj sobie swoją dawkę.
     Jak chłop, to płaską łyżeczkę na szklankę, jak za mało czubatą.
     Nie był pozytywny? Nie odbiło się wcale?

     1. Piotrek 4 sierpnia 2016 o 12:58

      Odbiło się, po 5 minutach, co biorąc pod uwagę wskazówki ze strony, daje odpowiedź, że pH jest za mało kwaśne.

     2. grzegorzadam 5 sierpnia 2016 o 00:15

      Spokojnie bez stresu sobie to ureguluj, czyli dokwaś.
      Sposobów jest kilka skutecznych.

 6. grzegorzadam 27 lipca 2016 o 14:02

  I tak najlepszy jest chlorek magnezu, w każdej postaci.

 7. ewa0 2 sierpnia 2016 o 20:02

  Witaj GrzegorzuAdamie Pepsi mam pytanie jeżeli guz nowotworowy się rozpada co należy przyjmować aby nie zatruł on organizmu ?

  1. pepsieliot 3 sierpnia 2016 o 08:53

   poczytaj koniecznie gersona, masa witamin, minerałów, koenzym Q10 no i przede wszystim lewatywy z kawy, to koniecznosc

 8. grzegorzadam 3 sierpnia 2016 o 08:58

  To jest kulminacyjny moment kuracji.
  Bardzo trzeba uważać – wpisy @ricky, od dr Rybczyńskiego, w tym temacie:

  ==28 STYCZNIA 2014 @ 19:17
  http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
  I cały temat.

  I dr Pokrywka.

 9. ewa 3 sierpnia 2016 o 18:25

  GrzegorzuAdamie osoba którejpiszę nie miała żadnej kuracji (chemia,radioterapia,)ani operacji rze wzglądna rozmiary guza!!!!! ale następujejego rozpad i obawiamy się zatrucia organizmu, zpewnością skorzystamy z porady doktora Pokrywki ale roszę Cię o dokłądnw wskazówki jak na początku mamy postępować(woda utl,soda ,wita c) proszę o pomoc ….i podaj mi namiary na swojego bloga bogdzieśposiałam adres i jeżelito jest możliwe to maila bo jakoś tak dziwnie na forum…. dziękuję z góry ewa

 10. grzegorzadam 4 sierpnia 2016 o 00:17

  Bez zwłoki zastosowałbym lewatywy, inaczej kanały wydalnicze moga tego nie wytrzymać , Gerson też jest dobrym rozwiązaniem.
  Nie mam swojego bloga.

  Obejrzyj te filmy:
  https://youtu.be/0T1KDG0Mmz4

  https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8
  Oczywiście soda.

 11. spatka 4 sierpnia 2016 o 09:04

  napisałaś: „Ponieważ wiązania jonowe magnezu i kwasu jabłkowego są łatwo łamliwe, jabłczan magnezu jest również wysoce rozpuszczalny.”
  niestety nie jest to prawda, bo JM nie jest rozpuszczalny w wodzie, chyba, że chodziło Ci o inny nośnik. Mimo wszystkich „za” jabłczanem, to jego rozpuszczalność jest problematyczna, ale nie dyskwalifikująca. Zdanie w artykule (zacytowane) wprowadza ludzi w błąd!

 12. grzegorzadam 4 sierpnia 2016 o 10:15

  Najlepszy jest chlorek magnezu.

 13. krystyna kwiatek 4 sierpnia 2016 o 17:22

  Grzegorzuadamie!
  Czy ten chlorek magnezu ma być z Morza Martwego /ciekawe czy jest do kupienia?/ czy też te dostępne u nas ?
  Kupiłam w jakimś sklepie chemicznym,w internecie. Ale to jest niedobreeee!

  1. grzegorzadam 5 sierpnia 2016 o 00:19

   Wszystkie dostępne u nas.

  2. grzegorzadam 5 sierpnia 2016 o 00:20

   ==Ale to jest niedobreeee!==

   🙂
   Dodaj cytryny, albo do soku, nie jest taki zły..

 14. Baasioolek 5 sierpnia 2016 o 15:07

  Pepsiczku, a co sądzisz o nadtlenku magnezu, który to jest zawarty w preparacie Ozovit? Czy można czymś zastąpić, bo chorendalnie drogi, za 100 gram Ok 50 zł. Pozdrawiam i czekam na wieści

  1. pepsieliot 5 sierpnia 2016 o 16:48

   Baasiołku te magnezy, które mamy Swansona tez sa w podobnych cenach, a tu trzebaby było kupić i oliwę magnezową do smarowania i jeszcze inny do połykania.Wiec może pomyślisz o też bardzo dobrej opcji, kąpielach w płatkach magnezowych, albo soli epsom, to raczej nie są drogie specyfiki, wydajne i dobrze sie sprawdzają , bo dawkowanie magnezu przez skórę jest bardzo efektywne

  2. grzegorzadam 6 sierpnia 2016 o 09:53

   Nadtlenek magnezu służy do dostarczenia tlenu!
   Podobnie jak ozon, nadtlenek wodoru i nadtlenek wapnia.

   Potężny utleniacz – badania dr Eugene Blass (& Nikola Tesla). (USA).

  3. grzegorzadam 6 sierpnia 2016 o 09:54

   Dlatego nazywa się Ozo(n)vit.

  4. grzegorzadam 6 sierpnia 2016 o 09:55

   Masz ”darmową” alternatywę w postaci nadtlenku wodoru czyli poczciwej wodzie utlenionej.

 15. Baasioolek 7 sierpnia 2016 o 00:08

  Bardzo dziekuje Tobie Pepsi i grzegorzadam-owi

 16. falkowskamka 16 sierpnia 2016 o 10:19

  Ze szpinakiem mam okropne doświadczenie. Całkiem niedawno miałam jakąś fazę na jedzenie szpinaku i najwyraźniej go przedawkowałam. Co do samego magnezu, to bez niego nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Ze wszystkich magnezów dostępnych w aptekach które miałam okazję już wypróbować Magne B6 jest zdecydowanie najlepszy, dodatkowo kosztuje tylko kilka złotych tak więc jest to dodatkowy plus.

  Jeśli jest ktoś zainteresowany wpływem niedoboru magnezu na nasze funkcjonowanie lub samym suplementem to tutaj jest wszystko fajnie opisane …:-)

  Dzięki za świetny wpis, dzięki któremu się nieco doszkoliłam w tych tematach 🙂

  1. pepsieliot 16 sierpnia 2016 o 12:12

   w mojej książce Leczenie dobrą dietą, jest baaardzo rozbudowany rozdział o magnezie,a raczej jego braku, więc polecam 🙂

 17. ingentingp 22 sierpnia 2016 o 18:18

  A ja mam takie pytanie – jeśli jednocześnie chciałbym suplementować magnez oraz witaminę c, to czy mogę przygotować sobie taki napój do sączenia przez cały dzień gdzie dodaję witaminę i jedną z wyżej podanych form magnezu? Te dwa związki nie wchodzą ze sobą w relację?

  1. grzegorzadam 23 sierpnia 2016 o 08:36

   Tak, możesz to zmieszać.
   Dzialają w synergii.
   Mozesz dodać MSM, bor, inne witaminy, nie pogryzą się.
   Oprócz utleniaczy i pochłaniaczy!

 18. Igu 31 sierpnia 2016 o 19:52

  ja mam dwie formy w tabletkach i obie zawierają mleczan magnezu (?)

 19. Aja 4 października 2016 o 12:33

  Łyżkę cyttrynianunależy rozpuścić w wodzie i wypić. Ja wzięłam lyżeczkę do ust i myślałam, że wypali mi język. Jak kret czy coś. Czy to normalne, czy kupiłam jakąś podróbkę.

  1. pepsieliot 4 października 2016 o 12:39

   Swansona?

 20. Renata 19 października 2016 o 16:50

  Powinno się brać dziennie około 600 mg (0,6 gram) chlorku magnezu. W komentarzach też wyczytałam o 1 łyżeczce rano i 1 wieczorem. To jest około 2,5 grama. Mam wagę jubilerską i w sumie to zgłupło mi się.
  Jak to w końcu jest. Mam nadciśnienie i to spore dlatego zależy mi na tym, aby brać chlorek prawidłowo.

  1. pepsieliot 19 października 2016 o 22:49

   ja biorę taką mniej niż płaską łyżeczkę, więc ze 3 gramy. A tu masz dokładne zalecenia „mistrza od magnezu” Sircusa http://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

  2. grzegorzadam 19 października 2016 o 23:48

   Trzeba pamiętać że doustna suplementacja jest tylko uzupełniająca do suplementacji skórnej.
   Wg Sircusa, LAsta też 😉
   Bardzo często się zgadzają.

 21. Kicia 15 listopada 2016 o 09:09

  Witaj Pepsi, czytam Twój blog i zamierzam zmienić swoje nawyki żywieniowe,,,Choruję na cukrzycę t.1. Mam nieokreślone bóle głowy, podobne do migrenowych ( rm i eeg głowy wszystko ok) ,Robiłam test na zakwaszenie żołądka i dluuugooo „nic się nie odbiło”. nie wiem co brać, jakie suplementy by organizm nie był zmęczony, przemęczony innymi lekami i chorobami,.pije ziele czysta, sporadycznie moringę, siemię lniane, kwas askorbinowy… Chciałam magnez dobrze przyswajalny. ale czy mogę ten sproszkowany stosować wewnętrznie? boję się niektórych produktów używać by sobie nie pogorszyć coś:( proszę Cię o jakąś pomoc czy doradztwo..pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 15 listopada 2016 o 11:43

   Kiciu poszukam artykułu dla Ciebie, niedawno go czytałam, wrzucę Ci i wtedy dobiorę Ci suple

  2. agaaga 9 stycznia 2017 o 11:48

   czy siarczan magnezu jest niezdrowy? bo nie mogę zbyt wiele o tym znależć? dziękuję

   1. Pepsi Eliot 9 stycznia 2017 o 11:56

    przeczyszcza i to bardzo

 22. kadd 15 listopada 2016 o 11:45

  Witam.
  Od pewnego czasu nacieram się wieczorem rozpuszczonym w wodzie chlorkiem magnezu. Przestałem też zażywać różne suplementy z magnezem.
  Nocne skurcze nóg mi ustąpiły, a przynajmniej w znacznym stopniu zmalała ich częstotliwość. Wydaje mi się również, że poprawiło się moje ogólne samopoczucie. Jednak budzę się w nocy cały spocony i to bardzo mocno, tak, że muszę się przebrać. Nie mogę nigdzie znaleźć tematu o tym zjawisku. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Może ktoś z Was posiada wiedzę na ten temat.
  pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 15 listopada 2016 o 14:02

   zbadaj na wszelki wypadek krew z rozmazem, nie zaszkodzi zrobić test na pasożyty, noi 25(OH)D

  2. grzegorzadam 15 listopada 2016 o 18:40

   Coś relokujesz, pocenie może mieć przyczyny pierwiastkowe (glin np. ) lub pasożytnicze (Askaria np.)
   Zastosowałbym natlenianie inhalacjami:
   http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   1. kadd 15 listopada 2016 o 21:07

    Dziękuję.
    Zacznę od badań. Zapomniałem dodać, że jak się wieczorem nie natrę chlorkiem magnezu to się nie pocę. Dlatego sądzę, że jest to on jest przyczyną tego objawu.

 23. karoltomanek 9 grudnia 2016 o 03:54

  Kain – pierwszy zaorał ziemię, pracował w pocie czoła; Adam – był rozwiniętym duchowo Człowiekiem (ważne słowo). Bóg umiłował sobie Adama, Kain go zabił. (ps. z Narodem Polskim podobno jest podobnie…). Adam co pomyślał to miał. Świadoma kreacja rzeczywistości.

  1. Pepsi Eliot 9 grudnia 2016 o 09:44

   To o Kainie i Ablu to raczej przypowieści i baśnie, chociaż jak najbardziej oparte na zrozumienia natury ego człowieka. Zazdrość, zadawanie bólu pomimo świadomości. Natomiast wszelkie utożsamiania się z grupami, odchodzenie od jedynej słusznej sprawy jaką jest dobro jednostki, jet tylko powodem działania ogromnego pasożyta energiunforamcyjnego, który żywi się wojnami, niezgodą, klanami, grupami, narodami, jednym słowem dzieleniem ludzi, pisałam o tym sporo. Kiedyś społeczeństwo powstało jako grupa,która nam pomagała, całe plemię budowało dom dla każdego z mieszkańców, obecnie społeczeństwo oderwało się od potrzeb jednostki, wmawia się nam podziały narodowościowe, wyznaniowe, a zawsze chodzi o zło, które się przy tym tworzy, no i kasa. Płacisz podatki, a nie masz wpływu na to co zrobią z Twoimi pieniędzmi urzędnicy, którzy nie mają pojęcia o biznesie i pomnażaniu dóbr. Jako jednostka jesteś niczym.

 24. Karolina 15 grudnia 2016 o 20:39

  Droga Peps, jaką formę magnezu proponowałabyś ciężarnej? Znajac życie, zaraz będę budzić się z paskudnymi skurczami łydek w nocy… Help!

  1. Pepsi Eliot 15 grudnia 2016 o 22:18

   Nasz jabłczan magnezu TiB, bo nie ma korelacji z biegunkami, ale zawsze należy to uzgodnić z lekarzem prowadzącym ciążę.

 25. grzegorzadam 15 grudnia 2016 o 21:30

  Oliwa magnezowa, moczenie stóp, kapiele

 26. Lalka 30 grudnia 2016 o 11:36

  Ja witaminy z grupy B to w … biorę (zwłaszcza zimą) gdy ze „świeżymi” źródłami witamin jest trudniej, choć może nie tyle trudniej co drożej. No i ten z głogiem i żelazem to mi też pasuje bardzo.

 27. Małgorzata 11 stycznia 2017 o 18:05

  Mam pytanie odnośnie soli Epsom. Czytałam, że przy niedoczynności tarczycy chlorek magnezu jest niewskazany jako antagonista jodu. Czy możn go zastąpić siarczanem? Próbowałąm robić z soli Epsom oliwkę magnezową, ale praktycznie chwilę po zastosowaniu całe ciało mam pokryte kryształkami więc podejrzewam, że przyswajalność jest tutaj słaba. Zastanawia mnie jaka jest przyswajalność siarczanu przy np. moczeniu nóg? Jest sens czy powinnam szukać innego zródła magnezu?

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2017 o 19:14

   najlepiej bierz doustnie jabłczan magnezu TiB jedną łyżeczkę od herbaty płaską w szklance wody z cytryną, a w soli Epsom rób kąpiele

  2. grzegorzadam 11 stycznia 2017 o 19:41

   Zastosowanie oliwy magnezowej

   – skutecznie uzupełnia niedobory magnezu
   – idealna do masażu
   – usuwa opuchlizny
   – usuwa stany zapalne np. mięśni, stawów, kręgosłupa
   – rwa kulszowa
   – usuwa objawy „niespokojnych nóg”
   – haluksy (palec koślawy)
   – bóle głowy
   – bóle zatok
   – eliminuje skurcze (wcierać w miejsce skurczu)
   – usuwa nieprzyjemny zapach potu
   – działa jako antyperspirant
   – pomaga w artretyzmie
   – leczy nowotwory np. guzy piersi
   – usuwa tłuszczaki i włókniaki
   – leczy łuszczyce (nie stosować na rany)
   – zwiększa elastyczność stawów
   – działa synergicznie w kuracjach z jodem
   =================================

   Chlorek magnezu to nie jest chlor.
   Naskórnie nie dotyczy.

   1. Małgorzata 12 stycznia 2017 o 14:49

    Czy mogłabym poprosić o wyjasnienie? Na kilku stronach znlazłam informację, że chlorek magnezu jest niewskazany przy niedoczynności tarczycy a nie mam wystarczającej wiedzy, żeby zrozumieć czemu to stwierdzenie jest nieprawidłowe, Czy stwierdzenie „Chlorek magnezu to nie jest chlor. Naskórnie nie dotyczy.” oznacza, że transdermalnie chlorek jest bezpieczny, może jedynie stwarzać probemy przy stosowaniu wewnętrznym?
    Z góry dziękuję za wyjaśnienie

    1. Pepsi Eliot 12 stycznia 2017 o 15:38

     nawet przy stosowaniu doustnym nie czytałam o tym u Lasta, u Sircus też nie – jak ktoś się doszukał proszę podesłać

     1. grzegorzadam 12 stycznia 2017 o 15:45

      Też nie pamiętam tego.
      Magnez musisz dostarczyć w odpowiedniej ilości.
      Są jakieś akcje, ale nie dotyczą smarowania i kąpieli.
      Jak poszukam to wstawię.

 28. Shez 7 marca 2017 o 12:59

  Hej kochani, kupił mi moj men magnez a w składzie: magnezium(oxide en citraat) 133 mg , ADH Chyba nie mogę potraktować tego serio, ściema prawda??

  1. Pepsi Eliot 7 marca 2017 o 15:08

   nie wypowiadamy się o cudzych suplach

 29. Patrycja 15 marca 2017 o 13:24

  Po przeczytaniu Twojego artykułu kupiłam ostatnio cytrynian magnezu …
  W jednej tabletce jest …mg cytrynianu w czym …mg magnezu 2mg b6 i 1,1mg b1
  Biorę jedna tabletkę rano i jedna popołudniu
  czy taka ilość i postać magnezu wystarczy na przemęczenie?
  mam dosyć ciężką prace i kiedy przestałam brać magnez to bardzo się pogorszyło wiec kopiłam ten,wcześniej nie zwracałam uwagi na to jaki rodzaj magnezu zażywam…
  Bardzo proszę o pomoc

  1. Pepsi Eliot 15 marca 2017 o 13:52

   Patrycjo wypowiadam się tylko na temat supli od nas, chyba, że czegoś nie prowadzimy

 30. Patrycja 15 marca 2017 o 14:04

  W takim razie,mam pytanie,jak obliczyć ilość jonów magnezu w tabletce?

  1. grzegorzadam 15 marca 2017 o 14:39

   Na opakowaniu powinno być info.

 31. Patrycja 15 marca 2017 o 18:26

  a mogę przyjmować magnez z wapniem?

  1. grzegorzadam 15 marca 2017 o 19:23

   Magnez to antagonista wapnia.

 32. Magda 22 marca 2017 o 14:03

  Dzięki za ten artykuł, szukałam takiej informacji.

 33. old 30 marca 2017 o 13:30

  Pepsi, w jabłczanie magnezu elementarnego magnezu jest około 11% a nie około 30%?
  Pytam bo kupiłem od Ciebie 90g i tak patrzę na naklejkę informacyjną a zawsze myślałem że sam magnez stanowi około 1/3 tego związku.

  I tak przy okazji zapytam czemu nie mieszać chlorku magnezu metalową łyżeczką?
  Zawsze tak robię i nic się nie dzieje.

  Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 30 marca 2017 o 16:12

   chodzi o suchą masę, wyliczaliśmy to, w tym suplemencie jest wyjątkowo dużo magnezu w proporcjach do innych tego typu produktów

   może wejść w reakcję

 34. grzegorzadam 31 marca 2017 o 07:17

  ”Magnez wpływa uspokajająco na układ nerwowy i stąd często jest wykorzystywany jako środek nasenny. Jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia. Walter Last przypisuje magnezowi nazwę „odmładzającego minerału” Młode kobiety, dzieci i niemowlęta mają bardzo miękką konstrukcję ciała i gładką skórę przy niskim poziomie wapnia i wysokim magnezie w swoich organach i tkankach miękkich, dlatego potrzebują większych dawek wapnia.

  Wraz z wiekiem stajemy się coraz sztywniejsi – najwyraźniej objawia się to u starszych mężczyzn i kobiet po menopauzie.

  Arterie twardnieją, aż do stadium arteriosklerozy, układ kostny ulega zwapnieniu, co przy fuzji kręgów kręgosłupa i stawów powoduje sztywność, nerki i pozostałe organy ulegają coraz większemu zwapnieniu i stwardnieniu, tworzą się kamienie, wapnienie powoduje w oczach zaćmę, skóra twardnieje, staje się sztywna i pomarszczona.
  W ten sposób wapń znalazł się w tej samej lidze co tlen i wolne rodniki, podczas gdy magnez działa wspólnie z wodorem i przeciwutleniaczami utrzymując elastyczność ciała. Magnez jest bardzo istotny dla normalnego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, a także w ponad 300 reakcjach enzymatycznych oraz w wytwarzaniu energii.

  Mark Sircus stwierdza:

  Magnez jest najważniejszym minerałem utrzymującym właściwą równowagę elektryczną i umożliwiającym niezakłócony metabolizm w komórkach. Jest wewnątrzkomórkowym modulatorem aktywności elektrycznej komórki. Jego niedobór w organizmie oznacza katastrofę dla życia komórki, ale ten fakt nie jest powszechnie znany. Bez magnezu nie ma energii i nie ma ruchu, nic ma w ogóle życia

  Lista korzyści dla zdrowia, jakie daje magnez różnym układom organizmu, w tym układowi sercowo-naczyniowemu i nerwowemu oraz układowi trawiennemu, oddechowemu, wydalniczemu, limfatycznemu, immunologicznemu, mięśniowo-szkieletowemu i rozrodczemu jest ogromna, a jego niedobory często tragiczne w skutkach”

 35. Marta 7 kwietnia 2017 o 10:07

  mam pytanie o magnez w postaci wodoroasparaginianu ? Czy to jest dobry czy zły magnez?

 36. Witek.K 10 kwietnia 2017 o 12:58

  Kupiłem niedawno książkę dra Marka Sircusa pt. „Woda życia” (Kraków 2017). Generalnie poświęcona wodzie – tego, jaki powinna mieć skład, jak pić itd. I autor – dopiero zacząłem czytać – wszędzie pisze o „wodorowęglanie magnezu”. Ponoć to on jest najważniejszym składnikiem wody, a ponieważ normalna woda zawiera go zbyt mało, to należy ją wzbogacać właśnie o ten „wodorowęglan magnezu”.
  Czy Autorka bloga, albo ktoś z czytelników, mógłby wyjaśnić, gdzie (czy?) można kupić ów wodorowęglan magnezu? No i w ogóle, co to jest?

  1. grzegorzadam 10 kwietnia 2017 o 17:06

   Dzięki za info o książce.

   W każdej pisze o wodorowęglanie Mg, w przyrodzie trudno uchwytny, muszą być spełnione konkretne warunki itd.
   Ale jest sprytna sztuczka, o której pisze,
   w połączeniu wodorowęglanu sodu i chlorku Mg, tak po prostu, są synergiczne.
   Zaleca wykonać własny .

   Na podkręcenie energii, do kufla wsypuję płaską łyżeczkę sody, szczyptę soli i łyżeczkę oliwy magnezowej.
   Zalewam gazowaną wodą.
   Ożywia mocno 😉

   1. Klaudia 17 lutego 2018 o 21:53

    Grzegorzu mówisz, ze ten miks daje energii?

    Padam często gdy jeszcze mam full pracy.
    Musze odstawić kawe, nadnercza męczę ilościami jakie piję, no i nie moge na nią już patrzeć.

    Czy jest cos jeszcze co dodaje Tobie energii?

    Jakieś miksy, połączenia, niekoniecznie herbaty i kawa?
    Sprobowałabym.
    Jak już WU jestem w stanie wypić i gorzkie sole to dla dodatkowej energii zrobie wszystko…

    1. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 07:37

     Czy jest cos jeszcze co dodaje Tobie energii?

     Jest> wit.D 😉
     Mam poziom koło 200, teraz może więcej, sprawdzę.
     śpię 5 godzin, jak latem, imitacja plażowania 😉

     Sama woda z chlorkiem Mg i solą pięknie energetyzuje.
     Soda z cytryną z rana.

     Następny element- kwas nikotynowy, czyli poczciwa niacyna.
     Znakomite środki.

     Jest jeszcze tauryna, nie wszystko na raz, cyklicznie.

 37. Sławek 12 kwietnia 2017 o 01:09

  Czy magnez powinien być stosowany przed snem czy lepiej do południa!? miedzy posiłkami bo słyszałem że nie wolną magnezu łączyć razem z posiłkiem zawierającym wapń!!!!

  1. grzegorzadam 12 kwietnia 2017 o 06:52

   Najlepiej równomiernie po 150 mg jonów, więcej organizm i tak wydali raczej.

   ” nie wolną magnezu łączyć razem z posiłkiem zawierającym wapń!!!!”

   Skąd to info?

   W żywności są razem.

  2. Witek.K 14 kwietnia 2017 o 23:52

   grzegorzadam – dzięki za odpowiedz

 38. daniel 19 kwietnia 2017 o 22:33

  Witam wszystkich ostatnio zauważyłem u siebie brak magnezu kupiłem wiec w aptece …magnezu na opakowaniu pisze zeby brac trzy razy dziennie czy można wziąć wiecej by uzupełnic niedobur prosze o pomoc. pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 20 kwietnia 2017 o 07:34

   nie udzielamy informacji na temat produktów nie stąd http://www.thisisbio.pl, lub nie naszych firm

  2. grzegorzadam 20 kwietnia 2017 o 07:50

   Sprawdź sobie najpierw skład tego specyfiku.

 39. daniel 19 kwietnia 2017 o 22:39

  I czy trzy razy dziennie to co 4 godziny ???

  1. Pepsi Eliot 20 kwietnia 2017 o 07:32

   mniej więcej odpowiada to 3 głównym posiłkom

 40. daniel 20 kwietnia 2017 o 11:17

  a czy moge brac tego magnezy wiecej jesli tak to ile ?

  1. Pepsi Eliot 20 kwietnia 2017 o 12:24

   nadmiar magnezu wydalisz, trochę podobnie jak nadmiar witaminy C, więc nic się nie stanie złego, gdy weźmiesz więcej, ale nie jestem lekarzem

 41. Alexxa M 1 maja 2017 o 20:48

  Nie pomyślałabym, że mozna dostać rozwolnienia od magnezu :))) Bardzo fajny tekst, ja jak miałam skurcze brałam cytrynian magnezu, a teraz piję profilaktyczie … tylko. Wyniki na razie dobre.

  1. Pepsi Eliot 1 maja 2017 o 22:58

   polecamy nasze magnezy, a wynikami krwi się nie sugeruj, bo organizm musi zapewnić magnez w krwi, gdyż braki magnezu w krwi to zgon, za to w komórkach współczesnego człowieka go brak, a bierze udział w kilkuset reakcjach, więc można sobie wyobrazić, co się dzieje , gdy go brakuje

 42. basia 15 maja 2017 o 17:33

  Mam pytanie o czas wchłaniania magnezu. Dokładnie interesuje mnie cytrynian magnezu (50mg jonów). Biorę antybiotyki (dość dużo i często) i pewnym przeciwwskazaniem jest spożywanie magnezu do 3 godzin po przyjęciu antybiotyku (znam tylko informacje dotyczącą leku z grupy tetracyklin, może przy innych antybiotykach tak nie jest). Szukałam w internecie pytałam w aptece i nadal nie wiem ile czasu wchłania się powyższy magnez,bo jeżeli np godzinę to umożliwiłoby mi to przyjmowanie go przed antybiotykiem. Bardzo proszę o pomoc, bo naprawdę nie wiem jak go uzupełniać doustnie (o kąpielach magnezowych i oliwce czytałam), ale zależy mi na doustnej suplementacji.
  Pozdrawiam serdecznie
  basia

  1. grzegorzadam 16 maja 2017 o 07:43

   Biorę antybiotyki (dość dużo i często) ”

   W jakim celu?

 43. basia 17 maja 2017 o 17:40

  Antybiotyki zażywam na starą boreliozę. Uszkodzone nerwy i mięśnie co powoduje niedowłady, również jest bardzo duże osłabienie całego organizmu. A jest na to jakaś alternatywa? Wspomagam się też tzw. protokołem Buhnera (ziołowa kuracja) i suplementacją witamin i minerałów i innymi suplementami.

  1. grzegorzadam 17 maja 2017 o 19:35

   ”Antybiotyki zażywam na starą boreliozę”
   To nie jest dobry pomysł.

   ”A jest na to jakaś alternatywa?”
   Jest, sesje biorezonansu z doświadczonym terapeutą.
   NAjpierw sprawdź wirusy.

 44. Agnessa 16 czerwca 2017 o 11:38

  A który rozpuszcza się w tłuszczach. Chciałam dodać do olejku do masażu? Dziękuję za odpwiedź.

 45. Frouzen 22 czerwca 2017 o 20:16

  A jak odniesiecie sie do jonu bromu (magnesium bromide) ktory wystepuje w soli kopalnej w naturalnych proporcjach z jonami wapnia, magnezu, potasu i jodu? Znalazlem artykululy gdzie o bromie pisza jako szkodliwy.

 46. grzegorzadam 23 czerwca 2017 o 06:52

  Ilości w soli kopalnej zawierają dobrze zbilansowany poziom potrzebnych pierwiastków.
  Sole bromu sa szkodliwe, fakt.
  W przemyśle piekarniczym np.

  1. Klaudia 29 czerwca 2017 o 20:52

   Grzegorzuadamie zrozumialam z tego wszystkiego ze jak magnez to najlepiej przezskórnie, w wannie (kąpiele) i własnie chlorkiem magnezu (cz.d.a)? Wszystko się zgadza się?

    1. Klaudia 30 czerwca 2017 o 14:53

     Dziękuję Pepsi za odp! <3

     Mam dla Ciebie newsa odnosnie strony. Jak się napisze długą wiadomość to znika przycisk "dodaj komentarz", musiałam kombinować.
     Mam fotkę podaj proszę maila gdzie to wyslać by informatyk się może tym zajął 🙂

     1. Emanuela Urtica 30 czerwca 2017 o 15:45
   1. grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 21:31

    Nie musi być czda do kapieli, natomiast do picia wskazany, mogą być płatki w przyzwoitej czystości, mozesz kupić worek
    soli morskiej z MM, dowolnie.

    1. Klaudia 30 czerwca 2017 o 14:52

     Sól morska z MM -> co to jest MM?
     Wolę 1 źródło Mg aby można było doustnie i zarazem kąpiele, wychodzi na to ze MgCl2 najlepsze.
     No i dlatego, że lecę jeszcze po kosztach bo muszę (całe życie student).

     2 pytanie, Grzegorzuadamie przy okazji:
     Sól do jedzenia do potraw polecałeś kłodawską…
     Zamawiasz z ich strony czy jak?

     /////
     (Mi zależy by ta sól miała dużo tych mikroelementów wszystkiego co organizm potrzebuje.
     Używałam szarej morskiej swego czasu ale skoro mamy polską dobrą… i może być tańsza…
     Mam młynki a więc może być gruboziarnista. Boje się o podróbki… tak jak to już bywa z tą himalajską)
     /////

     1. grzegorzadam 30 czerwca 2017 o 20:22

      MM – Morze Martwe.
      Kłodawkę kupuję w spożywczaku, 80 gr./kg.
      Taniej jak z kopalni- przesyłka. Nasza sól jest doskonała.
      Podróbki himalajskiej to też kłodawka, ale różowa.;)
      Selen jest dobry, bo łączy rtęć w usuwalną sól, która jest ulubioną pożywką grzybów,
      podobnie jak żelazo (!) i krzem.
      Nie stosowałem drożdży, przymierzam się.
      Do likwidacji nadmiarów candidy, (sama jest pożyteczna, i usuwania w/w toksyn
      służy również jod, bor (boraks) i krzem oraz nalewka glistnikowa (mykoczist) ! 🙂
      WU ma udowodnione działanie przeciwpasożytnicze:
      http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
      Nigdy nie dojdzie do agregacji patogenów i ich agresji przy słonej alkalicznej limfie
      i odpowiednim nawodnieniu.

    2. Klaudia 30 czerwca 2017 o 16:54

     Grzegorzu czy drożdże selenowe (suplement – selenjest w tej postaci) może źle wpływać na moje leczenie ewentualnej candidy w jelitach?

     Wyszła mi w vegatescie, staram sie pracowac nad tym „odgrzybianiem organizmu” i chcę zakupić selen.
     Ten w opcji drożdży selenowych jest tańszy niż w postaci l-selenometioniny… Ale jeśli to DROŻDŻE to nie będzie to troche walka z wiatrakami? Ja bede działać na grzyby jakaś chemią a potem dawkować sobie selen w tej postaci (na tarczycę)

     Co myślisz?

     ps. Drożdże lecze okresowo WU, tak jak kiedyś wymieniałam z Tobą zdania w temacie dawek WU.

     1. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 06:49

      Ale jeśli to DROŻDŻE to nie będzie to troche walka z wiatrakami? Ja bede działać na grzyby jakaś chemią a potem dawkować sobie selen w tej postaci (na tarczycę)”

      Jaka chemią?
      Drożdże selenowe są jedną z opcji.
      Sircus zdecydowanie zaleca selen w płynie, u nas raczej niedostępny.
      Duzo selenu jej w jajach organicznych i gryce

     2. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 06:58

      BARDZO ŁADNIE O DROŻDŻYCY i sposobach na to pisze W. Last:
      http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

      Dochodzi oprócz WU, boraks, lugola, kurkuma, roztwór czosnku, terpentyna i inne środki:
      http://www.health-science-spirit.com/ultimatecleanse.html

      Pepsi napisała artykuł o tym.

    3. Klaudia 13 lipca 2017 o 22:09

     Grzegorzu a jak chcę się cała wykąpać w tym MgCl2 a nie tylko stopy to ile tego sypać do wody:
     – profilaktycznie
     oraz jak:
     – przy dużym stresie/ćwiczeniach (maksimum) ?

     Leję wody do wanny bardzo mało – oszczędnie, zakrywam tylko całe nogi wodą…

     Od razu dziękuję za poprzednią odpowiedź, bardzo mi pomogła. Ślę pozdrowienia Tobie, rodzince i dobrego weekendu!

     1. grzegorzadam 14 lipca 2017 o 06:54

      Różne są dane odnośnie ilości.
      Po treningu nawet 100-200 g na wannę ogranicza skutki treningu, ale Sircus
      terapeutycznie zaleca nawet 1-3 kg płatków magnezowych (chlorek)
      Sukcesywnie 1/2 do szklanki na wannę jest skuteczne,
      Do tego dobrze dodać podobną ilość sody i soli morskiej lub kamiennej, soli można więcej .
      Wszystkie działają synergicznie.

      pozdrawiam.

    4. Klaudia 16 lipca 2017 o 16:29

     Grzegorzu a jak doustnie taki chlorek magnezu? Jak mam odmierzyć dla siebie (47kg) tego chlorku magnezu i rozcieńczyć to w byle czym (tzn wodzie, soku)? Bo ponoc na 1kg masy przypada tylko 6-8mg… tak było gdzieś we wpisie Pepsi. Co polecasz? Chce napisać znajomym jak mają brać doustnie ten chlorem magnezu jak będą chcieli… Dziękuję.

     1. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 17:32

      Pepsi podała dokłądne przepisy, robię to po swojemu.
      Wsypuję chlorek do słoika, do pełna, zalewam wodą, rozpuszcza się.
      Dość mocne stężenie.
      Z tego 3-4 dziennie po łyżeczce do wody, soków.

 47. Danuta Marcinkowska 25 czerwca 2017 o 14:34

  Czy magnesumglukonat jest dobry?

 48. Gosia. 18 lipca 2017 o 10:57

  Od dwóch tygodni pijemy rano chlorek magnezu tz.łyżeczke na szklanke wody (jest to obrzydliwe,ale jakoś dajemy rade).Mam pytanie,czy kiedyś ustąpią biegunki,czy w końcu organizm sie przyzwyczai? Nie ukrywam,że jest to dość meczące 🙂

  1. Pepsi Eliot 18 lipca 2017 o 13:54

   Nie możesz pić chlorku magnezu, gdy masz biegunki, nie ustąpią, bo chlorek magnezu działa rozwalniająco. Bierz jabłączan magnezu TiB (nie rozwalnia), albo zmniejsz dawkę do picia, i dodawaj do kąpieli i smaruj ciało oliwą magnezową

   1. Gosia. 18 lipca 2017 o 14:52

    Oliwą magnezową smarujemy się już jakieś pół roku,a może nawet dłużej.Jeśli zaś chodzi o picie chlorku magnezu,to zmiejsze dawki,bo nie ukrywam,że jest dużo tańszy niż jabłczan magnezu.Może są jakieś inne metody dawkowania chlorku magnezu do picia?

  2. grzegorzadam 19 lipca 2017 o 23:16

   Zmniejszczcie dawkę, zwiększając aplikację skórną, czyli kąpiele ciała i stóp.

   1. Gosia. 20 lipca 2017 o 15:09

    Dziękuje za odpowiedz.Właśnie zmiejszyliśmy dawke i jest już lepiej 🙂

 49. kevin 28 lipca 2017 o 14:39

  Dzięki za pomoc. Dowiedziałem się że mnie nieźle w aptece oszukali..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *