logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 122 022
177 online
32 331 VIPy
Reklama
Reklama

 

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB
DO SSANIA !!!

NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

 


 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Najlepsze i najgorsze formy magnezu, które możesz sobie kupić

Zgodnie z amerykańskim oświadczeniem Chiropractic Society szacuje się, że od 68 do 80 % populacji Stanów Zjednoczonych ma niedobory zasadniczego magnezu mineralnego. 

Prawdopodobnie Polacy też będą oscylować w takich widełkach, gdyż za tymi niedoborami stoi nagminne jedzenie przetworzonego prowiantu, oraz to o czym wszyscy czytelnicy tego bloga dobrze wiedzą, zubożona zawartość składników mineralnych w glebie uprawnej w ciągu ostatniego stulecia. A o tym czym jest magnez dla niektórych schorzeń (jak nowotwór okrężnicy) pisałam tutaj 

Z powodu fatalnego rolowania ziemi przez zachłanny do bólu przemysł rolniczy.

Jesz dużo warzyw i orzechów, a nadal możesz mieć braki magnezu, jesteś więc skłonny wziąć suplement magnezowy. Tylko jaki?

Na rynku jest wiele form magnezu, a reklamy z telewizora chcą wprowadzić w błąd yyy … nawet farmaceutów?

Reklama

TU ZNAJDZIESZ KURACJĘ UODPORNIAJĄCĄ I SILNE ODŻYWIANIE NIEZBĘDNE w Matrixie GREENS & FRUITS TIB bogaty komplex minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Oto najlepsze formy magnezu:

Chlorek magnezu

Chociaż chlorek magnezu zawiera tylko około 12 %  elementarnego magnezu, ma imponującą szybkość wchłaniania. Dlatego jest najlepszą formą magnezu, gdy chcemy dokonać detoksykacji tkanek. Świetnie nadaje się więc do mojej oczyszczającej i odżywiającej, codziennej terapii 4 szklanek

Ponadto, chlorek (nie mylić z chlorem, toksycznym gazem) wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć spowolniony metabolizm. Jeśli ktoś obawiałby się chlorku magnezu ze względu na niedomagania tarczycy, myślę ten wpis rozwieje wątpliwości.

Dawkowanie chlorku magnezu, w tym dla dzieci znajdziesz tutaj, na podstawie opracowania dr. Sircusa
Bardzo wygodny do stosowania na kilka sposobów: można z niego robić oliwę magnezową,

Reklama

Osobom z tendencją do rozwolnień polecałabym raczej jabłczan magnezu.


TU ZNAJDZIESZ (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB
o czystości farmaceutycznej


Cytrynian magnezu

Cytrynian magnezu jest najbardziej popularną jego formą prawdopodobnie dlatego, że łatwo się wchłania.

Jednak kwas cytrynowy jest również łagodnym środkiem przeczyszczającym, dlatego cytrynian magnezu obok funkcji uzupełniania tego minerału, jest również pomocny przy zaparciach.

Jest to dobry wybór dla osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami.

Wchłanianie cytrynianu magnezu jest wysokie i wynosi około 90%.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ CYTRYNIAN MAGNEZU renomowanej, rodzinnej firmy G&G (od ponad pół wieku na rynku angielskim)


Taurynian magnezu

Taurynian magnezu jest dobrym wyborem suplementu dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi, ponieważ wiadomo, że działa zapobiegawczo arytmii serca i strzeże naczynia krwionośne przed szkodami spowodowanymi ewentualnym incydentem sercowym.

Taurynian magnezu jest łatwo wchłaniany, gdyż tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe, a jednocześnie preparat ten nie posiada właściwości przeczyszczających.

Jabłczan magnezu

Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie.

Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii. 

Reklama

TU ZNAJDZIESZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB


Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w tym opracowaniu.

Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.


Glicynian magnezu, czyli chelat magnezu

Glicynian magnezu (magnez związany z aminokwasem glicyną) jest jednym z bardzo dobrze biologicznie wchłanianych form magnezu, a także jest najmniej prawdopodobne, że taka forma magnezu wywoła biegunkę.

Jest to bardzo bezpieczna opcja dla długoterminowego korygowania niedoborów magnezu doustnie.

Węglan magnezu

Węglan magnezu jest kolejną popularną biologiczną formą magnezu, która faktycznie zmienia się w chlorek magnezowy, gdy zmiesza się z kwasem solnym w naszych żołądkach.

Jest to dobry wybór dla osób cierpiących na niestrawność i refluks żołądkowy, ponieważ zawiera właściwości zobojętniające kwas. Jednak jego wchłanianie nie jest zbyt wysokie, bo wynosi 30%.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SÓL EPSOM, czyli SIARCZAN MAGNEZU TiB o czystości faramaceutycznej, świetna do kąpieli, a doustnie raczej tylko w przypadku potężnych zaparć


A teraz ambiwalentna forma magnezu:

Siarczan magnezu 

Siarczan magnezu, zwany także solą Epsom, może być bardzo pomocny przy zaparciach, ale jest to mniej bezpieczne źródło magnezu, ponieważ łatwo go przedawkować (i dostać ostrego rozwolnienia, wg dr. Sircusa z przedawkowanim magnezu  jest tak jak z przedawkowaniem witaminy C, czyli rozwolnienie) Jednak w formie kąpieli może świetnie pełnić swoje funkcje.

Należy wcześniej jednak sprawdzić, czy nie ma nadwrażliwości, szczególnie gdy aplikujemy kąpiele dzieciom. Dobrze jest zacząć od kąpieli stóp.

Mówi się nawet, że siarczan magnezu bardziej należy traktować jako dobre źródło siarki niż magnezu.

No a teraz najgorsze formy magnezu:

Tlenek magnezu

Tlenek magnezu jest najbardziej rozpowszechnioną formą magnezu sprzedawaną w aptekach, ale nie jest chelatowany i dlatego ma zdecydowanie słabe wchłanianie w porównaniu z wymienionymi powyżej.

Glutaminian i asparaginian magnezu

Całkowicie unikaj tych dwóch form magnezu. Kwas glutaminowy i kwas asparaginowy są niebezpiecznymi składnikami sztucznego słodzika aspartamu i obie formy są neurotoksyczne gdy niezwiązane są z innymi aminokwasami.

Źródła: 12345

A jak jest w telewizorze? 

Reklama łże jak pies, telewizor z reklamą w środku też. Sformułowanie „naturalny magnez” oddziałuje na potencjalnego klienta, bo klient myśli sobie, że to będzie jak z witaminą C naturalną i syntetyczną.

Ale w przypadku magnezu, a najczęściej jest to węglan wapnia, bez względu na to, czy zostanie on pozyskany syntetycznie, czy z minerału i tak praktycznie nie jest rozpuszczalny w wodzie, a jego przyswajalność jest niska, bo na poziomie 30%.

Naturalny magnez to raczej nie ten pochodzący z minerałów i skał, ale z pożywienia takiego jak: kakao (gorzka czekolada), migdały, pestki z dyni, orzechy laskowe i włoskie, płatki owsiane, groch, ciecierzyca czy biała fasola.

Reklamy też mówią, że preparaty zawierają podwójną dawkę magnezu, ale to jest oczywiście tylko chwyt marketingowy dla śpiących, bo żeby określić, że coś jest podwójne, to trzeba by ustalić w stosunku do czego, czyli co jest uznawane za pojedyncze. Tymczasem istotna jest zawartość jonów magnezowych w jednej tabletce, co decyduje o częstości podawania danego preparatu. Przy czym należy rzucać gałką na zawartość jonów magnezu, a nie na zawartość soli, czy tlenku.

Najbardziej istotne jest to, o czym napisałam powyżej, czyli w jakiej postaci występuję magnez w danym preparacie, bo od tego w dużej mierze zależy jego wchłanianie. A co za tym idzie siła działania, o co nam się rozchodzi.

Zasadniczo wiadomo, że magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych, dlatego cytrynian magnezu ma przyswajalność około 90%.

Tymczasem na rynku jest sporo preparatów zawierających nieorganiczne sole magnezowe, jak popularny węglan magnezu, którego przyswajalność wynosi około 30 %, albo po prostu tlenek magnezu. Jednak przyswajalność tlenku magnezu, o czym się nie trąbi, nie przekracza yyy … 4%.

Więc jak kupisz tlenek magnezu, a producent napisze, że w jednej kapsułce masz 375mg jonów magnezowych w postaci tlenku, to licz się z tym, że wchłoniesz około 12 mg magnezu, a to całkiem mało.

owoc & magnez:)

(Visited 569 764 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Wojtek 16 sierpnia 2017 o 08:23

  Efekty 2-tygodniowej suplementacji różnymi formami magnezu

  Formy chemiczne magnezu Nieorganiczne Organiczne
  Tlenek Węglan Cytrynian Glukonian Asparginian
  Wchłanianie % 57±7% 52±5% 58±8% 67±7% 60±8%
  Przyswajanie % 45±6% 41±5% 45±6% 49±5% 47±6%
  Poziom Mg w surowicy krwi (mg/ml) 18±1% 17±1% 17±1% 18±1% 17±1%
  Poziom Mg w erytrocytach (mg/l) 45±4% 46±3% 45±3% 47±2% 43±4%
  Na podstawie badań eksperymentalnych, po 3-tygodniowej diecie ograniczonej w magnez.

  źródło: https://www.doppelherz.pl/aktualnosci/przyswajanie-magnezu-zalezy-glownie-od-dawki/

  1. grzegorzadam 16 sierpnia 2017 o 12:27

   ”…..Tlenek magnezu w kwasowym środowiska żołądka jest przekształcany do formy jonowej (chlorku magnezu) a następnie wchłaniany w jelicie cienkim, co następuje ciągu ok. 24 h od połknięcia tabletki. Natomiast związki organiczne (mleczany, cytryniany itp.) są rozpuszczane i są wchłaniane już w żołądku. Z tego powodu związki organiczne są wchłaniane szybciej, ale ich stopień przyswajalności jest zbliżony w dłuższym okresie do związków nieorganicznych.”

   Ciekawe opracowanie.

 2. Emil z Lunebergii 19 września 2017 o 09:47

  Szanowna Pani, chciałbym dopytać czy chlorek magnezu można stosować do suplementacji doustnej, bo w poście jest to niedookreślone, a na wszelkich instrukcjach jest zalecenie tylko do suplementacji przezskórnej – do celów kosmetycznych. Kupiłem sześciowodny chlorek magnezu w postaci sypkiej – drobnych płatków. Czy można stosować go w formie rozpuszczonej doustnie.

  1. Pepsi Eliot 19 września 2017 o 13:53

   pytaj tam gdzie kupiłeś

   1. Emil z Lunebergii 19 września 2017 o 14:42

    Moja żona kupiła też od Was TiB i tam też jest o stosowaniu przezskórnym, a nic nie ma o dawkowaniu doustnym. Pozdrawiam

    1. Pepsi Eliot 19 września 2017 o 14:53

     Tak, ponieważ takie są wymogi

    2. grzegorzadam 19 września 2017 o 19:13

     Wpoisz w szukałkę, poczytaj kilkadziesiąt tematów o tym.
     Można to stosować na 3 sposoby, doustnie również.

    3. Andrzej 20 września 2017 o 07:18

     Najlepiej podać na tacy. Może po chlorku magnezu włączy się myślenie ? 🙂

 3. Katarzyna 10 października 2017 o 14:54

  To ja się teraz nie dziwię, że mimo łykania od dwóch tygodni tabletek z tlenkiem magnezu ani trochę nie pomaga na drżenie powiek. Kiedyś robiłam oliwkę magnezową i pewnie do niej wrócę ale ja ją robiłam z siarczanu magnezu a nie chlorku, ze względu na problemy z tarczycą, tak jak radzi pewna dziewczyna, która prowadzi ciekawy blog na temat zdrowia.

  1. Pepsi Eliot 10 października 2017 o 15:03

   mamy siarczan magnezu TiB ohttps://thisisbio.pl/cialo-twarz/2166-sol-epsom-siarczan-magnezu-900g-tib-254475917411.html?search_query=siarczan&results=20 czywiście, ale jakoś dziwnie (w kwestii tarczycy i chlorku magnezu) ufam bardziej Dr. Mark Sircus „Leczenie magnezem” http://www.pepsieliot.com/6-waznycvh-pytan-w-tym-czy-chlorkiem-magnezu-nie-zrobie-sobie-kuku-z-tarczyca/
   niż pewnej dziewczynie, która prowadzi ciekawy blog na temat zdrowia , pozdrawiam

  2. grzegorzadam 10 października 2017 o 19:13

   tak jak radzi pewna dziewczyna,”

   Skąd takie wnioski?
   W czym siarczan miałby być lerpszy?

 4. mrowka0000 22 października 2017 o 23:16

  Hej.
  Mam takie pytanie… Czy magnez można brać z witaminą B12 czy jest to niewskazane?
  I jaki magnez wchłania się niejlepiej i czy są jakieś inne zalecenia co do jego spożywania, np. czy rzeczywiście najlepiej brać go przed snem?
  Masz może również podobne informacje na temat witaminy B12?
  Pozdrawiam

  1. grzegorzadam 23 października 2017 o 14:58

   Wszystkie się wchłaniają bardzo podobnie, są różnice metaboliczne.
   Zarówno magnez jak b12 to składniki odżywcze, także można śmiało z posiłkami.

   A magnez równomiernie w ciągu dnia, skąd te pomysły, jeden , że rano, inny
   przed snem, obłęd jakiś.

 5. Sif 3 listopada 2017 o 13:33

  Wieki mnie tu nie było ? Peps karuzela nie zwalnia tęmpa … i kiedy ciało zaskrzeczało że mu brak z sentymenty „podprogowo” sięgnęłam po tib ❤

 6. old 23 listopada 2017 o 21:21

  Pepsi, chlorek magnezu z Twojego sklepu jest w płatkach czy małych kryształkach vel proszku?
  Pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 23 listopada 2017 o 22:26

   proszek, ale na pewno nie puder

  2. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 08:32

   proszek przemielone płatki.

 7. PiotrP 24 listopada 2017 o 00:55

  Cześć, a do kąpieli chlorkiem magnezu i sodą mozna dosypac soli klodawskiej lub himalajskiej ? I czy kilka kropli płynu lugola mozna ?
  Pozdrawiam

  1. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 08:37

   Zdecydowanie kłodawskiej, koszty.
   Himalajska też świetna.

   Możesz dodać Lugola, nie stosowałem w ten sposób.

 8. old 24 listopada 2017 o 07:19

  Dzięki.
  Pozdrawiam.

 9. old 24 listopada 2017 o 12:32

  Promo dziś wieć zamawiam.
  Pozdrawiam.

 10. Magda 9 grudnia 2017 o 17:14

  Witam
  Babcia (65lat) tez czyta Twoje posty i szuka mądrej rady – który z Twoich produktów mi polecisz
  Mam kamienie nerkowe ,uchyłki jelit wyniki wskazują znaczny niedobór witaminy D (12) i tu jest właśnie problem jak ja uzupełnić
  Serdecznie pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 9 grudnia 2017 o 19:14

   8 tabletek D3 TiB po śniadaniu razem z 1 K2 TiB razem z czymś tłustym na śniadanie. Badanie za 2 miesiące , na 5 dni przed badaniem odstaw D3, nie jestem lekarzem

  2. grzegorzadam 9 grudnia 2017 o 21:33

   Kamienie w nerkach czy gdziekolwiek są skutkiem zakwaszenia….
   Relokacji wapnia przy niedoborach magnezu i odwodnieniu.
   Po 45. r.ż musimy pamiętać o dostarczeniu wody z magnezem i popularnej sodce (z cytryną)
   z rana, poza tym woda z solą: kup sól kłodawską, do jedzenia, kąpieli, inhalacji.
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   Ważne:
   http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

   Zakwasiłaś sobie limfę, co nie jest żadnym wyjątkiem, nic nie piszesz o ”lekach”- ważne.
   Rano terapia 4 szklanek, choć nie nazwałbym tego terapią, ale naturalnym uzupełineniem wody z istotnymi
   dodatkami.

   Oczyść nerki ziołami, pozbędziesz się problemu- herbata nerkowa, prosty 100% sposób:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

   1. Luke 16 grudnia 2017 o 20:20

    Apatytowe kamienie też są skutkiem zakwaszenia? 🙂

    1. grzegorzadam 17 grudnia 2017 o 00:34

     Pytanie raczej do jubilera.
     Tu mówimy o wapniowo-fosforanowych zlepkach niszczących organizmy żywe od wewnątrz.
     normalna chemiczna reakcja, dla ciała niezwykle bolesną, bywa..

 11. Luke 16 grudnia 2017 o 20:18

  Heh.

  Pięknie podsumowane. Choć polemizowałbym z utlenianiem metanolu w jelitach 🙂

 12. Ana 19 grudnia 2017 o 21:21

  Witam ,takie pytanko mam odnośnie magnezu . mam chlorek magnezu Tib . Pilam go w ilości jednej łyżeczki na cały dzień ale mam wrażenie że podrażnia mi żołądek . jak nasączyć się nim przez skure żeby przyjąć taka sama ilość jak do tej pory czyli 1 łyżeczkę dziennie . Jeśli ktoś odp to dziękuję 🙂

  1. grzegorzadam 20 grudnia 2017 o 00:05

   Dzisiaj wieczorem zrobiłem sobie godzinną kąpiel z miłą lekturą.
   Wsypałem 2 kg soli, szklankę magnezu i szklankę sody.
   Samopoczucie po prstu wyśmienite, polecam 🙂

   prysznic prysznicem, ale 1-2 razy taka kąpiel w tyg. wiele zmienia 😉

 13. Ana 21 grudnia 2017 o 15:25

  Dzięki Grzegorzuadamie 😉 .jak narazie z kąpiele robiłam tylko z solą, z magnezem jeszcze nie ale spróbuję . Mam ten chlorek sporo jeszcz a na razie doustnie nie mogę to jakoś inaczej spozytkuje .może oliwe zrobię .czy w stosunku 1:1bedzie dobrze? A jeśli chciałabym doustnie to jaka forma magnezu będzie najładniejsza dla zoladka oczywiście że sklepiku Tib:)

  1. grzegorzadam 21 grudnia 2017 o 20:54

   czy w stosunku 1:1bedzie dobrze? ”
   Taką robię, nawet 2:1 chlorek do wody.

   ”doustnie to jaka forma”
   Jak wygodnie, chlorek, cytrynian, jabłczan, inne.

 14. Ana 22 grudnia 2017 o 06:49

  Czy da się przedawkować magnez stosując naskornie ?

  1. Emanuela Urtica 22 grudnia 2017 o 08:50

   Generalnie nie. Czasem u dzieci ze skłonnościami do rozwolnień i dużymi brakami magnezu zdarza się, że na początku delikatnie przeczyszcza, ale i to nieczęsto. I nie słyszałam o takim przypadku u dorosłego.

 15. Agga 3 stycznia 2018 o 12:40

  ja uwielbiam dosypywać sobie chlorek magnezu do balsamu, najlepiej o jakimś prostym składzie, organic bio i takie tam, i smarować się nim codziennie. Promotory przejścia przeznaskórkowego, jak choćby gliceryna czy łagodne emulgatory, na logikę biorąc, „pchną” magnez głębiej niż sam roztwór wodny… ale może się mylę. Po prostu lubię taką formę podaży.

  1. grzegorzadam 3 stycznia 2018 o 18:09

   skóra lubi magnez, sól, sodę, jod.

   1. Agga 4 stycznia 2018 o 10:25

    A propos jodu – czy na skórę to musi być koniecznie Lugola, czy mogę używać jodynę? wolę ją zdecydowanie do robienia sobie plamki na skórze ze względu na to, że medium(spirytus) błyskawicznie odparowuje.

    1. grzegorzadam 4 stycznia 2018 o 12:13

     Jodyna jest lepsza nawet, ale kto ją robi, Lugola jest trendy 😉

    2. grzegorzadam 4 stycznia 2018 o 12:15

     robi się identycznie, ale trzeba dodać jakąś ilość spirytusu, są różne recepty.

   2. Agga 4 stycznia 2018 o 12:21

    Super – to jodynuję dalej 🙂
    Czy warto – przy braku wanny – po prysznicu natrzeć ciało takim jakby peelingiem solnym zmieszanym dla zmniejszenia suchości z jakims olejkiem, i np. po 10 minutach spłukać? Wiem, że balneologia polega głównie na kąpielach, ale mam taką sól jodowo-bromową, całe kilo i myślę jakby ją mądrze wykorzystać… i czy taka sól też leżąc sobie w worku w szafce nie traci tych swoich jodków, bromków, etc., w sensie, zwietrzeje?

    1. grzegorzadam 4 stycznia 2018 o 12:48

     Czy warto – przy braku wanny – po prysznicu natrzeć ciało takim jakby peelingiem solnym zmieszanym dla zmniejszenia suchości z jakims olejkiem,”

     Bardzo warto, wtedy spsikanie oliwą magnezową, WU czy innymi działa zdecydowanie skuteczniej,
     skóra jest wrażliwa na aplikację.

     ”i czy taka sól też leżąc sobie w worku w szafce nie traci tych swoich jodków, bromków, etc., w sensie, zwietrzeje?”

     Nie zwietrzeje w naturalnej postaci, to nie ma gwarancji, oczywiście lepiej trzymać w zamknięciu
     bo reakcją z wilgocią w powietrzu będzie się zbrylać , nie kłopot, ale po co.
     Błyskawicznie uleci jodek bądź jodan przy sztucznie jodowanej.

   3. Agga 4 stycznia 2018 o 12:58

    Dzięki wielkie za odp.! jesteś kopalnią wiedzy. 🙂

   4. marcel 23 stycznia 2018 o 22:36

    Wyczytałem takie coś o dodawaniu imbiru do kąpieli. Mądre to, może jeszcze lepiej wpłynąć na wchłanialność magnezu nie?

    „”Świeży lub suszony imbir jest stosowany w soli do kąpieli detoksykujących, gdyż rozszerza naczynia krwionośne i wspomaga dzięki temu wymianę pomiędzy skórą a kąpielą detoksykującą. W wyniku tego po kąpieli możemy czuć się osłabieni, gdyż organizm który przyzwyczaił się do życia z toksynami uwolnił je.””

 16. grzegorzadam 4 stycznia 2018 o 13:12

  Tak sobie zrobiłem kiedyś z chlorku magnezu 20 kg ”kamienia”
  rozbiłem młotkiem i już 😉
  W cieplejszych warunkach potrafi się ładnie rozpłynąć po kontakcie z powietrzem, też przećwiczyłem 😉

 17. derylldg 18 stycznia 2018 o 17:52

  Pepsi chće podawać córce 6lat magnez mam cytrynia magnezu ale myśle o waszym jabłczanie jaki podać i jakie dawki ?

  1. Pepsi Eliot 18 stycznia 2018 o 21:09

   raczej poprzestałabym na moczeniu stópek w misce z chlorkiem bagnezu http://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

 18. Faris 13 lutego 2018 o 12:56

  Hej Peps pytanie mam. Zakupiłam ostatnio cytrynian magnezu, a mam zwyczaj(jeśli zły to wyprowadź mnie z błędu)nabierania łyżeczką proszku( magnezu) do dzioba i oczywiście przepijam wodą. Rzecz w tym, że mocno mnie ten cały cytrynian poparzył, że aż musiałam wypluć. W połączeniu ze śliną, utworzyła się biała,piekąca w konsystencji trochę sztywna guma. Czy to normalne ?

  1. Pepsi Eliot 13 lutego 2018 o 15:03

   U nas kupiony? Mamy w kapsach. Ale tak czy siak kwas cytrynowy, kwas octowy podobnie jak jabłkowy może oparzyć.

 19. Edy Ta 17 lutego 2018 o 11:28

  Pepsi czy byl juz temat o tezyczce utajonej?

  1. Pepsi Eliot 17 lutego 2018 o 11:31

   nie, o tężyczce nie pisałam jeszcze

  2. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 07:39

   Tężyczka to przezde wszystkim niedobory magnezu, jak się
   zaopatrujesz w magnez?
   Może hipokalcemia- niedobory wapnia przy nadmiarze magnezu.

   Sprawdź – wskazana na początek badanie włosa.

  3. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 07:40

   Pozopm wit. D ?

  4. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 07:48

   dr Joel Wallach:
   Brak wapnia powoduje około 147 rozmaitych zachorowań. Często występują konwulsje (tężyczka). Wtedy jedna strona twarzy wykrzywia się. To nie paraliż, to po prostu porażenie nerwu twarzowego. Ta choroba wywołana jest brakiem wapnia w organizmie.”

   niedobory KRZEMU:
   ”Skąpomocz,puchlina wodna,zapalenie pęcherza moczowego,infekcje nerkowe,białkomocz,dna,krwotok,krwioplucie,wymioty krwawe,krwiomocz,krwawienia z nosa,krwotok maciczny,biegunka bakteryjna,utrata soli mineralnych(np. odwapnienie),dolegliwości płucne i w początkowych stadiach gruźlicy,krzywica,
   tężyczka,
   astenia,(ogólna słabość),złamania,uszkodzenia i rany kostne,nadciśnienie tętnicze,miażdżyca”
   http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

   Niedobory witamin Walter Last
   ”Witamina D

   Cholekalcyferol (D3, preferowany) lub ergokalcyferol (D2, mniej skuteczny, syntetyczny, może być toksyczny w dużych dawkach przez długi czas). 1 IU = 0,025 mg cholekalcyferolu. RDA 200 jm; leczniczy do 4000 IU.

   OBJAWY OBJAWY Krzywory; słabe, zdeformowane i porowate kości; problemy z zębami i dziąsłami; osłabienie mięśni; drgawki, skurcze, tężyczka, niestabilność nerwowa, niedoczynność tarczycy, stwardnienie rozsiane, depresja, nadwaga, problemy z oczami; objawy niedoboru wapnia.”
   http://www.healing-yourself.com/Vitamins.html

 20. rega33 17 lutego 2018 o 11:41

  Ja suplementuję taurynian magnezu, dawno temu już wyczytałam w pewnym Twoim wpisie Pesi, że właśnie taurynian dobrze działa na układ sercowy. Z racji tego, że miewam częste arytmie, choć są one efektem głownie nerwicy lękowej, to w znacznej mierze objawy te ustąpiły. Codziennie 2 x po 200 mg do tego moczenie stóp w chlorku magnezu kilka razy w tygodniu, wcześniej też oliwka magnezowa ale tę odstawiłam ze względu na swędzenie i nieprzyjemne odczucie na skórze. Dzięki za mądre wpisy 🙂 :*

  1. Pepsi Eliot 17 lutego 2018 o 11:42

   zdrówka

  2. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 09:05

   Każda forma magnezu jest dobra dla serca: jabłczan, chlorek, cytrynian…..

  3. grzegorzadam 18 lutego 2018 o 09:16

   ale tę odstawiłam ze względu na swędzenie i nieprzyjemne odczucie na skórze”

   Jest alternatywa:

   ”Przepis na olejek magnezowy Plus *

   Użycie wódki zamiast wody destylowanej spowoduje zmniejszenie „oleistego” odczucia oleju magnezowego.
   Dodanie MSM zmniejsza uczucie swędzenia, które może być spowodowane przez olej magnezowy.

   ½ szklanki wódki
   1 szklanka płatków magnezu
   20 gramów MSM

   Dodaj płatki magnezu do wódki. Wódka nie musi być podgrzewana; płatki magnezu rozpuszczą się łatwo przy odrobinie mieszania. Wymieszaj płatki MSM. ”
   https://www.earthclinic.com/remedies/magnesium-oil-health-benefits.html

 21. Lucia 18 lutego 2018 o 12:51

  Pepsi, czy przy cieknących jelitach możliwa jest jednak poprawna ich praca? Mam dwie koleżanki, obie autoimmuno, ale wydalanie wygląda u nich książkowo. Jak byś to skomentowała? Ściskam niedzielnie. 🙂

  1. Pepsi Eliot 18 lutego 2018 o 15:27

   skąd Ty Arleta możesz o tym wiedzieć? 🙂

  2. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 14:17

   Z literaturą różnie bywa…

 22. Edy Ta 18 lutego 2018 o 13:09

  No wlasnie wapn calkowity i zjonizowany bardzo ladny w normie.Tezyczka wyszla mi w badaniu emg:(magnez suplemtuje codziennie i jest to cytrynian.

  1. grzegorzadam 19 lutego 2018 o 14:18

   zrób sobie analizę włosa aby zbadać zależność wapnia od magnezu…

 23. Ja Tu Na Chwilę 14 marca 2018 o 22:56

  witam czy ktoś próbował takiego połączenia lub miał doświadczenie
  dzięki z góry za każdą informacje

  Cytrynian magnezu
  Cytrynian potasu
  Askorbinian potasu
  Boran sodu
  Dwutlenek krzemu (krzemionka)

  1. grzegorzadam 15 marca 2018 o 08:36

   Dwutlenek krzemu (krzemionka)

   w jakiej formie?

 24. Ja Tu Na Chwilę 15 marca 2018 o 11:52

  grzegorzadam – dobre pytanie potrzebuje opatentować w jakiej formie najlepiej te produkty się przyjmują dla organizmu

  1. grzegorzadam 15 marca 2018 o 12:17

   ZApytałem, bo to niei jest takie proste.

 25. andrzejwładek 15 marca 2018 o 12:08

  Witam.
  Czy ktoś spotkał się z leczeniem torbieli okołordzeniowych kręgosłupa ? Czy magnez w takim przypadku może coś zdziałać ?

  1. grzegorzadam 15 marca 2018 o 14:58

   może, potrzeba jeszcze wit,D (poziom?), boru, krzemu, kolagenu i witamin.

   1. andrzejwładek 18 marca 2018 o 16:50

    Witam. Czy mógłbym prosić o sprecyzowanie co mam zrobić bo medycyna określiła się, że torbiele można tylko leczyć operacyjnie i to nie we wszystkich przypadkach

 26. 3qm 16 kwietnia 2018 o 22:32

  Cytrynian magnezu może obniżyć poziom ceruloplazminy, która pomaga regulować żelazo i miedź w organizmie. W sumie jest wiele badań na ten temat. Lepiej tej formy magnezu unikać.

  1. grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 05:50

   Jaki polecasz ?

 27. Marek 18 kwietnia 2018 o 12:40

  Przecież na reflux nie może być dobry magnez bo neutralizuje. Reflux jest z powodu za małej kwasowości w żołądku.

  1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2018 o 18:55

   chlorek magnezu TiB działa idealnie

  2. grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 05:49

   chlorek magnezu tak.

 28. Mama Lenki 9 czerwca 2018 o 18:51

  Witaj Pepsi Eliot…
  Ja tak niedawno pisałam do Ciebie ..jestem mamą Lenki pytałam o odporność dla niej…pytanie dotyczy mnie….Jaki magnez kupić…bo od stycznia mnie rwie prawe oko i w lewej nodze w stopie mam tak jakby cały czas mi mrówki chodziły …jest to dokuczliwe…tylko w nocy mam spokój…chodzę na fitness….???

  1. Pepsi Eliot 9 czerwca 2018 o 21:53

   a może byś weszła na taką codzienną terapię 4 szklanek? Ogólnie by Ci się polepszyło, tam też masz magnez, ale też potas w occie. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   1. Mama Lenki 9 czerwca 2018 o 23:07

    Dziękuję za odpowiedź… zapomniałam dodać że w tej chwili biorę TiB trawa przeniczna pełna łyżeczka ,chlorella 10 t i spirulina 10 t …czy do tego włączyć jeszcze tak jak piszesz terapie 4 szklanek?⚘⚘

    1. Pepsi Eliot 9 czerwca 2018 o 23:19

     zobacz na czym polega i sobie ustaw tak jak w 4 szklankach, mając na uwadze, że zielonki/algi/ewe.kolagen/ew. hemp protein idą do 4 szklanki.
     Do sniadania można sobie zrobić 3 miesięczną kurację po 1 Greens& Fruits TiB, ` a po śnaidaniu jak zawsze D3 w protokole z K2.

     1. Mama Lenki 9 czerwca 2018 o 23:46

      Ok….Dziękuję ….jesteś kochana…pozdrawiam ..??

  2. grzegorzadam 17 lipca 2018 o 06:56

   jaki masz poziom wit. D?

   Magnez najlepiej przezskórnie, (jest kilkadziesiąt wpisów na blogu),
   z moczeniem stóp i kąpielami na czele.

 29. Sabik 16 lipca 2018 o 12:52

  witam kupiłam jabłczan magnezu i zazywa go mieszajac z woda tylko on sie w niej nie rozpuszcza prosze mi poradzic jak to wypic 🙂 ?

  1. Pepsi Eliot 16 lipca 2018 o 14:33

   nie rozpuszcza się w przeciwieństwie do chlorku magnezu, należy zamieszać i odrazu pić, gdy wiruje sobie w szklance.

 30. Daga 20 lipca 2018 o 11:19

  Droga Pepsi, muszę uzupełnić Magnez ale cytrynian i jablczan czyszcza, biore…i kapiele w chlorku, ale nadal biegunka nie ustepuje. Tzn lužny stolec, nie często bo 1-2/ dz ale ta konsystencja mnie martwi. Przestalam juz biegac?

  1. Pepsi Eliot 20 lipca 2018 o 12:31

   jabłczan nie rozwalnia

 31. Johny 20 lipca 2018 o 13:57

  Czy brać cytrynian magnezu w jednej szklance z acerolą czy osobno?

  1. Pepsi Eliot 20 lipca 2018 o 14:11

   można razem

 32. Janusz 25 lipca 2018 o 12:53

  A co z magnezem zawartym w filtrach do wody? Wzbogacają wodę w jony magnezu (wodorowęglan magnezu). Czy ta forma jest wysoce przyswajalna?

  1. Pepsi Eliot 25 lipca 2018 o 13:28

   wodorowęglan magnezu jest ok.

   1. grzegorzadam 25 lipca 2018 o 22:27

    Jest bardzo ok, Sircus powtarza to seryjnie, jak go zrobić?
    TRochę to upierdliwe.

    Na skróty, najpierw soda, po kwadransie chlorek magnezu z wodą, najlepiej też
    z solą prawdziwą.

 33. Grzesia 9 sierpnia 2018 o 10:17

  Droga Pepsi..
  Od maja praktykuję nowe życie. (4 szklanki, surowe warzywka, suplementy w dawkach zalecanych, zrobiłam badania – wyniki w normie) Maca w koktajlu też jest
  Niby zdiagnozowano Hashi, i PCOS, insop. Ble, ble to wynikowo sytuacja wraca do normy. Samopoczucie na 4
  Ale..
  W całej tej masie widocznych już kroczków do przodu pojawia się także obserwacja, której uparcie odmawiałam prawa istnienia..
  Skurcze nocne w łydkach są coraz silniejsze, rano pozostaje charakterystyczny ból
  I włosy podczas mycia uprawiają jakiś totalny exodus (dziwne, bo podczas czesania w ciągu dnia zjawisko zanika)
  Zjadłam już tych magnezów od maja z kilogram (najpierw cytrynian, teraz siarczan), szampon zmieniony już dawno temu na apteczny bez chemii (ale po szarym mydle to samo)
  Pojawił się strach, patrzę na niego nic nie robię.. (bo niby po co jest?)
  Hmm Pepsi masz może jakiś drogowskaz? Cenną radę? Ja ją chętnie wprowadzę w czyn i zobaczymy..

  1. Pepsi Eliot 9 sierpnia 2018 o 18:37

   zarówno szare mydło, jak i szampon apteczny to trucizny, kup szampon BIO, w sklepie ze zdrową żywnością, albo Sephora są bio szampony, u nas chyba też są w ofercie, nie naszych firm ale są. To raz.
   Na skurcze tego typu, miej przy łóżku oliwę magnezową (chlorek magnezu mieszaj z wodą) i natychmiast wsmaruj w łydki, również dodawaj chlorek, czy sól epsom, albo naprzemiennie do kąpieli, to wymóg przy brakach magnezu. Oraz nie zapominaj o potasie w pokarmach, bannay, pomidory, no i przede wszystkim ocet jabłkowy (3 szklanka się kłania)

   Badaj sód i potas, a jaki masz wynik 25(OH)D? Bierzesz D3 z K2 TiB?

 34. Pepsi Eliot 17 sierpnia 2018 o 20:14

  mamy doskonałe białko 100% izolat serwatki CFM Shape Shake TiB, ale to jest prawie czyste białko, dlatego trzeba sumować dzienne spożycie, żeby nie przesadzić z ilością, 0,8 g na kilogram ciała dla osoby z problemami z nerkami,to raczej maks, inni mówią, że 1 gram. Mamy bardzo dobry kolagen peptan TiB. https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
  przemyśl kurację DMSO https://www.pepsieliot.com/dmso-naprawde-hipnotyzujacy-lek-cale-zlo/

  MSM TiB z kwasem askorbinowym TiB https://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/

  Kuracja boraksem: https://www.pepsieliot.com/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy-mykoplazmie-diy3/

  nie jestem lekarzem, to nie są porady

 35. Pepsi Eliot 18 sierpnia 2018 o 12:00

  https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/
  co do kolagenu to mamy Kolagen TiB z opatentowaną formułą Peptan F, możesz wygooglać info w necie, ja Cię do niczego nie będę przekonywać. Co do cytowanych przez Ciebie znawców, możesz też sięgnąć po moją książkę Leczenie Dobrą Dietą, myślę, że jakoś dźwiga 🙂

 36. grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 19:53

  Sterydy są moją ostatnią deską ratunku”

  to nie deska ratunkowa a raczej gwóźdź do trumny.
  Poczytaj:
  https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
  https://docplayer.pl/5543928-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-artretyzmu.html

 37. grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 19:56

  czy przy słabych nerkach można którąś z dych rzeczy używać,”

  wzmocnij nerki wywarami z kaszy jaglanej, oczyszczaniem ziołami itd.
  https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/
  https://www.pepsieliot.com/nyry-pecherz-kamienie-prostata/

  https://www.pepsieliot.com/tag/kamica-nerkowa/

 38. grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 19:58

  DMSO z tego co słyszałam (wypowiadał się …) najlepiej stosować dożylnie. :/ ”

  przeczytaj książkę Fischera o DMSO, będzie jasność.

   1. grzegorzadam 21 sierpnia 2018 o 21:31

    jasne 😉

    może wprowadzisz do sklepu dobre DMSO?

    1. Pepsi Eliot 22 sierpnia 2018 o 09:40

     wprowadzę, ale nie może się nazywać suplement diety 🙂

     1. grzegorzadam 23 sierpnia 2018 o 18:37

      niech się nazywa jak chce 🙂

  1. Tako 21 sierpnia 2018 o 22:39

   Książkę, wpis Pepsi o DMSO, ale też i twoje komentarze Grzegorzu! Dzięki tobie kupiłam DMSO (wpis Pepsi o DMSO był w późniejszym czasie publikowany) i zajmuje ono jedno z czołowych miejsc w domu w szufladce „dla zdrowotności”. Wobec tego, dziękuję raz jeszcze. 🙂

 39. Migotka 23 sierpnia 2018 o 14:37

  À glicerofosforan magnezu?kolezanka ma problemy ze zdrowiem i bierze ten magnez

 40. Ania 26 sierpnia 2018 o 12:45

  Witam. Dopiero zaczynam moją przygodę z Waszymi suplementemi. Otrzymałam już moje zamówienie tzn. jablczanem magnezu, chlorelle i wit. D3 + K2 . Proszę o rozpiske kiedy i w jakich ilościach zażywać. Zaczęłam od jablczanu magnezu , rano płaską łyżeczkę do 3/4 szklanki wody z cytryną i muszę przyznać że nie czuję się po tym najlepiej ( takie przelewanie sie w brzuchu). Czy jest szansa , ze organizm się przyzwyczai czy zmniejszyć ilość? Wszędzie tutaj czytam, ze jablczan nie przeczyszcza.
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 26 sierpnia 2018 o 17:33

   Nie przeczyszcza, ale może Ty masz skłonności, ale stawiałabym na chlorellę. Brałaś już wcześniej algi? Jeśli nie robisz kuracji 4 szklanek, magnez możesz brać kiedy cchesz, niekoniecznie rano na czczo. wieczorem bardzo ładnie wycisza, szczególnie z cynkiem G&G i B6 G&G, tworząc słynne ZMA.
   Chlorellę bierz w sumie 3 gramy dziennie przed (na kwadrans przed) śniadaniem i/lub lanczem. Zacznij od 1/2 tabletki i powoli zwiększaj dawkowanie.

   2 D3+K2 TiB po śniadaniu, badanie 25(OH)D obowiązkowe :), na 5 dni przed badaniem odstaw D3+K2, z wynikiem zgłoś się do mnie, to dobiorę ilości bardziej pod Ciebie.

   1. Ania 26 sierpnia 2018 o 21:12

    Dziękuję!
    Korzystając z okazji, mam jeszcze jedno pytanie nie związane z tematem, ale nie daje mi to spokoju od dłuższego czasu.
    Mój synek umarł, gdyż miał bardzo poważna wadę genetyczną ( trisomia chromosomu 13 ) i choć genetycy twierdzą że był to czysty przypadek, bo oboje z mężem mamy prawidłowe DNA, to ja jednak zastanawiam się czy można jakoś pomóc naturze by taka sytuacja się już więcej nie powtórzyła? Czy można zniwelować ryzyko wad genetycznych płodu?

    1. grzegorzadam 27 sierpnia 2018 o 20:47

     gdyż miał bardzo poważna wadę genetyczną ( trisomia chromosomu 13 )”

     możesz napisać coś więcej, jeżeli nie stanowi to problemu?

   2. Ania 20 października 2018 o 21:34

    Nie zaczęłam jeszcze brać wit. D3+K2, najpierw postanowiłam zrobić badanie i dawkę dostosować do wyniku .

    Moj wynik 25(OH)D 33,5 ng/ml – norma 25 – 80 ng/ml

    Skomentować, w jakiej dawce?

    1. Ania 20 października 2018 o 21:36

     Oczywiście pytanie brzmi czy suplementowac? – ach , ten słownik 😉

     1. grzegorzadam 22 października 2018 o 08:47

      POCZYTAJ TROCHĘ NA TEN TEMAT, poszerz wiedzę, to jest mizerny wynik,
      skutki terapeutyczne zaczynają sie od poziomu 80 ng/ml w górę, nawet do 400 i więcej.

      Ty decydujesz o swoim zdrowiu, nikt więcej.

    2. Pepsi Eliot 20 października 2018 o 23:20

     2 D3+K2 TiB po śniadaniu wraz z 2 D3TiB, badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw D3

     1. Ania 21 października 2018 o 15:14

      Dziękuję za odpowiedź

     2. Ania 21 października 2018 o 20:45

      Z całej listy wyników mam dwa odstępstwa od normy. C-Peptid 0,51 pmol/ml ( norma 0,59-1,56 ) oraz SHBG 96,2 nmol/l ( norma 20-85 ). Co polecasz, jak mogę sobie pomóc?

     3. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 23:28

      To jeszcze nie świadczy za wiele. Masz cukrzycę?

     4. Ania 21 października 2018 o 20:59

      TSH 2,9 ulU/ml ( norma 0,4-3,5 ). Dla kobiety myślacej o ciąży to chyba zbyt wysokie? Na tarczycy guzki. Endokrynolog zaleca hormony , co robić? AMH niskie, na pograniczu normy

     5. Pepsi Eliot 21 października 2018 o 23:27

      Jakie są przeciwciała tarczycowe? jaki poziom 25(OH)D, pH moczu, kolor moczu, domowy test sody?

     6. grzegorzadam 22 października 2018 o 08:49

      zostaw to tsh i zacznij badać ważne parametry, jak widać jest co robić.

      Zabawa z hormonami nie przynosi zazwyczaj pozytywnych efektów.

    3. grzegorzadam 21 października 2018 o 12:50

     33,5 ng/ml ”

     na progu jesieni mizerny.
     śmiało, do 10.000 dziennie.

     1. Ania 21 października 2018 o 15:23

      Ucieszyłam się, że wynik nie jest poniżej normy, a teraz się dowiaduję, że i tak mizerny.

     2. Ania 22 października 2018 o 16:10

      Czyli jakie ważne parametry masz na myśli? Zrobiłam ostatnio sporo badań z krwi i właśnie C-Peptid poniżej normy a SHBG powyżej. Glukoza 61 mg/dl (norma 60-99). Teraz czekam na termin badania OGTT z insulina , jeśli mam cukrzycę to jeszcze nie zdiagnozowana.
      FSH 9,7 lU/l ( 2-10) , LH 3,7 lU/l ( 2,0- 12,5).

      TSH 2,9 ulU/ml ( 0,4 – 3,5), fT4 1,26 ng/dl ( 0,78-1,94), fT3 3,81 pg/ml ( 2,3- 5,3) , Anti-TPO 6,53 lU/ml ( 0-60) .

      25(OH)D tak jak pisałam wcześniej 33,5 ng/ml ( 25-80).

      Ciągłe zmęczenie lekarze zawsze tłumaczyli mi niedoborem żelaza, z którym mam problem od zawsze i stresem. A okazuje się, że nasz organizm jest dużo bardziej skomplikowany…
      Ciągle czytam i próbuje się dokształcac w kwestii zdrowia , ale chętnie dowiem się od mądrzejszych ode mnie co zalecacie zanim lekarz przekona mnie do swojej terapii.
      Mam jeszcze parę innych wyników ale nie wiem co jest istotne, chyba nie ma sensu tego wszystkiego tutaj wymieniać, skoro niby w normie , chociaż tak jak z 25(OH) D może okazać się mylnym myśleniem.
      Mogę liczyć na dobre rady ? 🙂
      Póki co zażywam chlorelle, jabłczan magnezu no i będzie D3+K2 , D3.
      Pozdrawiam

     3. grzegorzadam 26 października 2018 o 21:21

      Ciągłe zmęczenie lekarze zawsze tłumaczyli mi niedoborem żelaza, z którym mam problem od zawsze i stresem. A okazuje się, że nasz organizm jest dużo bardziej skomplikowany…”

      Zmęczenie to ewidentny niedobór wit. D , a nie ”stres”.
      Typowy M A N O S.

      ”ZMĘCZENIE
      Opiekunka dziecięca pani Frisch (36) powiedziała, że najczęściej bywa zmęczona i
      zestresowana. W nocy cierpi z powodu bólu nóg i skurczów mięśni łydek. Na
      paznokciach miała wiele białych plamek. Już od bardzo długiego czasu nie była
      na żadnym słonecznym urlopie. Solarium nie odwiedzała nigdy. Nie zdarzało się,
      żeby latem się opalała.
      Przepisałem jej terapię witaminą D. Rozmawialiśmy telefonicznie po
      upływie trzech miesięcy. Była zachwycona: „Już w dniu przyjęcia pierwszej
      kapsułki poczułam się lepiej, pełniejsza energii i sił”. Miesiącami trwające
      zmęczenie ustąpiło natychmiast. Zamiast, tak jak do tej pory, chodzić spać już o
      20, mogła kłaść się o 23. Zniknęły skurcze łydek i bóle kończyn. Rano o 7 była
      wypoczęta i pełna energii.
      Terapia witaminą D poprawia nastrój i pomaga w przezwyciężeniu
      depresji Wielu ludzi po niej po prostu rozkwita.

      WYCZERPANIE
      Pani Kleinschmidt (34) była zupełnie wyczerpana. Od wielu tygodni cierpiała z
      powodu ciągłego zmęczenia. Na paznokciach pojawiły się białe plamki,
      wyżłobienia, paznokcie łatwo się łamały. Nocami stale miała skurcze łydek.
      Zleciliśmy terapię witaminą D. Po tygodniu zmęczenie i skurcze zniknęły.
      Ten przypadek pokazuje, że nasze mięśnie i system nerwowy są w dużym
      stopniu zależne od dostarczania do nich wapnia. A wapń z kolei uwalniany jest
      kontrolnie przez obwód regulacyjny witaminy D, parathormonu, kalcytoniny i
      kalcytriolu.
      Istnieje coś takiego, jak rytm dnia i nocy aktywności witaminy D, a
      najniższy poziom osiąga ona w nocy. Te okoliczności przyczyniają się do
      symptomów pojawiających się właśnie nocami.”

      Dr von Helden.

 41. Ania 28 sierpnia 2018 o 04:49

  Trisomia 13- Zespół Patau. Wady letalne

 42. Dana 8 września 2018 o 16:16

  Czy można mi jakoś pomóc w sytuacji , gdy USG piersi wykazało guzek, 13 mm, jestem po biopsji cienko- i gruboigłowej, czekam na wynik. Pozdrawim Kochani..

  1. grzegorzadam 26 września 2018 o 19:41

   jestem po biopsji cienko- i gruboigłowej, czekam na wynik.”

   jak wynik?

 43. R1ON 17 września 2018 o 21:53

  Witam, mam pytanie czy ktoś już sprawdził / kupił treonian magnezu – ponoć najlepsza forma magnezu ?
  Jakie macie info na ten temat ( dodam ,że to pod kątem Hashimoto )

  1. Pepsi Eliot 18 września 2018 o 06:39

   Przy Hashimoto świetnie sprawdza się chlorek magnezu TiB, chyba, że ktoś ma szczególne predyspozycje do rozwolnień;
   Ten art warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html (czekamy na dostawę), zamiast tego można do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek dodawać łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO
   Jeśli nie brałaś wcześniej alg, zacznij 4 Greensa do 4 szklanki, od 1/4 łyżeczki i sukcesywnie, powolutku zwiększaj dawkowanie

   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

 44. Zuzia 15 października 2018 o 20:30

  Pepsi, mam chlorek magnezu w domu, używam go do 4 szklanek. Pochodzi z chin, mam go brać? Mama mówi abym go nie używała co najwyżej do smarowania się, bo z chin.

  1. Pepsi Eliot 15 października 2018 o 21:24

   bierz, to jakiś absurd, ale potem kupuj u nas

 45. Barbara 8 listopada 2018 o 11:23

  Witajcie Kochani!!!
  Pepsuniu, czy można moczyć nogi i kąpać się w siarczanie magnezu i zrobić sobie oliwę z chlorku magnezu i pryskać nią nasze „cielska”?
  Czy tego „magnezu” nie będzie za dużo i czy w takiej postaci? Mam bardzo zjechaną tarczycę (guzowata – 19 sztuk i mnóstwo drobnych), hormony podobno w normie, biopsja (niestety) robiona, ale bez niebezpiecznych ognisk, czyli guzki są, rosną, „duszą ” przy adrenalinie i stresie, ale ogólnie daję radę bez żadnych leków. Odrobaczam się co trzy tygodnie ziołami, przyjmuję suplementy z Twojego sklepiku..i mam 59 lat…ech. Pozdrawiam cieplutko 🙂

  1. Pepsi Eliot 8 listopada 2018 o 12:47

   Magnez na 3 sposoby, jak najbardziej tak. Jak będzie za dużo oddasz z moczem. Chyba, że występują duże rozwolnienia, to zmniejsz, albo zastąp doustny chlorek na jabłczan TiB, cytrynian G&G.

  2. grzegorzadam 8 listopada 2018 o 13:29

   jaki masz poziom jodu, selenu i wit. D?

 46. Barbara 8 listopada 2018 o 12:52

  Bardzo, bardzo dziękuję, całusy

 47. Władek 26 listopada 2018 o 16:32

  1 ml oliwy magnezowej (100% czyli 100gr chlorku i 100ml wody) ile zawiera magnezu ?

  1. grzegorzadam 27 listopada 2018 o 08:23

   policz sobie.

   ”1 gram (1000 mg) bezwodnego chlorku magnezu zawiera 255,3 mg jonów Mg2+.(Delbet)
   (popularny w Brazylii- Sircus)

   1 gram sześciowodnego chlorku magnezu zawiera 119,6 mg jonów magnezu Mg2+, czyli
   sześciowodnego potrzeba w przybliżeniu wziąć 2 razy więcej (dokładniej 2,13 razy) niż bezwodnego.”

 48. Ania 5 grudnia 2018 o 13:07

  Nic nie ma o mleczanie magnezu. Ja zażywając go przez 10 lat ( nerwica) nabawiłam się przez niego potężnego braku boru. Może warto ostrzec ludzi przed nim?

  1. grzegorzadam 5 grudnia 2018 o 17:03

   nie prościej suplementować bor?

   1. Ania 6 grudnia 2018 o 10:40

    Właśnie to robię, ale chodzi mi o to ,aby przestrzec ludzi przed mleczanem magnezu. Tyle lat byłam nieświadoma jego szkodliwości.

    1. grzegorzadam 6 grudnia 2018 o 17:22

     myślisz że inna sól magnezowa byłaby lepsza?

 49. hotjot 31 grudnia 2018 o 00:28

  czy cytryniam magnezu i sode mozna pic razem ? na czczo ? z ciepła woda ? maz ma refluks i zapalenie krtani nawracajace ? rzucił palenie … wiec do tego ma problem z dusznoscia i utrudnione oddychanie czasami…

  1. Pepsi Eliot 31 grudnia 2018 o 08:32

   moim zdaniem może, ale nie jestem lekarzem

   1. hotjot 8 stycznia 2019 o 13:05

    dziekuję za info 🙂 a czy cytrynian magzezu może byc dla dzieci i w jakiej dawce – na opakowaniu isze nie stosowac poniżej 18 roku życia ….. 🙁

    1. Pepsi Eliot 8 stycznia 2019 o 17:44

     podawaj im chlorek magnezu TiB, lub jabłczan, doskoanała opcja chlorek do kąpieli, a tu masz rozpiskę ilościową chlorku dla różnych przedziałów wiekowych https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

 50. Migotka 18 stycznia 2019 o 17:21

  À cz y glicerofosforan magnezu i taurynian acetylowy sa ok?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *