logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
81 618 331
297 online
31 096 VIPy
Reklama
Reklama

 

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB DO SSANIA !!! NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

 
   

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Najlepsze i najgorsze formy magnezu, które możesz sobie kupić

  Zgodnie z amerykańskim oświadczeniem Chiropractic Society szacuje się, że od 68 do 80 % populacji Stanów Zjednoczonych ma niedobory zasadniczego magnezu mineralnego. 

  Prawdopodobnie Polacy też będą oscylować w takich widełkach, gdyż za tymi niedoborami stoi nagminne jedzenie przetworzonego prowiantu, oraz to o czym wszyscy czytelnicy tego bloga dobrze wiedzą, zubożona zawartość składników mineralnych w glebie uprawnej w ciągu ostatniego stulecia. A o tym czym jest magnez dla niektórych schorzeń (jak nowotwór okrężnicy) pisałam tutaj 

  Z powodu fatalnego rolowania ziemi przez zachłanny do bólu przemysł rolniczy.

  Jesz dużo warzyw i orzechów, a nadal możesz mieć braki magnezu, jesteś więc skłonny wziąć suplement magnezowy. Tylko jaki?

  Na rynku jest wiele form magnezu, a reklamy z telewizora chcą wprowadzić w błąd yyy … nawet farmaceutów?

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ KURACJĘ UODPORNIAJĄCĄ I SILNE ODŻYWIANIE NIEZBĘDNE w Matrixie GREENS & FRUITS TIB bogaty komplex minerałowo-witaminowy plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


  Oto najlepsze formy magnezu:

  Chlorek magnezu

  Chociaż chlorek magnezu zawiera tylko około 12 %  elementarnego magnezu, ma imponującą szybkość wchłaniania. Dlatego jest najlepszą formą magnezu, gdy chcemy dokonać detoksykacji tkanek. Świetnie nadaje się więc do mojej oczyszczającej i odżywiającej, codziennej terapii 4 szklanek

  Ponadto, chlorek (nie mylić z chlorem, toksycznym gazem) wspomaga pracę nerek i może przyspieszyć spowolniony metabolizm. Jeśli ktoś obawiałby się chlorku magnezu ze względu na niedomagania tarczycy, myślę ten wpis rozwieje wątpliwości.

  Dawkowanie chlorku magnezu, w tym dla dzieci znajdziesz tutaj, na podstawie opracowania dr. Sircusa
  Bardzo wygodny do stosowania na kilka sposobów: można z niego robić oliwę magnezową,

  Reklama

  Osobom z tendencją do rozwolnień polecałabym raczej jabłczan magnezu.


  TU ZNAJDZIESZ (sześciowodny) CHLOREK MAGNEZU TiB
  o czystości farmaceutycznej


  Cytrynian magnezu

  Cytrynian magnezu jest najbardziej popularną jego formą prawdopodobnie dlatego, że łatwo się wchłania.

  Jednak kwas cytrynowy jest również łagodnym środkiem przeczyszczającym, dlatego cytrynian magnezu obok funkcji uzupełniania tego minerału, jest również pomocny przy zaparciach.

  Jest to dobry wybór dla osób z problemami odbytnicy lub okrężnicy, ale z oczywistych względów nie nadaje się dla osób z luźnymi wypróżnieniami.

  Wchłanianie cytrynianu magnezu jest wysokie i wynosi około 90%.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ CYTRYNIAN MAGNEZU renomowanej, rodzinnej firmy G&G (od ponad pół wieku na rynku angielskim)


  Taurynian magnezu

  Taurynian magnezu jest dobrym wyborem suplementu dla osób z problemami sercowo-naczyniowymi, ponieważ wiadomo, że działa zapobiegawczo arytmii serca i strzeże naczynia krwionośne przed szkodami spowodowanymi ewentualnym incydentem sercowym.

  Taurynian magnezu jest łatwo wchłaniany, gdyż tauryna w połączeniu z magnezem stabilizuje błony komórkowe, a jednocześnie preparat ten nie posiada właściwości przeczyszczających.

  Jabłczan magnezu

  Jabłczan magnezu jest najlepszym wyborem dla osób cierpiących na zmęczenie, ponieważ kwas jabłkowy, jest naturalnym kwasem owocowym obecnym w większości komórek w organizmie.

  Jest ważnym składnikiem enzymów, które odgrywają kluczową rolę w syntezie ATP i produkcji energii. 

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB


  Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w tym opracowaniu.

  Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w  ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

  Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.


  Glicynian magnezu, czyli chelat magnezu

  Glicynian magnezu (magnez związany z aminokwasem glicyną) jest jednym z bardzo dobrze biologicznie wchłanianych form magnezu, a także jest najmniej prawdopodobne, że taka forma magnezu wywoła biegunkę.

  Jest to bardzo bezpieczna opcja dla długoterminowego korygowania niedoborów magnezu doustnie.

  Węglan magnezu

  Węglan magnezu jest kolejną popularną biologiczną formą magnezu, która faktycznie zmienia się w chlorek magnezowy, gdy zmiesza się z kwasem solnym w naszych żołądkach.

  Jest to dobry wybór dla osób cierpiących na niestrawność i refluks żołądkowy, ponieważ zawiera właściwości zobojętniające kwas. Jednak jego wchłanianie nie jest zbyt wysokie, bo wynosi 30%.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ SÓL EPSOM, czyli SIARCZAN MAGNEZU TiB o czystości faramaceutycznej, świetna do kąpieli, a doustnie raczej tylko w przypadku potężnych zaparć


  A teraz ambiwalentna forma magnezu:

  Siarczan magnezu 

  Siarczan magnezu, zwany także solą Epsom, może być bardzo pomocny przy zaparciach, ale jest to mniej bezpieczne źródło magnezu, ponieważ łatwo go przedawkować (i dostać ostrego rozwolnienia, wg dr. Sircusa z przedawkowanim magnezu  jest tak jak z przedawkowaniem witaminy C, czyli rozwolnienie) Jednak w formie kąpieli może świetnie pełnić swoje funkcje.

  Należy wcześniej jednak sprawdzić, czy nie ma nadwrażliwości, szczególnie gdy aplikujemy kąpiele dzieciom. Dobrze jest zacząć od kąpieli stóp.

  Mówi się nawet, że siarczan magnezu bardziej należy traktować jako dobre źródło siarki niż magnezu.

  No a teraz najgorsze formy magnezu:

  Tlenek magnezu

  Tlenek magnezu jest najbardziej rozpowszechnioną formą magnezu sprzedawaną w aptekach, ale nie jest chelatowany i dlatego ma zdecydowanie słabe wchłanianie w porównaniu z wymienionymi powyżej.

  Glutaminian i asparaginian magnezu

  Całkowicie unikaj tych dwóch form magnezu. Kwas glutaminowy i kwas asparaginowy są niebezpiecznymi składnikami sztucznego słodzika aspartamu i obie formy są neurotoksyczne gdy niezwiązane są z innymi aminokwasami.

  Źródła: 12345

  A jak jest w telewizorze? 

  Reklama łże jak pies, telewizor z reklamą w środku też. Sformułowanie „naturalny magnez” oddziałuje na potencjalnego klienta, bo klient myśli sobie, że to będzie jak z witaminą C naturalną i syntetyczną.

  Ale w przypadku magnezu, a najczęściej jest to węglan wapnia, bez względu na to, czy zostanie on pozyskany syntetycznie, czy z minerału i tak praktycznie nie jest rozpuszczalny w wodzie, a jego przyswajalność jest niska, bo na poziomie 30%.

  Naturalny magnez to raczej nie ten pochodzący z minerałów i skał, ale z pożywienia takiego jak: kakao (gorzka czekolada), migdały, pestki z dyni, orzechy laskowe i włoskie, płatki owsiane, groch, ciecierzyca czy biała fasola.

  Reklamy też mówią, że preparaty zawierają podwójną dawkę magnezu, ale to jest oczywiście tylko chwyt marketingowy dla śpiących, bo żeby określić, że coś jest podwójne, to trzeba by ustalić w stosunku do czego, czyli co jest uznawane za pojedyncze. Tymczasem istotna jest zawartość jonów magnezowych w jednej tabletce, co decyduje o częstości podawania danego preparatu. Przy czym należy rzucać gałką na zawartość jonów magnezu, a nie na zawartość soli, czy tlenku.

  Najbardziej istotne jest to, o czym napisałam powyżej, czyli w jakiej postaci występuję magnez w danym preparacie, bo od tego w dużej mierze zależy jego wchłanianie. A co za tym idzie siła działania, o co nam się rozchodzi.

  Zasadniczo wiadomo, że magnez jest lepiej wchłaniany z soli organicznych, dlatego cytrynian magnezu ma przyswajalność około 90%.

  Tymczasem na rynku jest sporo preparatów zawierających nieorganiczne sole magnezowe, jak popularny węglan magnezu, którego przyswajalność wynosi około 30 %, albo po prostu tlenek magnezu. Jednak przyswajalność tlenku magnezu, o czym się nie trąbi, nie przekracza yyy … 4%.

  Więc jak kupisz tlenek magnezu, a producent napisze, że w jednej kapsułce masz 375mg jonów magnezowych w postaci tlenku, to licz się z tym, że wchłoniesz około 12 mg magnezu, a to całkiem mało.

  owoc & magnez:)

  (Visited 552 160 times, 42 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. ja 31 stycznia 2019 o 00:43

   Witam i dziękuję za ciekawego posta. Mam pytanie: czy cytrynian magnezu powinien być dobrze rozpuszczalny w wodzie? Kupiłem, ale faktem jest, że się w ogóle nie rozpuszcza. Czy tak powinno być? Dziękuję za odpowiedź 🙂

   1. Pepsi Eliot 31 stycznia 2019 o 08:48

    Jabłczan, cytrynian nie rozpuszczają się w wodzie, chlorek bardzo łatwo. Ale następnym razem kupuj u nas 🙂

  2. ewa 8 lutego 2019 o 17:39

   Jabłaczan własnie TIB w domu stosujemy juz chyba trzecie opakowanie. Jest ok ale syn mówi że czuje że jego organizm zaczyna sie przed tym bronić, po spozyciu mdłości co prawda kilkunastominutowe ale jednak. Czy to może byc jakaś reakcja obronna organizmu? czy moze zmienic formę magnezu? Nie spożywamy jakichs wielkich dawek ot tak zwyczajnie łyżeczka dziennie

   1. Pepsi Eliot 8 lutego 2019 o 18:37

    ile lat ma syn? ciało nie broni się przed magnezem, natomiast magnez w jakiś sposób alkalizuje żołądek, dlatego wyrwany z kontekstu 4 szklanek może pogorszyć trawienie aminokwasów, może teraz zacząć stosować chlorek magnezu do kąpieli i oliwą magnezową smarować łydki, nadgarstki.

  3. Marecka 9 lutego 2019 o 09:42

   Która forma najlepsza przy mutacji MTHFR ? Dzięki bardzo.

   1. Pepsi Eliot 9 lutego 2019 o 09:58

    przy takiej mutacji należy zwracać uwagę na metylowane formy witamin B, natomiast forma magnezu nie ma specjalnego znaczenia, bylebyś ją dobrze tolerowała, może to bnyć cytrynian magnezu np https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2167-magnesium-citrate-100mg-90kaps-gg-5060040827093.html

  4. Ewa 9 lutego 2019 o 17:48

   Pepsi syn ma 20 lat :-). Zrobiłam oliwę magnezowa korzystając z wpisu u Ciebie. Ten jabłczan starał się używać kawał czasu po jedzeniu ;-). Dziękuję za sugestie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *