Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 392 141
72 online
42 283 VIPy

Najpewniejsze i potwierdzone sposoby na długowieczność

Istnieje multum badań, które zwracają uwagę na czynniki będące gwarantami zdrowia i długowieczności. Niektóre z nich prowadzone są miesiącami, a nawet latami, tworząc ogromną bazę danych. Zwraca się uwagę na to co i jak jedzą badani, czy są aktywni fizycznie i jakie nawyki zdrowotne wdrażają. Czy odkryto dzięki temu z czego wynika długowieczność? Znamy odpowiedź naukowców na to pytanie i raczej nie będziecie nią zaskoczeni. Badania, w tym epidemiologiczne, nawet jeśli są prowadzone latami mają swoje ograniczenia. Są one jednak najlepszym o co możemy się oprzeć w zakresie profilaktyki zdrowia. Długotrwałe badania analizują i porównują czynniki wpływające na występowanie chorób, przedłużenie życia bądź jego przedwczesne zakończenie i są fundamentem wielu zaleceń zdrowotnych. Czy można na ich podstawie określić sekretną receptę na długowieczność? W badaniach oczywiście pojawiają się różne czynniki wynikające z wykorzystywanych zmiennych (np. badanie wpływu poziomu witaminy D na długowieczność) i metodologii badań. Można w związku z nimi wyróżnić niezliczoną ilość determinant wpływających na przedłużenie życia i poprawę jego jakości. Tym co zawsze pojawia się w kontekście sugerowanych przyczyn długowieczności są jednak najprostsze i najbardziej znane zalecenia świata:

Rezygnacja z wyrobów tytoniowych się sprawdza

W Polsce według statystyk po papierosy sięga co 4 osoba powyżej 15 roku życia. Po rzuceniu palenia pierwsze korzyści zdrowotne są niemal natychmiastowe. Momentalnie przestajesz narażać bliskich i osoby w Twoim otoczeniu na szkodliwe działanie dymu tytoniowego. Po 20 minutach układ krążenia zaczyna się uspokajać. Po 24 godzinach wyostrzają się Twoje zmysły: smak i zapach. Gdy mija tydzień Twoja skóra zaczyna się regenerować. Po dwóch tygodniach zaoszczędzasz nawet 220 złotych. W 3 miesiące pojemność Twoich płuc zwiększa się o 30%. Po 5 latach ryzyko wystąpienia u Ciebie zawału zmniejsza się o około 38%. Po 15 latach od rezygnacji z papierosów ryzyko choroby sercowo-naczyniowej spada do ryzyka porównywalnego do osób, które nigdy nie paliły. Z tego tekstu dowiesz się Jak rzucić palenie i już zawsze śmiać się nałogowi w twarz.

Wysiłek fizyczny wydłuża życie, czy nie?

Spośród skrzyżowań na drodze do długowieczności, z których trudno jest ruszyć, jednym z najtrudniejszych jest własna kanapa, we własnym mieszkaniu. Życie kanapowca, czy jak kto woli ziemniaka kanapowego, wydaje się być życiem wolnym od trosk. Najdalej na świecie ma się do lodówki i po pilot do telewizora, który zawsze się gdzieś zapodzieje. Żyje się powoli i wszystko jest pod ręką. W dużym mieście można nawet zamówić zakupy, które ktoś przywiezie Ci pod same drzwi. Łatwo jest znaleźć wymówkę żeby nie ćwiczyć i nie ruszyć się choćby odrobinę. Szczególnie kiedy pracujesz całe dnie, czy to na siedząco czy na stojąco. I czasem łatwiej jest zamówić suplementy, włączyć do diety prostą terapię 4 szklanek, czy nawet przerzucić się na dobrą leczniczą dietę, niż wbić się w buty do biegania i codziennie, bez wyjątku, przetruchtać kilka kilometrów. Tymczasem wysiłek fizyczny zapewnia długowieczność, a jego brak go skraca. Amerykańskie badanie, w które zaangażowano 100 tysięcy dorosłych osób wykazało, że u osób spędzających na siedząco więcej niż 6 godzin dziennie, ryzyko śmierci w przeciągu najbliższych 15 lat jest aż o 40% wyższe niż u osób, które na siedząco spędzają do 3 godzin dziennie.


Brak otyłości, to nie jest chudość

Miejmy pewną jasność: nadwaga ani otyłość nie są powodami ani do wstydu, ani do piętnowania (popularnego ostatnio pod pojęciem fatshamingu). Jeżeli coś poza przesłankami zdrowotnymi pomaga schudnąć w zgodzie ze sobą i swoim ciałem, jest to akceptacja i czucie się komfortowo ze sobą bez względu na kształt. Nie zmienia to faktu, że otyłość ma podłoże w niedoborach, zachwianiu równowagi hormonalnej, złych nawykach zdrowotnych i wielu innych czynnikach, które nie są obojętne dla funkcjonowania całego organizmu. Może być ona także przyczyną licznych chorób i tym co długowieczność oddala od nas na dobre. Na początek rozkmiń jak to jest i poznaj 5+1 prawd diety, czyli czego nie może pominąć Twoje odchudzanie.

Zdrowa dieta przedłuża życie, tylko co jest zdrowe?

Umówmy się, najlepsza dieta jest wówczas kiedy Twoje ciało jest odpowiednio doń przygotowane i oczyszczone. Nastrojone jak instrument w rękach wytrawnego muzyka. Wówczas dieta przypomina muskanie strun własnego ciała, próbę generalną przed wielkim koncertem… To się po prostu dzieje. Zdrowa dieta się nie uda jeśli jesteś dla swojego ciała wymagającym dyrygentem, ale nie masz zespołu na miarę światowej sławy orkiestry symfonicznej, tylko kilku rzępolących buntowników ze szkolnej punkowej kapeli. Nie ma jednej diety dobrej dla wszystkich. Zdrowa dieta promująca długowieczność jest wtedy kiedy dbasz o kilka czynników: – jesz żywy, nisko przetworzony pokarm, – dbasz o dobre, niezakwaszające białko w diecie, – odpowiednio się suplementujesz aby uniknąć niedoborów, – nie przejadasz się, – dajesz swojemu ciału czas na regenerację, – codziennie oczyszczasz swój organizm od środka, na przykład z terapią 4 szklanek.

Całkowita rezygnacja z alkoholu lub obniżenie spożycia do dawek zdrowotnych

Alkohol musi przejść przez cykl detoksykacji wątroby, aby zostać metabolizowany i wyłączony z organizmu. Częste spożywanie alkoholu wyczerpuje wątrobę z cennego glutationu, związków siarki i składników metylujących, takich jak cynk, ryboflawina, B6, kwas foliowy i witamina B12. Spożywanie go nie jest wskazane także dla zdrowia układu pokarmowego i układu nerwowego. Oczywiście nalewka wypita w celach leczniczych, resweratrol pochodzący z kieliszka pysznego, organicznego wina czy generalnie symboliczny toast nie zrujnują zdrowia, a czasem mogą pomóc je wesprzeć. Regularne spożycie alkoholu może jednak długowieczność zmienić w coś zupełnie przeciwnego. Ale przecież to byłoby bardzo krótkowzroczne, prawda?

uściski:)

Źródła: cleaneatingmag.com/personalities/live-longer-5-proven-habits

(Visited 4 531 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum