logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
77 170 539
282 online
30 538 VIPy
Reklama

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB DO SSANIA !!! NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

    

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Najprostszy sposób na odbudowanie zapasów kwasu żołądkowego

  Oraz wzmocnienie Twoich enzymów trawiennych. I uwierz, że nie chodzi tutaj o idiotyczne rozpoznanie nadkwasoty i podanie leków ipp. Twoje mega problemy trawienne wynikają z za małej ilości kwasu chlorowodorowego w żołądku, a nie za dużej, bo grzecznie wykonałaś mój prosty test sody.

  Ilość kwasu żołądkowego jak wiesz ulega zmniejszeniu z powodu diety zawierającej sporo białka, czyli jedzenia nabiału, mięsa, jaj, orzechów, nasion i strąków. Na szczęście takiego efektu nie wywołuje białko zawarte w owocach, czy warzywach. Histerycznie szkodliwe jest łączenie tłuszczu z cukrem, o czym nawijam przez dziesięciolecia.

  Strawienie czystych i surowych owoców i warzyw wymaga najmniejszego wysiłku.

  Sporego bałaganu mogą też narobić leki na receptę, w tym leki przeciwgrzybiczne, no i oczywiście stres. Boisz się stale, nieustająco karmisz matrix strachem, tracisz kwas w żołądku. Czyli chodzi o adrenalinę.

  Dochtore nie kuma, że rozróżniamy kilka rodzajów adrenaliny. W zależności od Twojego stanu zaangażowania emocjonalnego w karmienie matrixu, Twój gruczoł nadnerczy produkuje aż 56 odmian tego hormonu.

  Adrenalina wytwarza się na uczucie lęku, ataku paniki, wstydu, nienawiści, zazdrości, depresji i każdego stresu ma niszczycielski wpływ na wiele aspektów Twojego życia, ale nas interesuje teraz jej wpływ na zmniejszenie ilości kwasu żołądkowego.

  Jest też bardzo istotny problem przenikania amoniaku, często mylony z zespołem nieszczelnego jelita ( z którym nie ma nic wspólnego), co ma ścisły i odwrotny związek z prawidłową ilością kwasu żołądkowego.

  Przenikanie amoniaku to fakt bezdyskusyjny. Aby skumać jak przebiega ten proces trzeba prześledzić najzwyklejszy proces przetwarzania przez ciało pożywienia. Jedzenie trafia do żołądka, gdzie zostaje strawione. Gdy jesz z pietyzmem, długo żujesz kęsy, proces trawienia zaczyna się jeszcze w otworze gębowym:). Gdy jesz dużo białka, organizm za pomocą chlorowodoru i enzymów trawiennych rozbija go na czynniki pierwsze, które zostaną wchłonięte w jelitach.

  Jeśli kwasu jest za mało, a zwykle jest za mało, białko, które dotrze do dolnego odcinka przewodu pokarmowego zacznie gnić. I o ile Bołotow przestrzega przed fermentacją roślin, o tyle William, oraz mi, przestrzegamy przed gniciem białka. Procesy gnilne uwalniają amoniak, a także skutkują wzdęciami, złym trawieniem, i przewlekłym odwodnieniem. Na już może nie być żadnych objawów tego stanu rzeczy, ale to wszystko dopiero się rozkręci.

  Zdarza się, że groźna dla ciała kwasy zajmują miejsce kwasu chlorowodorowego, czemu też nie towarzyszą jeszcze żadne niepokojące objawy. Jednak po upływie paru lat złe kwasy cofają się do przełyku. To właśnie one powodują refluks żołądkowy. Często są mylone z kwasem chlorowodorowym, zaś dochtore mylą to nagminnie zapisując pacjentom ipp.

  Wyściółka jelit na takie dictum, czyli te brzydkie kwasy, zaczyna wytwarzać śluz. Jeśli ni z gruszki, ni z pietruszki czujesz w gardle śluz, jest to zapewne przejaw walki Twojego organizmu z kwasami wżerającymi się w ścianę żołądka i wyściółkę.

  Wracając jednak do oparów amoniaku, trzeba zdawać sobie sprawozdanie z tego, że gdy w przewodzie pokarmowym rozkłada się jedzenie, uwalniający się toksyczny amoniak może przeniknąć, niczym duch, do krwiobiegu. I nie musi dojść do żadnej infekcji, pęknięcia jelita cienkiego, ani okrężnicy. Grzyby Candida uwalniające substancje toksyczne też nie będą niczemu winne. Źródłem problemów milionów ludzi borykającymi się ze złym trawieniem, czyli gniciem białek jest przenikające do krwi opary amoniaku.  I wraz z krwią zatruwające komórki.

  No to jeśli wszystko zaczyna się i kończy na tej małej ilości kwasu żołądkowego, to co jest winowajcą?

  No właśnie ta, od której zaczęłam, czyli adrenalina.

  Jest też szalenie dobra wiadomość:

  Żeby rozwiązać problem gnicia źle strawionego białka, czyli żeby rozwiązać problem amoniaku (często źle interpretowanego problemu przez naturopatów, czyli akurat nie przeciekającego jelita) jest przywrócenie właściwej objętości kwasu chlorowodorowego w żołądku.

  Jest na to bardzo prosty i bardzo skuteczny sposób: wystarczy codziennie pić na pusty żołądek yyy … pół litra, czyli 2 szklanki z bio selera naciowego.

  Zapewne nie podejrzewałaś selera o takie cudaczne właściwości, a jednak. Potraktuj tę radę, naprawdę poważnie.

  To jeden z najskuteczniejszych, o ile nie najskuteczniejszy sposób na uzdrowienie jelit. Przy czym sok z selera powinno się pić zawsze na czczo i zawsze bez innych domieszek.

  Jak zrobisz taki sok? DIY

  Myjesz w dobrej wodzie organiczne łodygi selera. Z niczym nie mieszasz. Następnie wrzucasz do sokowirówki, również niczego nie dodajesz, bo każdy składnik zaburzy efekt. Sok wypijasz odrazu zanim się utleni, co osłabiłoby jego działanie.

  Seler zawiera wyjątkowe związki sodu, z którymi łączą się bioaktywne pierwiastki śladowe i substancje odżywcze. Szklanica soku z rana poprawia trawienie wszystkiego  w ciagu dnia. Z czasem sole mineralne, minerały i substancje odżywcze przywrócą właściwą objętość kwasu żołądkowego.

  Źródło: Anthony William „Boski lekarz”

  TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny
  do
   KURACJI 4 SZKLANEK, która oczyszcza wątrobę,
  usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki,
  przy okazji dotleniając
  ciało.

  Po wypiciu soku idziesz robić oblucję i stroić się, albo jeszcze lepiej idziesz na codzienny trening ciała i duszy. Po czym wracasz i robisz oczyszczającą terapię 4 szklanek. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz pominąć którąś szklankę i tak będziesz nawodniona, odżywiona i oczyszczona z aktualnych pasożytów i metali ciężkich.

  To poranne nawadnianie wnosi Cię na zupełnie inny i z niczym nieporównywalny level. Gdy do tego dodasz wysoko energetyczne, surowe roślinne śniadanie, znikają lenistwo i wszelkie wolty do siebie i Wszechświata. Po śniadaniu uzupełniasz witaminę D3 w protokole z K2, albo po prostu idziesz na kostarykańską plażę, gdzie ludność żyje 110 lat lewą nogą do lusterka.

  owocek:)

   

   

  (Visited 13 777 times, 12 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. WAWA 2 25 lutego 2018 o 17:12

   Kochana Pepsi, a gdzie można kupić bio seler, bo ja nie mam takich mozliwości. W Liedlu takowego niestety u nas nie ma 🙂
   Bardzo dziękuje za wpis, bo to temat w sam raz dla mnie.
   Pozdrawiam i dziekuję, że jesteś. Niestety nie mogłam spotkać sie z Toba w Krakowie, ale mam nadzieje, że jeszce do Ciebie dotrę w Krakowie.

   1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 17:16

    bardzo często widziałam w Oshonie, można zamówić w naszym sklepie, chyba, nie wiem, czy jest włączona taka opcja, dla mnie zamawiają :), można kupić w Organicu, albo w innych sklepach ze zdrową, niestety musi być bio

    1. FiGi 26 lutego 2018 o 09:34

     Lokalny Rolnik polecam 🙂

  2. ja 25 lutego 2018 o 17:12

   jak to zrobic bez sokowirowki?? zblendowanie w blenderze i odcedzenie da radę? 🙂

   1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 17:14

    spróbuj bardzo dobrze zblendować i nie odcedzać

    1. Paulina 25 lutego 2018 o 19:25

     nie dodawać wody przy blendowaniu?

     1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 19:50

      jak pijesz blendowany dodaj, żeby uzyskać gładź

      1. Paulina 25 lutego 2018 o 20:15

       dzięki za odpowiedź 🙂 jest jakaś konkretna ilość selera jaką powinno się wrzucić do blendera? i ilę moge dodać wody? wybacz, że męczę takimi pytaniami ale na pewno rozpocznę tą kurację, moja deska ratunku 🙂

      2. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 21:20

       jeśli chodzi o sok, to ma być pół litra, to jak widać dużo

  3. Izabela 25 lutego 2018 o 17:39

   Przez jaki czas trzeba byłoby pić taki sok? Na chwilę obecną używam octu jabłkowego przed posiłkami 😎😀

   1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 18:49

    ocet w wielu przypadkach to za mało, po drugie w mojej terapii 4 szklanek też jest ocet.

  4. Aneta D Falkiewicz 25 lutego 2018 o 17:58

   Fajna ta wątroba 😀 i wyrostek sympatyczny 😀 potwierdzam, kiedyś, w prehistorii, na czczo pijałam soki warzywne, w tym co drugi dzień z samego selera (dieta dr Cabot), i czułam się zarąbiście przez kilka miesięcy, poprawiło się wszystko w układzie pokarmowym, a weganką jakąś tam wtedy jeszcze nie byłam, nawet kurczaka & gluten jadałam.

  5. Anna 25 lutego 2018 o 18:17

   Czy mogę ten sok pić przy wzjg podczas zaostrzenia

   1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 18:47

    spróbuj trochę i zobacz jak się czujesz

   2. grzegorzadam 26 lutego 2018 o 06:30

    Trzeba próbować, aby zlikwidować ten problem, trzeba mieć zdrowy żołądek.

  6. słoneczko 25 lutego 2018 o 19:25

   Informacje w sam raz dla mnie, dzięki Pepsi! Mam pytanie, przez jaki okres czasu trzeba pić taki sok aby kwas wrócił do normy?
   W każdym razie jutro zaczynam 😉

   1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 19:52

    sama zobaczysz, będzie wielka poprawa, połącz dwie kuracje, bo kurkuma w pierwszej szklance z podwyższającycm jej wchłanianie (20 razy) czarnym pieprzem to wypas, nie mówiąc o chlorofilu w czwartej, no i magnezie w drugiej. To jest synergia.

    1. drefet 2 sierpnia 2018 o 19:23

     czy zamiast zielonek nawet proszku mozna chlorofil w plynie i lub chlorelle w tabsach ?

     1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2018 o 23:07

      chlorellę

      1. drefet 9 sierpnia 2018 o 19:31

       b duzo zjada zielonyc i proszki od ciebie i liscie np jarmuz i salatki …w sumie procz serwatki tylko rosliny ph moczu przez caly dzie i w nocy tez constans 8 jak to obnizyc ? ale ni sztucznie typu zurawina tylko na stale ? z czego to moze wynikac?

      2. Pepsi Eliot 9 sierpnia 2018 o 20:46

       stale nie ch bierze więc żurawinę, przecież we krwi ma właściwe pH, nie cierpi na zasadowicę, a co do izolatu serwatki, to jest to jedyne białko zwierzęce, które nie zakwasza

      3. drefet 9 sierpnia 2018 o 20:49

       no dobrze , ale ja mam teraz np mierzylam ponad 8 tak 8/9 ph nie chce sie niepotrzebnie denerwowac, jak to obnizyc czym? sok z zurawin wypilam ostatnio i nie spadlo ph

      4. drefet 10 sierpnia 2018 o 09:06

       rano jeszcze 8 po serwatce z wit c ok 2g msm kolagenem spadlo do 7 , faktycznie wit c zakwasza…albo reguluje…no nic poobserwuje

  7. Monika 25 lutego 2018 o 20:47

   muszę dopytać co do tego łączenia tłuszczu z cukrem. jeśli tak to wszelkie połączenia np. avokado z miodem i kakao odpadają?

   1. FiGi 26 lutego 2018 o 09:36

    awokado, kakao, orzech laskowy i daktyl – nutella moich dzieci 🙂

    1. Aneta D Falkiewicz 26 lutego 2018 o 09:46

     pomin miód i bedzie ok

    2. monika 26 lutego 2018 o 12:33

     zestaw fajny, ale daktyl to też słodzidło, cukier prosty, więc też odpada. Więc chyba odpada całkowicie avokado na słodko

   2. FiGi 26 lutego 2018 o 09:39

    Pepsi, jest jakaś mała szansa, że smoothie z selera plus mały pomidor plus pieprz dadzą radę w ten sam sposób? Nie przełknę samego selera

    1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 09:57

     nie dadzą, wszędzie się podkreśla, że ma być solo, a swoją drogą jak można nie przełknąć selera, a potrafić zjeść frytkę ? 😀

     1. FiGi 26 lutego 2018 o 13:43

      Mam nadwrażliwość sensoryczną, schrupać selera jak najbardziej, ale nie w formie soku czy smoothie , z tego powodu od dziecka nie jem ryb ani grzybów 🙂

      1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 08:12

       Mam nadwrażliwość sensoryczną”

       Możesz to szerzej opisać?

      2. FiGi 28 lutego 2018 o 09:33

       Konsystencja pewnych pokarmów wzmaga u mnie mdłości i nie jestem w stanie znieść jej w ustach, tym bardziej pogryźć albo przełknąć

  8. Zelda 25 lutego 2018 o 22:02

   Pepsi, przepraszam, że na inny temat, ale strasznie się dzisiaj wystraszyłam, kiedy zobaczyłam kapiącą przez chwilę krew z odbytnicy. Jasną i świeżą. Wcześniej bolał brzuch i przeczyściło mnie. Pilnuję co jem, jestem weganką, od pół roku na bezglutenie. Nie mam pojęcia co robić! Czy działać szybko, czy obserwować? Pepsi, poradź proszę!

   1. Pepsi Eliot 25 lutego 2018 o 22:13

    ile masz lat?

    1. Zelda 25 lutego 2018 o 22:18

     52

    2. Zelda 25 lutego 2018 o 22:29

     od razu mówię, że jestem szczupła, nie mam hemoroidów, ale kłopoty z krążeniem i owszem. Zimne stopy i dłonie, a na łydkach, po południu, żylaki.

      1. Zelda 26 lutego 2018 o 10:05

       Tak, niestety badań żadnych nie robiłam dawno. Tylko TSH które wyszło bardzo nie w normie, dlatego płyn Lugola stosuję. Zajrzałam do ściągawki badaniowej i widzę, że czas posprawdzać co się da. Zrobię to, dziekuję za przypomnienie. Nie rozumiem tylko skąd to krwawienie mogę mieć! W necie tyle strasznych opcji wygrzebałam, ale pocieszam się, że to głównie ze strony medycyny której porady szerokim łukiem omijam.

      2. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 08:05

       W necie tyle strasznych opcji wygrzebałam,”

       Nie nakręcaj się, też to kiedyś miałem i żyję i mam się witalnie 😉

       Tak, mogą być początki hemoroidów, nic strasznego, do likwidacji.

     1. MariaMagdalena 26 lutego 2018 o 12:23

      A może jednak hemoroidy się zaczynają? Pozdrawiam mocno.

   2. grzegorzadam 26 lutego 2018 o 06:32

    Nie panikuj, obserwuj.

  9. Jola 25 lutego 2018 o 22:42

   Pepsi a co jak jest mega problem ze śluzówką? Próbuje ją wyleczyc czym się da, ale nie wiem czemu nie wychodzi. sok z ziemniaka-mega wzdecia, gorzkie zioła- podrażniają i wyłażą wżery na języku, aloes, olej z rokitnika …wszystko tak samo. Sok z kapusty tez za ostry. Z selera tez raz próbowałam i tez ostry 🙁
   Pepsi ratuj co robić?????
   Trawienie leży na maxa, ciagle wzdecia po wszystkim. Nawet po szklance wody!

   1. grzegorzadam 26 lutego 2018 o 08:48

    Trawienie leży na maxa, ciagle wzdecia po wszystkim. Nawet po szklance wody!”

    Przeczyść jelita solanką Ted’a najpierw, zrób test niacyny również:
    http://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow-2/

   2. grzegorzadam 26 lutego 2018 o 08:48

    brałaś IPP ?

  10. Jola 26 lutego 2018 o 09:01

   Grzegorzadam nie bralam ipp bo wiem co to za g… Całą sluzowke rozwalilam sobie wlasnie przez leczenie chemią pasożytów. Slynny doktor O. mnie tak zalatwil 😬. Do tego ciagly stres i wszystko padlo i nie chce „wstac”. Test z soda pokazuje strazne niedokwaszenie bo odbilo mi sie dopiero w 33minucie. Ale zadne dokwaszanie nie wchodzi w gre przy takiej sluzowce. Wszystko strasznie podraznia i wylaza wzery na jezyku. Zadne solanki bo to jakbys polal kwas na rane.

   1. marta 26 lutego 2018 o 10:08

    Jola, mam podobnie jak ty. jesli jesz inne surowe warzywa i owoce to powinnac na poczatek zaprzestac i skoncentrowac sie na gotowanych zeby zoladek uspokoic. Ja tak robie. Potem dopiero wprowadzenie soku z selera. W ksiazce wiliamsa wyczytalam ze co za duzo to nie zdorwo. w ogole nie powinno sie mieszac soku z selera z innymi owocami. Na poczatek naprawde – gotowane lekkostrawne rzeczy a potem powoli sok z selera. seler to naprawde super rzecz.

    1. Jola 26 lutego 2018 o 22:50

     I co lepiej Ci? Zastanawiam sie czy nie przejść na dwa tygodnie na same zupy?!

     1. marta 27 lutego 2018 o 11:01

      Jak nie jem surowego to niestety jest jednak lepiej. jestem zrozpaczona, bo uwielbiam owoce i warzywa. Na pewno musisz sobie zrobic badanie krwi IGE calkowite. Musisz sprawdzic czy nie masz juz alergii. Bo klopoty z jelitem to czesto alergia niestety. Ja zastosowalam program „6 krokow wyjscia z alergii” ktory zaklada przejscie na diete naturalna, bezglutenowa, bezmleczna, bezcukrowa i niskohistaminowa. Z suplementow to koniecznie dobre probiotyki i glutamina. Dieta mi pomogla obnizyc IGE calkowite (z 990 na 640 aktualnie) i wyciszyc problemy zoladkowe, takze widze ze reakcje alergiczne odgrywaja tutaj duza role. Niestety nie jestem w stanie do konca okreslic co mnie najbardziej uczula. Mysle ze nie musisz przechodzic tylko na zupy. Wystarczy ze twoja dieta bedzie naturalna i nieprzedworzona i wykluczy przetwory mleczne i glutenowe, bedzie niskohistaminowa i bezcukrowa. Zacznij sama robic chleb bezglutenowy, najlepiej na zakwasie, wlasne pieczenie itp. Wiem, ze mieso ma w dzisiejszych czasach to nie najlepsza opcja ale ja kupje tylko bio. Niestety nie moge zrezygnowac z miesa poniewaz musze jakos bilansowac pozywienie i dostarczas organizmowi kalorie i nie spasc znowu z wagi. Aktualnie zaczynam testowac sok z selera. Jak pije sam sok i po pol godziny jem sniadanie np kromke chleba bezglutenowego to potem nie mam problemow gastrycznych.

    2. joanna 28 lutego 2018 o 15:34

     mojemu tacie krwawiące rany w żołądku i zapalenie błony śluzowej żołądka wyleczyło srebro koloidalne przez 2 tygodnie i dmso plus msm przez kolejne 2 tygodnie i tak na zmianę przez 2 miesiące. Gastroskopia przed i gastroskopia po jest namacalnym dowodem – żadnych ran w żołądku. pzdr

     1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 16:03

      ”mojemu tacie krwawiące rany w żołądku i zapalenie błony śluzowej żołądka wyleczyło srebro koloidalne przez 2 tygodnie i dmso plus msm przez kolejne 2 tygodnie i tak na zmianę przez 2 miesiące. Gastroskopia przed i gastroskopia po jest namacalnym dowodem – żadnych ran w żołądku. pzdr”

      Krótko mówiąc- BRAVO ! 🙂

      Opisz dokładniej jak znajdziesz chwilę, znakomita informacja.

   2. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:56

    Test z soda pokazuje strazne niedokwaszenie bo odbilo mi sie dopiero w 33minucie.”
    hmm…

    co to były za leki od doktora?

   3. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:59

    Zadne solanki bo to jakbys polal kwas na rane.”

    Lekko fizjologicznie posolona woda tak nie działa.
    Tak samo spirytus, stosowany jako pierwszy kiedyś przy oparzeniach (!).

    Pij soki warzywne- kapusta, ziemniak, seler (osobno) oraz wytłoki po nich – Bołotow.

    1. drefet 2 sierpnia 2018 o 19:32

     potwierdzam sok z kapusty wyleczyl minie z takiego stanu ze nawet woda sprawiala bol , teraz kilka g wit c naczco ocet itp zadnego problemu nic …

    2. Amelia 9 sierpnia 2018 o 21:31

     A ja polecam spirytus ,przetestowałam działa .

  11. iwonakot 26 lutego 2018 o 09:09

   Sok z selera jest super, piję już drugi miesiąc. Szkoda tylko, że nie znalazłam tego bio. Dobrym sposobem dla osób bez sokowirówki jest zblendowanie i wyciśnięcie soku np. przez sitko, ja tak robię.

  12. Beata 26 lutego 2018 o 09:41

   Chroniczny kaszel podczas jedzenia, test z sody – odbicie po 33sek. Wychodzi nadkwasota. Ocet jabłkowy czy sok z cytryny jeszcze bardziej zakwaszaja, co robic?

   1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 08:02

    Nadkwasota- niedokwasota:

    Na czym polega problem?

    Otóż dolegliwości bólowe ze strony przewodu pokarmowego, szczególnie u osób starszych, mogą być zarówno z powodu nadkwasoty, jak i niedokwasoty. Na pierwszy rzut trudno to odróżnić. Ale reklama w „medycznych” biuletynach mówi, że jak czujesz pieczenie, to bierz omeprazole.

    Dlatego w przychodniach najczęściej się przepisuje te preparaty. Wszyscy robią gastroskopię, ale nie wykonuje się testu na kwasowość żołądka.

    Rady starego „Dochtora”.

    Moim zdaniem, jak odczuwasz odbijanie, bóle w żołądku występujące po 30 – 60 minutach po posiłku, to kup sobie zioła o nazwie gastrogran. Jak nie będą mieli, to kup pojedyncze torebki tych 8 ziół. Wsyp to wszystko do dużego słoja i dokładnie zmieszaj.

    Następnie masz do wyboru.

    Jako normalny chłop możesz zalać to 60 % spirytusem i odstawić na 10 – 14 dni do ciemnego zakątka szafy. Po tym okresie codziennie na czczo pić po 25 ml. Metoda leczenia owrzodzenia żołądka spirytusem była metodą kliniczną, stosowaną w Akademii Medycznej przez p. prof. Gamskiego jeszcze w latach 70. Dawała doskonałe efekty. Taka 10-dniowa kuracja i na rok lub dwa miało się spokój.

    Jeżeli masz problem psychiczny z piciem alkoholu [kobiety, młodzież], czy konieczność dojazdu samochodem do pracy, to codziennie należy łyżkę tych ziół zalać wodą o temperaturze około 80 C i po 30 minutach wypić, dwa – trzy razy dziennie.

    Oczywiście wiedząc, że choroba pojawia się na wiosnę, już w lutym można sobie przygotować nalewkę.

    Najlepiej jeszcze pod koniec maja zebrać orzechy włoskie, takie miękkie zielone i także zalać spirytusem. Potem zmieszać część nalewki orzechowej z nalewką ziołowa w/w.

    Jest to kuracja znacznie zdrowsza i o wiele tańsza.

    Jeżeli masz dolegliwości bólowe występujące po 2-3 godzinach po posiłku, lub w nocy, to świadczy o wrzodzie dwunastnicy. W tej sytuacji lepiej popijać tylko napar. Jedynym problemem jest dwu – trzykrotne zmywanie kubków.

    Jeżeli natomiast poprawia się trawienie po wypiciu soku z kwaśnej kapusty, lubisz kiszone ogórki, to prawdopodobnie masz niedokwas żołądka i wskazane byłoby do posiłku popijanie czy to kwaśnego mleka, czy właśnie kapusty kiszonej itp.

    Jeżeli poobserwujesz reakcje swojego żołądka przez 2-3 tygodnie to doskonale postawisz sobie rozpoznanie. Występowanie dolegliwości po słodkich posiłkach, po 2-3 godzinach, to na pewno dwunastnica reaguje. Występowanie w trakcie jedzenia, to żołądek i nalewka.

    Oczywiście możesz do smaku dodać więcej mięty, lub orzecha. To już kwestia gustu.==

    Dr Jerzy Jaśkowski”
    http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

  13. martalena 26 lutego 2018 o 10:03

   kilka dni temu zaczelam czytac ksiazke wiliamsa i zastanawialam sie dlaczego nie ma tutaj jeszcze posta o selerze i tu prosze – jak na zyczenie 🙂 dodam, ze tak jak jola mam straszne problemy zoladkowo-jelitowe. Nic do tej pory nie bylam w stanie przebrnac. Moj zoladek reaguje bardzo zle na surowe warzywa i owoce. Do tego wzmagaja moje reakcje alergiczne – mimo ze teoretycznie zadnych alergii na fruktoze i owoce nie mam. Zaczelam stosowac sok z selera. Zobaczymy, jestem pelna nadziei ze pomoze:)

  14. Sliwka88 26 lutego 2018 o 11:35

   a ja uradowana, że jest remedium na moje dolegliwości trawienne , które sie ciagle powtarzają i nawet lekarz twierdzi, że wszystko ok i przepisuje kropelki na żołądek, ktore pomagaja na kilka tygodni i wszystko od nowa…to jest strasznie męczące, albo zgaga albo cięzko w żołądku, czasem lekkie mdłości… Droga Pepsi…ja mam niestety alergie na seler i omijam go szerokim łukiem 🙁 pije rano na czczo wode z cytryną, mój żoładek nie lubi za wiele octu bo pózniej znowu mnie pali przez dwa albo i wiecej tygodni i tak w kółko…a co zabawne miałam gastroskopie po tym i chyba sie wtedy wszystko zdąrzyło zagoic bo stwierdzili, że nadżerek brak, jedynie zółć w żołądku. Co robić. Pozdrawiam, owocek…

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 12:03

    Żółć z żołądku cofa się z zasadowego jelita cienkiego alkalizując kwasy żołądkowe i inne kwasy, o których jest mowa we wpisie, a właściwie wypierając je do góry, co powoduje, że Cię pali. Czyli cierpisz na refluks żółciowy i z tym trzeba się powoli rozprawić.

   2. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 08:06

    i nawet lekarz twierdzi, że wszystko ok i przepisuje kropelki na żołądek, ktore pomagaja na kilka tygodni i wszystko od nowa”

    Co to za krople?

    1. Sliwka88 28 lutego 2018 o 14:49

     Są to takie krople ziołowe, z kilku rodzajów ziół na trawienie, i owszem trawie po nich lepiej ale jak przestaje je brać to po kilku tygodniach sie znowu robi gorzej, więc co jakis czas sobie znowu je kupuje.

   3. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 08:10

    Tak jest, sól przed, bezpośrednio po jedzeniu i godzinę po jeszcze raz, żeby zamknąć
    dolny zwieracz żołądka.

    1. Sliwka88 28 lutego 2018 o 14:56

     Dziękuje grzegorzadam za odp 🙂 okej, tak zrobie….zakupiłam dziś papaje, ananasa i będe też robić te soki dla odbudowy żołądka, już myslałam że sie podgoiło, ale znowu zapieklo boleśnie :/ ciągle czuje jakby mi sie żołądek palił.

     1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 15:09

      zakupiłam dziś papaje, ananasa ”

      Enzymy z nich są znakomite, nie zapominaj o polskim buraku, kapuście itd.

      Krople mogą być, ale kuracja piołunem czy glistnikiem potrafi ładnie to też regulować.

      1. Sliwka88 28 lutego 2018 o 17:56

       piołun w tabletkach ? syrop czy herbatka? kilka tygodni temu robiłam sobie kuracje przeciw pasożytom, miałam ziołowy syrop z apteki, tam był właśnie piołun, czarny orzech i kilka innych ziół, ale nie wytrwałam do końca bo czułam sie okropnie po tym syropie, głowa mnie bolała, zawroty głowy i osłabiło mnie to strasznie, zastanawiam sie dlaczego, jakbym sie conajmniej zatruła….czytałam opinie i ludzie pisali, że nawet dzieciom dają ten syrop, a mnie on rozwalił 🙁

      2. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 21:09

       Rozwalił, bo zaczął robić porządki i miał co robić 😉

       Stara zasada, mniejsze dawki, kurację rozkładasz w czasie.

       żadne tabsy, napary i nalewki robione w domu.

  15. Sliwka88 26 lutego 2018 o 13:10

   Dziękuje za odpowiedz Pepsi 🙂 <3 aha….lekarz twierdzi, że żółć w żołądku to nie problem bo głodówka przed gastroskopią ponoć jest przyczyną, stwierdziła, że nie ma co leczyć eh, ja czuje że zle trawie, to jak sie za to zabrać, refluks żółciowy? już kilka tygodni temu, bo tyle to trwa…zmieniłam diete na bardziej roślinną, ograniczyłam mięso, pije więcej wody, jem więcej sałatek i pije smoothie z jarmużem i innymi zielonkami…rano zaczynam dzien od szklanki z sokiem z cytryną, herbatki rumiankowe bez końca, ostatnio pije jeszcze glutamine…żoładek przestał palić w koncu…. powinnam zrobic terapię 4 szklanek ? bo na seler mam niestety alergie…i jabłka też :/ już 3 lata sie tak męcze, to ciągle wraca.

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 15:36

    taka terapia 4 szklanek działa prozdrowotnie na wielu płaszczyznach, ale nie wiem jak Twój obolały żołądek zniesie taką opbętość, musiałabyś robić to powolutku, po jednej szklance małymi łyczkami, rozcierając językiem/żując nawet płyn

  16. ELLALA 26 lutego 2018 o 20:38

   A CZY SOK Z SELERA PRZERYWA PP? I CZY MOGĘ GO DODAĆ DO 4 SZKLANEK? WSTAJE O 6:00, PIJE 4 SZKLANKI WEDŁUG PEPSI 😉 A PIERWSZY POSIŁEK O 12:00

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 21:58

    pół litra soku? no nie wiem, obserwuj czy waga ładnie spada.

  17. Anna 26 lutego 2018 o 21:32

   Witaj Pepsi. A jak się zwalcza żółć w żołądku i refluks żółciowy?

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 21:57
  18. Kinga 26 lutego 2018 o 22:34

   Przepraszam. Od razu z innej beczki. Potrzebuję bardzo pomocy.Mojej 10 letniej córce od tego stycznia dziwnie pachną dziąsła. Pierwszy raz miała niesamowicie dużego guza i narzekał na ból dziąsła. Miała nacięte dziąslo i codziennie spłukiwania z jakimś oksy….. coś tam. Po tym podświetlenie i potwierdzono prawdopodobieństwem że to był jakiś uraz mechaniczny A zarazem wyrzynanie stałego zęba. Dla bezpieczeństwa usunięty ząb mleczak Za jakiś czas kolejny ząb. Od nowa tą samą metoda leczenia. Miala wykonany teraz zdjęcie panoramiczne.Ma wszystkie zęby stałe boczne w dziąśle.Dziś znów kolejny ząb czy dziąsła puchnie.Czyzby przy wyrzynaniu tak reagował? To jest dla mnie nieprawdobobne.Starszy syn tak nie miał. Zastanawiam się czy to nie jest powiązane,kiedy córcia ma mocny katar ścienny i kochanie czyli dużo śluzu w jamie twarzy? Dziękuję z góry za poświęcenie.

   1. Pepsi Eliot 27 lutego 2018 o 09:53

    niech codziennie rano ssie łyżeczkę oleju koksowego bio raw, jak długo wytrzyma, niech mulda z kwadrans, po czym niech wypluje do ubikacji. I koniecznie kalibracja kwasem askorbinowym TiB ze świeżym sokiem z pomarańczy.

   2. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 08:15

    Obejrzyj spokojnie:
    https://youtu.be/SUBZts9m5vY

   3. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 08:17

    Zastanawiam się czy to nie jest powiązane,kiedy córcia ma mocny katar ścienny i kochanie czyli dużo śluzu w jamie twarzy? Dziękuję z góry za poświęcenie.

    ma infekcję organizmu, dziąsła to tylko skutek, choć i tam mogą być patogenne przyczyny jak w filmie.

    1. Kinga 28 lutego 2018 o 22:59

     Dziękuję bardzo za odpowiedzi.Sama doktorowa się zastanawia jaka to przyczyna. Wogóle kiedy córka wystarczy że jest dwa u kogoś,to ewidentnie jest węższe.Bardzo szybko przybiera na wadze.Wystarczy 2-3 dni zje w postaci dużej ilości cukru i nabiału i do tego często kicha.Np cóż poza domem nie dam rady.

  19. ratkaadriana 28 lutego 2018 o 08:51

   Zaopatrzyłam się w bio selera i teraz zastanawiam się czy soczek można zrobić wieczorem, wstawić do lodówki i wypić rano? Zwykle wstaję wcześniej od chłopaka i nie chcę go obudzić blenderem, czy sokowirówą, a też z moją przebieżką nie będę czekać aż on wstanie 😀

   1. Emanuela Urtica 28 lutego 2018 o 09:07

    Niestety nie, Pepsi pisze o tym we wpisie „sok wypijasz od razu zanim się utleni, co osłabiłoby jego działanie”.

   2. Pepsi Eliot 28 lutego 2018 o 09:11

    nigdy, przeczytaj dokładni wpis

    1. ratkaadriana 28 lutego 2018 o 12:43

     Dzięki dziewczyny!

  20. macp 5 marca 2018 o 10:13

   co jak po soku z selera strasznie boli mnie żołądek? czy mam dalej go pić i liczyć ze organizm sie przystosuje?

   1. Pepsi Eliot 5 marca 2018 o 13:05

    nie można zadawać sobie bólu, może zmniejsz ilość

    1. macp 5 marca 2018 o 13:32

     no wypiłem dwie szklanki na czczo, moze przesadzilem, zobacze jak jutro będzie.

  21. grzegorzadam 5 marca 2018 o 18:03

   Tak, zmniejsz, tak bywa, będzie to zanikać z czasem.

  22. Lena 30 marca 2018 o 11:44

   Pepsuniu czy 20 minut wystarczy od selera do 4 szklanek odczekać ? I czy od 4 szklanek odczekać ileś tam trza by śniadanie zjeść ?? acha! … ja Hashimoto jestem,
   a w czwartej szklance w tym 4greens spirulina jest to jak wtedy .. brać .. nie brać ? buzi jak zawsze :*

   1. Pepsi Eliot 30 marca 2018 o 11:45

    wystarczy, a co,m szkodzi Ci spirulina? love

  23. Kwiatulla 7 kwietnia 2018 o 15:25

   Hej Pepsi , poradź coś proszę na nerwicę żołądka, włączyłem soki z selera i kapusty oraz ziemniaka żeby uśmierzyć żołądek od stresu , pewnie mam zapalenie 🙁 , dodam że mam mutacje mthfr , pH moczu z rana 6,0 w poludnie ,6,5 . Jak się z tego dziadostwa wyleczyć ehhh

   1. Pepsi Eliot 7 kwietnia 2018 o 15:38

    PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”
    Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego m. in. na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.
    Co potrzebujemy:
    – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
    – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
    Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.
    Efekty.
    Dla mnie i grona moich znajomych kuracja odniosła pierwsze pozytywne skutki już po kilku dniach (około tygodnia).
    Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. 
    Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. 
    Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit.
    Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.
    W późniejszych okresach (w momentach gorszego samopoczucia) warto wrócić do kilkudniowej kuracji.”

    Nerwicę żołądka leczy się oddychaniem, bieganiem i przebudzeniem, a jeszcze wcześniej akceptacją, ale zanim do tego dojdzie pomóż sobie marchewką. Robiłaś test sody na zakwaszenie żółądka?

  24. Kwiatulla 7 kwietnia 2018 o 23:51

   Dziękuję Ci bardzo , tak zrobiłem po 7 min lub wcale , przeczytałem mnóstwo artykolow u Ciebie i chce zacząć od wyleczenia żołądka a potem zakwaszenie ( chociaż już teraz stosuje sól przed i po , piolun sok z selera a potem włączę betainę – niesetni nie mogę OJ ani cytyryb ( nietolerancjA histaminy) ….na nerwice zaczalem brać niacynę flash free , zmetylowane formy Wit b . Aaaa wysylasz suplementy do uk?

   1. Pepsi Eliot 8 kwietnia 2018 o 08:54

    oczywiście wysyłamy na cały świat

  25. Kwiatulla 8 kwietnia 2018 o 11:23

   To super ale nie wiem od czego zacząć hehe tyle tego jest u Was

  26. Kwiatulla 8 kwietnia 2018 o 17:55

   Pepsi poleć mi jakieś super suplementy na obnizenie kortyzolu, od 3 lat ani drgnie na dol 🙁

  27. Kwiatulla 8 kwietnia 2018 o 20:06

   Pepsi Ty masz tu wszystko na blogu ! Powinnaś być ministerm zdrowia 🙂 ….kochana jeszcze jedno pytanie – skoro mam wysoki kortyzol to mogę chodzić na silownie i przerzucac ciężkie ciezary czy raczej wyluzowac i bieganie ?

   1. Pepsi Eliot 8 kwietnia 2018 o 23:20
  28. Eve 27 kwietnia 2018 o 10:21

   Pepsi, jak to jest możliwe, że od 2 miesięcy robię terapię 4 szklanek, od 2 lat zero cukru, glutenu i nabiału, zrobiłam dzisiaj test sody i odbiło się dopiero po 40 minutach? :/
   Czy może to być przez mesalazynę, którą biorę na wzjg?

   Love,
   Eve

   1. Pepsi Eliot 27 kwietnia 2018 o 20:12

    a jak się czujesz? znajdujesz kawałki niestrawionego pokarmu w kale? Masz problemy z trawieniem białka?

    1. Eve 18 maja 2018 o 11:47

     Cześć, cześć! To znowu ja.
     Nie wiem, co robię źle. Trzeci miesiąc terapii 4 szklanek, trzeci tydzień soku z selera naciowego na czczo i zakwaszenie żołądka nadal tragiczne. Do tego po soku z selera czuję się jakbym miała kamień w żołądku. Krwawienia z jelita jak były, tak są (WZJG)
     Jest możliwość, że to nie dla mnie?
     <3 <3 <3

     1. Pepsi Eliot 18 maja 2018 o 13:44

      odstaw seler, szukamy kolejnej metody, nie możesz czuć kamienia w żołądku, miewasz zgagę?

      1. Eve 18 maja 2018 o 14:32

       Nigdy nie miewałam, ale w ostatnim miesiącu pojawila sie ze trzy razy.

      2. Pepsi Eliot 18 maja 2018 o 17:05

       PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”
       Co potrzebujemy:
       – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
       – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
       Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.
       Efekty.
       Dla mnie i grona moich znajomych kuracja odniosła pierwsze pozytywne skutki już po kilku dniach (około tygodnia).
       Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. 
       Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. 
       Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit.
       Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.
       W późniejszych okresach (w momentach gorszego samopoczucia) warto wrócić do kilkudniowej kuracji.

      3. Eve 10 czerwca 2018 o 19:50

       Pepsiiii… znowu ja.
       Po terapii marchewką jelita troszkę się uspokoiły, ale problem z zakwaszeniem żołądka nie minął. Kilka miesięcy terapii 4 szklanek, w międzyczasie sok z selera, który odstawiłam bo czułam kamień w brzuchu. Od jakiegoś czasu czuje bardzo nieprzyjemne mrowienie w nadbrzuszu, przedwczoraj wymiotowałam (co u mnie jest ogromną rzadkością) i kwas żołądkowy nie był kwaśny – jak to bywa przy wymiotach, a neutralny i gorzki.
       Dzisiaj chciałam zrobić terapie czterech szklanek, ale juz po pierwszej czułam dyskomfort w żołądku – ewidentnie odrzucił cytrynę.
       Robiłam tez test z sodą i nie odbiło mi się w ogole.
       Nie wiem, co robię nie tak, no już nie wiem.
       Help, plissss!

       :* <3

      4. Pepsi Eliot 10 czerwca 2018 o 20:32

       to znaczy, że byłą to cofka zasadowej żółci z dwunastnicy, nie panikuj powoli zakwaszaj, masz betainę HCL?

      5. Eve 10 czerwca 2018 o 21:06

       Nie, ale będę robić zakupy, to dorzucę. Boje się tylko czy to nie jakiś stan zapalny żołądka, albo trzustki. Przy wieloletnim braniu Mesalazyny to się zdarza… czy w takim przypadku betaina HCL nie narobi więcej szkody, niż pożytku?

      6. Pepsi Eliot 10 czerwca 2018 o 23:28

       powstrzymaj się do rozpoznania, my nie mamy betainy bo to już byłoby nielegalne, bo oficjalnie jest już lekiem, nie suplementem

  29. Eve 28 kwietnia 2018 o 22:46

   Czuję fatalnie, ale to pewno przez mocne zaostrzenie wzjg. Niestrawionych resztek raczej brak, może bardzo sporadycznie. Nie zauważyłam problemów z trawieniem białka. Brzuch mam wiecznie wzięty, niezależnie od tego czy spożywam białko zwierzęce, czy nie, więc to raczej przez wzjg.

  30. Ewelina Retkowska 12 maja 2018 o 14:08

   Pepsi jak moge pomoc mojemu 2,5 letniemu dziecku z refluksem,dodam ze refluks nie byl od urodzenia a dopiero od 13mies zycia,ma tez mutacje genow mthfr oczywiscie dostl ipp na swoje dolegliwosci ktora narobila okropnego balaganu oraz vivomix probiotyki dziecko po tym dostalo okropnych wzdec i zaparc,cofalo sie jeszcze gorzej jakby kamieniem do studni rzucac az nosem jakby zolc wylatywala,ma zasluzowane czerwone gardlo oraz powiekszone migdalki podniebienne ,brak mi juz sil biegac po tych lekarzach zauwazylam tez ze dziecko slabo mi sie teraz rozwija jakby wszystko mysle ze stalo sie po szczepieniu na pneumokoki ono strasznie go uczulilo i zaraz bylo przelewanie w brzuchu kupy koloru seledynowego po 12 na dzien a pozniej juz etapami refluks,zaparcia,wzdecia,nerwowowsc,niestrawnosc itd obecnie ciagle jak choruje lapie infekcje drog oodechowych z duza iloscia sluzu ktory plynie do gardla,zauwazylam tez ze jesli zje cos nie tak czy wezmie jakis lek to mi puchnie no i w usg wyszly powiekszone wezly chlonne w jelitach oraz odwodniene prosze pomoz podpowiec cos nam.

   1. Pepsi Eliot 12 maja 2018 o 21:18

    Powolutku trzeba go oczyścić z tego syfu co mu zafundowali i zacząć go odżywiać. Na refluks spróbuj marchwi z masłem, to jest wprawdzie przepis dla dorosłego i na refluks od wrzodów, ale to są przecież pokarmy.
    PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”
    Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego m. in. na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.
    Co potrzebujemy:
    – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
    – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
    Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.
    Efekty.
    Dla mnie i grona moich znajomych kuracja odniosła pierwsze pozytywne skutki już po kilku dniach (około tygodnia).
    Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. 
    Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. 
    Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit.
    Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.
    W późniejszych okresach (w momentach gorszego samopoczucia) warto wrócić do kilkudniowej kuracji.”

    Następnie podawaj dziecku 1, lub 1,5 gram chlorelli This is BIO dziennie przed posiłkiem. Dziecko będzie ją chrupać. Należy zacząć od 1/4 tabletki i sukcesywnie co tydzień zwiększać dzienną dawkę o 1/4 tabletki.

    Do śniadania 1 Multi kids G&G (można wysypywać z kapsuki) a po śniadaniu 1 porcję liposomalu D3+K2 TiB, czyli 1000 jednostek D3 i 20 mcg K2. Przed podaniem należy porcję odstawić aby wyparowała niewielka ilość alkoholu, która jest dodana w zamian za jakikolwiek konserwant. Oraz też po śniadaniu 2 kapsułki Omega 3 G&G dla dzieci.

    Tzreba by pomyśleć też, aby pozbawić dziecko pasożytów.

    wrzucam prosty przepis dla dorosłych domowników i dla dzieci:
    Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
    Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

    Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

    Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
    Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

    Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
    W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

  31. kłębek 3 lipca 2018 o 09:35

   Pepsi dziś zrobiłam test sody – odbiło się po ponad 3 minutach. Czyli że mam niedokwasotę żołądka. Ale co zrobić przy wysokim kwasie moczowym w krwi, niedoborze żelaza, chudości na granicy niedowagi? Staram się ograniczyć mięso ale wtedy momentalnie spadam z wagi :-/ Co powinnam zrobić żeby żyć i funkcjonować? Biorę już niacynę 3×500, witaminę D3+K2, chlorellę, wit C 1000 mg, rano piłam wodę z cytryną ale teraz już nie wiem czy dobrze robiłam. Proszę poradź.

   1. Pepsi Eliot 3 lipca 2018 o 09:47

    brak kwasu z żołądku sprawia, że źle trawisz aminokwasy, i wtedy zakwaszasz ciało. więc wszystko się zgadza. Jaki masz poziom pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Pij sporo wody, i dużo soku z wiśni bio

  32. zooja22 4 lipca 2018 o 11:35

   Stosuję terapię od około miesiąca i mniej więcej od tego czasu zauważyłam problem ze skórą podczas ekspozycji na słońce. Pojawiają mi się mocno swędzące krostki i generalnie skóra rąk, dekoltu i karku swędzi już do końca dnia. Teraz nawet 2 minutowa ekspozycja na słońce powoduje swędzenie. Nie chcę przerywać kuracji, ale też nie wyobrażam sobie nie wychodzić na słońce. Wyczytałam, że może to być spowodowane zawartymi w selerze psolarenami. Psolareny są wykorzystywane w fototerapii łuszczycy, ja choruję na skórną oraz stawową. Czy to jest normalny objaw? Miałam sytuację opanowaną, ale CC i teraz codzienny brak higieny snu spowodował nawrót, a przy karmieniu piersią nie mogę stosować wcześniejszych metod jak np.wrotycz. A choroba szczególnie stawowa postępuje, chyba już nigdy w życiu nie pobiegnę, a mam 30 lat…Moje pytanie, czy masz wiedzę odnośnie fototerapii? Czy według Ciebie powinnam przerwać picie soku z selera? Dodam, że poziom wit D wynosi 58, dzięki Twojej liposomalnej idzie w górę, bo wcześniej było źle. Jak ci kostaryjczycy radzą sobie z plażowaniem?
   Pozdrawiam ciepło

   1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 13:02

    gdy jesz dużo antyoksydantów słońce przestaje parzyć.Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku. Przerwij picie soku. Robisz kurację tę?: https://www.pepsieliot.com/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy-mykoplazmie-diy3/

   2. grzegorzadam 15 lipca 2018 o 21:45

    Dodam, że poziom wit D wynosi 58”

    Przyzwoity, ale szału nie ma przy takim ”uczuleniu”, systematycznie podnoś, 2-3 krotnie.

    ”Alergia na słońce daje się uleczyć za pomocą wyrównania poziomu i witaminy D.
    Kto jednak spróbuje wyjść z nią na słońce po zastosowaniu kremu przeciwsłonecznego;
    wpadnie w błędne koło, ponieważ właśnie ten krem całkowicie zapobiega tworzeniu się
    w organizmie witaminy D. Niestety za pomocą tworzenia takiej iluzji przemysł zarabia
    krocie. Do rozpowszechniania błędnych informacji na ten temat przyczyniają się też
    przemysły spożywczy i kosmetyczny, które robią wiele zamieszania i – można
    powiedzieć – istny cyrk wokół wszelkich kosmetyków ochronnych od słońca, a
    przemilczają takie właśnie skutki ubocznej.”

  33. zooja22 4 lipca 2018 o 19:05

   Jem dużo antyoksydantów, bo spożywam głownie surowe bio warzywa i owoce z dodatkiem kaszy jaglanej i owsianki. Inne produkty czasem, ale nigdy nie: nabiał, gluten, cukier, konserwanty. Z tym, że mam problem z ich wchłanianiem, dlatego pije sok z selera. Biorę też betainę hcl z pepsyną, bo mam gazy po l-glutaminie..Czyli cały układ trawienny siedzi. Robiłam kurację boraksem rok przed zajściem w ciąże i skończyłam jak zaszłam. W ciąży było super a teraz nie. Obawiam się czy Herx nie wpłynie do mleka. Myślisz, że to bezpieczna kuracja przy karmieniu??? Jeśli to mykoplazma to dziecko też ją już ma, prawda? Biorę kwas ortokrzemowy z borem, ale to są mniejsze dawki. Zastanawia mnie czy to na pewno mykoplazmy, bo moja mama i babcia też mają łuszczycę, ale to pewnie nie wyklucza posiadania przez nie również mykoplazm.

  34. Migotka 22 lipca 2018 o 00:13

   Może być seler z blendera ?

   1. Pepsi Eliot 22 lipca 2018 o 00:34

    nie

  35. drefet 3 sierpnia 2018 o 16:14

   mam chlorofil w plynie wylac go czy do czegos mozna zastosowac bo jak rozumiem do picia to nienajlepszy pomysl?

   1. Pepsi Eliot 3 sierpnia 2018 o 17:25

    można pić, postępuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu

  36. ewulka 18 sierpnia 2018 o 12:50

   Pepsi gdzie mozna z Toba porozmawiac dluzej??chodzi o dziecko 3 letnie

   1. Pepsi Eliot 18 sierpnia 2018 o 15:54

    zawsze można napisać na meila, ale niestety jest spora kolejka, często tutaj szybciej odpowiadam, co się dzieje?

  37. ewulka 18 sierpnia 2018 o 20:22

   Dziecko ma 3 latka stwierdzili mu niby autyzm ,wszystko rozumie ,wykonuje polecenia ale brak mowy mowi baba.mama,wszystko nasladuje,ma mutacje genu mthfr wydaje mi sie ze wszystko z nimbylo wporzadku az do szczeien ktore podali mu naraz 6w1 plus menigokoki i pneumokoki w jednym dniu ,po tych szczepieniach straszne przelewanie w brzuchu,skora cala cvzerwona biegunki sluzowe koloru seledynowego i refluks trwalo to ponad 2 tyg zostawalam odsylana od lekarzy z dicoflorem i ze to problem zabkow dziecko miesiac pozniej cale w krostach na skorze i goraczka niekonczaca sie lub stany podgoraczkowe ponad miesiac podawalli nurofen,pozniej zapalenie gardla zasluzowanie noso gardla i powiekszone migdalki podniebienne ,refluks straszny az chrypa i dziecko przelykac nie moglo dostal amoksycyline ,za 3 tyg znowu to samo znowu amoksycylina z kwasem klawulenowym no i od tamtej pory straszne problemy z jelitami,wzdecia,refluks zaparcia czerwone gardlo i powiekszone migdalki podniebienne oraz zasluzowane gardlo,gastrolodzy mnie pytali z kad on ma tyle sluzu hmm dali na refluks polpraszol i debridat oraz syropy na alergie po ktorych maly jeszcze gorzej sie czul i puchl,wyszlo w usg odwodnienie .robilam w poznaniu nietolerancje wyszlo ich dosc sporo w klasie igg oraz badanie mikroflory jelit w stanach podpowiesz nam cos co w takiej sytuacji robic bo gastrolodzy to porazka nasi.

   1. Pepsi Eliot 18 sierpnia 2018 o 20:30

    Dobrze byłoby zacząć od poszukania przyczyn takiego stanu rzeczy, bardzo często winne są pasożyty.

    PASOŻYTY

    Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
    Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
    Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

    Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

    Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
    Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

    Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi, czyli w przypadku Twojego malucha, olej lepiej zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
    W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

    KOLEJNE Ważne informacje:

    Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częścirj niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba. https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

    https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

    Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

    Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

    UODPORNIENIE

    Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?
    Podajesz mu witaminę D3?

    Podawaj mu 1 Multi Kids G&G do śniadania

    Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania (dopóki nie będzie wyników badania niech bierze tylko 1 tabletkę, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację) oraz 2 Omega 3 G&G dla dzieci, też po śniadaniu.
    Dziecko powinno zjadać 1,5 grama chlorelli This is BIO i 2 gramy spiruliny This is BIO , przed posiłkiem/lub w sumie przed 2 posiłkami), czyli 3 tabletki, dzieci o dziwo lubią chrupać chlorellę. Ale zacznij mu podawać od 1/4 tabletki i co tydzień sukcesywnie zwiększaj jej dawkowanie.

    Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj dziecku do kąpieli kieliszek (100 mllitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

    A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

    nie jestem lekarzem

  38. ewulka 20 sierpnia 2018 o 22:47

   dzieki poziom wit d ma 57,91 suplementuje mu wit d,w badaniach wychodzi zelazo 147 a ferrytyna zanizona cos zjada zelazo,neutrofile tez zaniozne,witamina b12 rowniez zanizona ,iga wydzielnicze w jelitach ponad norme,wyszla nam tez klebsiella i grzyb candida incospicua i brak dobrej ecoli we florze dobrej i brak clostridium dobrego rowniez a bifido,entero,lacto wszystko w gornej granicy,beta-defensyna zawyzona czyli nablonek jelita ma slaba odpornosc przed patogenami i tarczyca tez wyszla tsh3,9 niby w normie a na grupie dowiedzialam ze ze dzieci powinni miec 2 nie wyzej.

   1. Pepsi Eliot 21 sierpnia 2018 o 00:05

    dieta, oczyszczanie, wzmacnianie

  39. ewcia 23 sierpnia 2018 o 22:50

   Pepsi jak mozna oczyscic dziecko z nadmiaru sluzu,jak dziecko kichnie sluz wylatuje z buzi,nos czysty,ciezko mu sie oddycha wprowadzilam do diety platki jaglane z maslem klarowanym ghee to podejrzewam ze go tak zasluzowalo,nawet kupy przez to zasluzowanie nie moze zrobic.

   1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2018 o 00:11

    kuracja kaszą jaglaną, napiszę o odśluzowywaniu, to bardzo ważne.

  40. ewcia 24 sierpnia 2018 o 07:45

   a płatki jaglane to nie to samo??bo zauwazylam ze po wprowadzeniu platkow jaglanych z maslem klarowanym ghee dziecko sie zasluzowalo i nie moze sie zalatwic.

   1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2018 o 08:45

    węglowodany z tłuszczem nikogo nie leczą, a czy płatki wyglądają jak kasza?

  41. ewcia 24 sierpnia 2018 o 13:04

   kurcze taka diete mialam od dietetyka juz 3 z kolei i dziecko mi zalatwili tak ze refluks az drogi oddechowe zalewa a sluz jak kichnie buzia wylatuje az ,ciezko mu oddychac,codziennie rano platki jaglane z maslem ghee mialam zalecone od wszystkich 3 dietetykow,a placuszki cukiniowe z chia,maslem klarowanym oregano sa ok??

   1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2018 o 16:52

    nie ok, znajdę Ci przepis i podam

  42. mariolakos 21 września 2018 o 09:29

   Nie ma aktualnie selera naciowego w biosklepie. Czy mogę wysypać betainę HCL z osłonki i połknąć? Celulozowych kapsułek nie trawię (brak kwasu 😉 )?

  43. Zuzia 15 października 2018 o 21:46

   Czy seler naciowy może być nie bio z biedronki czy netta? mieszkam w takiej miejscowość, że nie mam dostępu to większości żywności bio. Aktualnie bie mogę sobie też pozwolić na seler naciowy bio. Czy z jednego selera 400g jak jest na opakowaniu wyjdzie tyle soku? I czy to normalne, że eco marchew w netto
   ma zielone końcówki?

   1. Pepsi Eliot 16 października 2018 o 08:25

    nigdy, seler naciowy jest na liście parszywej 12, musi być bio. marchew nie musi być bio. Zielone końcówki nie robią się z pestycydów.

  44. Gosza 1 grudnia 2018 o 20:52

   Nie łączyć cukru z tłuszczem ok. A czy mogę łączyć avokado z owocami, zielony szejk z owocami i kapka oleju np. z wiesiołka?

   1. Pepsi Eliot 1 grudnia 2018 o 22:17

    a po co ten olej? nie można go wypić po słodkim szejku?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *