Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 008 743
15 online
39 233 VIPy

Najprostszy sposób na odbudowanie zapasów kwasu żołądkowego

I o wiele za częste zalecanie leków ipp zobojętniających kwasy, bowiem najczęściej problemy trawienne wynikają jednak z za małej ilości kwasu chlorowodorowego w żołądku, a nie z jego nadmiaru. Łącznie z refluksem.

Ten prosty, domowy test sody nie jest ostateczną wyrocznią co do poziomu kwasu w żołądku, ale okazuje się zadziwiająco trafny w wielu przypadkach. A kontrowersyjna decyzja o zakwaszeniu żołądka skutkuje ogólną poprawą zdrowia. Bowiem dobre trawienie białka jest najbardziej istotnym wskaźnikiem sprawnego układu trzewnego, dzięki czemu trzymasz właściwą alkalizacja ciała, a jelita nie przeciekają. Co z kolei oddala Cię od wielu chorób o podłożu autoimmunologicznym.

Ilość kwasu żołądkowego często ulega zmniejszeniu właśnie z powodu mocno przebiałkowanej diety, gdzie mięso i wędliny je się nie tylko codziennie, ale nawet 3 razy dziennie. Miej na uwadze, że strawienie czystych i surowych owoców i dobrze rozdrobnionych warzyw wymaga najmniejszego wysiłku.

Sporego bałaganu w kwestii kwasu żołądkowego mogą narobić też inne leki na receptę, w tym przeciwgrzybiczne, no i oczywiście stres. Bojąc się, dygocząc z powodu życia, nieustająco obciążasz nadnercza produkcją kortyzolu i adrenaliny, i tracisz kwas w żołądku.

Rozróżniamy wiele rodzajów adrenaliny

W zależności od twojego stanu zaangażowania emocjonalnego w problemy, czy też ekscytacje życiowe, gruczoł nadnerczy produkuje aż 56 odmian tego hormonu. Adrenalina wytwarza się w odpowiedzi na poczucie lęku, paniki, wstydu, nienawiści, zazdrości, depresji i każdego stresu.

Adrenalina a poziom kwasu żołądkowego

W sytuacji zagrożenia dzikim szakalem ma swoje uzasadnienie, na codzień i z byle powodu staje się niszczycielskim trendem atakującym wiele aspektów twojego życia. Jednak przy okazji tego wpisu skup się na jej wpływie na zmniejszenie ilości kwasu żołądkowego.

Amoniak, białko, jelita

Jest też bardzo istotny problem przenikania amoniaku, często mylony z zespołem nieszczelnego jelita (z czym nie ma nic wspólnego), co ma ścisły i odwrotny związek z prawidłową ilością kwasu żołądkowego. Przenikanie amoniaku to fakt bezdyskusyjny.

Aby pojąć jak przebiega ten proces trzeba prześledzić najzwyklejszy proces przetwarzania przez ciało pożywienia. Jedzenie trafia do żołądka, gdzie zostaje strawione. Gdy jesz z pietyzmem, długo żujesz kęsy, proces trawienia zaczyna się jeszcze w otworze gębowym. Gdy jesz dużo białka, organizm za pomocą chlorowodoru i enzymów trawiennych rozbija go na czynniki pierwsze, które zostaną wchłonięte w jelitach.

Jeśli kwasu jest za mało, a zwykle jest za mało, białko, które dotrze do dolnego odcinka przewodu pokarmowego zacznie gnić. I o ile Borys (Bołotow) przestrzega również przed fermentacją roślin, o tyle Antony (William) przestrzega nade wszystko przed gniciem białka.

Procesy gnilne uwalniają amoniak, a także skutkują wzdęciami, złym trawieniem, i przewlekłym odwodnieniem. Na już może nie być żadnych objawów tego stanu rzeczy, ale wszystko dopiero ma zamiar się rozkręcić. Zdarza się, że groźne dla ciała kwasy zajmują miejsce kwasu chlorowodorowego, czemu też nie towarzyszą jeszcze żadne niepokojące objawy. Jednak po upływie paru lat złe kwasy cofają się do przełyku. To właśnie one powodują refluks żołądkowy.

Często są mylone z kwasem chlorowodorowym, a z zupełnie niewiadomych powodów pracownicy służby zdrowia mylą rzecz nagminnie, zawsze zapisując pacjentom ipp.

Wyściółka jelit na takie dictum, czyli te brzydkie kwasy, zaczyna wytwarzać śluz. Jeśli bez powodu czujesz w gardle śluz, niekiedy zasychający śluz, jest to zapewne przejaw walki organizmu z kwasami wżerającymi się w ścianę żołądka i wyściółkę.

Wracając jednak do oparów amoniaku, należy być świadomym, że gdy w przewodzie pokarmowym rozkłada się jedzenie, uwalniający się toksyczny amoniak może przeniknąć do krwiobiegu. I nie musi dojść do żadnej infekcji, pęknięcia jelita cienkiego, ani okrężnicy.

Grzyby Candida uwalniające substancje toksyczne też nie będą niczemu winne. Źródłem problemów milionów ludzi borykających się ze złym trawieniem, czyli gniciem białek są przenikające do krwi opary amoniaku i wraz z krwią zatruwające komórki.

No to jeśli wszystko zaczyna się i kończy na tej małej ilości kwasu żołądkowego, to co jest największym winowajcą? No właśnie ta, zupełnie bez kontaktu z dzikim zwierzęciem, wciąż wyrzucana adrenalina.

Szalenie dobra wiadomość

Aby rozwiązać problem gnicia źle strawionego białka, czyli rozwiązać problem amoniaku (często źle interpretowanego problemu też przez naturopatów, czyli akurat nie przeciekającego jelita) jest przywrócenie właściwej objętości kwasu chlorowodorowego w żołądku.

Jest na to prosty i skuteczny sposób: wystarczy codziennie pić na pusty żołądek yyy… pół litra, czyli 2 szklanki soku z bio selera naciowego.

Zapewne nie podejrzewałaś selera o takie właściwości, a jednak. Potraktuj tę radę poważnie. Przy czym sok z selera powinno się pić zawsze na czczo i zawsze bez innych domieszek.

Uwaga

Jest pewna mina. Sok z selera zawiera dużo sodu, i ludzie o wysokim ciśnieniu mają o to pretensje. Jeśli jesteś w tej sytuacji zakwaszaj żołądek innymi metodami

Jak zrobić sok z selera?

Myjesz w dobrej wodzie organiczne łodygi selera. Z niczym nie mieszasz. Następnie wrzucasz do sokowirówki, również niczego nie dodajesz, bo każdy składnik zaburzy efekt. Sok WYPIJASZ OD RAZU ZANIM SIĘ UTLENI, co osłabiłoby jego działanie.

Seler zawiera wyjątkowe związki sodu, z którymi łączą się bioaktywne pierwiastki śladowe i substancje odżywcze. Szklanica soku z rana poprawia trawienie wszystkiego w ciagu dnia.

Z czasem sole mineralne, minerały i substancje odżywcze przywrócą właściwą objętość kwasu żołądkowego. Po wypiciu soku idziesz robić oblucję i stroić się, albo jeszcze lepiej idziesz na codzienny trening ciała i duszy.

Po czym wracasz i robisz oczyszczające, nawadniające, dotleniające komórki, oraz odżywiające 4 szklanki™ (tam jest MAGNEZ)

Poranne nawadnianie wnosi Cię na inny level. Gdy do tego dodasz wysokoenergetyczne, surowe roślinne śniadanie, znika lenistwo i wolty do siebie i Wszechświata.

Po śniadaniu uzupełniasz witaminę D3 w protokole z K2, albo po prostu idziesz na kostarykańską plażę, gdzie ludność żyje 110 lat lewą nogą do lusterka.

owocek

Źródło:

Anthony William Boski lekarz


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 49 523 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar WAWA 2 25 lutego 2018 o 16:12

  Kochana Pepsi, a gdzie można kupić bio seler, bo ja nie mam takich mozliwości. W Liedlu takowego niestety u nas nie ma 🙂
  Bardzo dziękuje za wpis, bo to temat w sam raz dla mnie.
  Pozdrawiam i dziekuję, że jesteś. Niestety nie mogłam spotkać sie z Toba w Krakowie, ale mam nadzieje, że jeszce do Ciebie dotrę w Krakowie.

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 16:16

   bardzo często widziałam w Oshonie, można zamówić w naszym sklepie, chyba, nie wiem, czy jest włączona taka opcja, dla mnie zamawiają :), można kupić w Organicu, albo w innych sklepach ze zdrową, niestety musi być bio

   1. avatar FiGi 26 lutego 2018 o 08:34

    Lokalny Rolnik polecam 🙂

   2. avatar annawannie 30 stycznia 2019 o 07:18

    potwierdzam, akurat seler jest dość regularnie w oszonie w galerii bronowice 😉 :*

 2. avatar ja 25 lutego 2018 o 16:12

  jak to zrobic bez sokowirowki?? zblendowanie w blenderze i odcedzenie da radę? 🙂

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 16:14

   spróbuj bardzo dobrze zblendować i nie odcedzać

   1. avatar Paulina 25 lutego 2018 o 18:25

    nie dodawać wody przy blendowaniu?

    1. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 18:50

     jak pijesz blendowany dodaj, żeby uzyskać gładź

     1. avatar Paulina 25 lutego 2018 o 19:15

      dzięki za odpowiedź 🙂 jest jakaś konkretna ilość selera jaką powinno się wrzucić do blendera? i ilę moge dodać wody? wybacz, że męczę takimi pytaniami ale na pewno rozpocznę tą kurację, moja deska ratunku 🙂

     2. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 20:20

      jeśli chodzi o sok, to ma być pół litra, to jak widać dużo

   2. avatar ALEEEEZE 29 stycznia 2019 o 22:42

    A CZY MOGĘ PRZED KURACJĄ 4 SZKLANEK ZJEŚĆ PO PROSTU GARŚĆ SELERA?

    1. avatar Jarmush 30 stycznia 2019 o 06:34

     zmiksuj go

 3. avatar Izabela 25 lutego 2018 o 16:39

  Przez jaki czas trzeba byłoby pić taki sok? Na chwilę obecną używam octu jabłkowego przed posiłkami ??

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 17:49

   ocet w wielu przypadkach to za mało, po drugie w mojej terapii 4 szklanek też jest ocet.

   1. avatar Marta 29 stycznia 2019 o 19:58

    o rety, ocet to za mało :/ tak ciężko idzie mi jego picie, nie mogę tego smaku przełknąć, z selerem naciowym też jest źle 🙁 a piłam z dodatkami. Śluzu mam pełno, czasami aż mnie zatyka jak chcę coś powiedzieć, taka jakaś klucha… ehhhh

    1. avatar Jarmush 29 stycznia 2019 o 20:01

     może kuracja jaglanką (kaszą) sprawdzi się u Ciebie, wygooglaj ?

     1. avatar annawannie 30 stycznia 2019 o 07:28

      wiem, że o smakach i gustach sie nie dyskutuje! nie wiem tez, czy to kwestia przyzwyczajenia, ale! o ile na poczatku też mi woda z octem nie wchodziła, to odkad odkrylam ocet niefiltrowany alce nero, dostepny zreszta u pepsi, to jakbym piła lemoniade! 😀 wiele zależy od dobrego octu zatem (od stopnia rozcieńczenia wodą tez) i polecam popróbować.

      a co do selera, to niby też nie byłam wielką fanką, ale za to jego intensywny smak skutecznie zabija trawiasto-rybno-jajowaty posmak w 4 greens, wiec z dwoooojga zlego… wole smakować selera 😀 4 szklanka z selerem jest wrecz pyszna!… dobra, żartowałam 😀 ale pyszniejsza niz z jarmużem i żaluje, ze nie moge jej pic w takiej postaci w pracy! 😉

 4. avatar Aneta D Falkiewicz 25 lutego 2018 o 16:58

  Fajna ta wątroba 😀 i wyrostek sympatyczny 😀 potwierdzam, kiedyś, w prehistorii, na czczo pijałam soki warzywne, w tym co drugi dzień z samego selera (dieta dr Cabot), i czułam się zarąbiście przez kilka miesięcy, poprawiło się wszystko w układzie pokarmowym, a weganką jakąś tam wtedy jeszcze nie byłam, nawet kurczaka & gluten jadałam.

 5. avatar Anna 25 lutego 2018 o 17:17

  Czy mogę ten sok pić przy wzjg podczas zaostrzenia

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 17:47

   spróbuj trochę i zobacz jak się czujesz

  2. avatar grzegorzadam 26 lutego 2018 o 05:30

   Trzeba próbować, aby zlikwidować ten problem, trzeba mieć zdrowy żołądek.

 6. avatar słoneczko 25 lutego 2018 o 18:25

  Informacje w sam raz dla mnie, dzięki Pepsi! Mam pytanie, przez jaki okres czasu trzeba pić taki sok aby kwas wrócił do normy?
  W każdym razie jutro zaczynam 😉

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 18:52

   sama zobaczysz, będzie wielka poprawa, połącz dwie kuracje, bo kurkuma w pierwszej szklance z podwyższającycm jej wchłanianie (20 razy) czarnym pieprzem to wypas, nie mówiąc o chlorofilu w czwartej, no i magnezie w drugiej. To jest synergia.

   1. avatar drefet 2 sierpnia 2018 o 17:23

    czy zamiast zielonek nawet proszku mozna chlorofil w plynie i lub chlorelle w tabsach ?

    1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2018 o 21:07

     chlorellę

     1. avatar drefet 9 sierpnia 2018 o 17:31

      b duzo zjada zielonyc i proszki od ciebie i liscie np jarmuz i salatki …w sumie procz serwatki tylko rosliny ph moczu przez caly dzie i w nocy tez constans 8 jak to obnizyc ? ale ni sztucznie typu zurawina tylko na stale ? z czego to moze wynikac?

     2. avatar Jarmush 9 sierpnia 2018 o 18:46

      stale nie ch bierze więc żurawinę, przecież we krwi ma właściwe pH, nie cierpi na zasadowicę, a co do izolatu serwatki, to jest to jedyne białko zwierzęce, które nie zakwasza

     3. avatar drefet 9 sierpnia 2018 o 18:49

      no dobrze , ale ja mam teraz np mierzylam ponad 8 tak 8/9 ph nie chce sie niepotrzebnie denerwowac, jak to obnizyc czym? sok z zurawin wypilam ostatnio i nie spadlo ph

     4. avatar drefet 10 sierpnia 2018 o 07:06

      rano jeszcze 8 po serwatce z wit c ok 2g msm kolagenem spadlo do 7 , faktycznie wit c zakwasza…albo reguluje…no nic poobserwuje

 7. avatar Monika 25 lutego 2018 o 19:47

  muszę dopytać co do tego łączenia tłuszczu z cukrem. jeśli tak to wszelkie połączenia np. avokado z miodem i kakao odpadają?

  1. avatar FiGi 26 lutego 2018 o 08:36

   awokado, kakao, orzech laskowy i daktyl – nutella moich dzieci 🙂

   1. avatar Aneta D Falkiewicz 26 lutego 2018 o 08:46

    pomin miód i bedzie ok

   2. avatar monika 26 lutego 2018 o 11:33

    zestaw fajny, ale daktyl to też słodzidło, cukier prosty, więc też odpada. Więc chyba odpada całkowicie avokado na słodko

  2. avatar FiGi 26 lutego 2018 o 08:39

   Pepsi, jest jakaś mała szansa, że smoothie z selera plus mały pomidor plus pieprz dadzą radę w ten sam sposób? Nie przełknę samego selera

   1. avatar Jarmush 26 lutego 2018 o 08:57

    nie dadzą, wszędzie się podkreśla, że ma być solo, a swoją drogą jak można nie przełknąć selera, a potrafić zjeść frytkę ? 😀

    1. avatar FiGi 26 lutego 2018 o 12:43

     Mam nadwrażliwość sensoryczną, schrupać selera jak najbardziej, ale nie w formie soku czy smoothie , z tego powodu od dziecka nie jem ryb ani grzybów ?

     1. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:12

      Mam nadwrażliwość sensoryczną”

      Możesz to szerzej opisać?

     2. avatar FiGi 28 lutego 2018 o 08:33

      Konsystencja pewnych pokarmów wzmaga u mnie mdłości i nie jestem w stanie znieść jej w ustach, tym bardziej pogryźć albo przełknąć

 8. avatar Zelda 25 lutego 2018 o 21:02

  Pepsi, przepraszam, że na inny temat, ale strasznie się dzisiaj wystraszyłam, kiedy zobaczyłam kapiącą przez chwilę krew z odbytnicy. Jasną i świeżą. Wcześniej bolał brzuch i przeczyściło mnie. Pilnuję co jem, jestem weganką, od pół roku na bezglutenie. Nie mam pojęcia co robić! Czy działać szybko, czy obserwować? Pepsi, poradź proszę!

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2018 o 21:13

   ile masz lat?

   1. avatar Zelda 25 lutego 2018 o 21:18

    52

   2. avatar Zelda 25 lutego 2018 o 21:29

    od razu mówię, że jestem szczupła, nie mam hemoroidów, ale kłopoty z krążeniem i owszem. Zimne stopy i dłonie, a na łydkach, po południu, żylaki.

     1. avatar Zelda 26 lutego 2018 o 09:05

      Tak, niestety badań żadnych nie robiłam dawno. Tylko TSH które wyszło bardzo nie w normie, dlatego płyn Lugola stosuję. Zajrzałam do ściągawki badaniowej i widzę, że czas posprawdzać co się da. Zrobię to, dziekuję za przypomnienie. Nie rozumiem tylko skąd to krwawienie mogę mieć! W necie tyle strasznych opcji wygrzebałam, ale pocieszam się, że to głównie ze strony medycyny której porady szerokim łukiem omijam.

     2. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:05

      W necie tyle strasznych opcji wygrzebałam,”

      Nie nakręcaj się, też to kiedyś miałem i żyję i mam się witalnie 😉

      Tak, mogą być początki hemoroidów, nic strasznego, do likwidacji.

    1. avatar MariaMagdalena 26 lutego 2018 o 11:23

     A może jednak hemoroidy się zaczynają? Pozdrawiam mocno.

  2. avatar grzegorzadam 26 lutego 2018 o 05:32

   Nie panikuj, obserwuj.

 9. avatar Jola 25 lutego 2018 o 21:42

  Pepsi a co jak jest mega problem ze śluzówką? Próbuje ją wyleczyc czym się da, ale nie wiem czemu nie wychodzi. sok z ziemniaka-mega wzdecia, gorzkie zioła- podrażniają i wyłażą wżery na języku, aloes, olej z rokitnika …wszystko tak samo. Sok z kapusty tez za ostry. Z selera tez raz próbowałam i tez ostry 🙁
  Pepsi ratuj co robić?????
  Trawienie leży na maxa, ciagle wzdecia po wszystkim. Nawet po szklance wody!

  1. avatar grzegorzadam 26 lutego 2018 o 07:48

   Trawienie leży na maxa, ciagle wzdecia po wszystkim. Nawet po szklance wody!”

   Przeczyść jelita solanką Ted’a najpierw, zrób test niacyny również:
   http://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow-2/

  2. avatar grzegorzadam 26 lutego 2018 o 07:48

   brałaś IPP ?

  3. avatar Dżasta 3 lutego 2019 o 09:53

   A próbowała Pani zaleczyć najpierw śluzówkę żołądka kleikiem z siemienia lnianego naczczo? Mi pomogło trochę 🙂

 10. avatar Jola 26 lutego 2018 o 08:01

  Grzegorzadam nie bralam ipp bo wiem co to za g… Całą sluzowke rozwalilam sobie wlasnie przez leczenie chemią pasożytów. Slynny doktor O. mnie tak zalatwil ?. Do tego ciagly stres i wszystko padlo i nie chce „wstac”. Test z soda pokazuje strazne niedokwaszenie bo odbilo mi sie dopiero w 33minucie. Ale zadne dokwaszanie nie wchodzi w gre przy takiej sluzowce. Wszystko strasznie podraznia i wylaza wzery na jezyku. Zadne solanki bo to jakbys polal kwas na rane.

  1. avatar marta 26 lutego 2018 o 09:08

   Jola, mam podobnie jak ty. jesli jesz inne surowe warzywa i owoce to powinnac na poczatek zaprzestac i skoncentrowac sie na gotowanych zeby zoladek uspokoic. Ja tak robie. Potem dopiero wprowadzenie soku z selera. W ksiazce wiliamsa wyczytalam ze co za duzo to nie zdorwo. w ogole nie powinno sie mieszac soku z selera z innymi owocami. Na poczatek naprawde – gotowane lekkostrawne rzeczy a potem powoli sok z selera. seler to naprawde super rzecz.

   1. avatar Jola 26 lutego 2018 o 21:50

    I co lepiej Ci? Zastanawiam sie czy nie przejść na dwa tygodnie na same zupy?!

    1. avatar marta 27 lutego 2018 o 10:01

     Jak nie jem surowego to niestety jest jednak lepiej. jestem zrozpaczona, bo uwielbiam owoce i warzywa. Na pewno musisz sobie zrobic badanie krwi IGE calkowite. Musisz sprawdzic czy nie masz juz alergii. Bo klopoty z jelitem to czesto alergia niestety. Ja zastosowalam program „6 krokow wyjscia z alergii” ktory zaklada przejscie na diete naturalna, bezglutenowa, bezmleczna, bezcukrowa i niskohistaminowa. Z suplementow to koniecznie dobre probiotyki i glutamina. Dieta mi pomogla obnizyc IGE calkowite (z 990 na 640 aktualnie) i wyciszyc problemy zoladkowe, takze widze ze reakcje alergiczne odgrywaja tutaj duza role. Niestety nie jestem w stanie do konca okreslic co mnie najbardziej uczula. Mysle ze nie musisz przechodzic tylko na zupy. Wystarczy ze twoja dieta bedzie naturalna i nieprzedworzona i wykluczy przetwory mleczne i glutenowe, bedzie niskohistaminowa i bezcukrowa. Zacznij sama robic chleb bezglutenowy, najlepiej na zakwasie, wlasne pieczenie itp. Wiem, ze mieso ma w dzisiejszych czasach to nie najlepsza opcja ale ja kupje tylko bio. Niestety nie moge zrezygnowac z miesa poniewaz musze jakos bilansowac pozywienie i dostarczas organizmowi kalorie i nie spasc znowu z wagi. Aktualnie zaczynam testowac sok z selera. Jak pije sam sok i po pol godziny jem sniadanie np kromke chleba bezglutenowego to potem nie mam problemow gastrycznych.

   2. avatar joanna 28 lutego 2018 o 14:34

    mojemu tacie krwawiące rany w żołądku i zapalenie błony śluzowej żołądka wyleczyło srebro koloidalne przez 2 tygodnie i dmso plus msm przez kolejne 2 tygodnie i tak na zmianę przez 2 miesiące. Gastroskopia przed i gastroskopia po jest namacalnym dowodem – żadnych ran w żołądku. pzdr

    1. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 15:03

     ”mojemu tacie krwawiące rany w żołądku i zapalenie błony śluzowej żołądka wyleczyło srebro koloidalne przez 2 tygodnie i dmso plus msm przez kolejne 2 tygodnie i tak na zmianę przez 2 miesiące. Gastroskopia przed i gastroskopia po jest namacalnym dowodem – żadnych ran w żołądku. pzdr”

     Krótko mówiąc- BRAVO ! 🙂

     Opisz dokładniej jak znajdziesz chwilę, znakomita informacja.

  2. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 06:56

   Test z soda pokazuje strazne niedokwaszenie bo odbilo mi sie dopiero w 33minucie.”
   hmm…

   co to były za leki od doktora?

  3. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 06:59

   Zadne solanki bo to jakbys polal kwas na rane.”

   Lekko fizjologicznie posolona woda tak nie działa.
   Tak samo spirytus, stosowany jako pierwszy kiedyś przy oparzeniach (!).

   Pij soki warzywne- kapusta, ziemniak, seler (osobno) oraz wytłoki po nich – Bołotow.

   1. avatar drefet 2 sierpnia 2018 o 17:32

    potwierdzam sok z kapusty wyleczyl minie z takiego stanu ze nawet woda sprawiala bol , teraz kilka g wit c naczco ocet itp zadnego problemu nic …

   2. avatar Amelia 9 sierpnia 2018 o 19:31

    A ja polecam spirytus ,przetestowałam działa .

 11. avatar iwonakot 26 lutego 2018 o 08:09

  Sok z selera jest super, piję już drugi miesiąc. Szkoda tylko, że nie znalazłam tego bio. Dobrym sposobem dla osób bez sokowirówki jest zblendowanie i wyciśnięcie soku np. przez sitko, ja tak robię.

 12. avatar Beata 26 lutego 2018 o 08:41

  Chroniczny kaszel podczas jedzenia, test z sody – odbicie po 33sek. Wychodzi nadkwasota. Ocet jabłkowy czy sok z cytryny jeszcze bardziej zakwaszaja, co robic?

  1. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:02

   Nadkwasota- niedokwasota:

   Na czym polega problem?

   Otóż dolegliwości bólowe ze strony przewodu pokarmowego, szczególnie u osób starszych, mogą być zarówno z powodu nadkwasoty, jak i niedokwasoty. Na pierwszy rzut trudno to odróżnić. Ale reklama w „medycznych” biuletynach mówi, że jak czujesz pieczenie, to bierz omeprazole.

   Dlatego w przychodniach najczęściej się przepisuje te preparaty. Wszyscy robią gastroskopię, ale nie wykonuje się testu na kwasowość żołądka.

   Rady starego „Dochtora”.

   Moim zdaniem, jak odczuwasz odbijanie, bóle w żołądku występujące po 30 – 60 minutach po posiłku, to kup sobie zioła o nazwie gastrogran. Jak nie będą mieli, to kup pojedyncze torebki tych 8 ziół. Wsyp to wszystko do dużego słoja i dokładnie zmieszaj.

   Następnie masz do wyboru.

   Jako normalny chłop możesz zalać to 60 % spirytusem i odstawić na 10 – 14 dni do ciemnego zakątka szafy. Po tym okresie codziennie na czczo pić po 25 ml. Metoda leczenia owrzodzenia żołądka spirytusem była metodą kliniczną, stosowaną w Akademii Medycznej przez p. prof. Gamskiego jeszcze w latach 70. Dawała doskonałe efekty. Taka 10-dniowa kuracja i na rok lub dwa miało się spokój.

   Jeżeli masz problem psychiczny z piciem alkoholu [kobiety, młodzież], czy konieczność dojazdu samochodem do pracy, to codziennie należy łyżkę tych ziół zalać wodą o temperaturze około 80 C i po 30 minutach wypić, dwa – trzy razy dziennie.

   Oczywiście wiedząc, że choroba pojawia się na wiosnę, już w lutym można sobie przygotować nalewkę.

   Najlepiej jeszcze pod koniec maja zebrać orzechy włoskie, takie miękkie zielone i także zalać spirytusem. Potem zmieszać część nalewki orzechowej z nalewką ziołowa w/w.

   Jest to kuracja znacznie zdrowsza i o wiele tańsza.

   Jeżeli masz dolegliwości bólowe występujące po 2-3 godzinach po posiłku, lub w nocy, to świadczy o wrzodzie dwunastnicy. W tej sytuacji lepiej popijać tylko napar. Jedynym problemem jest dwu – trzykrotne zmywanie kubków.

   Jeżeli natomiast poprawia się trawienie po wypiciu soku z kwaśnej kapusty, lubisz kiszone ogórki, to prawdopodobnie masz niedokwas żołądka i wskazane byłoby do posiłku popijanie czy to kwaśnego mleka, czy właśnie kapusty kiszonej itp.

   Jeżeli poobserwujesz reakcje swojego żołądka przez 2-3 tygodnie to doskonale postawisz sobie rozpoznanie. Występowanie dolegliwości po słodkich posiłkach, po 2-3 godzinach, to na pewno dwunastnica reaguje. Występowanie w trakcie jedzenia, to żołądek i nalewka.

   Oczywiście możesz do smaku dodać więcej mięty, lub orzecha. To już kwestia gustu.==

   Dr Jerzy Jaśkowski”
   http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

 13. avatar martalena 26 lutego 2018 o 09:03

  kilka dni temu zaczelam czytac ksiazke wiliamsa i zastanawialam sie dlaczego nie ma tutaj jeszcze posta o selerze i tu prosze – jak na zyczenie 🙂 dodam, ze tak jak jola mam straszne problemy zoladkowo-jelitowe. Nic do tej pory nie bylam w stanie przebrnac. Moj zoladek reaguje bardzo zle na surowe warzywa i owoce. Do tego wzmagaja moje reakcje alergiczne – mimo ze teoretycznie zadnych alergii na fruktoze i owoce nie mam. Zaczelam stosowac sok z selera. Zobaczymy, jestem pelna nadziei ze pomoze:)

 14. avatar Sliwka88 26 lutego 2018 o 10:35

  a ja uradowana, że jest remedium na moje dolegliwości trawienne , które sie ciagle powtarzają i nawet lekarz twierdzi, że wszystko ok i przepisuje kropelki na żołądek, ktore pomagaja na kilka tygodni i wszystko od nowa…to jest strasznie męczące, albo zgaga albo cięzko w żołądku, czasem lekkie mdłości… Droga Pepsi…ja mam niestety alergie na seler i omijam go szerokim łukiem 🙁 pije rano na czczo wode z cytryną, mój żoładek nie lubi za wiele octu bo pózniej znowu mnie pali przez dwa albo i wiecej tygodni i tak w kółko…a co zabawne miałam gastroskopie po tym i chyba sie wtedy wszystko zdąrzyło zagoic bo stwierdzili, że nadżerek brak, jedynie zółć w żołądku. Co robić. Pozdrawiam, owocek…

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2018 o 11:03

   Żółć z żołądku cofa się z zasadowego jelita cienkiego alkalizując kwasy żołądkowe i inne kwasy, o których jest mowa we wpisie, a właściwie wypierając je do góry, co powoduje, że Cię pali. Czyli cierpisz na refluks żółciowy i z tym trzeba się powoli rozprawić.

   1. avatar Natalia 7 października 2019 o 12:48

    ja mysle ze mam refluks zolciowy bo wszystko sie zgadza….gastroskopia wykazala 2 nadzerki w przełyku a zoladek czysty…..w maju wykryto nadzerki…..bylo raz lepiej raz gorzje, leki ipp…niestety pieczenie nawraca….juz nie wiem co robic… ostatnio tak boli gardlo i przelyk ze az szyja napuchnieta, wezly wszystko boli, nawet jak biore oddech…..wydaje mi sie ze mma znowu rany albo sa wieksze niz byly….osttsnio bylam przeziebiona i mialam zapalenie gardla, co tylko jeszcze nasililo objawy…nawet po wodzie czy jablku piecze w przelyku….czy tutaj stosuje sie to samo jak w przypadku wrzodow zoladka? moze byc sok z selera, kapusty?

    1. avatar Jarmush 7 października 2019 o 13:27

     tak, sok z selera naciowego. Jakie są zalecenia lekarza?

     1. avatar Natalia 7 października 2019 o 13:30

      Tylko tabletki na zgage biorę, z przerwami bo próbuje to odstawić ale nie do końca pomaga

  2. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:06

   i nawet lekarz twierdzi, że wszystko ok i przepisuje kropelki na żołądek, ktore pomagaja na kilka tygodni i wszystko od nowa”

   Co to za krople?

   1. avatar Sliwka88 28 lutego 2018 o 13:49

    Są to takie krople ziołowe, z kilku rodzajów ziół na trawienie, i owszem trawie po nich lepiej ale jak przestaje je brać to po kilku tygodniach sie znowu robi gorzej, więc co jakis czas sobie znowu je kupuje.

  3. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:10

   Tak jest, sól przed, bezpośrednio po jedzeniu i godzinę po jeszcze raz, żeby zamknąć
   dolny zwieracz żołądka.

   1. avatar Sliwka88 28 lutego 2018 o 13:56

    Dziękuje grzegorzadam za odp 🙂 okej, tak zrobie….zakupiłam dziś papaje, ananasa i będe też robić te soki dla odbudowy żołądka, już myslałam że sie podgoiło, ale znowu zapieklo boleśnie :/ ciągle czuje jakby mi sie żołądek palił.

    1. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 14:09

     zakupiłam dziś papaje, ananasa ”

     Enzymy z nich są znakomite, nie zapominaj o polskim buraku, kapuście itd.

     Krople mogą być, ale kuracja piołunem czy glistnikiem potrafi ładnie to też regulować.

     1. avatar Sliwka88 28 lutego 2018 o 16:56

      piołun w tabletkach ? syrop czy herbatka? kilka tygodni temu robiłam sobie kuracje przeciw pasożytom, miałam ziołowy syrop z apteki, tam był właśnie piołun, czarny orzech i kilka innych ziół, ale nie wytrwałam do końca bo czułam sie okropnie po tym syropie, głowa mnie bolała, zawroty głowy i osłabiło mnie to strasznie, zastanawiam sie dlaczego, jakbym sie conajmniej zatruła….czytałam opinie i ludzie pisali, że nawet dzieciom dają ten syrop, a mnie on rozwalił 🙁

     2. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 20:09

      Rozwalił, bo zaczął robić porządki i miał co robić 😉

      Stara zasada, mniejsze dawki, kurację rozkładasz w czasie.

      żadne tabsy, napary i nalewki robione w domu.

 15. avatar Sliwka88 26 lutego 2018 o 12:10

  Dziękuje za odpowiedz Pepsi 🙂 <3 aha….lekarz twierdzi, że żółć w żołądku to nie problem bo głodówka przed gastroskopią ponoć jest przyczyną, stwierdziła, że nie ma co leczyć eh, ja czuje że zle trawie, to jak sie za to zabrać, refluks żółciowy? już kilka tygodni temu, bo tyle to trwa…zmieniłam diete na bardziej roślinną, ograniczyłam mięso, pije więcej wody, jem więcej sałatek i pije smoothie z jarmużem i innymi zielonkami…rano zaczynam dzien od szklanki z sokiem z cytryną, herbatki rumiankowe bez końca, ostatnio pije jeszcze glutamine…żoładek przestał palić w koncu…. powinnam zrobic terapię 4 szklanek ? bo na seler mam niestety alergie…i jabłka też :/ już 3 lata sie tak męcze, to ciągle wraca.

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2018 o 14:36

   taka terapia 4 szklanek działa prozdrowotnie na wielu płaszczyznach, ale nie wiem jak Twój obolały żołądek zniesie taką opbętość, musiałabyś robić to powolutku, po jednej szklance małymi łyczkami, rozcierając językiem/żując nawet płyn

 16. avatar ELLALA 26 lutego 2018 o 19:38

  A CZY SOK Z SELERA PRZERYWA PP? I CZY MOGĘ GO DODAĆ DO 4 SZKLANEK? WSTAJE O 6:00, PIJE 4 SZKLANKI WEDŁUG PEPSI 😉 A PIERWSZY POSIŁEK O 12:00

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2018 o 20:58

   pół litra soku? no nie wiem, obserwuj czy waga ładnie spada.

 17. avatar Anna 26 lutego 2018 o 20:32

  Witaj Pepsi. A jak się zwalcza żółć w żołądku i refluks żółciowy?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2018 o 20:57
 18. avatar Kinga 26 lutego 2018 o 21:34

  Przepraszam. Od razu z innej beczki. Potrzebuję bardzo pomocy.Mojej 10 letniej córce od tego stycznia dziwnie pachną dziąsła. Pierwszy raz miała niesamowicie dużego guza i narzekał na ból dziąsła. Miała nacięte dziąslo i codziennie spłukiwania z jakimś oksy….. coś tam. Po tym podświetlenie i potwierdzono prawdopodobieństwem że to był jakiś uraz mechaniczny A zarazem wyrzynanie stałego zęba. Dla bezpieczeństwa usunięty ząb mleczak Za jakiś czas kolejny ząb. Od nowa tą samą metoda leczenia. Miala wykonany teraz zdjęcie panoramiczne.Ma wszystkie zęby stałe boczne w dziąśle.Dziś znów kolejny ząb czy dziąsła puchnie.Czyzby przy wyrzynaniu tak reagował? To jest dla mnie nieprawdobobne.Starszy syn tak nie miał. Zastanawiam się czy to nie jest powiązane,kiedy córcia ma mocny katar ścienny i kochanie czyli dużo śluzu w jamie twarzy? Dziękuję z góry za poświęcenie.

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2018 o 08:53

   niech codziennie rano ssie łyżeczkę oleju koksowego bio raw, jak długo wytrzyma, niech mulda z kwadrans, po czym niech wypluje do ubikacji. I koniecznie kalibracja kwasem askorbinowym TiB ze świeżym sokiem z pomarańczy.

  2. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:15

   Obejrzyj spokojnie:
   https://youtu.be/SUBZts9m5vY

  3. avatar grzegorzadam 28 lutego 2018 o 07:17

   Zastanawiam się czy to nie jest powiązane,kiedy córcia ma mocny katar ścienny i kochanie czyli dużo śluzu w jamie twarzy? Dziękuję z góry za poświęcenie.

   ma infekcję organizmu, dziąsła to tylko skutek, choć i tam mogą być patogenne przyczyny jak w filmie.

   1. avatar Kinga 28 lutego 2018 o 21:59

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi.Sama doktorowa się zastanawia jaka to przyczyna. Wogóle kiedy córka wystarczy że jest dwa u kogoś,to ewidentnie jest węższe.Bardzo szybko przybiera na wadze.Wystarczy 2-3 dni zje w postaci dużej ilości cukru i nabiału i do tego często kicha.Np cóż poza domem nie dam rady.

 19. avatar ratkaadriana 28 lutego 2018 o 07:51

  Zaopatrzyłam się w bio selera i teraz zastanawiam się czy soczek można zrobić wieczorem, wstawić do lodówki i wypić rano? Zwykle wstaję wcześniej od chłopaka i nie chcę go obudzić blenderem, czy sokowirówą, a też z moją przebieżką nie będę czekać aż on wstanie 😀

  1. avatar Emanuela Urtica 28 lutego 2018 o 08:07

   Niestety nie, Pepsi pisze o tym we wpisie „sok wypijasz od razu zanim się utleni, co osłabiłoby jego działanie”.

  2. avatar Jarmush 28 lutego 2018 o 08:11

   nigdy, przeczytaj dokładni wpis

   1. avatar ratkaadriana 28 lutego 2018 o 11:43

    Dzięki dziewczyny!

 20. avatar macp 5 marca 2018 o 09:13

  co jak po soku z selera strasznie boli mnie żołądek? czy mam dalej go pić i liczyć ze organizm sie przystosuje?

  1. avatar Jarmush 5 marca 2018 o 12:05

   nie można zadawać sobie bólu, może zmniejsz ilość

   1. avatar macp 5 marca 2018 o 12:32

    no wypiłem dwie szklanki na czczo, moze przesadzilem, zobacze jak jutro będzie.

 21. avatar grzegorzadam 5 marca 2018 o 17:03

  Tak, zmniejsz, tak bywa, będzie to zanikać z czasem.

 22. avatar Lena 30 marca 2018 o 09:44

  Pepsuniu czy 20 minut wystarczy od selera do 4 szklanek odczekać ? I czy od 4 szklanek odczekać ileś tam trza by śniadanie zjeść ?? acha! … ja Hashimoto jestem,
  a w czwartej szklance w tym 4greens spirulina jest to jak wtedy .. brać .. nie brać ? buzi jak zawsze :*

  1. avatar Jarmush 30 marca 2018 o 09:45

   wystarczy, a co,m szkodzi Ci spirulina? love

 23. avatar Kwiatulla 7 kwietnia 2018 o 13:25

  Hej Pepsi , poradź coś proszę na nerwicę żołądka, włączyłem soki z selera i kapusty oraz ziemniaka żeby uśmierzyć żołądek od stresu , pewnie mam zapalenie 🙁 , dodam że mam mutacje mthfr , pH moczu z rana 6,0 w poludnie ,6,5 . Jak się z tego dziadostwa wyleczyć ehhh

  1. avatar Jarmush 7 kwietnia 2018 o 13:38

   PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”
   Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego m. in. na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.
   Co potrzebujemy:
   – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
   – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
   Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.
   Efekty.
   Dla mnie i grona moich znajomych kuracja odniosła pierwsze pozytywne skutki już po kilku dniach (około tygodnia).
   Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. 
   Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. 
   Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit.
   Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.
   W późniejszych okresach (w momentach gorszego samopoczucia) warto wrócić do kilkudniowej kuracji.”

   Nerwicę żołądka leczy się oddychaniem, bieganiem i przebudzeniem, a jeszcze wcześniej akceptacją, ale zanim do tego dojdzie pomóż sobie marchewką. Robiłaś test sody na zakwaszenie żółądka?

 24. avatar Kwiatulla 7 kwietnia 2018 o 21:51

  Dziękuję Ci bardzo , tak zrobiłem po 7 min lub wcale , przeczytałem mnóstwo artykolow u Ciebie i chce zacząć od wyleczenia żołądka a potem zakwaszenie ( chociaż już teraz stosuje sól przed i po , piolun sok z selera a potem włączę betainę – niesetni nie mogę OJ ani cytyryb ( nietolerancjA histaminy) ….na nerwice zaczalem brać niacynę flash free , zmetylowane formy Wit b . Aaaa wysylasz suplementy do uk?

  1. avatar Jarmush 8 kwietnia 2018 o 06:54

   oczywiście wysyłamy na cały świat

 25. avatar Kwiatulla 8 kwietnia 2018 o 09:23

  To super ale nie wiem od czego zacząć hehe tyle tego jest u Was

 26. avatar Kwiatulla 8 kwietnia 2018 o 15:55

  Pepsi poleć mi jakieś super suplementy na obnizenie kortyzolu, od 3 lat ani drgnie na dol 🙁

 27. avatar Kwiatulla 8 kwietnia 2018 o 18:06

  Pepsi Ty masz tu wszystko na blogu ! Powinnaś być ministerm zdrowia 🙂 ….kochana jeszcze jedno pytanie – skoro mam wysoki kortyzol to mogę chodzić na silownie i przerzucac ciężkie ciezary czy raczej wyluzowac i bieganie ?

  1. avatar Jarmush 8 kwietnia 2018 o 21:20
 28. avatar Eve 27 kwietnia 2018 o 08:21

  Pepsi, jak to jest możliwe, że od 2 miesięcy robię terapię 4 szklanek, od 2 lat zero cukru, glutenu i nabiału, zrobiłam dzisiaj test sody i odbiło się dopiero po 40 minutach? :/
  Czy może to być przez mesalazynę, którą biorę na wzjg?

  Love,
  Eve

  1. avatar Jarmush 27 kwietnia 2018 o 18:12

   a jak się czujesz? znajdujesz kawałki niestrawionego pokarmu w kale? Masz problemy z trawieniem białka?

   1. avatar Eve 18 maja 2018 o 09:47

    Cześć, cześć! To znowu ja.
    Nie wiem, co robię źle. Trzeci miesiąc terapii 4 szklanek, trzeci tydzień soku z selera naciowego na czczo i zakwaszenie żołądka nadal tragiczne. Do tego po soku z selera czuję się jakbym miała kamień w żołądku. Krwawienia z jelita jak były, tak są (WZJG)
    Jest możliwość, że to nie dla mnie?
    <3 <3 <3

    1. avatar Jarmush 18 maja 2018 o 11:44

     odstaw seler, szukamy kolejnej metody, nie możesz czuć kamienia w żołądku, miewasz zgagę?

     1. avatar Eve 18 maja 2018 o 12:32

      Nigdy nie miewałam, ale w ostatnim miesiącu pojawila sie ze trzy razy.

     2. avatar Jarmush 18 maja 2018 o 15:05

      PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”
      Co potrzebujemy:
      – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
      – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
      Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.
      Efekty.
      Dla mnie i grona moich znajomych kuracja odniosła pierwsze pozytywne skutki już po kilku dniach (około tygodnia).
      Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. 
      Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. 
      Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit.
      Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.
      W późniejszych okresach (w momentach gorszego samopoczucia) warto wrócić do kilkudniowej kuracji.

     3. avatar Eve 10 czerwca 2018 o 17:50

      Pepsiiii… znowu ja.
      Po terapii marchewką jelita troszkę się uspokoiły, ale problem z zakwaszeniem żołądka nie minął. Kilka miesięcy terapii 4 szklanek, w międzyczasie sok z selera, który odstawiłam bo czułam kamień w brzuchu. Od jakiegoś czasu czuje bardzo nieprzyjemne mrowienie w nadbrzuszu, przedwczoraj wymiotowałam (co u mnie jest ogromną rzadkością) i kwas żołądkowy nie był kwaśny – jak to bywa przy wymiotach, a neutralny i gorzki.
      Dzisiaj chciałam zrobić terapie czterech szklanek, ale juz po pierwszej czułam dyskomfort w żołądku – ewidentnie odrzucił cytrynę.
      Robiłam tez test z sodą i nie odbiło mi się w ogole.
      Nie wiem, co robię nie tak, no już nie wiem.
      Help, plissss!

      :* <3

     4. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 18:32

      to znaczy, że byłą to cofka zasadowej żółci z dwunastnicy, nie panikuj powoli zakwaszaj, masz betainę HCL?

     5. avatar Eve 10 czerwca 2018 o 19:06

      Nie, ale będę robić zakupy, to dorzucę. Boje się tylko czy to nie jakiś stan zapalny żołądka, albo trzustki. Przy wieloletnim braniu Mesalazyny to się zdarza… czy w takim przypadku betaina HCL nie narobi więcej szkody, niż pożytku?

     6. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 21:28

      powstrzymaj się do rozpoznania, my nie mamy betainy bo to już byłoby nielegalne, bo oficjalnie jest już lekiem, nie suplementem

 29. avatar Eve 28 kwietnia 2018 o 20:46

  Czuję fatalnie, ale to pewno przez mocne zaostrzenie wzjg. Niestrawionych resztek raczej brak, może bardzo sporadycznie. Nie zauważyłam problemów z trawieniem białka. Brzuch mam wiecznie wzięty, niezależnie od tego czy spożywam białko zwierzęce, czy nie, więc to raczej przez wzjg.

 30. avatar Ewelina Retkowska 12 maja 2018 o 12:08

  Pepsi jak moge pomoc mojemu 2,5 letniemu dziecku z refluksem,dodam ze refluks nie byl od urodzenia a dopiero od 13mies zycia,ma tez mutacje genow mthfr oczywiscie dostl ipp na swoje dolegliwosci ktora narobila okropnego balaganu oraz vivomix probiotyki dziecko po tym dostalo okropnych wzdec i zaparc,cofalo sie jeszcze gorzej jakby kamieniem do studni rzucac az nosem jakby zolc wylatywala,ma zasluzowane czerwone gardlo oraz powiekszone migdalki podniebienne ,brak mi juz sil biegac po tych lekarzach zauwazylam tez ze dziecko slabo mi sie teraz rozwija jakby wszystko mysle ze stalo sie po szczepieniu na pneumokoki ono strasznie go uczulilo i zaraz bylo przelewanie w brzuchu kupy koloru seledynowego po 12 na dzien a pozniej juz etapami refluks,zaparcia,wzdecia,nerwowowsc,niestrawnosc itd obecnie ciagle jak choruje lapie infekcje drog oodechowych z duza iloscia sluzu ktory plynie do gardla,zauwazylam tez ze jesli zje cos nie tak czy wezmie jakis lek to mi puchnie no i w usg wyszly powiekszone wezly chlonne w jelitach oraz odwodniene prosze pomoz podpowiec cos nam.

  1. avatar Jarmush 12 maja 2018 o 19:18

   Powolutku trzeba go oczyścić z tego syfu co mu zafundowali i zacząć go odżywiać. Na refluks spróbuj marchwi z masłem, to jest wprawdzie przepis dla dorosłego i na refluks od wrzodów, ale to są przecież pokarmy.
   PRZEPIS NA „LECZNICZĄ GOTOWANĄ MARCHEWKĘ”
   Sposób przygotowania lekarstwa na wrzody przewodu pokarmowego m. in. na wrzody dwunastnicy i jelit oraz szczelinę odbytu.
   Co potrzebujemy:
   – Naczynia, sztućce: garnek z pokrywka, łyżka stołowa, nóż
   – Produkty: 0,3- 0,5 kg marchewki, łyżka masła, szczypta soli kuchennej.
   Sposób przyrządzenia: Sekret polega w odpowiednim przygotowaniu marchewki. Należy kupić ładną marchewkę. Powinna być bez przebarwień, niespleśniała, niewiotka, z ładnym suchym końcem bo marchewka psuje się od końca. Ponieważ marchewkę spożywamy rano należy ja przygotować wieczorem. Myjemy i szczotkujemy dokładnie marchew i bez obierania skórki wrzucamy do wody. Dodajemy 1 łyżkę stołowa masła (prawdziwego – 82% tłuszczu). Dodajemy też szczyptę soli do smaku. Garnek przykrywamy pokrywką i czekamy aż się zagotuje. Następnie (po zagotowaniu) zmniejszamy płomień na minimum. Po godzinie gotowania na wolnym ogniu, marchewkę odcedzamy i bez jej płukania odstawiamy w garnku do wystygnięcia / osuszenia (bez pokrywki na garnku). W takim stanie zostawiamy marchewkę na noc. Rano, na czczo, przed śniadaniem delikatnie ściągamy skórkę (nie ścinamy) – tak jak z gotowanych ziemniaków do sałatki warzywnej (marchewkę można lekko podgrzać). Następnie marchewkę zjadamy dokładnie ją rozgryzając. Po pół godzinie możemy już zjeść normalne śniadanie Dawka jest zależna od masy ciała i tak dla dziecka o wadze 20 kg to ok. 0,2 kg dziennie. Dla dorosłego mężczyzny o wadze 80 kg – 0,5 kg dziennie.
   Efekty.
   Dla mnie i grona moich znajomych kuracja odniosła pierwsze pozytywne skutki już po kilku dniach (około tygodnia).
   Z uwagi na regulacyjne właściwości marchewki, przewód pokarmowy zaczyna sam się leczyć. 
   Znika zgaga i uczucie ciężaru w okolicach żołądka. 
   Lecza się wrzody (ranki) ścian dwunastnicy i jelit.
   Leczenie kontynuujemy codziennie aż do całkowitego wyleczenia.
   W późniejszych okresach (w momentach gorszego samopoczucia) warto wrócić do kilkudniowej kuracji.”

   Następnie podawaj dziecku 1, lub 1,5 gram chlorelli This is BIO dziennie przed posiłkiem. Dziecko będzie ją chrupać. Należy zacząć od 1/4 tabletki i sukcesywnie co tydzień zwiększać dzienną dawkę o 1/4 tabletki.

   Do śniadania 1 Multi kids G&G (można wysypywać z kapsuki) a po śniadaniu 1 porcję liposomalu D3+K2 TiB, czyli 1000 jednostek D3 i 20 mcg K2. Przed podaniem należy porcję odstawić aby wyparowała niewielka ilość alkoholu, która jest dodana w zamian za jakikolwiek konserwant. Oraz też po śniadaniu 2 kapsułki Omega 3 G&G dla dzieci.

   Tzreba by pomyśleć też, aby pozbawić dziecko pasożytów.

   wrzucam prosty przepis dla dorosłych domowników i dla dzieci:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

 31. avatar kłębek 3 lipca 2018 o 07:35

  Pepsi dziś zrobiłam test sody – odbiło się po ponad 3 minutach. Czyli że mam niedokwasotę żołądka. Ale co zrobić przy wysokim kwasie moczowym w krwi, niedoborze żelaza, chudości na granicy niedowagi? Staram się ograniczyć mięso ale wtedy momentalnie spadam z wagi :-/ Co powinnam zrobić żeby żyć i funkcjonować? Biorę już niacynę 3×500, witaminę D3+K2, chlorellę, wit C 1000 mg, rano piłam wodę z cytryną ale teraz już nie wiem czy dobrze robiłam. Proszę poradź.

  1. avatar Jarmush 3 lipca 2018 o 07:47

   brak kwasu z żołądku sprawia, że źle trawisz aminokwasy, i wtedy zakwaszasz ciało. więc wszystko się zgadza. Jaki masz poziom pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Pij sporo wody, i dużo soku z wiśni bio

 32. avatar zooja22 4 lipca 2018 o 09:35

  Stosuję terapię od około miesiąca i mniej więcej od tego czasu zauważyłam problem ze skórą podczas ekspozycji na słońce. Pojawiają mi się mocno swędzące krostki i generalnie skóra rąk, dekoltu i karku swędzi już do końca dnia. Teraz nawet 2 minutowa ekspozycja na słońce powoduje swędzenie. Nie chcę przerywać kuracji, ale też nie wyobrażam sobie nie wychodzić na słońce. Wyczytałam, że może to być spowodowane zawartymi w selerze psolarenami. Psolareny są wykorzystywane w fototerapii łuszczycy, ja choruję na skórną oraz stawową. Czy to jest normalny objaw? Miałam sytuację opanowaną, ale CC i teraz codzienny brak higieny snu spowodował nawrót, a przy karmieniu piersią nie mogę stosować wcześniejszych metod jak np.wrotycz. A choroba szczególnie stawowa postępuje, chyba już nigdy w życiu nie pobiegnę, a mam 30 lat…Moje pytanie, czy masz wiedzę odnośnie fototerapii? Czy według Ciebie powinnam przerwać picie soku z selera? Dodam, że poziom wit D wynosi 58, dzięki Twojej liposomalnej idzie w górę, bo wcześniej było źle. Jak ci kostaryjczycy radzą sobie z plażowaniem?
  Pozdrawiam ciepło

  1. avatar Jarmush 4 lipca 2018 o 11:02

   gdy jesz dużo antyoksydantów słońce przestaje parzyć.Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku. Przerwij picie soku. Robisz kurację tę?: https://www.pepsieliot.com/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy-mykoplazmie-diy3/

  2. avatar grzegorzadam 15 lipca 2018 o 19:45

   Dodam, że poziom wit D wynosi 58”

   Przyzwoity, ale szału nie ma przy takim ”uczuleniu”, systematycznie podnoś, 2-3 krotnie.

   ”Alergia na słońce daje się uleczyć za pomocą wyrównania poziomu i witaminy D.
   Kto jednak spróbuje wyjść z nią na słońce po zastosowaniu kremu przeciwsłonecznego;
   wpadnie w błędne koło, ponieważ właśnie ten krem całkowicie zapobiega tworzeniu się
   w organizmie witaminy D. Niestety za pomocą tworzenia takiej iluzji przemysł zarabia
   krocie. Do rozpowszechniania błędnych informacji na ten temat przyczyniają się też
   przemysły spożywczy i kosmetyczny, które robią wiele zamieszania i – można
   powiedzieć – istny cyrk wokół wszelkich kosmetyków ochronnych od słońca, a
   przemilczają takie właśnie skutki ubocznej.”

 33. avatar zooja22 4 lipca 2018 o 17:05

  Jem dużo antyoksydantów, bo spożywam głownie surowe bio warzywa i owoce z dodatkiem kaszy jaglanej i owsianki. Inne produkty czasem, ale nigdy nie: nabiał, gluten, cukier, konserwanty. Z tym, że mam problem z ich wchłanianiem, dlatego pije sok z selera. Biorę też betainę hcl z pepsyną, bo mam gazy po l-glutaminie..Czyli cały układ trawienny siedzi. Robiłam kurację boraksem rok przed zajściem w ciąże i skończyłam jak zaszłam. W ciąży było super a teraz nie. Obawiam się czy Herx nie wpłynie do mleka. Myślisz, że to bezpieczna kuracja przy karmieniu??? Jeśli to mykoplazma to dziecko też ją już ma, prawda? Biorę kwas ortokrzemowy z borem, ale to są mniejsze dawki. Zastanawia mnie czy to na pewno mykoplazmy, bo moja mama i babcia też mają łuszczycę, ale to pewnie nie wyklucza posiadania przez nie również mykoplazm.

 34. avatar Migotka 21 lipca 2018 o 22:13

  Może być seler z blendera ?

  1. avatar Jarmush 21 lipca 2018 o 22:34

   nie

 35. avatar drefet 3 sierpnia 2018 o 14:14

  mam chlorofil w plynie wylac go czy do czegos mozna zastosowac bo jak rozumiem do picia to nienajlepszy pomysl?

  1. avatar Jarmush 3 sierpnia 2018 o 15:25

   można pić, postępuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu

 36. avatar ewulka 18 sierpnia 2018 o 10:50

  Pepsi gdzie mozna z Toba porozmawiac dluzej??chodzi o dziecko 3 letnie

  1. avatar Jarmush 18 sierpnia 2018 o 13:54

   zawsze można napisać na meila, ale niestety jest spora kolejka, często tutaj szybciej odpowiadam, co się dzieje?

 37. avatar ewulka 18 sierpnia 2018 o 18:22

  Dziecko ma 3 latka stwierdzili mu niby autyzm ,wszystko rozumie ,wykonuje polecenia ale brak mowy mowi baba.mama,wszystko nasladuje,ma mutacje genu mthfr wydaje mi sie ze wszystko z nimbylo wporzadku az do szczeien ktore podali mu naraz 6w1 plus menigokoki i pneumokoki w jednym dniu ,po tych szczepieniach straszne przelewanie w brzuchu,skora cala cvzerwona biegunki sluzowe koloru seledynowego i refluks trwalo to ponad 2 tyg zostawalam odsylana od lekarzy z dicoflorem i ze to problem zabkow dziecko miesiac pozniej cale w krostach na skorze i goraczka niekonczaca sie lub stany podgoraczkowe ponad miesiac podawalli nurofen,pozniej zapalenie gardla zasluzowanie noso gardla i powiekszone migdalki podniebienne ,refluks straszny az chrypa i dziecko przelykac nie moglo dostal amoksycyline ,za 3 tyg znowu to samo znowu amoksycylina z kwasem klawulenowym no i od tamtej pory straszne problemy z jelitami,wzdecia,refluks zaparcia czerwone gardlo i powiekszone migdalki podniebienne oraz zasluzowane gardlo,gastrolodzy mnie pytali z kad on ma tyle sluzu hmm dali na refluks polpraszol i debridat oraz syropy na alergie po ktorych maly jeszcze gorzej sie czul i puchl,wyszlo w usg odwodnienie .robilam w poznaniu nietolerancje wyszlo ich dosc sporo w klasie igg oraz badanie mikroflory jelit w stanach podpowiesz nam cos co w takiej sytuacji robic bo gastrolodzy to porazka nasi.

  1. avatar Jarmush 18 sierpnia 2018 o 18:30

   Dobrze byłoby zacząć od poszukania przyczyn takiego stanu rzeczy, bardzo często winne są pasożyty.

   PASOŻYTY

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi, czyli w przypadku Twojego malucha, olej lepiej zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częścirj niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba. https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   UODPORNIENIE

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?
   Podajesz mu witaminę D3?

   Podawaj mu 1 Multi Kids G&G do śniadania

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania (dopóki nie będzie wyników badania niech bierze tylko 1 tabletkę, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację) oraz 2 Omega 3 G&G dla dzieci, też po śniadaniu.
   Dziecko powinno zjadać 1,5 grama chlorelli This is BIO i 2 gramy spiruliny This is BIO , przed posiłkiem/lub w sumie przed 2 posiłkami), czyli 3 tabletki, dzieci o dziwo lubią chrupać chlorellę. Ale zacznij mu podawać od 1/4 tabletki i co tydzień sukcesywnie zwiększaj jej dawkowanie.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj dziecku do kąpieli kieliszek (100 mllitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   nie jestem lekarzem

 38. avatar ewulka 20 sierpnia 2018 o 20:47

  dzieki poziom wit d ma 57,91 suplementuje mu wit d,w badaniach wychodzi zelazo 147 a ferrytyna zanizona cos zjada zelazo,neutrofile tez zaniozne,witamina b12 rowniez zanizona ,iga wydzielnicze w jelitach ponad norme,wyszla nam tez klebsiella i grzyb candida incospicua i brak dobrej ecoli we florze dobrej i brak clostridium dobrego rowniez a bifido,entero,lacto wszystko w gornej granicy,beta-defensyna zawyzona czyli nablonek jelita ma slaba odpornosc przed patogenami i tarczyca tez wyszla tsh3,9 niby w normie a na grupie dowiedzialam ze ze dzieci powinni miec 2 nie wyzej.

  1. avatar Jarmush 20 sierpnia 2018 o 22:05

   dieta, oczyszczanie, wzmacnianie

 39. avatar ewcia 23 sierpnia 2018 o 20:50

  Pepsi jak mozna oczyscic dziecko z nadmiaru sluzu,jak dziecko kichnie sluz wylatuje z buzi,nos czysty,ciezko mu sie oddycha wprowadzilam do diety platki jaglane z maslem klarowanym ghee to podejrzewam ze go tak zasluzowalo,nawet kupy przez to zasluzowanie nie moze zrobic.

  1. avatar Jarmush 23 sierpnia 2018 o 22:11

   kuracja kaszą jaglaną, napiszę o odśluzowywaniu, to bardzo ważne.

 40. avatar ewcia 24 sierpnia 2018 o 05:45

  a płatki jaglane to nie to samo??bo zauwazylam ze po wprowadzeniu platkow jaglanych z maslem klarowanym ghee dziecko sie zasluzowalo i nie moze sie zalatwic.

  1. avatar Jarmush 24 sierpnia 2018 o 06:45

   węglowodany z tłuszczem nikogo nie leczą, a czy płatki wyglądają jak kasza?

 41. avatar ewcia 24 sierpnia 2018 o 11:04

  kurcze taka diete mialam od dietetyka juz 3 z kolei i dziecko mi zalatwili tak ze refluks az drogi oddechowe zalewa a sluz jak kichnie buzia wylatuje az ,ciezko mu oddychac,codziennie rano platki jaglane z maslem ghee mialam zalecone od wszystkich 3 dietetykow,a placuszki cukiniowe z chia,maslem klarowanym oregano sa ok??

  1. avatar Jarmush 24 sierpnia 2018 o 14:52

   nie ok, znajdę Ci przepis i podam

 42. avatar mariolakos 21 września 2018 o 07:29

  Nie ma aktualnie selera naciowego w biosklepie. Czy mogę wysypać betainę HCL z osłonki i połknąć? Celulozowych kapsułek nie trawię (brak kwasu 😉 )?

 43. avatar Zuzia 15 października 2018 o 19:46

  Czy seler naciowy może być nie bio z biedronki czy netta? mieszkam w takiej miejscowość, że nie mam dostępu to większości żywności bio. Aktualnie bie mogę sobie też pozwolić na seler naciowy bio. Czy z jednego selera 400g jak jest na opakowaniu wyjdzie tyle soku? I czy to normalne, że eco marchew w netto
  ma zielone końcówki?

  1. avatar Jarmush 16 października 2018 o 06:25

   nigdy, seler naciowy jest na liście parszywej 12, musi być bio. marchew nie musi być bio. Zielone końcówki nie robią się z pestycydów.

 44. avatar Gosza 1 grudnia 2018 o 19:52

  Nie łączyć cukru z tłuszczem ok. A czy mogę łączyć avokado z owocami, zielony szejk z owocami i kapka oleju np. z wiesiołka?

  1. avatar Jarmush 1 grudnia 2018 o 21:17

   a po co ten olej? nie można go wypić po słodkim szejku?

 45. avatar Pablo 25 grudnia 2018 o 19:43

  Witaj, ktoś polecił mi Twój sklep i to wszystko co tu czytam robi na mnie ogromne wrażenie Twoja wiedza przerasta wszystko. Szkoda, że moje życie tak się potoczyło, że dopiero teraz przejrzałem na oczy bo Trafiłem tutaj. Miałem przez ostatnie dwa lata bardzo dużo stresów po stracie bliskiej osoby przez to wszystko nabawiłem się problemów żołądkowych 🙁 mam 38 l i zawsze starałem się jeść zdrowo. Nie jadłem przetworzonego jedzenia, żadnych ciast, cukierków czy słych tłuszczy o smażonym nie wspomnę. Uwielbiałem oleje zimno tłoczone Lniany pije już ok 8 lat , uwielbiam zajadać się avocado, spiruliną i pić soki ze świeżych owoców i warzyw. Pech jednak chciał m że mój organizm w pewnym momencie nie dał rady popadłem w lekką depresje przez ogrom pracy która spadła na mnie i jedzenie w biegu schudłem sporo. Mój żołądek przestał trawić i pojawił się helicobacter w tej depresji poszedłem do lekarzy co dali mi antybiotyk i ipp jestem parę dni po kuracji wszystkie lekki odstawiłem i całym sercem pragnę naprawić w swoim organiźmie tyle ile się jeszcze da. Na wiosnę zasadzę na swoim ogródku seler jednak teraz muszę go gdzieś kupić… proszę napisz mi czy mogę taki sok tak szybką zacząć stosować bo tych antybiotykach ? bardzo dziękuje.

  1. avatar Jarmush 26 grudnia 2018 o 07:45

   oczywiście że możesz, w organicu w dużych centrach handlowych jest zwykle seler bio, innego nie pij, bo akurat seler musi być bio.
   https://www.pepsieliot.com/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow/

 46. avatar Michał 29 stycznia 2019 o 19:23

  5 lekarzy, ponad 500 zł wydane a wystarczyło przeczytać ten artykuł skąd się bierze śluz w gardle, z którym bezskutecznie walczę od ponad 2 miesięcy. Dziękuję.

 47. avatar Ania 30 stycznia 2019 o 13:57

  Kochana Pepsi – problem mam. Od jakiegoś tygodnia cierpię na bardzo bolesne skręty jelit. 4 szklanki (czasem 5) od roku, OJ na czczo jeszcze dłużej. Suplementy od Ciebie, codziennie kiszonki oraz kolagen+MSM+wit C (wszystko stosuję od dłuższego czasu). Codziennie jestem 16h bez jedzenia. Aktualnie całkowicie bez glutenu, nabiału, mięso tylko w weekendy w niewielkiej ilości. Okno żywieniowe zaczynam od owoców 2-3 banany i coś jeszcze zazwyczaj. Następny posiłek co najmniej 1h po owocach, wieczorem jeszcze jeden. Od kilku dni wystarczy, że zjem rano owocki to po jakimś czasie zaczyna się jazda z gazami i silny ból jelit wynika właśnie z ich obecności. Żołądek nie boli. Podejrzewałam początkowo gruszki. Odstawiłam i nadal to samo. Potem jabłka, które kupiłam z innego źródła niż zwykle. Dzisiaj odstawiłam, zjadłam tylko 3 banany i znowu to samo. Takim schematem odżywiam się od dłuższego czasu i było ok, a teraz skręca mnie niesamowicie przez kilka h. Wieczorem wszystko wraca do normy i zaczyna się znowu po jakimś czasie od zjedzenia owoców. Kombinuję i próbuję zrozumieć skąd to niezadowolenie mojego układu trawiennego, ale nie mam pomysłu… Będę wdzięczna za wskazówki.

  1. avatar Jarmush 30 stycznia 2019 o 14:07

   na razie odstaw owoce, jedz warzywa i gotowaną z lekka kaszę gryczaną niepaloną. nie jedz strąków, i rób test domowy na ilość kwasu w żołądku i napisz

   1. avatar Ania 31 stycznia 2019 o 16:29

    Dzisiejszy test sody to bardzo delikatne odbicie w 36 sekundzie, ale nie wiem czy to można w ogóle zaliczyć i czy nie traktować wyniku jako brak odbicia. Test robię co jakiś czas, kiedyś oczywiście odbicia nie było w ogóle, a jak później zaczęło się pojawiać w całkiem dobrym czasie, to zawsze to jest takie ledwo ledwo, nie żaden bek 😀 Wczoraj na ostatni posiłek soczewica, która zrobiła małe zamieszanie, ale bez bólu (tak wiem miało nie być strączków, ale posiłek już był zaplanowany wcześniej). Dzisiaj oczywiście bez bananów i innych owoców, a do tej pory kasza gryczana z marchewką i dynią, sok pomidorowy, wyjadłam trochę pesto z brokuła (brokuł, olej ryżowy, migdały, czosnek, ocet jabłkowy) i do czasu pesto było idealnie, po nim ociupinkę gorzej. Kiedyś miałam alergie pokarmowe, ale się z nich wykaraskałam. Mniej więcej w połowie grudnia też miałam taki jelitowy kryzys, ale minął chwilę przed świętami, które pomimo trochę innego jedzenia niż zazwyczaj przeżyłam kompletnie bez żadnych problemów. Te bóle i gazy nie mają wpływu na wypróżnianie – wszystko odbywa się bezproblemowo i regularnie (1-3 razy dziennie). W styczniu robiłam badania i oprócz B12, którą strasznie ciężko mi podbić (pomimo suplementacji jest trochę niższa niż poprzednio, kwas foliowy powoli, ale ciągle rośnie) i bardzo mocno zawyżonych przeciwciał tarczycowych wyniki oceniam jako dobre (sugerując się także tym co piszesz na blogu i w komentarzach, a nie tylko zakresem referencyjnym). Czekam jeszcze na homocysteinę i insulinę (jutro wyniki do obioru). I tyle. Jakiś pomysł? Sugestia? Jeśli to brak kwasu to może fundować sobie OJ przed każdym posiłkiem a nie tylko rano?

    1. avatar Jarmush 31 stycznia 2019 o 17:20

     Bierz liposomal B12 TiB. Co bierzesz na hashimoto?

     1. avatar Ania 1 lutego 2019 o 22:18

      Tak jak pisałam rano 4 szklanki – w czwartej ląduje łyżeczka maca/macy (to się odmienia? 😀 ) i plama z płynu lugola w okolicach nadgarstka (kiedyś znikała bardzo szybko, teraz delikatny ślad utrzymuje się cały dzień). Po pracy mix kolagen+MSM+kwas askorbinowy+0,5 łyżeczki hemp protein. Po ostatnim posiłku 1 G&F (lub B-complex), 2xD3+K2, 1xOmega 3 (wiem, że zalecasz rano, ale tak mi wygodniej no i nie zapominam zażywać o tej porze). Min 16h bez jedzenia (nie piszę o PP, bo wiem że 4 szklanka go przerywa), sukcesywna rezygnacja z mięsa (tylko weekend). Ryby baaaardzo rzadko. Jajka 2 razy w miesiącu. Wcześniej był gluten, ale bez pszenicy, kozi nabiał raz w miesiącu i jeden typowy sklepowy wafelek przegryzałam nie codziennie, ale dość regularnie. Odkąd odebrałam wyniki gluten & nabiał & biały cukier wykluczony w 100%, za 1,5 m-ca planuję kolejne badania, bo chcę sprawdzić czy będzie jakaś poprawa w związku z tym wykluczeniem. Wybieram się na usg. Na razie tyle, bo z podejrzeniem u siebie hashimoto jestem od 2 tygodni i szczerze mówiąc, do następnych badań nie planowałam zawracać Ci gitary 😀 Wyniki z 21.01.2018: TSH 1,156 uIU/ml, fT4 15,52 pmol/L, fT3 4,58 pmol/L, anty-TPO 44,72 IU/mL, anty-TG 379,58 IU/mL. Najwyższe TSH odnotowałam w 10.2017 na poziomie 2,85 mlU/l (wcześniej korzystałam z innego laboratorium, więc inna jednostka) i od tamtego czasu je „zbijam” powyższym sposobem prowadzenia się, chociaż lekarz nie widział problemu w tym wyniku. Poprzednie wyniki (czerwiec 2018) to TSH 1,7 mlU/l, fT3 3,38 pg/ml, fT4 1,31 ng/dl. Niestety przeciwciał nigdy nie badałam, więc nie wiem czy jest lepiej czy gorzej. Dzisiaj odebrałam homocysteinę i chyba nie ma tragedii, bo 6,5 umol/L (w czerwcu była na poziomie 10,8). P.S. dzisiaj wjechały znowu banany na pierwszy posiłek i było ok. Trochę nie kumam skąd te kilkudniowe chimery mojego brzucha 😀

     2. avatar Jarmush 2 lutego 2019 o 07:30

      jeśli hashimnoto, to bez niedoczynności, a takie ma największe prognozy wyleczenia, gdyż nikt nie przepisuje eutyroxu. Jednak skoro są wysokie przeciwciała, oznacza to, że system trawienny ma problemy, dlatego mogą się pojawić takie rzeczy, to będzie Twoja droga do zdrowienia i wyzdrowienia, czyli wątroba, żołądek, jelita.
      https://www.pepsieliot.com/hashimoto-czyli-kolejna-sciema-farmacji-i-dlaczego-wciaz-zakwaszasz-sie-jedzeniem/

 48. avatar Mi 30 stycznia 2019 o 15:08

  Czy seler korzeniowy ma takie same właściwości jak naciowy?

  1. avatar Jarmush 30 stycznia 2019 o 16:09

   nie, jemy nać

 49. avatar A. S 31 stycznia 2019 o 14:15

  Pepsi bardo proszę o pomoc, moim problemem są okropne gazy, po wszystkim co zjem, bez glutenu z glutenem, bez laktozy z laktoza, nawet jak napije się łyk wody, zawsze po wszystkim, od 5mc nie jem mięsa,stosuje 4 szklanki, omega 3, greens and fruits i nic, błagam o pomoc tak się nie da funkcjonować w spoleczenstwie

  1. avatar Jarmush 31 stycznia 2019 o 15:13

   zakwaś żolądek, zrób biorezonans może, wylecz błonę śluzową układu trawiennego, jak wypada test na zakwaszenie żołądka? pewnie trzeba wziąć też enzymy pepsyną, i trypsynę, może Betainę HCL,. okaże się gdy zrobisz test na ilość kwasu w żołądku

 50. avatar AS 1 lutego 2019 o 08:03

  Zrobiłam rano test sody, po 7 minutach dopiero mi się odbiło.. to rozumiem, że jest bardzo źle 🙁
  Ok, to zrobię biorezonans jeszcze, zajmę się błoną śluzową, i jak tymi enzymami? Mam już je teraz zacząc brać?

  1. avatar Jarmush 1 lutego 2019 o 11:18

   a co to szkodzi?

 51. avatar Jarmush 28 lutego 2019 o 11:48

  to jest ściśle połączone, gdybyś miała dobrze zakwaszony żołądek, wrzodów by już nie było, nie da się wyciągnąć z kontekstu jakiegoś fragmentu ciała, to lekarze leczą nas na choroby, my mówimy o uzdrawianiu całego ciała

 52. avatar kaliope 4 stycznia 2020 o 21:24

  Mam ogromne ilości wysychajacego, gęstego śluzu w gardle. Podejrzenie o refluks cichy, czyli gardłowo-kratniowy z pepsyną wyżerającą śuzówkę. Nie mam zgagi. Co mam robić? Sok z selera chyba ma kwasowe ph i może aktywować pepsynę? Czy mimo wszystko pić? W artukule jest mowa a jakiś innych kwasach wywołujacych ten śluz w gardle. Nie jeść białka? Nie już prawie w ogóle węgolwodanów.

  1. avatar AgaInes 8 stycznia 2020 o 22:33

   Cześć Kaliope, piszę do Ciebie, bo chyba mam podobne objawy tzn.śluz w gardle po jedzeniu, który muszę odchrząkiwać i potem jest spokój aż do kolejnego posiłku i znowu. Szukałam jak szalona przyczyn tego stanu rzeczy. Czy ty masz podobnie? Konsultowaleś to z lekarzem żeby potwierdzić refluks ukryty lub zacząłeś może samodzielną terapię? Pozdrawiam,Aga

  2. avatar olek78 14 stycznia 2020 o 15:59

   hej Kaliope, pisze do Ciebie bo widzę że mam to samo czyli cichy reflux , też ostatnio budziłem się 3-5 rano , nawet nie spałem całą noc…te same objawy zgagi nie ma tylko jedzenie się cofa do krtani, gula w gardle, bolace gardło plus jeszcze podraznione podniebienie górne przy zębach, i język.tez mam konkretnego cykora przez to i chyba wpadam w głęboką depresję.napisz jak sobie radzisz co stosujesz i jak dlugo już to trwa, potrzebuje rady ,Pepsi pisała o selerze…z góry dziękuję i pozdrawiam.olek

 53. avatar kaliope 5 stycznia 2020 o 07:31

  Więc, co to może być z tą produkcją sluzu w gardle? Myślisz, że to obrona przed pepsyną z powodu cichego refluksu LPR? Dodam, że jestem tym wszystkim zestresowany na maxa, przez ostatnie miesiące czesto ściśniety brzuch ze stresu. Budziłem się o 3-5 rano i koniec ze snem. Teraz w sumie śpię dobrze przy tej diecie ale wciaż ten śluz. Kurde zrobiłem przed chwilą test z sodą, mija 7 minut i nie odbiło się. Wszedzie czytałem, że stres podwyższa kwas w żołądku i powoduje refluks, a u Ciebie gdzieś czytałem, że obniża. Skoro mi się nie bekło, to może jednak jam niedokwasotę. I co tymi innymi kwasami co mogą powodować ten śluz. Skąd te kwasy? Dietę chyb mam bardzo zdrową z tymi warzywami i rybami, bananem i melonem. Jak myślisz?

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 12:33

   To wszystko razem ma sens, sok żołądkowy zawiera między innymi i kwas solny i pepsynę, dlatego podaje się Betainę HCL z pepsyną w proporcji 4:1. Bardzo często ludzie mają i za mało kwasu i jednocześnie refluks, np żółciowy, trzeba zakwaszać żołądek i jednocześnie chronić śluzówkę, 4 szklanki, kolagen TiB, bardzo ważnyt jest poziom metabolitu D, bierzesz D3 z K2? W jakim jesteś wieku?

   1. avatar olek78 13 lutego 2020 o 19:47

    witam, zmagam się z tą chorobą od jakiegoś czasu tzn z cichym refluxem LPR, i może będę mógł jakoś pomóc- odradzam picie i jedzenie kwaśnych rzeczy ,bardzo dużo przerobilem i to ale nie dziala-tylko odp dieta gdzie powinniśmy spożywać produkty o ph wyższym niż 5 ,nie wszystkie oczywiście bo niektóre są tłuste A refluxowi to nie służy.od jakiegoś czasu testuje ta dietę i …( puki co nie wywala) …dwa zaworki zepsute jeden nad żoladkiem drugi w gardle i pepsyna z gazem podczas refluxu przedostaje się wyżej do gardła, zatok A nawet do uszu i niszczy nasze drogi oddechowe!!! odradzam betaine bo zawiera pepsyne A więcej raczej nie potrzeba, jak najbardziej d3 i kolagen! wazne zeby podczas przechodzenia posiłku przez gardło miał on ph5 lub wyższe gdyż mniejsze aktywuje resztki pepsyny pozostałej w gardle przełyku itd …,-plukac woda alkaliczna-ona dezaktywuje.Z owoców banany, arbuz, melon miodowy,papaja i niektórzy jak ja tolerują gruszki! jabłka i soki owocowe odradzam chyba że się poprawi i zachęcam do testowania trzeba sprawdzać-każdy jest inny i ma inny organizm!! pozdrawiam

    1. avatar Jarmush 13 lutego 2020 o 20:25

     nie zawsze betaina zawiera enzym pepsynę, ale i tak jest to kwas solny

 54. avatar kaliope 5 stycznia 2020 o 13:19

  mam 44 lata, i brałem dużo D3+K2, po 12tys przez 3 miesiące i poziom witaminy skoczył na 104, więc wysoki.

  1. Nie bardzo rozumiem co to znaczy Betaine HCL z pepsyna w proporcji 4:1? To są tabletki? 4 tabletki Betaine HCL do 1 tabletki pepsyny?

  2. Cztery szklanki płynów o których czytałem gdzieś tutaj?
  3. Kolagen TiB to tabletki?
  4. Ale co z selerem? Pić czy nie?

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 13:55

   My mamy czystą betainę G&G, ale są takie suplementy, o ktorych piszę , kolgen to proszek opatentowana formuła Kolagen Peptan F TiB , 4 szklanki tak są na stronie głownej, seler jest zawsze ok

 55. avatar kaliope 5 stycznia 2020 o 14:10

  1. Czyli ta Betaina G&G ma już w sobie HCL i pepsyne w proporcji 4:1?

  2. Co daje ten Kolagen? Chroni śluzówkę żołądka?

  3. Co 4 szklanek, widzę, że tam cytryna, askrobinian sodu, a ja nie mogę pić takich kwaśnych rzeczy, bo pobudzają pepsynę w przełyku i mam ten cichy refluks, Boli mnie krtań itd. Wydaje mi się, że mam pepsynę w gardle, krtani. Język często ma biały nalot a słodyczy nie jadłem od pół roku. Tylko miód. Jak pisałem wcześniej piłem ocet, potem brałem ocet w tabletkach, żeby nie drażnić przełyku i źle się czułem. Stąd myślałem, że mam nadkwasotę od stresów.

  4. Ja odbudować śluzówkę w przełyku? Boli mnie trochę przełyk, tzn czuję go, czuje ten górny zawór miedzy przełykiem a krtanią. Chyba jest też oblepiony gęstym śluzem.

  5. A samym sokiem z selera, bez Betaine, nie wzbudzę kwasu w żołądku. Boje się brać dwie rzeczy na raz. Nie będę wiedział które pomaga lub szkodzi.

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 14:15

   1.Nie ma, przecież napisałam, żebyś poszukał gdzie indziej takiego suplementu
   2. wpisz w szukałkę, albo w google ,suplemnetacja kolagenu jest dobrze znana
   3.pomijaasz to co Ci w danuem momencie szkodzi, po prostu robisz na czystej wodzie
   4. https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/, sok ziemniaka może
   5. nie wiem

   1. avatar Joasia 6 stycznia 2020 o 16:44

    Witam,
    Pepsi proszę o informację co to są te groźne kwasy, o których napisałaś w artykule, że zajmują miejsce kwasu chlorowodorowego, a następnie cofają się do przełyku tworząc refluks.
    1. Co to są za kwasy skąd się biorą?
    2.A czy nie powinno pić się wody z octem jabłkowym żeby zakwasić żołądek?

 56. avatar Szalka 5 stycznia 2020 o 16:19

  Pepsi, gastroskopia pokazała „poszarpania” wewnątrz i silny stan zapalny, który prawdopodobnie już sporo trwa, w przełyku nad wypustem nadżerka 10 mm, linia Z nieregularna, niedomoga wpustu, zgagi, ciagle wzdęcia brzucha i brak witamin i minerałów w badaniach mimo ciągłego ich przyjmowania wit D np na poziomie 20 (teraz zamówiłam Twoja), żeby się psują kości i stawy strzelają (mam szklanki, odmówiłam kolagen) zaczęłam brać anty (nadmierne owłosienie, wypadające włosy, nieregularne cykle) ale na pierwszym listku stany depresyjne i płacz i brak chceci do życia wiec znowu sama je odstawiłam mimo ze lekarz zakazuje do tego hashi rosnące ana1 ana2 a gastro jeszcze wysyła do internisty po leki na kilka miesięcy… 25 lat i rozsypka total co tu zrobić kochana

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 16:20

   Ten artykuł warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Po śniadaniu:
   Bierz 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 3, lub 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   Chodzi o to, aby szybko podnieść poziom 25(OH)D do wysokiej normy. Na 5 dni przed badaniem odstaw te suplementy,.

   Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki, lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza, ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy w formie folianów TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.
   Jeśli robisz „4 szklanki” to wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo połykaj 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation
   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

 57. avatar Lusja 5 stycznia 2020 o 18:18

  Pepsi, dla niesokowcow niemozliwym jest wypicie dwoch szklanic selerowego soku na raz.

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 21:31

   to mają problem

 58. avatar Weronika26 5 stycznia 2020 o 18:22

  Mam pytanie, proszę mi powiedzieć jaki jest najlepszy sposób żeby nie mieć krost na twarzy. Jakiś domowy dobry sposób lub coś? Może nie mam ich dużo ale są denerwujące i w okolicy ust na brodzie itp a chciałabym mieć czysta i nawilżona a nie chce używać żadnych kosmetyków ze sklepów bo to jeden wielki syf dlatego zwracam się z pytaniem

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 21:31

   te okolice, szczególnie żuchwa obrzucona, mają związek z zaburzeniami hormonalnymi. Masz jakieś badania, 25(OH)D, TSH, w jakim jesteś wieku?

   1. avatar Weronika26 6 stycznia 2020 o 09:18

    Nie mam żadnych badań, mam 21 lat.

 59. avatar Urszula 5 stycznia 2020 o 19:25

  Jak długo należałoby pić sok z selera, oprócz 4 szklanek.

  1. avatar Jarmush 5 stycznia 2020 o 21:28

   aż poczujesz się lepiej, generalnie to bardzo zdrowy sok

 60. avatar mariolka 6 stycznia 2020 o 10:39

  a można zblendowany seler wypić,nie mam wyciskarki

  1. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 12:01

   można, ale taka ilość błonnika zadziała już inaczej

 61. avatar KrzysztofKatarzyna 6 stycznia 2020 o 14:23

  Czesc Pepsi
  moj ostatni mail chyba do Ciebie nie dotarł
  pisałem bo Tata ma duże wahania leukocytów np od 3,4 do 25
  co to moze oznaczać ?
  przypomne tylko ze Tata mial raka jelita grubego, usunięty laparoskopowo w sierpniu
  cały czas na chemii
  przyjmuje wszystko co zaleciłaś
  na koniec grudnia mial tomograf
  markery spadly z 400 na 8
  przerzuty na wątrobie : 34mm zmiejszyły sie do 16mm, 18mm zmniejszyły sie na 7, zmiana 8 mm zniknęła całkowicie
  od chemii ma bardzo głębokie pęknięcia skory na dłoniach i nieładne wrzody na skórze (głowa i nogi)
  moze doradzisz cos na to
  dziękuję i pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 15:33

   Wahania leukocytów są od chemii. Na razie nic nie można zrobić oprócz tryzmania wysokiego poziomu metabolitu D i jedzenia antyoksydantów w dużych ilościach. Przede wszystkim organiczne soki warzywne, z dodatkiem soku z połowy cytryny, ale nie wiem jak to pójdzie w parze z chemią.

   1. avatar KrzysztofKatarzyna 6 stycznia 2020 o 15:41

    d3k2 bierze Twoja do ssania – 3 dziennie
    g&f tez od Ciebie 2 x dziennie

    „ale nie wiem jak to pójdzie w parze z chemią.”
    co masz na mysli ?
    moze zaszkodzić ?

    1. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 17:11

     soki warzywne są bardzo odżywcze i oczyszczające, następuje detox, a chemia zatruwa, może się źle poczuć, trzeba wszystko robić delikatnie, jak już skończy chemię. A co do supelementów, to przy chemii nie pozwalają brać.

     1. avatar KrzysztofKatarzyna 6 stycznia 2020 o 17:20

      Pepsi, nie interesuje mnie na co pozwalają a na co nie
      interesuje mnie Twoje zdanie
      jesli kolejna chemia bedzie trwała 3 miesiace czy na ten okres Twoim zdaniem powinien przerwać zażywanie suplementów czy nie? (g&f, omega3, d3k2) bo rozumiem ze sok z marchwi z kwasem askorbinowym czy kurkumę moze brac
      jesli chodzi o soki warzywne to rozumiem ze powinien pic ostrożnie, nie szaleć

     2. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 21:31

      Chemia chemii nie równa, są badania dla poszczególnych rodzajów chemii i suplementów, nie można mu teraz jeszcze czymś szkodzić. Zdecydował się na chemię, to trzeba zrobić zgodnie z zaleceniami. Niech je antyoksydanty, bo chemia produkuje znacznie więcej wolnych rodników tlenowych i na razie żadnych supli. Jak skończy chemię. Nacierałabym łydki i kostki oliwą magnezową.

 62. avatar Goro 6 stycznia 2020 o 19:13

  Czesc Pepsi, mozesz polecic jakis biorezonans w Polsce?

  1. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 21:24

   Nie znam żadnego do polecenia

  2. avatar KrzysztofKatarzyna 7 stycznia 2020 o 10:42

   hej
   z tego co pamietam Grzegorzadam poleca gabinet w Tychach
   jak chcesz napisz na chrissuperstar25@gmail.com, podam adres, sam tez korzystalem
   zdr

 63. avatar KrzysztofKatarzyna 7 stycznia 2020 o 10:48

  dziękuję 🙂

 64. avatar wysoczanin 7 stycznia 2020 o 17:57

  Witam! Pisząc sokowirówka masz na myśli sokowirówkę czy wyciskarkę Pepsi? 🙂
  (w pytaniach ktoś pisze o wyciskarce, stąd pytam)

  1. avatar Jarmush 7 stycznia 2020 o 18:18

   Boski lekarz napisał sokowirówka, nie ma potrzeby aż wyciskarką robić akurat selera, co innego marchew

 65. avatar wysoczanin 7 stycznia 2020 o 18:00

  Zapomniałem dopisać w poprzednim pytaniu.
  Ile tego selera? 1 wystarczy?
  I czytam czytam i ogarnąć nie mogę…seler pozbędzie się amoniaku z jelit(po niestrawionym białku), ale jak to się przełoży na poziom kwasu żołądkowego?

 66. avatar wysoczanin 7 stycznia 2020 o 22:29

  Dzięki Pepsi za odpowiedź;)

  Dla zainteresowanych!
  W sokowirówce bardzo starej(20 lat) z 2 selerów wyszło mi ponad 700 ml soku. (w nowszej powinno wyjść więcej gdyż jeszcze z odpadów szło wycisnąć pełno soku)

  Podbijam pytanie: „I czytam czytam i ogarnąć nie mogę…seler pozbędzie się amoniaku z jelit(po niestrawionym białku), ale jak to się przełoży na poziom kwasu żołądkowego?”

 67. avatar Kasik 9 stycznia 2020 o 21:08

  Kochana Pepsi, a co radzisz na nadkwasotę? ( wynik gastroskopii ) + helicobacter i oczywiście zapalenie błony żołądka. Taki mix…ehhh

 68. avatar gosia 9 stycznia 2020 o 22:12

  Pepsi, 1 szklanka z polowa cytryny i kurkuma postawila mnie nogi .Jesli dolacze sok z selera , co bedzie pierwsze ???

 69. avatar olek78 11 stycznia 2020 o 15:24

  Witam Pepsi, potrzebuje rady odnośnie Refluksu, laryngolog stwierdził reflux i helikobakter, dostałem antybiotyk, metronidazol , i oczywiście ipp chyba dwa na raz!!! po dwóch dniach zaczął strasznie boleć brzuch, poszedłem do lekarza mowi że może być od leków, koleżanka poradziła zrobić test sody-nie odbiło się wcale.ipp odstawiłem od razu bralem tylko antybiotyk, po dwóch tyg zrobiłem gastro i wszystko ok tylko : opuszka dwunastnicy krztaltna ze zmianami zapalnymi miernego stopnia.teraz biorę tylko sanprobi.ale nadal jest reflux bol krtani, podraznione język i lekko górne podniebienie przy zębach- i to wcale nie przechodzi!! , zgagi jakotakiej nie mam ale troche pali w krtani, zacząłem brać 4greens i biorę również inne enzymy trawienne, brzuch czasem boli ale raczej z nerwów bo mam nerwicę.prosze coś doradzić byłbym bardzo wdzięczny.pozdrawiam olek

  1. avatar Jarmush 11 stycznia 2020 o 16:13

   Na razie sok z selera bio, na czczo, lub sok z ziemniaka bio też na czczo, i bierz te probiotyki, z pierwszym kęsem śniadania https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html, jedz często i mało.

   Jaki masz poziom 25(OH)D?

 70. avatar olek78 11 stycznia 2020 o 15:36

  ps zapomniałem dodać że helikobakter wybilem i przestałem brać antybiotyki.pozdrawiam

 71. avatar olek78 11 stycznia 2020 o 15:40

  ..i jestem na diecie od 3 tyg, nabiału nie ruszam A mięso naprawdę zadko i tylko gotowane. dużo schudłem i nie ma mocy na nic…..

 72. avatar olek78 11 stycznia 2020 o 17:34

  nie wiem jaki poziom 25 (OH)D nie wiem co to jest nigdy nie robilem takich badan prosze o mi doradzić ale chyba po antybiotykach muszę poczekać żeby zrobić jakieś badania tak i ile?? pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz

  1. avatar Jarmush 11 stycznia 2020 o 17:54

   tydzień z pewnością

 73. avatar olek78 11 stycznia 2020 o 17:36

  i czy mam stosować dalej enzymy i 4 greens??

  1. avatar Jarmush 11 stycznia 2020 o 17:54

   moim zdaniem tak

 74. avatar olek78 11 stycznia 2020 o 19:25

  po niedzieli zrobię badania i napisze poziom 25(OH) D.dziekuje za szybką odpowiedź.pozdrawiam

 75. avatar olek78 16 stycznia 2020 o 12:12

  Hej Pepsi, to ja z dolegliwościa refluxu krtaniowo – gardlowym , pytałaś mnie o poziom 25(OH)D – więc- 30,7 , tak więc chciałem zapytać czy powinienem suplementowac bit d3 + k2 ? , i czy jeszcze omega 3??? pozdrawiam olek

  1. avatar Jarmush 16 stycznia 2020 o 15:55

   masz niski poziom, na szybko większe dawki D3, np po 14 tysięcy jednostek dziennie czyli 7 D3 TiB i 2 K2 TiB i do tego 1 Omega 3 TiB po śniadaniu, i koniecznie magnez, no i powtórz badanie za 2 miesiące , na 5 dni przed odstaw suple, nie jestem lekarzem

 76. avatar olek78 16 stycznia 2020 o 16:16

  dziękuję za odpowiedź, tylko ja mam d3 + k2 TiB razem, więc podpowiedz jak to suplementowac proszę??, omega 3 mam TiB pozdrawiam bartek

  1. avatar Jarmush 16 stycznia 2020 o 18:21

   3 D3 +K2 TiB i do tego resztę dobrać D3 TiB solo

 77. avatar olek78 16 stycznia 2020 o 21:15

  dziękuję i pozdrawiam

 78. avatar olek78 16 stycznia 2020 o 21:31

  Mam jeszcze jedno pytanko Pepsi czy zamierzasz napisać jakiś artykulik odnośnie LPR – laryngopharyngeal Reflux (Silent Reflux) , bardzo malo jest o tym w sieci przeważnie – zgaga i GERD, a coraz więcej osób choruje na to i po swoim przykładzie wiem że objawy są chyba gorsze niż przy normalnym refluxie. Ps miło by było coś poczytać i dowiedzieć się więcej…..pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 17 stycznia 2020 o 06:29

   poszukam jakiś sensownych informacji

   1. avatar Gosia 26 września 2020 o 09:49

    Pepsi ja też bardzo czekan na informacje o LPR. Ratunku

  2. avatar AdrianT84 22 lutego 2020 o 08:01

   Cześć Olek! Ja u siebie też podejrzewam ten refluks, mam objawy śluzu w gardle, czasem lekki ból uszu i ból gardła. Czy ty też masz coś takiego?

   1. avatar Genowefa 2 marca 2020 o 20:39

    witaj AdrianT84,tak jeszcze Klucha w gardle , w tym momencie lecze struny głosowe bo mi Refluksik zniszczył, całe życie chrzakalem A w połączeniu z pepsyna z żołądka struny głosowe są zniszczone, dieta alkaliczna bo to jedyne chyba co można zrobić z tym ustrojstwem!! pozdrawiam

    1. avatar Przemek 16 listopada 2020 o 15:51

     jak twoje leczenie strun głosowych???

 79. avatar Piter 18 stycznia 2020 o 09:07

  Hej, a jak dziecku 7 letniemu pomoc z częstymi i śmierdzącymi bąkami? Stolec też rzadko czasami nawet 3 dni .
  Ja sobie nie wyobrażam dwóch dziennie nie zrobić a co dopiero nosić to tyle czasu.

  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 18 stycznia 2020 o 10:37

   Dziecko lat 7,

   Odporność

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 3 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 12 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html
   https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/&sa=U&ved=2ahUKEwikt7eIs5LmAhVKfZoKHfzwCaUQFjAAegQIABAC&usg=AOvVaw0k8aFR47YQxSTUOvyvUBIJ

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Uwaga: przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 7 lat można zastoować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypije kieliszek 100 ml, jakby nie zadziałało jeszcze 25 ml, czyli w sumie pół szklanki. Nie jestem lekarzem, wszystko o czym piszę należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   Można też dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 80. avatar anoli 23 stycznia 2020 o 18:08

  w rozpoznaniu doctore napisali: refluks żółciowy, żołądek wytapetowany żółcią. Teraz pojawiają mi się pytania …czy żółć wpływająca od strony dwunastnicy do żołądka powoduje nadkwasotę czy niedokwasotę? Czy żołądek walczy z żółcią i powoduje zwiększoną ilość kwasu w górnej jego części i wypychanie przez zaworek tego kwasu do przełyku a kwas podrażnia przełyk czy może jest inaczej i żółć powoduje niedokwasotę …i dlaczego otwierają się wszystkie zaworki i mam okropne pieczenie w gardle i kwaśny posmak w ustach.
  Najgorszy jest ten kwaśny posmak jakbym miała ciągle pół kwaśnej cytryny w ustach. Mam już dość! Nawet zęby bolą przy myciu. IPP odstawiłam i szukam czegoś w naturze.

  1. avatar Jarmush 23 stycznia 2020 o 19:48

   żółć jest zawsze alkaliczna, czyli zasadowa, w jelicie cienkim dlatego jest zasadowo. Ale pomimo, że w żołądku może brakować kwasu, to co jest, jest wypychane do góry przez żółć i pojawia się tak zwany refluks żółciowy.

   1. avatar marta 13 maja 2021 o 17:22

    rowniez mam refluks zolciowy podejrzewam ze mam niedokwaszony zoladek czy sok z selera pomoze go zakwasic? ak dlugo go pic?

    1. avatar Pepsi Eliot 13 maja 2021 o 17:55

     Jakie masz ciśnienie? Sok z selera ma sporo sodu

 81. avatar Dominika 29 stycznia 2020 o 07:49

  Pepsi
  Zrobiłam dziś test sody zero odbicia . Jem zdrowo jestem wegetarianka nie pije mleka krowiego i pochodnych. Codziennie 4 szklanki i pp od roku. Z kad u mnie brak kwasu ? Rozumiem ze teraz przez 7 dni sok z selera i 4-rta szklanka otwieram okno ? Robiłam już ta kuracje selerem w zeszłym roku. Po 3 dniach dostałam takiej zgagi ze hej .

  1. avatar Jarmush 29 stycznia 2020 o 11:11

   Jesli nie jesz białka zwierzęcego, nie potrzebujesz tyle kwasu, to raz, dwa, ze nie jest to w 100% pewne badanie, trzy, że nie piszesz jakie masz inne objawy za małej ilości kwasu żołądkowego, oprócz testu.

   1. avatar Dominika 29 stycznia 2020 o 11:16

    Kochana Pepsi a jakie są inne objawy niedokwasoty?np. Zauważyłam ze od jakiegoś czasu po wypiciu octu w 3 szklance piecze mnie żołądek a np. Dziś po wypiciu sody piecze mnie w przełyku. Doradź czy zastosować terapie selerem?

    1. avatar Jarmush 29 stycznia 2020 o 11:26

     Czyli masz zgagę po czymś co ma pomagać. Odstaw ocet na razie. No ale skoro po selerze też źle się czułaś, sodę z kolei ludzie biorą na łagodzenie pieczenia, bo jest alkaliczna. Może schylasz się rano z pełnym żołądkiem za bardzo. Oznaki baku kwasu, to złe trawienie aminokwasów, zaleganie białka w jelitach, przeciekanie jelit, potem chrowby autoimmunologiczne etc. Ja bym po prostu usunęła z diety to co powoduje pieczenie, i wzięłabym probiotyki, zrób kurację tymi, bierz je na samym początku jedzenia, nie na czczo i nie po <3
     https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html

 82. avatar AdrianT84 22 lutego 2020 o 07:56

  Hej, od jakiegoś czasu czuję właśnie taki śluz w gardle, ale nie rozumiem skąd on się tam bierze? Jakie jest powiązanie między wytwarzaniem śluzu przez jelita i jego pojawianiem się w gardle? Mam zamiar zacząć suplementowac się bromelaina,czy to dobry pomysł? Będę wdzięczna za odpowiedź, dziękuję.

 83. avatar Karolina 3 marca 2020 o 21:43

  Jak długo można pic ma czczo 0,5 l selera? Czy robic jakies przerwy. Pije 2-miesiące. Moj mocz ma inny nieprzyjemny zapach. Gdy mało wody piję to odczuwam nerki. Czy to przez szczawiany?

  1. avatar Jarmush 4 marca 2020 o 06:28

   A jak teraz z trawieniem? A dlaczego mało pijesz? Badałaś mocz? Jakie pH moczu?

 84. avatar Stenia 13 kwietnia 2020 o 08:21

  Mój dorosły syn zmaga się z candidą i z ciągłym spadkiem wagi(luźne stolce i stres).Po teście z sodą odbiło mu się lekko zaraz po wypiciu a potem w 15 i 40 sek.Jest miesożercą.Jak mu pomóc?

  1. avatar Jarmush 13 kwietnia 2020 o 13:59

   ma IBS? Tak czy inacze,j to zadziała na plus zdrowotnie https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html
   Raczej nie ma niedokwasoty. Jakie pH m,oczu ranona czo i o 12 w południe mamy paski wskaźnikowe jakby nie miał https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

 85. avatar Anana 13 czerwca 2020 o 23:38

  Witaj Pepsi, mam podejrzenie choroby autoimmunologicznej, dwa lata temu moje zdrowie się zrujnowało, wypadanie włosów, brak siły mięśniowej, ogólne osłabienie, chorujące zatoki,non stop wydzielina, odwodnienie mimo picia, przeciwciała ANA 1:320 typ świecenia cytoplazmatyczny, 1:160 typ świecenia ziarnisty, zespół Raynauda z widocznymi zmianami w kapilaroskopii…ponieważ nie wyglądam na umierającą lekarze bagatelizują moje złe samopoczucie, oczywiście mam również problemy trawienne, a także problemy z układem moczowym, przy okazji czytania setnego artykułu o chorobach autoimmunologicznych trafiłam na komentarz gdzie kobieta opisuje krótko swoja historię i pisze,że przyczyną jej problemów była niedokwasota, zrobiłam więc test z sodą i odbiło mi się w 4 minucie.. Wróciła mi nadzieja, że kiedy uporam się z niedokwasotą, którą poejrzewam u siebie, odbuduje też zdrowie… Proponujesz terapie selerem, tylko terapia selerem bio będzie cholernie droga, jeden seler ponad 10 zł, jest jakaś alternatywa? Betaina, pepsyna, a może ocet jabłkowy bio?

  1. avatar Jarmush 14 czerwca 2020 o 05:36

   tu masz pomocne wpisy
   https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/10325/10-sposobow-naturalnego-zakwaszenia-zoladka-i-o-paskudnym-dzialaniu-pewnych-lekow.html
   a na zespół Raynauda, B3, olej z wiesiołka !, sok z buraków, Omega 3 TiB, witamina E I C, magnez MSM

   1. avatar Anana 14 czerwca 2020 o 10:48

    Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź

   2. avatar Justyna 25 czerwca 2020 o 10:59

    Pepsi, dzisiaj mialas dobry dzień w transmisji:) ..ale mam pytanie, soda mi sie odbija szybko do 15 sekund max, pije szklanki, kurkume dlugo, mam hashi, ale co???
    swiece się ,czyli ANA 1 DODATNIO-ANA 2 malo dodatnio – eyzofile wysoko i monocyty od wielu lat, i flegma, zatoki – i jest helikobakter – co mnie tez zaszokowało.

    co mogę z tym robić? Justyna

    1. avatar Jarmush 25 czerwca 2020 o 16:41

     mocne odbicie?

 86. avatar Agnieszka 1 listopada 2020 o 21:50

  Proszę o pomoc. Czy 14- latka może pić sok z selera. Od najmłodszych lat choruje na częste zapalenia oskrzeli, płuc, anginy , bardzo czesto anttbiotyki, sterydy wziewne. Od kilku lat leczymy się homeopatia, ostatnio laryngolog stwierdził refluks. Ma zaśluzowany organizm, ciągły katar, brak koncentracji, jest osobą lękową. Już nie wiem co robić. Zauważyłam, że ma łaknienie na kwaśne produkty. Nie wiem od czego zacząć. Stawiam na żołądek i jelita , że tam jest problem.

  1. avatar Jarmush 1 listopada 2020 o 21:55

   jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? Są jakieś badania, 25(OH)D, mocz, pH moczu,. Antybiotyki niszczą florę bakteryjną, bierze jakieś probiotyki? Ile waży?

   1. avatar Agnieszka 1 listopada 2020 o 22:53

    Nie robiłam testu na zakwaszenie żołądka i badań moczu. Antybiotyk ostatni 2 lata temu po nim Sanprobi , vivomix, daję ogórki kwaszone , kapustę, zakwas z buraków – sama robię. Waży 43 kg.

    1. avatar Jarmush 2 listopada 2020 o 06:50

     Koniecznie zrób dzisiaj test na zakwaszenie żołądka, masz chyba w domu sodę oczyszczoną, a jak nie masz to kup w każdym sklepie ze zdrową żywnością i nie tylko. https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
     Badanie moczu obowiązkowe. PH moczu, mamy paski wskaźnikowe jakby co, cała rodzina może z nich korzystać.
     I bardzo ważny poziom 25(OH)D, czy dziecko bierze D3 z 2?
     Oczyszczałaś ją z pasożytów pestkami z dyni? Bierze witaminy minerały? Omega 3?

     1. avatar Agnieszka 2 listopada 2020 o 11:25

      Test zrobiłam. Bardzo, bardzo delikatne odbicie w trakcie picia roztworu , za chwilę ponowne tak samo delikatne , nie wiem czy w ogóle można to nazwać odbiciem później nic. Dziś rano byłyśmy na badaniach, dałam mocz do badania i krew na D3. Paski kupię tu. Teraz bierze d3k2 w kroplaxh 2 krople raz dziennie łącznie 1600j.m.Odrobaczana była 2018 – kompleks z czarnego orzecha i tabletki vermox. Bierze teraz jedynie wit. A+E. Zadnyxh minerałow i Omega 3. Aktualnie kaszel od 3 tyg. Lekarz zalecił RTG i morfologia crp dziś wyniki wieczorem. Kaszle bardzo w nocy i zgrzyta zębami , po obudzeniu mówi, że śluz oblepia jej żęby, które są jakoś dziwnie przebarwione, po umyciu ok. Suche usta, katar, śpi z otwartą buzią.

     2. avatar Jarmush 2 listopada 2020 o 12:46

      Dam Ci rozpiskę, co ja bym zrobiła (nie jestem lekarzem) ale wcześniej podeślij mi te badania, jak już będziesz miała <3

     3. avatar Agnieszka 4 listopada 2020 o 22:47

      Wyniki przesłałam poprzez formularz na stronie

     4. avatar Jarmush 5 listopada 2020 o 06:20

      tam jest największa kolejka, u mnie bezpośrednio troszkę mniejsza, tutaj też staram się odpowiadać szybko, bo więcej ludzi może skorzystać <3

     5. avatar Agnieszka 5 listopada 2020 o 07:39

      D3 57,20 ng/ml; Mocz: przejrzysty, żółty, ciężar właściwy 1,014g/ml; pH 5,0; glukoza, ketony- nieobecne, urobilinogen 0, 2 mg/d; bilirubina, białko, azotyn, erytrocyty, leukocyty- nieobecne.

     6. avatar Jarmush 5 listopada 2020 o 18:11

      masz insulinooporność? jaka insulina na czczo? i cukier? Czy przypadkowo napisałaś pod tym wpisem? Zdiagnozowano Hashimoto?

     7. avatar Agnieszka 5 listopada 2020 o 19:16

      Nie to dalej ja matka 14 – latki. Nie doagnozowalam Hashimoto, jak to zrobić na własną rękę? Żaden lekarz na to nie wskazywał… Może uspił moja czujność. Nie mam insulinoodpornosci ani insuliny na czczo ani cukru, tylko to co napisałam. Mam morfologia z rozkazem i CRP jeszcze z badań z 2 listopada

     8. avatar Jarmush 5 listopada 2020 o 20:25

      a przeciwciała tarczycowe? robiłaś USG?

     9. avatar Agnieszka 5 listopada 2020 o 21:33

      Nie nic takiego nigdy nie robiłam.

 87. avatar Krystian Sz 5 listopada 2020 o 07:25

  Pepsi poradź mi coś proszę. Miałem duże stresy, zaczął mi się cofać kwas do przelyku, zrobiłem gastroskopie, wrzody przełyku, helicobakter dostałem antybiotyki i leki ipp ,lekarz stwierdził że mam tez refluks przepisał leki ipp, brałem je rok, bo ciągle mi się kwas cofał,leki odstawilem, miałem robiona 4 razy gastroskopię wrzody nie znikły zacząłem chudnąć 15 kg, boli mnie żołądek jak coś zjem ciężkostrawnego , mam zaparcia ,zrobiłem test soda w ogóle się nie odbiło i czy mogę zakwaszac żołądek mając wrzody przełyku?

  1. avatar Jarmush 5 listopada 2020 o 18:14

   najpierw trzeba zagoić błonę śluzową, nie może Cię piec przy zakwaszaniu, spróbuj, czy pójdziesz na którąś z tych kuracji: https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/10331/kuracja-marchewka-i-5-innych-prostych-metod-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka.html

   1. avatar Krystian Sz 5 listopada 2020 o 21:00

    Pepsi problem jest w tym, że ja nie mogę zaleczyć tych wrzodów przełyku , próbowałem już chyba wszystkiego jadłem na czczo marchewkę , piłem siemię lniane , piłem sok z surowych ziemniaków , z ziół rumianek, melisa , dziurawiec , lukrecja , trzymam dietę, zero używek, bez smażonego wszystko gotowane , wyglądam dosłownie strasznie , schudłem 15 kg ,codziennie ból pod mostkiem styk żołądka z przełykiem i ból przelyku nadmierne gazy ,zaparcia, jeżeli trzymam dietę jest nawet ok ale jeśli sobie pozwolę chociaż raz na coś smazonego lub bardzo solonego ból przełyku na wysokości klatki piersiowej i nie mogę złapać powietrza, tam mam wrzod którego nie mogę zaleczyć i boli ten styk przełyku z żołądkiem niby tam mam małe zapalenie żołądka dodatkowo mam wtedy zawroty głowy ,lekarz mówił że jeśli mam refluks i ciągle mi się cofa to muszę przyjmować leki ipp do końca życia a ja wiem że to zło. Odstawilem już leki, rzadko mam zgage bo staram się trzymać dietę , Proszę doradz coś , 4 szklanek nie pije bo nie wiem czy jak sok z cytryny będzie znowu przechodził przez przełyk czy też nie będzie podraznial tego wrzodu:/ a może by spróbować betainę HCl ? Wtedy lykne bezpośrednio tabletkę do żołądka i może jak zakwasze domknie się ten zwieracz i podleczy się przełyk ?

    1. avatar Jarmush 6 listopada 2020 o 10:08

     Jakie są zalecenia lekarza? Przepisano Ci kurację antybiotykową? Wziąłeś? a kurację z sokiem z ziemniaka robiłeś?

     1. avatar Krystian Sz 6 listopada 2020 o 12:41

      Antybiotyk dostałem na helicobaktera i do tego ipp i w momencie kiedy byłem na antybiotyku to dolegliwości ustąpiły ale jak wybrałem antybiotyk i ipp to wszystko powróciło. Ogólnie lekarz kazał mi brać do końca życia leki ipp, bo powiedział, że nawet jeśli zalecze wrzody przełyku, to jak odstawie leki, to wrzody się odnowią a ja po tych lekach jeszcze gorzej się czułem, bo wtedy już w ogóle nie mogłem się załatwić . Piłem sok z surowego ziemniaka na czczo przez miesiąc czasu. Ja mam dziwne objawy bo jak trzymam dietę to jest nawet ok nie boli aż tak bardzo żołądek ale znowu wtedy jestem jakby osłabiony bardziej nie mam siły na nic a jak zjem porządnie czuję że mam więcej energii ale znowu duszności i ból przełyku i pod mostkiem promieniujący ból do pleców między lopadkami no i jak zjem właśnie coś ciężkostrawnego np coś smazonego to za jakiś czas lub z rana mam zmiany na skórze w tym miejscu co mnie boli pod mostkiem jakby przekrwiona skóra tak jakby żołądek nie radził sobie z trawieniem tego, miałem też robiona kolanoskopie jelita mam czyste.

     2. avatar Jarmush 6 listopada 2020 o 19:41

      Ty nie możesz zjeść porządnie, musisz jeść często, nigdy nie doprowadzać do głodu i malutkie porcje. Żadne tam posty przerywane. Ipp zlikwiduje Ci kwas w żołądku, nie ma mowy o trawieniu.

     3. avatar Krystian Sz 6 listopada 2020 o 23:19

      Tylko że jak jem małe poprcje to znowu mam zawroty głowy jestem osłabiony w ogóle jestem tak wychudzony że widać mi kości policzkowe tak jakby to co jem w ogóle nie zostało wchłaniane jakbym nie miał witamin ;(

     4. avatar Jarmush 7 listopada 2020 o 07:15

      nie masz kwasu w żołądku. A może przeszedłbyś na dietę owocową dr `Morse?

     5. avatar Krystian Sz 7 listopada 2020 o 12:17

      Dziękuję bardzo zobaczę sobie tą dietę owocowa dr morse 🙂 a właśnie mialem pytać bo wyczytałem że przy wrzodach ogólnie przy zapaleniu żołądka trzeba unikać błonnika i ogólnie surowizny surowych warzyw i owoców prawda to?

 88. avatar Tonny H. 3 lutego 2021 o 10:33

  A do samodzielnej uprawy jest polecana jakaś konkretna odmiana selera naciowego czy obojętnie?

  1. avatar Pepsi Eliot 3 lutego 2021 o 10:34

   w sumie nie znam odmian, wyglądają podobnie

 89. avatar milla 15 kwietnia 2021 o 11:41

  Czy w sytuacji pieczenia w żołądku, wzdęć, zaparć, ciągłym bólu po wszystkim co sie zje i wypije w żołądku, można ostatecznie zastosować IPP, żeby chwilowo załagodzić okropne „palenie”, czy lepiej wziąć betainę HCL?
  Pozdrowienia

  1. avatar Pepsi Eliot 15 kwietnia 2021 o 18:01

   a jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka?

   1. avatar milla 22 kwietnia 2021 o 09:10

    brak :(, czyli Betaina?

 90. avatar Marimari 25 kwietnia 2021 o 20:44

  Droga Pepsi, szukałam jak ten sok z selera umiejscowić w czasie i widzę że najpierw on potem dopiero 4 szklanki, ale pytanko czy on przerywa post? Czy zawsze musi być pierwszy czy mogę jakoś między szklanki go wkomponować? Ja wypijam 3 lub czasem 4 szklanki niedługo po przebudzeniu, przed godziną 8, trening, a okno otwieram dopiero około 10.30 – 11.

  1. avatar Pepsi Eliot 26 kwietnia 2021 o 05:16

   Nie musisz pić tego soku, chyba, że czujesz, że rzeczywiście masz lepiej zakwaszony żołądek. Bowiem są kontrowersje jeśli chodzi o tę metodę. Możesz też go dolać do 4 szklanki.

   1. avatar Marimari 26 kwietnia 2021 o 14:20

    Dziękuję. To zostanę na razie przy szklankach. Chciałam się trochę oczyścić (trądzik po ciąży, spore zmęczenie i dodatkowe kilogramy, których się dorobiłam kompulsywnie zajadając depresję) jeszcze karmię, miałam też pół roku przerwy w 4 szklankach, plus w ciąży piłam tylko 2 i 4. Na razie udało się włączyć pozytywne myślenie, ale jeszcze muszę ogarnąć ciało.

    1. avatar Pepsi Eliot 26 kwietnia 2021 o 18:15

     ściskam <3

 91. avatar Grzegorz Czajkowski 17 września 2021 o 21:05

  Czy musi być to koniecznie sok?
  Czy może być to seler zmiksowany w blenderze ?
  Szkoda mi wyrzucać tego błonnika …

  1. avatar Pepsi Eliot 18 września 2021 o 08:08

   Pytaj boskiego doktora 🙂

 92. avatar Natalia 3 stycznia 2022 o 19:46

  Wiem ze już wiele razy na blogu o tym było ale tego jest tyle ze już sama nie wiem co dla mnie byłoby najlepsze. Od kilku lat zmagam się ze zgaga. Aż wkoncu 3 lub 4 lata temu gastroskopia wykazała dwie malutkie nadżerki 2 przełyku. Nigdy nie miałam hp. Niestety mam wrażenie ze nic nie pomaga. Bujam się już tak kilka lat i próbuje i nic. Leki Ipp nie pomagają na długo. Jak się pogarsza biorę i jakby jest za kilka dni dosłownie kilka dni poprawy a potem gdy już minie więcej nic 14 dni brania tabletek to mam wrażenie ze się pogarsza i jest kryzys. Próbowałam wiele razy. Lekarz zapisywał Ipp różne 20. Teraz sama kupuje Ipp w aptece. Ale znowu to samo. Biorę i odstawiam. Ostatnio czasem pojawia się takie uczucie jakby coś mi się lało w gardle i przełyku i wtedy mam ochotę zwymiotować ale nie czuje bólu. Wystraszyłam się ze moze jakieś nadżerki pękły bo czuje ze mam rany w przełyku. No to wzięłam Ipp. Kilka dni poprawy 14 dni tabletek no i pogorszenie. Okropne pieczenie i cofanie się. Znowu przełyk jakby spuchnięty. Ból podczas przełykania. Teraz to już wogole masakra mimo ze biorę tabletki. To ciężkość na żołądku, kłucie za mostkiem, i pod żebrami na środku ( moze tam kończy się przełyk). Jak głodna czuje ból. Kłucie i pieczenie. Mam lekkie nudności. Gdy coś pije wodę czy herbatę tez czuje lekkie pieczenie i się odbija. Jak zjem to kilka minut po jedzeniu jakby jest lepiej. No ale gdy pije wodę znowu to mi niedobrze i czuje w tym dołku podrażnienie. Nie wiem już co zrobić. Pije herbatę rumiankowa, rano ciepła wodę z miodem już od dawna. Od ponad 14 dni tabletki na zgagę a tu gorzej. Ja już ledwo funkcjonuje bo to strasznie uciążliwe a nie jestem gruba. Boje sie schudnąć (Ok 50 kg i 162 cm). Cały czas czuje pieczenie w buzi. Nie wiem już co moze być przyczyna. I co wogole mogę jeść. Jedni mówią ze dieta owocowa i warzywna ale czy gotowana czy surowa… czy inne produkty tez. Myślałam zeby na wieczór brać Mastike. Oczywiście próbowałam tez aloesu ale to jakoś mnie nie łagodzi bo taki posmak cytrynowy. Mam wrażenie ze trawienie szwankuje. Nie wiem już jak doprowadzić by szło dobrze bo za bardzo mam podrażnione błony śluzowe. A nie mogą się one zagoić bo ciagle się cofa. W momencie gdy zauważyłam kilkudniowa poprawę to nadżerki jeszcze były bo czasem jak się cofnęło od razu czułam ze zaczęło piec jakby ktoś wysypał sól na ranę. Czy powinnam jeść tylko warzywa i je gotować ? Kuracje z marchewka już kiedyś stosowałam ale nie pomogło. Proszę o wskazówki.

  1. avatar Pepsi Eliot 4 stycznia 2022 o 06:18

   zacznij od domowego testu na zakwaszenie żołądka i napisz mi kiedy nastąpiło beknięcie

 93. […] naciowy, ale nie będę się powtarzać, najprostszy sposób na odbudowanie zapasów kwasu żołądkowego. Podobno jednak kontrowersyjny, gdyż seler to masa sodu, a boski lekarz daje po garach […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum