logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 166 788
online
32 888 VIPy
Reklama

Idealna WITAMINA D3 TiB®

WITAMINA D3/pepsieliot.com

w protokole z idealną
WITAMINĄ K2 TiB®
NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Najprostszy sposób na odbudowanie zapasów kwasu żołądkowego

Oraz wzmocnienie Twoich enzymów trawiennych.

Oczywiście nie chodzi tutaj o nad-rozpoznawanie nadkwasoty i o wiele za częste sugerowanie leków zobojętniających Ipp, bowiem prawdopodobnie Twoje problemy trawienne wynikają jednak z za małej ilości kwasu chlorowodorowego w żołądku, a nie z jego nadmiaru.

Ten  prosty, domowy test sody nie jest ostateczną wyrocznią co do poziomu kwasu w żołądku, ale okazuje się zadziwiająco trafny w wielu przypadkach. A kontrowersyjna decyzja o zakwaszeniu żołądka skutkuje ogólną poprawą zdrowia. Bowiem trawienie białka jest najbardziej istotnym wskaźnikiem sprawnego układu trzewnego, dzięki czemu trzymasz właściwą alkalizacja ciała, a Twoje jelita nie przeciekają. Co z kolei oddala Cię od wielu chorób o podłożu autoimmunologicznym.

Ilość kwasu żołądkowego ulega właśnie zmniejszeniu z powodu wybitnie przebiałkowanej diety, gdzie mięso i wędliny je się nie tylko codziennie, ale nawet 3 razy dziennie. Miej na uwadze, że strawienie czystych i surowych owoców i bardzo dobrze rozdrobnionych warzyw wymaga najmniejszego wysiłku.

Sporego bałaganu w kwestii kwasu żołądkowego mogą narobić też inne leki na receptę, w tym przeciwgrzybiczne, no i oczywiście stres. Bojąc się, dygocząc z powodu życia, nieustająco obciążasz nadnercza produkcją kortyzolu i adrenaliny, i tracisz kwas w żołądku.

Rozróżniamy kilka rodzajów adrenaliny

W zależności od Twojego stanu zaangażowania emocjonalnego w problemy, czy też ekscytacje życiowe, Twój gruczoł nadnerczy produkuje aż 56 odmian tego hormonu.

Adrenalina wytwarza się w odpowiedzi na poczucie lęku, paniki, wstydu, nienawiści, zazdrości, depresji i każdego stresu. W sytuacji zagrożenia dzikim szakalem ma swoje uzasadnienie, na codzień i z byle powodu staje się niszczycielskim trendem atakującym wiele aspektów Twojego życia. Jednak przy okazji tego wpisu skup się na jej wpływie na zmniejszenie ilości kwasu żołądkowego.

Jest też bardzo istotny problem przenikania amoniaku, często mylony z zespołem nieszczelnego jelita,  (z którym nie ma nic wspólnego), co ma ścisły i odwrotny związek z prawidłową ilością kwasu żołądkowego.

Przenikanie amoniaku to fakt bezdyskusyjny. Aby skumać jak przebiega ten proces trzeba prześledzić najzwyklejszy proces przetwarzania przez ciało pożywienia. Jedzenie trafia do żołądka, gdzie zostaje strawione. Gdy jesz z pietyzmem, długo żujesz kęsy, proces trawienia zaczyna się jeszcze w otworze gębowym. Gdy jesz dużo białka, organizm za pomocą chlorowodoru i enzymów trawiennych rozbija go na czynniki pierwsze, które zostaną wchłonięte w jelitach.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO™ idealny do codziennych, zakwaszających żołądek, alkalizujących limfę, oczyszczających wątrobę, filtrujących nerki, dotleniających komórki, nawadniających i odżywiających ciało 4 Szklanek™


Jeśli kwasu jest za mało, a zwykle jest za mało, białko, które dotrze do dolnego odcinka przewodu pokarmowego zacznie gnić. I o ile Borys (Bołotow) przestrzega również przed fermentacją roślin, o tyle Antony (William) przestrzega nade wszystko przed gniciem białka. Procesy gnilne uwalniają amoniak, a także skutkują wzdęciami, złym trawieniem, i przewlekłym odwodnieniem. Na już może nie być żadnych objawów tego stanu rzeczy, ale wszystko dopiero ma zamiar się rozkręcić.

Zdarza się, że groźne dla ciała kwasy zajmują miejsce kwasu chlorowodorowego, czemu też nie towarzyszą jeszcze żadne niepokojące objawy. Jednak po upływie paru lat złe kwasy cofają się do przełyku. To właśnie one powodują refluks żołądkowy. Często są mylone z kwasem chlorowodorowym, a z zupełnie niewiadomych powodów pracownicy służby zdrowia mylą rzecz nagminnie, zawsze zapisując pacjentom ipp.

Wyściółka jelit na takie dictum, czyli te brzydkie kwasy, zaczyna wytwarzać śluz. Jeśli ni z gruszki, ni z pietruszki czujesz w gardle śluz, niekiedy zasychający śluz, jest to zapewne przejaw walki Twojego organizmu z kwasami wżerającymi się w ścianę żołądka i wyściółkę.

Wracając jednak do oparów amoniaku, należy być świadomym, że gdy w przewodzie pokarmowym rozkłada się jedzenie, uwalniający się toksyczny amoniak może przeniknąć do krwiobiegu. I nie musi dojść do żadnej infekcji, pęknięcia jelita cienkiego, ani okrężnicy. Grzyby Candida uwalniające substancje toksyczne też nie będą niczemu winne. Źródłem problemów milionów ludzi borykającymi się ze złym trawieniem, czyli gniciem białek jest przenikające do krwi opary amoniaku i wraz z krwią zatruwające komórki.

No to jeśli wszystko zaczyna się i kończy na tej małej ilości kwasu żołądkowego, to co jest największym winowajcą? No właśnie ta, zupełnie bez kontaktu z dzikim zwierzęciem, wciąż wyrzucana adrenalina.

Szalenie dobra wiadomość

Aby rozwiązać problem gnicia źle strawionego białka, czyli rozwiązać problem amoniaku (często źle interpretowanego problemu też przez naturopatów, czyli akurat nie przeciekającego jelita) jest przywrócenie właściwej objętości kwasu chlorowodorowego w żołądku.

Jest na to bardzo prosty i bardzo skuteczny sposób: wystarczy codziennie pić na pusty żołądek yyy … pół litra, czyli 2 szklanki z bio selera naciowego. Zapewne nie podejrzewałaś selera o takie cudaczne właściwości, a jednak. Potraktuj tę radę, naprawdę poważnie.

To jeden z najskuteczniejszych, o ile nie najskuteczniejszy sposób na uzdrowienie jelit. Przy czym sok z selera powinno się pić zawsze na czczo i zawsze bez innych domieszek.

Jak zrobić sok z selera? DIY

Myjesz w dobrej wodzie organiczne łodygi selera. Z niczym nie mieszasz. Następnie wrzucasz do sokowirówki, również niczego nie dodajesz, bo każdy składnik zaburzy efekt. Sok wypijasz odrazu zanim się utleni, co osłabiłoby jego działanie.

Seler zawiera wyjątkowe związki sodu, z którymi łączą się bioaktywne pierwiastki śladowe i substancje odżywcze. Szklanica soku z rana poprawia trawienie wszystkiego w ciagu dnia. Z czasem sole mineralne, minerały i substancje odżywcze przywrócą właściwą objętość kwasu żołądkowego.

Po wypiciu soku idziesz robić oblucję i stroić się, albo jeszcze lepiej idziesz na codzienny trening ciała i duszy. Po czym wracasz i robisz oczyszczające 4 szklanki™. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz pominąć którąś szklankę i tak będziesz nawodniona, odżywiona i oczyszczona z podatnych na chlorofil aktualnych pasożytów i metali ciężkich.

Poranne nawadnianie wnosi Cię na zupełnie inny i z niczym nieporównywalny level. Gdy do tego dodasz wysokoenergetyczne, surowe roślinne śniadanie, znikają lenistwo i wszelkie wolty do siebie i Wszechświata. Po śniadaniu uzupełniasz witaminę D3 w protokole z K2, albo po prostu idziesz na kostarykańską plażę, gdzie ludność żyje 110 lat lewą nogą do lusterka.

owocek

Źródło:
Anthony William „Boski lekarz”

(Visited 34 653 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. kaliope 4 stycznia 2020 o 22:24

  Mam ogromne ilości wysychajacego, gęstego śluzu w gardle. Podejrzenie o refluks cichy, czyli gardłowo-kratniowy z pepsyną wyżerającą śuzówkę. Nie mam zgagi. Co mam robić? Sok z selera chyba ma kwasowe ph i może aktywować pepsynę? Czy mimo wszystko pić? W artukule jest mowa a jakiś innych kwasach wywołujacych ten śluz w gardle. Nie jeść białka? Nie już prawie w ogóle węgolwodanów.

  1. AgaInes 8 stycznia 2020 o 23:33

   Cześć Kaliope, piszę do Ciebie, bo chyba mam podobne objawy tzn.śluz w gardle po jedzeniu, który muszę odchrząkiwać i potem jest spokój aż do kolejnego posiłku i znowu. Szukałam jak szalona przyczyn tego stanu rzeczy. Czy ty masz podobnie? Konsultowaleś to z lekarzem żeby potwierdzić refluks ukryty lub zacząłeś może samodzielną terapię? Pozdrawiam,Aga

  2. olek78 14 stycznia 2020 o 16:59

   hej Kaliope, pisze do Ciebie bo widzę że mam to samo czyli cichy reflux , też ostatnio budziłem się 3-5 rano , nawet nie spałem całą noc…te same objawy zgagi nie ma tylko jedzenie się cofa do krtani, gula w gardle, bolace gardło plus jeszcze podraznione podniebienie górne przy zębach, i język.tez mam konkretnego cykora przez to i chyba wpadam w głęboką depresję.napisz jak sobie radzisz co stosujesz i jak dlugo już to trwa, potrzebuje rady ,Pepsi pisała o selerze…z góry dziękuję i pozdrawiam.olek

 2. kaliope 5 stycznia 2020 o 08:31

  Więc, co to może być z tą produkcją sluzu w gardle? Myślisz, że to obrona przed pepsyną z powodu cichego refluksu LPR? Dodam, że jestem tym wszystkim zestresowany na maxa, przez ostatnie miesiące czesto ściśniety brzuch ze stresu. Budziłem się o 3-5 rano i koniec ze snem. Teraz w sumie śpię dobrze przy tej diecie ale wciaż ten śluz. Kurde zrobiłem przed chwilą test z sodą, mija 7 minut i nie odbiło się. Wszedzie czytałem, że stres podwyższa kwas w żołądku i powoduje refluks, a u Ciebie gdzieś czytałem, że obniża. Skoro mi się nie bekło, to może jednak jam niedokwasotę. I co tymi innymi kwasami co mogą powodować ten śluz. Skąd te kwasy? Dietę chyb mam bardzo zdrową z tymi warzywami i rybami, bananem i melonem. Jak myślisz?

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 13:33

   To wszystko razem ma sens, sok żołądkowy zawiera między innymi i kwas solny i pepsynę, dlatego podaje się Betainę HCL z pepsyną w proporcji 4:1. Bardzo często ludzie mają i za mało kwasu i jednocześnie refluks, np żółciowy, trzeba zakwaszać żołądek i jednocześnie chronić śluzówkę, 4 szklanki, kolagen TiB, bardzo ważnyt jest poziom metabolitu D, bierzesz D3 z K2? W jakim jesteś wieku?

 3. kaliope 5 stycznia 2020 o 14:19

  mam 44 lata, i brałem dużo D3+K2, po 12tys przez 3 miesiące i poziom witaminy skoczył na 104, więc wysoki.

  1. Nie bardzo rozumiem co to znaczy Betaine HCL z pepsyna w proporcji 4:1? To są tabletki? 4 tabletki Betaine HCL do 1 tabletki pepsyny?

  2. Cztery szklanki płynów o których czytałem gdzieś tutaj?
  3. Kolagen TiB to tabletki?
  4. Ale co z selerem? Pić czy nie?

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 14:55

   My mamy czystą betainę G&G, ale są takie suplementy, o ktorych piszę , kolgen to proszek opatentowana formuła Kolagen Peptan F TiB , 4 szklanki tak są na stronie głownej, seler jest zawsze ok

 4. kaliope 5 stycznia 2020 o 15:10

  1. Czyli ta Betaina G&G ma już w sobie HCL i pepsyne w proporcji 4:1?

  2. Co daje ten Kolagen? Chroni śluzówkę żołądka?

  3. Co 4 szklanek, widzę, że tam cytryna, askrobinian sodu, a ja nie mogę pić takich kwaśnych rzeczy, bo pobudzają pepsynę w przełyku i mam ten cichy refluks, Boli mnie krtań itd. Wydaje mi się, że mam pepsynę w gardle, krtani. Język często ma biały nalot a słodyczy nie jadłem od pół roku. Tylko miód. Jak pisałem wcześniej piłem ocet, potem brałem ocet w tabletkach, żeby nie drażnić przełyku i źle się czułem. Stąd myślałem, że mam nadkwasotę od stresów.

  4. Ja odbudować śluzówkę w przełyku? Boli mnie trochę przełyk, tzn czuję go, czuje ten górny zawór miedzy przełykiem a krtanią. Chyba jest też oblepiony gęstym śluzem.

  5. A samym sokiem z selera, bez Betaine, nie wzbudzę kwasu w żołądku. Boje się brać dwie rzeczy na raz. Nie będę wiedział które pomaga lub szkodzi.

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 15:15

   1.Nie ma, przecież napisałam, żebyś poszukał gdzie indziej takiego suplementu
   2. wpisz w szukałkę, albo w google ,suplemnetacja kolagenu jest dobrze znana
   3.pomijaasz to co Ci w danuem momencie szkodzi, po prostu robisz na czystej wodzie
   4. https://www.pepsieliot.com/kuracja-marchewka-i-4-inne-proste-metody-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka/, sok ziemniaka może
   5. nie wiem

   1. Joasia 6 stycznia 2020 o 17:44

    Witam,
    Pepsi proszę o informację co to są te groźne kwasy, o których napisałaś w artykule, że zajmują miejsce kwasu chlorowodorowego, a następnie cofają się do przełyku tworząc refluks.
    1. Co to są za kwasy skąd się biorą?
    2.A czy nie powinno pić się wody z octem jabłkowym żeby zakwasić żołądek?

 5. Szalka 5 stycznia 2020 o 17:19

  Pepsi, gastroskopia pokazała „poszarpania” wewnątrz i silny stan zapalny, który prawdopodobnie już sporo trwa, w przełyku nad wypustem nadżerka 10 mm, linia Z nieregularna, niedomoga wpustu, zgagi, ciagle wzdęcia brzucha i brak witamin i minerałów w badaniach mimo ciągłego ich przyjmowania wit D np na poziomie 20 (teraz zamówiłam Twoja), żeby się psują kości i stawy strzelają (mam szklanki, odmówiłam kolagen) zaczęłam brać anty (nadmierne owłosienie, wypadające włosy, nieregularne cykle) ale na pierwszym listku stany depresyjne i płacz i brak chceci do życia wiec znowu sama je odstawiłam mimo ze lekarz zakazuje do tego hashi rosnące ana1 ana2 a gastro jeszcze wysyła do internisty po leki na kilka miesięcy… 25 lat i rozsypka total co tu zrobić kochana

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 17:20

   Ten artykuł warto przeczytać:
   http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Po śniadaniu:
   Bierz 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 3, lub 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   Chodzi o to, aby szybko podnieść poziom 25(OH)D do wysokiej normy. Na 5 dni przed badaniem odstaw te suplementy,.

   Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki, lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza, ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy w formie folianów TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.
   Jeśli robisz „4 szklanki” to wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo połykaj 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation
   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem

 6. Lusja 5 stycznia 2020 o 19:18

  Pepsi, dla niesokowcow niemozliwym jest wypicie dwoch szklanic selerowego soku na raz.

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 22:31

   to mają problem

 7. Weronika26 5 stycznia 2020 o 19:22

  Mam pytanie, proszę mi powiedzieć jaki jest najlepszy sposób żeby nie mieć krost na twarzy. Jakiś domowy dobry sposób lub coś? Może nie mam ich dużo ale są denerwujące i w okolicy ust na brodzie itp a chciałabym mieć czysta i nawilżona a nie chce używać żadnych kosmetyków ze sklepów bo to jeden wielki syf dlatego zwracam się z pytaniem

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 22:31

   te okolice, szczególnie żuchwa obrzucona, mają związek z zaburzeniami hormonalnymi. Masz jakieś badania, 25(OH)D, TSH, w jakim jesteś wieku?

   1. Weronika26 6 stycznia 2020 o 10:18

    Nie mam żadnych badań, mam 21 lat.

 8. Urszula 5 stycznia 2020 o 20:25

  Jak długo należałoby pić sok z selera, oprócz 4 szklanek.

  1. Pepsi Eliot 5 stycznia 2020 o 22:28

   aż poczujesz się lepiej, generalnie to bardzo zdrowy sok

 9. mariolka 6 stycznia 2020 o 11:39

  a można zblendowany seler wypić,nie mam wyciskarki

  1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2020 o 13:01

   można, ale taka ilość błonnika zadziała już inaczej

 10. KrzysztofKatarzyna 6 stycznia 2020 o 15:23

  Czesc Pepsi
  moj ostatni mail chyba do Ciebie nie dotarł
  pisałem bo Tata ma duże wahania leukocytów np od 3,4 do 25
  co to moze oznaczać ?
  przypomne tylko ze Tata mial raka jelita grubego, usunięty laparoskopowo w sierpniu
  cały czas na chemii
  przyjmuje wszystko co zaleciłaś
  na koniec grudnia mial tomograf
  markery spadly z 400 na 8
  przerzuty na wątrobie : 34mm zmiejszyły sie do 16mm, 18mm zmniejszyły sie na 7, zmiana 8 mm zniknęła całkowicie
  od chemii ma bardzo głębokie pęknięcia skory na dłoniach i nieładne wrzody na skórze (głowa i nogi)
  moze doradzisz cos na to
  dziękuję i pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2020 o 16:33

   Wahania leukocytów są od chemii. Na razie nic nie można zrobić oprócz tryzmania wysokiego poziomu metabolitu D i jedzenia antyoksydantów w dużych ilościach. Przede wszystkim organiczne soki warzywne, z dodatkiem soku z połowy cytryny, ale nie wiem jak to pójdzie w parze z chemią.

   1. KrzysztofKatarzyna 6 stycznia 2020 o 16:41

    d3k2 bierze Twoja do ssania – 3 dziennie
    g&f tez od Ciebie 2 x dziennie

    „ale nie wiem jak to pójdzie w parze z chemią.”
    co masz na mysli ?
    moze zaszkodzić ?

    1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2020 o 18:11

     soki warzywne są bardzo odżywcze i oczyszczające, następuje detox, a chemia zatruwa, może się źle poczuć, trzeba wszystko robić delikatnie, jak już skończy chemię. A co do supelementów, to przy chemii nie pozwalają brać.

     1. KrzysztofKatarzyna 6 stycznia 2020 o 18:20

      Pepsi, nie interesuje mnie na co pozwalają a na co nie
      interesuje mnie Twoje zdanie
      jesli kolejna chemia bedzie trwała 3 miesiace czy na ten okres Twoim zdaniem powinien przerwać zażywanie suplementów czy nie? (g&f, omega3, d3k2) bo rozumiem ze sok z marchwi z kwasem askorbinowym czy kurkumę moze brac
      jesli chodzi o soki warzywne to rozumiem ze powinien pic ostrożnie, nie szaleć

     2. Pepsi Eliot 6 stycznia 2020 o 22:31

      Chemia chemii nie równa, są badania dla poszczególnych rodzajów chemii i suplementów, nie można mu teraz jeszcze czymś szkodzić. Zdecydował się na chemię, to trzeba zrobić zgodnie z zaleceniami. Niech je antyoksydanty, bo chemia produkuje znacznie więcej wolnych rodników tlenowych i na razie żadnych supli. Jak skończy chemię. Nacierałabym łydki i kostki oliwą magnezową.

 11. Goro 6 stycznia 2020 o 20:13

  Czesc Pepsi, mozesz polecic jakis biorezonans w Polsce?

  1. Pepsi Eliot 6 stycznia 2020 o 22:24

   Nie znam żadnego do polecenia

  2. KrzysztofKatarzyna 7 stycznia 2020 o 11:42

   hej
   z tego co pamietam Grzegorzadam poleca gabinet w Tychach
   jak chcesz napisz na chrissuperstar25@gmail.com, podam adres, sam tez korzystalem
   zdr

 12. KrzysztofKatarzyna 7 stycznia 2020 o 11:48

  dziękuję 🙂

 13. wysoczanin 7 stycznia 2020 o 18:57

  Witam! Pisząc sokowirówka masz na myśli sokowirówkę czy wyciskarkę Pepsi? 🙂
  (w pytaniach ktoś pisze o wyciskarce, stąd pytam)

  1. Pepsi Eliot 7 stycznia 2020 o 19:18

   Boski lekarz napisał sokowirówka, nie ma potrzeby aż wyciskarką robić akurat selera, co innego marchew

 14. wysoczanin 7 stycznia 2020 o 19:00

  Zapomniałem dopisać w poprzednim pytaniu.
  Ile tego selera? 1 wystarczy?
  I czytam czytam i ogarnąć nie mogę…seler pozbędzie się amoniaku z jelit(po niestrawionym białku), ale jak to się przełoży na poziom kwasu żołądkowego?

 15. wysoczanin 7 stycznia 2020 o 23:29

  Dzięki Pepsi za odpowiedź;)

  Dla zainteresowanych!
  W sokowirówce bardzo starej(20 lat) z 2 selerów wyszło mi ponad 700 ml soku. (w nowszej powinno wyjść więcej gdyż jeszcze z odpadów szło wycisnąć pełno soku)

  Podbijam pytanie: „I czytam czytam i ogarnąć nie mogę…seler pozbędzie się amoniaku z jelit(po niestrawionym białku), ale jak to się przełoży na poziom kwasu żołądkowego?”

 16. Kasik 9 stycznia 2020 o 22:08

  Kochana Pepsi, a co radzisz na nadkwasotę? ( wynik gastroskopii ) + helicobacter i oczywiście zapalenie błony żołądka. Taki mix…ehhh

 17. gosia 9 stycznia 2020 o 23:12

  Pepsi, 1 szklanka z polowa cytryny i kurkuma postawila mnie nogi .Jesli dolacze sok z selera , co bedzie pierwsze ???

 18. olek78 11 stycznia 2020 o 16:24

  Witam Pepsi, potrzebuje rady odnośnie Refluksu, laryngolog stwierdził reflux i helikobakter, dostałem antybiotyk, metronidazol , i oczywiście ipp chyba dwa na raz!!! po dwóch dniach zaczął strasznie boleć brzuch, poszedłem do lekarza mowi że może być od leków, koleżanka poradziła zrobić test sody-nie odbiło się wcale.ipp odstawiłem od razu bralem tylko antybiotyk, po dwóch tyg zrobiłem gastro i wszystko ok tylko : opuszka dwunastnicy krztaltna ze zmianami zapalnymi miernego stopnia.teraz biorę tylko sanprobi.ale nadal jest reflux bol krtani, podraznione język i lekko górne podniebienie przy zębach- i to wcale nie przechodzi!! , zgagi jakotakiej nie mam ale troche pali w krtani, zacząłem brać 4greens i biorę również inne enzymy trawienne, brzuch czasem boli ale raczej z nerwów bo mam nerwicę.prosze coś doradzić byłbym bardzo wdzięczny.pozdrawiam olek

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2020 o 17:13

   Na razie sok z selera bio, na czczo, lub sok z ziemniaka bio też na czczo, i bierz te probiotyki, z pierwszym kęsem śniadania https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html, jedz często i mało.

   Jaki masz poziom 25(OH)D?

 19. olek78 11 stycznia 2020 o 16:36

  ps zapomniałem dodać że helikobakter wybilem i przestałem brać antybiotyki.pozdrawiam

 20. olek78 11 stycznia 2020 o 16:40

  ..i jestem na diecie od 3 tyg, nabiału nie ruszam A mięso naprawdę zadko i tylko gotowane. dużo schudłem i nie ma mocy na nic…..

 21. olek78 11 stycznia 2020 o 18:34

  nie wiem jaki poziom 25 (OH)D nie wiem co to jest nigdy nie robilem takich badan prosze o mi doradzić ale chyba po antybiotykach muszę poczekać żeby zrobić jakieś badania tak i ile?? pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2020 o 18:54

   tydzień z pewnością

 22. olek78 11 stycznia 2020 o 18:36

  i czy mam stosować dalej enzymy i 4 greens??

  1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2020 o 18:54

   moim zdaniem tak

 23. olek78 11 stycznia 2020 o 20:25

  po niedzieli zrobię badania i napisze poziom 25(OH) D.dziekuje za szybką odpowiedź.pozdrawiam

 24. olek78 16 stycznia 2020 o 13:12

  Hej Pepsi, to ja z dolegliwościa refluxu krtaniowo – gardlowym , pytałaś mnie o poziom 25(OH)D – więc- 30,7 , tak więc chciałem zapytać czy powinienem suplementowac bit d3 + k2 ? , i czy jeszcze omega 3??? pozdrawiam olek

  1. Pepsi Eliot 16 stycznia 2020 o 16:55

   masz niski poziom, na szybko większe dawki D3, np po 14 tysięcy jednostek dziennie czyli 7 D3 TiB i 2 K2 TiB i do tego 1 Omega 3 TiB po śniadaniu, i koniecznie magnez, no i powtórz badanie za 2 miesiące , na 5 dni przed odstaw suple, nie jestem lekarzem

 25. olek78 16 stycznia 2020 o 17:16

  dziękuję za odpowiedź, tylko ja mam d3 + k2 TiB razem, więc podpowiedz jak to suplementowac proszę??, omega 3 mam TiB pozdrawiam bartek

  1. Pepsi Eliot 16 stycznia 2020 o 19:21

   3 D3 +K2 TiB i do tego resztę dobrać D3 TiB solo

 26. olek78 16 stycznia 2020 o 22:15

  dziękuję i pozdrawiam

 27. olek78 16 stycznia 2020 o 22:31

  Mam jeszcze jedno pytanko Pepsi czy zamierzasz napisać jakiś artykulik odnośnie LPR – laryngopharyngeal Reflux (Silent Reflux) , bardzo malo jest o tym w sieci przeważnie – zgaga i GERD, a coraz więcej osób choruje na to i po swoim przykładzie wiem że objawy są chyba gorsze niż przy normalnym refluxie. Ps miło by było coś poczytać i dowiedzieć się więcej…..pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 17 stycznia 2020 o 07:29

   poszukam jakiś sensownych informacji

 28. Piter 18 stycznia 2020 o 10:07

  Hej, a jak dziecku 7 letniemu pomoc z częstymi i śmierdzącymi bąkami? Stolec też rzadko czasami nawet 3 dni .
  Ja sobie nie wyobrażam dwóch dziennie nie zrobić a co dopiero nosić to tyle czasu.

  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 18 stycznia 2020 o 11:37

   Dziecko lat 7,

   Odporność

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorelli This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 3 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 12 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html
   https://www.google.com/url?client=internal-element-cse&cx=017002982378198616180:rmcytmaypye&q=https://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/&sa=U&ved=2ahUKEwikt7eIs5LmAhVKfZoKHfzwCaUQFjAAegQIABAC&usg=AOvVaw0k8aFR47YQxSTUOvyvUBIJ

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację

   oraz 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html dla dzieci , też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
   Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Uwaga: przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 7 lat można zastoować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypije kieliszek 100 ml, jakby nie zadziałało jeszcze 25 ml, czyli w sumie pół szklanki. Nie jestem lekarzem, wszystko o czym piszę należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   Można też dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *