Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 815 098
110 online
33 533 VIPy

10 największych błędów dietetycznych

Ustaleń tych dokonano, jak twierdzą ustawodawcy, dla dobra ludzkości. Bo raz, że tylko lek leczy. A dwa, że szarlataneria mówi tylko o plusach, nie informując o negatywnych skutkach witaminy C.

Ustawodawcy są w stanie zgodzić się, że jakieś jedzenie może zaszkodzić, gdy jest nieświeże, czy z salmonellą. Śmiertelnie zaszkodzić, gdy zawiera jad kiełbasiany (chyba, że się go wbija w czoło), albo błonnik przy skręcie kiszek, czy smażony groch z kapustą przy żółtaczce.

Natomiast:

Odgórnie ustalono, że jedzenie i przyprawy nie mogą leczyć, pomimo, że wykorzystywano je, niekiedy od tysięcy lat, do tego właśnie celu

Główna wyszukiwarka, oraz media społecznościowe również włączyły się do akcji i znachorstwo zostało potraktowane prawie na równi z przepisami na szybką konstrukcję domowych materiałów wybuchowych. I bardzo dobrze, widocznie taką drogę mamy właśnie przejść.

Nie twierdzę, być może w kontraście do kilku naturopatów, że witamina C z D i kurkuma są dobre na wszystko i zadziałają zawsze. Wystarczy popatrzyć na Hindusa Osho i generalnie na choroby dotykające Hindusów. Ta, jakże liczna populacja z jakichś powodów doświadcza problemów zdrowotnych związanych ze starzeniem się znacznie wcześniej niż osoby mieszkające w Japonii lub Szwajcarii. Co nie zadziwia aż tak bardzo, gdyż mieszkańcy tych państw żyją najdłużej na świecie.

Jednak Hindusi, podobnie jak na przykład mieszkańcy Papui (prowincji w Indonezji obejmującej zachodnią część Nowej Gwinei) w wieku lat 46 mają takie problemy związane z wiekiem, jak przeciętna 65 letnia osoba, lub 76 letni Szwajcar, czy Japończyk, nie mówiąc o nieśmiertelnych Japonkach.

Pierwsze tego rodzaju badanie naukowców z University of Washington, opublikowane w szacownej wyroczni The Lancet Public Health mówi o 30 letniej czasoprzestrzeni dzielącej kraje o najwyższym i najniższym wieku, w których ludzie doświadczają problemów zdrowotnych 65 latka.

Analiza wykazała również, że ludzie mieszkający w Indiach doświadczają podobnych problemów zdrowotnych na długo przed ukończeniem 60 lat. (1)(2)(3) Naukowcy zmierzyli „związane z wiekiem obciążenie chorobami” przez zsumowanie wszystkich lat życia skorygowanych o niepełnosprawność (DALY), czyli dokonano przybliżonego pomiaru utraty zdrowego życia związanego z 92 chorobami.

Co można zrozumieć, że statystycznie od pewnego wieku, różnego dla różnych narodów, owszem żyjesz, ale w chorobie, nie w zdrowiu.

28 letni Hindus, no dobra, żartuję:)

Osho zmarł w wieku 59 jako siwy i łysy starzec. Krążą historie, że był podtruwany talem, jednak wiadomo też, że od lat cierpiał na cukrzycę i miał problemy z krążeniem, co nie jest żadną rzadkością wśród Hindusów, pomimo całej mądrości (Osho), jednak sporej megalomanii (yesss, Osho)i sporych skłonności do rozpusty (też on). Buddą więc to on długo nie był:)

Bardzo siwy jest też inny, dzisiaj 62 letni współczesny guru, też obecnie mieszkający w Stanach, Sadhguru, ale nie znam jego stanu zdrowia, oprócz tego, że wygląda jak starzec. Jednak trzeba przyznać, że jego oczy są niezwykle rozumne i czyste, bez cienia geriatrycznej mgiełki.

Są oczywiście optymistyczne wyjątki, jak słynny 75 letni Deepak Chopra, amerykański lekarz, pisarz i filozof pochodzenia indyjskiego, z wyglądu bardzo hinduski, znany propagator alternatywnej medycyny. Napisał ponad 45 książek, tłumaczonych na 35 języków.

Nie jest jednak mężem (plotki) Priyanki Chopra, byłej miss świat, aktorki i modelki, którą googla się wyżej niż Deepaka, znamienne dla naszej współczesności. Tak czy siak Deepak Chopra wygląda młodo i zdrowo, a jego gęste falujące włosy są zaledwie melanżem pieprzu z solą (nie himalajską:).

Z kolei nadzwyczajnie uzdolniony Peter Sellers (słynny odtwórca roli kretyna inspektora Jacques’a Clouseau), pomimo tego, że zmarł przedwcześnie na zawał serca w wieku 55 lat, i brawurowo zagrał Hindusa w wybitnie śmiesznej komedii „Party”, był jednak z dziada pradziada Brytyjczykiem.

Czy w takim razie te nadzwyczaj dobrze (ponad 3000 badań) dowiedzione właściwości kurkumy nie działają tak spektakularnie w kraju, z którego kurkuma jest najbardziej bogata w swoje walory?

Czy nie pomaga słońce, a co za tym idzie wysycenie ciała hormonem D3, popularnie zwanym witaminą D3? Dlaczego coś, co działa gdzie indziej, nie działa w Indiach, czy Papui, oraz co tak naprawdę skraca życie z zdrowiu i ogólnie? Dlaczego Ajurweda działa, a Hindusi chorują na potęgę? A duchowość Hindusów, czy ona też nie ma tutaj nic do gadania?

Naturalne produkty roślinne były wykorzystywane w całej historii ludzkości od bardzo dawna i do różnych celów. Ewolucja roślin w powiązaniu z życiem i ewolucją zwierząt dzieje się miliardy lat. Dziesiątki tysięcy składników roślin wyższych zostały przez nie stworzone, raczej wyewoluowane, jako metabolity wtórne w charakterze naturalnych mechanizmów obronnych przed chorobami i infekcjami.

Dlatego tak wiele z tych naturalnych produktów wykazuje aktywność farmakologiczną lub biologiczną, którą można wykorzystać w tworzeniu leków i w planowaniu nowych.

Jednak są badania (Global Burden of Disease, w skrócie GBD), które dowodzą, że związane z wiekiem obciążenia chorobami, czyli lata życia w stanie niepełnosprawności (brano pod uwagę zarówno wiek chronologiczny, jak i tempo, w jakim starzenie przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia), a więc te obciążenia związane z wiekiem są znacznie mniejszym problemem dla Etiopii, Nigerii i Republiki Południowej Afryki.

Kraje takie, jak Chiny i Indie osiągają lepsze wyniki pod względem powyższego obciążenia. Wskaźnik w USA wyniósł 161,5 DALY na 1000 Amerykanów, co daje Stanom 53 miejsce, pomiędzy Algierią na 52 z 161,0 DALY na 1000, a Iranem na 54 miejscu z obciążeniami 164,8 DALY na 1000 Irańczyków.

Wielkie chińskie badanie trwające ponad 20 lat pokazało jasno, może żyjemy tak samo długo, czy krótko, niech każdy oceni, jak chce i ma taką potrzebę, ale na diecie w przewadze roślinnej i niskotłuszczowej możemy być sprawni do końca.

Możesz robić co chcesz, jesteś istotą energoinformacyjną, a współczesne egregory, korporacyjne myślokształty i tak będą chciały Cię jakoś zagarnąć. Wybór należy do Ciebie.

Możesz robić to, co Ci delikatnie sugeruję:

 • codzienne oczyszczanie, dotlenianie, nawadnianie i odżywianie 4 szklankami,
 • a także w przewadze surową, organiczną dietę roślinną, niskotłuszczową i normalnie białkową,
 • wraz z uzupełniającymi dietę suplami, jeśli masz braki
 • dużo i na pełnym luzie biegać,
 • trzymać wysoko poziom metabolitu D
 • i cieszyć się kucliwością

Jeśli pójdziesz w posłuch kokoś innego, może dowiesz się, że kolana od biegania chorują, moim zdaniem się wręcz leczą. No i, że jakby co, na ketozie przebiegniesz maraton, jakbyś tylko chciała. Moim zdaniem nie na luzie, bo z mniejszą wydolnością niż na „wysokowęglowodanówce”. A więc nie na luzie, bo Ty tak nie działasz. (4)

10 oczywistych wniosków anty i prozdrowotnych

 1. Ogromna bieda w połączeniu z przeludnieniem, niska higiena otoczenia, nawet obok wysokiej higieny osobistej, rezygnacja z działania w związku z odkładaniem życia w dobrobycie na następne wcielenia, to wszystko wpłynęło na stosunkowo krótkie życie przeciętnego Hindusa. Pomimo kurkumy i Ajurwedy.
 2. A więc pomimo bardzo wysoko plasującej się tradycyjnej, naturalnej medycyny ajurwedyjskiej opartej na wykorzystywaniu niesamowitych i wybitnie prozdrowotnych właściwości roślin.
  Nie zapominajmy, w jaki sposób kiedyś produkowano kurkumę, gdy do obróbki wykorzystywano krowie łajno, co brzmi szczególnie brzydko w kontekście indyjskiego gorąca, a obecnie jest zabronione, nie mówiąc o certyfikowanych, organicznych hodowlach, z których być może przeciętny Hindus nie korzysta. Gdyż ostatnio zaczął korzystać na potęgę z MacDonalds.
  Kurkuma jest przyprawą o właściwościach, jakie nie śniły się przeciętnemu Hindusowi, który nawet zboża nie może sobie hodować, tylko musi kupić ziarna zmodyfikowane genetycznie.
 3. Niskotłuszczowa dieta w ogromnej przewadze surowa, organiczna, roślinna i o silnym charakterze anty zapalnym przedłuża życie w sprawności.
 4. Niejedzenie mięsa i pszenicy ma charakter pokojowy, i z pewnością niczego nie chce niszczyć, w tym Kościołów.
 5. Google i wszelkie organizacje zakazujące oferowania jedzenia w celach terapeutycznych, jak najbardziej mają rację, gdyż taka jest ich prawda.
 6. Ty też żyj tylko własną prawdą.
 7. Przy następnym logowaniu wybierz kraj, w którym żyje się łatwiej, jak w Szwajcarii (szczególnie mając dryg do robienia kasy, albo zegarmistrzostwa), chociaż tam już wszystko zajęte na lata świetlne do przodu, czy Japonii (gdy udało Ci się polubić glutowate, ciągnące się jak włosy anielskie natto, i morskie wodorosty, oraz poobiednie wstrząsy sejsmiczne), południe Francji też nie jest złe (to eufemizm, tam jest wypas zdrowotny) Cap Martin, możesz też zalogować się we włoskiej Ventimiglia w regionie Liguria, prowincji Imperia, nic ciekawego, ale luzik, palmy, pyszne surowe (i nie tylko) żarcie i wszędzie blisko i trochę taniej, jakby Cię to grzało w przyszłości.
 8. Gdy podstępnie zrzucą Cię desantem na Azję, Indonezję, czy biedną Afrykę, nie przejmuj się, rób to, co Ci mówię, 4 Szklanki™ i dużo biegania. Czytaj blogasa, i dasz radę.
 9. Największe błędy dietetyczne, to jedzenie niezgodne z Twoją wirtualną rzeczywistością, niezgodne z Twoją świadomością, za to zgodne z podświadomym, zaprogramowanym umysłem.
 10. Jakby co, przeprogramuj swoją podświadomość, będzie o wiele łatwiej się grało własnym awatarem.

owocek

Źródła/badania:

 • (1) economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/feeling-old-indians-age-faster-than-people-living-in-japan-or-switzerland/articleshow/68358411.cms
 • (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15645957
 • (3) www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK109208/
 • (4) www.translatetheweb.com/?from=ab&to=pl&a=https%3A%2F%2Fwww.runnersworld.com%2Fnews%2Fa27484185%2Fketo-diet-affect-speed-endurance%2F

(Visited 4 836 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Madzia2014 . 11 lipca 2020 o 18:04

  Pepsi co z tym cholesterolem jak go podnieść ? Jak sie nie je mięsa i jaj?

  1. avatar Jarmush 11 lipca 2020 o 20:49

   Ja bym się tak nie przejmowała, 20 letnie badanie Campbella mówi co innego, tak naprawdę nie ma badań wśród wegan

 2. avatar Lost mind 12 lipca 2020 o 09:55

  Hej Pepsi,
  Chciałabym zamówić u ciebie zestaw suplementów dla swojej mamy na urodziny.
  Mama jest zdrowa, energiczna jedynie ma kłopot z palcami ręki – zwyrodnienie stawów. I to samo ze stopami jak wstaje po dłuższym siedzeniu to musi trochę je rozchodzić. Nie robi żadnych badań i nie chodzi do lekarzy bo czuje się dobrze. Ma 65 lat. Jakie suplementy z twojego sklepu bylyby najlepsze. Nie jest na żadnej diecie. Gotuje tradycyjne polskie dania typu schabowy, kapusta, ziemniory, zupy zabielane itd. Raczej do zmiany trybu żywienia jej nie przekonam ale suplementy witaminę D, c, omega 3 bierze więc inne też by przeszły myślę.
  Martwią mnie te palce, chciałabym żeby mama jak najdłużej była sprawna, jest na to jakaś metoda jak te zwyrodnienia zatrzymać?
  Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 12 lipca 2020 o 12:50

   Kolagen TiB, Greens & Fruits TiB, Witamina C TiB, oraz Cytrynian Magnezu TiB, to taka podstawa w tym wieku, oczywiście gdy zapewnia sobie D3 z K2 oraz Omega 3, w razie czego jeszcze właśnie Omega 3 TiB. <3

   1. avatar Lost mind 12 lipca 2020 o 16:18

    Bardzo dziękuję za odpowiedź ? Jutro składam zamówienie. Pozdrawiam i ślę moc miłości i wdzięczności za wiedzę którą przekazujesz

 3. avatar Fiona 12 lipca 2020 o 19:17

  Hej, tak sobie myślę jaki by tu kraj, w kolejnym wcieleniu, wybrać pod kątem kulinarnym i naszła mnie taka fanaberia: otóż zdarzyło mi się spędzić kawałek zycia w dwóch ex koloniach brytyjskich, 6 lat na Cyprze i 2 lata na Malcie. Maltańczycy bazują na kuchni włoskiej i są najbardziej statystycznie otyłym narodem w Europie. Pizza, ravioli, tortellini, pasta wszelkiej maści. Czyli w cholere glutenu. No i English breakfast podstawa. Cypryjczycy z kolei mają miks kuchni greckiej i bliskowschodniej (Izrael, Liban, Syria i Turcja). Sniadanie: kozi ser i arbuz, kawa cypryjska parzona w popiele, wypas: owoce morza, baranina, cytrusy na potęgę (w Atenach litrowy sok że świeżo wyciskanych pomarańczy zamiast mleka), oliwa z oliwek, która sam sobie możesz wyprodukować z własnego drzewa, bo dookoła stacje do wytłoczenia na zimno, pietrucha kolosalnych rozmiarów, pomidory łączone z ogorasami, cebula, czosnek, cytryna, bakłażany i piklowany seler naciowy. Cypryjczycy są szczupli a lekarz służy zazwyczaj do spotkań gawiedzi w celach plotkarskich. No i ten wirus, nie oglądałam statystyk ale o Grecji było cicho, Cypr też się obronił, może Kostasy i inne Zorby są bardziej odporni?

 4. avatar AmaAma 12 lipca 2020 o 22:31

  Pepsi a czy Greens & Fruits mogę również podawac mojej 16 miesięcznej córeczce? Mogę również brać Greens & Fruits cały czas, nie tylko jako kuracja trzymiesięczna?

  1. avatar Jarmush 13 lipca 2020 o 06:56

   To jest petarda nawet dla dorosłego. Jeśli dziecko ma braki odżywcze, możesz ubić w moździerzu 1/4 tabletki, dodać miodu (dziecko 16 miesięczne może już jeść miód chyba, że nie lubi) i odżywić dziecko w razie uzasadnionej potrzeby, ale tylko wtedy. Jednak trzeba to skonsultować z pediatrą. natomiast Ty po skończonej kuracji zrób circa 10 dni przerwy. Niech ciało się nacieszy. <3 Niektórzy jak ja biorą ciągle, ale co drugi dzień, gdy tylko profilaktycznie.

 5. avatar zielonka 13 lipca 2020 o 17:17

  Droga Pepsi, pisze o radę. Jestem zdziwona, smutna i rozczarowana sobą, bo kilka dni, byłam akywna jak zawsze, może trochę sporo jadłam, ale jednak ruch był większy i tak z ciekawości weszłam na wagę i cóż… jak to możliwe że 2kilosy na plusie… jestem spuchnięta co widze po odciśnietych skarpetkach i palcach czuję też to na moich udach i ogólnie już nie widze mojego fajnego brzucha… chciałam zapytać, Pepsi, czy ja mam sie martwić, myślisz że to tłusczos, czy to mogła ta woda aż tyle 2kilosy ? Jak się pozbyć tego plus spaść z kolejne 2, jestem smutna 🙁 ja wiem, że totylko ciałos, ale jednak lubie jak jest inne, w tym nie czuję się sobą
  uściski,
  zielonka

  1. avatar Jarmush 13 lipca 2020 o 19:28

   Czasami u kobiety tak bywa, zatrzymana woda, no i jadłaś więcej. Zrób tydzień postu przerywanego, kończ jedzenie o 14 i wszystko zleci i jeszcze więcej 🙂

 6. avatar Josie 23 lipca 2020 o 15:56

  A jak przeprogramować podświadomość? 😀

  1. avatar Jarmush 23 lipca 2020 o 16:33

   sukcesywnie, obserwować siebie, kiedy włączają się programy, przekonania, i wprowadzać nowe, które będą Cię wsspirać i pomagać zajść tam gdzie idziesz. Ale nade wszystko trzeba zacząć od wyznaczenia celu, co stoi na drodze, I konsekwentnie przeprogramowywać myśli na s∑ój ytemat, które Cię powstrzymują od działanie. To jest proces.

 7. avatar Maggie 31 lipca 2020 o 08:18

  Czy 811 zaleca głównie owoce, czy też dopuszcza warzywa? Jak to jest w ogóle w witarianizmie z mieszaniem warzyw i owoców np. w jednym posiłku lub w ogóle ich mieszaniem?

  1. avatar Jarmush 31 lipca 2020 o 14:55

   4 szklanki, 20 dkg liiści, lub zielonki This is BIO, dużo owoców, i może być łyżka kaszy, czy czegoś gotowanego, trochę migdałów, pestek, albo pół awokado. Na blogu masz sporo starszych artykułów wyjaśniających tę dietę, czyli The Diet 80/10/10

   1. avatar Maggie 1 sierpnia 2020 o 21:11

    Dziękuję, poszukam,poczytam.
    Zastanawiam się, z jednej strony mamy 80/10/10, mamy też keto, a w tym wszystkim również uchodząca za zdrową dieta śródziemnomorska ze swoim glutenem i nabiałem. Kurde, czemu ta ostatnia taka zdrowa?

    1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2020 o 08:22

     Zdrowa tylko nad morzem śródziemnym, bardzo mało nabiału i mało glutenu, masa słonecznych warzyw i owoców i owoce morza, oraz antyzapalna oliwa z oliwek. Są nasłonecznieni i wyluzowani, piją czerwone wino, mają codziennie swoją szczęśliwą godzinę, to nie dieta, to luz.

 8. avatar Laracrofto 31 lipca 2020 o 16:05

  Pepsi a jak jeść na surowo w jakich proporcjach węgle – tłuszcze – białko zeby przybrać masę mięśniowa? (Pije codziennie białko grochowe, ćwiczę 3x w tygodniu) całuski ?

  1. avatar Jarmush 31 lipca 2020 o 19:49

   Na witarce nie buduje się dużej masy, to jest typowa dieta dla wytrzymałościówki, ma się ekstremalną energi≥ę, proporcje zawsze takie same 80/10/10, 10 gram węgli na kilogram ciała, a reszta wynikowo z blinasu kalorycznego sobie wylicz.

 9. avatar Edyta Nita 1 sierpnia 2020 o 19:22

  Pepsi, kiedy omega3 będzie w sklepie?

  1. avatar Jarmush 1 sierpnia 2020 o 20:47

   Jeszcze ją robimy w Stanach, troszkę trzeba poczekać

   1. avatar Edyta 2 sierpnia 2020 o 13:01

    Ok, a Jeszcze jedno pytanko mam- chciałam kupić wit E i widzę, że pojawiła się jakaś nowa forma (albo nie widziałam wcześniej) octan. Czym się różni octan od bursztynianu i który lepszy?

    1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2020 o 14:38

     obie naturalne obie świetne, ale ta droższa jest w żelu, i jest płynem, dlatego, gdy przykładowo chcesz mieszać z C i robić miksturę na kurzajki, czy dodawać do maseczki, to ta lepsza., a ta druga tańsza, jest w proszku, w wegańskiej kapsułce i też możesz otworzyć kapsułkę, ale to proszek.

     1. avatar Edyta 2 sierpnia 2020 o 15:27

      Dziękuję ❤️

 10. avatar bandzik1 2 sierpnia 2020 o 18:11

  Droga Pepsi, uprzejmie prosze o rade..otoz brat lat 36 na Twoich 'wzbogaconych’ szklankach, witaminie D3, kolagenie itd. Rowniez na diecie bezcukrowej w celu uleczenia z grzybicy i pasozytow od jakis 4 miesiecy. Schudl a prowadzi bardzo aktywny tryb zycia oraz ma duzo sportu. Co powinien zrobic aby dalej nie chudl i nie tracil miesni? Bierze bialko z konopii ale nie widzi efektow, bialka z grochu nie moze ze wzgledu na alergie. Co z Twoich supli? Ewentualnie prosze o przeslanie linka do art ktory wyjasnie te kwestie… Bardzo dziekuje Ci za pomoc, za odpowiedz, za wszystko!

  1. avatar Jarmush 3 sierpnia 2020 o 04:18

   Ten artykuł jest wskazany, mamy dobre białko, ale w celu budowania i ochrony mięśni nalezy zjadać go ze sporą ilością energii, piszę o tym https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/12783/jak-szybko-przytyc-bezpiecznie-i-skutecznie.html <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum