logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 565 254
152 online
32 902 VIPy
Reklama

Może mam za mało D?
Idealna WITAMINA D3 TiB® 

WITAMINA D3/pepsieliot.com

w protokole z idealną
WITAMINĄ K2 TiB®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Największe błędy dietetyczne i dobrze, że zakazuje się jedzenia w celach terapeutycznych

hindu/pepsieliot.com

Czyli 10 oczywistych wniosków anty i prozdrowotnych

Ustawodawcy są w stanie zgodzić się, że jakieś jedzenie może zaszkodzić, gdy jest nieświeże, czy z salmonellą, śmiertelnie zaszkodzić, gdy zawiera jad kiełbasiany (chyba, że się go wbija w czoło), albo błonnik przy skręcie kiszek, czy smażony groch z kapustą przy żółtaczce. Natomiast odgórnie ustalono, że jedzenie i przyprawy nie mogą leczyć, pomimo, że wykorzystywano je, niekiedy od tysięcy lat, do tego właśnie celu.

Dlatego, jeśli ktoś ośmieli się użyć na stronie sprzedażowej słowa „leczy” w kontekście super foodu, który jest pokarmem, czy witaminy, która jest składnikiem pokarmu, ten wchodzi na drogę niepraworządności. Ustaleń tych dokonano, jak twierdzą ustawodawcy, dla dobra ludzkości, bo raz, że tylko lek leczy, a dwa, że szarlataneria mówi tylko o plusach, nie informując o negatywnych skutkach witaminy C.

Google również włączyły się do akcji i znachorstwo zostało potraktowane prawie na równi z przepisami na szybką konstrukcję domowych materiałów wybuchowych. I bardzo dobrze, widocznie taką drogę mamy właśnie przejść. Nie twierdzę, być może w kontraście do kilku naturopatów, że witamina C z D i kurkuma są dobre na wszystko i zadziałają zawsze.

Wystarczy popatrzyć na Hindusa Osho i generalnie na choroby dotykające Hindusów. Ta, jakże liczna populacja z jakichś powodów doświadcza problemów zdrowotnych związanych ze starzeniem się znacznie wcześniej niż osoby mieszkające w Japonii lub Szwajcarii, co nie zadziwia aż tak bardzo, gdyż mieszkańcy tych państw żyją najdłużej na świecie.

Jednak Hindusi, podobnie jak na przykład mieszkańcy Papui (prowincji w Indonezji obejmującej zachodnią część Nowej Gwinei) w wieku lat 46 mają takie problemy związane z wiekiem, jak przeciętna 65  letnia osoba, lub 76 letni Szwajcar, czy Japończyk, nie mówiąc o nieśmiertelnych Japonkach.

Pierwsze tego rodzaju badanie naukowców z University of Washington, opublikowane w szacownej wyroczni The Lancet Public Health mówi o 30 letniej czasoprzestrzeni dzielącej kraje o najwyższym i najniższym wieku, w których ludzie doświadczają problemów zdrowotnych 65 latka.

Analiza wykazała również, że ludzie mieszkający w Indiach doświadczają podobnych problemów zdrowotnych na długo przed ukończeniem 60 lat. (1)(2)(3)

Naukowcy zmierzyli „związane z wiekiem obciążenie chorobami” przez zsumowanie wszystkich lat życia skorygowanych o niepełnosprawność (DALY), czyli dokonano przybliżonego pomiaru utraty zdrowego życia związanego z 92 chorobami. Co można zrozumieć, że statystycznie od pewnego wieku, różnego dla różnych narodów, owszem żyjesz, ale w chorobie, nie w zdrowiu.

hindu/pepsieliot.com

28 letni Hindus, no dobra, żartuję:)

Osho zmarł w wieku 59 jako siwy i łysy starzec. Krążą historie, że był podtruwany talem, jednak wiadomo też, że od lat cierpiał na cukrzycę i miał problemy z krążeniem, co nie jest żadną rzadkością wśród Hindusów, pomimo całej mądrości ajuhttps://www.pepsieliot.com/wp-admin/admin.php?page=sb-instagram-feedrwedyjskiej medycyny.

Bardzo siwy jest też inny, dzisiaj 62 letni współczesny guru, też obecnie mieszkający w Stanach, Sadhguru, ale nie znam jego stanu zdrowia, oprócz tego, że wygląda jak starzec. Jednak trzeba przyznać, że jego oczy są niezwykle rozumne i czyste, bez cienia geriatrycznej mgiełki.

Są oczywiście optymistyczne wyjątki, jak słynny 73 letni Deepak Chopra, amerykański lekarz, pisarz i filozof pochodzenia indyjskiego, z wyglądu bardzo hinduski, znany propagator alternatywnej medycyny. Napisał ponad 45 książek, tłumaczonych na 35 języków.

Nie jest jednak mężem (plotki) 37 letniej Priyanki Chopra, byłej miss świat, aktorki i modelki, którą Googla się wyżej niż Deepaka, znamienne dla naszej współczesności. Tak czy siak Deepak Chopra wygląda młodo i zdrowo, a jego gęste falujące włosy są zaledwie melanżem pieprzu z solą (nie himalajską:).

Z kolei nadzwyczajnie uzdolniony Peter Sellers (słynny odtwórca roli kretyna inspektora Jacques’a Clouseau), pomimo tego, że zmarł przedwcześnie na zawał serca w wieku 55 lat, i brawurowo zagrał Hindusa w wybitnie śmiesznej komedii „Party”, był jednak z dziada pradziada Brytyjczykiem.

Czy w takim razie te nadzwyczaj dobrze (ponad 3000 badań) dowiedzione właściwości kurkumy nie działają tak spektakularnie w kraju, z którego kurkuma jest najbardziej bogata w swoje walory? Czy nie pomaga słońce, a co za tym idzie wysycenie ciała hormonem D3, popularnie zwanym witaminą D3?

Dlaczego coś, co działa gdzie indziej, nie działa w Indiach, czy Papui, oraz co tak naprawdę skraca życie z zdrowiu i ogólnie? Dlaczego Ajurweda działa, a Hindusi chorują na potęgę. A duchowość Hindusów, czy ona też nie ma tutaj nic do gadania?

old man/pepsieliot.com

Naturalne produkty roślinne były wykorzystywane w całej historii ludzkości od bardzo dawna i do różnych celów. Ewolucja roślin w powiązaniu z życiem i ewolucją zwierząt dzieje się miliardy lat. Dziesiątki tysięcy składników roślin wyższych zostały przez nie stworzone, raczej wyewoluowane, jako metabolity wtórne w charakterze naturalnych mechanizmów obronnych przed chorobami i infekcjami. Dlatego tak wiele z tych naturalnych produktów wykazuje aktywność farmakologiczną lub biologiczną, którą można wykorzystać w tworzeniu leków i w planowaniu nowych.

Jednak są badania ( Global Burden of Disease, w skrócie GBD), które dowodzą, że związane z wiekiem obciążenia chorobami, czyli lata życia w stanie niepełnosprawności (brano pod uwagę zarówno wiek chronologiczny, jak i tempo, w jakim starzenie przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia), a więc te obciążenia związane z wiekiem są znacznie mniejszym problemem dla Etiopii, Nigerii i Republiki Południowej Afryki.

Kraje takie, jak Chiny i Indie osiągają lepsze wyniki pod względem powyższego obciążenia. Wskaźnik w USA wyniósł 161,5 DALY na 1000 Amerykanów, co daje Stanom  53 miejsce, pomiędzy Algierią na 52 z 161,0 DALY na 1000, a Iranem na 54 miejscu z obciążeniami 164,8 DALY na 1000 Irańczyków.

Wielkie chińskie badanie trwające ponad 20 lat pokazało jasno, może żyjemy tak samo długo, czy krótko, niech każdy oceni, jak chce i ma taką potrzebę, ale na diecie w przewadze roślinnej jesteśmy sprawni do końca.

Możesz robić co chcesz, jesteś istotą energoinformacyjną, a wahadła strukcji, czy destrukcji i tak będą się huśtały obok Ciebie, aby Cię jakoś zagarnąć.

Wybór należy do Ciebie, możesz robić to, co Ci delikatnie proponuję, codzienne oczyszczanie, dotlenianie, nawadnianie i odżywianie 4 Szklankami™, a także w przewadze surową, organiczną dietę roślinną, niskotłuszczową i normalnie białkową, wraz z uzupełniającymi dietę suplami, dużo i na pełnym luzie biegać, trzymać wysoko poziom metabolitu D i cieszyć się kucliwością.

Jeśli pójdziesz w posłuch kokoś innego, może dowiesz się, że kolana od biegania chorują, moim zdaniem się wręcz leczą, no i, że jakby co, na ketozie przebiegniesz maraton, jakbyś tylko chciała, ale nie na luzie, bo z mniejszą wydolnością niż na „wysokowęglowodanówce”. A więc nie na luzie, bo Ty tak nie działasz. (4)

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO™ idealny do codziennych, zakwaszających żołądek, alkalizujących limfę, oczyszczających wątrobę, filtrujących nerki, dotleniających komórki, nawadniających i odżywiających ciało 4 Szklanek™


10 razy konklużyn

1. Ogromna bieda w połączeniu z przeludnieniem, niska higiena otoczenia, nawet obok wysokiej higieny osobistej, rezygnacja z działania w związku z odkładaniem życia w dobrobycie na następne wcielenia, to wszystko wpłynęło na stosunkowo krótkie życie przeciętnego Hindusa.

2. Pomimo bardzo wysoko plasującej się tradycyjnej, naturalnej medycyny ajurwedyjskiej opartej na wykorzystywaniu niesamowitych i wybitnie prozdrowotnych właściwości roślin.

Nie zapominajmy, w jaki sposób kiedyś produkowano kurkumę (do obróbki wykorzystywano krowie łajno, co brzmi szczególnie brzydko w kontekście indyjskiego gorąca), co obecnie jest zabronione, nie mówiąc o certyfikowanych, organicznych hodowlach.

Kurkuma jest przyprawą o właściwościach, jakie nie śniły się przeciętnemu Hindusowi, który nawet zboża nie może sam sobie wyhodować, tylko musi kupić ziarna zmodyfikowane genetycznie.

3. Niskotłuszczowa dieta w ogromnej przewadze surowa, organiczna, roślinna i o silnym charakterze antyzapalnym przedłuża życie w sprawności.

4. Niejedzenie mięsa ma charakter pokojowy, i z pewnością niczego nie chce niszczyć, w tym Kościołów.

5. Google i wszelkie organizacje zakazujące oferowania jedzenia w celach terapeutycznych, jak najbardziej mają rację, gdyż taka jest ich prawda.

6. Ty też żyj tylko własną prawdą.

7. Przy następnym logowaniu wybierz jednak kraj, w którym żyje się łatwiej, jak nie ma miejsca w USA (bo gdy masz wykształcenie, cele i chęci, w Stanach masz też pieniądze, a to relacją przechodnią przekłada się na zdrowia więcej), czy w Szwajcarii też już wszystko zajęte (dużo zarabiasz, ale wszystko wydasz na końcu, przedłużając życie dzięki postępowi medycyny), czy Japonii (gdy udało Ci się polubić glutowate, ciągnące się jak włosy anielskie natto, i morskie wodorosty), poczekaj chociaż na Poland. Z tym dobrym blogasem, damy razem radę.

8. Gdy podstępnie zrzucą Cię desantem na Azję, Indonezję, czy biedną Afrykę, nie przejmuj się, rób to, co Ci mówię, 4 Szklanki™ i dużo biegania. Dasz radę.

9. Największe błędy dietetyczne, to jedzenie niezgodne z naszą wirtualną rzeczywistością, niezgodne z naszą świadomością, za to zgodne z podświadomym, zaprogramowanym umysłem.

10. Jakby co, przeprogramuj swoją podświadomość, będzie o wiele łatwiej się grało.

old man/pepsieliot.com

zdrówka i owocek

Źródła/badania:
(1) economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/feeling-old-indians-age-faster-than-people-living-in-japan-or-switzerland/articleshow/68358411.cms
(2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15645957
(3) www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK109208/
(4) www.translatetheweb.com/?from=ab&to=pl&a=https%3A%2F%2Fwww.runnersworld.com%2Fnews%2Fa27484185%2Fketo-diet-affect-speed-endurance%2F

(Visited 8 797 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Asia 27 grudnia 2019 o 18:29

  Zgadzam się. Surowe to klu… A co do Osho to może on nie chciał już tu być? 😉

  1. Pepsi Eliot 27 grudnia 2019 o 20:58

   A dlaczego miałby nie chcieć, jakby nie chciał to by się nie zalogował. Owszem umarła ta jego dziewczyna, ale cukrzyca i miażdżyca to nie było raczej na jego żądanie.

  2. Niki 29 grudnia 2019 o 18:45

   Może to brzmieć okrutnie… jednakże tacy już jesteśmy, ściągamy na siebie choroby, na ciało fizyczne – resztę wyjaśnia Totalna Biologia

 2. Sarsi 27 grudnia 2019 o 21:13

  Tak się zaczęłam zastanawiać… Bo niby kobiety są bliżej siebie, mamy moc, swoje jesterstwo, i w ogóle wydaje mi się, że łatwiej nam rozumieć, uświadamiać sobie, być… A jednak wszyscy przebudzeni to mężczyźni, masz jakieś zdanie na ten temat Pepsiaku?

  1. Pepsi Eliot 28 grudnia 2019 o 07:27

   Nie jest to prawda, jest trochę przebudzonych kobiet, w tym mniszka, o której pisałam, co niosła dzban wieczorem i odbicie księżyca w wodzie wywołało impuls, dzban oczywiście upuściła. Wiele kobiet odczuwa satori, czyli krótkie stany przebudzenia, wiele kobiet budzi się pomiędzy myślami, ale masz rację, na razie jakiegoś znanego kobiecego Buddy nie mamy. Zwróć uwagę, że nie dostałyśmy też nigdy głównego wyróżnienia w dziedzinie matematyki. Oczywiście jako świadomość raz logujemy się do awatarów męskich, innym razem do żeńskich.
   Myślę,że jest to kwestia intelektu, nasze umysły trochę inaczej pracują, estrogeny są skorelowane z intelektem. Można się przebudzić samoistnie, na przykład z rozpaczy, ze strachu, ale generalnie jesteśmy za mało intelektualne. Zwracam się szczególnie do kobiet, zachęcam do myślenia, samorozwoju, codziennego zaczynanoia dnia od treningu i czytania książek, do pomyślenia o ogromnej konsekwencji rozwoju intelektualnego. Wraz ze spadkiem estrogenów robimy się mniej rozumne, bo tak działa ta gra, ale to można odwrócić, można robić więcej, rozwiajać się, tworzyć dobre przepływy finansowe do ostatnich dni, być w kreacji, tak postępują na razie głównie mężczyźni. Dlatego wciąż piszę do kobiet, wszystko można myślami wykreować, tylko trzeba zacząć myśleć tak aby nastąpiła ewolucja, albo chociaż mogła. Wszyscy przebudzeni to intelektualiści, Jezus, Budda, Sokrates, Osho, Tolle, ale jest też masa mniej znanych

   1. Sarsi 28 grudnia 2019 o 21:49

    Dziękuję za piękną odpowiedź ❤️

   2. LuKu 29 grudnia 2019 o 22:56

    Posłuchaj na YT Beaty Sochy albo satsangów z Nityą. Jest wiele przebudzonych kobiet.

    1. Pepsi Eliot 30 grudnia 2019 o 07:23

     Ja bym nie znazwała ich przebudzonymi, ale na dobrej drodze oświecenia

 3. Sofi 31 grudnia 2019 o 10:30

  W Indiach stosuje się największe stężenia pestycydów na ogromnych hektarach, nie ma tam rządowej kontroli nad stosowaniem środków ochrony roślin, i niestety mają tam gmo więc i dużo glifosatu, ostatnio oglądałam program, że w wioskach rolniczych w Indiach większość ludzi dożywa tylko 40 lat, wielu umiera młodziej, sytuacja tam jest powoli coraz gorsza

  1. Pepsi Eliot 31 grudnia 2019 o 11:01

   teraz się pod tym względem polepsza, i jest jeszcze gorzej, bo nie są przygotowani na wzrost ilości ludzi starszych

 4. Carolina 31 grudnia 2019 o 16:20

  Pepsi jak przeprogramować swoją podświadomość? I dlaczego Hindusi odwlekaja dobrobyt na kolejne wcielenia?

  1. Pepsi Eliot 1 stycznia 2020 o 10:41

   Bo też przechodzą pranie mózgu od dzieciństwa, programy, które podświadomość bierze za prawdy.Podświadomość nie odróżnia myśli od realiów, dlatego mamy to, co myślimy.

 5. Ania 7 stycznia 2020 o 11:38

  Fajnie, że jesteś Pepsi

  1. Pepsi Eliot 7 stycznia 2020 o 17:54

   <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *