Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 978 982
116 online
39 045 VIPy

Napój o właściwościach kawy, który Cię uzdrowi

Picie matchy to uświęcona tradycja, w Japonii kultywowana od ponad 900 lat. Buddyjscy mnisi uważają tę niezwykłą herbatę za eliksir zdrowia i spożywają ją przed medytacją. Matcha powstaje ze specjalnie hodowanych liści herbaty tencha (jap. 碾茶 nie mylić z senchą). Na parę tygodni przed zbiorami jej liście ukrywane są przed słońcem, dzięki czemu zwiększa się ilość chlorofilu, a kolor rośliny nabiera głębi. Liście matcha są starannie zbierane ręcznie i krótko gotowane na parze w celu ochrony przed utlenianiem. Ta wyjątkowo troskliwa metoda hodowli zapewnia matchy nie tylko niezwykły smak, ale także wysoki poziom przeciwutleniaczy i doskonałe właściwości zdrowotne i energetyzujące.

A jeśli to wciąż za mało, to matcha bije na głowę kawę!

W 1 łyżeczce sproszkowanej matchy znajduje się aż 35mg kofeiny. Nie to jest jednak najważniejsze! Poza kofeiną zawiera ona też l-teaninę, która gra w tej mieszance pierwsze skrzypce, ponieważ to l-teanina pomaga uniknąć nagłego skoku i późniejszego nagłego spadku energii po spożyciu kofeiny. Organzim, mimo energetyzującego działania, jest dzięki temu pobudzony w znacznie bardziej subtelny sposób, ale też przez znacznie dłuższy czas.


Co jeszcze robi matcha?

1. Ma dużo przeciwutleniaczy

To pierwsza i bodaj najistotniejsza zaleta tej herbaty. Katechiny, których matcha ma 137 razy więcej niż inne zielone herbaty, to silne przeciwutleniacze, które odmładzają ciało. Przeciwutleniacze zawarte w matchy sa 100 razy silniejsze od witaminy C i 25 razy silniejsze od witaminy E. Do tego matcha ma 70-krotnie większy potencjał antyoksydacyjny niż sok pomarańczowy i 9 razy więcej beta-karotenu niż szpinak.

2. Pobudza w zdrowy dla organizmu sposób

Jak wspomniałam wcześniej, matcha energetyzuje w sposób bardziej subtelny (ale wcale nie mniej niż kawa) i łagodniejszy dla organizmu. A oprócz tego, że autentycznie energetyzuje, dzięki zawartości teaniny wpływa ona pozytywnie na centralny układ nerwowy. Ma wyjątkową zdolność stymulacji fal alfa w mózgu, które stymulowane są także podczas medytacji i w stanie głębokiego relaksu. Dodatkowo redukuje ona stres, obniża ciśnienie krwi i zmniejsza symptomy PMS.

4. Wzmacnia odporność

Każdy kubek, dzięki wysokiej zawartości katechin, ma zdolność leczenia ciała już na poziomie komórkowym! Co więcej katechiny potrafią zwalczać infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze. Jedna szklanka matchy zapewnia znaczną ilość potasu, witamin A i C, żelaza, enzymów oraz wapnia.

5. Wyostrza umysł i uspokaja

Tak jak mała czarna, świeżo wypita matcha pozwala mocniej się skupić i wyostrzyć myślenie, nie powoduje ona jednak w efekcie silnego spadku energii. Zawarta w niej teanina poprawia pamięć i zdolność uczenia się, pomagając jednocześnie się zrelaksować.

Jak ją pić?

Możesz zaparzyć ją wsypując 2 chashaku (bambusowe łyżeczki) do czarki i zalewając 80 ml wody o temperaturze 80 stopni (jeśli chcesz zmniejszyć cierpkość, może to być nawet 60 stopni) i mieszając intensywnie chasenem (bambusowym mieszadełkiem) do połączenia się matchy z wodą i powstania delikatnej pianki na wierzchu. Wypij zaraz po przygotowaniu. W przypadku przygotowania matchy domowymi akcesoriami wystarcza dodać do filiżanki łyżeczkę matchy, zalać 80ml wody o temperaturze 60-80 stopni i mieszać mieszadełkiem lub spieniaczem do mleka na niskich obrotach do połączenia składników. Możesz także przyrządzić matcha latte na bazie ulubionego roślinnego mleka, lub… dodać jej do porannego smoothie!

Matcha-Mango Smoothie

Potrzebujesz (na 2 szklanki): – 3 garści szpinaku, – szklanki świeżego lub mrożonego mango, – 15 listków mięty, – 1,5 łyżeczki matchy, – 0,5 szklanki mrożonych truskawek – 0,5 banana, – szklanki wody, – szklanki wody kokosowej (możesz zastąpić ją drugą szklanką wody). Zmieszaj składniki i ciesz się super energetyzującymi właściwościami matchy!

uściski:)

(Visited 6 393 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum